Wojna domowa na Ukrainie 24.09.2016r.- 577 dzień od nowego rozejmu.


Już jesień- a w Kijowie ciągle o coś protestują.

 

Jak się okazuje, co wyjaśniły kilka dni temu tezy, opublikowane przez gazetę „The Times”, brytyjskiego generała Richarda Barronsa, że Rosja jest w stanie w ciągu 48 godzin rozlokować tysiące oddziałów w Europie, wspieranych przez lotnictwo i marynarkę wojenną, gdy jednocześnie na odpowiedź na tą hipotetyczną agresję NATO potrzebowałoby miesięcy.

 

Co w tych ciągu kilku miesięcy po domniemanej agresji stałoby się z krajami najechanymi przez Rosję, nie trzeba chyba tu wyjaśniać.

Dlatego też dziwi pewność siebie szefa polskiego MON Antoniego Macierewicza, który po lipcowym szczycie NATO w Warszawie, gdy zapadła tam decyzja o rotacyjnym pobycie 4 batalionów piechoty zagranicznych sił paktu w krajach flanki wschodniej (po jednym batalionie na dany kraj), stwierdził, że teraz dopiero- dzięki rządowi PiS-u i jego osobistemu zaangażowaniu- możemy wszyscy czuć się bezpieczni.

No więc jak to jest, czy w tej konkretnej sprawie kłamie brytyjski generał, czy też szef polskiego MON-u?

Dodam, że gen Richard Barrons udowodnił swoją tezę, że tzw. wzmocnienie flanki wschodniej krajów NATO, nic faktycznie nie zmieniło, bo jak stwierdził:

„Nie stoi za tym prawdziwa siła, nie ma planów (…) i to jest dowód na to, że w dzisiejszych czasach wielu przywódców (odnosi się to również do nadrządcy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego) nie rozumie, czym jest wiarygodna siła wojskowa i czego potrzebuje. Wydaje im się, że takie pozorowane ruchy wystarczą. Otóż nie wystarczą”– przestrzegł Richard Barrons.

Pytanie, jakie tu się nasuwa jest takie: czy w ogóle jest możliwe „stworzenie wiarygodnej siły wojskowej” przeciwko takiemu mocarstwu atomowemu jakim jest bez wątpienia Rosja.

Bo jak wiadomo każda akcja wymusza reakcję, czyli każdy nieprzyjazny ruch Zachodu i NATO, wobec żywotnych interesów Rosji, wywoła jej reakcję obronną, co przekształci się kolejny już raz w niekontrolowany wyścig zbrojeń, w wyniku którego zgromadzone arsenały pozwolą na zabicie nas, nie kilka razy- jak to jest obecnie, ale kilkadziesiąt razy.

Czy wzmocni to nasze poczucie bezpieczeństwa, wiedząc, że możemy Ruskich czy też Chińczyków zabić po kilkadziesiąt razy każdego- chociaż w przypadku Chińczyków byłoby to trudne, gdy w odpowiedzi na to sami mamy szansę zginąć.

Otóż, wyścig broni nigdy do niczego dobrego nie prowadził, bo gwarantem bezpieczeństwa jest tylko zachowanie przyjacielskich i pokojowych relacji międzynarodowych opartych na racjonalnych przesłankach. Natomiast zbrojenia- oczywiście na optymalnym poziomie- mają tylko na celu wywarcie presji na adwersarzu, i nic poza tym, bo tylko szaleniec mógłby się spodziewać wygranej we współczesnym konflikcie pomiędzy mocarstwami.

Tak więc, wbrew temu co twierdzi Antoni Macierewicz, nasza armia, ani żadna pomoc NATO nie zwiększy naszego poczucia bezpieczeństwa, a tylko współpraca wzajemna dla obopólnych korzyści.

A co robią ci co rządzą tu od ponad 27 lat?

Otóż, straszą wszystkich naszą siłą przerdzewiałego oręża, zrywając przy tym dobrze rokujące relacje wymiany gospodarczej.

Czy jest to dobra droga dla Polski?

Otóż, jest to najgorsza z możliwych dróg, po których Polska już nie raz w swojej historii kroczyła i zawsze kończyło się to dla niej tragicznie.

No ale cóż powiedzieć o takich politykach, jak np. szef MON, który zamiast rzeczywiście zadbać o nasze bezpieczeństwo, bryluje na międzynarodowych salonach, usiłując niezdarnie uprawiać wielkomocarstwową, żenującą politykę, głosząc przy tym swoje mądrości.

