Wojna domowa na Ukrainie 24.08.2016r.- 546 dzień od nowego rozejmu.


Prezydent Andrzej Duda przyleciał wczoraj do Kijowa.

W Kijowie „prezydent Andrzej Duda w środę w Kijowie weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy. Z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką ma rozmawiać m.in. o perspektywach stabilizacji w regionie”- poinformował wczoraj sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Krzysztof Szczerski.

Podczas tej wizyty „prezydenci Polski i Ukrainy mają przyjąć wspólną deklarację odnoszącą się do 25-lecia polsko-ukraińskich relacji” – powiedział dalej Krzysztof Szczerski.

Rozmowy dwustronne Dudy i Poroszenki mają dotyczyć tematów bieżących, m.in. pokoju na Ukrainie, perspektyw stabilizacji dla całego regionu, relacji polsko-ukraińskich i relacji Ukraina-UE.

Przed tym dziś rano obaj prezydenci wezmą udział w w obchodach 25-lecia Niepodległości Ukrainy na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

A następnie pojawią się na dorocznej naradzie ambasadorów Ukrainy, podczas której planowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy.

Polski prezydent będzie jedynym przywódcą kraju, który bierze udział w uroczystościach na kijowskim Majdanie Niepodległości. Co dowodzi jaką rangą na świecie, a także wśród „przyjaciół” Ukrainy, cieszy się obchodzone właśnie święto. Oczywiście można to zwalić na karb geszeftów robionych z Putinem, ale prawda jest taka, że po prostu świat szeroko otworzył oczy na to co się dzieje od dwóch lat na Ukrainie.

A co tam się takiego dzieje?

Po pierwsze następuje banderyzacja ideologi państwowej wraz z odradzającym się skrajnym nacjonalizmem. Po drugie brutalnie prowadzona polityka wobec zbuntowanych regionów na południowo-wschodnich rubieżach kraju, która prócz zniszczeń przyniosła również tysiące ofiar i prawie 1,5 mln uchodźców, zaś mieszkańców prowadząc do zapaści humanitarnej w wyniku celowego niszczenia infrastruktury bytowej i blokady gospodarczej oraz braku wypłaty należnych świadczeń dla ludności z terenu znajdującego się pod kontrolą zbuntowanych republik.

Oczywiście brak postępów- a nawet sabotowanie wdrażania porozumień podpisanych w Mińsku zimą ubiegłego roku, która ma doprowadzić tam do pokoju na drodze politycznej- też ma swój ciężar gatunkowy dając wiele do myślenia zachodnim przywódcą.

To jest powód, dlaczego tylko Andrzej Duda, będąc przywódcą kraju, którego ludność tak okrutnie została potraktowana przez ukraińskich sąsiadów w czasie i po II Wojnie Światowej, inni przywódcy zaprzyjaźnionych krajów nie przyjechali na Ukrainę świętować tam z nią 25-lecie odzyskania niepodległości.

Jedynym akcentem upamiętniającym ofiary zbrodni ukraińskich na naszych rodakach, na jaki sobie pozwoli polski prezydent będzie wręczenie katolickiemu biskupowi diecezji łuckiej, Witalij Skomorowskiemu krzyża opatrzonego napisem „Pamięci pomordowanych Polaków, mieszkańców tych ziem”. Krzyż ten ma zawisnąć w katolickiej katedrze z Kijowie.

Jak widać napis, poza tym, że mówi o „pomordowanych Polakach”, nie wskazuje przez kogo i kiedy oni zostali zabici.

Prawdopodobnie na tyle tylko prezydent, wywodzący się ze środowisk patriotycznych i ten patriotyzm ciągle mając na ustach, tylko na taki zmanipulowany napis mógł sobie pozwolić, aby nie doprowadzić do impasu relacji politycznych z obecnie rządzącą ekipą w Kijowie.

Jak sądzę, lepiej już by było gdyby on żadnego krzyża tam nie przekazywał niż taki, który przedstawia zafałszowany obraz zbrodni.

Tak więc, nie jest to żaden zaszczyt i odwaga w głoszeniu prawdy, tylko wprost przeciwnie: polityczne tchórzostwo i koniunkturalizm, którego w tym miejscu nie powinno być, bo nie prowadzi się rozgrywek politycznych na anonimowych grobach i rozrzuconych po polach kościach, szczątków setek tysięcy polskich ofiar rzezi dokonanych na nich przez ukraińskich sąsiadów zbałamuconych ideologią banderyzmu i niemieckiego nazizmu.

