Wojna domowa na Ukrainie 14.08.2016r.- 540 dzień od nowego rozejmu.


Szef polskiego MON- Antoni Macierewicz na wycieczce w Kuwejcie.

Wczoraj szef MON Antoni Macierewicz, bezpośrednio po wyczerpującym pobycie w Afganistanie, spotkał się z polskimi żołnierzami pełniącymi misję wojskową w Kuwejcie.

W czasie tego maratonu po krajach Bliskiego Wschodu i Azji Środkowo-Wschodniej, w których stacjonują nasi żołnierze, towarzyszył szefowi MON m.in. Dowódca Operacyjny RSZ generał Marek Tomaszycki.

Swój pobyt wśród żołnierzy w Kuwejcie wykorzystał do zamanifestowania swoich osobistych poglądów politycznych, dając w ten sposób kolejny już raz, że wykorzystuje stanowisko szefa MON do realizacji swoich prywatnych i partyjnych celów. W ten sposób polskie wojsko powoli staje się zakładnikiem osobistych fobii ministra MON i szefa rządzącej obecnie partii.

Antoni Macierewicz w swoim wystąpieniu politycznym odniósł się do przypadającego jutro Święta Wojska Polskiego, mówiąc, że:

„Trudno oprzeć się wzruszeniu, gdy tak daleko od naszych wsi i miast obchodzimy święto żołnierza polskiego, święto armii polskiej. Najważniejsze święto narodowe dla Polski. Najważniejsze, bo bez tego czynu żołnierza polskiego, bez jego krwi, potu i męstwa, które wykazali żołnierze broniący Wilna, Lwowa, Zamościa i Warszawy w 1920 roku nie byłoby niepodległej Polski, nie byłoby polskiej armii i Waszej służby. Być może byłaby dziś jakaś Polska marionetkowa, część wielkiego monolitu sowieckiego imperium  rosyjskiego rozciągającego się na cały świat. Ale Polski suwerennej nie byłoby. I o tym każdy Polak musi pamiętać. Upadek trzech zaborców, traktat pokojowy – stworzyły szansę odbudowy państwa polskiego. Ale niepodległość zawdzięczamy własnemu orężu, męstwu polskiego żołnierza i geniuszowi polskich dowódców. Bo zamysł sowiecki był jasny: by po trupie Polski, po połączeniu się z rewolucją niemiecką stworzyć sowiecką Europę. I trzeba powiedzieć, że świat był bliski tej katastrofy w 1920 roku (…) To jest nasz los i nasze przeznaczenie. Mówią, że jesteśmy przedmurzem chrześcijaństwa. Polska jest przedmurzem cywilizacji światowej (…), a w tej roli najważniejsze, najistotniejsze miejsce ma żołnierz polski. Dlatego ten dzień, 15 sierpnia, kiedy  pomiędzy Ossowem a Radzyminem żołnierz polski zwyciężył armię sowiecką, ten dzień jest najważniejszym dniem i najważniejszą rocznicą w naszych dziejach.”

Następnie dość gładko powiązał obecność polskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie z tym co miało miejsce w 1920 roku i ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego, sugerując że „bronią oni tu Warszawy” oraz twierdząc, iż gdyby nie ich „służba tutaj (tzn. w Kuwejcie– dopisek mój) nie byłoby gwarancji bezpieczeństwa i niepodległości Polski” :

„Dzisiaj obchodzimy tę rocznice tutaj, obchodzimy ją w Kuwejcie. Mogłoby się wydawać, a cóż robimy tak daleko od Ojczyzny, a cóż Wy robicie tutaj, a po co tu jesteśmy, z jakiej racji i w jakim celu? Chcę, żeby było jasne to dla Was wszystkich: Wy tutaj bronicie Warszawy w sposób nie mniej istotny, zdecydowany i ważny jak ci, którzy polegli na jej przedpolach  w 1920 roku.

Gdyby nie Wasza decyzja, gdyby nie Wasza służba tutaj nie byłoby gwarancji  bezpieczeństwa i niepodległości Polski, które uzyskaliśmy dzięki ostatnim decyzjom szczytu NATO, dzięki decyzjom rządu amerykańskiego, dzięki rozstrzygnięciu, że armia USA i armie NATO będą na stałe stacjonować na wschodnich granicach Paktu Północnoatlantyckiego, na wschodnich granicach Polski.”

