Wojna domowa na Ukrainie 3.09.2016r.- 556 dzień od nowego rozejmu (3 dzień rozejmu w rozejmie).


Donbas- zbliża się koniec trzeciego już lata wojny.

„Polska jest przygotowana na atak agresora z zewnątrz. Mamy zdolności odstraszające, a także dysponujemy wraz z sojusznikami niezbędnymi zdolnościami obronnymi. Są one wystarczająco skuteczne, by obronić terytorium Polski”– powiedział szef MON Antoni Macierewicz, odpowiadając na pytanie redaktora „Rzeczypospolitej”, czy „Polska jest gotowa na wojnę?”

Dalej redaktor „RP”, rozwijając powyższy wątek o kwestie  dotyczące sytuacji w Niemczech, gdzie obecnie zastanawiają się nad przywróceniem poboru do wojska oraz zaleca się robienie zapasów żywności i wody, zauważa, że Niemcy traktują poważnie zagrożenie ze strony Rosji.

W odpowiedzi na tą sugestię Antoni Macierewicz powiedział, że:

„To prawda. Niemcy widzą rosnące i permanentne zagrożenie rosyjskie i niewątpliwie stawiają na rozwój swojej armii. Lecz te doniesienia, o których pan mówi, raczej mają więcej wspólnego z wewnętrzną polityką Niemiec, gdzie zbliżają się wybory, niż z zagrożeniem, jakie stanowi bez wątpienia Rosja. Pomysł powrotu do poboru ma również związek z powołaniem przez polski rząd obrony terytorialnej, która bardzo pozytywnie została oceniona przez sojuszników z NATO, w tym także Niemcy”

Po tym redaktor „RP” zadał jeszcze jedno pytanie:

Kilka dni temu mieliśmy do czynienia z alarmem bojowym rosyjskich wojsk. Kolejna prowokacja?

Na co szef MON odpowiedział:

„Traktujemy te działania bardzo poważnie. Te ćwiczenia naprawdę zostały podjęte, a rosyjscy komandosi faktycznie wylądowali na Krymie. To nie jest fikcja czy wirtualna rzeczywistość. Należy zatem przyjąć do wiadomości, że Rosjanie przygotowują się na taką ewentualność, w której ich postulaty i żądania nie zostaną przez Zachód zrealizowane”

Zaś ostatnim problem  poruszonym w wywiadzie, który ukazał się wczoraj w „RP” sprawa grożącego nam wybuchu wojny:

Grozi nam kolejny konflikt w Europie, np. na Ukrainie?

No i odpowiedź Macierewicza na tą kwestię:

„Rosja bez wątpienia przygotowuje się na kolejny konflikt. Na pewno najbardziej zagrożona jest Ukraina”.

Nie dodał tylko, aby rozwiać wszelkie w tym temacie wątpliwości: czy nie oddamy nawet jednego guzika?

No, ale może- widząc jak bardzo szybko rozwija swą inwencję szef polskiego MON- niedługo usłyszymy tą sławną frazę.

Na razie, jesteśmy do wojny przygotowani, damy odpór i nie ma się o co martwić- oczywiście jest to osobista zasługa Antoniego Macierewicza.

Tak, że wątek wojenny już mamy z głowy.

A teraz najważniejsza część tego sławnego już wywiadu. Jako, że jest na tyle ważki, pomimo tego, że w żadne sposób nie ma nic wspólnego z sytuacją na Ukrainie i Donbasie, chciał bym go przytoczyć. Nie chcąc zaś uronić ani słowa z tego co przekazał nam szef MON zatroskany o bezpieczeństwo narodu zachodniego świata, zacytuję go w całości:

„Andrzej Gajcy „Rzeczpospolita” („RP”): We wrześniu podkomisja smoleńska ma przedstawić nowe dowody w sprawie katastrofy. Czego możemy się spodziewać?

Antoni Macierewicz („AM”): Dzisiaj wybór nie dotyczy tego, czy to polscy piloci zawinili przy katastrofie smoleńskiej lub czy był to zamach, lecz tego, czy rozpad samolotu prezydenckiego dokonał się w powietrzu dlatego, że dopuszczono świadomie samolot z wadą techniczną do takiego lotu, czy też mieliśmy do czynienia z umyślnymi działaniami mającymi na celu zniszczenie tego samolotu w powietrzu. Bo to, że działania nawigatorów rosyjskich i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy polskiego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i całą delegacją na pokładzie, nie pozostawia żadnych wątpliwości. To jest już oczywiste.

