Wojna domowa na Ukrainie 25.09.2016r.- 578 dzień od nowego rozejmu.


 

„Ciągła rotacyjna obecność wojsk i planowane rozmieszczenie ciężkiej brygady na wschodnich rubieżach NATO dają podstawy, by czuć się bezpiecznie– powiedział szef MON Antoni Macierewicz na sto dni przed szczytem NATO w Warszawie.

 

Odniósł się również wtedy do planowanych manewrów wojsk NATO „Anakonda2016”:

„Podjęto także decyzję, ze sprzęt, z którym przyjadą żołnierze amerykańscy na ćwiczenia Anakonda, pozostanie na flance wschodniej. To tylko część tych przygotowań, które są świadectwem skuteczności naszej polityki, ale też przede wszystkim tego, że mamy podstawy do tego, by czuć się bezpiecznie w tym tak bardzo niebezpiecznym dzisiaj świecie, zagrożonym w dużym stopniu agresją ze Wschodu”

Tą samą frazę o tym, że Polska dzięki zabiegom rządu PiS może czuć się bezpiecznie powtórzył Antoni Macierewicz podczas wspólnej konferencji prasowej z premier Beatą Szydło, w której uczestniczył tuż przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie, z tym że teraz stwierdził, że podjęte na szczycie decyzje pozwolą, iż i świat będzie bezpieczniejszy:

„Ten szczyt ma dla Polski szczególnie znaczenie dlatego, że chociaż tak samo jest dla nas ważne bezpieczeństwo flanki południowej, jak flanki wschodniej, to z natury rzeczy Polska kładzie nacisk na bezpieczeństwo tutaj, na wschodzie, gdzie nacisk Rosji jest największy. Polska, kraje flanki wschodniej, będą mogły czuć się bezpiecznie. (…) Ten szczyt zmieni NATO, zmieni świat na bardziej bezpieczny”

Wtórowała mu w tym twierdzeniu premier Szydło, ale nie tak górnolotnie, odnosząc się tylko do bezpieczeństwa Polski:

„Szczyt będzie przełomem. Te postanowienia, które zostaną tutaj przyjęte w Warszawie – ja mogę już o tym mówić w trybie dokonanym, dlatego że pewne ustalenia są – to są decyzje, które w pełni zabezpieczają Polskę i to jest dokładnie to, co myśmy założyli”

Premier zapytana wtedy przez dziennikarzy, o zaplanowaną obecność sojuszników na wschodniej flance NATO – w wymiarze tylko jednej brygady USA (kilka tysięcy żołnierzy) i czterech wielonarodowych batalionowych grup bojowych (po ok. tysiąc żołnierzy każdy), czy te nikłe siły w pełni zabezpieczą nasze bezpieczeństwo przed agresją ze Wschodu – Szydło oceniła, że jest to rozwiązanie, które zabezpiecza Polskę i region w sposób wystarczający.

Natomiast tuż po zakończonym szczycie NATO w Warszawie szef MON, powiedział, że „jako Polacy możemy być dumni, że do tak doniosłego wydarzenia doszło w stolicy Polski”.

Antoni Macierewicz podkreślił również po raz kolejny wyklepaną frazę propagandową, że szczyt wzmocnił i Polskę, i NATO, co ma wynikać z tego, że:

„Amerykańska batalionowa grupa bojowa ma być rozmieszczona w Polsce w styczniu lub lutym 2017 roku”

Przypomnę, że przywódcy państw NATO podjęli w Warszawie decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionowych grup bojowych liczących po ok. 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich.

