Wojna domowa na Ukrainie 26.07.2016r.- 521 dzień od nowego rozejmu.


Kijów- „Oddajcie nasze pieniądze”.

„W tych wyborach nie możemy sobie pozwolić na wytchnienie. Musimy pukać do każdych drzwi i sprawić, żeby wszyscy głosowali, aby wybrać Hilary Clinton na prezydenta”– pierwsza dama Michelle Obama wezwała wczoraj Amerykanów aby  masowo poszli głosować na kandydatkę z ramienia Partii Demokratycznej, Hilary Clinton.

Na konwencji demokratów w Filadelfii w podobnym tonie wypowiedział się również senator Bernie Sanders, wzywając swoich wyborców aby zagłosowali na Hilary Clinton, pomimo tego, że jego program wyborczy był w opozycji do, programu który głosi kandydatka demokratów na stanowisko prezydenta.

Poparcie Bernie Sandersa miało szczególne znaczenie, ze względu na to, że wielu jego sympatyków nie może pogodzić się z porażką swego kandydat w prawyborach. Nawet ostatnio w niedzielę i wczoraj jego fani demonstrowali na ulicach Filadelfii, przypominając najnowszy skandal dotyczący Partii Demokratycznej, której kierownictwo, wg. ujawnionej przez portal Wikileaks korespondencji jej kierownictwa faworyzowało Clinton w prawyborach, starając się dyskredytować Sandersa.

Tak Michelle Obama jak i senator Bernie Sanders argumentowali przeciwko kandydaturze Donalda Trumpa bardzo podobnie, a więc, że jest to „nieokrzesany brutalny cham”, do tego „demagog” „używający języka nienawiści”.

Natomiast Hilary Clinton jawi się w ich narracji jako oaza spokoju i przewidywalności, która budzi zaufanie. Jak określiła to Michelle Obama, kandydatka demokratów „nigdy nie ugina się pod presją” i „nigdy nie rezygnuje”, dlatego „chcę kogoś kto ma w sobie taką siłę, aby wytrzymać przeciwności losu”– zapewniała prezydencka małżonka.

Podobnie to ujął Bernie Sanders, którzy wyjaśnił, że on walczył w swojej kampanii pod hasłami zmniejszenia obszarów biedy i nierówności dochodów oraz ograniczenia roli pieniędzy w kampaniach wyborczych. Pomimo to, że przegrał rywalizację na łonie partii z Hilary Clinton, zapewnił, iż będzie nadal walczył o „rząd reprezentujący wszystkich”, a jest to możliwe tylko wówczas gdy wybory wygra Clinton. Przypomniał o nierównościach i kurczeniu się klasy średniej oraz trwającej nadal recesji i toczy się walka z tymi wyzwaniami, które pokonać mogą wyłącznie rządy demokratów.

Dlatego też wezwał on do poparcia kandydatki z ramienia demokratów Hilary Clintona, chociaż prowadzi ona kampanię na platformie kontynuacji obecnej polityki i pomimo tego, że zwolennicy Sandersa uważają Hilary o to, że zachowa ona status quo, nie narażając się w ten sposób macherom z Wall Street.

Ponadto Sanders argumentował, że nie można dopuścić do zwycięstwa Donalda Trumpa, bo „chce nas dzielić i obraża kobiety, Latynosów i muzułmanów”, i który pomimo swojej czysto populistycznej retoryki jest kandydatem wielkiego biznesu i skrajnej prawicy oraz radykalistów chrześcijańskich.

Dodał, że „Hilary nominuje sędziów Sądu Najwyższego, którzy uchylą decyzję Citizens United, którzy będą bronić prawa wyboru dla kobiet i praw imigrantów”.

Jak widać rządów Donalda Trumpa boją się demokraci tak bardzo, że zjednoczyli swoje siły i pogodzili sprzeczne interesy obecnego establishmentu władzy z interesem frakcji lewicowej. Boją się go również Niemcy, co wynika z analizy niemieckich mediów (pisałem o tym we wczorajszej relacji), ale co gorsza boją się również, ci którzy rządzą obecnie w Polsce. Tak więc Donald Trump osiągnął to czego nie udało się żadnemu wcześniejszemu kandydatowi na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych- wzbudzić strach, posiać niepewności i pogodzić wszystkie siły lewicowe, nie tylko w swoim kraju, ale również w wielu innych za granicami USA.

