Wojna domowa na Ukrainie 30.09.2016r.- 583 dzień od nowego rozejmu.


Dwóch europejskich myślicieli.

„Mimo formalnego rozejmu na wschodzie Ukrainy łamane jest porozumienie o zawieszeniu broni, a Rosja przekazuje separatystom paliwo i sprzęt wojskowy” – podał w upublicznionym komunikacie, na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, wywiadu wojskowego ukraińskiego Ministerstwa Obrony.

 

Według przedstawionych tam danych w ostatnim czasie do kontrolowanej przez separatystów miejscowości Oktiabr na północny wschód od Mariupola Rosjanie przerzucili grupę snajperską 100. brygady zmotoryzowanej, należącą do I korpusu wojskowego armii z rosyjskiego miasta Donieck w obwodzie rostowskim. Przeprowadzono także m.in. rotację żołnierzy 9. pułku zmotoryzowanego piechoty morskiej w Nowoazowsku.

Jak poinformowano w dalszej części wpisu na Facebooku, do Charcyzka w obwodzie donieckim Rosjanie dostarczyli sześć cystern z paliwem, trzy czołgi T-80, dwa opancerzone samochody terenowe „Tigr” i dwa pojazdy łączności. W kierunku Doniecka i miejscowości Amwrosijówka poruszała się kolumna 50 pojazdów wojskowych, wśród których były samobieżne wyrzutnie rakietowe.

„Główne wysiłki przeciwnika skoncentrowane są na utrzymaniu gotowości bojowej wojsk, rotacji i wzmacnianiu oddziałów na pierwszej linii frontu (…) Dowództwo Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej kontynuuje dostawy broni i sprzętu wojskowego, a także środków materialno-technicznych (…) z terytorium Rosji” – przekazał ukraiński wywiad.

Przypomnę, że kilka dni wcześniej szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak oświadczał, że obecnie na terenach Ukrainy, które kontrolowane są przez separatystów, znajduje się 4-6 tys. żołnierzy rosyjskich sił zbrojnych.

Nie muszę w tym miejscu chyba przypominać, że komunikat tej treści, został rozpowszechniony przez wszystkie wiodące media w Polsce, dla których- jak widać, jedynym i wystarczającym źródłem informacji o tym  co się dzieje na froncie w Donbasie, są ukraińskie służby.

Czy media nie mają innych źródeł informacji?

Oczywiście, że mają i jednocześnie ich wiedza jest znacznie większa niż to co przekazuje np. ukraiński wywiad wojskowy, znany już z braku rzetelności i pozbawiony całkowicie wiarygodności.

Dlaczego więc, mimo wszystko, powtarzają bezkrytycznie te kłamstwa?

Otóż, bo tak im kazał ich główny nadzorca, który kontroluje proces kreowania rzeczywistości przy pomocy m.in. takich narzędzi jakim jest informacja.

Na dowód tego, że jest jedno centrum zarządzania mediami, przedstawię dla przykładu linki do różnych ich stron w sieci, gdzie zamieszczono powyższą informację.

 1.   http://wiadomosci.onet.pl/ukrainski-wywiad-rosja-dozbraja-separatystow/gjsqxb,
 2.   http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1672890,Ukrainski-wywiad-Rosja-dozbraja-wojska-i-separatystow-w-Donbasie,
 3.   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainski-wywiad-Rosja-dozbraja-separatystow-wyslala-tez-snajperow,wid,18518740,wiadomosc.html?ticaid=117d20,
 4.   http://www.tvp.info/27088779/rosja-dozbraja-separatystow-w-donbasie-ukrainski-wywiad-oskarza-kreml,
 5.    http://www.tvn24.pl/rosja-wojsko,3464,t,
 6.    http://telewizjarepublika.pl/ukrainski-wywiad-mimo-rozejmu-rosja-wciaz-dozbraja-separatystow,38476.html,
 7.   http://www.biznes.polskaprasa.pl/2153618-Ukrainski-wywiad-Rosja-dozbraja-separatystow.html.

Tak więc, w związku z powyższym, należy zadać pytanie: jak jest możliwe, aby przeciętny odbiorca informacji w „demokratycznej „ Polsce, ale również na równie „demokratycznym” Zachodzie, mógł sobie wyrobić swoje obiektywne zdanie na temat tego co się dzieje na Ukrainie.

Przecież media celowo i świadomie dezinformują ludzi, aby następnie politycy mogli nimi w dowolny sposób manipulować.

Na zakończenie tego wstępu podam jeszcze jeden dość interesujący przykład manipulacji i histerii antyrosyjskiej.

Otóż, na portalu miłującego po chrześcijańsku prawdę, czyli niezależna.pl, opublikowano ponad miesiąc temu tekst pt.

