Wojna domowa na Ukrainie 28.10.2016r.- 611 dzień od nowego rozejmu.


 

„Tzw. przesmyk suwalski, jedyna droga lądowa łącząca kraje bałtyckie z resztą NATO, jest brany pod uwagę przy planowaniu obronnym” – zapewnił wczoraj sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg na zakończenie spotkania szefów MON państw NATO w Brukseli.

 

W czwartek (27.10.2016r.) w kwaterze głównej NATO w Brukseli zakończyło się spotkanie ministrów obrony Sojuszu, poświęcone głównie realizacji ustaleń z Warszawy.

Na kończącej spotkanie konferencji prasowej, dziennikarze z krajów bałtyckich zapytali Jensa Stoltenberga, czy nie obawia się, że tzw. przesmyk suwalski, czyli kilkudziesięcio-kilometrowy odcinek granicy polsko-litewskiej w sąsiedztwie obwodu kaliningradzkiego i Białorusi, uniemożliwi NATO przyjście z pomocą Bałtom w razie ewentualnego konfliktu.

„Bierzemy pod uwagę to wyzwanie przy naszym planowaniu wojskowym. Jesteśmy świadomi istnienia przesmyku suwalskiego. Wiemy, jak sobie z tym faktem poradzić. To jeden z powodów, dla których NATO odpowiada na wyzwania w sposób, w jaki to czyni” – odpowiedział Stoltenberg, odnosząc się do rozmieszczenia batalionów.

„Bierzemy to pod uwagę, gdy prowadzimy NATO-wskie planowanie obronne. Jednym z powodów, dla których zwiększamy naszą obecność we wschodniej części NATO, a także zwiększamy jakość i gotowość bojową naszych sił, jest to, że musimy sobie radzić ze zdolnościami anty-dostępowymi Rosji”– zapewnił Jens Stoltenberg.

Na pytanie „PAP”, jakie decyzje szczytu w Warszawie NATO będzie realizowało w dalszej kolejności, po rozmieszczeniu batalionów w Polsce i państwach bałtyckich, Stoltenberg wskazał na wzmocnienie tzw. sił do użycia w dalszej kolejności oraz poprawę infrastruktury:

„Najbliższa decyzja, jaką wdrażamy w życie, to ustanowienie i rozmieszczenie batalionów na wschodniej flance. Co potem? Nie podjęliśmy decyzji o jeszcze większej obecności, ale pracujemy np. nad siłami do wykorzystania w dalszej kolejności – chodzi o ich jakość, szkolenie i interoperacyjność – a także pracujemy nad takimi rzeczami jak infrastruktura oraz rozmieszczenie sprzętu i uzbrojenia”

Jakie więc decyzje podjęto na spotkaniu szefów MON w Brukseli?

Przede wszystkim, ministrowie obrony krajów paktu NATO zdecydowali o rozmieszczenia w krajach bałtyckich i w Polsce czterech batalionowych grup bojowych NATO, gotowych do odparcia hipotetycznej agresji. W ramach tego w  Orzyszu ma zostać rozlokowana grupa dowodzona przez Amerykanów, składająca się z trzech kompanii na transporterach „Stryker”, dysponująca też wozami wsparcia ogniowego z armatami 105 mm.

Dodatkowo amerykańska grupa bojowa otrzyma wsparcie artylerii, logistyczne i w  broni przeciwpancernej, w jej skład wejdą też pododdziały brytyjskie i rumuńskie. Polskie Siły Zbrojne będą uczestniczyć w działaniach grupy bojowej na Łotwie dowodzonej przez Kanadyjczyków. Pozostałe dwie jednostki – kierowane na Litwie przez Niemcy i w Estonii przez Wielką Brytanię – również będą mieć charakter wielonarodowy.

Łącznie na wschodniej flance znajdzie się co najmniej 4-5 tys. żołnierzy, zgrupowanych w cztery samodzielne jednostki, dysponujących wsparciem artyleryjskim i logistycznym. Wydaje się to poważnym wzmocnieniem obrony, szczególnie krajów bałtyckich, choć oczywiście wymaga posiadania zdolności uzyskania poważnego wsparcia w krótkim czasie przez siły główne NATO.

