19.10.2016 – Syria: 386 dzień sprzątania świata…


SU-34 podchodzi do lądowania w Hmeimim

19.10.2016 czyli 386 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

Reklamy

114 uwag do wpisu “19.10.2016 – Syria: 386 dzień sprzątania świata…

 1. Przerwa w Aleppo potrwa 24h. Wyprzedzając komentarze. Dzisiaj doszło spięc między terrorystami w Aleppo, część chciał wyjść, ponoć doszło nawet do wymiany ognia i to z tego powodu był zmasowany ostrzał. Terroryści w ten sposób chcieli zapobiec opuszczeniu części terrorystów Aleppo. Tym przejściem jak pisałem wcześniej ponad 100 terrorystów z Ahram al Shar potajemnie uciekło, wiele z nich skusiło się na sprzedanie informacji o kumplach. Przedłużenie tego okresu daje szansę na ucieczkę tym którzy maja dosyć.

  https://www.rt.com/news/363513-aleppo-humanitarian-pause-24-hours/

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Rosyjskie ministerstwo obrony oficjalnie potwierdziło – dane radarowe jednoznacznie wskazują, że to belgijskie F-16 startujące z Jordanii zbombardowały miejscowość Hassadjek w okolicy Aleppo zabijając we wtorek 6 cywilów

  https://www.rt.com/news/363493-belgium-f16-aleppo-airstrike/

  Radar data proves Belgian F16s attacked village near #Aleppo

  A post shared by RT (@rt) on

  Ciekawy komentarz pod tekstem: następnym razem niech Rosjanie wystrzelą w kierunku nieistniejących samolotów nieistniejące rakiety przeciwlotnicze…

  Polubione przez 8 ludzi

  • Prawdopodobnie po to jest ta przerwa humanitarna. Jeśli faktycznie jest tak, że to ,, doradcy zachodu” , to bez ich pomocy resztę Aleppo dostanie się w ręce wojsk rządowych dużo szybciej.

   Polubione przez 3 ludzi

 3. Rosjanie dobrze wiedzą, że po zniszczeniu ich pływających lotniskowców hamerykanie będą praktycznie bezbronni dlatego zwiększyła się ilość patroli okrętów podwodnych. Myślę, że mają ich na muszce.
  Czym jeszcze mogą się szczycić hamerykanie? Zdemoralizowanymi żołnierzami?

  Polubione przez 3 ludzi

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-w-syrii-jens-stoltenberg-zaniepokojony-ruchem-rosji/cxw1d9

   I komentarze:

   ~Hufiec : Dlaczego szef NATO nie jest zaniepokojony obecnością NATO w Europie i wokół granic Federacji Rosyjskiej i między innymi w Polsce, a także nie wzbudza zaniepokojenia obecnością wojsk USA i Izrael dokonujących ataków na miasta i wioski w Syrii? Rosyjskimi okrętami płynącymi w stronę Syrii nie należy się niepokoić, bo przybywają tam zgodnie z porozumieniem rządu syryjskiego z Rosją i są one tam po to, by nie dopuścić do dalszego mordowania narodu syryjskiego, lecz żeby bronić przed agresorami.

   ~Stanislaw : Czy moglby ktos mi wytlumaczyc w koncu kto z kim walczy w Syrii??? Asad to Prezydent Syrii wiec rozumiem ze jego wojska chca przejac kontrole na calym terytorium Syrri tam gdzie zostal wybrany (lub ustanowiony) PREZYDENTEM… Kim wiec sa ci INNI co z bronia w reku niszcza kraj i narazaja cywili na ogromne cierpienia, ktore w koncu koncza sie niekonczaca wedrowka ludzi do EUROPY????

   ~!!??!!?? : ” ale niepokoi nas, że ta flota eskortująca lotniskowiec może zostać użyta w operacjach prowadzonych nad Syrią, które zwiększą cierpienia – oznajmił Stoltenberg”… przepraszam… gość kpi? państwa NATO zniszczyły Irak, Libię, niszczą Jemen i Syrię… a on niepokoi się działaniami rosyjskiej eskadry?… mówią, że prostytucja to najgorszy zawód świata – NIE!!! polityk!!!

   Polubione przez 4 ludzi

 4. USA jest bezwzględna w swoich działaniach, poświęcają swoich ludzi na potrzeby kampanii prezydenckiej. Jak zawsze muszą dodać trochę dramatyzmu żeby wzbudzić emocje.
  Pierwszy żołnierz USA zginął w walkach o Mosul. Przecież nie ma najmniejszego sensu narażać swoich ludzi tam gdzie wojsko Irackie i sojusznicy zgromadzili siły które są wystarczające.
  https://www.almasdarnews.com/article/first-us-soldier-killed-mosul-offensive/

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Kosmiczne OT z najbardziej opiniotwórczego portalu w tej części galaktyki.

  http://technowinki.onet.pl/kosmos/wszechswiat-jest-wiekszy-niz-sadzimy/enwzne

  Cyt.
  „Nie jest żadną tajemnicą, że otaczający nas kosmos jest ogromny i może zawierać miliardy gwiazd, z których część jest bez wątpienia zamieszkana przez rozumne cywilizacje.”

  Myślę, że fakt, iż są gwiazdy o temperaturze pozwalającej na spokojne bytowanie na nich istot rozumnych, mimo wszystko pozostawał dotąd wielką tajemnicą! Kto wie, może jej ujawnienie zapewni autorowi nagrodę Nobla w dziedzinie astronomii. Może zbrodniarz lub przygłup otrzymać pokojową nagrodę, może kuglarz lub szansonista estradowy (z całą sympatią dla Dario Fo i Boba Dylana) dostać literacką, nie widzę przeszkód by astronomiczny ignorant również zadziwił tłumy!

  Polubione przez 4 ludzi

  • Jeżeli to ksiądz i zakonnice katolickie to oczywiste jest, że znajdowali się w „reżimowej” a nie „demokratycznej” części Aleppo. W tej drugiej jemu w najlepszym wypadku „umiarkowani” ucięli by głowę a z zakonnic zrobiliby niewolnice seksualne. Oczywiście dyskretnie nie wspomina się o tym w artykule.

   Polubione przez 4 ludzi

   • właśnie dyskretnie, co by było jakby Informacje podały gdzie gościu był , w jakiej dzielnicy , po której stronie ale nie , trzeba być poprawnym politycznie.
    co nie którzy pomyślą że nie dobry Assad bombarduje bezbronne dzieci, zakonnice które służą pomocą mieszkańcom Alepoo

    Polubione przez 2 ludzi

  • Wczoraj był prezentowany film z ewakuacji z wschodniego Aleppo. Wszystkie autobusy miały zasłonięte okna by nikt nie zobaczył pięknych, długich bród „umiarkowanych terrorystycznych demokratów”. Od złego spojrzenia one cudownym sposobem zamieniają się w równie długie i piękne pejsy….

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.