Wojna domowa na Ukrainie 8.09.2016r.- 561 dzień od nowego rozejmu (koniec rozejmu w rozejmie).


Wczoraj mieszkańcy DRL obchodzili 73 rocznicę Wyzwolenia Donbasu spod faszystowskiej niewoli.

„Dobra zmiana” w MON: odwołanie dowódcy jednostki GROM płk. Piotra Gąstały i inspektora Wojsk Specjalnych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Piotra Patalonga, zaś na deser jeszcze jedna suto wynagradzana posadka dla prawej ręki Antoniego Macierewicza, Bartłomieja Misiewicza.

Odwołanie dwóch wyższych oficerów związane jest z tragicznie zakończonym pokazem jakiego zażyczył sobie zademonstrować przy okazji wizyty w dniu 28 sierpnia na Westerplatte króla Jordanii Abdullaha II kiedy to zastępca  dowódcy sekcji szturmowej GROM przypięty do liny helikoptera, który miał go ewakuować z pokładu statku, dostał się między burtę okrętu a ścianę nabrzeża, gdzie został zgnieciony. Drugą ofiarą jest żołnierz, który z dużej wysokości przy próbie ewakuacji helikopterem spadł na pokład statku, doznając licznych potłuczeń ciała i urazu kręgu szyjnego. Ten na szczęście po krótkim pobycie w szpitalu został zwolniony.

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oficera prowadzi dział do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni. Na początku września Macierewicz poinformował, że na tym etapie dokumentacja nie wskazuje, aby doszło do jakichś uchybień.

Wczoraj zaś rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz zaprzeczył, że dymisje te miały związek z wypadkiem na pokazach w Westerplatte.

W związku z dzielną postawą rzecznika MON został on mianowany na członka rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej- z reszta nie jest to jedyna (i zapewne nie ostatnia jego synekura na państwowym garnuszku), bo okazuje się, że ten młodzieniec bez wyższego wykształcenia, dostąpił zaszczytu zasiadania w jeszcze jednej radzie nadzorczej państwowej firmy- Energia Ciepło Ostrołęka „Energa”.
Ta nominacja budzi oczywiste kontrowersje, a poza tym ten 26-letni absolwent technikum farmaceutycznego nie ma ukończonego żadnego kursu dla członków rad nadzorczych. Jak zapewnił wzt. szef MON Antoni Macierewicz, nie jest to wymóg konieczny do piastowania tak ważnej funkcji:
„Być może byłoby dobrze, gdyby takie wymaganie było w mediach dla członków zarządu oraz innych decydentów w mediach. W przemyśle zbrojeniowym takiego wymogu nie ma” – podkreślił.

Zaznaczył, że w tym przypadku wymagane są inne cechy. Wśród nich wymienił lojalność, chęć współpracy, kompetencje i decyzyjność:

„Wszystkie te cechy pan Misiewicz nie tylko posiada, ale tak dalece je zaprezentował, że aż większość mediów liberalnych musiała płakać i martwić się nad jego strasznym losem związanym z tym, że go odznaczyłem. Jeśli będzie tak dalej pracował, odznaczę go także następnym razem” – powiedział minister Macierewicz.

Co do oceny personalnej Bartłomieja Misiewicza dokonanej przez szefa MON, prawie zgadzam się w 100%, bo jest on bez wątpienia lojalny wobec Antoniego Macierewicza, bezwzględnie mu podporządkowanym i uległym, ale co do jego kompetencji, to już są bardzo poważne wątpliwości.
Przypomnę, że o Misiewiczu już kilka razy było głośno, raz gdy podczas jednej z wizytacji żołnierze oddali mu hołd jako ministrowi, oraz po odznaczeniu go przez szefa MON w dniu 15 sierpnia br. medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.
Zaś o jego wykształceniu krążą już legendy, bo np. startując nieskutecznie dwa lata temu do Sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS napisał o sobie „Studiuję prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie”. Rok później, kiedy znów bez powodzenia startował do Sejmu, w formularzu rejestracyjnym kandydatów wpisał zawód „administratywista”.
W związku z wątpliwościami dotyczącymi wykształcenia rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza,  dziennik „Rzeczpospolita” wysłał zapytanie obywatelskie w tym temacie do MON-u, ale jak dotąd nie otrzymał na nie odpowiedzi.