W czym tkwi fenomen tego człowieka, że jeszcze nie zaczął rządzić, a już ma tak wielką grupę swoich osobistych wrogów?

Kto tak naprawdę i jakie siły boją się Trumpa, że posuwają się do mieszania go z błotem i mobilizują cały naród, włącznie z bezwzględnym poparciem dla Hilary Clinton, nawet przez małżonkę prezydencką, która aktywnie włączyła się w kampanię wyborczą na jej rzecz, co już samo w sobie jest sytuacją niebywałą, bo jest to jakby nie było pierwsza dama, która podobnie jak urzędujący prezydent powinna zachować umiar, rozsądek i wstrzemięźliwość w publicznym wypowiadaniu  swoich sądów i opinii na temat kandydatów, a po drugie wiadomo jest jakie „zalety” charakteru ma kandydatka demokratów, co już samo przez się ją dyskwalifikuje w oczach znacznej części wyborców. I po mimo tego Michaele Obama jako żona funkcjonującego prezydenta pozwoliła sobie na bezwzględne poparcie dla kandydatki demokratów, jednocześnie posuwając się do dyskredytowania kandydata republikanów.

Na te pytania postaram się odpowiedzieć w jutrzejszej relacji.

***

A teraz kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym nadal było niespokojnie wzdłuż linii frontu w Donbasie. Była to kolejna doba wzmożonej aktywności militarnej ukraińskich sił zbrojnych w ramach prowadzonej akcji pacyfikacyjnej nazwanej operacją antyterrorystyczną ATO.

I tak, w godzinach nocnych, pomiędzy 21:00, a 02:00, ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm i moździerzy kaliber 120 i 82 mm, północnych obrzeży Doniecka, teren lotniska, dzielnicę przemysłową w miejscowości Jasinowata, zachodnich przedmieść miejscowości Spartakus i miejscowości Mineralnoje w rejonie jasinowatskim.

Łącznie podczas tego ostrzału na teren znajdujący się pod kontrolą władz DRL, spadło około 12 pocisków artyleryjskich i około 172 moździerzowych. W wyniku tego ostrzału około 500 domów jednorodzinnych zostało pozbawionych dopływu gazu znajdujących się w północnych obrzeżach dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku.

Ostrzał prowadzony był z rejonu Awdijewki, Opytnego, Wodjanwego i z szybu wentylacyjnego kopalni Butowka,

Poza tym toczyły się dość intensywne walki na obrzeżach Awdiejewki oraz w okolicach Dokuczajewska i Mariupola, gdzie słychać było wybuchy pocisków rakietowych „Grad”.

Poniżej aktualna mapa sporządzona przez ukraiński MON oraz dobowy raport służby prasowej ukraińskiego dowództwa wojskowego ATO dotyczący sytuacji na froncie:

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Pokojowa procesja wiernych kościoła prawosławnego obrządku moskiewskiego. Obecnie procesja ta dotarła w pobliże Kijowa, gdzie coraz bardziej jest blokowana przez bojców z gwardii narodowej i aktywistów skrajnie nacjonalistycznej probanderowskiej organizacji „Prawy Sektor”.

A tak zabawiają się bojcy nacbatalionu „DonbaSS” w znajdującym się pod kontrolą sił ATO Lisiczjańsku.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

97 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.07.2016r.- 521 dzień od nowego rozejmu.

