Wojna domowa na Ukrainie 26.09.2016r.- 579 dzień od nowego rozejmu.


Ładna pogoda była wczoraj podczas obchodów święta 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.

 

„Dzisiaj możemy powiedzieć, że Polska jest bezpieczna dzięki rozwijającej się gospodarce, że Polska jest bezpieczna dzięki patriotycznej młodzieży. Polska jest bezpieczna dzięki tradycji i sile jaką wy przez całe swoje życie wkładaliście w tę świętą ziemię” – powiedział szef MON  Antoni Macierewicz zwracając się wczoraj do uczestników uroczystości święta 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce

 

Jak widać Antoni Macierewicz uczy się pilnie i wczoraj zmienił retorykę, gdzie nie jest już wg. niego gwarantem bezpieczeństwa siła polskiego oręża, tylko jej gospodarka.

Ale, tak jak polski oręż uzbrojony jest wyłącznie w zardzewiałe szabelki, co zawdzięczać można oczywiście nieustającym wysiłkom kolejnych ekip rządzących w Polsce od 27 lat, dobijających systematycznie i bez żadnych skrupułów polską gospodarkę i przedsiębiorczość Polaków.

Tak więc, Polska nie jest bezpieczna w żadnym stopniu, ani militarnie, ani gospodarczo- zdana będąc na łaskę i niełaskę wielkich tego świata, bo złe rządy doprowadziły ją do takiego stanu jaki obecnie mamy. Oczywiście rząd PiS w tym się specjalnie nie wyróżnia, poza tym, że niszczenie kraju przyśpieszył.

 

W dalszej części swego przemówienia Antoni Macierewicz odniósł się jeszcze do historii (to taka teraz świecka nowa tradycja), i przy tej okazji zaapelował do kadetów, aby wstępowali- spełniając swój patriotyczny obowiązek, do wojsk Obrony Terytorialnej (OT):

Po latach trudu, krwi i łez znowu jesteśmy u siebie, i z dumą możemy powiedzieć – zwyciężyliśmy. I z dumą możemy przekazać ten ciężar i trud, ale i wielki honor polskiej młodzieży. Zwracam się do was kadeci (…) wy przejmujecie dzisiaj na siebie obowiązek, jaki spełniali wasi rodzice i wasi dziadowie. Zapewne niektórzy z was (…) zasilą wojska Obrony Terytorialnej Kraju”

A jak jest naprawdę z tą Obroną Terytorialną, do której tak gorąco agituje minister MON, i która według niego jest jednym z ważnych elementów, że my i Polska możemy się czuć bezpiecznie jak nigdy dotąd?

Otóż tym problemem zajęła się Pani posłanka Anna Sierakowska, która stwierdziła, że jest to wszystko jedna wielka fikcja.

Jak powiedziała posłanka Sierakowska, podczas ostatniego posiedzenia sejmowej komisji obrony poruszony został m.in. temat Obrony Terytorialnej, pomimo to nie udało się tam zdobyć żadnych konkretów na temat jej organizacji

„Nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. W sprawie budowy formacji, oprócz głośnych zapowiedzi Macierewicza, nie ma żadnych konkretów. Co ciekawe, oddala się także sam moment rozpoczęcia funkcjonowania OT. Podczas posiedzenia komisji obrony 22 września, zamiast pełnomocnika rządu ds. tworzenia OT, na posiedzeniu pojawił się wiceminister obrony, Tomasz Szatkowski. Ten przekonywał, że obecne działania MON w sprawie stworzenia formacji, która ma być piątym rodzajem sił zbrojnych, to tylko na razie ‚przymiarki, i ‚pilotaż,”.

