Wojna na Ukrainie 17.10.2016r.- 600 dzień od nowego rozejmu.


Niemiecka kanclerz Angela Merkel na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej w czwartek i piątek 20 i 21 października, chce poruszyć sprawę zaostrzenia sankcji gospodarczych wobec Rosji, nałożonych na nią swego czasu za jej politykę wobec Ukrainy. Taką informację podała niemiecka gazeta „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” (FAS).

Tym razem jednak pretekstem do przedłużenia i rozszerzenia sankcji nie jest konflikt ukraiński, tylko  wojna domowa w Syrii, a mówiąc ściślej chodzi tu o rolę Rosji w podtrzymywaniu reżimu prezydenta Baszara al-Asada.

Szczególne oburzenie kanclerz Merkel miało wywołać domniemane zbombardowanie przez rosyjskie samoloty wojskowe ONZ-owskiego konwoju z pomocą humanitarną w ubiegłym miesiącu oraz bezpardonowe postępowanie Kremla wobec Aleppo. Jak poinformował „FAS”, właśnie tragedia ludności Aleppo sprawiła, że „wzrosła niechęć (Angeli Merkel– dopisek mój) wobec Rosjan”.

Jednak inicjatywa niemieckiej kanclerz, dotycząca zaostrzenia sankcji przeciwko Rosji może okazać się jednak bardzo trudna do przeprowadzenia nie tylko wśród partnerów Niemiec w Unii Europejskiej, ale także w obrębie koalicji rzędowej w Berlinie. Zarówno koalicyjna SPD, jak i liczne państwa południowoeuropejskie, są przeciwne takiemu rozwiązaniu. Nie tylko uważają, że dotychczasowe sankcje wystarczą, ale także coraz częściej przedstawiają argumenty na rzecz ich złagodzenia, a nawet zniesienia.

Dowodem na to może być to, że w środę 12 października francuski minister spraw zagranicznych Jean-Marc Ayrault na spotkaniu z szefami dyplomacji Niemiec i Włoch wyraźnie opowiedział się przeciwko nałożeniu na Rosję dodatkowych sankcji za jej politykę wobec Syrii i otwarte popieranie prezydenta Asada.

„FAS” podał również, że podczas ostatniej rozmowy telefonicznej kanclerz Angeli Merkel z Barackiem Obamą prezydent USA obiecał udzielić jej poparcia pod warunkiem, że i pozostałe państwa członkowskie UE zgodzą się na „twardą reakcję” wobec Kremla. W takim przypadku możliwe jest rozszerzenie sankcji o rosyjski przemysł lotniczy oraz w sferze militarnej.

Jednocześnie w Niemczech narasta opór społeczny przeciwko polityce prowadzonej przez Angelę Merkel, m.in w dniu święta Dnia Jedności Niemiec, obchodzonego w dniu 3 października w Dreźnie, kiedy to zamiast oklasków i pozdrowień, czołowi niemieccy politycy zostali wygwizdani i obrzuceni wyzwiskami. Dostało się nie tylko  kanclerz Merkel, ale także prezydentowi Joachimowi Gauckowi i przewodniczącemu Bundestagu Norbertowi Lammertowi.

Protesty utrzymywały się tam także po mszy ekumenicznej w słynnym Kościele Mariackim. Kilkuset demonstrantów skandowało wrogie hasła i wznosiło okrzyki „zdrajcy”, „wynocha” i „Merkel musi odejść”. Słychać było także gwizdy i głośne buczenie. Media podają, że wśród demonstrantów byli liczni zwolennicy anty-islamskiego ruchu „Pegida” i konserwatywnej „Alternatywy dla Niemiec” (AfD).

