Wojna domowa na Ukrainie 25.07.2016r.- 520 dzień od nowego rozejmu.


Ukraiński punkt kontrolny pod Mariupolem wczoraj.

Według niemieckiej prasy: „Kandydaci w USA- wybór między dżumą a cholerą”.

Już miesiąc temu niemiecki „Nuernberg Nachrichten” napisał, że „jest to wybór jak między dżumą a cholerą: Donald Trump, ekscentryczny multimiliarder i telewizyjny pajac, wykrzykujący rasistowskie i szowinistyczne slogany i chcący załatwić kryzysy na świecie przy pomocy pały. I Hillary Clinton, o której mówi się, że ma więcej politycznego doświadczenia niż każdy inny dotychczasowy konkurent i byłaby pierwszą kobietą w Białym Domu, ale nie potrafi rozpalić w ludziach ognia i ma wielkie problemy ze swoją wiarygodnością. Czy to jest to maksimum, jakie ma do zaoferowania ‘najwspanialszy naród świata’? Obojętnie, kto wygra te wybory 8 listopada, historycy ostatecznie będą mogli powiedzieć, że ten dzień w decydujący sposób przyczynił się do zmierzchu mocarstwa, jakim były Stany Zjednoczone. A reszta świata odczuje to równie boleśnie”

Jeszcze wcześniej, bo w marcu tego roku inny niemiecki dziennik, „Die Zeit” z Hamburga napisał „partia (republikańskadopisek mój) wpadła w panikę. Nie ma środków, by zatrzymać potwora, którego sama stworzyła. Republikanie nie mogą nawet ustalić między sobą wspólnej linii postępowania, by powstrzymać to najgorsze: kandydaturę tego człowieka czy wręcz jego prezydenturę. Musieliby oni przyznać się do błędów politycznych, które umożliwiły powstanie takiego fenomenu jak Trump. Zamiast tego przypatrują się sparaliżowani, jak ciągnie on partię w przepaść. To, co uważano za niemożliwe, stało się realne: republikański elektorat wyśle Donala Trumpa na pojedynek o Biały Dom”

W tym samym czasie przez prasę niemiecką przetoczyła się podobnie brzmiąca retoryka, i tak w „Allgemeine Zeitung” napisano, że: „we współczesnym społeczeństwie może zdarzyć się, że rasistowski clown dysponujący miliardami pcha się po chamsku wspina się na wyżyny polityki. Tak myślano. Przypadek Trumpa jest ostrzeżeniem i zobowiązaniem dla wszystkich polityków wolnego świata, którzy mają odrobinę zdrowego rozsądku: pracujcie, dajcie z siebie wszytko, traktujcie obywateli z powagą nie tylko teraz w potrzebie, lecz także w przyszłości, by faszyzm nie rozprzestrzenił się jak zaraza. Stany Zjednoczone powinny pamiętać o swoich korzeniach, o prezydentach takich, jak Jerzy Waszyngton, Abraham Lincoln. Trump ich następcą? To absurd”

Natomiast „Frankfurter Rundschau” przewiduje, że „Trump swoimi wstecznymi i autorytarnymi hasłami oraz brakiem koncepcji politycznej niszczy nie tylko szanse republikanów na ponowne wejście do Białego Domu, lecz także ich polityczną przyszłość. Jednak to wszystko nie jest powodem do triumfu dla demokratów. Hillary Clinton nie będzie miała łatwego zadania. Jak dotąd jednym z haseł jej programu wyborczego jest chęć kontynuowania polityki Baracka Obamy. Jednak podobnie jak on Clinton nie znalazła sposobu na zjednoczenie spolaryzowanego społeczeństwa Stanów Zjednoczonych. Trump chce uczynić z Ameryki silny kraj, lecz nie mówi, jak chce tego dokonać. Jedno jest pewne, że w razie potrzeby zrobi to na koszt mniejszości. Doprowadzi on do jeszcze większego niż dotąd podziału społeczeństwa. Hillary Clinton będzie musiała pokazać w kampanii wyborczej, jak chce wpłynąć na rozwój społeczny i ekonomiczny, tak, by znowu więcej mieszkańców Stanów Zjednoczonych miało lepsze perspektywy materialne. Mówienie ‚tak dalej’ nie wystarczy. W przeciwnym razie Donald Trump będzie mógł w wyborach łatwo rozprawić się ze swoim przeciwnikiem”.