Przypomnę jeszcze, że Bartłomiej Misiewicz urodził się w 1990 roku. Jak sam podkreśla na swojej stronie internetowej, jest bliskim współpracownikiem wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza.Oprócz kierowania obsługą prasową resortu obrony jest też m.in. szefem Biura Zespołu Parlamentarnego Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej, szefem Biura Zespołu Parlamentarnego Ds. Skutków Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, członkiem Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS oraz społecznym doradcą ds. politycznych prezydenta Radomska.

Jak opowiada o sobie, działalność polityczną rozpoczął na przełomie 2006 i 2007 roku. Po katastrofie smoleńskiej zapisał się do PiS. Dwa lata później został członkiem Rady Politycznej tej partii. W 2015 r. wystartował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych. Zdobył aż 1992 głosy.Chyba tylko głosami członków swojej rodziny i znajomych znajomych 🙂

 

Jak by nie było, to widać wyraźnie już, że maciarewizm/kaczyzm  w Polsce i jej polskich siłach zbrojnych zaczyna powoli przyspieszać, co dla Polski i jej  obronności skończyć się może tragicznie, zaś nasze kieszenie zostaną przy tej okazji skutecznie wydrenowane z gotówki.

http://www.parlamentarny.pl/ludzie/rzecznik-mon-dostal-posade-bedzie-nadzorowal-pgz,13771.html

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/czowiek-macierewicza-dosta-fuche-mimo-ze-nie-spelnia-wymogow_888484.html

http://natemat.pl/189367,kolejna-rada-nadzorcza-rzecznika-macierewicza-misiewicz-ma-posade-w-panstwowej-firmie-energa

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm następujących miejscowości: północnych obrzeży Doniecka, w okolicy serwisu „Volvo-Center” i lotniska, Jasinowatej oraz Sachanki koło Nowoazowska.

Wcześniej zaś, około godziny 14:30, strona ukraińska przeprowadziła ostrzał przy użyciu moździerzy wsi Zajcewo okaz punktu kontrolnego jaki znajduje się koło tej miejscowości. W momencie prowadzonego ostrzału na punkcie kontrolnym znajdowało się tam około 100 w różnych pojazdach oraz około 50 osób przekraczających granicę pieszo.

Poza tym dochodziło do walk w rejonie Awdiejewka-Jasinowata, Piasków i Szirokina na wschód od Mariupola.

Ponadto w okolicy Mariupola zginął po wejściu na minę 48-letni kapitan ukraińskich sił morskich.

Natomiast w okolicy linii frontu w pobliżu miejscowości Marinka, została zlikwidowana grupa ukraińskich dywersantów usiłujących przeniknąć na teren DRL. W wyniku potyczki jaka się tam wywiązała zginął dowódca grupy w randze kapitana i dwóch ukraińskich żołnierzy.

 

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

7 września, pomnik na Wzgórzu Saur-Mogiła, Obchody święta Wyzwolenia Donbasu z rąk nazistowskiego najeźdźcy

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

 

 

 

Pozdrawiam.

Reklamy

161 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 8.09.2016r.- 561 dzień od nowego rozejmu (koniec rozejmu w rozejmie).

  • „…. nie można odmawiać Ukraińcom prawa do własnych bohaterów.”- oczywiście, że nie, ale trzeba z tego wyciągać właściwe wnioski, czego ta polityczna zgraja już nie potrafi zrobić.
   Nie dziwię, się im jeśli z tej formacji prezydentem został elektryk po ZSZ, zaś obecnie zawrotną karierę w MON robi technik farmacji.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

   • „…. nie można odmawiać Ukraińcom prawa do własnych bohaterów.”- i to prawda, każdy kraj ma prawo do gloryfikowania swoich narodowych herosów, chodzi tylko o ich dobór.
    Dla Ukraińców miałby kilka propozycji ich bohaterami mogliby być:
    Bohaterem Ukrainy mógłby zostać na przykład taki Kowpak
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sidor_Kowpak
    Jakiś twórca literacki choćby i ten
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Kotlarewski
    Nawet Bohdan Chmielnicki mógłby byc bohaterem i wzorem dla Ukraińców, ale zbrodniarze z UPA? Ci sami którzy mordowali własnych krajan?
    To tak jakby próbować wmówić mieszkańcom Polski ,ze Niemcy mają prawo mieć własnych bohaterów takich jak na przykład (tfu) Adolf Hitler.