Natomiast w odniesieniu do zapowiadanej wcześniej inicjatywie rozmieszczenia na terenie flanki wschodniej amerykańskiej brygady pancernej, Macierewicz ujawnił, że:

„Wojska amerykańskie będą mogły od początku stycznia być rozmieszczone. Już w styczniu, lutym mają stacjonować. W Polsce się to na pewno uda”

A więc wśród najważniejszych decyzji podjętych dzięki nadludzkiemu zaangażowaniu i pracy szefa MON, najważniejsze decyzje podjęte na szczycie, które mają Polsce gwarantować pełne bezpieczeństwo, jest rotacyjna obecność na jej terenie jednego batalionu piechoty (przypominam, że jest to tylko około 1 tyś. żołnierzy) oraz amerykańska brygada pancerna, która ma chronić wszystkie kraje flanki wschodniej NATO jednocześnie.

Czyli, że jedna amerykańska brygada pancerna, która będzie jak jakaś pokutująca dusza krążyć po wszystkich krajach wschodniej i południowej flanki NATO oraz jeden batalion piechoty, który stale, ale rotacyjnie ma stacjonować na terytorium Polski, dają nam takie poczucie bezpieczeństwa, że nie musimy się już od tej pory niczego obawiać.

Dodam, że również w tym kompleksie działań podjętych przez szefa MON i rząd PiS mieszczą się: podwyżki płac dla żołnierzy kontraktowych i oficerów zawodowych oraz utworzenie armii ochotniczej Obrony Terytorialnej, składającej się z siedemnastu brygad, a więc około 35 tys. ochotników uzbrojonych głównie w broń lekką oraz elementy tarczy antyrakietowej chroniącej przede wszystkim Stany Zjednoczone.

Wszystko to razem, ma zapewnić nam absolutne bezpieczeństwo przeciw agresji ze Wschodu.

Problem polega tylko na tym, że nikt z tego kierunku nie zamierza i nie ma możliwości aby tego dokonać, zaś siły i podjęte działania przez szefostwo NATO i przyklepane na jego szczycie w Warszawie, są tak skromne, że mówienie o tym iż zapewniają nam one w ogóle jakieś poczucie bezpieczeństwa są śmieszne. A więc dowodzi to, że tu nie o nasze bezpieczeństwo chodzi a o zamanifestowanie wobec Rosji przez NATO jego woli politycznej, że jest silne, zwarte i gotowe.

Natomiast tak z dużym rozgłosem propagandowym powołana rekrutująca ochotników-polska Obrona Terytorialna, nie jest niczym innym, jak pod pretekstem zagrożenia inwazją z kierunku wschodniego, tworzy się za pieniądze podatnika prywatną armię PiS- taka nasza, krajowa , współczesna wersja „Die Sturmabteilungen der NSDAP”. Co już obecnie jest przerabiane na Ukrainie, gdzie pod pretekstem agresji rosyjskiej utworzono, nie mając oparcia tam w żadnym prawie, ochotnicze oddziały zbrojne, rekrutujące się z członków skrajnie nacjonalistycznych organizacji politycznych, pod nazwą „batalionów ochotniczych”.

Tak więc możemy tu przyjąć, że szumnie i ciągle powtarzana przez szefa MON, premier Szydło i prezydenta Dudę, fraza propagandowa o tym jak podejmowane przez rząd PiS działania na arenie międzynarodowej i w kraju, zwiększyły nasze poczucie bezpieczeństwa, dowodzą de facto poczucia słabości, wobec odradzającej się roli mocarstwowej Rosji.

Niestety, ale dziś już wiadome jest, że Rosja jest mocarstwem, chociaż siły znajdujące się na Zachodzie, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych usiłujące rozgrywać na globalnej szachownicy  wiodącą role, próbują jej wyznaczyć trochę inne zadania w przyszłej konstrukcji ładu światowego. Widzę, że Rosja się z tym nie chce pogodzić. Tym niemniej musi dojść w przyszłości do rozmów między NATO i Rosją, między Unią i Rosją oraz między USA i Rosją.  Bo nie ma  tu innej możliwości, aby w poważnych sprawach o zasięgu globalnym zabrakło Rosji, wzt. będzie ona bardzo mocnym filarem przyszłego nowo konstruowanego- co najmniej dwubiegunowego-  ładu światowego.

