Wojna domowa na Ukrainie 6.09.2016r.- 559 dzień od nowego rozejmu (6 dzień rozejmu w rozejmie?)


 

Barack Obama po spotkaniu z rosyjskim przywódcą na szczycie państw G20 w  Hangzhou: „Rozmowy były konstruktywne, ale nie doprowadziły do konsensusu”.

„Niedopuszczalne jest, by finansowane przez Rosję media na Ukrainie destabilizowały sytuację, lecz reakcja na ich działania nie powinna wychodzić poza ramy prawa”- tymi słowy ukraiński prezydent skomentował niedzielny incydent z podpalenia siedziby telewizji „Inter” w Kijowie.

Dodał, że:

„Niedopuszczalne jest, by ktoś wdzierała się do budynków i je podpalał. To szkodzi Ukrainie bardziej niż jakiekolwiek kontakty z prowokatorami. Absolutnie niedopuszczalna również jest realizacja scenariusza państwa agresora, gdy finansowane z Federacji Rosyjskiej niektóre media starają się zdestabilizować sytuację wewnętrzną na Ukrainie. Jednak reagować na to należy wyłącznie zgodnie z prawem”

Tak oto, ukraiński prezydent, a więc kraju totalnego bezprawia, korupcji i anarchii, przywdział maskę bezkompromisowego obrońcy prawa. I to nie dlatego, że prawo jest podstawą funkcjonowania demokratycznego państwa, ale dlatego- jak sam powiedział, bo szkodzi o wizerunkowi Ukrainy na arenie międzynarodowej. Tak jakby, po zbrodniach w Odessie i w Donbasie oraz licznych zabójstwach dziennikarzy i osób publicznych, starających się przekazywać prawdziwy obraz tego co się dzieje obecnie na Ukrainie, Ukraina miała jeszcze jakąś twarz. Dewastacja i podpalenie w niedzielę siedziby telewizji „Inter” tego bezprawia jakie jest na Ukrainie, dowodzi.

Jednocześnie Poroszenko wg. własnej wizji świata, daje do zrozumienia, że nie można stosować podobnych bezprawnych metod jak państwo „agresora”, czym sugeruje  wyższość Ukrainy nad Rosją jako wzorowej demokracji.

Twierdzenie to opiera on na działaniu jakoby prorosyjskiego kanału telewizyjnego w Kijowie, dodatkowo jeszcze finansowanego przez Moskwę, który destabilizuje sytuację wewnątrz kraju.

Co z resztą nie jest prawdą, a tylko usiłowaniem wytłumaczenia sprawców tego skandalicznego incydentu.

Niestety, ale prawda jest taka, że w Rosji- czy też jakimkolwiek innym kraju na świecie, nikt nie usiłuje podpalić, pikietować, czy też żądać zlikwidowania działalności instytucji ukraińskich. Natomiast na Ukrainie takie bezprawne działania, podejmowane wobec osób i instytucji, które maja inny punkt widzenia niż oficjalna propaganda,  stały się już tam normą.

I dowodzi to właśnie traku brawa i anarchii.

Kolejną sprawą jaką poruszył Poroszenko, jest kwestia destabilizacji sytuacji wewnętrznej na Ukrainie.

Wzt. chciałbym zapytać: w jaki sposób kanał telewizyjny „Inter” tą sytuację tam destabilizuje?

A więc czy: namawia do walki z władzą centralną i jej instytucjami, nawołuje do demonstracji i obalenia tych władz, domaga się interwencji Rosji, aby uporządkować tam sytuację, czy też nawołuje do zabójstw, anarchii i chaosu?

Otóż, nie, bo jedyne co ta stacja telewizyjna robi, polega na przekazywaniu, o ile się tylko to uda, bo cenzura ukraińska działa, prawdziwego obrazu współczesnej Ukrainy.