Następnie posunął się do stwierdzenia, że są oni elementem „muru obronnego chroniącego Polskę”:

„Chcę powiedzieć, że każda kropla potu, każda Wasza misja, każdy Wasz przelot, który realizujecie jest cegłą budowanego muru obronnego chroniącego Polskę. Muru z żołnierskich piersi i żołnierskich istnień tam na wschodzie. Tam, gdzie będą oni stacjonowali naprzeciwko narastającej agresji rosyjskiej. Bo musimy jasno powiedzieć: oby nigdy się nie spełniło to, co zostało zapisane w decyzjach NATO, że te armie nie tylko mają odstraszać, ale także w razie potrzeby i bronić. Ale gotowi musimy być na wszystko!”

Następnie uzasadniając propagandowo swoje stanowisko, nagiął fakty historyczne, tak aby pasowały pod jego tezy:

„Żołnierz polski nigdy nie był żołnierzem walczącym w działaniach agresywnych, imperialnych. Nasza misja zawsze była misją obronną. I tak samo jest dzisiaj. Ale musimy także powiedzieć, że nie pozwolimy już nigdy więcej, by Polska znalazła się pod okupacją, tak jak w przeszłości się zdarzało. I Wy tutaj bronicie Polski tak samo skutecznie, jak ci, którzy odważnie stanęli nad Wisłą i zatrzymali a potem pogonili nawałę bolszewicką aż za Niemen. Powtarzam, to jest nasza obronna misja. Jesteście częścią tego narodowego i żołnierskiego wysiłku na rzecz bezpieczeństwa Narodu. I za to w imieniu Rzeczpospolitej dziękuję”

Po tym przepełnionym propagandą przemówieniu dowartościowani przez ministra Macierewicza polscy żołnierze przeszli do konkretów, a więc do prozy życia.

Pierwszym z punktów, były awanse, które należą się im za pracę w wyjątkowo ciężkich warunkach. Następnie poruszono problem, wysokiej klasy specjalistów wojskowych przeszkolonych w obsłudze i naprawach amerykańskich samolotów znajdujących się na wyposażeniu polskiego lotnictwa bojowego, F-16.

No i co oczywiste, poruszono również kwestie finansowe, domagając się przyznania ich dodatków za pracę w trudnych warunkach.

Jak zapowiedział dyrektor Departamentu Kadr, który towarzyszył Antoniemu Macierewiczowi w podróży do Kuwejtu, problem odchodzenia z wojska specjalistów odpowiedzialnych za obsługę samolotów f-16 zostanie zniwelowana i odpowiednie procedury zostały już opracowane co pozwoli na rychłe ich wdrożenie. Do pozostałych spraw się nie odniósł.

Przypomnę, że Polski Kontyngent Wojskowy został skierowany do Kuwejtu na mocy postanowienia podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudy w dniu 17 czerwca tego roku. W składzie tego kontyngentu znajdują się 4 samoloty F-16, w tym dwa z wyposażone w zasobniki DB 110, dzięki którym polscy lotnicy mogą wykonywać wysokiej jakości zdjęcia wskazanych obszarów zarówno w dzień jak i w nocy.

Wtedy to, w dniu podczas uroczystego żegnania lotników z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego k. Mińska Mazowieckiego, obecny tam minister Antoni Macierewicz powiedział, że:

„To jest rzeczywisty pokaz i dowód solidarności, która sprawia, że NATO jest najsilniejszym, największym i najpewniejszym sojusznikiem obronnym świata”.

Wtedy też użył frazy, że „dzięki temu Polska będzie bezpieczna”.

Na czym ma polegać to bezpieczeństwo Polski, Antoni Macierewicz wyjaśnił w następujący sposób, że misja ta:

„Szczególne znaczenie ma także dla tego, iż rozpoczyna się w przeddzień szczytu NATO, tego szczytu, który ma zagwarantować Polsce bezpieczeństwo”

W ten sposób wyjaśnił, że władze polskie zawarły transakcję wiązaną polegającą na tym, że my wysyłamy naszych żołnierzy na Bliski Wschód w celu współdziałania z krajami klubu „Przyjaciół Syrii”, z za to na szczycie NATO w Warszawie zostanie zagwarantowane rozmieszczenie oddziałów wojskowych krajów sojuszniczych do obrony flanki wschodniej i bezpieczeństwa polskich władz.