W dniu wczorajszym,  w przeddzień drugiej rocznicy powstania ruchu „Pegida” miały miejsce kolejne antyrządowe demonstracje w Dreźnie

Jak ocenia policja, we wczorajszej demonstracji w Dreźnie uczestniczyło od 6,5 do 8,5 tysiąca osób. Tym razem nie doszło do zajść, aczkolwiek równolegle do „Pegidy” demonstrowały grupy jej przeciwników. Wynikało to z tego, że postawiona w stan alarmowy policja była przygotowana do tego, by stłumić w zarodku każdą próbę zakłócenia porządku publicznego.

Dodam, że spontaniczny opór społeczny w Niemczech narasta od ponad roku, gdy w wyniku prowadzonej przez polityków rządzącej koalicji wybuchł kryzys emigracyjny i dodatkowo odbija się na kondycji niemieckiej gospodarki zerwanie relacji gospodarczych z Rosją.

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/naher-osten/krieg-in-syrien-merkel-will-fuer-weitere-sanktionen-gegen-russland-werben-14482781.html

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Sytuacja w ciągu ostatniej doby nie różniła się zbytnio od tego co widoczne już jest od około tygodnia. Nadal ukraińscy żołnierze prowadzą ostrzał i działania zaczepne dopuszczając się prowokacji zbrojnych, a ostatnio usiłując nawet przełamać linie obronne sił zbrojnych DRL znajdujące się na południowym skrzydle frontu donieckiego. Prawdopodobnie celem tych ataków jest odzyskanie kontroli nad granicą państwową przez władze centralne w Kijowie.

I tak, ukraińskie wojsko ostrzelało wieś Staromichajłowkę znajdującej się na zachodnich obrzeżach dzielnicy Kirowskiej w Doniecku. W wyniku tego ostrzału trafiony został pociskiem artyleryjskim dom jednorodzinny znajdujący się przy ulicy Żukowskiego, tam też w trzech innych domach doszło do uszkodzenia elewacji, dachów i instalacji.

Do walk i wymiany ognia oraz ostrzeliwania pozycji obronnych sił powstańczych dochodziło w rejonie pomiędzy Awdiejewką a Jasinowatą, w rejonie Marinki, Świetłodarska, Majorska, Stanicy Ługańskiej, Stachanowa, Mariewki i Wodjanoje oraz Leninska, gdzie dziś około 08:00 ukraińskie wojsko rozpoczęło atak- wspomagany ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym, na pozycje obronne sił powstańczych w celu ich przełamania. Obecnie toczą się tam ciężkie walki. Po stronie ukraińskiej atakuje batalion „Azow” i zagraniczni najemnicy.

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z ostrzelanego przez ukraińskich żołnierzy Leninska, leżącego na wschód od Mariupola:

***

https://pbs.twimg.com/media/Cu6O1CVXEAAFNK0.jpg

https://www.gazeta.ru/social/news/2016/10/16/n_9225785.shtml?utm_source=push

http://www.kp.ru/daily/26595.5/3610861/

Na koniec kila aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

159 uwag do wpisu “Wojna na Ukrainie 17.10.2016r.- 600 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i pozdrawiam

  Być może, ktoś już wklejał tu na forum. Jeśli tak, to pozwolę sobie powtórzyć dowcip:

  Początek roku szkolnego na tzw. ukrainie – Przychodzi do klasy nowy nauczyciel.
  – Nazywam się Arsienij Pietrowicz, jestem banderowcem. Dzieci, po kolei przedstawiajcie się tak samo jak ja.
  – Nazywam się Oleg, jestem banderowcem.
  – Nazywam się Irina, jestem banderówką.
  – Nazywam się Witalik, jestem banderowcem.
  – Nazywam się Wowoczka, jestem separatystą.
  – Wowoczka, dlaczego jesteś separatystą !?!
  – Moja mama jest separatystką, mój tata jest separatystą, moi przyjaciele są separatystami, więc ja także jestem separatystą.
  – Wowoczka, a jeśliby twoja mama byłaby prostytutką, twój tata – pedofilem, siostra – dziwką, brat – ćpunem, a przyjaciele – pedałami, to kim byś był wtedy ?
  – No wtedy, to byłbym banderowcem…

  Polubione przez 7 ludzi

 2. A tak w ogóle to budujące, że pomimo rzucania kłód pod nogi na etapie produkcji i promocji na „Wołyniu” na prawdę spora frekwencja. Przynajmniej w olsztyńskich kinach. Przekrój wieku oglądających równie satysfakcjonujący.