A więc ten prawdziwy obraz upadłego państwa- jaki pokazuje m.in. telewizja „Inter”, rozdzieranego grą oligarchów i egoizmem różnych grup interesu oraz sił zewnętrznych, jest na tyle niebezpieczny, że destabilizować ma państwo.

Jeśli jest to prawda, a może być, to świadczy to w jakim stanie to ukraińskie państwo już jest, że słowa prawdy- i nawet konstruktywnej krytyki, powodują, że trzęsie się ono w swych podstawach.

W ten sposób Poroszenko udowodnił jaki jest prawdziwy stan rządzonego przez niego kraju.

Na zakończenie dodam, że wczoraj- przedstawicielka OBWE ds. Wolności Mediów, Dunja Mijatowić potępiła incydent polegający na podpaleniu budynku należącego do ukraińskiego kanału telewizji „Inter”:

„Przemoc nie może być dopuszczalną reakcją na niezgodę z polityką redakcyjną, nawet jeśli reportaże odbierane są jako prowokacyjne i sporne” — tak napisano w  oświadczeniu opublikowanym w wczoraj przez biuro prasowe przedstawiciela OBWE ds. Wolności Mediów.

Nie wiem tylko, czy ta oczywista prawda jest w stanie przebić się do świadomości tych, którzy rządzą na Ukrainie, a szczególnie do rozbudzonych „patriotycznie” Ukraińców.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Piątego dnia rozejmu w rozejmie, mimo że intensywność działań militarnych podejmowanych przez stronę ukraińską drastycznie spadła, to obserwuje się wzrost liczby różnych incydentów zbrojnych do jakich dopuszcza się ona w ramach prowadzonej w Donbasie operacji antyterrorystycznej (ATO).

I tak, trzykrotnie wczorajszej nocy i dziś nad ranem (o 21:40, 23:00 i o 02:30) przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm ukraińscy żołnierze ostrzeliwali miejscowości Jasinowatą i Komiternowo. Ostrzał ten- wspomagany również przy użyciu obanerzonych wozów bojowych, granatników i ręcznych karabinów maszynowych- prowadzony był z kierunku Awdiejewki i Talakowki.

Poza tym w okolicach miejscowości Aleksandrówka i Jasinowata działają ukraińscy snajperzy.

Wczorajszej nocy toczyły się również lokalne walki; w okolicy Gorłówki oraz Szirokina.

Na koniec tego wątku jeszcze relacja filmowa dokumentująca skutki ukraińskiego ostrzału w nocy z 4 na 5 września dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku:

***

Jak zapowiedział wczoraj przedstawiciel władz DRL Denis Puszilin, Donbas będzie się domagał wypłaty przez Kijów zaległych emerytur.

Temat ten ma być poruszony na najbliższym spotkaniu grupy kontaktowej ds. ekonomicznych w Mińsku.

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Na linii frontu pod Szirokino.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

138 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 6.09.2016r.- 559 dzień od nowego rozejmu (6 dzień rozejmu w rozejmie?)

 1. Informacje ekologiczne.
  Nad Lwowem unosi się dym, nie jest to spowodowane kolejną akcją patriotów kurańskich tylko pożarem torfu w miejscowości.Sieciechów w rejonie żółkiewskim.
  Mimochodem w artykule podano tez ,że w wyniku pożaru na pobliskim wysypisku w Grzybowicach (który to już pożar w tym roku?) w pobliżu Lwowa powstała groźba nowego obsunięcia się ziem
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/7645-lwow-spowil-gesty-dym.html

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Takie moje osobiste przemyślenia.
  Nie ważne, czy kogoś to obrazi, czy nie, ale zdania nie zmienię.
  Dziwimy się, że władze kijowskie gloryfikują UPA. A co robią nasze?
  http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/pomorscy-samorzadowcy-do-prezydenta-dudy-nie-godzimy-sie-na-falszowanie-ostatnich-27/3htgrr

  Ani Kijowa, ani Warszawy nie interesuje opinia zwykłych ludzi. Oni wiedzą lepiej.
  Moja kuzynka, która uciekła przed Niemcami z Warszawy na Wołyń cudem uszła z życiem (miała szczęście, że tuż przed pogromem trafiła do szpitala na porodówkę we Lwowie (jej mąż już takiego szczęścia nie miał).
  Mój ojciec ledwie uszedł z życiem bohaterom od Ognia, bo (inżynier) odważył się kierować budową budynków w Nowym Targu.
  Różnica między Żołnierzami Przeklętymi a rezunami jest tylko ilościowa.