Dodał jeszcze, że polska misja wojskowa w Kuwejcie, ma szczególne znaczenie dlatego też, bo „ma za zadanie chronić i wspierać ludność, która jest mordowana i niszczona, codziennie wydana na niebywałe okrucieństwo terrorystów bezwzględnie zwalczających własnych rodaków”.

Nie dodał tylko kim są ci „terroryści”, kto ich wspiera, wyszkolił, uzbroił i finansuje dalszą działalność.A i co najważniejsze: przeciwko komu i z kim oni walczą?

Widocznie uznał, że jest to mało istotny szczegół?

A tak to było w zeszłym roku w Afganistanie:

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj w Donbasie w strefie Ato nadal było niespokojnie.

I tak, już w późnych godzinach wieczornych ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy i automatycznych wyrzutni granatów rozpoczęli ostrzał okolic miejscowości Zajcewo i kopalni „6/7” na północnych obrzeżach Gorłówki. Tam w wyniku tego ostrzału dziewięć osób cywilnych zostało rannych, dwa domy całkowicie spłonęły, a kilkanaście innych zostało uszkodzone przez odłamki eksplodujących pocisków. W rejonie ostrzału strona ukraińska skoncentrowała bardzo duża ilość sprzętu i wojska, najwyraźniej szykując się do ataku lub wzmożonych działań bojowych.

Łącznie w godzinach od 19:45 do 02:20 na teren znajdujący się pod kontrolą władz separatystycznych republik spadło około 345 pocisków dużego kalibru, a w tym 188 pocisków artyleryjskich kaliber 152 i 122 mm oraz wystrzelonych z czołgów i około 155 pocisków moździerzowych kaliber 120 i 82 mm.

Poza okolicami Gorłówki, w nocy ostrzelane zostały przez ukraińskich żołnierzy: dzielnica przemysłowa w Jasinowatej, która znajduje się na jej zachodnich przedmieściach, strefa pomiędzy Awdiejewką a Spartakusem,  zachodnie i północne przedmieścia Doniecka, wsie Jasnoje i Aleksandrowka koło Dokuczajewska, zaś na odcinku frontu południowego- miejscowości Komiternowo i Oktiarb.

Ponad to przy użyciu opancerzonych wozów bojowych, granatników i broni ręcznej toczyły się walki, potyczki i dochodziło do wymiany ognia w rejonie Toretska, Telmanowa i na obszarze pomiędzy drogą Donieck-Gorłówka, w okolicy Jasinowatej, Awdiejewki i Spartakusa.

Na koniec tego wątku jeszcze reportaż z jednym z mieszkańców Jasinowatej:

I jeszcze film dokumentujący skutki ostatnich ostrzałów Jasinowatej przez ukraińskich żołnierzy:

***

Amerykański ambasador w Kijowie pogratulował Ukraińcom organizacji pierwszej parady gejowskiej w Odessie.

„Jest to bardzo poważny krok w dobrą stronę i dowód na to jak zmienia się Ukraina”– napisał na swojej stronie w Twitterze Jeffrey Payette.

Może teraz Ukraina udowodniła, że jest naprawdę po właściwej stronie Europy?

 

Na koniec kilka aktualnych zdjęć:

Skutki nocnego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy północnych przedmieść Gorłówki.

 

 

Minister MON Antoni Macierewicz wczoraj podczas wizyty w Kuwejcie.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Ps.

W związku z jutrzejszymi obchodami Święta WMP relacja z frontu w Donbasie nie ukaże się.

Życząc pogodnego i ciepłego weekendu

Pozdrawiam.

135 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.08.2016r.- 540 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejny „popis” głupoty „rosyjskiej opozycji” (tzw. liberastów). Członkowie rosyjskiej partii ‚PARNAS” poprosili władze w Kijowie i wydanie im wiz na wjazd na Krym, by prowadzić tam agitacje przed zbliżającymi sie w Rosji wyborami. Jednocześnie zadeklarowali ze jeżeli władze w Kijowie zabronią im prowadzenia kampanii wyborczej na Krymie to oni się do tego dostosują…
  http://www.interfax.ru/russia/523631
  „Reżim Putina” nawet nie musi ich prześladować, doskonale sami się „prześladują”…