Obecnie fala krytyki w niemieckich mediach nie uległa szczególnemu złagodzeniu i jak zauważa „Der Tagesspiegel”„kandydatura Trumpa to mane, tekel, fares. To próba łatwego rzekomo rozwiązania wszystkich możliwych problemów poprzez ich celowe, drastyczne wyolbrzymianie i upraszczanie. Kto tak mówi, ten niechybnie musi być Zbawicielem. Przerażające jest, że tak wielu ludzi daje się na to nabrać. Nie tylko w Ameryce i nie tylko w Niemczech”

Zaś wg. „Frankfurter Allgemeine Zeitung”: „w geście rozpaczy umiarkowani Republikanie, po zdominowaniu przez Trumpa tej partii, optowali za jego kandydaturą argumentując, że wymogi stawiane prezydentowi sprawią, że demagog Trump się im podda. Trump jest przedsiębiercą, więc jako prezydent powinien stać się pragmatykiem. Innymi słowy sami przyznają, że ich kandydat nie wywiąże się ze składanych chojnie obietnic. Byłoby lepiej, gdyby zastanowili się nad tym, co im powiedziała pisarka Maya Angelou, cytująca uszczypliwą opinię Hillary Clinton o Trumpie: «Jeśli ludzie pokazują innym jacy są, to ci im wierzą». Trump nie ukrywa swego narcyzmu, skłonności do autorytaryzmu, ani też populizmu. Zapewne taki jest. Dlatego na konwencji Partii Republikańskiej w Cleveland nie mógł jej zjednoczyć,a tym bardziej nie uda mu się zjednoczyć głęboko podzielonej Ameryki. Tymczasem właśnie tego potrzebuje Ameryka, żeby uporać się ze swoimi problemami”

Wtóruje tej opinii „Berliner Zeitung”, który pisze, że: „Partii Republikańskiej w USA grozi rozpad, ale jej czołówka wciąż wzbrania się przyjąć to do wiadomości. Można to zrozumieć, kiedy widzi się w jaki brutalny sposób Trump ją zdominował, i jak bardzo było to dla niej bolesne. Ale na dłuższą metę nie da ukryć, że Grand Old Party jest rozdarta, pogrążona w kryzysie i przypomina bezradną gromadę ludzi, których łączy jedynie nadzieja, że w listopadzie, po ośmiu latach bycia w opozycji, znowu będzie miała swojego prezydenta. Ale przegrana Trumpa w jesiennych wyborach prezydenckich oznacza koniec tej partii w takiej postaci, w jakiej ją znamy”

W podobnym tonie ukazały się też artykuły w „Kölner Stadt-Anzeiger”: „z partii Abrahama Lincolna i Ronalda Reagana Republikanie stali się komitetem wyborczym Donalda Trumpa. Tymczasem już dziś wiadomo, że Trump już ich więcej nie potrzebuje w jesiennych wyborach. Zdominował i podbił partię, która poddała się bez walki jego pustosłowiu i demagogii i z partii optymizmu i sukcesu stała się partią wielkiej katastrofy”.

I w „Ludwigsburger Kreiszeitung”: „To, co Trump zaoferował było czystą bezczelnością. Jego wizja przyszłości budzi przerażenie. Jest demagogiem i podżegaczem. Można mieć tylko nadzieję, że wyborcy to dostrzegą, iż e Hillary Clinton nie popełni teraz większych błędów i dostanie się do Białego Domu. W przeciwnym razie można lękać się o przyszłość Ameryki i świata”.

Jak z powyższego wynika: niemieckie media mianujące się czwartym filarem demokracji, nie rozumieją jednej podstawowej sprawy, że kto zostanie prezydentem w USA zależy wyłącznie od woli wyborców, zaś oni podejmują suwerenną decyzję w oparciu o program jaki kandydat przedstawił w swojej kampanii wyborczej oraz kierując się jego walorami osobistymi i wcześniejszymi dokonaniami, nie koniecznie tylko na polu politycznym.