Poniżej program dzisiejszego dnia wizyty Andrzeja Dudy w Kijowie:

Godz. 10.00 Udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki w obchodach 25-lecia Niepodległości Ukrainy
(Majdan Niepodległości)

Godz. 11.30 Spotkanie Prezydenta RP i Prezydenta Ukrainy

Godz. 11.45 Rozmowy delegacji pod przewodnictwem Prezydenta RP i Prezydenta Ukrainy

Godz. 12.30 Oświadczenia Prezydenta RP i Prezydenta Ukrainy dla przedstawicieli mediów

Godz. 13.00 Udział Prezydenta RP i Prezydenta Ukrainy w dorocznej naradzie ambasadorów Ukrainy – Planowane wystąpienia Prezydenta RP i Prezydenta Ukrainy.

Godz. 17.45 Spotkanie Prezydenta RP z Biskupem Witalijem Skomarowskim Administratorem Apostolskim Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej

Dziękujemy Polakom za solidarność i piękny gest z okazji Dnia Niepodległości

 

https://twitter.com/ADeshchytsia?ref_src=twsrc%5Etfw

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Z okazji  święta Dnia Niepodległości, ukraińscy żołnierze w strefie ATO również postanowili je obchodzić bardzo hucznie.

I tak, w godzinach 20:00-02:40, ostrzelali oni z ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm oraz przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, obrzeża Doniecka, gdzie w wyniku tego zapalił się dwupiętrowy dom prywatny znajdujący się na ulicy Feta w dzielnicy Kirowskiej. Ponadto ostrzelane też zostały okolice Jasinowatej, Dokuczajewska oraz Leninska i Sachanka na południowym odcinku frontu. Łącznie spadło tam około 137 pocisków, w tym 43 o kalibrze 152 i 122 mm oraz 94 pociski moździerzowe kaliber 120 i 82 mm.

Natomiast na północnych obrzeżach Gorłówki w rejonie Zajcewa, wczoraj koło godziny 18:00 wszedł na minę 40-letni cywil. Obecnie w stanie ciężkim przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Gorłówce.

Poniżej raport za ostatnią dobę z sytuacji na froncie w Donbasie sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa sił ATO:

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa dokumentująca skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińskie wojsko dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku:

***

Na koniec kilka zdjęć:

Ukraina- obchody święta Flagi Państwowej i Dnia Niepodległości.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

 

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

141 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.08.2016r.- 546 dzień od nowego rozejmu.

 1. Minister Energetyki Ukrainy Igor Nasalik w wywiadzie udzielonym ukraińskiej stacji „112.ua’ przyznał ze za gaz zakupiony z UE Ukraina płaci drożej niz za kupowany od Rosji. Według Nasalika za 1000 metrów sześciennych Ukraina płaci o 45 $ (czyli 185 $) więcej niż płaciłaby za tysiąc metrów gazu z Rosji (140 $);
  https://ria.ru/world/20160824/1475114704.html
  Ps. Na złość Rosji…zadłużają się…

  Polubione przez 5 ludzi

  • Wydaje mi się, że upadlina z krajów UE otrzymuje gaz fakturowany po cenie 185 USD/1000 m.sześciennych, lecz za zakupiony i zafakturowany gaz nie płaci.Rosja zaoferowała cenę 145 USD ( dlaczego tak niską dla banderowców nie mam pojęcia ), lecz trzeba za ten gaz zapłacić z góry. Jeżeli są frajerzy, którzy mimo świadomości, że za sprzedany towar nie otrzymają zapłaty, lecz są gotowi go dostarczać, to dlaczego upadlina ma płacić Rosji za ten sam towar (gaz) żywą gotówkę? Lepiej „zakupić” go od frajerów – państw UE- które później płatności za gaz spiszą na straty i je umorzą.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Monitorując bieżącą sytuację społeczno-polityczną w Polsce stwierdzam , iż aktualnie realizowana jest przez spółkę CIA /Mossad rękami Antka -ministra i podległych mu służb specjalnych kolejna prowokacja , tym razem wobec Polski i Polaków , w tym szczególnie wobec armii, mająca na celu sprokurowanie wywołania w wojsku puczu wojskowego, służącego do destabilizacji sytuacji wewnętrznej i mającego doprowadzić do wkroczenia do Polski tzw. „bratniej pomocy” dla spacyfikowania Polski i Polaków.

