Wojna domowa na Ukrainie 23.08.2016r.- 545 dzień od nowego rozejmu.


Szkoda, że tego, podobnie jak ofiar w Donbasie, nie potrafią dostrzec Europa i USA zatroskane tak bardzo o los wszystkich istot żywych- w tym również wszelkiej maści zboczeńców i innych dewiantów.

W Moskwie od wczoraj na najwyższych urzędników państwowych padł blady strach, nie dając im spokojnie spać po nocach.

Przyczyną tej trwogi jest to, że wielu z nich znalazło się już na listach gończych rozesłanych przez ukraińskie organa ścigania.

„Około czterdziestu obywateli Rosji jest podejrzanych o udział w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie” – poinformował ukraiński prokurator generalny Jurij Łucenko.

Jak podała ukraińska agencja „Interfax-Ukraina”, wśród poszukiwanych przestępców mają znajdować się szef rosyjskiego resortu obrony Siergiej Szojgu, doradca rosyjskiego prezydenta Siergiej Głazow oraz jeszcze 31 innych członków rosyjskich sił zbrojnych.

Według ukraińskiego prokuratora Łucenki, 39 obywateli rosyjskich ściganych jest za „rozpętanie i prowadzenie agresywnej wojny przeciwko Ukrainie”.

Prokurator Łucenko zaznaczył również, że akty oskarżenia dotyczące 10 obywateli Federacji Rosyjskiej wysłano już do sądu. 6 osób zostało skazanych (?!?): „spędzą w ukraińskim więzieniu od 11 do 15 lat” – informuje Interfax-Ukraina. Agencja podaje, że Łucenko nie wykluczył także wysłania listów gończych za prezydentem Rosji Władimirem Putinem oraz szefem rosyjskiego rządu Dmitrijem Miedwiediewem.

Łucenko poinformował także, że „wszyscy podejrzani znaleźli się na specjalnej liście, która została wysłana do sądu w celu wydania decyzji o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania”. Przestrzegł jednocześnie, że „każda z tych osób może zgłosić się dobrowolnie. W przeciwnym zaś razie zostaną skazani zaocznie”. Jak wyjaśnił, zawiadomienia o podejrzeniu i wezwania na przesłuchania doręczono zainteresowanym pocztą elektroniczną i kurierską na adresy miejsc ich pracy.

Dodał, że Szojgu i jego „wspólnicy” w zbrodniczym procederze, są oskarżeni o spowodowanie szkód na rzecz ukraińskich sił zbrojnych biorących udział w operacji antyterrorystycznej (ATO) w Donbasie w wysokości około 1,3 biliona grzywien (około 51 mld dolarów) i są odpowiedzialni za śmierć co najmniej 2,263 żołnierzy ukraińskiej armii i „innych jednostek wojskowych”.

Jednocześnie ukraińska prokuratura wojskowa zakończyła już postępowanie przygotowawcze dotyczące dowódcy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Aleksandrowi Witko, który został oskarżony o szereg „poważnych przestępstw przeciwko Ukrainie” w tym w szczególności, o naruszenie jej integralności terytorialnej, podżeganie do zdrady, organizowanie sabotażu i prowadzenie agresji wojennej.

Oczywiście przy okazji tej propagandowej hucpy ukraiński prokurator Łucenko ani razu nie zająknął się nad ilością ofiar wśród ludności cywilnej, która oficjalnie ma wynosić prawie 10 tysięcy ludzi oraz ponad 1,5 milionowej emigracji do Rosji, w tym 180 tysięcy dzieci, zniszczeniami, głęboką zapaścią humanitarną do jakiej doprowadzili żołnierze ukraińskich sił zbrojnych ATO oraz nad tym, że ludność Donbasu nie chce żyć w takim państwie jak współczesna Ukraina, co potwierdziła ona w wyborach w 2014 roku powołując władze separatystycznych republik.

Natomiast sam pomysł, aby postawić w stan oskarżenia i pod tym pretekstem rozesłać listy gończe za wysokimi funkcjonariuszami resortu obrony FR, jest na tyle absurdalny, że nie da się go nawet skomentować.

Podobnie jak pomysły nawiedzonego szefa polskiego MON-u, który w poczuciu misji zbawienia świata i zapewnienia Polsce bezpieczeństwa, jest w stanie zrobić wszystko, w tym doprowadzić do wybuchu III Wojny Światowej, którą oczywiście- on sam ze swoim głównym doradcą- ma nadzieję spokojnie przeczekać w jednym z amerykańskich schronów pod Górą Cheyenne, udając się tam motolotnią z aeroklubu Podhalańskiego w towarzystwie eskadry szybowców, będąc osłanianym z ziemi przez wojska obrony terytorialnej.

http://interfax.com.ua/news/general/365101.html

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj ukraińskie wojsko nadal kontynuowało akcję pacyfikacyjną wobec ludności cywilnej Donbasu oraz usiłowało bezskutecznie przełamać linie obrony sił powstańczych celem wyparcia ich z zajmowanych pozycji.