A jaka, w tym miejscu, jest pozycja Polski?
Otóż, żadna, bo Polska rękoma rządzących od 89 roku nowych formacji politycznych, jest tylko narzędziem w rękach wielkich.
Polska nie ma możliwości być partnerem, przez swoją słabość ekonomiczną i brak wzt. odpowiedniej pozycji politycznej, a więc zmuszona została do odegrania roli takiej jak ją napisali dla niej wielcy.
Czy z tego tytułu może czuć się bezpieczna?
Może, ale musi ze wszystkimi swoimi sąsiadami żyć w zgodzie, ciągnąc z tego bardzo duże korzyści ekonomiczne, na czym zyska prestiż naszego kraju jak i my mieszkający w nim, jego obywatele.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja wzdłuż linii styku radykalnie, z przyczyn wrogich działań podejmowanych przez niektóre z ukraińskich jednostek i formacji ochotniczych, w niektórych miejscach frontu radykalnie się pogorszyła przypominając to co się działo przez ostatnio zawartym rozejmie w rozejmie.

I tak, już w godzinach przedpołudniowych doszło do eskalacji konfliktu w okolicy punktu kontrolnego „Majorsk”, na północny-zachód od Gorłówki,  gdzie stacjonujący tam jeden z ochotniczych oddziałów ukraińskich nacjonalistów przeprowadził dość intensywny ostrzał, przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, opancerzonych wozów bojowych i ręcznej broni maszynowej.

Poza tym, już w późnych godzinach nocnych, od około godziny 22:40, ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm ostrzelali teren donieckiego lotniska. Ostrzał, prowadzony dwukrotnie trwał prawie do godziny 24:00, gdzie w tym czasie wystrzelonych zostało około 35 pocisków. Pod ostrzałem moździerzy kaliber 120 i 82 mm, opancerzonych wozów bojowych oraz ręcznych wyrzutni rakiet p.panc i broni maszynowej znalazły się również zachodnie obrzeża Jasinowatej, północne obrzeża dzielnicy Kijowskiej w Doniecku, zachodnie obrzeża Doniecka, w rejonie wsi Trudowski i Aleksandrówki oraz dochodziło do walk i wymiany ognia w rejonie Jasinowatej, wschodnich przedmieść Awdiejewki, gdzie w wyniku tego został ranny jeden cywil oraz w rejonie Marinki, na zachód od Doniecka.

Wczoraj też, jak podała strona ukraińska, w ciągu ostatnich walk, miał zginąć jeden żołnierz sił ATO oraz sześciu zostało rannych. Zazwyczaj strona ukraińska nie podaje, a nawet ukrywa, prawdziwą ilość swoich strat osobowych, ale tym razem ze względu na to, aby eskalowaniem konfliktu obciążyć powstańców, podano je.

***

Na koniec kilka zdjęć:

To ta grupa usiłowała dokonać w ŁRL zamachu stanu.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

73 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.09.2016r.- 578 dzień od nowego rozejmu.

 1. WItam z rana z podziękowaniami za trud Szefa codzienny i Państwa „wkład”… 🙂

  Jako komentarz do wstępniaka dodam, że jak na razie „nasi” tak zwani „przywódcy” nie wyjaśnili w jakim celu i dla jakich korzyści miałby nas ktoś „napadać”…

  O ile wiem FR raczej wzmacnia od lat swoją obecność na swojej północy – bo ten wiek to będzie walka o (i obrona swoich zasobów) w Arktyce…

  Aktualne ćwiczenia
  .https://youtu.be/_dJoglFXqEg
  .https://youtu.be/xx31Lvks9WY
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51677%2Fall

  Tymczasem Biden zdradza ukrów
  .http://politvesti.com/?p=17247

  Ragule czyli takie chochły poskakały na majdanie a teraz stoją w kolejkach za wizami. Zdjęcie ze Stanisławowa
  .https://pp.vk.me/c837124/v837124338/18b0/R0NZ75le8-U.jpg

  Bialoruska zdrada – dwukrotnie zwiększył się eksport paliw na UPAdlinę
  https://eadaily.com/ru/news/2016/09/23/belorussiya-posadila-ukrainu-na-toplivnyy-kryuchok

  .https://pp.vk.me/c631426/v631426695/4f57a/7iPhTL_y4dQ.jpg
  Freudewska pomyłka?