  Dobry komentarz podał internauta pod wyżej linkowanym tekstem (jest to tekst często pojawiający się w sieci, ale warto o tym nie zapominać)

  Warto w tym miejscu przyjrzeć się kilku liczbom: po wojnie w bratobójczej wojnie domowej uczestniczyło po obu stronach 450 tysięcy ludzi, a w tzw. zbrojnym podziemiu działało 180 tys. osób – w tym ponad 30 tys. w oddziałach regularnych, zorganizowanych, uzbrojonych, a nawet otrzymujących żołd.
  I to głównie te oddziały zabijały zwolenników ludowej władzy: 4018 milicjantów, 1616 ubeków, 3729 zwykłych żołnierzy oraz 495 funkcjonariuszy ORMO. Razem – 9858, a więc prawie 10 tysięcy.
  Co najbardziej makabryczne – do tej liczby trzeba dodać zupełnie bezbronne i w nic niezaangażowane ofiary cywilne (5150 osób), na przykład chłopów, którzy ośmielili się przyjąć ziemię z reformy rolnej, a nawet nauczycieli jadących na głęboką prowincję walczyć z analfabetyzmem.
  Nie wolno też zapomnieć o zamordowaniu przez „patriotyczne podziemie” co najmniej 187 małych dzieci. Za to tylko, że ich rodzice stanęli po „niesłusznej” stronie.
  Ofiarami byli także żołnierze Armii Czerwonej, a choć ostatnie liczby (podobnie jak liczba Żydów pomordowanych w pogromach) są tylko szacunkowe, więc lepiej ich z ostrożności historycznej nie przytaczać, to wiadomo, że idą w tysiące.

  Proste zestawienie liczby zabitych z rąk „żołnierzy wyklętych” w okresie powojennym – 9858 + 5150 = 15.008 Polaków – z liczbą żołnierzy niemieckich poległych na ziemiach polskich w czasie okupacji – 5733 żołnierzy, a więc niespełna 6 tysięcy – bardzo zmienia literacki, czy mitomański obraz polskiego podziemia.

  Polubione przez 8 ludzi

  • Dinozaurze, w świetle tego co dzieje sie u nas w sprawe tzw żołnierzy przekleych , rodzi się pytaie, czy mamy moralny obowizek krytykowania banderowców?? Wszak oni swoją tradycję oparli o ludobójstwie na Polakach , natomias nasze władze budują naszą państwowość opartą o tradycję ludobójtwa Polaków na Polakach !! Mało tego , już odzywają się głosy banderowskie wytykające nam te sprawy !! Pozdrawiam !

   Polubione przez 2 ludzi

  • Witam,

   Trzeba dodać że większość mordów była na tle rabunkowym tak jak i większość „wykletych” to były zwykłe bandy nie mające nic wspólnego z „walką o jakąkolwiek wolność”…

   Polubione przez 1 osoba

  • Poprzednie nie weszło…
   Jeszcze raz…

   Przeważająca ilość mordów ludności była na tle rabunkowym, tak jak te prawie wszystkie bandy – to nic nie miały wspólnego z „walka o cokolwiek” poza mordowaniem ludzi dla pieniędzy…