  Pozdrawiam

  Polubione przez 6 ludzi

  • Aleksieja Mozgowoja, dobry człowieku. Z tego co ja sie orientuje to w tamtym „rejonie” działał zatrzymany przez Rosjan „ukraiński pracownik” misji OBWE, niejaki Artiem Szestakow, który tak naprawdę był agentem wywiadu SBU i zajmował się „wystawianiem celów” na terenach republik, czyli przekazywaniem danych do grup dywersyjnych które potem je likwidowały;
   https://rg.ru/2016/07/18/agent-ukrainskoj-razvedki-rabotal-perevodchikom-v-obse.html

   Polubione przez 4 ludzi

   • Oczywiście Aleksieja… Pomyliło mi się z kimś innym. Wspomniałem o Mozgowoju, który również padł ofiarą zamachu bo nie słyszałem, żeby kogoś ukarano. Mam nadzieję, że złapią morderców Motoroli.

    Polubione przez 5 ludzi

   • Pisze Pan o skuteczności służb dochodzeniowo-śledczych, których skuteczność jest przełożona w czasie, co ni mniej ni więcej oznacza,  że sprawcę ustalono, ale wrócił do jednostki macierzystej i można mu dmuchnąć pod ogon….

    A tak bardziej ogólnie, to ktoś reaguje na strzały w obszarze zabudowanym ?
    Są tam jakieś służby porządkowe zdolne do organizacji blokad i pościgu za ostrzeliwującymi się sprawcami zdarzeń ?

    O infiltracji środowisk kryminogennych i wrogich nie będę nawet wspominał, bo to nie miejsce ku temu….

    Cała reszta to najzwyczajniej jakaś ABSTRAKCYJNA MEGATRAGIFARSA !!!

    Pierwszy lepszy z ulicy może rozpytać o miejsce zamieszkania ikony frontowej nie zwracając niczyjej uwagi, przeprowadzić cały proces rozpoznania i dokonać skutecznego działania dywersyjnego a następnie skutecznie zwiać…..
    I tak po wielokroć….
    JAJA WIELKIE JAK STEROWCE !

    Polubione przez 1 osoba

     • To nie chodzi o to jak mieszkał….
      Nie ma znaczenia czy mieszkał w bunkrze, pałacu czy w suterynach czynszówki.
      Chodzi o to, że każdy menel wiedział, gdzie mieszka on i jego rodzina, że nie chroniono wizerunku i nazwiska.
      Czyli dywersanci mają podane na tacy połowę informacji niezbędnych do dokonania zamachu…..
      Kretynizm w najczystszej postaci !!!

      Polubione przez 3 ludzi

     • Przecież on sam tak chciał mieszkać! I sam chciał mieć tylko jednego ochroniarza. Zrozum to człowieku, że chciał żyć jak normalny, zwykły człowiek, którym niestety nie był. Tak jak napisałem we „wczorajszym dniu” mozna się przyczepić do zaniedbań ze strony tych którzy pomimo jego niechęci winni zapewnić mu ochronę, choćby dyskretna. Zrozumiałes w końcu?

      Polubione przez 3 ludzi

     • Wołowymi literami mam Panu napisać, że nie ma znaczenia gdzie i jak mieszkał ?
      Gdyby chroniono wizerunek i nazwisko na cholerę byłby mu potrzeby ochroniarz ???
      Mieszkałby sobie jako Kowalski i nikomu nie przyszłoby do głowy, że to ,,Motorola” !!!!!
      Dotarło ?