Co oczywiście wszystko razem wzięte, zamiast poprawić to bezpieczeństwo, gwałtownie mu zagraża.

Niestety tak właśnie wyglądają rządy formacji politycznych, które wyszły z kręgów anty-systemowej opozycji okresu PRL-u.

Z czego to upośledzenie wynika?

Ano z prostej przyczyny, oni zatrzymali się wszyscy w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i dalej w swym rozwoju intelektualnym nie potrafią posunąć się nawet o krok.

Dowodem na to, jest zwierzęca, bezmyślna rusofobia i jeszcze bardziej bezrozumna ukrainofilia, czyli w tym przypadku banderofilia.

http://www.thetimes.co.uk/article/dh-nato-0nxssn0rr

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Barrons

http://mysl-polska.pl/480

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczorajszy dzień  i noc w Donbasie upłynęły równie spokojnie jak to ma miejsce od przyjęcia warunków bezwzględnego zawieszenia broni przez obie strony konfliktu.

Natomiast nadal dochodzi do różnych ekscesów o podłożu militarnym w pobliżu linii rozgraniczenia w strefie ATO.

I tak, przedwczoraj będąc pod wpływem alkoholu ukraiński żołnierz przy użyciu opancerzonego wozu bojowego ostrzelał prywatne obejścia rolne we wsi Niżnetiepłoje, w wyniku tego uszkodzony został betonowy słup trakcji elektrycznej znajdujący się przy ulicy Sadowoj, ogrodzenie i dom w jednej z posesji oraz letnia kuchnia w domu 81-letniej kobiety przy ulicy Sadowoj i budynek gospodarczy w innym obejściu znajdującym się również przy tej samej ulicy.

Tym razem zakończyło się to bez ofiar po stronie cywilnej, ale nie wiadomo jak długo?

Lokalnie również ze strony ukraińskiej prowadzony jest sporadyczny ostrzał na wiwat, albo z nudów, w rejonie linii rozgraniczenia na różnych odcinkach frontu.

Dowodzi to, że pokój już jest bardzo blisko i dalej problemem będzie tylko to: w  jaki sposób  na drodze politycznych pertraktacji uzyskać będzie można zadowalający obie strony konsensus.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę sporządzony przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego operację antyterrorystyczną (ATO) w Donbasie:

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa dokumentująca sytuację ludności cywilnej w przyfrontowym Zajcewie, znajdującym się na północnych obrzeżach Gorłówki:

***

Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych Nadieżda Szawczenko występując tam na forum znanego waszyngtońskiego  think tanku Atlantic Council”  powiedziała, że aby rozwiązać problem z Donieckiem i Ługańskiem należy przyjąć rozwiązania kompromisowe, bo militarnie za pomocą siły, to się nie uda.

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

129 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.09.2016r.- 577 dzień od nowego rozejmu.

 1. Doradca szefa MSW Ukrainy Zorjan Szkirjak oskarżył wiceprezydenta USA Bidena (sic!) o rozpowszechnianie fałszywych informacji w internecie, jakoby Kijów zgodził sie na przyznanie Donbasowi „specjalnego statusu”. Dodał ze Kijów nie zamierza w najbliższym czasie przyznać ‚specjalnego statusu” ponieważ „nie pozwalają na to okoliczności’;
  http://replyua.net/news/40577-shkiryak-bayden-raskachivaet-informacionnoe-prostranstvo.html#/page/1

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Portal Kresy.pl pisze o banderowskiej propagandzie w polskiej szkole dla Ukraińców w Bartoszycach, o czym była już tu mowa.

  Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty odniósł się do sprawy banderowskich materiałów propagandowych z biblioteki szkolnej w Bartoszycach, ujawnionej przez Kresy.pl.
  „Do Kuratorium nie wpłynęła żadna informacja  na ten temat. Kuratorium nie wiedziało o pozyskaniu tych publikacji – informuje Kuratorium Oświaty w Olsztynie w odpowiedzi na pytanie, czy wiedziało ono o tym, że w bibliotece tzw. ukraińskiej szkoły w Bartoszycach znajdują się publikacje propagujące banderyzm.”