  Polubione przez 6 ludzi

 2. W mediach ukraińskich zrobiło się głośno o informacjach jakie wykradli hakerzy ze strony „The Open Society Institute” (pl. Instytut Społeczeństwa Otwartego) Sorosa, a które dotyczą Ukrainy. Okazało się ze „filantrop” Soros sponsoruje „niezależnych” dziennikarzy ukraińskich m.in. z portali Hromadske.tv, Krym.Realii. „Pomoc techniczną” i dotacje ma otrzymywać 100 dziennikarzy na Ukrainie (w jednym z przypadków mowa jest o 500.000 dolarów rocznie). Opłacana przez Sorosa ma być także strona „StopFake” zajmująca si ‚zwalczaniem propagandy rosyjskiej”, a za która stoją „studenci-wolontariusze” z Uniwersytetu Narodowego „Akademia Kijowsko-Mohylańska” w Kijowie. Soros miał także przekazywać fundusze na promocję niepopularnej wśród Ukraińców reformy podatkowej oraz na propagandę proukraińska przed referendum w Holandii. ‚Filantrop” ma zająć się także „promocją” w 2016 roku reformy decentralizacji, reformy konstytucyjnej i reformy sektora rolnego na Ukrainie. Pojawia się także dokument zatytułowany „Krótkoterminowa i długoterminowa perspektywa kompleksowej strategii dla nowej Ukrainy” w którym ​​były amerykański generał Wesley Clark, polski generał Skrzypczak i niektórzy eksperci Atlantic Council informują prezydenta Poroszenkę, w jaki sposób przywrócić zdolność bojową Ukrainie, bez naruszania porozumień podpisanych w Mińsku;
  http://korrespondent.net/ukraine/3732049-khakery-slyly-dokumenty-fonda-sorosa-po-ukrayne
  W artykule znajdują się „skany” dokumentów, a tu link do strony z przejętymi dokumentami (który juz podawałem w obu „wątkach” na blogu);
  http://soros.dcleaks.com/

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Garść informacji z obwodu dniepropietrowskiego. SBU zlikwidowało bandę złożoną z byłych wojskowych która zajmowała sie handlem bronią, amunicja oraz produkcja i handlem narkotykami. Oprócz „standardowych” rzeczy (czyli nabojów do karabinów, granatów itp) zabezpieczono także amunicję przeciwlotniczą;
  http://www.litsa.com.ua/show/a/31350
  W jednej z miejscowości obwodu pobito „aktywistę”, który był członkiem „komisji weryfikacyjnej” zajmująca sie tzw. atestacją, czyli weryfikacja funkcjonariuszy dawnej milicji chcących służyć w policji. Według poszkodowanego sprawcy mieli mu przekazać „pozdrowienia’ od jednego z tych funkcjonariuszy, którzy nie przeszli tzw. atestacji;
  http://www.0564.ua/news/1331986
  Z kolei władze ukraińskich kolei państwowych w obwodzie żądają zwiększenia kar za rozkradanie infrastruktury kolejowej oraz wzmocnienia kontroli nad skupami złomu. Alarmuja one że jeżeli do tego nie dojdzie może dojść do katastrofy kolejowej spowodowanej przez złodziei którzy rozkradają i dewastują infrastrukturę kolejową;
  http://www.litsa.com.ua/show/a/31346

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Awantury z tzw. e-deklaracjami wymaganymi przez UE by znieść wizy dla obywateli Ukrainy ciąg dalszy. Redakcje prokijowskich „Europejskiej Prawdy” i „Ukraińskiej Prawdy” w „liście otwartym” skrytykowały „generalissimusa” Poroszenkę za niepowodzenie z wprowadzeniem tzw. e-deklaracji, nazwały go „Imitatorem reform” oraz wezwały Zachód by „odmówił Poroszence dalszej pomocy finansowej i wprowadzenia ruchu bezwizowego dla Ukraińców”;
  http://www.eurointegration.com.ua/rus/articles/2016/08/15/7053398/