  Mem i tekst o chochłach
  .https://pp.vk.me/c837427/v837427086/1714/9jXZKZZxcLI.jpg
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51665%2Fall

  Typowe chochły! Wyrzucili na śmiecie niezwykle cenne archiwum znanego w świecie śpiewaka
  http://antifashist.com/item/vlast-rogulya-cennyj-arhiv-opernogo-pevca-s-mirovym-imenem-dmitriya-gnatyuka-vybrosili-na-pomojku.html#ixzz4LApS2qwN

  Na terytorium okupowanym, w kopalni „Krasnoarmiejska” doszło do pożaru. Kilkuset górników zostało ewakuowanych
  http://www.novorosinform.org/news/61084
  https://russian.rt.com/article/322649

  Nieoficjalna biografia Walcmana
  .https://youtu.be/3DKH2s8tqQA

  Internauci i mieszkańcy Donbasu są oburzeni wypuszczeniem / wymianą/ jednego ścierwa z SBU
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51624%2Fall

  A po za tym na świecie spokojnie – tylko w Baltimore jakiś strzelec walił do ludzi jak do kaczek, w Budapeszcie coś wybuchło, a plaże piękne w Phuket sa zamykane bo się pojawiły w wodzie śmiertelne meduzy czy inne stwory
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51655%2Fall
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51654%2Fall
  https://russian.rt.com/article/322703

  PS
  Prokuratura LNR rzekomo znalazła skład broni spiskowców rzekomych
  Прокуратура ЛНР нашла оружейный склад заговорщиков
  http://www.novorosinform.org/news/61078

  Czasy mijają a nic się nie zmienia!

  + tatuś Dżamili
  .https://pp.vk.me/c636127/v636127814/2c83d/1Cj58b3oxFg.jpg

  Pozdrawiam!

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Kolejne linki…

  W rejonie Debalczewa przechwycono ukraińskiego drona z materiałem wybuchowym
  .https://youtu.be/-QtcrSQkhBs
  .https://youtu.be/_5_vFSw1b_E
  .https://pp.vk.me/c636917/v636917665/28f4a/xaUxog3NVQg.jpg
  .https://pp.vk.me/c636917/v636917377/2c83a/hQWc98OveJ4.jpg
  .https://pp.vk.me/c636917/v636917351/24347/TZSCH7KQcbg.jpg
  .https://pp.vk.me/c636917/v636917996/2dd5b/iMnSKI4QfMs.jpg
  .https://pp.vk.me/c837630/v837630162/1857/VDt5Pf58yyQ.jpg
  .https://pp.vk.me/c837630/v837630015/2837/q_3B_XlMY3M.jpg
  .https://pp.vk.me/c837630/v837630471/1100/AixplcRI6jY.jpg
  .https://pp.vk.me/c837630/v837630442/1416/u2bW4PgAbz4.jpg
  .https://pp.vk.me/c837630/v837630435/1b88/iKqBZosRE5s.jpg
  .https://pp.vk.me/c837630/v837630307/11b0/UlXT3uWrIho.jpg
  .https://pp.vk.me/c837630/v837630559/11cc/uXWJF_GjofE.jpg

  W LNR – ciąg dalszy sprawy rzekomego „przewrotu”. Internauci twierdzą że Cypkałowowi ktoś pomógł się powiesić…
  Срочно! Цыпкалов повесился, Карякин в розыске, арестован полковник НМ ЛНР Киселев
  .https://youtu.be/f9hRd92aCrM