Jeśli uznamy, że głos niemieckiej prasy jest głosem jej społeczeństwa, to należy zastanowić się co ich tak bardzo niepokoi, że wolą widzieć na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych zakłamaną i skorumpowaną kobietę, ale za to przewidywalną. Zamiast kogoś kto według nich jest demagogiem, szkodnikiem czy też po prostu zwykłym pajacem.

Czy ocena Donalda Trumpa dokonana przez niemieckie media jest rzetelna i sprawiedliwa, przekonamy się niebawem.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal w Donbasie utrzymuje się podwyższony stan napięcia militarnego spowodowany działaniami podejmowanymi przez ukraińskich żołnierzy. Z tym, że zauważalne jest stabilizowanie się tych działań na stałym poziomie. Czyli nastąpił kolejny klincz, a wojska ukraińskie uwikłały się w walki pozycyjne nie osiągając żadnej korzyści strategicznej.

I tak, w nocy pomiędzy godzinami 21:30, a 23:30, ukraińskie wojsko przeprowadziło bardzo intensywny ostrzał dzielnicy przemysłowej miejscowości Jasinowata przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm. Łącznie w tym czasie spadło w tym rejonie 42 pociski kaliber 152 mm i 27 pocisków 122 mm. Nie ma ofiar wśród ludzi.

Poza tym ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm w rejonie Spartakusa, Wasilewki, osiedla Trudowskie koło Doniecka, okolicach lotniska, Sachankę, Komiternowo i Leninskoje. Łącznie w tych dwóch rejonach spadło na teren DRL 295 pocisków moździerzowych. Natomiast w wyniku nocnego ostrzału miejscowości Komiternowo zostały ranne dwie osoby cywilne: 70-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna.

Do walk dochodziło w rejonie Mariupola, gdzie w ich  wyniku zginąć miało 4 ukraińskich żołnierzy, w rejonie Szirokina, Gnutowa, Talakiewki i Komiternowa oraz Nowogrigoriwki.

 

 

***

Ukraiński minister Polityki Informacyjnej Jurij Stec uważa, że po przyjęciu przez polski parlament ustawy o ludobójstwie na Wołyniu musi teraz nastąpić jakiś dialog w tej sprawie:

„To nie była najsłuszniejsza decyzja podjęta w ciągu ostatniego roku, czy też nawet dwóch-trzech-czterech, która została podjęta przez polski Sejm. Obecnie pole do manewru jest bardzo proste- to dialog między dyplomatami Ukrainy i Polski. Do niczego dobrego podobne decyzje nie prowadzą, i dlatego powinny one być poddane dyskusji między Polską a Ukrainą. Nie sądzę, żeby decyzja podjęta przez polskich polityków była słuszna, bo to jest kwestia do rozwiązania przez dyplomatów”.

A więc kolejny przedstawiciel ukraińskiego establishmentu politycznego Ukrainy jasno daje do zrozumienia, że przyjęta przez Polski Sejm uchwała, w której uznano rzeź wołyńską za zbrodnię ludobójstwa, jest błędem. Nie rozumie tylko on, podobnie jak jego koledzy, że ze zbrodniarzami się nie dyskutuje, a jedynie oskarża jeśli sami nie potrafią przyznać się do swoich zbrodni. Może ten czas oczekiwania tego kiedy wreszcie naród ukraiński przyzna się do swoich zbrodni i poprosi o ich przebaczenie po prostu minął, szczególnie gdy obecnie następuje jawna gloryfikacja twórców i wykonawców zbrodniczej ideologii.

 

Na koniec kilka zdjęć:

 

W Odessie ukraińska bohaterka narodowa Nadieżda Sawczenko została obrzucona jajkami.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

159 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.07.2016r.- 520 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na defence24 nowy artykulik o mozliwej ofensywie separatystów

  Ukraiński wywiad alarmuje, że prorosyjskie oddziały zbrojne w Donbasie zaczynają grupować siły w trzech rejonach – prawdopodobnie przygotowując się do rozpoczęcia nowej ofensywy.
  http://www.defence24.pl/417288,ukraina-ofensywa-separatystow-coraz-blizej