  Kuratorium zapytane o to, czy znany jest mu stosunek dyrektorki szkoły, pani Lubomiry Tchórz  do kwestii ludobójstwa na Wołyniu  odpowiada, że kurator nie posiada wiedzy na ten temat.

  Cytat z portalu Kresy.pl:
  „Kurator oświaty prowadzi nadzór pedagogiczny nad szkołami, kontroluje sposób realizowania podstawy programowej kształcenia ogólnego (dokument mówi o treściach, celach nauczania)  oraz m.in. kierunków polityki oświatowej państwa. W tym roku jednym z nich jest Wychowanie do wartości. Ten kierunek łączy się mocno z edukacją  historyczną – czytamy w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji przez Barbarę Antczak, Dyrektora Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki KO w Olsztynie.”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bandera-i-ja-banderowska-propaganda-w-polskiej-szkole-dla-ukraincow-foto-video
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kuratorium-odpowiada-ws-banderowskiej-propagandy-w-polskiej-szkole-dla-ukraincow

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Opętana Europa?

  W Niemczech lewica i Zieloni rozważali w lecie wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta w osobie Navida Kermaniego, który z pochodzenia jest Irańczykim, wyznającym Islam. Osoby forsujące pomysł chciały wysłać sygnał, że Niemcy są krajem tolerancyjnym i otwartym na świat. Ideę tę storpedował fakt ostatnich sukcesów Alternatywy dla Niemiec (AfD) w wyborach do parlamentów landów. Działacze SPD doszli do wniosku, że prezydent-muzułmanin mógłby dodatkowo wspomóc AfD. W rezultacie zrezygnowano z pomysłu i Niemcy nie będą miały muzułmańskiego kandydata na prezydenta.SPD,

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemcy-nie-beda-mialy-muzulmanskiego-kandydata-na-prezydenta

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Witam z wieczora z kilkoma linkami jakich nie zauwazyłem wyżej…

  Potwierdzają się informacje o tureckich najemnikach w Stanicy Ługańskiej
  .https://youtu.be/zIlVlWQMMIc
  News Front побывал рядом с позициями украинских боевиков в Станице Луганской, над которыми появился флаг Турции.

  Graham Phillips today at 8:11 pm
  Новое!
  Бабушка живая на Передовое – Бабушка Галя
  .https://www.youtube.com/watch?v=PGM9Tre3Fq8

  Ruina czeka na inwestorów niszcząc tych co już się tam pojawili. SBU blokuje niemiecką firmę…
  .https://youtu.be/NxINamDyNuw
  СБУ блокирует немецкое предприятие Metropac в Харьковской области 24.09.16

  UPAdlina niebawem będzie przypominać Paryż. Tu i tam tubylcy będą palic co wpadnie pod rękę by się ogrzać. Z tym ze „tubylcy” z Francji to świeżo przyjezdni
  .https://youtu.be/3gvOCc6u6w8
  Париж. Франция. сентябрь 2016 года….
  Из комментов: „А зимой они будут жечь Париж, чтобы согреться”

  O korzeniach państwowości ukraińskiej. Długie ale mimo że jeszcze nie oglądałem przypuszczam że doskonałe!
  .https://youtu.be/MMp4aZAEDh8
  Разведопрос: Александр Скробач об исторических корнях украинской государственности

  Film z Doniecka.
  .https://youtu.be/adaX6SivmRM
  Осенний вечер в Донецке, парк им. Щербакова. Мало где в бывшей Украине есть что-то подобное по ухоженности, чистоте и комфорту.

  Mistrzostwa Doniecka w gokartach
  .https://youtu.be/1-0NLXNKwio

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Takie linki – „ogony” które sobie zaznaczyłem ale jakos do tej pory nie zapodałem…

  А мы напомним, как началась война. Именно мразота из анти-народного фронта, а именно Турчинов, Аваков и Яценюк создали ручную вторую сторону и натравили на нее и майдан и силовиков, которы тогда, весной 2014 года, главным своим врагом видели новую как-бы власть, а не донецких.
  Для провокации были нужны и россияне конечно. И их заказали, как Баскова на корпоратив „Приват-банка”

  Славяне, хватит мочить друг друга, нас нае…ли.

  .https://youtu.be/ow_bE3XaIDA
  .https://youtu.be/Xztj94eU62c

  Распространяйте эти видео. 2,5 года войны и ненависти, десятки тысяч жизней – все это последствия провокации, осуществленной кучкой уродов.

