Wojna domowa na Ukrainie 25.08.2016r.- 547 dzień od nowego rozejmu.


„Jest to bardzo przejmujący dla mnie dzień: 25. rocznica niepodległości Ukrainy, odnowienia państwa ukraińskiego, i moja obecność dziś, tu z państwem, w Kijowie”– powiedział na rauszu prezydent Polski Andrzej Duda podczas przyjęcia w zabytkowym soborze Świętej Zofii pierwszego dnia oficjalnej części wizyty na Ukrainie.

Tam to porównał on też Ukrainę do młodej kobiety:

„Chcę jednak powiedzieć jako człowiek, polityk i mężczyzna: dawno już minęły czasy, kiedy kobietę można było wziąć siłą, a inni patrzyli na to spokojnie.Ta piękna dziewczyna sama podejmie decyzję, z kim się chce związać i z kim chce pójść przez życie. I obowiązkiem wszystkich uczciwych wokół jest wesprzeć ją, gdy ktoś próbuje ją skrzywdzić. I dlatego jestem dzisiaj tutaj”.

Jak widać Andrzejowi Dudzie pomyliły się role, z prezydencką do jakiej został powołany na mocy oddanych przez jego zwolenników  głosów, a swatem, który nie wiadomo dlaczego chce naraić jej partnera, jednocześnie usiłując wesprzeć ją przed krzywdzicielami. Jak sam powiedział, tylko „dlatego jestem dzisiaj tutaj”.

Duda poza tym wykazał się również myśleniem i wyciąganiem przy tym mylnych wniosków mówiąc tam, że:

„W czasie parady wojskowej, dzisiaj, kiedy maszerowały oddziały, a w nich żołnierze, którzy walczą dzisiaj o wolność, w obronie niepodległości Ukrainy, widziałem scenę, która ścisnęła moje serce. Na telebimie pokazano kobietę w objęciach młodej dziewczyny, która płakała. Myślę, że była to matka, która straciła syna”

 

Jak można z tego zrozumieć, Andrzejowi Dudzie „ścisnęło się serce” na widok opłakującej swego syna matki.

Czy prezydent Polski zdaje sobie sprawę w jakich okolicznościach zginął człowiek, którego to matka opłakuje?

On zginął podczas pacyfikacji Donbasu, i przed tym jak sam zginął, to zabijał, okradał i gwałcił w tzw. strefie działań antyterrorystycznych.

Jednocześnie, pomimo swej przenikliwości umysłu, nie pomyślał również o ofiarach tego opłakiwanego przez matkę syna.

Następnie prezydent Duda- gdy już mu przeszło ściskanie w sercu- złożył hołd poległym w walce o wolność Ukrainy i zapewnił, że Polska stoi w tej walce przy niej, życząc przy tym Ukrainie, by „trwała, wolna, niepodległa, suwerenna, bezpieczna i dostatnia”.

W ten sposób Andrzej Duda stanął po stronie tych co zabijają dziś niewinną ludność cywilną jak i zabijali ją- wymordowując w potworny, zwierzęcy sposób Polaków- kilkadziesiąt lat temu.

Kim pan jest panie Andrzeju Duda, że wymawiasz te słowa w imieniu całej Polski?

Czy jest pan prezydentem wszystkich Polaków? Czy też jakiejś nielicznej grupy, która narzucił podstępem nad tym krajem władzę?

Jak sadzić można, już dziś- gdy okazało się jaką politykę i po czyjej stronie stoi prezydent Duda, nawet opieranie się na zdaniu jego wyborców jest grubym naruszeniem zasad przyzwoitości, bo wielu z tych co na niego oddali swój głos, otumanieni fałszywym patriotyzmem, dziś szeroko ze zdumienia i z przerażeniem otwierają oczy widząc te niezdarne czynione próby zbratania się przez głowę państwa polskiego, z potomkami morderców naszych rodaków- ofiar ukraińskich zbrodni ludobójstwa. Oczywiście wszystko to „w imię wyższych racji politycznych”.

Tylko, że naród polski nie ma pojęcia jakie są to racje, że dla nich liderzy polskiej sceny politycznej są w stanie sprawę zbrodni na Kresach Wschodnich delikatnie zamieść pod dywan.

