Wojna domowa na Ukrainie 23.10.2016r.- 606 dzień od nowego rozejmu.


„Nie ma wolności bez prawdy. Walka o prawdę jest służbą Ojczyźnie. Nie dla nagród, nie dla wyróżnień realizował laureat swoją służbę Polsce, traktował ją i wciąż traktuje jako spełnienie długu wobec Ojczyzny” — powiedział prof. Janusz Kawecki na wieczornej gali przyznania Antoniemu Macierewiczowi przez środowisko Białego Kruka Nagrody im. Kazimierza Odnowiciela „Patriota Roku 2016”.

A więc wg. pana prof. Kaweckiego „nie ma wolności bez prawdy” oraz, że „nie dla wyróżnień realizował laureat swoją służbę Polsce”.

Fraza jak najbardziej słuszna, ale czy prawdziwa w odniesieniu do laureata nagrody?

Otóż, jeśli „nie dla wyróżnień” Antoni Macierewicz realizował „swoją służbę Polsce”, to w takim razie w jakim celu przyjął nagrodę „Patriota Roku 2016”?

Przecież  jedno drugiemu zaprzecza i do tego mówi o tym człowiek z tytułem profesora.

Ja rozumiem, że samoreklamę może uprawiać Antoni Macierewicz, często przypisując sobie nie swoje zasługi i mijając się przy tym z prawdą, ale człowiek utytułowany, który powinien być niekwestionowanym autorytetem, zniża się do tego poziomu to już jest hańba dla tego najwyższego tytułu naukowego jak i środowiska.

Dlatego też nie dziwią słowa Macierewicza, który powiedział na wczorajszych uroczystościach, że:

To nie jest żadne poświęcenie, to nie jest żaden wysiłek, żaden trud. To jest wielki przywilej móc służyć swojej Ojczyźnie, móc służyć niepodległej Polsce. To największe, wymarzone przeze mnie przez dziesiątki lat zadanie (…)  nie ma takich trudów, niebezpieczeństw i przeszkód, których by nie warto przezwyciężyć, jeśli służy to Ojczyźnie.

Nie dziwią, bo ta narracja w ustach pełniącego rolę szefa MON, jest już znana i wiadomo o co chodzi. Dziwi natomiast postawa niektórych ludzi środowiska naukowego, którzy kadzeniem znaleźli swój sposób na lekkie i łatwe życie.

Co zaś do poruszonego przez pana Janusza Kaweckiego problemu prawdy o jaką walczy służąc tym sposobem ojczyźnie laureat tegorocznej nagrody „Patriota Roku 2016” Antoni Macierewicz, to warto się temu problemowi bliżej przyjrzeć na pierwszym lepszym przykładzie z ostatnich dosłownie dni.

Otóż, aby przekonać się jak ta „prawda” wygląda naprawdę, przywołam jeden z ostatnich wątków, dziejowej misji szefa MON, jakim ma być jego genialny pomysł ustanowienia w polskich siłach zbrojnych kolejnego rodzaju wojsk, którym jest Obrona Terytorialna.

I tak, w dość obszernym wywiadzie dla tygodnika „wSIECI”, który ukazał się 15 października br. pt. „Szef MON Antoni Macierewicz:  Zbudujemy polskie śmigłowce”, szef MON wypowiedział oto takie zdanie:

„Nawet Niemcy po nas zaczęli wprowadzać u siebie obronę terytorialną!”

A więc, wg. wizji Macierewicza „nawet Niemcy” wykorzystali jego pomysł, oczywiście tylko dlatego gdyż pomysł szefa MON jest tak genialny.

Ale co na to sami zainteresowani?

Na zapytanie o tą sprawę skierowane do rzecznika  niemieckiego MON Tilmana von Plüskow odpowiedział on, że:

„Mamy siły rezerwowe. Ich zadaniem nie jest obrona Niemiec. To są kompanie, które nie działają przez cały czas, ale w przypadku np. powodzi lub katastrof. Na co dzień to cywile, którzy po włączeniu do kompanii stają się wojskowymi. To jednak nic nowego, takie kompanie są u nas obecne od lat

Informację tą potwierdził przedstawiciel biura prasowego w niemieckim MON Jörg Franke:

” Niemcy nie planują wprowadzenia gwardii narodowej lub podobnych sił”

No więc jak to jest z z tą nadymaną frazą wspomnianą- podczas wczorajszej ceremonii wręczania Antoniemu Macierewiczowi nagrody „Patrioty Roku 2016”, przez pana Janusza Kaweckiego, że „walka o prawdę jest służbą Ojczyźnie”?

Czy gdy udowodniłem już, na pierwszym lepszym przykładzie, że Macierewicz traktuje prawdę jak onuce, to czy oznacza to również, że nie służy on naszej Ojczyźnie, a więc i nie zasługuje na szczytne miano patrioty?

http://www.wsieci.pl/wsieci-antoni-macierewicz-zapowiada-zbudujemy-polskie-smiglowce-pnews-2990.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym i w nocy sytuacja wzdłuż linii frontu pozostawała niezmienna, i oscylowała ona w podwyższonym stadium napięcia militarnego.

I tak, w godzinach, od 18:30 do 23:30, ukraińscy żołnierze przeprowadzili przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm i czołgów a także moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz granatników i ręcznych karabinów maszynowych, ostrzału w rejonie wsi Staromichajłowki,  Aleksandrowki, osiedla Trudowski- na zachodnich obrzeżach Doniecka oraz dzielnicy przemysłowej miejscowości Jasinowata i wsi Krutaja Bałka. Łącznie wystrzelono tam około 216 pocisków. Skala strat wśród ludności cywilnej i mienia jak na razie nie jest znana.

Poza tym, wyniku ostrzału przeprowadzonego minionej nocy przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu ciężkiej artylerii i moździerzy w rejonie wsi Sachanka, został zniszczony w wyniku bezpośredniego zniszczenia dom jednorodzinny przy ulicy Babienki nr. 2.

Walki trwały w rejonie obrzeży następujących miejscowości: Jasinowatej, Makiejewki, Awdiejewki i dzielnicy Putiłowskiej na północnych przedmieściach Doniecka.

Poniżej raport za ostatnią dobę sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego odpowiedzialnego za prowadzenie tzw. operacji antyterrorystycznej (ATO) wobec ludności cywilnej Donbasu:

Na koniec tego wątku jeszcze jeden film dokumentujący skutki przedwczorajszego ostrzału przez ukraińskich żołnierzy wsi Sachanka na południowym odcinku frontu:

***

Obserwatorzy misji specjalnej OBWE w Donbasie rozpoczęli przygotowania montażu kamer telewizyjnych w strefie zdemilitaryzowanej frontu w okolicy wsi Pietrowkoje na południe od Doniecka, celem monitorowania tam przestrzegania zawieszenia broni i wycofania wojsk.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- Hotel „Szachtar Plaza”- impreza poświęcona Dniu Wymiaru Sprawiedliwości.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

65 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 23.10.2016r.- 606 dzień od nowego rozejmu.

  1. „To nie jest żadne poświęcenie, to nie jest żaden wysiłek, żaden trud. To jest wielki przywilej móc służyć swojej Ojczyźnie, móc służyć niepodległej Polsce. To największe, wymarzone przeze mnie przez dziesiątki lat zadanie (…) nie ma takich trudów, niebezpieczeństw i przeszkód, których by nie warto przezwyciężyć, jeśli służy to Ojczyźnie.„
    //do ostatniej kropli krwi … waszej i waszych dzieci, Rodacy.
    A. Macierewicz

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.