      Polubione przez 2 ludzi

     • Odpowiednie organy DRL przeprowadzą śledztwo, wyciągną wnioski. Nie jesteśmy w stanie im w tym pomóc. Ale ta śmierć powinna być powodem aby pewne zmiany wprowadzić w systemie ochrony najważniejszych przywódców tej republiki. Trzeba też dodać , że Donieck jest miastem frontowym i w pełni kontrolować wszystkiego się nie da. Niezbędne jest odrzucenie ukropów na większą odległość i to się stanie , wtedy kiedy nadejdzie odpowiedni czas.
      Nie szukajmy na siłę winnych , a zwłaszcza jeden pan który , jak widać, pozjadał wszystkie rozumy.

      Polubione przez 3 ludzi

     • Cóż, ludzie ze świecznika /jakiegokolwiek/ żyjąc prosto i normalnie w glorii sławy w miejscu zamieszkania muszą mieć wkalkulowane, że za ich pychę i głupotę zapłacą nie tylko oni ale, że wystawiają na ryzyko najbliższych.
      Pamiętam premiera /chyba/ Norwegii jeżdżącą na rowerze do pracy do czasu, aż ktoś wybił jej to skutecznie z głowy.
      Wody i ognia nikt jak do tej pory nie połączył w jedno.
      Sławy i bezpieczeństwa równocześnie nie sposób osiągnąć bez odpowiednich, elementarnych działań jak choćby rozdzielenie wizerunku, nazwiska i pseudonimu.
      Nie piszę tutaj o podwójnej czy potrójnej tożsamości jak w przypadku świadka koronnego.
      Tak, znam odpowiedzi na wiele pytań, których Wy Szanowni Adwersarze nigdy nie zadacie, bo nigdy nie przyjdą Wam do głowy !
      Dobranoc 🙂

      Polubione przez 4 ludzi

     • Już ponad rok temu każdy mógł zobaczyć mieszkanie Motoroli w materiałach na youtube. Można było zobaczyć jak wracał do mieszkania, jadł kolację i udzielał wywiadu. Nie wątpię, że chciał żyć jak zwykły obywatel. Tylko, że nie był zwykłym obywatelem. Przywódca elitarnego batalionu zwracał uwagę na siebie mimo, że od polityki się odgradzał, a zajmował się tylko swoją wojskową profesją. W mediach był obecny na tyle, że nawet jak ktoś specjalnie się nie interesował wojną domową to mógł kojarzyć Motorolę. Czy to ze słynnych „gróźb” pod adresem Polski, jak to kiedyś ścierow media spreparowały taki materiał, czy z legend o prorosyjskim „komandierze” albo chociaż z głośnego ślubu.
      Poza tym tyle razy był uśmiercany przez media ukropskie, że jego legenda urosła niemal do statusu nieśmiertelności, tym bardziej, że i wcześniejszy zamach przeżył.
      Jeszcze raz powtórzę, że jego śmierć to ogromna strata i potężny cios dla Republiki Donieckiej. Obok Giwiego i Zacharczenki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon separatystów. Mnie osobiście jego śmierć bardzo dotknęła. Wczoraj nie mogłem zasnąć i ciągle o tym myślę nie mogąc się z tym pogodzić, Odkąd obserwuje wydarzenia na Ukrainie dzięki temu portalowi, wysiłkom administratora oraz wszystkim komentującym również emocjonalnie przywiązałem się do wielu postaci Noworosji. Motorola był jednym z nich i na zawsze pozostanie dla bohaterem.
      Zapewne władze DRL zapewnią pomoc żonie Motoroli, ale gdyby ktoś natknął się na jakąś informację o pomocy dla niej i dzieci to proszę to nagłośnić tutaj. Moglibyśmy wspólnie jakoś zorganizować pomoc finansową.

