Wojna domowa na Ukrainie 31.10.2016r.- 614 dzień od nowego rozejmu.


Jedna z najsilniejszych armii świata.

 

„Polskie wojsko najpilniej potrzebuje śmigłowców dla wojsk specjalnych, a także śmigłowców do zwalczania zagrożeń na morzu” – powiedział po niedzielnym programie „Radia Zet” i „Polsat News” wiceszef MON Bartosz Kownacki.

 

Bartosz Kownacki wziął w niedzielę udział w śniadaniu „Radia Zet” i „Polsat News”. Był tam również pytany przez dziennikarzy, jakie zapytanie ofertowe wystosowała Polska do potencjalnych producentów śmigłowców, po zakończeniu rozmów w sprawie zakupu Caracali.

Wiceszef MON odpowiedział, że „najpilniejsze są śmigłowce dla wojsk specjalnych, które muszą być certyfikowane do NATO (…) Druga grupa to są śmigłowce morskie, które też chcielibyśmy jak najszybciej pozyskać„.

Kolejnymi zaś typem jakie chciałoby pozyskać MON na wyposażenie polskiej armii, jak mówił, to śmigłowce dla ratownictwa morskiego.

Dodał, że „chcemy, i to jest założenie podstawowe, by zdolności serwisowe miały zakłady WZL w Łodzi”. Jak dodał, ten serwis miałby być prowadzony „nie tylko na potrzeby polskiej armii, ale także innych armii Europy Środkowej (…) Chcemy o tym rozmawiać, to jest wartość dodana tych zakładów, bo to daje miejsca pracy na kolejne kilkadziesiąt lat”.

Teoretycznie śmiała idea wysunięta przez Bartosza Kownackiego jest na wskroś słuszna, tylko skąd on weźmie od armii Europy Środkowej taką ilość helikopterów do serwisowania, tak aby zakład „WZL” w Łodzi, nie tylko miał co robić, ale jeszcze zwiększył zatrudnienie?

Kownacki był również pytany o komentarz prezydenta Andrzeja Dudy, że „ma w tej sprawie odmienną wiedzę”, a odnoszący się do rewelacji podanych wcześniej przez szefa MON Antoniego Macierewicza, który twierdzi, że jakoby Egipt sprzedał za jednego dolara francuskie śmigłowcowce klasy Mistral Rosji.

Wiceszef MON odpowiedział na to zbywając temat, że „sprawa Mistrali jest sprawą trzeciorzędną z punktu widzenia obronności Polski”.

Inne zdanie ma w tej sprawie pełniąca obowiązki rzecznika MON (jak widać szef resortu obrony Antoni Macierewicz nie dorobił się jeszcze rzecznika z prawdziwego zdarzenia) Katarzyna Jakubowska w rozmowie z „PAP” w dniu 22 października zakomunikowała, że „w interesie bezpieczeństwa Polski jest, by Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo-śmigłowcowych klasy Mistral”.

Powtórzę słowa p.o. rzecznika MON: „w interesie bezpieczeństwa Polski”  i skonfrontuję to z tezą wygłoszoną wczoraj przez wiceszefa MON Bartosza Kownackiego, który dokładnie w tej samej sprawie powiedział, że „sprawa Mistrali jest sprawą trzeciorzędną z punktu widzenia obronności Polski”.

A więc jak jest, z tym bezpieczeństwem Polski?

Bo z samego MON płyną sprzeczne informacje dotyczące jego oceny.

Zresztą punkt widzenia p.o. rzecznika MON ma dokładnie taki sam szef tego resortu Antoni Macierewicz. A więc czy też w samym MON zarysowuje się jakiś konflikt wewnętrzny?

Jakby nie było, nadal rząd premier Beaty Szydło idzie w zaparte i ślepo popiera to co rozgłasza i robi podległy jej minister Antoni Macierewicz:

„Jeśli minister w określony sposób się wypowiedział, to znaczy, że musiał mieć wiarygodne informacje na ten temat i mam tutaj akurat pełne zaufanie do ministra Macierewicza, który jest niezwykle doświadczonym politykiem i w związku z tym nie chce mi się w to wierzyć, że informacje miał niesprawdzone”– powiedział również wczoraj w programie informacyjnym „Polsat News” rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Dopytywany, jak możliwe jest, że dwie zupełnie odmienne wersje w sprawie okrętów Mistral przedstawił szef MON i prezydent Andrzej Duda, wyjaśnił, że „pan prezydent ma swoich doradców, a pan minister Macierewicz w ramach resortu obrony narodowej ma swoich doradców i na pewno im ufa: są to osoby doświadczone, mające kontakty, mające odpowiednie informacje od właściwych służb”.