  Osobiście najbardziej spodobał mi się komentarz użytkowania „dsfr” pod tymi wypocinami cytuje cały (wart uwagi):
  „Chciałem nieśmiało zauważyć że ciężko przeprowadzić ofensywę w trzech miejscach przy udziale tu zacytuje z artykułu:
  – dwa plutony piechoty z 2. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej z 2. Korpusu Armijnego rosyjskich sił zbrojnych;
  – bateria samobieżnych haubic,
  – dwa przeciwlotnicze systemy rakietowe Strieła-10,
  – pluton piechoty zmotoryzowanej
  – dwie ciężarówki z amunicją.
  Umówmy się że artykuły o przemieszczaniu wojsk na Ukrainie będą zamieszczane tak gdzieś od wielkości Brygady. Inaczej te artykuły są śmieszne. Ewentualnie napiszcie że przybyły takie to a takie plutony / baterie / ciężarówki i razem się szacuje że wojska jest na ……i tu Brygad – Dywizji czy coś w ten deseń.
  Jak się tak rozdrabniacie to za chwile będziecie meldować że Alosza z Iwanem we dwóch przemieścili się szybkim marszem w kierunku latryny, A która to latryna jest w pobliżu linii demarkacyjnej.”

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Na sportowo…
  Artykuł z oneta o piłce nożnej u naszego sąsiada . Tytuł: Liga w cieniu wojny – piłka na Ukrainie umiera
  „W mocno okrojonym składzie wystartowała ukraińska liga. Większość klubów nie ma pieniędzy i ledwo wiąże koniec z końcem.
  Liga została zmniejszona do 12 zespołów. Nie wynikało to z planu głębszej reformy rozgrywek, po prostu Metalist Charków i Zakarpattia Użhorod wycofały się z powodu beznadziejnej sytuacji finansowej, a w ich miejsce nie dodano żadnych drużyn. Na brak pieniędzy narzekają bowiem prawie wszyscy.”
  http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/inne-ligi/liga-w-cieniu-wojny-pilka-na-ukrainie-umiera/k6vvq3

  Polubione przez 4 ludzi

  • komentarz pod artykułem
   ~Pawel : od 15 lat jeżdżę na Ukrainie ; tak TRAGICZNIE jak po proeuropejskim Majdanie NIE BYŁO TAM NIGDY !!!! Ukraina jest rozkradana przez miezynarododową szajkę spekulantów i złodziei zza oceanu; hrywna spadła na wartości o 400% ; Ukraińcy zamiast zarabiać około 1300-1500 zł zarabiają 400 zł miesięcznie !!!! ZACHODNI złodzieje nie mają skrupułów – chcą tam chyba II Wielki Głód urządzić , pierwsze „reformy ” jakie zrobiły tam marionetkowe władze to podnieśli ludziom ceny na prąd o 500% bo tak niby zażyczył sobie MFW który daje pożyczki ;potem masowo zaczęli wyprzedawać za grosze najlepsze firmy ukraińskie , „pracują ” też bardzo ciężko w ichniejszym Parlamencie nad gnębieniem i niszczeniem ukraińskich przedsiębiorców fundując im podatki „prosto z Niemiec” a tym samym Niemcom fundując wszelkie możliwe obniżki i zwolnienia z podatków ; to wszystko doprowadza do EKSODUSU Ukraińców którzy się zorientowali co tak naprawdę się dzieje w ich kraju ; z takich miejscowości jak : Winnica, Łuck ,Tarnopol , Lwów , Kowel, Kijów odchodzi codziennie 23-30 autobusów DZIENNIE do samej Warszawy !!! Jak ktoś nie wierzy niech wejdzie na stronę BOSFORBUS.UA i zobaczy rozkład jazdy ; mamy w Polsce już min, 2 mln Ukraińców ; za chwilę będzie ich więcej jak Polaków którzy wyemigrowali ; zachodni politycy wiedzą co naprawdę się dzieje na Ukrainie ( zachód obstawił tam najważniejsze Ministerstwa : Finansów , Gospodarki i Zdrowia „obsadzili” Gruzin , Amerykanka i Litwin) i oczywiście nakazali naszym marionetkowym władzom wydawać na potęgę wizy do Polski by „spuścić ” zawór agresji nieco z Ukraińców ; tam by mogło ( może ) dojść do linczów polityków czy urzędników ; zwiń

   Polubione przez 9 ludzi

 3. Niemożliwy jest ten facet. Można powiedzieć, że płodzi teksty w takim tempie, że nie nadąża za nim rzeczywistość 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/przyrodni-brat-baracka-obamy-zaglosuje-na-donalda-trumpa/jxpk1b