Amerykanie potwierdzili już, że do Polski będą rotowane brygady pancerne (z których każda dysponuje około 90 czołgami M1A2 Abrams, 130 BWP/BWR Bradley oraz 18 haubicami M109). Każda z tych brygad w okresie działań zostanie podporządkowana dowództwu US Army Europe i będzie prowadzić działania na jego korzyść.

Z kolei  z informacji przekazanych przez MON wynika, że w Polsce znajdą się elementy 10. Brygady Lotnictwa Bojowego US Army. Projekt budżetu Departamentu Obrony USA na 2017 rok przewiduje, że rotacje mają objąć m.in. śmigłowce Apache, Black Hawk i Chinook.

Jak zadeklarował sekretarz obrony USA Ashton Carter, sprzęt dla kolejnej brygady pancernej, stanowiącej rezerwę US Army, będzie rozlokowany na zachodzie Europy. Wszystko to układa się w obraz znaczącego wzmocnienia zdolności reagowania NATO na zagrożenia na kontynencie, choć nie zastępuje ono dążenia do podwyższenia ogólnego poziomu możliwości Sojuszu.

Jeszcze w zeszłym roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej ostrzegało, że rozmieszczenie w państwach Europy Środkowej i Wschodniej ciężkiego uzbrojenia USA może doprowadzić do nowej konfrontacji militarnej z niebezpiecznymi skutkami. W ocenie rosyjskiego MSZ pojawienie się informacji o takich planach „potwierdza, że USA we współdziałaniu ze swoimi sojusznikami najwyraźniej na poważnie nastawiły się na ostateczne przekreślenie Aktu Stanowiącego Rosja-NATO z 1997 roku, zgodnie z którym Sojusz zobowiązał się do nierozmieszczania na stałe znaczących sił bojowych” na terytorium tych krajów.

„Zarówno Waszyngton, jaki i stolice europejskie zdają sobie sprawę, że rosyjskie zagrożenie jest jedynie mitem (…) Wygodnie jest wykorzystywać go do ukrywania odpowiedzialności USA za antykonstytucyjny przewrót na Ukrainie i za działania tych w Kijowie, którzy nie są gotowi do powstrzymania bratobójczej wojny w Donbasie (…) USA potęgują emocje i starannie pielęgnują u europejskich sojuszników antyrosyjskie fobie również po to, by wykorzystać obecny niełatwy moment do dalszego rozszerzenia swojej obecności militarnej – a w konsekwencji także wpływów – w Europie”– napisano jeszcze w zeszłym roku w komunikacje MSZ FR.

Zdaniem MSZ FR „rośnie ryzyko, że amerykańska strategia wojskowa na wschodniej flance NATO zacznie żyć własnym życiem, w oderwaniu od realiów i politycznych interesów narodów Europy, uzyskując inercję, którą potem trudno będzie powstrzymać”. Rosyjskie MSZ wyraziło również nadzieję, że rozum weźmie górę i że sytuację w Europie uda się powstrzymać przed spełzaniem ku nowej konfrontacji militarnej, która może mieć niebezpieczne skutki.

Tak więc zeszłoroczne nadzieje w opamiętaniu się jakie miała rosyjska dyplomacja i doszło do tego najgorszego, a więc to, „że amerykańska strategia wojskowa na wschodniej flance NATO zacznie żyć własnym życiem, w oderwaniu od realiów i politycznych interesów narodów Europy, uzyskując inercję, którą potem trudno będzie powstrzymać”.

W tym samym czasie koordynator zarządu inspektorów generalnych Ministerstwa Obrony Rosji generał armii Jurij Jakubow, przestrzegał:

„Jeśli amerykański ciężki sprzęt bojowy w postaci czołgów, systemów artyleryjskich i innego sprzętu bojowego rzeczywiście pojawi się w szeregu krajów bałtyckich i Europy Wschodniej, będzie to najbardziej agresywny krok Pentagonu i NATO z czasów zimnej wojny w ubiegłym stuleciu. Rosji nic nie pozostaje jak tylko zwiększać swoje siły i środki na zachodnim kierunku strategicznym”.