Jeśli jest tak jak twierdzi rzecznik rządu Beaty Szydło, to w czym leży problem, aby sprawdzić wiarygodność informacji przekazanych przez szefa MON, bo mówienie -w tym bardzo poważnym przypadku, gdy kolejny już raz w krótkiej,  zaledwie trwającej niecały rok karierze na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza- o wierze jest skrajną nieodpowiedzialnością szefa rządu wobec dokonań osoby, która stać ma na straży bezpieczeństwa zewnętrznego naszego kraju. I nie dość tego podejmuje decyzje, które odbiją się na tym bezpieczeństwie na kolejne lata, czy też nawet dziesięciolecia.

W tym przypadku opinia szefa rządu nie może się opierać na wierze i zaufaniu, bo wymaga ona obiektywnego wyjaśnienia i wyciągnięcia właściwych wniosków, gdyby się okazało, że Antoni Macierewicz kolejny raz konfabulował publicznie.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal sytuacja wzdłuż linii frontu w Donbasie w ciągu ostatniej doby był bardzo napięta i dochodziło tam do licznych incydentów zbrojnych.

I tak, w późnych godzinach wieczornych ukraińscy żołnierze przy użyciu broni moździerzowej kaliber 120 mm przeprowadzili ostrzał terenu donieckiego lotniska i jego najbliższych okolic oraz punktu kontrolnego Jasinowata na drodze łączącej Donieck z Gorłówką.

Poza tym przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm, moździerzy, opancerzonych wozów bojowych, granatników i broni ręcznej ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał zachodnich obrzeży Doniecka we wsi Aleksandrowka, gdzie zostało uszkodzonych około dziesięć domów jednorodzinnych i osiedla Trudowskij, strefy przemysłowej w Jasinowatej, wieś Ozierjanowkę i osiedle Zajcewo pod Gorłówką, gdzie w wyniku tego ostrzału zostały uszkodzone pociskami moździerzowymi trzy domy jednorodzinne znajdujące się przy ulicy Rudniewa oraz Sachankę i Leninsk na południowym odcinku frontu koło Nowoazowska.

W okolicy Dokuczajewska w miejscowości Jasnoje w wyniku ukraińskiego ostrzału przy użyciu broni moździerzowej został ranny jeden cywil. Poza tym w tej samej miejscowości zostały uszkodzone również dwadzieścia dwa domy jednorodzinne m.in. znajdujące się przy ulicach: Szczorsa i Czapajewa.

Łącznie w godzinach od 18:00 do 00:30, spadło na teren DRL ponad 160 pocisków, ciężkiej artylerii, czołgów i moździerzy.

Poza tym dość intensywne walki połączone z ostrzałem artyleryjskim toczyły się w rejonie Pierwomajska.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu ukraińskie wojsko przy użyciu artylerii kaliber 122 mm i moździerzy kaliber 120 mm ostrzelało stanowiska obronne sił zbrojnych ŁRL w rejonie wsi Kalinowo.

Poniżej jeszcze relacja z ostatniej doby sporządzona przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) przeciwko ludności cywilnej w Donbasie:

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z miejscowości Snieżnoje:

***

Pojawiła się ekspertyza wyjaśniająca okoliczności ostrzału przez ukraińskich żołnierzy w nocy 27 listopada br. miejscowości Makiejewka:

 

http://colonelcassad.livejournal.com/3035671.html

*

Była burmistrz Sławiańska Lena Sztiepa twierdzi, że ma dowody na finansowanie przez Arsenija Jaceniuka i Aleksandra Turczynowa przywódcę rebieli w Donbasie Igora Girkina ps. „Striełkow”:

*

Natomiast ukraiński prezydent Petro Poroszenko napisał na swojej stronie na Facebooku, że w ciągu 144 dni Ukraina spełni wszystkie wymagania dotyczące wprowadzenia ruchu bezwizowego do UE.

A jeszcze niedawno obiecywał, że już za kilka dni, później, że do końca roku, jeszcze wcześniej, że za miesiąc- i tak wkoło Macieju:

https://web.facebook.com/petroporoshenko/?_rdr

 

***

Na koniec kilka zdjęć:

 

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

44 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 31.10.2016r.- 614 dzień od nowego rozejmu.

 1. polskie OT
  Bytom Odrzański położony w województwie Lubuskim. Według informacji mogą znajdować się tam spore złoża miedzi. Mówimy tu o obszarze 9 na 19 kilometrów na którym spoczywa 8 mln ton miedzi! Wartość? Bagatela 700 mln do 1 mld dolarów!

  z pojawiających się komentarzy wynika, że złoża miedzi, które znajdują się we wskazanym obszarze, mogą być warte znacznie więcej niż wskazywały na to pierwsze szacunki. Biorąc pod uwagę ceny rynkowe (ok. 7,2 tysiąca dolarów za tonę), wartość złóż miedzi w rejonie Bytomia Odrzańskiego może oscylować w granicach 58 miliardów dolarów”

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/98706-polska-ma-gigantyczne-zloza-zlota-i-miedzi-wielkie-bogactwo-ktorego-nie-mozemy-tknac

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Witam i dziekując za wstępniak – KOLEJNY DZIEŃ BEZ zdjęcia ANTKA_Z_PSYCHIATRYKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dodam, ze to zdanie mozna napisac inaczej:
  cytat:

  „w interesie bezpieczeństwa Polski jest, by Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo-śmigłowcowych klasy Mistral”.