Jak widać, jak dotychczas nie ma zorganizowanych żadnych struktur OT, budżetu ani- co najważniejsze, stosownych przepisów prawnych w tym ustawy. A te są konieczne. Bez nich nie będzie budżetu, a tym samym środków na zakup. np uzbrojenia. Największy problem dotyczy właśnie finansowania nowej formacji. Pierwsze jednostki mają powstać w przyszłym roku, ale środki na ich budowę nie zostały zabezpieczone w nowym budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Tak więc OT będąc oczkiem w głowie szefa MON, gdzie jak widać i choćby z wczorajszych obchodów święta 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, nie ma praktycznie żadnego spotkania czy też uroczystości, żeby on z uporem wartym lepszej sprawy, nie poruszał problemu OT- nadal jest w sferze propagandowej narracji ministra Macierewicza. Tak więc jak dotąd, jest to wyłącznie czysta fikcja i fraza propagandowa, podobnie jak ta dotycząca bezpieczeństwa Polski, które radykalnie miało się poprawić tylko dlatego, bo rządzi teraz „pan z kotem” ze swojej wilii na warszawskim Żoliborzu, która w ten sposób stała się nieformalnym centrum władzy w naszym kraju.

Pomijając tu fakt, czy OT jest potrzebna czy też nie, MON pod wodzą Antoniego Macierewicza, zabiera się do tego lewą ręką przez prawą nogę. Przypomina to pomysł budowy promu kosmicznego, gdzie na dzień dobry zatrudnia się pilotów, nie mając pieniędzy, naukowców i planów budowy. Podobnie jest z OT. Nie ma struktur, budżetu ani co najważniejsze, stosownych przepisów. A te są konieczne. Bez nich nie będzie budżetu, a tym samym środków na zakup. np uzbrojenia, czy też wypłatę pensji. W tej chwili powstawanie OT to budowa zamku z piasku.

Suma summarum: ponownie zacząłem odczuwać brak swojego i kraju bezpieczeństwa, chociaż Antoni Macierewicz  zapewniał i nadal zapewnia, że ma być dobrze 🙂

 

https://oko.press/wojska-obrony-terytorialnej-nie-ma-ustawy-kosztorysu-sprzetu/

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj wzdłuż linii rozgraniczenia w Donbasie nadal dochodziło ze strony ukraińskiej do incydentalnych przypadków łamania zawieszenia broni.

Najgoręcej w nocy było w rejonie Aleksandrówki, na zachodnich obrzeżach Doniecka, gdzie ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, granatników i ręcznej broni maszynowej prowadzili tam od godziny 01:00 ostrzał. Jak na razie nie wiadomo jakie ostrzał ten spowodował straty.

Poza tym w różnych częściach frontu dochodziło do ostrzału prowadzonego przez ukraińskich żołnierzy  w kierunku pozycji obronnych zajmowanych przez siły powstańcze oraz sprowokowanego tym wymianą ognia i potyczek.

Poniżej jeszcze raport dobowy przekazany przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego operację antyterrorystyczną w Donbasie:

***

Z informacji jakie pokazały się w mediach społecznościowych, miał zostać zabity Witalij Kisieliew ps. „Komunista”, a więc kolejna osoba  z grupy aresztowanych pod zarzutem podejrzenia dotyczącego próby dokonania domniemanego zamachu stanu w ŁRL.

 

Na koniec kilka zdjęć:

Ostatni ułani Rzeczypospolitej.

Pugaczow Aleksander członek batalionu ochotniczego „Tornado”, który wczoraj zabił dwójkę policjantów w Dniepropietrowsku (po banderowsku Dniprze).

Kilka zdjęć związanych z wczorajszym tragicznym incydentem jak miał miejsce w Dniepropietrowsku.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

99 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.09.2016r.- 579 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dziś są jego urodziny, czyli kolejna okazja do wypitki dla „generalissimusa’ Poroszenki. A po „wypitce” czas na pijacki bełkot, tym razem „generalissimus” podał liczbę „rosyjskiej techniki wojskowej na Donbasie”. Jak stwierdził „В оккупированных районах Донбасса находится более 700 российских танков, 1250 артиллерийских систем, более 1000 БТРов и 300-т систем залпового огня” (700 czołgów, 1200 dział i wyrzutni, 1000 transporterów opancerzonych)…
  http://korrespondent.net/ukraine/politics/3750151-poroshenko-nazval-chyslo-tankov-rossyy-na-donbasse
  To się „fachowo’ nazywa, UJRZEĆ COŚ W PIJACKIM WIDZIE…