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Tej wiadomości jakoś rząd na Ukrainie się nie pochwalił.
  Ukraina spadła o 41 miejsc w rankingu inwestycyjnej atrakcyjności. Obenie nasz sąsiad zajmuje …130 miejsce
  Polska awansowała tymczasem z 14 pozycji na 13-sta.
  Cóż sama tania siła robocza nie jest jedynym wyznaczniekiem atrakcyjności dla inwestorów, te lekcję władze w Kijowei musza sobie szybko przyswoić.
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/206143,poziom-inwestycyjnej-atrakcyjnosci-ukrainy.html
  http://forsal.pl/artykuly/805629,polska-awansuje-na-13-miejsce-w-swiatowym-rankingu-atrakcyjnosci-inwestycyjnej-onz.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Trochę o sytemie bankowym na Ukrainie- banki z kapitałęm krajowym nie dzierżą już palmy pierwszeństwa pod względem zdeponowanego kapitału
  Udział zagranicznego kapitału w ukraińskim systemie bankowym wzrósł z 39,6% do 54,7%.
  Stanem na 1 lipca b.r. ze 102 banków posiadających licencję i działających na ukraińskim rynku, 39 posiada zagraniczny kapitał (jeszcze nieco ponad pół roku temu proporcje wynosiły 41 na 117 banków), w tym 16 banków posiada 100% zagraniczny kapitał.
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/206176,zwiekszenie-udzialu-zagranicznego-kapitalu-w-ukrainskim-systemie-bankowym-dane-po-i-polroczu-2016-roku-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Nadiucha „Impostor” Sawczenko znowu w akcji. Tym razem niegdysiejsza „ukochana wszystkich ukraińskich patriotów” wezwała by władze w Kijowie porzuciły forsowanie polityki „eurointergracji” i skupiły się na problemach wewnetrznych kraju w sferze socjalnej oraz ekonomicznej. Opowiedziała sie także przeciwko wstąpieniu Ukrainy do NATO;
  http://rusnext.ru/news/1471279002
  Wywiad z Nadiuchą;
  >https://www.youtube.com/watch?v=HRFSwmF0cSc

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Upadająca Rosja. Rosjanie rozpoczęli budowę pierwszego od czasów ZSRR liniowca pasażerskiego, który będzie w stanie zabrać do 300 pasażerów. Statek ma być przeznaczony na trasy krajowe, kanałami rzecznymi pomiedzy Moskwą i Sankt Petersburgiem, jak również do wyjść na akweny morskie – głównie w regionie Morza Kaspijskiego, a także Azowskiego i Morza Czarnego;
  http://www.vz.ru/news/2016/8/15/826928.html

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Czyżby Niemcom puszczały zwieracze? 🙂
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sigmar-gabriel-pilnie-potrzebna-poprawa-relacji-z-rosja/hgd0dd
  obserwując ostanie posunięcia WWP wydaję się że tak 🙂 W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie Rosja-Azerbejdżan-Iran, na którym zacieśniono kontakty biznesowe, kulturalne i nie tylko. Powstać ma bowiem alternatywa dla kanału Sueskiego drogą lądową, kolej z Rosji poprzez Azerbejdżan, Iran i króciutką drogą morską poprzez Morze Arabskie do Indii. Połączenie z Indiami jak również współpraca gospodarcza z Azyrami i Iranem może odbić się czkawką krajom EU i Niemcy chyba już to zauważają. Do tego rozmowy Rosji z Turcją i za chwilkę EU-US będzie się mogła podetrzeć sankcjami. Niektórzy już się budzą, szkoda tylko że zostaniemy sami w tym ujadaniu i prężeniu jak dziś papierowych muskułów (mogli jeszcze dziś szybowce puścić było więcej a duma to chyba by co niektórych jak parówkę od środka rozsadziła i znowu trza by było komisję powoływać :)))))

  Polubione przez 3 ludzi

 10. „Pomysły” świniołaków na „reintegrację” Krymu z Ukrainą, czyli ukraińska ‚dziennikarka” (sic!) „Mieszkańcy Krymu powinni zapomnieć jak odcinaliśmy im wodę i prąd”…
  >https://www.youtube.com/watch?v=UAiXBL_HUdQ
  Mam nadzieję że mieszkańcy Krymu maja więcej rozumu w głowach i nie zapomną, tak jak my Polacy zapomnieliśmy o swoich rodakach rąbanych siekierami przez dzicz ukraińską…

  Polubione przez 4 ludzi

 11. WItaam,,

  Kilka linków różnych z Krainy Fantazji i nie tylko…

  Mapka aktualna
  .http://cs636720.vk.me/v636720128/2161b/UdujUDJfPfw.jpg

  O degeneratach z Charkowa. Taki tytuł…
  .https://youtu.be/FNFOt42IHUM
  120 лучших дегенератов из „русского” Харькiва