I tak, najcięższy ostrzał miał miejsce około godziny 23:00, gdy ukraińska ciężka artyleria przeprowadziła przy użyciu haubic kaliber 152 i 122 mm ostrzał terenów mieszkalnych znajdujących się w dzielnicy Kijowskiej i Piotrowskiej Doniecka.

W wyniku tego ostrzału dzielnicy Piotrowskiej został uszkodzony budynek przy ulicy Seramifowicza, w którym mieści się przedszkole nr. 94. Eksplodujące w pobliżu przedszkola pociski uszkodziły poważnie elewację budynku, okna, oraz dach. Poza tym uszkodzonych zostało jeszcze sześć innych budynków mieszkalnych; na ulicy Brikietnej nr. 18, pocisk zniszczył dach, okna i ogrodzenie i na ulicy Maksimiłowskiej nr. 48 zniszczone zostały dwa budynki gospodarcze.

Natomiast w zaułku Karbyszewa nr. 5 wybite zostały wszystkie szyby w oknach, zaś przy ulicy Racjonalizatorów nr. 24 uszkodzona została sieć gazowa. Jak na razie nie zgłoszono żadnych ofiar wśród ludności cywilnej.

Na odcinku frontu ługańskiego ukraińskie wojsko również prowadziło wczoraj ostrzał celów znajdujących się na terenie ŁRL, a więc przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm zostało ostrzelane przedmoście na rzece Sewiernyj Donieck, w okolicach drogi Ługańsk- Stanica Ługańska oraz rejon miejscowości Łogwinowo, także ostrzelany przy użyciu moździerzy. natomiast okolice wsi Smiełoje zostały ostrzelane z granatników ręcznych.

Poza tym niemal na całej długości frontu, a szczególnie w rejonie Piaski-donieckie lotnisko, Awdiejewka-Spartakus-Jasinowata oraz na zachodnich obrzeżach Doniecka, a tam głównie w okolicach wsi Marinka, a także na odcinku frontu południowego, na wschód od Mariupola, w tym koło Szirokino i w rejonie północnych obrzeży Gorłówki, w pobliżu Zajcewa dochodziło w nocy do walk i wymiany ognia, w tym z broni ciężkiej.

Tak więc, zawieszenie broni i jej wycofanie, co zostało zawarte w warunkach porozumień pokojowych podpisanych w lutym ubiegłego roku w Mińsku, obecnie są już tylko fikcją.

Na koniec relacji z frontu w Donbasie zamieszczam jeszcze raport sporządzony za poprzednią dobę, przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego operacji ATO:

***

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko odznaczył wczoraj dwóch amerykańskich senatorów republikańskich- Johna McCaina i Richarda Lugara oraz byłego premiera Kanady- Stephena Harpera, orderem Kniazia Jarosława Mądrego.

Przyznanie tak wysokiego orderu uzasadniono:

„osobistym wkładem w umacnianiu międzynarodowej pozycji Ukrainy, popularyzacją jej historycznego dziedzictwa i współczesnych osiągnięć”.

Wśród odznaczonych osób zabrakło M.Gosiewskiej i prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz posła Kowala i byłego ministra Siemoniaka czy też obecnego szefa MON Antoniego Macierewicza- chociaż wszystkie te osoby tak bardzo się starały aby zostać wyróżnionym przez ukraińskie władze.

Widocznie wg. kapituły orderu osoby te, mimo wszystko, nie zasługiwały na takie uhonorowanie.

Poroszenko, z okazji dnia święta Flagi Narodowej podkreślił znaczenie umieszczenia ukraińskiej flagi w miastach Donbasu: w Doniecku i Ługańsku oraz  na Krymie w Symferopolu i Sewastopolu.

Natomiast przewodniczący ukraińskiego parlamentu Andrij Parubij powiedział wczoraj- z resztą nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni, że Kijów jest zainteresowany rozwiązaniem konfliktu w Donbasie wyłącznie na drodze dyplomatycznej. Co oczywiście zostało wczorajszej nocy potwierdzone w tymże Donbasie bardzo pokojowym ostrzałem celów cywilnych prowadzonym przy pomocy ciężkiej artylerii i atakami dokonywanymi na linie obronne sił powstańczych.