    Polubione przez 5 ludzi

 1. Kolejny świetny artykuł autorstwa Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego wspólnej inicjatywie Prezydenta Dudy i Poroszenki w sprawie ustanowienia medali dla rodzin Ukraińskich, które
  ratowały Polaków.
  cytat z artykułu:

  „Czy byłoby możliwe, aby prezydenci Niemiec i Izraela wyszli z inicjatywą ustanawiającą wspólny medal dla Niemców ratujących Żydów oraz dla Żydów – uwaga! – ratujących Niemców w czasie Holokaustu? Oczywiście, że nie, bo po pierwsze Holokaust był ludobójstwem, w czasie którego Niemcy mordowali Żydów, a nie odwrotnie. A przypadki ratowania np. niemieckich esesmanów przez ich żydowskie ofiary są praktycznie znikome. Po drugie, taki medal stawiałby znak równości pomiędzy narodem katów a narodem ofiar. Z kolei samo ludobójstwo z poziomu świadomie zaplanowanej zagłady całego narodu degradowałby do poziomu sąsiedzkich utarczek ( a to chcą uczynić prezydenci-dopisek mój.)”

  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-prezydenci-andrzej-duda-i-petro-poroszenko-chca-zrownac-ofia,nId,2264674#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Polubione przez 5 ludzi

  • Witam wieczorową porą.

   Pod niusem o „czerwonej rzece” (nie mylić z Rzeką Czerwoną – chociaż moja żona skomentowała, że być może Rosjanie pozazdrościli Chińczykom) jest dość charakterystyczny dla znajomości świata w Polsce komentarz.

   ~toper8 : Syberia nie jest takim dziewiczym terenem jak się wydaje, to jeden z najbardziej zdewastowanych terenów na swiecie. Rabunkowa gospodarka, przestarzalły przemysł, katastrofy przemysłowe sprawiły że całe regiony syberi sa toksyczne, w niektórych regionach srednia życia jest mniejsza o 10 lat. niestety tak to jest z roSSjanami potrafia dewastowac.

   Ja na Syberii niestety nie byłem. Ale bywają tam moi znajomi. Jedni zawodowo, inni turystycznie i zawsze opowiadali jak byli zachwyceni dzikością i czystością tamtych stron. Oczywiście są regiony zdewastowane, np kopalnie odkrywkowe, czy obszary wyrębu lasów.
   Przytoczony komentarz jest niestety charakterystyczny dla Polaków – nie byłem, nie widziałem, ale i tak wiem lepiej.
   Jak niedawno pisałem, największym dla mnie zaskoczeniem, kiedy pierwszy raz odwiedziłem „sowiecką” Moskwę była czystość na ulicach, a nas mówiło się o dzikich „ruskich”.

   Natomiast Ukraińcy chcieli zrobić rzekę niebiesko-żółtą lub czerwono-czarną, a wyszło im jak zwykle 🙂

   Pozdrawiam

   Polubione przez 5 ludzi

 2. Szykuje się rozróba w Chersoniu. „Weterani ATO” domagali się na posiedzeniu lokalnego samorządu wydania im obiecanych za słuzbę w tzw. operacji ATO działek gruntu. deputowani uchwalili jednak ze „weterani ATO” będą musieli poczekać do 2018 roku, gdyż wtedy mają zostać uregulowane wszystkie kwestie związane z prawem własności ziemi i ma na ten cel zostać wydzielonych 150 hektarów w pobliżu jednej z miejscowości obwodu chersońskiego;
  http://fakti.ks.ua/aktualno/10833-chinovniki-draznyat-hersonskih-atoshnikov-resheniem-suda.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Ukraina oszczędza węgiel na nadchodzącą zimę. Szef ukraińskiej spółki energetycznej ‚Ukrenergo”, poprosił dzisiaj szefa spólki ‚Energoatom” zajmującej się zarządzaniem ukraińskimi elektrowniami jądrowymi, o to by przesunął naprawę trzech „energobloków”, dzięki czemu uda się „uratować” 1,5 miliona ton węgla (antracytu używanego e ukraińskich elektrowniach i elektrociepłowniach);
  https://www.rbc.ua/rus/news/ukrenergo-predlozhil-energoatomu-prinyat-1473333659.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • I w temacie zblizającej się zimy na Ukrainie, lider opozycji w Chersoniu („partia ‚Blok Opozycyjny”) poinformował że nowo wybrany szef miejskiego przedsiębiorstwa energetyki ciepłowniczej, tak je „zreformował’ ze znalazło sie w stanie upadku. Nie płaci pensji swoim pracownikom, zadłuzył konta firmy, a jedyne co ma do zaoferowania mieszkańcom Chersonia, to by zaczęli dogrzewać sie sami. Za taki stan, tuz przed nadchodzącym sezonem grzewczym, obarczył również burmistrza miasta, który według niego nie wydal swoim podwładnym odpowiednich instrukcji;
   http://opposition.mk.ua/archives/3838
   Spoko, Pan Prezydent RP Duda ich ogrzeje, a i jeszcze troche owoców i warzyw od polskich rolników dowiezie, oczywiście wszystko za friko…