  Ile można wycisnąć, z kilku słów pewnego Kenijczyka? Ano całkiem sporą wierszówkę 🙂 Zgodnie z informacją od etatowego chemika z wątku syryjskiego – Alojzego Ptysia – loperamid, przy nałogowym stosowaniu, jako syntetyczny opioid, zaczyna wywoływać HALUCYNACJE. Oto cała tajemnica weny twórczej redaktora Henzla 😀

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Witam w przerwie „bejbisitterstwa” czyli wnuczkoopieki…

  Dzięki za wstepniak i Państwa wpisy – w kilku wolnych chwilach podglądałem na „pomiziańcu”….

  Parę linków których chyba nie było lub nie zauwazyłem że już były….

  Rocznice…
  Wczoraj była rocznica wyzwolenia Lublina
  24 июля 1944 года войска 1-го Белорусского фронта Маршала Советского Союза Константина Константиновича Рокоссовского освободили польский город Люблин.

  Люблин-Брестская наступательная операция была проведена войсками 1-го Белорусского фронта с целью разгрома брестской и люблинской группировок противника.
  .http://cs630529.vk.me/v630529475/3d67c/8fEhHY50pTY.jpg
  .http://cs630529.vk.me/v630529475/3d683/K23HAseHeUM.jpg
  .http://cs630529.vk.me/v630529475/3d693/s9x5P3PgC8g.jpg

  Dziś jest rocznica spaceru w kosmosie pierwszej kobiety
  https://eot.su/historyday/7/25/12648

  Banderowskie wojsko zajęło pozycje do ataku wzdłuż granicy z ROsją w okolicach Stanicy Ługańskiej
  http://m.ria.ru/world/20160725/1472780860.html#ixzz4FPqJMTiR

  mem „dopingowy”
  .http://cs630029.vk.me/v630029102/3c2e4/uLAm2ZUjH9Q.jpg
  W związku z podejrzanie szybkim oblotem Ziemi podniosły się głosy WADA ze baloniarz leciał na dopingu… 🙂

  „Jezeli Poroszenka nie wprowadzi stanu wojennego to „Mińsk-2″ będzie zakończony”. Trochę nielogiczne… Ale kto by się logiki od eksperta spodziewał…
  http://nahnews.org/868824-bortnik-esli-poroshenko-ne-vvedet-voennoe-polozhenie-minsk-2-budet-razorvan/

  Konnor ciekawie
  http://nahnews.org/864834-konnor-genshtab-priznal-poteri-vsu-turchinov-simuliruet-voennoe-polozhenie/
  .https://www.youtube.com/watch?v=C9PO6VAlZ2U

  trochę humoru? UWAGA oglądanie grozi pokaleczeniem twarzy o klawiaturę!
  Koreańczycy kręcili film o Rosji. A oto dekoracje: 🙂
  Корейцы снимали фильм про Россию. Это декорации.
  .http://cs636223.vk.me/v636223596/1d05d/NwWHXRXAiy0.jpg
  .http://cs636223.vk.me/v636223596/1d06d/I7dgBwx6kRU.jpg
  .http://cs636223.vk.me/v636223596/1d074/YHuClG8QaQ8.jpg
  .http://cs636223.vk.me/v636223596/1d07b/OdD30v0xBvc.jpg
  .http://cs636223.vk.me/v636223596/1d082/0Gn3YyueTKI.jpg
  .http://cs636223.vk.me/v636223596/1d089/PrZo3zg3-ao.jpg

  Dla Manii który pewnie o tym wiedział ale nie powiedział. Ja pierwsze słysze…
  🙂
  .http://cs626428.vk.me/v626428520/1e745/QQV-ku8M-78.jpg

  W nocy ukrom wybuchła haubica. Podobno poszkodowanych / rannych i zabitych/ jest 29 sztuk banderowców
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_45922%2Fall

  Psy się zagryzają. Łucenko coraz mocniej wali w Parubija!
  http://antifashist.com/item/sensaciya-ot-lucenko-avakov-vyvodil-berkut-s-majdana.html
  http://www.politnavigator.net/parubiya-mogut-obvinit-v-podgotovke-rasstrela-aktivistov-majjdana.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_45920%2Fall