Dodał przy tym, że „w pierwszej kolejności zostanie wzmocnione ugrupowanie wojsk wzdłuż zachodniej granicy Rosji, w tym nowe formacje pancerne, artyleryjskie i lotnicze (…) brygada rakietowa w obwodzie kaliningradzkim zostanie w przyspieszonym tempie przezbrojona i wyposażona w nowe systemy operacyjno-taktycznych rakiet Iskander, zostanie znacznie zmienione rosyjskie ogólno-wojskowe ugrupowanie na Białorusi i tak dalej”

Generał podkreślił, że Rosja ostatecznie wycofała się z Traktatu o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie (CFE) i przy podjęciu działań odwetowych nie będzie związana żadnymi ograniczeniami flankowymi, jak było to wcześniej, pod względem liczby czołgów, samolotów i systemów artyleryjskich w przygranicznych regionach. Przypomniał on, że Rosja do 2007 roku przestrzegała ustaleń CFE i mogła rozmieszczać w zachodniej części Europy ściśle ograniczoną ilość ciężkiej broni, w tym czołgów i samolotów.

„Całkowicie wycofaliśmy się z tego traktatu, którego wiele krajów europejskich nie przestrzegało. Teraz mamy wolne ręce, aby podejmować działania odwetowe w celu umocnienia zachodnich granic” — oznajmił generał.

Takie są efekty działań podejmowanych w naszym kraju i w tej części Europy przez amerykańskich strategów politycznych rękoma swoich bezwzględnie lojalnych marionetek, które są wykorzystywane w celu ukrycia prawdziwych zamiarów światowego hegemona za propagandową frazą „wspólnego zagrożenia”, a by w ten sposób odwrócić uwagę opinii publicznej od jego niszczycielskich wojen i agresywnych poczynań wobec swoich urojonych przeciwników, lub po prostu przerzucenia za to odpowiedzialności na innych.

W tych trybach, po 1989 roku Polska otwarcie znalazła się, pełniąc rolę bezwolnego pionka, gdzie w wyniku prowokacji wobec bardzo nielicznych sił amerykańskich, wyznaczono jej rolę państwa frontowego, które w obliczu poważnej możliwości przejścia w fazę wojny z użyciem broni atomowej, w dużej części zniknie nie tylko na 125 lat, ale znacznie dłużej, z map świata.

 

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Sytuacja wzdłuż linii styku w Donbasie w ciągu ostatniej doby stała się bardzo napięcia i zaczęła przypominać to, co działo się na jesieni 2014 roku, gdy ukraińskie siły ATO prowadziły drugą fazę operacji pacyfikacyjnej wobec rosyjsko-języcznej ludności Zagłębia Donieckiego.

W rezultacie ostrzału, przeprowadzonego przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm oraz moździerzy kaliber 120 mm, części zamieszkanej miejscowości Makiejewka, zostało zabitych dwóch cywilów, kolejnych siedmiu odniosło rany, w tym dwoje dzieci. Ponadto zniszczonych lub w znacznym stopniu uszkodzonych zostało tam siedem domów, w tym na ulicy Kokkinaki, Bohaterów Stalingradu i przy prospekcie Prasowym. W rejonie tym samych pocisków kaliber 152 mm spadło ponad 100 sztuk.

Natomiast w wyniku nocnego ostrzału Zajcewa, znajdującego się na północnych przedmieściach Gorłówki, zostały zniszczone trzy domy jednorodzinne, przy ulicy Obruczewa nr. 48 oraz Karbuszewa nr. 84 i 98. Ostrzał ten nie spowodował żadnych ofiar wśród ludności cywilnej.

Łącznie w godzinach od 18:00 do 02:30, ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm oraz czołgów, moździerzy kaliber 120 i 82 mm, opancerzonych wozów bojowych, granatników ręcznych i automatycznych wyrzutni granatów, wyrzutni rakiet p.panc, ciężkich karabinów maszynowych i broni ręcznej przeprowadziło ostrzał następujących miejscowości: jelenowki, Trudowskiego, Staromichajłowki, Aleksandrowki, Spartakusa, Leninskoje, Beziminiennoje i dzielnicy przemysłowej w Jasinowatej.

Łącznie w rejonie tych miejscowości spadło około 590 pocisków ciężkiej artylerii, moździerzowych i wystrzelonych przez czołgi.

Podczas walk sprowokowanych przez stronę ukraińską w strefie odcinka donieckiego frontu zginął jeden, a trzech zostało rannych żołnierzy ATO.