   Polubione przez 3 ludzi

 4. Szok i niedowierzanie, takie coś na ONETischer Beobachter!?
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nik-system-zatrudniania-cudzoziemcow-dziala-na-szkode-polski-i-ue/pzg801
  Cytat „Problem polega na tym, że nikt nie sprawdza potem, co się dzieje z cudzoziemcami, którzy wjechali do Polski. Przeprowadzona przez NIK wyrywkowa kontrola 1478 zezwoleń lub oświadczeń wydanych dla 10 firm wykazała, że ponad 80 proc. cudzoziemców, którzy przekroczyli granicę Polski, w ogóle nie podjęło legalnego zatrudnienia”…

  Polubione przez 4 ludzi

  • Niestety Pan Prezes pieprzy (wyraziłem się kulturalnie).
   Dalekie loty (np. transatlantyckie), to godzina w tę, czy w tę na dojazd do pozamiejskiego lotniska no mały pikuś, Ale jeśli chodzi o trasy europejskie, tu czas na dojazd np. z Okęcia do Modlina to więcej niż 50% czasu lotu do Holandii.

   Polubione przez 3 ludzi

 5. Takie OT na dobranoc z cyklu „o take Poskie waczylim”

  Wchodzi w życie ustawa o zakazie e-papierosów.
  „Zapalenie” e-papierosa np. na przystanku będzie karana mandatem 500zł.
  I co ja mam zrobić. Od razu uprzedzam. Od lat nie palę, ani zwykłych, ani e-papierosów.
  Natomiast w czerwcu kwitną drzewa i trawy. Jestem alergikiem i w sytuacjach krytycznych, kiedy zaczynam się dusić ratuję się inhalacją. Inhalator wygląda i działa dokładnie tak samo jak e-papieros.
  I co mam sobie nakleić na czole „To nie e-papieros, to inhalator”?

  Pozdrawiam

  Polubione przez 5 ludzi

  • A nie lepiej wyleczyć raz na zawsze tzw alergię czyli jak to kropla pyłku przepełnia system odpornościowy pracujący na granicy wydolności . Proszę przestudiować książki Małachowa, zacząć prawidłowo czyli tak i tym co wspiera zdrowie i zycie człowieka , nie popijać jedzenia ani szklane picia po jedzeniu, zrezygnować z zup tylko warzywa w formie włąściwiej do typu człowiieka jakim pan jest i drugie . zastosowac w codziennym życiu dietę rozdzielną a minimum to nie łączyc w jednym posiłku skrobi i białka , oczyścić wątrobę i odtruć cały organizm i cieszyc się życiemw czystym ciele z kwitnącym zdrowiem ????

   Polubione przez 2 ludzi

  • + 500 x ? co miesiąc przyczyni się do degradacji środowisk patologicznych w tempie nizanym jeszcze w historii tego kraju, bo dotychczas główną przyczyną nie zapicia się na śmierć wielu ludzi w tym kraju był brak gotówki. Dziś ten rząd dał im ją odbierając nam i naszym dzieciom.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 6. Oficjalna wypowiedź rzecznika MSZ Białorusi w sprawie wydarzenia z otwarcia Paraolimpiady w Rio, gdzie jeden z członków delegacji Białorusi niósł flagę Rosji, za co został pozbawiony akredytacji;