      Polubione przez 7 ludzi

     • Dla każdego tutaj był takim jak go opisałeś. Ja pamiętam go od samego początku jak sie pojawił w Słowiańsku, gdzie ‚Striełkow” ciągle narzekał, a „Motorola” spokojnie „po żołniersku” wszystkich uspokajał. Taki był później w Iłowajsku, gdzie biegał „okutany jak w średniowiecznej zbroi”. I nawet nie chcę dopuścic do siebie myśli że takiego człowieka mogli ‚wystawić”, albo ‚sprzedać” jacyś ludzie z jego otoczenie. Po prostu nie chce…

      Polubione przez 3 ludzi

 3. http://natemat.pl/192391,mielec-jest-w-connecticut-polscy-dyplomaci-zaniepokojeni-wypowiedzia-o-swietnym-dniu-dla-miejsc-pracy-w-Connecticut

  Miały być miejsca pracy dla Polaków, będą dla Amerykanów? Polscy dyplomaci zaniepokojeni

  Ten sam tekst jeszcze niedawno był na stronie faktu ,ale go zdjęli. Ale w net jak coś raz wpadnie, to nie łatwo to wyciągnąć. 🙂 Tyle są warte zapewnienia Antoniego i jego kolegów zza oceanu.

  Polubione przez 6 ludzi

     • Też, ale chłodnica to element aparatury do pędzenia. Jak jest za krótka i ma za mało tzw. półek teoretycznych, to destyluje razem metano, etanol i inne świństwa, bo za mała jest różnica temperatur wrzenia, żeby dobrze te ciecze rozdzielić. W produkcji przemysłowej używa się kolumn rektyfikacyjnych o b. wysokiej sprawności. W produkcji domowej za taką kolumnę może robić zwykła prosta rura, a wtedy leci wszystko razem z wyjątkiem stałych resztek i taki alkohol jest trujący.

      Polubione przez 2 ludzi

     • 🙂 Nigdy nie pędził em bimbru, choć w latać 80-tych zajmowała się tym połowa społeczeństwa i nawet można było w drogeriach kupić ładne, szklane zestawy do destylacji, oczywiście w celach kolekcjonerskich. Ale taki mam zawód, że destylowanie różnych dziwnych rzeczy, na przykład wody to mój chleb powszedni. No. Powiedzmy ex-chleb, ale tego się nie zapomina. I niepijący jestem, nie znoszę alkoholu pod żadną postacią 🙂

      Polubione przez 1 osoba

     • PS do pędzenia bimbru – dlatego nigdy się tym nie zajmowałem pomimo fachowego przygotowania, że wiedziałem jakie to jest ryzyko bez dobrej aparatury. A dobrej aparatury w warunkach domowych nie da się zainstalować. Przypuszczam, że właśnie dlatego Ukraińcy padają jak muchy po domowych wyrobach silnie skażonych metano i fuzlami.

      Polubione przez 1 osoba

     • Panie Mania, toż ja właśnie ostrzegam, aby nie pić zajzajerów niewiadomego pochodzenia i tłumaczę, dlaczego tego nie należy robić 🙂 Jak miałem 18 lat, to wódka była dla mnie obrzydliwością. Na studiach – były to czasy „kto nie pije, ten donosi ” – musiałem ze względów towarzyskich się napić alkoholu, ale gdy tylko ustały owe względy, z ulgą porzuciłem tę truciznę na zawsze. Nawet na piwo nikt mnie nie namówi. Piszę to dlatego właśnie, że Luk ma 18 lat i być może też wdepnie we względy towarzyskie, więc niech uważa na siebie.