„PR”: To wciąż tylko hipotezy, a twardych dowodów brak.

„AM”: Nie, to, co mówię, to nie są hipotezy. A dowody nie dzielą się na twarde i miękkie, tylko na prawdziwe i fałszywe. My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu. Każdy będzie mógł ich wysłuchać.

„RP”: Skąd pochodzą?

„AM”: Do czasu ujawnienia dowodów, co nastąpi zapewne w przyszłym miesiącu, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej. Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię.”

A więc jak z powyższego wynika szef nadzwyczajnej komisji sejmowej badającej przyczyny katastrofy rządowego samolotu Tu- 154 M w dniu 10 kwietnia w Smoleńsku,  ma nowy problem, bo nie ważne już jest wg. niego ustalenie, że tam był zamach, ale to ” czy rozpad samolotu prezydenckiego dokonał się w powietrzu dlatego, że dopuszczono świadomie samolot z wadą techniczną do takiego lotu, czy też mieliśmy do czynienia z umyślnymi działaniami mającymi na celu zniszczenie tego samolotu w powietrzu”.

Jak widać, obecnie nie ma tu mowy o „zamachu”, bo go nie było, wbrew kłamstwom rozpowszechnianym do niedawana w tej sprawie. Natomiast zamiast tego obecnie pan Macierewicz używa ostrożniejszego określenia jakim jest słowo wytrych- „rozpad”.

Od teraz nasz niestrudzony tropiciel prawdy o zamachu będzie jak pies gończy podążał tym nowym tropem, „mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji (tzn. komisji Millera- dopisek mój). A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu”

Problem tylko jest w tym, czy po wysłuchaniu tych nagrań, bo jak zadeklarował Antoni Macierewicz-„każdy będzie mógł ich wysłuchać”, nie ma obawy, że większość osób o słabej psychice po ich wysłuchaniu nie ulegnie wstrząsowi, albo poważnemu urazowi psychicznemu i rząd polski będzie zmuszony wziąć je na swoje utrzymanie przyznając im renty inwalidzie + jakieś 500 złociszów?

Kto wtedy będzie robił na utrzymanie rządu, armii urzędników, rodzin z programu „+ 500” i partyzantów z batalionów OT?

Dlatego też, pomny konsekwencji jakie wyżej pokazałem, apeluję do szanownego pana Antoniego Macierewicza:

„Kończ pan i wstydu oszczędź”

Przy okazji unikniemy konsekwencji „wstrząśnięcia” narodu „wyznaniami członków” komisji Millera i nagraniami załogi tupolewa, które jakoby „nie pochodzą z pokładu polskiego samolotu” tylko zapewne z ruskiej tiurmy? (!!!!)

Aha, bym zapomniał o jeszcze jednej bulwersującej sprawie.

Otóż, bohaterski i niestrudzony obrońca narodu polskiego jak i całej cywilizacji zachodniej- szef  MON wyjaśnił również, w omawianym tu wywiadzie, sprawę przyznania dyrektorowi gabinetu rzecznika MON Bartłomiejowi Misiewiczowi złotego medalu za zasługi na rzecz obronności kraju.

Ten skandaliczny fakt, Antoni Macierewicz spokojnie i bardzo logicznie wyjaśnił w następujący sposób:

„Bartłomiej Misiewicz przez sześć lat był sekretarzem komisji smoleńskiej i to dzięki niemu zebraliśmy dowody pokazujące rosyjską odpowiedzialność za śmierć polskiej elity narodowej. Co więcej, pan Misiewicz jako pełnomocnik ministra obrony narodowej, dzięki swojej determinacji, odwadze i zdolności podejmowania decyzji, uratował część polskiego kontrwywiadu od sprywatyzowania przez ludzi stojących dziś pod zarzutem działania na rzecz obcego wywiadu. Powstrzymał przestępców, uratował tajne dokumenty przed przejęciem przez obce służby, zablokował operację wymierzoną w polską armię i bezpieczeństwo państwa. I za to został wyróżniony. Chciałbym, by każdy oficer w Wojsku Polskim mógł się poszczycić takimi osiągnięciami.”

LUDZIE, POLACY, OBYWATELE!

KTO NAMI TU RZĄDZI?