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Wezwanie na przesłuchanie w SBU otrzymała ukraińska dziennikarka śledcza Swietłana Kriukowa;
  http://korrespondent.net/ukraine/3750127-avtora-rassledovanyia-o-porshenko-y-kanale-112-vyzvaly-v-sbu
  Która miaął odwagę napisac ostatnio artykuł o tym w jaki sposób „generalissimus” Poroszenko stara się przejać kontrolę nad ukraińskimi kanałami telewizyjnymi i stworzyć własny „holding medialny”;
  http://strana.ua/articles/analysis/33287-kak-poroshenko-pokupaet-telekanaly-i-sozdaet-globalnyj-media-holding.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. W sieci pojawiło się wspólne zdjęcie przedstawiające obecnego Prokuratora Generalnego Ukrainy Jurija Łucenkę i zabójcę policjantów z Dniepra Aleksandra Pugaczowa. Zdjęcie mieli znaleźć policjanci którzy przeprowadzali rewizję w domu zatrzymanego bandyty i ma pochodzić z 2014 roku, gdy Pugaczow był członkiem tzw. batalionu ochotniczego ‚Szachtiorsk” „przepoczwarzonego” później w tzw. rotę specjalną MSW Ukrainy „Tornado”;
  http://strana.ua/news/33427-v-seti-poyavilos-sovmestnoe-foto-pugacheva-i-lucenko.html

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Witam z wieczora z kilkoma linkami…

  Dziś odbył się pokaz informacji MON FR na temat MH 17
  https://ria.ru/mh17/20160926/1477879227.html
  https://news.mail.ru/politics/27243830/?from=push

  Powiedziano, że Kijów ukrywa informacje i że ta sprawa jest bardzo podobna do zestrzelenia przez ukraińców samolotu pasażerskiego nad Morzem Czarnym w 2001 roku
  .https://youtu.be/dzeFFCBDt-w

  Poroszenka wniósł do Wierchownej zaskakujący projekt prawa o wyznaczaniu sędziów. Może nie zrozumiałem, ale chyba chodzi o kontrole nad sędziami
  http://nahnews.org/930617-poroshenko-vnes-v-verxovnuyu-radu-neotlozhnyj-zakonoproekt/

  Czy „bezwizowy reżim” dla UPAdlińców tuz-tuż? Ja jestem za bo nie będą mogli pracować w Polsce!
  http://nahnews.org/931192-evroparlament-prepodnes-luchshij-podarok-dlya-poroshenko-bezviz-prinyat/

  Straty „niebojowe” rosna wykładniczo
  http://nahnews.org/931051-marochko-siloviki-vsu-na-fronte-donbassa-vse-chashhe-gibnut-v-pyanom-ugare/

  Nie-niewolnicy
  .https://pp.vk.me/c638222/v638222516/10ca/lf7q8TALFKc.jpg
  +
  .https://pp.vk.me/c837330/v837330796/21da/jtZ3Ow9XhZ4.jpg

  Kilejny odcinek przstępców wojennych
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_51846%2Fall

  Rosatom przystąpi do przetargu na budowę elektrowni atomowej w Polsce?
  http://www.energetyka24.com/456018,rosjanie-nie-wykluczamy-udzialu-w-przetargu-na-budowe-polskiego-atomu
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/7007-budet-li-rosatom-stroit-polskuyu-aes

  Po polsku
  http://pl.sputniknews.com/polska/20160923/3937429/polscy-zolnierze-ukraina-donbas.html
  „Polski żołnierz nie powinien przelewać krwi za ukraińskich oligarchów”

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Szef MON poddał się. Prezydent Kaczyński nie poległ, ale zginął. Przynajmniej tak będzie brzmiał Apel Pamięci podczas gdańskich obchodów rocznicowych utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów. Gdańsk zrezygnował wcześniej z asysty wojskowej podczas uroczystości.
  Antoni poległ na skutek nacisku mediów w sprawie Apelu.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/mon-zmienia-tresc-apelu-pamieci-na-gdanskie-uroczystosci-kombatantow-ak