   Polubione przez 1 osoba

  • Oj ubowniczku, ubowniczku. Twój artykuł przypomina komunikat wojenny spod np. Szirokino – ostrzał prowadzą tylko siły upadlinskie , biedni opołoczeńcy ni chu,chu, siedzą z podkulonymi ogonami. Może podasz „statystyku” ilu zginęło przeciwników tzw. władzy ludowej. I czy tylko żołnierze? A sfingowane procesy żołnierzy którzy wrócili z sił zbrojnych na zachodzie. Kończące się wyrokami śmierci , lub w najlepszym razie długoletnim więzieniem. Nekanie i karanie całych wsi za pomoc Niezłomnym. I to przez wiele lat. Terror ubecki wobec całego społeczeństw. Całkowita bezkarność organów MUBP których ścisle kierownictwo z nadania radzieckiego składało się z żydów komunistów Podejmowane przecież były próby wstępowania przez AK-owców do MO i wojska . Przecież Kuraś był w UB w Nowym Targu. Musiał uchodzić z powrotem do konspiracji. Potarzasz kalumnie z broszurek agitacyjnych , i opracowań na kolejne rocznice MO i UB . A co miały zrobić NSZ ?? z góry skazane na rozwałkę. Drażni Was , Putang ina , że nie dało się zabić pamieci o Niezłomnych ,

   Polubienie

   • Nie będę dyskutował tu na temat historii, bo jak widać może ona różnie być interpretowana w zależności od subiektywnego punktu widzenia, ale, cytuję:

    „Twój artykuł przypomina komunikat wojenny spod np. Szirokino – ostrzał prowadzą tylko siły upadlinskie , biedni opołoczeńcy ni chu,chu, siedzą z podkulonymi ogonami”

    ale ta fraza jest już zwykłą propagandą.

    Otóż, to nie opołczeńscy są stroną atakującą, bo to wojska rządowe i formacje ochotnicze najechały Donbas prowadząc tam operację pacyfikacyjną wobec rosyjskojęzycznej ludności regionu.

    Powstańcy siłą rzeczy nie mogą być stroną aktywną, chyba tylko wtedy gdy się bronią.

    I dlatego również pod Szirokino, które zostało podstępnie zajęte przez siły ukraińskie, powstańcy stawiają opór dalszej ich ekspansji na Wschód ku granicy. Tak więc bronią się odpierając napór, więc dawanie do zrozumienia, że oni są współwinni jest zwykłą propagandą.

    To samo można powiedzieć nie tylko o Szirokino, ale również o Doniecku i w innych miastach, które dzień po dniu, już od ponad dwóch lat są ostrzeliwane z broni ciężkiej przez żołnierzy z ukraińskich formacji wojskowych.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 1 osoba

   • Nie było żadnych żołnierzy wyklętych , byli złodzieje, gwałciciele i mordercy. A , że dzisiejsza władza robi z nich bohaterów ,cóż poradzić, jaka władza tacy bohaterzy. 🙂 Spadaj banderowski trollu.

    Polubione przez 1 osoba

  • Szanowny Smoku,
   Przemówienie Doody na tym iście wg NSDAP-owskiego wzoru urządzonym spędzie w Gdańsku jest nie tylko obrazą logiki i rozsądku, ale kwalifikuje się pod TS. Za podważanie fundamentów funkcjonowania państwa, co w prawie rzymskim, osnowie wszystkich kodeksów, jest podstawą.
   Te dwa truchła, wg prawa rzymskiego, były terrorystami, mordercami i zbrodniarzami. Jak zbrodniarzami są, którzy 15-letnie prawie jeszcze dziecko wciągnęli do organizacji zbrojnej walczącej z LEGALNYM UZNANYM państwem. 232 wątek syryjski też takimi „dziećmi” się rozpoczyna.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Ukrainie coraz trudniej jest zachować wsparcie ze strony zachodnich partnerów w walce z rosyjską agresją – powiedział we wtorek Petro Poroszenko. W czasie przemówienia w parlamencie prezydent Ukrainy stwierdził również, że stopień zagrożenia ze strony Rosji pozostaje wysoki, a Kijów powinien być przygotowany na pełną inwazję w każdej chwili.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ukraina-przemowienie-prezydenta-w-parlamencie,674025.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Lider lewicowej, antysystemowej partii Wielka Ukraina Igor Berkut uważa, że zachodnia Ukraina powinna zostać zwrócona Polsce. Berkut jest weteranem wojny w Afganistanie oraz specjalistą ds. walki z terroryzmem w sferze ekonomicznej.