Natomiast na odcinku ługańskim frontu w wyniku ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm oraz wyrzutni rakiet p.panc w rejonie wsi Kalinowo został ranny jeden powstaniec z oddziału Milicji Ludowej ŁRL.

Poniżej raport dobowy sporządzony przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) w Donbasie:

Na koniec tego wątku jeszcze dwa filmy dokumentujące aktualną sytuację w ostrzelanej z broni ciężkiej przez ukraińskich żołnierzy Makiejewki:

***

Tak jak wspominałem wczoraj, dotarł do Donbasu 57 konwój z rosyjską pomocą humanitarną dla mieszkańców zbuntowanych republik:

***

Na koniec kilka zdjęć:

Skutki wczorajszego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy miejscowości Makiejewka.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

 

Pozdrawiam.

Reklamy

65 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.10.2016r.- 611 dzień od nowego rozejmu.

  • *5!!!!

   Dodam jeszcze, że ukraińscy decydenci mają nadzieję, takimi zabójstwami, po pierwsze podważyć wysokie morale ludności Donbasu, po drugie mocno nadwyrężyć system dowodzenia sił zbrojnych DRL.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Jedyna rzecz z tego artykułu z którą trudno się zgodzić to :
    „Rozejm wynikający z porozumień mińskich nie był od początku przestrzegany ani przez Ukrainę ani przez DRL i ŁRL.”
    Z tego co wiemy to siły powstańcze odpowiadają ogniem, ale nie prowokują. Muszą odpowiadać, żeby ukropy nie poczuli się całkowicie bezkarni. Trudno nazwać odpowiedź ogniem jako nieprzestrzeganie rozejmu. Z relacji szeregowych żołnierzy DRL/ŁRL, dowódców czy Russela Bentleya rozsianych na całej granicy frontowej wynika, że mają surowy zakaz walk i tylko w ciężkich sytuacjach ukropskich prowokacji mogą odpowiadać ogniem z ręcznej broni. Nie ma mowy o ciężkiej artylerii, bo jej tam nawet nie ma !!!
    Także nie wiem co miał na myśli autor o tym, że siły powstańcze nie przestrzegają porozumień. Chyba, że czegoś nie wiem

    Polubione przez 6 ludzi

 1. Witam i z podziękowaniem i gratulacjami za „poczytność” blogu – dorzucam, ze prawdopodobnie nie zyją trzy osoby / w wyniku nocnego bombardowania Makiejewki/ a jedno dziecko jest w cięzkim stanie…

  .https://youtu.be/TsNjrzoXGbI
  Basurin na miejscu tragedii

  DNR protestuje w „grupie kontaktowej”
  http://dnr-pravda.ru/2016/10/27/srochnoe-zayavlenie-polnomochnogo-predstavitelya-dnr-v-trehstoronney-kontaktnoy-gruppe-v-minske-denisa-pushilina/

  Nocny ostrzał Makiejewki uszkodził linie energetyczne oraz gazociąg
  http://www.novorosinform.org/news/62583
  http://dnr-news.com/dnr/36534-posle-obstrela-makeevki-bez-gaza-ostalis-okolo-100-abonentov.html

  Komisja rozjemcza, składająca się z oficerów armii ukraińskiej i rosyjskiej zajęła się śledztwem w sprawie ostrzału Makiejewki
  http://dnr-news.com/dnr/36538-sckk-pristupil-k-rassledovaniyu-faktov-obstrelov-makeevki.html

  Oczywiście, terroryści ukraińscy twierdzą że oni nie strzelali
  http://dnr-news.com/dnr/36535-vsu-o-nochnyh-obstrelah-makeevki-eto-ne-my.html

  Klimkin twierdzi, że OBWE jest stronnicze i „pracuje dla ROsji”. Dodaje też że „normandzka czwórka” nie zgadza się na „mapę drogową” wypełniania zobowiązań mińskich. Naćpał się?
  http://sharij.net/66852
  http://dnr-news.com/dnr/36531-klimkin-normandskaya-chetverka-ne-soglasuet-dorozhnuyu-kartu-donbassa.html

  OBWE liczy na wymianę jeńców wojennych „wszyscy za wszystkich”
  .https://youtu.be/phL5VwCaKzo