  W tym celu kanałami operacyjnymi oraz przez podporządkowane służbom specjalnym media rozpowszechniany jest w internecie film, którego celem jest wywołanie wśród wojskowych akcji wzburzenia , a docelowo, puczu wojskowego. Oto ten film :

  oraz oczekiwana przez służby reakcja na niego wojskowych :

  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/850-pulkownik-mazgula-apeluje-do-oficerow-nie-pozwalajcie-z-siebie-robic-blaznow

  W związku z powyższym jeszcze raz proszę Polaków , by nie ulegali prowokacjom wewnętrznego wroga i postępowali według zasad , które wytyczyłem w swoim Manifeście /Odezwie do Narodu Polskiego, cytuję :

  4. Nie dajmy się sprowokować, ani przez antypolskie działania organów władzy publicznej – sejm, rząd i inne naszpikowane obcą agenturą i działające na ich zlecenie i w ich interesie, ani też przez działające z nimi w jednej drużynie i sterowane zza oceanu i zachodu organizacje pozarządowe/różne stowarzyszenia, fundacje itd., będące tak naprawdę „zagranicznymi agentami’.

  źródło : https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

  Proszę koleżanki i kolegów o pomoc w publicznym zdemaskowaniu tej prowokacji i jej nagłośnieniu , co uczyni ją bezskuteczną. Antka -ministra -prowokatora zamierzam wziąć na siebie. Do roboty !

  do wiadomości : minister obrony narodowej Antoni Macierewicz

  email : comon.sekretariat@mon.gov.pl

  Polubione przez 4 ludzi

 3. W miejscowości Krywe Ozero (obwód mikołajowski) zebrał się tłum mieszkańcow domagajacych sie ukrania miejscowych policjantów, w innym przypadku grożą dokonaniem na nich samosądu. Powodem zamieszek jest wydarzenie do jakiego doszło dzisiejszej nocy, w jednym z domów doszło do awantury i kłótni pomiędzy zona i mężęm. Żona wezwała policje, a wtedy mąż opuścił mieszkanie i poszedł spać do samochodu. I na tym cała sprawa by się zakończyła gdyby nie przybycie policjantów. Ci skuli mężczyznę, a następnie na oczach jego przerażonej matki, a także żony oraz dzieci zatłukli go na smierć. Jak informują miejscowe zamordowany był spokojnym człowiekiem nie wchodzącym w konflikt z prawem;
  http://inshe.tv/society/2016-08-24/154227/

  Polubione przez 4 ludzi

 4. „1000 lat ukraińskiego oręża, technologia w służbie obrońców Ojczyzny” (tytuł oryginalny);
  http://www.unian.net/society/1482284-1000-let-ukrainskogo-orujiya-tehnologii-na-slujbe-zaschitnikov-otechestva.html
  Ps. Ostatni „wunderbubel”, czyli moździerz „Mołot” (cena 480.000 hrywien) rozpadający się po jednym wystrzale…
  http://kp.ua/politics/548863-ukraynskyi-voennyi-novye-mynomety-razvalyvauitsia-ot-pervoho-zhe-vystrela

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Typowa „kariera’ świniołaka. najpierw był oficerem „niezwyciężonej floty kijowskiej’ służącym na Krymie, w lutym 2014 roku „przeszedł” z większością żołnierzy na stronę Rosji. Jednak po 3 dniach został wyrzucony za pijaństwo więc udał sie na „samostijną” i „pokajał za grzechy” więc przywrócono go do służby Ukrainie. Jednak nałóg zwyciężył i „heroja’ znowu wylali ze służby za pijaństwo, przy okazji degradując…
  http://dumskaya.net/news/ofitcera-predatelya-v-ocherednoy-raz-vygnali-za-061786/