      Polubione przez 4 ludzi

     • W Polsce zawsze był dostępny denaturat, nazwa pochodzi stąd, że etanol jest „denaturowany ” metanolem. Od zawsze chętni cedzili denaturat przez chleb, bo myśleli, że „jak straci fioletowe to nie będzie trujące”. Tymczasem fioletowy barwnik jest zupełnie nieszkodliwy. Zależy tylko w jakich proporcjach jest mieszany alkohol etylowy z metylowym. Dla człowieka LD50 (Lethal dosis – dawka, która powoduje śmierć połowy populacji) wynosi ok. 150 mg/kg masy ciała. Podobnie, choć nieco słabiej działają – uwaga! alkohol propylowy i izopropylowy często używane w sprawach do czyszczenia monitorów i powierzchni plastikowych. Generalnie trujące są alkohole o nieparzystej liczbie atomów węgla w cząsteczce, gdyż metabolizują się do silnie toksycznych aldehydów i kwasów. Natomiast te o parzystej liczbie węgli w cząsteczce są względnie bezpieczne, więc butanol można pić, jeśli ktoś zdoła go przełknąć. Parzyste alkohole metabolizują się do mniej toksycznych aldehydu i kwasu octowego, które są odpowiedzialne za kaca, zwłaszcza aldehyd octowy. Natomiast aldehyd mrówkowy powstający z rozkładu metanolu w organiźmie, to śmiertelna trucizna. Paradoksalnie zatrucia metanolem leczy się podając dobrane dawki czystego etanolu. Kiedyś do denaturatu i płynów zawierających metanol dodawano parę kropli straszliwie cuchnącej pirydyny jako środka zniechęcającego do picia. Teraz już się chyba tak nie robi.

      https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zatrucie_alkoholem_metylowym

      http://www.ukladu-oddechowego.choroby.biz/Zatrucie+alkoholem

      Koniec OT 🙂

      Polubione przez 4 ludzi

 4. Jeżeli chodzi o zniżkę,[na gaz] to brak jest obecnie przesłanek aby jej udzielić. Zgodnie z formułą cenową zawartą w obowiązującym kontrakcie między Gazpromem a Naftogazem, cena jest absolutnie konkurencyjna i jest nawet na niższym poziomie, niż te na europejskim rynku – poinformował rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak.
  http://biznesalert.pl/gazprom-nie-da-rabatu-na-gaz-ktorego-nie-chce-ukraina/

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Dzisiejsze ofensywa „bojców ATO” na południu Republiki Donieckiej chyba zakończona. Spod Leninskoje rejterowały oddziały ukraińskie przy stratach kilkunastu zabitych i rannych (wg strony noworosyjskiej), z kolei strona noworosyjska podaje swoje starty 1 zabity i dwóch rannych;
  http://dnr-news.com/dnr/36263-sily-dnr-ostanovili-ataku-ukrainskih-silovikov-pod-leninskim.html
  Z kolei zajmowane przez „bojców ATO” Wodianoje praktycznie zrównano z ziemią…
  http://korrespondent.net/ukraine/3758529-v-vodianom-artylleryei-unychtozhena-ulytsa

  Polubione przez 4 ludzi

 6. W Zborowie pod Tarnopolem zakończono prace budowlane na miejscowym cmentarzu przy odnowieniu pomnika pomnika polskich żołnierzy poległych w I wojnie światowej i wojnie polsko – bolszewickiej. Oburzone sytuacją jest stowarzyszenie „Hieroika” zajmujące się m.in. porządkowaniem grobów członków UPA, które interweniowało w tej sprawie u władz ukraińskiej Państwowej Międzywydziałowej Komisji ds. upamiętnienia uczestników operacji antyterrorystycznych, ofiar wojny i represji politycznych (DMWK).
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-zborowie-pod-tarnopolem-odnowiono-polski-pomnik-kaplice-wojenna
  A teraz najlepsze czyli argumentacja tej ukraińskiej grupy cytat:
  „Pozostaje mieć nadzieję, że zborowski przypadek będzie należycie oceniony przez kompetentne organy, jak i ukraińskie MSZ. Nie można zmieniać Ukrainy w przechodni dwór, gdzie każdy przechodzień buduje co chce, bez zgody gospodarza. – oburza się administrator profilu „Hieroiki””
  Dla wyjaśnienia tym którzy nie zrozumieli lekkiej aluzji WSZYSTKIE pomniki UPA w Polsce powstały NIELEGALNIE, „bez zgody gospodarza”. Co ciekawe pomnik w Zborowie został wybudowany zgodnie z prawem. Ukraińscy działacze „przyczepili się, że Polacy nie dokonali odpowiednich zgłoszeń dotyczących remontu.