  Trzeba jeszcze raz przemyśleć tę kwestię. Nie jest tajemnicą, że dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin mają dokumenty świadczące o prawie do własności, którą odebrała im władza sowiecka, Armia Czerwona i tyran Stalin. Jeśli odrzucamy stalinizm, jeśli odrzucamy sowiecką władzę, odrzucamy komunizm […] to powinniśmy zwrócić część zachodniej Ukrainy, do której weszły wojska sowieckie w 1939 na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow. Cała Europa będzie za – twierdzi polityk
  http://prostozmostu.net/news/ukrainski-polityk-zachodnia-ukraina-powinna-byc-zwrocona-polsce

  Polubione przez 5 ludzi

 5. anusz Korwin-Mikke skomentował na swoim Facebooku wynik wyboru do parlamentu Meklemburgii. Polityk ocenił, iż niezły wynik uzyskany przez antyislamską partię AfD może przyczynić się do realizacji jego czarnej wizji.
  W Meklemburgii wygrali Czerwoni, na Pomorzu Przednim CDU i AfD. W sumie na własnej ziemi p.Anieli Merkel narodowi konserwatyści zepchnęli CDU na III miejsce! I, tak jak nieraz ostrzegałem: w wyniku kretyńskich rządów koalicji SLD-PO-PSL-PiS wylądujemy między nacjonalistyczną Ukrainą i nacjonalistycznymi Niemcami – napisał JKM.

  http://wmeritum.pl/korwin-mikke-ostrzegalem-wyladujemy-miedzy-nacjonalistyczna-ukraina-nacjonalistycznymi-niemcami/154338

  Polubione przez 4 ludzi

   • Nie wiem czy szef przeczyta,ale coś się znów podziało na forum. Widzę odpowiedzi np na moje posty w prawej zakładce (ten dymek w prawym górnym rogu), ale na głównym forum coś blokuje nowe komentarze i wyświetlanie nowych komentarzy.

    Ostatni widoczny wpis to wpis naszego smoka o 18 20, a jestem pewien , ze jakieś „newsy” podawał później min Mania

    Polubione przez 1 osoba

 6. ŚWIROWANIA ciąg dalszy. Urzędniczka administracji obwodu charkowskiego wezwała do tworzenia w każdej miejscowości obwodu „oddziałów obrony terytorialnej”, które powinny zajmować się koordynacją działań pomiędzy organami administracji i wojska oraz organizować ćwiczenia dla mieszkańców;
  http://www.sq.com.ua/rus/news/novosti/05.09.2016/v_harkovskoy_oblasti_naladyat_rabotu_mestnyh_otryadov_teroborony/
  Dla przypomnienia, ostatnio w Charkowie stanęły tramwaje i trolejbusy, po tym jak odłączono prą miejskiemu przedsiębiorstwu komunikacyjnemu z powodu zadłużenia. Na prąd ich nie stać, a oni chcą rozwijać „obronę terytorialną”…

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Takie smoleńskie OT.

  Dzisiaj w „asyście” całej rządowej wierchuszki zaprezentowano wiekopomne dzieło Pana Krauzego.
  I taka moja mała uwaga dotycząca katastrofy.

  Jeśli w wypadku drogowym, jeden z uczestników nie ma prawa jazdy, to z automatu on ponosi całą winę nie zależnie od rzeczywistego sprawcy.
  Załoga Tu-154 nie miała uprawnień do lotu tym płatowcem w tych warunkach.