  O moździerzu który wybuchł sobie w czasie strzału na początku ćwiczeń „Południowy Wiatr” i o tym, że zołnierzom wydało broń sprzed II WŚ
  http://eastdiary.livejournal.com/123039.html

  I jeszcze o ukraińskiej broni: „strzelać można trafić się nie da”
  http://rusvesna.su/news/1469418351
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_45914%2Fall

  Dla niemieckojęzycznych z omówieniem „po rusku”
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/07/01/klare-mehrheit-deutsche-lehnen-nato-politik-gegen-russland-ab/
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_45913%2Fall
  Niemcy nie stosują się do polityki NATO wobec ROsji

  Jeden mniej. Ładnie napisane więc wklejam – bo szkoda co dzień ich reklamować – tyle ginie…
  Бандерлог Руслан Мураев поехал на Донбасс „жечь вату”, но в итоге 18.07.16 внезапно вспыхнул сам и потерял руку.
  А ведь мог бы быть дома с семьёй, живой и здоровый. Но нет, он решил разрушить чужие дома и судьбы, отнять чужие жизни, за что в итоге Бог и наказал.
  .http://cs630324.vk.me/v630324066/38043/L-teXOi2Jnc.jpg

  To juz było jak banderoskauci ograbili dom hieroja w czasie jego pogrzebu. Ale załączonej fotki nie było?
  Украинские подростки обчистили дом боевика АТО в день его похорон
  http://www.novorosinform.org/news/57748
  .http://cs633123.vk.me/v633123573/3ae67/D9bbG4U-IKw.jpg

  A tego nie pamiętam by było?
  .https://youtu.be/DyiiXbwgoKs
  ДНР. Выпуск 8. Трагедия семьи из Горловки

  Nawiązując do zdjęcia przewodniego – jeszcze jeden mieszkaniec Donbasu umarł w oczekwaniu na ukraińskim „przejściu granicznym”. Miał zawał i się nie doczekał na pomoc
  http://nahnews.org/868883-ochered-na-tot-svet-eshhe-odin-zhitel-donbassa-umer-na-kpp-vsu-pod-gorlovkoj/

  Bardzo słuszny tekst – więc wklejam

  Скоро в Европе видимо сообщения о терактах будут идти по новостям , вместе с прогнозом погоды. Каждую неделю то взрывы , то стрельба . Так что высадки деревьев и разные марши „Я не боюсь” , не действуют на террористов . Пригласите наших парней и они вам покажут, как надо действовать . ))))))
  Или вам еврочиновникам „сортиры”, где наши бойцы спецназа замочат бандитов, дороже жизни жителей Европы ?!))
  У нас есть уже опыт и спасать Европу от разных угроз и с террористическим мразями нам не в первой „общаться” , где бы они не прятались от нас !)))

  Czy to było?
  .https://youtu.be/czEADuC5iWQ
  Полиция и боевики в камуфляже избивают людей
  Это Днепропетровск. 2 года назад предприниматели собирали деньги и покупали оборудование для нацистов из Днепр-1, а теперь их этот Днепр тупо дубасит по мордам. … Ну что посеешь граждане барыги.

  To chyba też było?
  .https://youtu.be/Gepa5ZkmMU0
  Путь Правды. Михаил Толстых „Гиви”

  .https://youtu.be/aQwor9g9Cqc
  Ночной обстрел ясиноватского поста! 23.07.16

  .https://youtu.be/s-uxhuh7IHE
  Під Маріуполем від мінометного обстрілу загинули 4 військових

  W linku sporo informacji aktualnych
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_45893%2Fall

  Mem!!!!
  .http://cs630417.vk.me/v630417962/42966/8-m9Ahfg6Xw.jpg

  O głodzie i biedzie na UPAdlinie z inforgrafiką
  http://blogs.korrespondent.net/blog/events/3720847/
  .https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13592254_1099542920107325_2934406949166074714_n.png?oh=125240a826f4907d10cd492afeafc205&oe=58019F59

  Piszą że Jewropa zaczyna włączać do wyliczenia PKB dochody z prostytucji i narkobiznesu
  https://cont.ws/post/326422