Na koniec kilka aktualnych filmów:

 

***

Pozdrawiam.

Reklamy

138 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 23.08.2016r.- 545 dzień od nowego rozejmu.

 1. ważne!
  Unia Europejska z powodu zagrożenia terrorystycznego wprowadziła nową dyrektywę. Polska jako członek UE musi implementować ( wprowadzić nowe zmiany) do swojego prawa.
  Zmiany BARDZO MOCNO odbiją się na …. Ukraińcach pracujących w Polsce i w UE.
  Nie wszystko jest jeszcze pewne, ale w obecnym kształcie będą miały następujące zmiany.
  1) Zniknie procedura „zaproszenia do pracy”- zamiast niej będzie trzeba uzyskać pozwolenie na pracę sezonowa lub krótkoterminową
  2) Wprowadzono obostrzenia według których pracodawca będzie mógł sprowadzać pracowników z zagranicy jeśli…. ŻADEN Polak nie będzie chciał podjąć pracy na oferowanym stanowisku !
  więcej można przeczytać w linku poniżej.
  Postaram się znaleźć dokładne zapisy propozycji zmian w prawie i streścić panstwu najwążniejsze jej aspekty ,oraz jaki będzie to miało wpływ na rynek pracy w Polsce, oraz Ukrainców tu pracujących.
  http://wschodnik.pl/publicystyka/item/7403-zaproszenie-do-pracy-w-polsce-nie-bedzie-juz-obowiazywac-nowe-zasady-wydawania-wiz.html

  Polubione przez 8 ludzi

   • Obawiam się, że z tym rządem nikt już się w UE nie liczy. Obawiam się, że temu rządowi w ramach nie oddawania guzika, jedynie co zostanie to budowanie międzymorza a zostanie to przedstawione jako obrona niepodległości przed napływem emigrantów i niezgoda na zgniliznę UE – przynajmniej tak to zostanie przedstawione.
    Dzisiaj zostało opublikowane prognozy gospodarcze Polski na przyszły rok – deficyt oczywiście rekordowy a rozdawnictwo trwa w najlepsze. Jednocześnie przekonywano, że zamknięcie małego ruchu granicznego ma się przyczynić do ograniczaniu deficytu. I co ciekawe, do ograniczenia deficytu ma się przyczynić ograniczenie małego ruchu granicznego z Rosja, ale nie Ukrainą. Innymi słowy, w Polsce rachunek ekonomiczny i zdrowy rozsądek zostały zastąpione przez ideologię – tak samo jak się to stało na Ukrainie po Majdanie. Skoro ideologia zwyciężyła w obszarze małego ruchu graniczne z Rosja, to ma poważne szanse na zwycięstwo w kwestii międzymorza jako członkostwa w UE.

    Polubione przez 3 ludzi

   • To jest kolejna furtka na zatrudnianie m.in. Ukraińców kosztem (ew.) podnoszenia wynagrodzeń dla Polaków; nic więcej ! Taka zasada (dla Pracodawców) że wilk syty i owca cała ! Troszkę damy pracownikowi a i pracodawcę pogłaskamy po główce ! Po co wprowadzać PRAWDZIWE zmiany w gospodarce jak można wytłumaczyć się zobowiązaniami , dyrektywami UE ?!
    Dokładnie zapoznałem sie z linkiem. Na szczęście to pomysł UE a więc jest szansa że lata miną od wprowadzenia….

    Polubione przez 2 ludzi

 2. Ja już głupi panie jestem- jak mawiał gospodarz domu Anioł, z Alternatywy 4,
  Import na Ukrainie-spadek, eksport-spadek, bezrobocie wzrost, produkcja przemysłowa -spadek, konsumpcja-spadek, a pomimo tego wg oficjalnych danych jest WZROST (symboliczny) PKB.
  Cuda Prosze Państwa CUDA, bo ja tego logicznie wyjasnić nie potrafię 🙂
  http://www.unian.info/economics/1483529-decline-in-industrial-production-in-ukraine-slows-to-02-in-july.html

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Jak obecne władze na Ukrainie ograbiają swoich obywateli.
  Dziennikarskie śledztwo wykazało machinacje prezesów związanych z handlem węglem. Wg danych uzyskanych przez dziennikarzy szefowie państwowych spółek fałszowali faktury podając, ze sprowadzali drogi węgiel z RPA tymczasem kupując „czarne złoto” wprost od separatystów lub FR.
  Sprawa wyszła na jaw po tym jak umiłowana jednego z szefów kupiła sobie domek ( pomimo tego, że nie pracuje) za bagatela 2 miliony dolarów.
  A za wszystko płacą obywatele ( wyzsze rachunki za ciepłą wode i prąd)
  http://www.unian.info/economics/1483889-girlfriend-of-energy-watchdogs-head-buys-2-mln-house-just-before-coal-price-rises-media.html

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Na dobranoc bez kropki!