  Pod oDessą rżnie się lasy do oporu!
  http://infocenter-odessa.com/index.php?newsid=41564&_utl_t=vk

  Łysenko twierdzi, że Graham „pozytywnie działa na ukraińskich żołnierzy”
  🙂
  http://dnr-news.com/dnr/35745-lysenko-grem-fillips-polozhitelno-vliyaet-na-ukrainskih-soldat.html

  W Dniepropietrowsku /”Dniepr”/ Kierowca samochodu zatrzelił policjanta z patrolu
  http://dnr-news.com/dnr/35744-v-dnepre-voditel-avtomobilya-zastrelil-patrulnogo-i-ranil-ego-naparnicu.html

  Władze Krymu dziekuja ukrom za blokadę, dzięki której krymscy rolnicy nareszcie mają się dobrze!
  https://ria.ru/society/20160925/1477803357.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • To ile te kobiety zarabiały skoro zdecydowały się rzucić pracę i zostać w domu w ramach 500+? Ja myślę raczej, że tu dorabia się ideologię a celem jest wytłumaczenie dlaczego zatrudnia się tańszego obcokrajowca na miejsce Polaka. Rynek pracy nie jest z gumy a pula przeznaczona dla wypłaty dla pracowników jest stała. Tak długo jak długo na polskim rynku pracy będzie nadmiar pracownikow – choćby i z księżyca – tak długo pracodawcy nie będą mieli motywacji do tego żeby podnosić pensje. Naród to taki układ zamknięty w którym wszyscy powinni się wspierać. Rządzący tworzą warunki dla pracodawców, pracodawcy zatrudniają pracowników, pracownicy wybierają rządzących i koło jest zamknięte. Jeśli rządzący mają na uwadzę interes obcych państw, jeśli pracodawcy bawią się w politykowanie a pracownicy są na łasce polityków i pracodawcow, to takie państwo jest iluzją.

   Polubione przez 9 ludzi

   • Rządzący tworzą warunki dla pracodawców, pracodawcy zatrudniają pracowników, pracownicy wybierają rządzących i koło jest zamknięte.
    // teoretycznie poprawne, ale … to nie rządzący tworzą prawa (też tak kiedyś uważałem). Prawo tworzy parlament a rząd jedynie dba o ekonomię kraju w oparciu o ustanowione już prawa. Dlatego partie polityczne powinny zostać wyprowadzone z parlamentu, to podstawa naprawy Rzeczypospolitej.

    Polubione przez 6 ludzi

 3. Trwa żer na tym co jeszcze zostało z Ukrainy (czyli tzw. UPAdlinie). Okazało się ze w budżecie na rok 2017 wzrosły środki przekazane na „funkcjonowanie” ukraińskiego parlamentu, z 628 mln hrywien w 2016 roku do 987.8 mln hrywien, a także administracji Prezydenta Ukrainy, z 1,17 miliarda hrywien do 1,7 miliarda;
  http://antikor.com.ua/articles/125821-deputaty_obojdutsja_nam_pochti_v_milliard_griven_a_poroshenko_v_17_mlrd_grn

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Władze Krymu „podziękowały” Ukrainie za wprowadzenie tzw. blokady żywnościowej półwyspu, co przyczyniło się do stymulacji rozwoju rolnictwa na Krymie. Jak stwierdził wicepremier Republiki Krymu tzw. blokada żywnościowa wprowadzona przez Kijów, doprowadziła do upadku…rolnictwo w graniczącym z Krymem obwodzie chersońskim, który tradycyjnie był „zapleczem żywnościowym” półwyspu;
  https://ria.ru/society/20160925/1477803357.html