  Mieszkaniec Kijowa pojechał na Krym i opublikował wrażenia oraz informacje które mają się nijak do ukropropagandy. Teraz wybiera się na Donbas
  http://www.politnavigator.net/vzryv-mozga-zhitel-kieva-opublikoval-dnevnik-o-poezdke-v-krym.html

  PS
  Nie mogę znaleźć linku do informacji którą widziałem, więc relacjonuję z pamięci. Jakaś „instytucja europejska” czy inna bankowa policzyła że za ostatnie lat Rosja dotowała Ukrainę kwotą ponad 10 mld rocznie…

  Polubione przez 6 ludzi

  • Co do informacji dotyczącej wybuchu armato-haubicy.
   Jeszcze w czasie walk w Debalcewie na forum pojawiły się informacje dotyczące ukraińskiej artylerii.. Większość luf produkowana na Ukrainie ma „przeżywalność” 500 strzałów ,przy przekroczeniu tej liczby wystrzałów istnieje groźba rozerwania lufy, lub całej armaty.
   Bardzo możliwe, że właśnie wykorzystywanie wadliwego sprzętu sprawiło, że doszło do wybuchu. A ,że wokół zgromadzona była amunicja to jak gruchnęło to całą baterię zniszczyło…

   Polubione przez 7 ludzi

 5. http://tvn24bis.pl/tech,80/boeing-swiat-potrzebuje-31-tys-nowych-pilotow-liniowych-rocznie,663516.html

  Szukasz pracy? Boeing: świat potrzebuje 31 tys. nowych pilotów liniowych rocznie

  🙂 Dla awiatorów i wszystkich , którzy chcieliby nimi zostać. Wyśle znajomemu, który teraz jest na saksach w UK. Może jeszcze zmieni zdanie i nie zrezygnuje z awiacji na Politechnice Rzeszowskiej , na rzecz Politechniki Warszawskiej. Poza tym ma dziś urodziny , wiec przy okazji złoże mu życzenia.

  W sumie trzeba będzie zwerbować do 2035 roku 617 tys. nowych pilotów liniowych, w tym 248 tys. w regionie Azji i Pacyfiku – miód na moje serce i dusze. 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

   • 😦 Niestety ma pan rację. Branża lotnicza to ciężki kawałek chleba. Z tymi prawami pracowniczymi w Europie w tej branży to też różnie bywa. Bliskowschodnia konkurencja coraz bardziej ciśnie europejskich przewoźników. Ale prawdą jest , że rynek dalekowschodnich usług lotniczych w przyszłości będzie najbardziej chłonny. Tylko, że to zupełnie inna kultura, mentalność itd..
    Nie należy jednak upadać na duchu. 🙂

    Polubione przez 3 ludzi

 6. Takie OT.
  Jeśli dzisiaj napisałbym, że Kraków to zasr.ne miasto to wyszedł bym na chama i prymitywa.
  Ale jutro, a najdalej za tydzień może to być stwierdzenie faktu.
  Zaczynają się ŚDM.
  Z doniesień medialnych wynika, że rajcy zadbali o potrzeby duchowe pielgrzymów (np. konfesjonały w Parku Jordana), ale zbagatelizowali ich potrzeby fizyczne (brak odpowiedniej ilości szaletów i sanitariatów)
  Tu prośba do Pana Luka, jeśli Szef pozwoli, o bieżące informacje jak to wygląda w oczach mieszkańców. O „imprezach” wszystkie media napiszą,

  I jako uzupełnienie. Średniowieczne epidemie przenosili pielgrzymi.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Cytat „Średniowieczne epidemie przenosili pielgrzymi” a TERE FERE KUKU! Pielgrzymki w Średniowieczu były dośc powszechne, nawet do Ziemi Świętej opanowanej przez muzułmanów, a największa epidemia w średniowiecznej Europie, czyli tzw. Czarna Śmierć, wybuchła w XIV wieku po tym jak szlaki pielgrzymek (na Bliski Wschód) zostały „przecięte” przez Turków (w Anatolii), Mongołów i Mameluków (w Syrii i Palestynie)…