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Doniecki bloger Denis Selezniow o tym jak mieszkał jeden z wyższych dowódców sił noworosyjskich, czyli Arsenij Pawłow ‚Motorola”. W zwykłym 9-pietrowym postsowieckim bloku, gdzie nawet domofonu w drzwiach wejściowych nie było (!), i jako brednie określił insynuacje jakoby było to ‚superchronione terytorium”. Tych którzy takie plotki roznoszą, określił jako idiotów…

  Dla zainetresowanych, kanał Selezniowa na youtube;
  >https://www.youtube.com/channel/UCo6Zq0U5qyTktz-tZj-wHFw

  Polubione przez 6 ludzi

 8. Gruzini wściekli na Matwieja ganapolskiego, żydobanderowca z Rosji, rezydujacego w Kijowie, który ostatnio obraził ich za to że ich delegacja w PACE nie zagłosowała za ukraińskim wniskiem o uznaniu „rosyjskiej agresji na ich kraj”. Ganapolski stwierdził m.in że Gruzini chcą od Ukraińców tylko pieniędzy i że sprzedali sie Moskwie. Z kolei sami Gruzini nazwali Ganapolskiego m.in. „lewatywą, czyli .upowłazem Miszki (Saakaszwilego)”;
  http://vz.ru/news/2016/10/17/838535.html

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Ukraiński politolog Michaił Pogrebinskij w udzielonym „PolitNavigatorze” wywiadzie stwierdził ze najprawdopodobniej nie dojdzie w najbliższym czasie do zadnych dzialań zaczepnych ze strony republik noworosyjskich, gdyz byłoby to na rękę Poroszence. Według Pogrebinskiego atak ze strony republik donieckiej i ługańskiej mógłby stać się dla Poroszenki doskonała wymówka dlaczego nie wypełnia porozumień z Minska i pokazania zachodnim partnerom że to „Kijów jak zwykle zachowuje się uczciwie, a wszystkiemu co złe winne są Moskwa i Donbas”;
  http://www.politnavigator.net/pogrebinskijj-nastuplenie-armii-ldnr-stalo-by-podarkom-dlya-poroshenko.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Jeszcze jedna informacja o zabójstwie Arsenija Pawłowa „Motoroli”. W jaki sposób zalożono ładunek wybuchowy, według jednego z portali w budynku w którym mieszkał prowadzone były prace remontowe, „Согласно информации, предоставленной информированным источником, жильцы дома, в лифте которого произошел взрыв, сообщили о ремонтных работах, проводившихся в многоэтажке”;
  https://www.rusdialog.ru/news/83016_1476729270

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Dobranoc…
  Plus

  Ukr więziony u opołczenców – „kończmy tę wojnę”
  .https://youtu.be/sT6qDEcNo_g

  Na terenie lotniska w Charkowie zabroniono rozmawiać po rosyjsku
  http://nahnews.org/945825-laskavo-prosimo-v-aeroportax-ukrainy-zapretili-govorit-na-russkom-yazyke/

  Niektórzy z tych co dobijali ludzi w Odessie mordują ludzi służąc w ATO
  .https://vk.com/brusek?w=wall274493429_53759%2Fall

  Jak się zyje na Krymie a jak po sąsiedzku na UPAdlinie? Grafiki…
  https://cont.ws/post/402074

  Donbas z „Teksasem”
  .https://youtu.be/eQ6TWfqLKG0

  Motorola zostanie pochowany w Doniecku we środę
  http://nahnews.org/946154-smi-uznali-datu-proshhaniya-s-motoroloj/