 1. Jak Ukrainiec, mieszkaniec Kijowa Oleg Ponomariow na „okupowany” Krym pojechał i doznał „szoku”, bo tam i czysto i turystów pełno, a jak napisal o Jałcie „Miasto nie spi do 4 nad ranem, bawiac się, wypoczywajac i dziękując Bogu że tzw. rewolucja godności do nich nie dotarła”. Jednocześnie Kijowianin zaapelował zeby mieszkańcy Ukrainy nie wierzyli w nic dopóki sami tego nie zobaczą oraz zapowiedział ze w najbliższym czasie udaje sie do „separatystycznych” Doniecka i Ługańska, by na własne oczy przekonac sie jak tam się żyje…
  http://www.politnavigator.net/vzryv-mozga-zhitel-kieva-opublikoval-dnevnik-o-poezdke-v-krym.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. W związku z decyzją szefa MSW Ukrainy Awakowa o zablokowania dróg wjazdowych do Kijowa dla uczestników prawosławnej procesji ze ‚względów bezpieczeństwa”, jej uczestnicy zadeklarowali że do Kijowa udadzą się w specjalnych autobusach i poddadzą odpowiednim procedurom dla zapewnienia maksymalnej ochrony. Swoja zgodę na takie działanie miał wyrazić także szef MSW Ukrainy Awakow;
  http://korrespondent.net/ukraine/3723065-krestnyi-khod-reshyly-peresadyt-na-avtobusy
  Dla przypomnienia procesja miała jutro (27 lipca) wejść do Kijowa. Transmisja „na żywo” procesji;
  http://korrespondent.net/ukraine/3722424-krestnyi-khod-v-kyeve-onlain

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Tydzień w gospodarce Ukraińskiej
  A tam same nieciekawe informacje dla mieszkańców Ukrainy
  Dla tych co nie lubią czytać bełkotu ekonomistów skrótowo:
  1) Ukraina nie ma co liczyć w najbliższym czasie na kolejna transze z MFW, decyzja czy w ogóle „kijów” otrzyma cokolwiek zapadnie we wrześniu.
  2) zanotowany w czerwcu spadek produkcji przemysłowej – wbrew wszelkim prognozom i optymistycznym oświadczeniom o „pokonaniu dna”, według danych Państwowego Komitetu Statystyki produkcja przemysłowa po raz pierwszy od 4 miesięcy, spadła w czerwcu o 3,4% w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku i o 2,1% w porównaniu z majem 2016 roku.
  3) Przychody z prywatyzacji są dużo niższe niż zakładano
  4) Bubel prawny w postaci „szybkiej rejestracji firm doprowadził do tak zwanej plagi rejderstwa (przejmowanie kontroli nad firmami lub ich majątkiem w sposób niezgodny z prawem lub wpół legalny). Jak powiedział dziennikarzom zastępca ministra sprawiedliwości z kwestii rejestracji, Pawło Moroz, od początku 2016 r. do ministerstwa wpłynęło około tysiąca skarg na takie działania, z których przywrócono naruszonych praw … tylko w 150 przypadkach. Ofiarą padają również wielkie firmy zagraniczne!
  5) Są równiez skargi na urzedy podatkowe. Według oświadczenia rzecznika praw biznesu, w ciągu 14 miesięcy pracy na Ukrainie rada otrzymała 1000 skarg od przedsiębiorców na pracę tego organu, z których z powodzeniem rozwiązała 455 spraw. Najbardziej bolesne dla firm są kontrole podatkowe, elektroniczna administracja i opóźnienie zwrotu VAT, a także kryminalne śledztwa, inicjowane przez PSF przeciwko podmiotom gospodarczym.
  6) Fundusz Gwarancji mienia poprosi Ministerstwo Finansów o nie mniej niż 10 mld (nie mają środków na wypłatę pieniędzy) hrywien, które trzeba będzie jakoś znaleźć
  http://wschodnik.pl/publicystyka/item/7003-tydzien-18-22-lipca-w-gospodarce-ukrainy.html
  Komentarz: Ja pierdziu, zero dobrych informacji, prawdziwy pogrom i dno