TAKIEGO CYRKU CHYBA JESZCZE NIE BYŁO?

http://www.rp.pl/Polityka/309019884-Antoni-Macierewicz-zapowiada-ujawnienie-nowych-nagran-zalogi-tupolewa.html#ap-6

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku

https://pl.wikipedia.org/wiki/Medal_%E2%80%9EZa_zas%C5%82ugi_dla_obronno%C5%9Bci_kraju%E2%80%9D

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym, a więc drugim od wprowadzenia przez stronę ukraińską jednostronnego zawieszenia broni, nadal był spokojnie.

Dochodziło tylko do lokalnych i bardzo rzadkich- jednostkowych przypadków, użycia broni w strefie przyfrontowej. Jedynie jak dotychczas tylko centrum prasowe dowództwa ukraińskich wojsk ATO zgłaszało fakty domniemanego nieprzestrzegania przez powstańców („rosyjskie wojska okupacyjne”) warunków ogłoszonego w czwartek zawieszenia broni.

Poniżej raport dobowy centrum prasowego dowództwa wojskowego ukraińskiego korpusu spedycyjnego prowadzącego operację ATO w Donbasie:

***

Biuro Rzecznika Praw Człowieka DRL przekazało wczoraj wieczorem informację, że władze kijowskie uwolniły jednego żołnierza sił zbrojnych DRL oraz pięciu cywilów, z których jeden nie był zaangażowany w konflikt w Donbasie.

Przypomnę, że do chwili obecnej w więzieniach ukraińskich przebywa jeszcze 956 bezprawnie więzionych osób, zaś lot 490 innych jest do tej pory nie znany. Przypuszcza się, że niektórzy z tej liczby mogą również znajdować się w którymś z tajnych więzień.

*

W sierpniu górnicy DRL wydobyli 953 tysiące ton węgla, z tego do zakładów energetycznych republiki przekazano 445,193 tysiące ton tego paliwa.

*

W sondażu przeprowadzonym na Ukrainie w dniach 7-15 lipca br. przez firmę „Brandig Group”, 65% osób objętych badaniem opowiedziało się przeciwko prowadzeniu wojny w Donbasie.

Ponad to 21% osób biorących udział w badaniu opowiedziało się za rozwiązaniem sytuacji w Donbasie za pomocą środków pokojowych, tj. rozmów i kompromisu.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

134 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.09.2016r.- 556 dzień od nowego rozejmu (3 dzień rozejmu w rozejmie).

  • Żebranie o pożyczki w Japonii. A w tym czasie Rosja kupuje amerykańskie obligacje… Kiedy wreszcie Rosjanie znacjonalizują swój bank centralny? Nie mówię tu o rozstrzelaniu jego urzędników, ale zwyczajnym odwróceniu tego co się stało za Jelcyna, tzn. stworzenie „niezależnego” banku centralnego, który sabotuje rosyjską gospodarkę. Zastanawiam się czemu Putin tego nie robi.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Sprawa jest bardzo prosta. Znacjonalizowanie CB wymaga zmiany Konstytucji. W obecnej Dumie jest zbyt wielu przedstawicieli grup zainteresowanych w utrzymywaniu status quo (pomimo tego ,że werbalnie popierają Putina) . Sądzę , że WWP czeka na wyniki najbliższych wyborów parlamentarnych i w przypadku korzystnego podziału głosów przeprowadzi tą operację. Należy pamiętać , że tego typu zmiana musi wiązać się z wymianą kadr w prawie całym CB więc opór obecnych właścicieli będzie wsparty również oporem pracujących tam bankowców. Operacja o kluczowym znaczeniu i zdają sobie z tego sprawę wszystkie strony. Walka będzie na noże.

    Polubione przez 3 ludzi

   • Żeby znacjonalizować Bank Centralny Rosji potrzebna jest zmiana Konstytucji w tym zakresie. Niedługo wybory parlamentarne w Rosji .Bądź może po nich , będzie odpowiednia większość w Dumie Państwowej , by przeprowadzić zmiany w ustawie zasadniczej.
    🙂 Rosja jest państwem w którym obowiązuje prawo i Konstytucja i nawet Prezydent tego kraju musi ją przestrzegać.