Bo czyż nie mówi o tym bardzo jasno sens słów wypowiedzianych w soborze Świętej Zofii przez Andrzeja Dudę:

„Ale jestem głęboko przekonany, że choć jest to często droga krzyżowa i cierniowa, dążenie do prawdy historycznej, to budowanie wzajemnej dobrej relacji między naszymi narodami odbędzie się w drodze wzajemnego szacunku i dążenia do prawdy. Czasem bolesnej, ale ważnej, bo jej wyjaśnienie buduje pokojowe relacje, buduje dobre relacje”

A więc Andrzej Duda jest „głęboko przekonany” tylko nie wiadomo na czym oparł on to swoje przekonanie, jeśli dziś prezydent Ukrainy, na którego zaproszenie przyjechał do Kijowa, gloryfikuje ideologię baneryzmu i jej liderów, a więc tych którzy byli podżegaczami i głównymi wykonawcami zbrodni na naszych rodakach i innych mniejszościach etnicznych w czasie i po II Wojnie Światowej. Uczestnicząc zaś w defiladzie, oddawał tym samym hołd jednostkom wojskowym, których żołnierze podejrzewani o dokonanie licznych zbrodni i przestępstw w Donbasie są bezpośrednimi spadkobiercami siepaczy z OUN-UPA, przy czym posługują się jawnie symboliką nazistowską i oddają cześć i chwałę Ukraińcom wcielonym w szeregi zbrodniczych jednostek SS jak i policyjnych formacji pomocniczych i kompanii wartowniczych odpowiedzialnych za współudział w holokauście ludności żydowskiej i planowej eksterminacji elit narodu polskiego.

Andrzej Duda, jest też wbrew wszelkiemu rozsądkowi „głęboko przekonany”, po dwudziestu latach niepodległości Ukrainy, że ona będzie „dążyć do prawdy historycznej”, tylko proszę nam wytłumaczyć, na czym przekonanie to jest oparte jeśli od ćwierćwiecza Ukraińcy tą prawdę ukrywają, przeinaczają i nią manipulują w swoim interesie, nie przyznając się do popełnionych zbrodni.

Czy można przyjąć, w sytuacji gdy władze państwowe aktywnie i świadomie gloryfikują ideologię banderyzmu, która doprowadziła w ostateczności do ludobójstwa, gdy w szeregach formacji wojskowych MSW i MON znaleźli miejsce członkowie skrajnie nacjonalistycznych organizacji, z których znaczna część uczestniczyła w zbrodniach i przestępstwach wobec ludności cywilnej Donbasu, że te przekonanie nie jest płonne?

Jak sądzę, przekonanie polskiego prezydenta nie jest oparte na żadnych realnych przesłankach i ma tylko na celu zamydlenie oczy swoim wyborcom oraz ogłupionym przez propagandę Polakom.

Chyba, że Andrzej Duda ma na myśli zupełnie inne dochodzenie do „prawdy historycznej”, które polegać będzie na zafałszowaniu obrazu zbrodni, bo tylko z taką wersją historii Ukraińcy się zadowolą. A więc, że oni wyzwalali obozy w Auschwitz i Treblince, ale już nie okradali, zabijaki i gwałcili rdzenną ludność Śląska. A więc, że to bandy zbrojne OUN-UPA są tym samym dla Ukraińców co oddziały „żołnierzy wyklętych” w powojennej Polsce, ale nie uczestniczyły one w zbrodniach przeciwko mieszkańcom wsi i miasteczek wschodniej strefy przygranicznej.

Taki relatywizm historyczny, bo tylko do tego się to sprowadza, jest zwykłą zbrodnią dokonaną na pamięci ofiar brutalnych rzezi, i jak sądzę bliscy, rodziny i znajomi tych co na Kresach zostali zabici, a po których nawet nie ma mogił, nigdy na to nie pozwolą, bo oznaczałoby to iż państwo polskie nie stoi po ich stronie.

Z resztą, że elity polityczne nie stoją po stronie narodu, było udowodnione przez nie w historii nieraz, a obecnie mamy do czynienia z kontynuowaniem tej antynarodowej drogi.