  O długu UPAdliny który nagle „skoczył”
  http://politexpert.net/13532-gosdolg-ukrainy-vyros-na-47-milliardov-griven-vsego-za-mesyac?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan&utm_content=13532-gosdolg-ukrainy-vyros-na-47-milliardov-griven-vsego-za-mesyac

  O tym, że Zachód nie śpieszy się oddawać pieniądze „starego reżimu”
  http://inosmi.ru/economic/20160923/237905380.html
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51566%2Fall

  RUsofobia w Niemczech
  .https://youtu.be/WhGvBGrwkiA
  В ФРГ издеваются над русским школьником! + Распространяйте это видео знакомым в Германии +
  11-летний Даниил вынужден сносить постоянные нападки со стороны других учеников, которые агрессивно настроены по отношению к нему из-за пропаганды проамериканского правительства Меркель, которую видят о России по телевидению.

  Обычно детей из школы встречают со словами „какие отметки?”, но в семье Даниила первый вопрос: „Ну что, сегодня не обижали?”

  Dla miłośników Pana Ławrowa znalezione! 🙂
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51568%2Fall

  Сергей Лавров и его чувство юмора покорили весь мир
  Главный российский дипломат Сергей Викторович Лавров – личность историческая и уникальная. На посту министра иностранных дел он находится уже более 10 лет и при этом остаётся одним из самых популярных членов правительства РФ. Им восхищаются и в России, и на Западе. Меткие замечания и острые шутки российского министра уже разошлись на цитаты. В статье собраны самые известные из них.
  .https://youtu.be/WdnEx13C904
  https://cont.ws/post/380968

  +

  Mem o tym że ukry nie pojmują prostych rzeczy
  .https://pp.vk.me/c836628/v836628059/670c/OcsOBvHsj-o.jpg

  Ciekawe
  https://cont.ws/post/380876?_utl_t=vk
  Чем советский человек отличается в корне от российского?

  Connor wyręcza OBWE i inne służby dokumentując najemników
  http://john-connor85.livejournal.com/183932.html

  Nie wiem czy nie było?
  В Николаеве полицейская, матерясь, избила лежачего
  В Николаеве произошел конфликт с применением спецсредств между посетителями кафе „Paperroni” и полицейскими. Конфликт имел место еще 17 сентября, однако видео появилось только сегодня.
  .https://youtu.be/0sQd2U9kqnI

  Сотрудниками СПО МГБ ЛНР выявлен и уничтожен тайник с боеприпасами
  .https://youtu.be/8d4n9NPTnHg

  A WWP robi wielkie przetasowanie – odchodzą liberaści – kroi się cos dobrego?
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51524%2Fall

  Kanada.
  Другой украинской культуры у меня для вас нет
  .https://pp.vk.me/c604330/v604330177/2fe3b/dz6nvcxbcT8.jpg

  Film krajoznawczy na dobranoc!
  Путешествия по Беларуси #22 – Линия Молотова (62-й УР)
  .https://youtu.be/CE8an3Um2Y4

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Kolejny skandal w popularnym ukraińskim talk – show ‚Shuster Live’. Dziennikarz z Równego (czyli teoretycznie z „matecznika” banderyzmu) o tym że to nie Rosja winna wszystkiemu złemu co się dzieje na Ukrainie, a ci którzy rządza w tej chwili na Ukrainie;
  >https://www.youtube.com/watch?v=JfrEgaiyH-w
  „Политика. Шустер не ожидал такого от журналиста из Ровно. Россия нас кормит. Шок !!!”…