  „Это поступок. Наш спортсмен поступил серьезно, по-товарищески и по-мужски… Если за такие поступки надо отвечать – будем отвечать” (…Nasz sportowiec postąpił poważnie po koleżeńsku i jak człowiek. Jeżeli za takie czyny mamy ponosić konsekwencje, to będziemy je ponosić)…

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Dla zainteresowanych, jak „rosyjskie liberasty”, wielbiciele ukraińskiego euromajdaniarstwa i wyznawcy „tęczy”, z siedziba w „europejskim” Kijowie, zrobili stronę „MSZ Rosji” oczywiście nie po to żeby zamieszczać komunikaty rosyjskiego ministerstwa, ale by ‚demaskować zbrodnie reżimu Putina’. A to wszystko za pieniadze pochodzące z niemieckiej Fundacji im. Heinricha Bölla, powiązanej z niemiecką „lewicową’ Partią Zielonych, która jak wiadomo oprócz promowania ekologii, promuje także „wartości LGBT” (czy raczej na odwrót);
  http://www.izh.kp.ru/daily/26579.4/3594701/
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Heinricha_B%C3%B6lla

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Witam i mówiąc wszystkim dobranoc dorzucam:

  Mapka:
  .https://pp.vk.me/c626525/v626525128/2a197/PyoYddH4_So.jpg

  O istniejącym na upadlinie rynku jeńców…
  Рынок пленных на Украине: за обмен берут доллары или иномарку
  Твердая валюта войны
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_50240%2Fall
  http://www.mk.ru/politics/2016/09/07/rynok-plennykh-na-ukraine-za-obmen-berut-dollary-ili-inomarku.html

  O przyjmowaniu do armii LNR ciekawie!
  .https://youtu.be/HJafP4UuXio
  http://antifashist.com/item/voenkomaty-lnr-vynuzhdeny-uzhestochat-priem-iz-zhelayushhih-bit-fashistov-vystraivayutsya-ocheredi.html

  Takie „cuś”. Brytyjskiemu dyplomacie nie pozwola wjechac do USA
  «Позор для США»: экс-посол Британии в Узбекистане о запрете въезда в Америку
  ➡ Смотреть видео: https://russian.rt.com/article/320108
  .https://youtu.be/58iVXp6CXNU

  Trump dał głos! Larriemu Kingowi z RT!
  Новая Америка: Трамп дал эксклюзивное интервью ведущему RT Ларри Кингу
  ➡ Читать дальше: https://russian.rt.com/article/320115

  Co nas truje, a raczej co nas będzie truło a juz truje Amerykanów, czyli o GMO
  .https://youtu.be/OKp_vwkPrf8

  Dla ukrofili (zawsze mi się kojarzy z nekrofilią)
  Серия показательных фото из газеты украинских нацистов „Нова Доба” за 7 сентября 1941 г

  № 1: „Слезами радости и цветами встречает Украина немецких воинов”.
  № 2: „Наши славные девчата умеют встречать далеких, долгожданных гостей!”
  № 3: „Украинская крестьянка смотрит в бинокль немецкого воина: на горизонте горит подожженное большевиками село” (ага, судя по довольному лицу немца, он сам и подносил этим „большевикам” спички).
  № 4: Ну, это просто песТня! Обратите особое внимание на этот призыв газеты к украинским военнопленным: „Ведите себя в лагерях примерно, как пристало Украинцам! Следите за порядком, будьте вежливыми и послушными. Не забывайте, что на Вас смотрят иностранцы!” !!!
  .https://pp.vk.me/c636522/v636522466/2af29/TnmvCIk2lfo.jpg
  .https://pp.vk.me/c636522/v636522466/2af30/QXKPrurxUlY.jpg
  .https://pp.vk.me/c636522/v636522466/2af37/iwuGkzBEeqE.jpg
  .https://pp.vk.me/c636522/v636522466/2af3e/AgaUP4TJfx8.jpg

  O niejakim banderze
  .http://ant-63.livejournal.com/222630.html

  O tym jak to z rosyjską flaga na Paraolimpiadzie było
  http://www.kp.by/daily/26579/3594782/
  Подробности истории с российским флагом: «Наших колясочников скрутили и отобрали флаги, но был запасной вариант – и он сработал»

  ukraińcy w Sumach aresztowali człowieka za naklejkę nieprawomyślną
  .https://youtu.be/IzdamIB8k14