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Dla zainteresowanych, reportaż o uchodźcach z Ukrainy, którzy uciekli przez „wyzwoleńczą operacją ATO” do Rosji;
  https://ria.ru/society/20160824/1475137583.html
  Część opowieści dziwnie przypomina to co opowiadali polscy Kresowiacy, gdy nagle Ukraińcy z „miłych i uczynnych sąsiadów traktowanych jak członkowie rodzin” stali się bezlitosnymi bandytami czającymi się na dobytek swoich ofiar…

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Dzień jak co dzień, w Czerwonogrodzie (obwód lwowski) ktoś zwędził herb Ukrainy z pomnika poświęconego Strzelcom Siczowym…
  http://nahnews.org/901066-v-chervonograde-srezali-bronzovyj-gerb-s-pamyatnika-sechevym-strelcam/
  A w miejscowości Kamiensk złodzieje dobrali sie do mostku i zaczęli go po kawałku rozbierać…
  http://sobitie.com.ua/novosti-kriminal/vory-nachali-rastaskivat-perila-mostika-cherez-levoberezhnyy-kanal-v-kamenskom

  Polubione przez 3 ludzi

 8. „- Wywalczyliśmy niepodległość intelektem, potem i krwią. Wieczna pamięć bohaterom, którzy zginęli za niepodległą Ukrainę. Wieczna im chwała!” – mówił na uroczystościach w Kijowie o dziwo trzeźwy Poroszenko.
  Tak… banderowcy i intelekt… te zestawienie wali bardziej niż czysty spiryt.

  Polubione przez 3 ludzi

 9. WItam wieczorową porą i na dobranoc kilka linków dorzucam:

  ukraińscy dywersanci zaciemnili Uglegorsk
  .https://youtu.be/j8SagygacqA

  Ukraiński polityk – samo w sobie dziwne wyrażenie – wzywa do genocydu Donbasu
  http://mianews.ru/ru/2016/08/24/ukrainskij-politik-otkryto-prizyvaet-k-genocidu-naseleniya-donbassa/

  W ślad za nim idzie wojskowy w cudzysłowie Mużejko – chce spalić fosforem Donbas
  http://nahnews.org/901933-cherez-prestupleniya-k-pobede-muzhenko-rad-chto-vyzheg-donbass-fosforom/

  Wcześniej zabijali artylerią – jak tę rodzinę:
  .https://pp.vk.me/c604516/v604516975/242e1/yuSZekEHdwE.jpg

  Ubikacje w zakładach Antonowa
  .https://pp.vk.me/c637120/v637120710/75c6/miVfgicCqZM.jpg

  o ukraińskim uniwersytecie katolickim – propagandowej maszynie patologii
  http://dsnmp.ru/ot-eresi-k-satanizmu-ukrainskiy-katolicheskiy-universitet-propagandistskaya-mashina-patologiy/

  Kino nocne:
  – „Огнём и мечом” (Польша, 1999)
  https://vk.com/brusek?z=video31534090_164870964%2F3b3e764ea021091936%2Fpl_post_-36125014_92895

  – „Тарас Бульба” (Россия, 2009)
  https://vk.com/brusek?z=video-36125014_456246806%2F1313d2d6c76cb5f71c%2Fpl_post_-36125014_92895

  Вечерний киносеанс: Предлагаем сегодня вам сравнить эти два фильма и крепко задуматься о сегодняшних реалиях. Время имеет свой круговорот в человеческих событиях и каждому дано в жизни право выбора: стать рабом или достойным человеком, понимающим истинное значение слова ЧЕСТЬ.
  Ну и заодно, сравните памятник Яну III Собескому во Львове и в Варшаве…
  Rzeczone pomniki dla przypomnienia:
  .https://pp.vk.me/c637918/v637918157/93fe/HHifgfPN7EY.jpg
  .https://pp.vk.me/c637918/v637918599/947d/2lnC3El6Hww.jpg

  25 летие независимости Украины по версии Всемирного банка
  W linku dodatkowe linki – dobre!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_48954%2Fall

  Cynizm?
  .https://youtu.be/xrCJQijFcZI
  ОБСЕ: „МЫ не обязаны вам помогать, не считайте наши деньги”

  Украина поздравила себя новыми странностями
  http://www.novorosinform.org/news/59392
  .https://pp.vk.me/c630527/v630527573/465ef/aXSePbaV5Ok.jpg
  plus bez kropki na koniec

  Aha! Film krótki!

  Dobranoc!

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.