„Rosyjskie manewry to tylko kamuflaż przed inwazją na Ukrainę? Koncentracja wojsk na Krymie”.

Z tekstu tego zacytuję niewielki fragment dowodzący wyjątkowej „przenikliwości” redakcji tego portalu i wiarygodności źródeł na jakich on się opiera:

„Tymczasem w niedzielę rano Rosja zamknęła swoje punkty kontrolne wzdłuż granicy z Ukrainą na Krymie.

Jak informowaliśmy już na naszym portalu, od kilku dni Rosja gromadzi ciężki sprzęt na półwyspie. Zaobserwowano, że czołgi Federacji Rosyjskiej zmierzają wzdłuż północnej granicy Krymu, okupowanego przez żołnierzy Kremla.

Wywiad ukraiński, który uważnie monitoruje opancerzoną kolumnę pojazdów, obawia się, że inwazja europejska jest już nieunikniona.”

No i co:

Mija już prawie drugi miesiąc od popełnienia tego tekstu przez niezależna.pl i nadal ruskie wojska nie najechały Europy, ani nawet będącej obecnie w sromocie samoistnej Ukrainy.

Gdzie jest wasza wiarygodność?

http://niezalezna.pl/84526-rosyjskie-manewry-tylko-kamuflaz-przed-inwazja-na-ukraine-koncentracja-wojsk-na-krymie

*

https://web.facebook.com/theDefenceIntelligence.ua/?_rdr

***

Na tym kończąc ten przydługi wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym nadal było niespokojnie w rejonie linii styku w Donbasie.

I tak, w godzinach 18:00-22:00 ukraińscy żołnierze, przy użyciu czołgów, opancerzonych wozów bojowych, moździerzy, ręcznych wyrzutni granatów oraz broni maszynowej przeprowadzili ostrzał części dzielnicy przemysłowej na zachodnich obrzeżach Jasinowatej oraz wsi Aleksandrówka, leżącej na zachodnich przedmieściach Doniecka. Łącznie około 20 pocisków czołgowych i moździerzowych spadło na teren kontrolowany przez władze DRL.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu, również ukraińscy żołnierze nie przestrzegali wczoraj warunków zawieszenia broni, prowadząc tam ostrzał i dopuszczając się różnych prowokacji zbrojnych.

I tak, przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm, opancerzonych wozów bojowych, automatycznych wyrzutni granatów i ręcznej broni maszynowej, przeprowadzili ostrzał okolic miejscowości Nowosielówki.

Natomiast przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm przeprowadzili oni ostrzał wsi Troiczkoje oraz dodatkowo przy użyciu opancerzonych wozów bojowych miejscowości Kalinowo.

Rzecznik dowództwa sił zbrojnych DRL Eduard Basurin powiedział wczoraj, że jutro tj. 1 października o godzinie 11:00 rozpoczyna się wycofywanie wojsk z terenu w rejonie wsi Pietrowskoje, na południowych obrzeżach Doniecka.

I jeszcze raport dobowy biura prasowego ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną przeciwko ludności rosyjskojęzycznej (ATO) w Donbasie:

Na koniec tego wątku jeszcze dwie krótkie relacje filmowe z Zajcewa leżącego na północnych obrzeżach Gorłówki:

***

Podczas przeprowadzonej wczoraj bezpośredniej rozmowy telefonicznej pomiędzy niemiecką kanclerz Angelą Merkel, a rosyjskim przywódcą Władymirem Putinem, pozytywnie ocenili oni zakres obecnego przestrzegania rozejmu w Donbasie:

„Wzajemnie podkreślili celowość synchronizacji wysiłków na rzecz bezpieczeństwa i politycznych rozwiązań. W tym kontekście pozytywnie ocenili działania podjęte przez grupy kontaktowe w Mińsku polegające na wycofaniu sił i środków z linii styku na trzech odcinkach pilotażowych, jak też pozytywną rolę misji obserwacyjnej OBWE mającą na celu zapewnienie przestrzegania zawieszenia broni”– napisano w komunikacie po dwustronnych rozmowach Merkel-Putin.

Poza tym rosyjski przywódca, Władymir Putin zwrócił uwagę na to, że zawieszenie borni jest podjęte ma mocy jednostronnej decyzji przywódców w Donbasie i ma on nadzieję, że to tej inicjatywy poważanie podejdzie również strona ukraińska, która poza tym powinna wreszcie podjąć kroki do politycznego uregulowania konfliktu. Szczególnie w zakresie amnestii i reformy konstytucyjnej zapewniającej całemu Donbasowi specjalny status oraz umożliwienie przeprowadzenia tam niezależnych wyborów samorządowych do władz republik.