  Zdjęcia w linku z nabożeństwa w zniszczonym przez terrorystów ukraińskich Swiato-Iwerskim żeńskim monastyrze
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_54845%2Fall

  Opublikowano spis najbogatszych ukraińców. Poroszenka na 4 miejscu, lideruje Ahmetow
  http://sharij.net/66858
  http://dnr-news.com/dnr/36536-rinat-ahmetov-stal-samym-bogatym-ukraincem-poroshenko-chetvertyy.html

  WWP kpi z ukraińców – nie chca kupować rosyjskiego gazu z Rosji za 180 usd, to kupuja rosyjski gaz „z Jewropy” za 330 usd
  https://news.mail.ru/politics/27598168/?social=vk

  Przedsiębiorstwa Donbasu zaczynają eksport produkowanych urządzeń
  http://newinform.com/31241-ukraina-smotri-kak-nado-zavody-donbassa-vyhodyat-na-mezhdunarodnyi-uroven

  W związku z wznowieniem handlu Rosja – Turcja, na przejściach granicznych Zakarpacia ogromne kolejki ciężarówek
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_54837%2Fall

  Polskie zwycięstwo?
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-jednym-z-najbardziej-skorumpowanych,21,0,2178069.html

  Polski wstyd – to znaczy wstydzić się należy za polskie władze. Chca odebrać rosyjskiej ambasadzie budynek. ROk temu okazało się że nasza dyplomacja przez lata nie płaciła za konsulat w Petersburgu
  http://nahnews.org/953172-polsha-predprinyala-ocherednuyu-popytku-zabrat-zdanie-u-rossijskix-diplomatov/

  Duma z Polaków! Mówią, że uważani sa za „agentów Kremla” a oni tylko odnawiają nagrobki i pomniki
  http://gorod48.ru/news/412252/

  Owsiaka skazali za nazwanie kogoś „nierobem”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1038663,title,Jurek-Owsiak-skazany-za-nazwanie-blogera-nierobem-Musi-zaplacic-Matce-Kurce-5-tys-zlotych,wid,18561387,wiadomosc.html?ticaid=117fc3

  O Chopinie po rosyjsku
  http://culture.pl/ru/article/shopen-umel-schitat

  Czeczeńska siatka terrorystyczna w Polsce?
  http://m.telewizjarepublika.pl/czeczeni-oskarzeni-o-budowanie-siatki-isis-w-polsce-rusza-ich-proces,39876.html

  Władze Krymu pozdrawiają władze w Kijowie z okazji rocznicy wyzwolenia Krymu spod hitlerowskiej okupacji
  http://www.novorosinform.org/news/62585

  Graham w Ługańsku – reportaż
  .https://youtu.be/QlIwMeZYQyM

  Film poświęcony Motoroli
  .https://youtu.be/_u9HcJYvWqc

  „Pełen rozpad Ukrainy”
  .https://youtu.be/O2qzwnkbhD0

  Obywatele wracają z upadliny na Donbas!
  http://nahnews.org/953207-plan-poroshenko-provalilsya-lyudi-massovo-vozvrashhayutsya-v-donbass/

  Pozdrawiam!

  Polubione przez 7 ludzi

  • „Oczywiście, terroryści ukraińscy twierdzą że oni nie strzelali”- a kiedy bandyta przyzna się, że jest bandytą?

   To samo robią, idąc w zaparte, jeśli chodzi o ukraińskie zbrodnie dokonane na Polakach i innych mniejszościach w czasie II WŚ i tuż po jej zakończeniu.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Polecam dawno nie linkowanego Obserwatora:

  Czy Rosja kupuje broń od kosmitów?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43851

  Czy dzięki działaniom naszego Ministra Rosjanie zaniechali zakupu broni od kosmitów?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43883

  CETA czyli jak Unia Europejska podejmuje decyzje
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43915

  Czy zamach to najprostszy sposób na trwałą destabilizację Polski?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43876

  Antyrosyjska propaganda rozkwita jesienią
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43898

  Zagrożenie ze strony Rosji jest wyolbrzymiane w celu uzasadnienia wydatków na cele militarne
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43908

  Plus „Szczęśniak”
  Brexit, czyli jak ogłuszać sondażami
  http://szczesniak.pl/3141