  Plus o zabijaniu wolontariuszy ATO
  Об убийствах волонтеров АТО
  http://www.novorosinform.org/articles/7062
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_48772%2Fall
  Chodzi o znalezionego dziś przez kogos powieszonego jednego takiego aktywistę

  Merkel wkurzona że nie ma postepu w „mińskim procesie”
  http://sharij.net/62099

  WWP rozmawiał z Merkelową i Hollandem i ich opieprzył za Krym i ukraińskie prowokacje
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_48805%2Fall
  .https://pp.vk.me/c626818/v626818962/24f65/JNlstd2BeM4.jpg

  Poroszenkę wywalili z „normandzkiej czwórki”. Zostało się trzech!
  Agata Christie?
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_48792%2Fall

  Ambasador ukrów w Niemczech twierdzi że jest już umowa z Opołczeniem i lada moment będą wycofane oddziały z obu stron. Puszilin mówi że „hola-hola” – gadane było o wycofaniu ale ukry chcą teraz prawem kaduka zając kilka miejscowości i na to się nie zgadzamy
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_48799%2Fall
  .https://youtu.be/MsIeqgGu-Jw

  Ukry twierdzą, że wybory na Donbasie odbędą się 5 lat po ustaniu walk
  http://dnr-news.com/dnr/34961-v-kieve-rasskazali-kogda-mogut-sostoyatsya-vybory-v-donbasse.html

  Podobno pod Lublinem miał wypadek ukraiński autobus
  http://sharij.net/62118

  .https://youtu.be/r4D2dKEEmrc
  На Украине приютили педофила
  O jednym pedofilu czyli o rzeczywistości równoległej

  Nowa ambasador napisała list do ukrów ale oni są niezadowoleni z listu!
  http://nahnews.org/899673-jovanovich-zapisala-obrashhenie-k-ukraincam-a-oni-ne-rady/

  Ukraińcom kazali spadać na Księżyc! Dosłownie!
  .http://www.donetskiy.org/12502-ukraine-predlozhili-zayavit-pretenzii-na-lunu-i-zabyt-nakonec-o-kryme.html
  .http://www.donetskiy.org/uploads/posts/2016-08/thumbs/1471930026_01.jpg

  W ukraińskich szkołach będą zmniejszać”psychiczne napięcie dzieci”. bez zadań domowych i dwójek!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_48798%2Fall

  Украинский канал Главное.уа решил поговорить с беженцами из Донбасса, бежавшими именно на территорию Украины, а не России. Вот перед вами интервью молодых родителей с 5 (пятью!) маленькими детьми из под Горловки (Донецкая область).
  .https://youtu.be/MjS3DHawlgI
  http://levhudoi.blogspot.ru/2014/10/blog-post.html

  Kijów pokazuje wojsko które pojutrze pojedzie na DOnbas. Pokazali nawet BUKi których mówili że nie maja. Nawet ten co zestrzelił MH-17
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_48787%2Fall
  .https://youtu.be/IDmd-iMz8lY
  .https://pp.vk.me/c631322/v631322494/4be5f/fN8TnBjuRNQ.jpg
  .https://pp.vk.me/c626428/v626428628/2705d/pzmOEm_HNAQ.jpg

  .https://pp.vk.me/c636918/v636918102/29a8e/_qDGB-_Re2g.jpg
  Ну хоть в чём-то Украина стала как Европа.

  ДОНЕЦК В ОГНЕ ПОСЛЕ НОЧНЫХ ОБСТРЕЛОВ ВСУ
  После ночных обстрелов ВСУ Донецк охватил огонь. Около 23:00 начался обстрел Киевского района из орудий калибра 152 мм. Ровно в полночь из орудий калибра 122 мм был обстрелян Петровский район Донецка.
  Наряду с артиллерией урофашисты использовали также минометы калибра 82 и 120 мм, вооружение БМП, гранатометы и стрелковое оружие.
  .https://youtu.be/d2VgGoeIdUg

  Na dobranoc mem bez kropki

  Plus z kropką o chocholstwie i debilixmie. To nie dowcip!
  .https://pp.vk.me/c631430/v631430494/41013/v7VUlPVzxrk.jpg

  Wiadomość pomyślna na koniec!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_48769%2Fall
  W miniony tydzień w Doniecku urodziło sie 87 dzieci, 45 dziewczynek i 43 chłopców
  Gratulacje dla rodziców!

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.