Dobrze, więc że one zaczęły odsłaniać przyłbicę i obnażać swoje prawdziwe oblicze, bo- jak sądzę- co raz bardziej świadome swojej roli w Ojczyźnie społeczeństwo nie pozwoli na to, aby polityczno-urzędnicze watahy pasożytowały na nim działając wbrew nadrzędnemu interesowi społecznemu i Polski.

Jak sądzę, słowa ukraińskiego prezydenta w tym zakresie, powinny rozwiać wszelkie wątpliwości w jakim kierunku pójdzie to zapowiadane przez Andrzeja Dudę „dążenie do prawdy historycznej”.

Otóż Poroszenko, po spotkaniu z polskim prezydentem na którym przyjęli oni wspólną deklarację, powiedział że:

„Na jakichkolwiek komplikacjach w relacjach nie zyskają ani Polacy, ani Ukraińcy. Politycy powinni się wypowiedzieć i powiedzieć: ‚przebaczamy i prosimy o przebaczenie’. I powinniśmy znaleźć koncepcję, która zadowoli i jedno, i drugie państwo i pozostawić kwestie historyczne historykom, których bardzo doceniamy. My szanujemy swoją historię i powinniśmy podejmować działania w zakresie polepszenia relacji między naszymi państwami”.

Poniżej zamieszczam jeszcze, trzy pierwsze z rzędu linki odwołujące się do polskojęzycznych mediów rozpowszechnianych w naszym kraju. Jak widać zamieszczone tam teksty, które odwołują się do wizyty Andrzeja Dury an Ukrainie, pisane są przez jedno źródło, jedno jakieś centrum redakcyjne, gdzie nawet niepoprawnie umieszczona kropka, nie została poprawiona:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Duda-25-rocznica-niepodleglosci-Ukrainy-to-dla-mnie-przejmujacy-dzien,wid,18478786,wiadomosc.html?ticaid=1179bf

http://wyborcza.pl/1,75399,20594426,prezydent-duda-25-rocznica-niepodleglosci-ukrainy-to-dla-mnie.html

http://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-duda-25-rocznica-niepodleglosci-ukrainy-to-dla-mni,nId,2257539

Na koniec jeszcze zamieszczam link do tekstu ogłoszonej wczoraj wspólnej deklaracji prezydentów Polski i Ukrainy:

 

W oświadczeniu dla mediów prezydent Duda, komentując tą deklarację powiedział, że:

„Polska była, jest i wierzę w to, że będzie trwała przy Ukrainie, wspierając zarówno jej europejskie, jak i transatlantyckie dążenia – powiedział prezydent Andrzej Duda w Kijowie w oświadczeniu dla mediów. Po rozmowach z prezydentem Petrem Poroszenką Duda dziękował za zaproszenie na uroczystości z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości przez Ukrainę, które stanowi wyraz docenienia i podkreślenia tego, że Polska przez te dwadzieścia pięć lat cały czas stała przy Ukrainie. Byliśmy pierwszym państwem, które uznało niepodległość Ukrainy 2 grudnia 1991 r., staliśmy przy Ukrainie w trudnych dla niej momentach – w czasie pomarańczowej rewolucji, w czasie rewolucji godności, stoimy także i dzisiaj, kiedy cały czas trwa ten niezwykle trudny dla Ukrainy czas konfliktu we wschodniej części państwa ukraińskiego i okupacji Krym. Polska w związku z tym była, jest i wierzę w to, że będzie trwała przy Ukrainie, wspierając i europejskie dążenia Ukrainy, i transatlantyckie dążenia Ukrainy.  Ponowiłem zaproszenie dla pana prezydenta do odbycia oficjalnej wizyty w Warszawie. Jest propozycja, żeby ta wizyta odbyła się w grudniu. Może uda się tak zgrać nasze harmonogramy pracy, żeby odbyła się ona 2 grudnia, czyli w symbolicznym dniu uznania przez Polskę niepodległości państwa ukraińskiego. Bardzo bym się cieszył, gdyby ta wizyta mogła się odbyć właśnie w tym dniu”

Odniósł się również do spraw historycznych w relacjach polsko-ukraińskich, która były omawiane podczas spotkania obu prezydentów, informując, że:

„Rozmawialiśmy z panem prezydentem także o tych sprawach trudnych, o tych sprawach związanych z historią, o sprawach związanych z pamięcią historyczną. Będziemy kontynuowali dialog w tym zakresie. Będziemy starali się obydwaj, żeby był on jeszcze bardziej produktywny niż do tej pory”

Odnosząc się do spotkania z ukraińskim korpusem dyplomatycznym powiedział, że jego wystąpienie na tym spotkaniu pokaże priorytety polskiej polityki zagranicznej:

„Te priorytety, w których kwestia Ukrainy, bezpieczeństwa i budowy wspólnej architektury wolności i właśnie niezawisłości naszych państw, a także bezpieczeństwa naszego regionu będzie zajmowała miejsce kluczowe”.