  Duterte o europejskiej hipokryzji węglowej
  http://szczesniak.pl/3140

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Walcman /Poroszenko/ w kropce! WWP jest za „uzbrojoną misją OBWE w postaci rosyjskiej nacgwardii”
  https://cont.ws/post/412925
  Bo OBWE to organizacja stricte „cywilna” i nie ma „sił zbrojnych” – jakie posiada ONZ w postaci „misjonarzy”. Na spotkaniu w Berlinie Poroszenko żądał „policyjnej misji OBWE” na DOnbasie. Holland i Merkel byli przeciw / bo OBWE nie ma żadnych sił „policyjnych” a ku zaskoczeniu wszystkich WWP poparł Poroszenkę i wystąpił z inicjatywą wysłania na Donbas rosyjskiej Gwardii Narodowej.
  Koniec kropka!

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Witam popołudniową piątkową porą.

  Takie nie do końca OT, czyli demokracja i wolność niesiona przez Hegemona tym razem na jego własnym podwórku.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-wladze-tlumia-protest-indian-przeciw-budowie-ropociagu/bmszyr

  No i jak to na Onecie, najciekawsze są komentarze.

  rejmons : Problem polega na tym, że w 1868 r. Wódz Dakotów Makhpiya-luta (Czerwona Chmura) zawarł z USA traktat pokojowy w Forcie Laramie, który oddawał Indianom „po wsze czasy” kawał terytorium w zachodniej części Południowej Dakoty razem z Black Hills oraz większą część Montany i Wyoming. Ten traktat został brutalnie złamany przez USA (po tym, jak w Black Hills znaleziono złoto), a Indianie pokonani po długiej i ciężkiej dla obu stron batalii i zmuszeni do poddania się. Więc niech Burak który Ma Oba nie podskakuje, bo się może okazać, że Republika Lakotah (Lakocka) stanie się faktem! Wszak de facto zgodnie z tym traktatem, całe to erytorium należy do Dakotów!

  ~wer : Każdy człowiek będzie bronił swojego majątku, domu ziemi etc.
  Przecież Indianie , tam sobie w pokoju mieszkali,dopóki nie najechał ich agresor z karabinami i im wymordował rodziny i zagrabił ich ziemię

  ~mixer do estemal39: Uwierz mi ale takiego bandytyzmu jak w USA w stosunku do Indian czy w Australii w stosunku do Aborygenów nie było nigdy w Rosji. Poczytaj trochę o syberyjskich plemionach i ich życiu nawet za największej komuny. Oni naprawdę cieszyli się wolnością i nikt ich nie tępił. Mieli nawet sporo posuniętą autonomię. Mogli swobodnie się przemieszczać i polować. Nikt ich nie mordował i nie wysiedlał. Zachód zarzuca że w ZSRR ludzie nie mieli praw… Bandyci z Australii Aborygenów uznali za ludzi dopiero w 1984 roku. Aborygen do 84 roku w Australii był jak zwierzyna. Nie ma większego bandyztyzmu niż zachód.

  Polubione przez 6 ludzi

 5. W związku z katastrofą smoleńską Beata Gosiewska żąda odszkodowania 5 mln. Wyliczyła, ile jej małżonek mógłby zarobić do końca życia i w związku z tym domaga się wyrównania. Udane miał żony „Peron”, sam też był nie lepszy.
  Nie ona jedna występuje obecnie z żądaniami. Inne hieny podobnie.

  Paweł Deresz mówi, że to niespotykana na całym świecie bezczelność. „Dostaliśmy już godne odszkodowania”.
   „Ministerstwo Obrony Narodowej, uprzedzając decyzje sądu, przyznaje pieniądze. Zawierają umowy z tymi ludźmi, aby nie dochodziło do procesów sądowych – mówi Deresz. Wszystko to dzieje w ciągu ostatnich tygodni.”
  Na liście występujących o kolejne odszkodowania jest ponad 30 osób. Jak mówi Paweł Deresz, wiele osób już je otrzymało. OKO.press donosiło, że Zuzanna Kurtyka domaga się od MON 1 mln zł, a jej syn 450 tys. zł. Natomiast Magdalena Merta żąda 2 mln zł.

  http://natemat.pl/193249,pawel-deresz-oburzony-zadaniem-kolejnych-odszkodowan-to-bezczelnosc-dostalismy-godne-pieniadze
  https://oko.press/beata-gosiewska-chce-5-mln-zl-smierc-meza/

  Polubione przez 5 ludzi

  • Stąd to szczekanie tych osób w tej sprawie. Od początku chcieli zarobić na trupach. Ciekawe na ile Kaczyński wyceni brata, wszak córka Kaczyńskiego dostała już odszkodowanie.