  Polubione przez 4 ludzi

 4. I jeszcze w sprawie nielegalnego przejmowania biznesu na zachodzie cytuję cały fragment , bo naprawdę warto.

  „Do najbardziej znanych przejęć biznesu należą: rejderskie przejęcie mienia na 1 mld hrywien Sp. z o. o. „Novus Ukraina”, która jest największą inwestycją Litwy na Ukrainie (prawa inwestora przywrócono dzięki szybkiej interwencji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy i ambasadora Litwy), usunięcie z rejestrów informacji o 12 stacjach benzynowych łotewskiej firmy TRI Management, rzekomo z powodu DDOS-ataku, przeprowadzone dwukrotnie naruszenie praw własności „Ukrsocbanku” na centrum biznesowe „Horyzont-Park” w Kijowie, gdy w nocy prywatny notariusz zmienił właściciela obiektu na podstawie fałszywego orzeczenia sądu (prawa właściciela zostały przywrócone), i oczywiście – przerejestrowanie przez właściciela skierowanego na likwidację „Ukrinbanku” do banku „Ukrinkom” przez prywatnego notariusza na podstawie oficjalnej decyzji sądu o niezgodności z prawem likwidacji banku do dalszego wycofania aktywów.

  Dla systemowego rozwiązania problemu w parlamencie został złożony antyrejderski projekt ustawy, w którym zaproponowano przywrócenie notarialnej rejestracji wszystkich zmian odnośnie składu założycieli i kierowników przedsiębiorstw, jednak w związku z wakacjami dokument nie został przyjęty. A więc, jak słusznie zauważył na konferencji prasowej prezes Alfa-banku Ołeksnadr Łukanow, biorąc pod uwagę ostrość problemu rejderstwa na Ukrainie, przynajmniej dla części firm jednym z najważniejszych sposobów ochrony swoich aktywów może być wyprowadzanie kapitału za granicę i wyjście z rynku Ukrainy. Co, w końcu, i tak ma miejsce. ”
  http://wschodnik.pl/publicystyka/item/7003-tydzien-18-22-lipca-w-gospodarce-ukrainy.html
  Komentarz: a później politycy z Ukrainy żalą się ,że nikt nie chce u nich inwestować kapitału…

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Trzy miejscowości w obwodzie dniepropietrowskim Nikopol, Pokrow oraz Marganiec odłączane są (decyzją lokalnych samorządów) od sieci centralnego ogrzewania. Jak poinformowano przerażonych ta decyzją mieszkańców, ma nastąpić „stopniowe przejście na korzystanie z kotłów elektrycznych oraz gazowych”, jednak proces ma potrwać do wiosny przyszłego roku. Oprócz tego mogą pojawić się także problemy z przestarzałą siecią elektryczną, która może nie wytrzymywać dodatkowych obciążeń i też będzie wymagała wymiany;
  http://gorod.dp.ua/news/120597

  Polubione przez 3 ludzi

 6. W Mikołajowie policja rozbiła kolejny (na terytorium Ukrainy) gang złożony z byłych „bojców ATO”. Zatrzymano trzech bandytów „specjalizujacych się” w napadach rozbójniczych na taksówkarzy. Jak poinformowała policja cała trójka uczestniczyła w tzw. operacji ATO na Donbasie w składzie „formacji” podległej banderowskiemu „Prawemu Sektorowi”;
  https://news.pn/ru/criminal/164985

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Dobranoc… Oby Państwo się nie śniło…
  PS
  To nie jest „historyczna rekonstrukcja” – to się dzieje naprawdę!

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46010%2Fall
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/cb2/2D_zsEE_OWk.jpg
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/c8e/KQUkbVSpJzo.jpg
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/c97/Mt7bwHvWpUQ.jpg
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/c85/Nuo3qHPgoag.jpg
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/ca0/5gnil3j2dSA.jpg
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/ca9/cuxF2FMqHco.jpg
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/cbb/9LvZrW-XmiQ.jpg
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/cc4/AdggAnVoRpI.jpg
  .http://cs637322.vk.me/v637322367/ccd/0okKz4L1kRM.jpg

  Polecam
  https://arhano.ru/articles/dyma-bez-ognya-ne-byvaet-delayte-vyvody
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46009%2Fall