A więc dla rządzącej partii PiS i jej prezesa, priorytetami są: kwestia ukraińska, jej bezpieczeństwa, budowa wspólnej architektury wolności oraz bezpieczeństwa regionu są najważniejsze.

Jak te cele chce osiągnąć rządzący PiS już chyba są wiadome, m.in. nad grobami naszych rodaków i przy pomocy obcych wojsk ściąganych gorączkowo na teren Polski, przy czynnej postawie w roli najbardziej antyrosyjskiego kraju w Europie.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo trwających obchodzonych na Ukrainie świąt Dnia Niepodległości ukraińscy żołnierze nie zaniechali działań zbrojnych podejmowanych wobec ludności zbuntowanych republik w Donbasie.

I tak, w godzinach wieczornych ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał, przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm i moździerzy kaliber 120 i 82 mm, rejonów miasta Jasinowata, północnych i zachodnich obrzeży Doniecka, północnych przedmieść Gorłówki w Zajcewie, gdzie w wyniku trafienia kilkoma odłamkami z pocisku moździerzowego zmarła dziś rano w szpitalu 50-letnia kobieta oraz w rejonie południowego odcinka frontu, w miejscowości Sashanka i Komiternowa. Łącznie w czasie tych ostrzałów spadło na teren kontrolowany przez siły powstańcze, 75 pocisków artyleryjskich i 210 pocisków moździerzowych, powodując uszkodzenie trzech domów jednorodzinnych w Zajcewie i dwóch domów w dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku.

Również na odcinku frontu ługańskiego ukraińskie siły zbrojne prowadziły intensywne działania militarne, prowadząc ostrzał z ciężkiej artylerii kalibru 152 i 122 mm celów cywilnych i stanowisk obronnych milicji ludowej ŁRL.

A więc, ostrzelane zostały z kierunku Siwetłodarska i Ługańskoje przy użyciu artylerii kaliber 152 i 122 okolice miejscowości Łogwinowa.

Natomiast w okolicy mostu na drodze Ługańsk-Stanica Ługańska, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm i granatników ręcznych ostrzelali rejon wokół pomnika Kniazia Igora.

Ponadto, z kierunku miejscowości Popasna przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm została ostrzelana miejscowość Mołodzieżnoje.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Andrzej Duda w Kijowie.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

138 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.08.2016r.- 547 dzień od nowego rozejmu.