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Dla zainteresowanych, o „kryzysie” i „sankcjach” w Rosji, tym razem austriacki „Die Presse”. „Po dwóch latach recesji, Rosja znalazła się znów na drodze stabilizacji, pisze Die Presse. Postawa wobec kraju uległa poprawie, a zagraniczni inwestorzy znów rzucili się do kupowania rosyjskich papierów wartościowych, zauważa autor Eduard Steiner”;
  Streszczenie po rosyjsku;
  https://russian.rt.com/inotv/2016-09-25/Die-Presse-U-inostrannih-vkladchikov
  Tekst oryginalny;
  http://diepresse.com/home/wirtschaft/international/5090567/Moskau-zapft-erneut-Kapitalmarkt-an?from=suche.intern.portal

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Witam wieczorową porą,

  Wczoraj rano nieopacznie kliknąłem na „aktualizuj” przeglądarki i straciłem możliwość oglądania większości stron (jeśli były na nich jakiekolwiek filmiki (a reklamówki są wszędzie).
  Zmieniłem przeglądarkę i wszystko na razie działa.
  A miałem dla Państwa na sobotni wieczór przygotowany specjalnie utwór muzyczny.
  Linkuję więc teraz..
  Klasyczne „Red River Valley”, ale w jakim wykonaniu i jakie widoki 🙂
  .https://www.youtube.com/watch?v=0XYzLTgWars

  Pozdrawiam

  Polubione przez 4 ludzi

  • Pod tym jest jeden istotny komentarz:

   ~esoes : to niewiedza czy celowo tworzy się mit Sawczenko? Pani Sawczenko z pewnością nie była i nie jest „pilotem samolotu bojowego” na takim nigdy nie latała. Jest pilotem-nawigatorem śmigłowca! Po drugie przyczyny dwukrotnego wydalenia z uczelni też sa znane i mniej tajemnicze….Dwukrotnie nie przeszłą badań psychologicznych. Skutkowało to najpierw wydaleniem z uczelni z opinią nieprzydatności do zawodu lotnika. Następnie w skutek interwencji przyjęto ją z powrotem ale szkolić mogla sie tylko jako nawigator śmigłowca.
   Informacje te dostępne sa nawet w ukraińskiej wersji wiki zwiń

   To trochę tak jak w nas. Wybitny prawnik Ziobro lub Kaczyński, fachowiec Macierewicz itd. Ale „show must go on”

   Pozdrawiam

   Polubione przez 5 ludzi

   • żołnierze ok. 347 tys. ok. 100 tys.
    czołgi 2448 680
    samoloty bojowe 705 111
    okręty wojenne 99 37
    inne jednostki i sprzęt 3857 2160

    Dane : kolumna 1 – 1989 r. ; kolumna 2 – 2013 r.

    😦

    Polubione przez 4 ludzi

    • Uwaga z takimi danymi z neta.
     Prawdopodobnie są to dane „stanu”, a nie użytkowanych.
     W jednostce, w której miałem wątpliwą przyjemność „odsłużyć swoje”, 20-:-30% sprzętu była niezdolna do służby z powodu awarii. A była to jednostka pierwszorzutowa.
     Podobnie na Ukrainie, gdzie połowa sprzętu to „magazyn części zamiennych”

     Polubione przez 3 ludzi

   • Nie wiem, spróbuję zdobyć dane (jak mi się uda to podam)
    Ale jak w latach 70-tych jeździliśmy do Pomiechówka (pociągiem, rowerami lub motocyklami – (są tam stare carskie forty) to zawsze widzieliśmy na niebie samoloty z lotniska w Modlinie (kiedyś wojskowe, teraz to cywilne – pasażerskie).
    Bardziej istotne jest nie ile jest samolotów, ale ile latają, czyli nalot pilotów. A z tym jest nie najlepiej. Znałem pilotów, którzy mieli nalot kilkaset godzin rocznie. A jak jest dzisiaj? Nie wiem.