    Polubione przez 2 ludzi

 1. Tymczasem na Ukrainie trwa mobilizacja rezerwistów z terenów pięciu obwodów. Według władz wojskowych docelowo ma zostać zmobilizowanych ponad 8000 osób (10% z nich to mają być oficerowie), którzy mają wziąść udział w ćwiczeniach wojskowych. Jak informuje ukraińskie ministerstwo obrony, „Głównym celem ćwiczeń, wypracowanie mechanizmu szybkiego reagowania jednostek rezerwy w przypadku jawnej agresji”;
  http://korrespondent.net/ukraine/3740179-v-ukrayne-nachalsia-masshtabnyi-sbor-rezervystov

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Premier Ukrainy Hrojsman postanowił podzielić się swoją wiedzą ekonomiczną i stwierdził że obecny spadek wartości hrywny to ‚wahania sezonowe” spowodowane zbliżaniem sie jesieni i „sytuacja jest absolutnie stabilna oraz nie ma żadnych zagrożeń dla obywateli” ;
  http://kp.ua/economics/549834-hroisman-obiasnyl-chto-proyskhodyt-s-kursom-eto-takye-sezonnye-kolebanyia
  Ps. Aż strach pomyśleć co się będzie działo z hrywna jak zacznie zbliżać się zima…

  Polubione przez 5 ludzi

  • No właśnie. O tym pisałem wcześniej. U tradera21 czytałem kiedyś, że polityka rosyjskiego BC to nieudzielanie pożyczek długoterminowych w rublu co jest jawnym sabotowaniem rosyjskim gospodarki. Skądinąd wiem, że po rozpadzie ZSRR rosyjski bank centralny stał się niezależny od rządu (czytaj: pracuje dla globalistów). Niedawno chodziła plotka, że Putin go znacjonalizował, ale nic jej nie potwierdziło.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Jak już wyżej pisałem i jeszcze jedna z osób, niezbędne są zmiany w Konstytucji Rosji. Może po wyborach do Dumy Państwowej to się zmieni. W Konstytucji Rosji, jak i w naszej – o ile pamiętam – jest zapis, który zabrania rządowi zaciągania pożyczek w Centralnym Banku.
    Plan Głaziewa ( od nazwiska doradcy Putina do spraw gospodarczych) , która z tego co pamiętam został przyjęty jako podstawa do opracowania strategii gospodarczej Rosji na kolejne 20 lat , chyba to zakłada. W czerwcu tego roku było takie ważne spotkanie na Kremlu z ekonomistami, na którym dyskutowano te kwestie.
    Moim zdaniem Putin chce mieć do wyborów spokój, by nic nie przeszkodziło w zwycięstwie wyborczym Jednej Rosji i uzyskaniu większości konstytucyjnej. Po tej dacie mogą pewne sprawy przyspieszyć, zarówno w samej Rosji , jak i Syrii i na Ukrainie. 🙂 Ale się rozpisałem.

    Polubione przez 2 ludzi

 3. Takie OT z cyklu jak odmóżdża się ludzi.

  Reklama z Loneta, a w zasadzie zachęta do zakupu tzw. monety kolekcjonerskiej.
  https://www.skarbnicanarodowa.pl/jezus-milosierny?utm_source=ENNA_onet_perf&utm_medium=ENNA-internet&utm_content=400×667&utm_campaign=52016716_ENNA_DIV_1609_onet_perf

  * temat, błaganadiożnyj, czyli poświęcony Chrystusowi, na monecie jego podobizna.
  * Uszlachetnione czystym srebrem (nie mam pojęcia co to oznacza)
  * Nominał 1 dolar, a na awersie Królowa Elżbieta II i kraj, który ją emituje to Tokelau (?!)

  Wiele osób to kupi (i nie tylko monetę, ale i całą związaną z nią szopkę)

  Pozdrawiam

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Ukraiński politolog Rusłan Bortnik, „Poroszenko zakończył formowanie [swojego] rodzinnego klanu”, czyli obsadzania ‚swoimi” ludźmi najważniejszych stanowisk w państwie. I tak Jurij Łucenko pełni funkcję Prokuratora Generalnego, Wołodymyr Hrojsman, premiera Ukrainy, a Wasyl Hrycak szefa SBU. Według Bortnika Poroszenko stworzył wokół siebie „zamknięty krąg władzy” całkowicie sobie uległych;
  http://www.politnavigator.net/poroshenko-zakonchil-formirovanie-semejjnogo-klana.html
  Kolejny ukraiński „tyran”…