   Polubione przez 5 ludzi

  • Na razie w Krakowie nie jest żle. Komunikacja sprawnie radzi sobie z przewożeniem pasażerów, widać wielu pielgrzymów na ulicach. Dziś miałem okazje ubogacić się kulturowo z grupą osób francuskojęzycznych, które przyjechały do mojej parafii i będą rozlokowane w prywatnych mieszkaniach parafian. ( ładnie opaleni :), ale mili i sympatyczni). Na Dworcu Głównym ruch straszny, ale PKP na razie sobie radzi. Co do służb odpowiedzialnych za oczyszczanie miasta, mają działać 24- godziny na dobę. Miasto robi wszystko , by jak najmniej utrudniać życie mieszkańcom , ale utrudnienia są i będą większe od środy.
   Spokojnie sobie ze wszystkim władze miasta poradzą, mają doświadczenie w organizacji takich pielgrzymek. Trochę się przesadza jeśli chodzi o pewne zakazy i nakazy. Miasto sobie poradzi.
   Wiele mieszkańców na czas ŚDM postanowiło również wyjechać i przeczekać ten czas na urlopach i wyjazdach.

   A co do czystości w mieście. Wie pan. 😦 Temat dla mnie smutny, bo jak czasem jestem w Poznaniu u rodziny , to wydaje mi się , że tam w stolicy Wielkopolski lepiej sobie radzą na co dzień z tym problemem. Ale to raczej problem samych mieszkańców, aniżeli służb miejskich. Niestety. 😦

   Polubione przez 5 ludzi

 7. Kijów wyraził oburzenie z powodu wizyty premiera Rosji Miedwiediewa na Krymie. Oficjalny protest pojawił się na stronie MSZ Ukrainy;
  https://lenta.ru/news/2016/07/25/palata_nomer_6/
  Premier Rosji odwiedził m.in. Sewastopol i zadeklarował inwestycje w infrastrukturę drogową Krymu, w którą nie zainwestowano przez ostatnie 25 lat. Na potrzeby samej infrastruktury drogowej Sewastopola premier Rosji wydzielił 500 milionów rubli;
  http://www.politnavigator.net/dengi-est-medvedev-vydelil-sevastopolyu-dopolnitelno-500-mln-na-remont-dorog.html

  Polubione przez 5 ludzi

  • 🙂 Trudno żeby się premier Rosji pytał ukrów czy może odwiedzić miasto rosyjskie. Krym po latach zaniedbań na pewno pięknieje w oczach, a na upadłej wszystko się wali , nawet infrastruktura. 🙂
   Gazu niech sobie ukry napompują dużo do zimy, po wszystkie długoterminowe modele pogodowe wskazują, że w tym roku zima nie będzie taka wiosenna jak ostatnia. 🙂

   Polubione przez 5 ludzi

 8. Z cyklu zwierzęta świata – Panda

  🙂

  Spokojnej nocy państwu życzę .

  Żegnam się z państwem na dłuższy czas. Z powodu wyjazdu wakacyjnego nie będę mógł przez najbliższy czas wymieniać się z państwem poglądami dotyczącymi sytuacji na Ukrainie i wszystkim tym co jest związane z walką z Imperium Zła i jego Armią na bliskim wschodzie. Ale zamierzam do państwa wrócić i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie znowu do swojej kompanii. 🙂 Pozdrawiam wszystkich.

  Życzę wszystkim udanych urlopów , wyjazdów , dużo zdrowia i radości aż do końca słonecznego lata. Bo czas wakacji to czas radości. Do usłyszenia.
  🙂 Najbliższe 21 dni jestem poza zasięgiem cywilizacji ( znaczy Internetu).

  Dobranoc państwu.

  Tout ce que l’on aime devient une fiction

  – Wszystko to, co kochamy staje się fikcją

  Amélie Nothomb

  🙂 Do usłyszenia

  Polubione przez 9 ludzi

  • ………..Tout ce que l’on aime devient une fiction ……….
   Chyba tylko bardzo głęboka rana może wywołać takie słowa. To są prawdziwe słowa i z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej tą prawdę traktować w życiu jako memento. Kiedy się już tą prawdę zna i jest się z nią oswojonym – zwłaszcza na progu prawdziwego życia – należy się z tego tylko cieszyć, że to co nas spotkało – spotkało nas właśnie teraz, a nie później. Im później tym gorzej bo nikną horyzonty i blakną inne realne możliwości, a może pozostać tylko gorycz.
   …….Tout ce que l’on aime devient une fiction….. do pewnego etapu życia to błogosławieństwo.

   Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.