    Polubione przez 5 ludzi

 7. Witam i z dobranocką kilka linków podsyłam…

  Moskwa 1976
  .https://youtu.be/SQ90zqGy0Ys
  + http://chervonec-001.livejournal.com/1571577.html?utm_source=fbsharing&utm_medium=social

  Menu z radzieckiej kawiarni. 1974
  .https://pp.vk.me/c636222/v636222825/289dd/mFqx7uznTwQ.jpg

  .https://youtu.be/t6E5uCRh57s
  Dokumentalny film z 1982 roku z okazji 1500 lat Kijowa

  Czasy obecne. Na UPAdlinie mozna się nażreć „banderą” i zapić na śmierć tez „banderą”
  http://antifashist.com/item/patriot-sosi-shokoladnogo-banderu-v-ukraine-poyavyatsya-banderovskie-konfety.html
  .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/1713/XcqSy7VZ7WU.jpg
  .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/171c/BtihNDyCXxM.jpg
  .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/172a/-zsVDkbDTfI.jpg
  .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/1732/wGzzFHymWnY.jpg
  .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/173a/YU6XoosE6dQ.jpg
  .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/1742/7Zp55Wu3XY0.jpg
  .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/1749/INrav42Jo_c.jpg
  .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/1752/guyEk2ncYis.jpg
  .https://pp.vk.me/c637220/v637220755/ed22/CY4HvHnMQY8.jpg

  Import z Polszy: .https://pp.vk.me/c638427/v638427519/1723/u4ghpDpx9to.jpg

  Rosyjskie patenty na grill
  .https://pp.vk.me/c638330/v638330884/798/bDqIWqp_Ggo.jpg
  .https://pp.vk.me/c638330/v638330884/7a1/lTGgfAk5Rkk.jpg
  .https://pp.vk.me/c638330/v638330884/7aa/2zvNtGMNiaw.jpg
  .https://pp.vk.me/c638330/v638330884/7b1/EvuOPuy93e4.jpg

  Ulotka zrzucana przez Niemców pod Moskwą. Jakby czytać współczesnych liberastów!
  .https://pp.vk.me/c638325/v638325905/1190/GM1a5ROfWms.jpg

  Ulotka z Charkowa. czasy współczesne
  Харьковское Движение Сопротивления!
  Нас не сломить, мы уже работаем в городе!
  .https://pp.vk.me/c836420/v836420027/17d1/1UNc7PY5Zpc.jpg
  .https://pp.vk.me/c836420/v836420027/17da/xpoN_lljxRI.jpg
  .https://pp.vk.me/c836420/v836420027/17e4/mxYrBycJJ9s.jpg
  .https://pp.vk.me/c836420/v836420027/17ee/DAV06Ab53xA.jpg

  Tymczasem blady strach w Apostołowie pod Dniepropietrowskiem. Jakiś morderca tam grasuje. Juz ponad 14 zabitych…
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51715%2Fall

  Не Путин и не Киселев, а посол Израиля в России еврейка и израильтянка Дорит Голендер заявила публично, что во время Холокоста бандеровцы на Западной Украине убили 96 членов семьи ее мужа: .https://www.youtube.com/watch?v=XzgaJzQ2ObU
  https://levhudoi.blogspot.ru/2015/03/1500-1200-300.html

  Już linkowałem, ale zawsze fajnie się pośmiać!
  .https://pp.vk.me/c626831/v626831423/2d69e/zIVzaAHx6n0.jpg

  .https://youtu.be/nKW0F7ZHC_0
  25.09.16. ЭТО ШOК! Укpы перешли черту ТУПОСТИ. Взpыв мозга!
  Сегодня политологи и гости с соседней сказочной страны перешли все границы тупости и смешат всю страну! Они живут в параллельном мире и уверены в своей правоте!
  Такие звезды как Вячеслав Ковтун и Олеся Яхно вообще повергают в недоумение.. (Отрывок программы Место Встречи)

  Chłopcy tornadowcy
  .https://pp.vk.me/c638621/v638621363/1483/Z9ftg2SbH8c.jpg
  https://vk.com/feed?w=wall237150333_24923

  + Szarij
  Ну вот и все. Начинается время сказок. Если от наркоза отойдет.
  .https://youtu.be/PNNuvCp4qKE

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.