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła że na forum „G20” w chinach odbędą się rozmowy dotyczące sytuacji na Ukrainie, bez udziału przedstawiciela Ukrainy (czyli „generalissimusa” Poroszenki), nie podała jednak z kim zamierza prowadzić rozmowy. Jak stwierdziła Merkel, ma nadzieję na to że rozmowy doprowadzą do tego że „sytuacja na Ukrainie ruszy naprzód”, oprócz tego maja się także odbyć rozmowy w sprawie sytuacji w Syrii i problemów z tzw. uchodźcami;
  http://ukrainian.voanews.com/a/putin-merkel-olland/3492414.html

  Polubione przez 5 ludzi

 6. „Nagroda” dla „weterana ATO” która stała sie dla niego „kulą u nogi”. Uczestnik tzw. operacji ATO, inwalida 2 grupy, „weteran ATO” z Dniepra (dawniej Dniepropietrowsk) otrzymał za „zasługi na polu walki” mieszkanie. Jak sie okazało jednak przy próbie wykupu mieszkania na własność, mieszkanie jest zadłużone na ogromną sumę pieniędzy, na której spłacenie mężczyzny nie stać;
  http://dnepr24.com.ua/news/na-bojtsa-ato-v-dnepre-povesili-dolg-za-zhile

  Polubione przez 6 ludzi

  • Warto dodać- zadłużenie komunalne (czyli pewnie media), a to może oznaczać, że poprzedni właściciel dobrowolnie zrezygnował z mieszkania tam, bo ze względów na starą infrastrukturę rachunki za prąd gaz były niebotyczne. Proszę zwrócić uwagę na moment kiedy z reporterem weteran udaje się do domu, przechodzi korytarzem ,a tam ze ściany wystają jakieś przewody 😀

   Polubione przez 3 ludzi

 7. Witam i dobranoc z paroma linkami!

  Ukraina zamknęła granice dla obywateli Korei Północnej! To znaczy do tej pory od czasów radzieckich trwał „bezwizowy reżim”. Terac koniec czyli ‚halast” – jak mówią Arabowie!
  .https://youtu.be/mKpAGcVNF1M
  .https://vk.com/brusek?w=wall274493429_49757%2Fall

  Pan Płotnicki prosi OBWE by zaczęli monitorować ukraińskie media pod katem nazizmu
  http://rusvesna.su/news/1472930952

  OBWE informuje o braku ponad 80 „jednostek” ukraińskiej techniki – które powinny sie znajdowac na miejscu stosownym z dala od frontu
  http://rusvesna.su/news/1472937786

  ukraińcy potwierdzają że stosują drony do akcji terrorystycznych / bojowe/
  http://nahnews.org/913405-ukraina-podtverdila-primenenie-v-donbasse-udarnyx-bespilotnikov/

  Лидер движения Антивойна В.Шилова призывает украинцев вооружаться.
  .https://youtu.be/fwOlQyePFoA

  .https://youtu.be/iv9QqYRCItk
  Посфактум того что произошло на Куликовом поле 2-го сентября 2016 г

  DOBRANOC!!!!

  Plus…
  Зрада пришла оттуда, откуда ее никто не ждал!
  .https://pp.vk.me/c636631/v636631012/2bb46/bqFrmw4RUfU.jpg
  🙂

  Bonus!
  Диалекты восточнославянских языков в 1914 году:
  (При нажатии на карту её можно посмотреть в увеличенном размере)
  .https://pp.vk.me/c633123/v633123180/4d440/lRQccirMfRM.jpg
  .http://scisne.net/ax/d1/1/a1490/Dialektologicheskaia_Karta_1914_goda.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Na portalu Linkedln doszło do próby zastraszenia mnie.
  Więcej w artykule :

  https://piotrbein.wordpress.com/2016/09/03/proba-zastraszenia-detektywa-michala-jarzynskiego/

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14192546_2084091405150405_1814435330582558377_n.jpg?oh=5a44afdfef965f46bdd4061271caa0bb&oe=5837877E

  Władza w Polsce z nadania CIA/Mossad represjonując „wrogów ludu” wykorzystując do tego celu tzw. „wymiar sprawiedliwości”

  http://www.detektywmichaljarzynski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=114&Itemid=152

  oraz służby specjalne oraz pozostającą na ich łączności agenturę , w tym zabójców i osoby chore psychiczne łamie praworządność i Prawa Człowieka

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.