  Polubione przez 6 ludzi

 6. OT
  Pamiętam z młodości spędzonej w PRL, że wszystko było „szałowe” . Szałowe babki kupowały sobie szałowe sukienki, chodziły na szałowe imprezy, zajadało się szałowe WZ-ki w szałowych kawiarniach ze znajomymi, jeździło na szałowe obozy. Dziś – czy młodzi czy starzy powtarzają, że „szału nie ma”, że to czy tamto „szału nie robi”, jednym słowem „wyszło jak zwykle”. To ja się pytam rządzących – jest świetnie, jeśli „szału nie ma”, a „szałowo” może być tylko w zbrodniczym systemie który terroryzuje ludność? Bo ja już głupi jestem.
  Pozdrawiam Szefa i całą załogę ArkiNo…ekhm. Bloga AdNovum.

  Polubione przez 6 ludzi

 7. Witam – specjalnie dla Kolegi Bladegoświta…
  Nie mam linku ale z głowy „lecę”…
  W Rossija24 mówili ze 20 światowych banków, w tym JP Morgan, Paribas itd – nacięło budżet Niemiec na ponad 10 mld Eurasów. Mechanizm był prosty jak cep – kilka razy odliczano sobie ten sam VAT.
  Jak zrozumiałem – wyszło szydło z worka po donosie – gdzie donosiciel zgłosił że przekaże informacje na temat mechanizmu za jakies drobne 50 tysięcy euro… Informacje okazały sie bardzo pomocne i pozwoliły zdemaskować szajkę

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Nie ma jak czasem się rozerwać, przyjść i postrzelac do „separów”
  .https://youtu.be/9ytaXTzCOSQ

  Dla tankistów
  .https://youtu.be/xUpo5MnZS7k

  Czy Europa zrezygnuje z tranzytu gazu prze upadlinę?
  http://lksmu.com/14-economics/894-ukrainu-mogut-lishit-prav-na-tranzit-gaza

  A tymczasem Czesi współpracują z FR przy budowie samolotów
  http://minpromtorg.gov.ru/press-centre/news/#!andrey_boginskiy_provel_vstrechu_po_voprosu_razvitiya_predpriyatiya_aircraft_industries

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Wojna o organy
  .https://youtu.be/3pPGfszedPw
  Чёрная трансплантология процветает на Украине.
  Кому война, а кому мать родна. Трансплантология – „выгодный” бизнес, как торговля наркотиками и оружием. Гражданская война на Донбассе способствует чёрной трансплантологии. Переписка Тимошенко с Власенко подтверждает, что чёрная трансплантология процветает и её крышуют украинские политики. И продолжение гражданской войны им очень выгодно. В АТО пропадают люди, это общеизвестный факт. И есть неопровержимые доказательства, что атошников разбирают по частям и отправляют на Запад.

  Polubione przez 1 osoba

 10. Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow oskarżył władze w Kijowie o „utajnianie danych dotyczących katastrofy malezyjskiego Boeniga na Donbasie latem 2014 roku”. Dodał także że lot Boeniga znajdował się cały czas pod kontrolą ukraińskich stacji radiolokacyjnych oraz ukraińskich kontrolerów ruchu lotniczego, stwierdził także że postępowanie władz Ukrainy przypomina to z roku 2001 gdy ukraiński pocisk wystrzelony podczas ćwiczeń wojskowych trafił rosyjski samolot pasażerski lecący nad Morzem Czarnym;
  https://ria.ru/mh17/20160926/1477866964.html
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Siberia_Airlines_1812

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Ukraińscy prawnicy, powołując się na „wewnętrzne instrukcje” jakie znalazły się w ich posiadaniu i które opublikowali, oskarżyli Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy o posługiwanie się „metodami sowieckimi”, w tym m.in. fałszowaniem dowodów oraz zeznań, a także dokumentacji postępowania karnego;
  http://korrespondent.net/ukraine/3750149-advokaty-obvynyly-nabu-v-pytkakh-y-sovetskykh-metodakh

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.