  Kijowianom przysyłaja wraz z rachunkami załączniki – wezwania do wojska
  https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/890832/kiievlianie_poluchaiut_kvitantsii_za_ghoriachuiu_vodu_s_prizyvom_sluzhit_v_voiskakh_nato

  Piakin o Miedwiediewie:
  .https://youtu.be/AkQfvMqiTHQ

  O Kołczaku o Legionie Czechosłowackim. Z linkami i filmem
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_48098%2Fall

  Podobno „amerykańskiego oficera” zariezali w jakiejś kafejce. Innych „amerykańskich oficerów” lud ukraińsi wrzuca do śmietników
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_48091%2Fall

  Tez Soros sponsorował?
  .http://cs630928.vk.me/v630928410/49cc3/NrqH6C-WcY8.jpg

  Po rosyjsku:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_48085%2Fall
  Zaczyna się tak:
  15.08.16. Материал от военкора Светланы Манекиной.

  „Евгений Якунов: Зверства и пытки в Донбассе были необходимы для устрашения местного пропутинского населения. Пока в Украине ужасаются зверствам садистов – извращенцев из батальона «Торнадо», а в соцсетях гуляют страшные видео из телефонов «воинов света», «аваковоботы» заступаются за нелюдей. В конце-концов, не только же Семену Семенченко дупу рвать под Оболонским судом столицы, где пытаются судить упырей.

  .https://youtu.be/Ue_i6sRNH0s
  Созданы все условия для стратегического контрнаступления России
  Депутат ГосДумы Евгений Федоров о будущем-российско-турецких отношений, «горячих» проблемах бизнеса и выборах в США в эксклюзивном интервью для ТПП-Информ.

  Życie w Jasinowatej
  .https://youtu.be/Y7EQTHMOWHI

  Basurin o ukrach co nawet do OBWE i komisji rozjemczej strzelają
  Басурин: ВСУ целенаправленно обстреляли наблюдательный пункт СЦКК в Донецке
  http://www.novorosinform.org/news/58910

  Według Basurina ukry tak gęsto walą że zaczyna im brakować amunicji
  Басурин: Из-за увеличения обстрелов ВСУ испытывают нехватку боеприпасов
  http://www.novorosinform.org/news/58911

  Dzieci Donbasu. Film
  .https://youtu.be/bSJvvownxcw
  http://antimaydan.info/2016/08/deti_donbassa_625489.html

  Wywiad z Opołczeńcem którego brat wojuje po drugiej stronie frontu
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_48074%2Fall
  .https://youtu.be/p7ruUUaEaMg
  .https://youtu.be/onOMyqIjkRM

  Za zdjęcia z ROsjanami na olimpiadzie doradca Poroszenki żąda by zabrać olimpijczykom i sponsorom kasę
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_48070%2Fall
  .http://cs626519.vk.me/v626519066/25fad/0sU58VjnIqA.jpg
  .http://cs626519.vk.me/v626519066/25fb5/qjr_uE6_eC8.jpg
  .http://cs626519.vk.me/v626519066/25fbd/3NwhcRQ355c.jpg
  .http://cs626519.vk.me/v626519066/25fcb/fwihGd-1E90.jpg
  .http://cs626519.vk.me/v626519066/25fc4/Gaezk3ca_oM.jpg

  Ukry przewożą sprzet wojskowy nocami bez świateł. Są zabici…
  http://www.politnavigator.net/smertelnaya-opasnost-ukraina-styagivaet-bronetekhniku-na-donbass-s-vyklyuchennymi-farami-lyudi-gibnut-na-dorogakh.html

  Z wieści przykrych – koszt uzyskania wizy rosyjskiej dla Polaków…
  http://polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/6883-ne-vsem-polyakam-po-karmanu-rossijskaya-viza

  Za to przybędzie do naszego kraju w celach dopilnowania mieszkających tu niewolników batalion amerykańskich zołdaków
  http://rusvesna.su/news/1471288106

  DOBRANOC!

  PS
  NOWY FILM Grahama!
  .https://youtu.be/ev6WyrDri04
  Мой новый документальный фильм! Мы уже работаем над русскими субтитрами. Мой день с британской ополченец!!