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Polska chce się zbroić, realizując- jako najbardziej zaufany i największy na wschodniej flance NATO sojusznik Stanów Zjednoczonych- amerykańską politykę globalnej hegemonii.
  Tylko czy polskie elity polityczne biorą pod uwagę fakt; co się stanie jeśli ich protektor zacznie bankrutować, pochłaniając świat w odmętach ekonomicznego chaosu i wojen?
  Czy my jako kraj musimy zostać przez kogokolwiek zaatakowani aby wraz z upadającym światowym imperium pójść jego śladem?
  To, że globalny hegemon- jeśli nie wywoła jakiegoś spektakularnego konfliktu na skalę światową- zbankrutuje, jest tylko kwestią czasu. A więc my, jako kraj powiązany bardzo ścisłymi relacjami finansowymi, gospodarczymi, wojskowymi i politycznymi z Zachodem, zostaniemy wraz z nim wciągnięci w otchłań, jest więcej niż prawdopodobne.
  I wcale nie muszą tu spadać bomby, ani nastąpić inwazja jakiś wrogich nam armii, aby osiągnąć podobny skutek. Wystarczy, że zostaną nam odcięte dostawy gazu, aby doprowadzić do ruiny polską gospodarkę, a większą część gospodarstw domowych pozbawić ogrzewania.
  Wyobraźmy sobie ile przedsiębiorstw jest uzależnionych od dostaw gazu i co się z nimi stanie, gdy jego dopływu zostaną pozbawione. Wyobraźmy sobie również miliony rodzin żyjących w blokach, gdzie głównym źródłem energii jest gaz. Czy rodziny te będą mogły sobie ugotować posiłek, czy też ogrzać swoje mieszkania gdy nie będzie gazu?
  Ktoś może odpowiedzieć, że jest jeszcze alternatywne źródło energii, którą jest energia elektryczna. Tylko, że już w chwili obecnej, dzięki polityce prowadzonej przez ostatnie ćwierćwiecze przez nasze postsolidarnościowe elity polityczne, produkcja energii elektrycznej nie wystarcza na bieżące potrzeby kraju.
  Więc co dalej?
  No tak mamy przecież potężne zasoby węgla, który możemy dostarczyć elektrownią aby w ten sposób zwiększyć produkcję prądu, tylko że jednocześnie trzeba by było wybudować kolejne elektrownie, a to trwać będzie jakiś czas i do tego kosztuje, bo nic nie ma w kapitalizmie za darmo. Oczywiście jest to tylko jeden problem, bo kolejnym są linie przesyłowe, które również wraz z budową nowych elektrowni i zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną trzeba by było rozwinąć, a to są kolejne pieniądze i czas.
  Powiedzmy, że w ciągu pięciu lat udałoby się uzupełnić brakującą ilość energii, tylko w jaki sposób tą pięciolatkę przeżyłoby społeczeństwo, szkoły, przedszkola, szpitale, administracja publiczna itd.
  Pięć lat drastycznego niedoboru energii, to śmierć milionów ludzi, to upadek gospodarki i paraliż państwa.
  I to jest realny problem jaki pojawiać się już zaczyna w obliczu konfrontacyjnej linii politycznej z Rosją, a nie zagrożenie militarne z jej strony.
  Wystarczy więc, że w wyniku jakiejś spektakularnej prowokacji doprowadzi się do konfliktu z Rosją, aby ona w odwecie zablokowała dostawy gazu do Polski i przez nasz kraj na Zachód.
  Czy trzeba więc wojny na naszym terenie, aby osiągnąć taniej jeszcze bardziej tragiczny skutek zniszczenia kraju?
  Dlatego też obecne elity polityczne, które pociąga z sznurki światowy hegemon, w imię dobra tego kraju, niech otworzą wreszcie oczy i zaczną myśleć w interesie tego kraju i jego obywateli, bo idąc dalej obecną drogą prowadzą one nas prosto ku krawędzi przepaści.
  Dlatego też zamiast wydawać beztrosko wyciągnięte z naszych kieszeni setki miliardów dolarów na finansowanie nikomu nie przydatnego uzbrojenia i armię, niech raczej zmienią swoją politykę, zaś pieniądze ciężko wypracowane przez polskie społeczeństwo wydadzą zgodnie z jego życiowym interesem.
  Jak wiadomo pierwsze ćwierćwiecze „wolnej” Polski okazało się w wielu dziedzinach jej totalną porażką i obyśmy nie byli zmuszeni iść dalej tą drogą klęsk, bo dla wielu milionów naszych rodaków- i dla nas samych- będzie to ostatnie ćwierć wieku przeżyte w tym kraju i w ogóle na tym świecie.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Zainstalowałem Megasynk2.9.9
  Trochę (raczej między słabo i lekko lepiej niż słabo ) znam rosyjski.
  Ale trzy dni temu kupiłem w sklepie EURO-TRM za złotówkę gramatykę języka rosyjskiego !
  Autor Anna Szczęsny.
  Bardzo przystępnie tłumaczy tajniki gramatyki rosyjskiej.
  Przykład:
  я дул машу.
  No co gorąco było.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.