  Polubione przez 8 ludzi

  • „Załoga Tu-154 nie miała uprawnień do lotu tym płatowcem w tych warunkach”- do lotu miała uprawnienia, tylko nie miała uprawnień do lądowania w tych warunkach.

   Art. 231 KK się kłania.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

  • Niniejszym zapodaję,że widziano Kaczora jak prowadzi swoje Kaczęta, na film, w ordynku kaczym ,czy jeden za drugim wg, funkcji i zasług!! Ot co znaczy dyscyplina tylko przykład brać!
   Podobno po zakończeniu seansu ktoś na widowni ryknął:SANTO SUBITO ale w ryj dostał i na tym się zakończyło !! Pozdrawiam

   Polubione przez 2 ludzi

 8. Objawił się nowy ekspert od katastrof lotniczych a mianowicie Jerzy Zelnik (zawód: aktor i współpracownik SB). Twierdzi, że wie na 99,9%, co zdarzyło się na pokładzie TU-154. Mówi wprost, że na pokładzie musiał być wybuch i przyczyną tragedii był najprawdopodobniej zamach.

  http://film.wp.pl/bylismy-na-premierze-filmu-smolensk-jerzy-zelnik-musimy-zakladac-ze-mogl-byc-zamach-6034111811679361a

  Na skutek działań PiS i zwolenników mam już alergię na słowo „Smoleńsk”. Z tragedii robią farsę. A mdłości mnie dopadają, gdy widzę członków rodzin ofiar, którzy to członkowie usiłują zrobić karierę polityczną na zwłokach bliskich. I jest takich wcale niemało.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Ten pan Zelnik jak i Antonio i cała ta jego komisja nie ma żadnych kompetencji do zajmowania się badaniem katastrofy lotniczej. Wszystkie te ich teorie są nic nie warte. Jak już kiedyś pisałem, przeczą nie tylko zdrowemu rozsądkowi, ale również podstawowym prawom fizyki. 🙂 Ludzie związani z lotnictwem już nawet nie bawią te ich dyrdymały.
   🙂 🙂 Pozdrawiam.

   Polubienie

  • Znałem niektórych „śledczych” z tzw. komisji Millera, Niektórzy już nie żyją (np. dr. Żurkowski – zmarł na raka). Są to rzetelni fachowcy i naukowcy. Oni nie podpisaliby się pod jakimkolwiek wątpliwym raportem. Nawet za tzw. komuny nie dali się zmanipulować (np. Ił w Kabatach)
   Dlatego bardziej wierzę w raport Komisji i Pani Anodiny niż w fakty wg. Antoniego M.

   Polubione przez 2 ludzi

 9. Artykuł o filmie „Wołyń”
  http://www.nowiny24.pl/polska-i-swiat/a/wolyn-wojciecha-smarzowskiego-film-o-milosci-w-czasach-nieludzkich,10584038/

  Obawiam się, że wielu z nas może być rozczarowanych tym filmem, gdyż spodziewaliśmy się jednak czegoś innego.
  Wygląda to natomiast na romansidło rodem z Reymonta z dodatkiem tła Rzezi.
  Oczywiście trudno zabierać głos gdy nie widziało się filmu, ale już wybór głównego tematu jakim jest miłość polsko-ukraińska powoduje, że nieco sceptycznie podchodzę do tego przedsięwzięcia. Niemniej sukcesem będzie sam fakt zrealizowania jakiegokolwiek filmu, w którym zaistnieje sprawa Rzezi Wołyńskiej.

  Polubione przez 5 ludzi

 10. Dzień jak co dzień na Ukrainie, w Nikopolu (obwód dniepropietrowski) dwóch ‚towarzyszy” zajmowało się produkcją „ładunków wybuchowych” przy okazji raczyli sie „napojami wyskokowymi”, co zakończyło się tym że jeden z nich zapalił na balkonie papierosa przez co spowodowała” ‚Towarzysze” przeżyli, ale trafili do szpitala, w którym jednemu musieli amputować prawą rękę;
  http://dnpr.com.ua/content/dva-tovarishcha-podorvali-sebya-na-balkone

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Znów w Polsce grasują jakieś banderowskie ścierwa?