  Polubione przez 4 ludzi

 12. polecam lekturę
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polska-zbuduje-nowy-smiglowiec-wspolnie-z-Ukraina-Robert-Cheda-to-bedzie-jedna-wielka-fikcja,wid,18545513,wiadomosc.html?ticaid=117ec7

  W tej chwili produkcja zbrojeniowa Ukrainy jest w dużej mierze wydmuszką, obliczoną na wyprowadzanie do rajów podatkowych funduszy państwowych przeznaczonych na obronność. Jakość tej produkcji jest dramatyczna, co sygnalizują oficerowie jednostek liniowych, które otrzymują ten sprzęt, czy żołnierze z oddziałów Gwardii Narodowej. Trzeba im wierzyć, bo oni tą bronią walczą – i się tej broni boją.

  Podam przykład – jakiś czas temu medialnym wydarzeniem numer jeden na Ukrainie było zaprezentowanie przez przemysł obronny nowych moździerzy 60 mm, które miały zastąpić stare konstrukcje radzieckie. Z partii 12 tych moździerzy, które dotarły do jednej z jednostek na froncie, dwa się rozwaliły jeszcze podczas transportu, dwa wybuchły w trakcie pierwszych strzelań, z reszty po dwóch tygodniach od dostarczenia zlazła farba i zaczęła się korozja. Już pomijając fakt, że dostarczono do nich przyrządy celownicze z 1943 roku.

  Pewien zakład modernizował karabinki AK (automat Kałasznikowa – przyp. red.), przeróbka polegała na zastosowaniu kolb w standardzie wysuwanym, z regulowaną długością. Tylko problem polegał na tym, że zastosowane rozwiązanie i niska jakość użytych materiałów powodowały, że te kolby zaczynały odpadać po wystrzeleniu pierwszego magazynka.

  W zapowiadany przez ministra Macierewicza projekt trzeba byłoby włożyć grube miliardy. I to Polska musiałaby być głównym sponsorem, bo trudno sobie wyobrazić, by balansująca na krawędzi bankructwa Ukraina mogła sobie pozwolić na taki wydatek.

  – Ukraina nie jest w stanie wyłożyć żadnych pieniędzy. Jej jedynym wkładem byłaby myśl konstrukcyjna oraz moce produkcyjne, o których przed chwilą opowiadałem. To będzie jedna wielka fikcja. Znamienna jest historia ukraińskiego kołowego pojazdu opancerzonego Dozor-B, który miał być produkowany przy użyciu polskich blach pancernych ze Stalowej Woli (chodzi o pancerz Armstal 500 – przyp. red.). Podczas prób terenowych pojazdu okazało się, że te blachy pękają. Całe odium w prasie ukraińskiej spadło na Stalową Wolę, po czym jeden z najpoważniejszych ukraińskich tygodników przeprowadził własne śledztwo. I co się okazało? Że to wcale nie były polskie blachy, tylko pośrednik zdefraudował środki przeznaczone na ten kontrakt, a blachę marnej jakości sprowadził z Belgii. To pokazuje mechanizm wyprowadzania pieniędzy z ukraińskiego przemysłu obronnego. Niestety, wszystko jest kryte zarówno przez ukraiński sztab generalny, który ma udziały w zakładach zbrojeniowych, jak i przez oligarchów.

  itd. itp.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Już link do tego artykułu wkleiłem wcześniej. Jak widać pan dr Cheda jest chyba naszym stałym czytelnikiem, bo wszystkie, dosłownie wszystkie podane przez niego informacje tutaj opisywaliśmy. Dodam że opisane przez niego „zmodernizowane i psujace się kałachy” pochodziły z fabryki „Fort” w Winnicy, a „samowybuchajace” moździerze to „Mołoty” z fabryki „Majak” w Kijowie..

   Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.