 1. PRZYPOMNĘ… Ukraińskie Dien Bien Phu – trzy tysiące Ukraińców zabitych pod Debalcewem… Pod Debalcewem doszło do przetrącenia kręgosłupa „ukraińskiej armii”. Z punktu widzenia sztuki wojennej nic nie stoi obecnie na przeszkodzie, aby armie separatystów zaczęły się posuwać w kierunku Charkowa, a następnie na Kijów. Tymczasem KIJOWSKI BANDYTA Poroszenko oznajmił, że jakieś 80 procent jego oddziałów opuściło kocioł debalcewski w ramach uporządkowanego odwrotu. Z bronią i sztandarami. Straty w ludziach podobno są przy tym minimalne; zaledwie kilkunastu ukraińskich żołnierzy. Czyżby doszło do szczególnie ciężkiego przypadku utraty kontaktu z rzeczywistością? ===== Dzisiaj separatyści na Ukrainie mają więcej czołgów niż Francja, Włochy i Niemcy razem wzięte. Jak podają media,premier Ługańskiej Republiki Ludowej – Igor Płotnickij zagroził, że jeśli Ukraina nie będzie przestrzegała postanowień konferencji pokojowej Mińsk-2, to może dojść do kolejnych „kotłów” jak ten pod Debalcewem, z tym, że już pod Charkowem, Kijowem, a nawet pod Lwowem. Wiele wskazuje na to, że mogą to być rzeczywiste groźby, bo separatyści mają już, dzięki Rosjanom, siły i środki potrzebne do przeprowadzenia takiej kampanii. PS. Wprawdzie Ukraina w granicach sprzed konfliktu z Rosją była uznawana za państwo i nikt nie podważał jej terytorialnego kształtu, niemniej jednak lukę w sformalizowaniu stanu faktycznego z pewnością wykorzysta Władimir Putin. Zresztą Kreml już odniósł pierwsze zwycięstwo: 7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie, a w którym stwierdził, że ONZ nie może uznać działania Federacji Rosyjskiej względem Ukrainy jako naruszenia prawa, ponieważ zgodnie z dokumentami terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRS, nie jest zatem suwerennym państwem. Swoiste kuriozum stanowi fakt, iż – zdaniem ekspertów – Rosja może teraz złożyć oświadczenie o przynależności terytorium ukraińskiego do państwa rosyjskiego, zastrzegając, iż wszystko, co dzieje się w tym regionie stanowi wewnętrzną sprawę Rosji. Oznacza to, iż z punktu widzenia prawa międzynarodowego wybory z dnia 25 maja są nieważne. Kreml najwyraźniej jednak nie zamierza wykorzystywać w ten sposób sytuacji. Podobną zresztą inercję zachowują Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Być może wszystkie państwa bezpośrednio zaangażowane w konflikt stwierdziły, że metoda faktów dokonanych może jedynie zaognić i tak napiętą sytuację oraz uniemożliwić realizację celów, jakie stawiają sobie poszczególne strony.
  === Nie jest jednak wykluczone, że koniec końców Zachód odda Rosji terytorium Ukrainy, jeżeli na horyzoncie pojawi się widmo zysku. W końcu nie raz tak robił a przez kolejne wieki w prowadzonej przez niego polityce niewiele się zmieniło.===
  PS…
  W momencie obalenia prezydenta Janukowycza i zainstalowania oligarchiczno – banderowskiej junty państwo ukraińskie przestało istnieć. Przestało istnieć w takiej formie politycznej i administracyjnej jaką znamy od dwudziestu lat. Nikt i nic nie jest w stanie tego przywrócić. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Marionetkowy rząd w Kijowie nie ma sił, żeby opanować tę sytuację. Nie ma pieniędzy ani środków siłowych. Propaganda podbija cały czas bębenek zagrożenia ze strony Rosji, która ponoć na nic innego nie czeka, jak tylko, żeby wpuścić swoje hordy na teren wschodniej Ukrainy i rezać. Takie brednie mogą mówić jedynie „politycy” którzy robią to za okreslone korzyści (i tych jestem w stanie zrozumieć) albo ci, którzy są zwykłymi kretynami i o polityce, zwłaszcza wykraczającej poza gminne koterie nie wiedzą nic. Ale ci powinni raczej zmienić zawód i znależć sobie zajęcie na miarę swoich możliwości intelektualnych. Czy Rosja może militarnie interweniować na Ukrainie? Oczywiście, że może! Ma po temu siły, środki i doskonały pretekst w postaci rosyjskojezycznej mniejszości (która tak na prawdę jest większością) na wschodniej Ukrainie. Ale Rosja tego nie zrobi.Bo po prostu nie musi. Jedynym przypadkiem, w którym Putin nie miałby wyjscia byłoby masowe zabijanie przez kijowską juntę Rosjan na wschodniej Ukrainie. A na to marionetki z Kijowa nie mają środków ani determinacj. Wiedzą bowiem doskonale, że są zwykłą bandą uzurpatorów osadzonych na urzędach przez usrael, CIA, Unię i kogo tam jeszcze. To jasne, że Rosja podlewa kontrolnie oliwy do ognia. Byliby głupi, gdyby w takiej sytuacji tego nie robili.
  ===== Rosja tę bitwę już wygrała i teraz może spokojnie siąść na brzegu rzeki i oczekiwać płynącego trupa nieprzyjaciela. ===== .