  В Польше вновь осквернили могилы советских солдат

  В польском городе Познань осквернили могилы советских солдат. И это уже далеко не первая подобная атака. Сейчас вандалы разрушили несколько памятных досок, исцарапали надписи и сорвали с надгробий звезды и фотографии.

  A może ukraińcy by sobie pojechali na banderland?
  Ale nie strzelac do ludzi w Noworosji!
  Okazuje się że kwitnie „turystyka” by sobie postrzelać do ludzi na Donbasie…
  http://politikus.ru/events/83599-novaya-zabava-vsu-turistam-za-dengi-predlagayut-postrelyat-po-donecku.html

  Dzika ROsja
  .https://pp.vk.me/c626828/v626828122/24b72/ax0hF5bZV80.jpg
  Ханты-Мансийск

  Kolejny zestaw ukraińskich ścierw czyli przestępców wojennych
  https://vk.com/brusek?z=album-76371964_235440077

  O ekonomii UPAdliny dwa wykłady
  Сколько госбюджет Украины тратит на оборону, а сколько на образование..ИНФОГРАФИКА
  Предлагают Вам посмотреть, структуру расходов сводного госбюджета Украины..

  Большая военная тайна: военные расходы, экспорт вооружения…
  Данные о военных расходах, об экспорте вооружения Украины, России, США, Германии и Чехии ИНФОГРАФИКА

  .https://pp.vk.me/c637720/v637720750/c90b/0xLYcZcPjCg.jpg
  В центре Киева националисты свалили и осквернили памятник подпольщице-партизанке Зое Космодемьянской.

  “Будем ли возвращать на прежнее место – решаем. Поскольку видим, что есть агрессивно настроенные против него люди. Возможно, есть смысл перенести его в музей декоммунизации, который будет открыт в Киеве”, – говорит чиновник.

  Как известно, даже перед казнью Зоя не боялась своих мучителей и насмехалась им в лицо . Даже живые мучители были трусами, но уже современные их последователи и того хуже уничтожая памятники действительно героическим людям… Ну а ублюдку из киевской мэрии
  .https://youtu.be/pe5ze0HTIuw
  .https://pp.vk.me/c633329/v633329606/45507/YecTtxDilFY.jpg
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_50008%2Fall

  Zajcewo
  .https://youtu.be/pSQreDzaKXM

  Dulles twierdził tak:
  .https://pp.vk.me/c630319/v630319287/4dae3/EwZzjgeFLRs.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

 12. DObranoc!

  .https://youtu.be/kMrEsttsZEU
  06.09.16 Константин Долгов : В Харькове обливают кислотой машины с украинской символикой.

  .https://pp.vk.me/c637722/v637722710/9fea/_WkABEaaF1Y.jpg
  http://infocenter-odessa.com/index.php?newsid=40771
  Офицера ВСУ Одесской области посадили в тюрьму за отказ ехать в АТО
  Источник: http://infocenter-odessa.com

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Jak podpalono budynek telewizji ‚Inter” w Kijowie, nagranie z kamer przemysłowych znajdujących się wewnątrz;
  http://korrespondent.net/ukraine/3741514-podzhoh-yntera-poiavylos-vydeo-s-kamer-nabluidenyia
  Dedykuję to dziennikur…”dziennikarce” Anicie Werner z TVN24 która pier.oliła że budynek stanął w płomieniach od płonących obok opon, albo że został podpalony w środku (czyli przez samych dziennikarzy/pracowników „Intera”). Zgodnie ze staropolska zasadą „pani” Werner, „Odszczekiwanie pod ławą było karą za oszczerstwo czyli rzucenie potwarzy”, czas chyba przywrócić niektóre staropolskie obyczaje…

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.