Ponad to strony uzgodniły harmonogram dalszych kontaktów odbywających się na różnych poziomach w formacie normandzkim.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- w dniu wczorajszym szef DRL Aleksander Zacharczenko z okazji rozpoczęcia roku akademickiego podziękował pracownikom nauki i edukacji za ich ciężką pracę następnie przekazał im dyplomy uznania.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

 

Pozdrawiam.

Reklamy

111 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.09.2016r.- 583 dzień od nowego rozejmu.

  • Nie ma co się dziwić skoro za miesiąc pracy u Lachów Ukrainiec może zaoszczędzić 7 000 hrywien, a podczas zaszczytnej służby w UA taka kwota to mniej więcej miesięczny żołd dla ZAWODOWYCH żołnierzy ( poborowi dostają ułamek tej kwoty), a i w Polszy cieplej przytulniej i pociski moxdzieźowe nie wyrywają ze snu…

   Polubione przez 2 ludzi

 1. Prawniczka ze Lwowa, pracujaca dla społecznej rady przy administracji obwodowej i zajmująca sie m.in. sprawami poszukiwań i ekshumacji ciał „bojców ATO” którzy zginęli na Donbasie, opowiedziała o skandalu wynikłym prawdopodobnie z zaniedbań przy identyfikacji zwłok. Opisała historie jednej z matek która miała otrzymac zwłoki syna „które zostały zidentyfikowane za pomocą badań DNA”. Po odebraniu trumny ze zwłokami, przerażona rodzina odkryła że ma ona podwójne oznaczenie. Pod tym jaki widniało z numerem widniejącym w dokumentach potwierdzających badania DNA, znajdował się całkowicie inny numer. Rodzina odmówiła odebrania zwłok i zażądała przeprowadzenie ponownych badań;
  http://www.politnavigator.net/lvovskijj-advokat-rasskazala-kak-rodstvennikam-pogibshego-v-ato-bojjca-privezli-ne-to-telo.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Jak podaje w oficjalnym komunikacie konsorcjum Ukroboronprom ( ukrainska zbrojeniówka) – koncern produkuje TYLKO sprzęt wysokiej klasy i jakości. Ponadto w komunikacie stwierdzono, że nie wykryto ŻADNYCH defektów w produkowanych i wprowadzanych na stan UA moździerzy MOŁOT. Wg konsorcjum to nie wada fabryczna była przyczyną wybuchu i rozerwania się możdzierza w dniu 25 lipca b.r ( co skutkowało śmiercią kilku Ukraińców).
  http://ukroboronprom.com.ua/en/pidpryyemstva-ukroboronpromu-vygotovlyayut-yakisne-ovt-mou.html
  P.S Czyli rodziny poległych nie otzrymają odszkodowania….

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Ukroboronprom zademonstrował kolejny wynalzaek- pojazd o roboczej nazwie „tajpan”. Wynalazek to połaczenie opancerzonego jeepa z moździerzem. Ukraińscy konstruktorzy chwalą nowy nabytek. pojazd ma byc zwrotny i móc prowadzić celny ostrzał nawet podczas jazdy.
  http://ukroboronprom.com.ua/en/ukroboronprom-predstavyv-novyj-bojovyj-modul-tajpan.html
  Komentarz: Po kozaku, Dozorze, Saxonie Shreku, Pantezre i kilku innych pojazdach podobnego typu do zacnego grona dołączył Tajpan, ciekawe ile sztuk tego nowoczesneo pojazdu zamówią, przypuszczam ,że sporo skoro kluczowym elementem uzbrojenia jest moździeż ,który jest produkowany w zakładach sami wiecie kogo….

  Polubione przez 2 ludzi

 4. ! października na wolność ma wyjść nazibanderówka Wita Zawierucha, „weteranka ATO”, była członkini tzw. batalionu ochotniczego „Ajdar” która zatrzymano i oskarżono o napad i zabójstwo dwóch ukraińskich policjantów. Wraz z nią na wolność maja wyjść jej dwaj wspólnicy, wszyscy oni przebywali do tej pory w areszcie śledczym. Jako przyczynę zwolnienia bandytów podano „brak dowodów wskazujących jednoznacznie na winę podejrzanych’, jednak prawnicy reprezentujący rodziny zamordowanych policjantów jednoznacznie oskarżają sąd zajmujący się sprawą o jej sabotowanie poprzez ciągłe ogłaszanie przerw i odwlekanie kolejnych rozpraw;
  http://hromadske.ua/posts/pidozriuvana-u-prychetnosti-do-vbyvstva-militsioneriv-zaverukha-vyide-z-pid-varty-1-zhovtnia
  Oto doskonały kandydat do UE, CE EUROPA!

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.