  W Austrii otworzy się przedstawicielstwo LNR
  .https://pp.vk.me/c629522/v629522710/33f69/7_XlxLp89z4.jpg

  Ukraińska tv chciał zrobić wywiad z mieszkańcami Donbasu ale nikt z nimi nie chciał rozmawiać, więc odpowiedzi sobie dograli
  http://dnr-news.com/dnr/35362-kanal-tsn-ne-naydya-zhelayuschih-dat-intervyu-v-donbasse-zapisal-ih-kommentarii-samostoyatelno.html
  .https://youtu.be/-w-vtrdap5g

  ZDRADA! Europarlament każe Estonii by napisy na lekarstwach były po rosyjsku!
  http://nahnews.org/916424-evroparlament-zastavit-estoniyu-perevodit-lekarstva-na-russkij-yazyk/

  Ukraina pomaga dajesz! Hakerzy publikuja informacje
  Хакеры опубликовали материалы, доказывающие, что Украина помогает ИГИЛ
  Хакеры заявляют, что им удалось взломать электронную почту кадрового офицера 72-го центра информационно-психологических операций капитана Никиты Жуйко.
  http://ren.tv/novosti/2016-09-08/hakery-opublikovali-materialy-dokazyvayushchie-chto-ukraina-pomogaet-igil

  Nie wiem czy był ten odcinek z Teksasem?
  .https://youtu.be/VX72ElFyRTU

  O tym, że na UPAdlinie mieszkańcy mówią „po rusku”!
  .https://youtu.be/Vfw1ZB7Z5GI

  DOBRANOC!

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Kłamstwa polityki historycznej Prawa i Sprawiedliwości

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/08/kamstwa-polityki-historycznej-prawa-i.html#comment-form

  Uchwała Wołyńska po PiSowsku

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/07/uchwaa-woynska-po-pisowsku_82.html

  http://kresywekrwi.blogspot.com/

  11 lipca 1943 – Rzeź Wołynia. „Nie zawahali się spełnić największej i najokrutniejszej zbrodni”

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/11-lipca-1943-rzez-woynia-nie-zawahali.html

  Udział i zbrodnie ludobójstwa ukraińskich nacjonalistów w Powstaniu Warszawskim
  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/udzia-i-zbrodnie-ludobojstwa.html

  W obronie honoru i pamięci kapitana Romualda Rajsa – Burego

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/w-obronie-honoru-i-pamieci-kapitana.html

  Kim jest Miron ( ukr.Myron) Sycz

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/kim-jest-miron-ukrmyron-sycz.html

  Projekt naszego plakatu

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/projekt-naszego-plakatu.html

  Nasze starania o upamiętnienie ofiar Rzezi Wołyńskiej – dokumentacja cz.1

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/nasze-starania-o-upamietnienie-ofiar.html

  Nasze starania o upamiętnienie ofiar Rzezi Wołyńskiej – dokumentacja cz.2

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/nasze-starania-o-upamietnienie-ofiar_19.html

  Nasze starania o upamiętnienie ofiar Rzezi Wołyńskiej – dokumentacja cz.3 – Akcja plakatowa

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/nasze-starania-o-upamietnienie-ofiar_24.html

  Elblążanie w hołdzie pomordowanym Kresowianom

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/elblazanie-w-hodzie-pomordowanym.html

  Współpraca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów z sowieckim NKWD

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/04/ukrainscy-nacjonalisci-przeciwko-polsce.html

  Cienie przeszłości

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/05/cienie-przeszosci_18.html

  List do Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/05/list-do-prezesa-instytutu-pamieci.html

  Ustalą Lachom (Polakom) ,,fakty’’

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/06/ustala-lachom-polakom-fakty.html

  Neonazistowskie, banderowskie ochotnicze bataliony w „Anakondzie” 2016

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/06/neonazistowskie-banderowskie-chotnicze.html

  O samostijną Ukrainę na Warmii, Mazurach, Pomorzu i Dolnym Śląsku

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/06/o-samostijna-ukraine-na-warmii-mazurach.html

  Prawdziwi agenci Kremla od Stalina do Putina

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/07/prawdziwi-agenci-kremla-od-stalina-do.html

  Osoba, która nakazała usunąć Tablicę ku czci Polskich Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa na Wołyniu

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/08/osoba-ktora-nakazaa-usunac-tablice-ku.html

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.