   Polubione przez 4 ludzi

  • Są równi i równiejszy.
   Za wypadek płaci odszkodowanie ubezpieczyciel w kwocie wcześniej ustalonej, a ewentualne inne roszczenia pokrywa organizator wycieczki.
   Organizatorem była Kancelaria Prezydenta, Ale nie jakaś bezimienna kancelaria, ale Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (której po śmierci szefa już nie ma).
   Zresztą te wszelkie żądania wpisują się w mentalność polskich tzw. „elyt”.
   Wczoraj na Onecie była informacja, że ciężko chora Kora, która żebrała o pieniądze na jej leczenie, bo taka biedna, kupiła sobie luksusowy samochód.
   Więc czego można oczekiwać po Pani Gosiewskiej?

   Polubione przez 5 ludzi

   • Wdowa po funkcjonariuszu BOR, sprzeciwiająca się ekshumacji mówi, że do tej pory nie otrzymała renty po mężu.
    „Skoro czeka mnie przymusowa ekshumacja i ponowny pogrzeb męża po niemal 7 latach… pozwolę sobie na kilka pytań. Nikogo nie dziwi, że rozmowa przez telefon satelitarny braci Kaczyńskich nie zostanie upubliczniona a ciała ofiar katastrofy smoleńskiej są niezbędnym dowodem w politycznej grze pod hasłem zamach? (Przypomnę, że rozmowy z kokpitu usłyszeliśmy od razu i bez uprzedzenia w tv, my najbliżsi) Nikogo nie dziwi, że o milionowe odszkodowania pozwy do sądów składają tylko bliscy z obozu obecnej władzy rządzącej?” – napisała wdowa.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025897,title,Ekshumacja-cial-ofiar-katastrofy-smolenskiej-Wdowa-po-funkcjonariuszu-BOR-zabrala-glos,wid,18563072,wiadomosc.html?ticaid=117fcd

    Polubione przez 4 ludzi

    • Podam analogię, za którą kiedyś zostałem zmieszany z błotem w necie.

     Jadę na wycieczkę autokarową. Jest wypadek, są ofiary.
     Pierwszą rzeczą, którą sprawdza ubezpieczyciel jest trzeźwość kierowcy, stan pojazdu i uprawnienia kierowcy, innymi słowy, czy miał ważne prawo jazdy. Jeśli, któreś z tych warunkach nie są spełnione, to finansowo za wypadek odpowiada kierowca (lub jego spadkobiercy), organizator wycieczki i dysponent autokaru.

     W przypadku Smoleńska, polot nie miał „prawa jazdy”.

     Natomiast renta, to zupełnie inna sprawa. Należy się jak przysłowiowa psu micha.

     Polubione przez 4 ludzi

 6. Jest to kolejna dezinformacja i prowokacja ukrów.
  Użytkownicy sieci społecznościowej „W Kontakcie” piszą, że z Giwim wszystko jest w porządku i ostrzegają, aby nie dać się oszukać podobnym informacjom na portalach społecznościowych.

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Pod Kijowem został postawiony pomnik na cześć Euromajdanu, na którym mapę Ukrainy przedstawiono bez Krymu. Aktywiści zamierzają oskarżyć autora o separatyzm i zamach na terytorialną jedność Ukrainy.

  http://nahnews.org/953570-zrada-pod-kievom-poyavilsya-pamyatnik-evromajdanu-s-ukrainoj-bez-kryma/?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross&utm_content=953570-zrada-pod-kievom-poyavilsya-pamyatnik-evromajdanu-s-ukrainoj-bez-kryma/

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Spokojnej nocy państwu życzę , udanego weekendu. Bezpiecznej i szerokiej drogi życzę tym wszystkim, którzy w najbliższych dniach wybierają się na groby bliskich. Sam wybieram się w taką podróż do stolicy Wielkopolski. Do usłyszenia.

  Dobranoc

  Symboliczny znicz za wszystkich którzy odeszli w roku 2016 r.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.