  Polubione przez 7 ludzi

 2. A.Zacharczenko w czasie dzisiejszej konferencji prasowej odnosząc się do informacji o zamiarze zajęcia Jasinowatej przez USZ powiedział, że DRL następnym razem nie będzie wydawać nadzwyczajnych oświadczeń ani zwracać się do OBWE. „Wiemy o wszystkich przygotowywanych prowokacjach, nasz wywiad działa dobrze.Jesteśmy przygotowani na wszystko i możemy dać stosowny odpór”.

  http://news-front.info/2016/08/25/zaxarchenko-my-znaem-obo-vsex-gotovyashhixsya-provokaciyax-so-storony-vsu/

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Premier Ukrainy Hrojsman pokazał że na Ukrainie ciągle płaci się mało za wodę w porównaniu z innymi krajami dorzecza Dunaju, czyli Mołdawią , Bułgarią, Rumunią, Węgrami oraz Austrią. Według niego opłaty sa sztucznie zaniżane przez samorządy lokalne, co skutkuje m.in. tym ze brakuje środków na remonty oraz modernizacje sieci wodociągowych;
  http://www.segodnya.ua/economics/gkh/groysman-pokazal-chto-v-ukraine-eshche-ochen-nizkie-tarify-na-vodu-746000.html
  Ps. Ciekawe kiedy wprowadzą podatek od zużywania powietrza?

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Dla zainteresowanych o korupcji w Ministerstwie Zdrowia Ukrainy i „wspierających go” (czy raczej żerujących” razem z nim) deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy domagających się łapówek w zamian za przyznanie licencji (lub ich odebranie) na lekarstwa;
  http://pulitzercenter.org/reporting/ukraines-medicine-bill-slashed-25-after-uk-firm-brought-handle-procurement
  Ps. A Prezydent Duda myśli że z Ukrainą się uda…

  Polubione przez 4 ludzi

  • Ostatnio nowa Pani minister zdrowia pochwaliła się , ze dzięki jej zabiegom i zatrudnieniu angielskiej firmy która zajęła się przetargami na dostawę lekarstw zmniejszono koszt pozyskiwania w/w medykamentów o 1/4.
   Niestety kilka dni później pani minister przyznała, ze wszystkie jej decyzje zostały storpedowane. Mianowicie negocjacje i ustalenia z zagranicznymi kontrahentami są zakończone, doszło do porozumienia, tylko….osoby władne by podpisać te umowy -tego nie robią. Po prostu kobietę zwyczajnie olano 😀
   Efekt jest taki, ze nowych dostaw leków nie ma i nie wiadomo kiedy będą ( właściwie wiadomo-kiedy zdarzy się okazja do zrobienia przekrętu), ale wszyscy są zadowoleni ,bo korupcja została wykorzeniona.
   przypomina to walkę z korupcją podjętą kilka lat temu na Ukrainie. Po miesiącu czy dwóch zarzucono pomysł, najbardziej ucieszyli się z tego ….mieszkańcy. Urzędnicy bowiem przez te n czas nie robili i nie podpisywali NICZEGO.

   Polubione przez 4 ludzi

 5. Portal «Антифашист» (antifashist.com) został zablokowany przez rejestratora rosyjskich domen Ru-center. Powodem była skarga Ukrainki Oksany Tyńko – tej, która zarejestrowała „Myrotworca”. Aktualnie ta osoba świętuje zwycięstwo podając wszystkie choćby na krótko zablokowane dzięki niej strony Republik Donbasu i Krymu.
  Teraz rozumiem, że brak dostępu do stron DRL, z jakim się kilkakrotnie spotkałam, to nie tylko ataki hackerskie.
  To jednak jest tylko jedna strona sprawy. Okazuje się, że Ru-center wchodzi w skład kompanii, którą rządzi mediamagnat, obywatel Holandii – przedstawiciel państwa NATO, jak podkreśla redakcja zablokowanego portalu.

  http://news-front.info/2016/08/25/kto-zakryl-sajt-antifashist-rbk-i-ru-center-na-sluzhbe-sajta-mirotvorec/