  Papież i UPAdlina
  http://news-front.info/2016/07/26/blagotvoritelnaya-programma-papa-dlya-ukrainy-kak-ekspansiya-vatikana-na-vostok-dmitrij-trivedi/

  Nie bacząc na to co kazał Awakow, policja przepuściła pielgrzymke w kierunku Kijowa. Władze gotowe przewieźć pielgrzymów autobusami do Kijowa
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46007%2Fall

  +
  http://zakon.mirtesen.ru/blog/43943590860/Zachem-oni-idut?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1

  O głupich Polakach a raczej o ich władzach. Ale Polacy takie władze sobie „wybrali”
  http://gvozd.su/?p=30890

  http://izrus.co.il/diasporaIL/article/2016-07-24/32145.html
  Евреи Украины: мы любим страну, но хватит славить убийц
  http://prawy.pl/34715-zydowskie-organizacje-zabraly-glos-w-sprawie-gloryfikacji-rezunow-spod-znaku-tryzuba/

  Po polsku

  http://radio.radiopomost.com/z-polski/5203-trzecia-lista-andersa-jak-polski-general-ukrainskich-ss-manow-ratowal

  http://supernowosci24.pl/majkowski-mam-juz-dosc-pomowien-o-bycie-rosyjskim-agentem/

  Polecam o szczurach które uciekają z tonącego okrętu. Ewakuuje się niemal cała dyplomacja zachodnia
  http://nk.org.ua/geopolitika/komanda-mogilschikov-suverennoy-politiki-ukrainyi-pokidaet-stranu-64341
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46003%2Fall

  O „gierojach ATO”
  http://novosti-n.org/news/read/108275.html

  O kasie a raczej jej braku na opłaty
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46001%2Fall
  .http://cs637229.vk.me/v637229339/b22/wRFx-ZmatYA.jpg

  + ciekawa strona
  http://comitet.su/

  Profesor Paź po rosyjsku
  http://zakon.mirtesen.ru/blog/43914115603/Neizvestnyiy-genotsid.-Prestupleniya-ukrayinskih-natsionalistov-?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_5&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1
  Plus PDF
  http://vk.com/doc180913526_437673392?hash=4ca719d4802f9753a7&dl=890331dfece6219dba

  Po polsku
  http://prawy.pl/34573-neobanderia-wyje-z-wscieklosci/

  http://powiernictwokresowe.pl/index.php/aktualnosci/33-wskazac-osadzic-posadzic-czynne-rozliczenie-z-banderyzmem

  http://bezprzesady.com/aktualnosci/prawdziwe-oblicze-neo-banderowskich-sil-na-ukrainie

  https://russian.rt.com/article/313550-nelzya-iz-banditov-delat-geroev-polskii-kosmonavt#.V5O8hhPvmW4.vk
  .https://youtu.be/ZSkr7vc-t4w

  http://niezlomni.com/rocznica-ofiar-mordu-nkwd-polakach-cieniu-flag-upa-ukraincy-wspominali-swoich-rodakow/

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/66944-zmiana-nastrojow-w-polsce-wobec-rosji

  http://www.eastbook.eu/blog/2016/07/25/ukraincy-to-smiecie-jak-sie-maja-imigranci-zarobkowi-w-polsce/

  Pan Dawid:
  .https://youtu.be/pSuotacT-k0

  Ciekawostka
  http://mapx.eu/pl/mapy-pl/pl-kultura/

  Strat nie ma?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46026%2Fall

  Dobranoc:
  http://anna-news.info/node/61605
  Учатся на старых снарядах, потому и взрываются вместе с ними

  +
  Graham Phillips
  Yesterday at 9:49 am
  Я рад чтобы вам понравилось часть 1 – часть 2 скоро будет –
  Что британцы думаю о России и русских / Евро 2016
  .https://www.youtube.com/watch?v=Puj9Z2hnpUA

  Polubione przez 3 ludzi

  • „O głupich Polakach a raczej o ich władzach. Ale Polacy takie władze sobie „wybrali”,,- głupi wybrali jeszcze głupszych od siebie.

   Takie są te meandry polskiej demokracji.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.