  Polubione przez 4 ludzi

 12. PS
  Włączyłem komputer bo przyszła informacja:
  От Эдуарда Басурина

  „15 августа около 22.00 на складе ракетно-артиллерийского вооружения ВСУ, находящегося на северо-западной окраине подконтрольной части ВСУ населенного пункта Зайцево, произошла детонация боеприпасов, в результате чего произошел подрыв имеющегося запаса.
  По имеющимся у нас данным, взрыв на складе произошел из-за нарушений мер безопасности в ходе разгрузки прибывшей очередной партии боеприпасов. На данный момент район оцеплен, местные власти предпринимают попытки провести эвакуацию жителей из зоны поражения.
  Мы уже неоднократно обращали внимание на возможные последствия размещения складов РАВ ВСУ в населенных пунктах и отсутствия должного контроля и порядка хранения взрывоопасных предметов. Мы предупреждали о возможном повторении „Второго Сватово”. Однако в очередной раз украинская сторона и международные наблюдатели нас не услышали. Безразличие и халатность украинского командования по прежнему приводит к жертвам и разрушениям.”

  Około 22 czasu miejscowego wyleciał w powietrze skład broni / rakietowo-artyleryjski/ ukrów koło Zajcewa

  http://rusvesna.su/news/1471293066

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Na Onecie ciekawy artykuł. Pacz pan, właśnie niedawno rozmyślałem o wpływie wojny wietnamskiej na dzisiejsze poczynania władców Ameryki, a w związku z tym na globalną politykę, w którą zostaliśmy uwikłani.

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/ponad-40-lat-od-zakonczenia-wojna-w-wietnamie-dalej-wplywa-na-amerykanska-polityke/lpzm9r

  I jeszcze z dzisiejszego Onetu:
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/malgorzata-gosiewska-o-raporcie-nt-zbrodni-rosyjskich-na-ukrainie/727gpc

  Czy ktoś tę babę wreszcie odeśle do jej ukochanych chłopców-ajdarowców? Czy ktoś jej wyjaśni, że po tej stronie Bugu nikt jej nie zaspokoi?

  Polubione przez 3 ludzi

 14. O naszych ‚sojusznikach” z czasów wojny polsko – bolszewickiej, czyli o tzw. armii halickiej (tzw. armii republiki zachodnioukraińskiej) „mistrzach zmian orientacji”;
  http://amp-amp.livejournal.com/154029.html
  1. Do 1 listopada 1918 roku Austro – Wegry
  2. Od listopada 1918 do stycznia 1919 roku tzw. Zachodnioukraińska Republika Ludowa
  3. Od stycznia do listopada 1919 Ukraińska Republika Ludowa (Petlura)
  4. Od listopada 1919 do stycznia 1920 roku pod komendą „Białych Rosjan”
  5. Od stycznia do kwietnia 1920 roku Armia Czerwona!
  6. od kwietnia 1920 Polska!
  To się nazywa iść zgodnie z wiatrem historii 🙂
  Podsumowanie „wartości bojowej” naszych „hałyczyńskich sojuszników”;
  „Generał Józef Dowbor-Muśnicki [były carski oficer, dowódca Armii Wielkopolskiej] tak pisał o naszych „sojusznikach” i pomysłach budowania na kooperacji z nimi jakichś politycznych fantasmagorii: „Ukraińcy w przeszłości wykazali tylko zdolność do buntów i wybitnie bydlęcych ekscesów. Było tak za czasów polskich i za panowania rosyjskiego. Posiadają oni w naturze ‘bakcyl’ stałej anarchii. Nie wierzę aby kiedykolwiek mogli przetworzyć się w coś wartościowego dla ludzkości lub spokojnie współżyć z innymi sąsiadami, a w pierwszym rzędzie z Polską. Cokolwiek było w tym narodzie wartościowego, to albo przyłączyło się do Polski albo się zrusyfikowało. (…) są cisi i pokorni ale z nimi nie poszedłbym na niebezpieczeństwo, bo zabiją i uciekną albo tylko uciekną”

  Polubione przez 2 ludzi

 15. Były przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy nie pozostawia złudzeń Ołeksandr Moroz „Faktycznie utraciliśmy swoją podmiotowość [jako państwo]. Sytuacja jest o wiele gorsza niż w 1991 roku”. Moroz stwierdził że Ukraina miała szanse ‚ewoluować jak normalny europejski kraj”, czego spodziewał się po uzyskaniu niepodległości w 1991 roku, jednak do władzy dobrali się oszuści;
  http://gordonua.com/news/politics/moroz-my-fakticheski-poteryali-svoyu-subektnost-situaciya-namnogo-huzhe-chem-v-1991-godu-145589.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.