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Garść nowinek z Dniepra (dawniej Dniepropietrowsk) i okolic. Miejscowe portale alarmują, miasto tonie w śmieciach po wczorajszych obchodach Dnia Niepodległości;
  http://glavnoe.dp.ua/articles/Posle-prazdnikov-naberezhnaja-Dnepra-utopaet-v-musore-FOTO
  Z kolei większość mieszkańców miasta głosujących w sondażu przeprowadzonym przez portal, opowiedziała się za wyjściem na ulice w proteście przeciwko ciągłym podwyżkom opłat za media;
  http://glavnoe.dp.ua/articles/Zhiteli-Dnepra-gotovy-vyjti-na-akcii-protesta-protiv-povyshenija-tarifov-opros
  Z kolei w obwodzie dniepropietrowskim zatrzmano samochód z 4 mieszkańcami Iwano-Frankowska, którzy przewozili broń oraz amunicję (m.in. naboje do kaemów i pistoletów, granatniki). Jak tłumaczyli zatrzymani wszystko to znaleźli na terenie jednego z lasów w tzw. strefie ATO, a teraz jechali by to ‚dobrowolnie oddac w ręce władz”… 🙂
  http://www.0342.ua/news/1344900

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Jan Tombinski, szef Przedstawicielstwa UE na Ukrainie ostrzegł władze w Kijowie, że wprowadzenie przez nich kolejnych sankcji handlowych wobec Rosji, byłoby z ich strony błędem. Według Tombinskiego Ukraina mogłaby zostać oskarżona przez WTO (Światowa Organizacja Handlu) o naruszenie międzynarodowych zasad handlowych, o co w tej chwili oskarżana jest Rosja (w związku z jej sankcjami wobec Ukrainy) dlatego też taka decyzja byłaby niemądra, a Kijów powinien wykazac się cierpliwością;
  https://focus.ua/country/355915/

  Polubione przez 3 ludzi

 8. DObranoc z kilkoma linkami i podziękowaniem za informacje…

  .https://youtu.be/D8jC_ttlRN8
  Donieck przygotowuje się do obchodów dnia miasta i dnia górnika

  Zdjęcie od Pana Dawida:
  Товарищи! Это польский шлем, доказательство того, что на стороне DNR воюют польские наемники 😀
  .https://pp.vk.me/c631917/v631917400/47eb6/FG9Jz1bc1eI.jpg
  http://tragediadonbasu.pl/linia-frontu-ostatni-punkt/

  Wiadomości z ukropii: oskarzono tam niejakiego Chrystusa, zwanego Jezusem o… „separatyzm”
  http://antifashist.com/item/na-ukraine-obvinili-v-separatizme-iisusa-hrista.html
  Chrystus zagrożeniem dla ukraińców!

  Украинцы устроили «суд Линча» над полицейскими в Николаеве.
  Było linkowane?
  https://vk.com/feed?z=video287214089_456239043%2F99b9e83ed7aa6d2744%2Fpl_post_-69791028_287680

  Prawdziwe wyzwanie!
  .https://pp.vk.me/c637120/v637120710/7f4a/ZwefVStb3FQ.jpg

  hahahaha 🙂
  .https://pp.vk.me/c633727/v633727263/3fce5/0mSb_rbg6KI.jpg

  OT!
  Mistrzostwo!
  https://vk.com/doc20363129_437807896?hash=dddac4cffa2a574592&dl=4884c8f1eecf7b21a6

  Plus mistrzostwo lotu i filmowania. OT lotnicze
  .https://youtu.be/xLocfErOA9g

  Jeszcze wakacje!
  .https://pp.vk.me/c630428/v630428379/3f8dd/Vxivc-X0qBo.jpg

  Dobranoc! 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 9. duda nie reprezentuje Polskiego interesu, to obrońca interesu banderowskiego. 24 sierpnia ten „polskojęzyczny prezydent” duda jako jedyny z innego państwa pojechał do Kijowa na 25. rocznicę tzw. „Niepodległości” Ukrainy. Ukrainy, która nie rozliczyła się ze swoją przeszłością. Ukrainy, która ludobójstwo dokonane na Polakach przez tzw. „siekierników”, OUN-B i banderowską część UPA – uważa sa swój MORD ZAŁOŻYCIELSKI.
  PS…
  duda TO ZWYKLA S****A CHODZĄCA NA SMYCZY USRAELA TAK JAK kaczynski,macierewicz,waszczykowski i wielu innych pisdzielców im podobnym !!!

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.