  W interesie bezpieczeństwa / tu wpisać Niemiec, Rosji, USA, Ukrainy itd/ jest, by Polska nie posiadała najnowocześniejszych śmigłowców klasy Caracall”.

  Przypomnę, że za czasów ostatnich rzędów SLD podpisano kontrakt z izraelską firmą o licencji i produkcji w Mesko ultranowoczesnych rakiek kierowanych dla naszych śmigłowców i artylerii. W ramach kontraktu sprzedawano Polsce patent na produkcję „szpulki” do przewodu sterującego tymi rakietami – co było więcej warte jak kontrakt. Mozna było wyposażyć nasza armię w ultranowoczesne rakiety i sprzedawać z zyskiem za granicę. Ale przyszło „nowe” w postaci AWS i w skandalicznych okolicznościch kontrakt został zniszczony – zupełnie jak teraz sprawa śmigłowców…

  Niszczenie polskiej armii trwa od 1989 roku – bo wtedy straciliśmy suwerenność jako państwo – co przy ośmiorniczkach i wódeczce pewni ministrowie opowiadali sobie i do mikrofonu….

  Kilka linków bardzo różnych – przepraszam z góry za ewentualne powtórki…

  Polska idzie w ślad za upadliną – jezeli chodzi o przekrety w armii. Tam Chorwacja została się bez samolotów a Kongo bez czołgów
  http://nahnews.org/954444-voennye-afery-ukrainy-xorvatiya-ostalas-bez-samolyotov-a-kongo-bez-tankov/

  Kreatywne ukry wożą lwowskie śmiecie juz pod rosyjską granicę. Ciekawy jestem kiedy pierwsza dostawa zostanie odkryta w Polsce? W końcu ze Lwowa do Przemyśla bliżej o ponad tysiąc kilometrów!
  http://vedomosti-ua.com/40843-lvovskiy-musor-obnaruzhili-u-rossiyskoy-granicy.html
  .http://vedomosti-ua.com/uploads/posts/2016-10/1477872597_ndd_1.jpg

  .https://pp.vk.me/c836529/v836529343/8413/MW9JnN7KqII.jpg
  Ukraińskie władze w szoku po tym jak w Mołdawii wygrywaja prorosyjscy socjaliści
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_55123%2Fall

  W Odessie dobijają do kolejnego dna! Odsłonieto pomnik austriackiego feldmarszałka
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_55130%2Fall

  Statystyka upadku UPAdliny – do skomentowania przez Kolegę Bladego Świta 🙂
  http://www.novorosinform.org/articles/7738

  Donbas – Debalczewo
  .https://youtu.be/gn7CA56Nc8Y

  Banderowcy terroryści strzelaja
  .https://youtu.be/ESCpQ50h9as
  23-мм спаренная зенитная установка, в составе двух зенитных автоматов, станка, прицела ЗАП-23, платформы с ходом, наземного прицела Т-3
  Зенитные установки ЗУ-23 омбр 72 ВСУ

  ukraińska taczanka
  Шушпанцер ВСН.
  .https://pp.vk.me/c543107/v543107437/37a0e/QrOiJbLfxXQ.jpg
  .https://pp.vk.me/c543107/v543107437/37a17/VkdoU_ZMN0s.jpg
  .https://pp.vk.me/c543107/v543107437/37a20/02PXrBkUrtI.jpg
  .https://pp.vk.me/c543107/v543107437/37a29/im1jXNu9Biw.jpg
  .https://pp.vk.me/c543107/v543107437/37a32/7wwWHZoZgTU.jpg
  .https://pp.vk.me/c543107/v543107437/37a3b/VNSk-ivxgDs.jpg

  ukraińskie ścierwa…
  .https://youtu.be/oHR69qi0TDo

  Podobno jedno ścierwo poszło do Bandery
  http://vchaspik.ua/region/405841-boycy-ato-sooshchili-chto-v-donbasse-pogib-izvestnyy-komandir-boevikov

  O tym jak się ukraińcy poddali czyli przestali byc ukraińcami
  .https://youtu.be/Yd9hFQb0LoE
  http://news-front.info/2016/10/30/18-v-chem-raskaivayutsya-voyaki-iz-dobrobata-donbass/

  Wpis Rożina godny polecenia
  .http://colonelcassad.livejournal.com/3037039.html

  Znów się pisze o tym, że ukry zamierzają strzelić sobie w oba kolana i wypowiedzieć umowę dzięki której powstała Ukraina jako samodzielne państwo. Albo wtedy wrócu ZSRR albo obecna Ukraina będzie mogła zostać „rozebrana” na kawałeczki
  http://dosie.su/politika/25440-putchisty-sobirayutsya-denonsirovat-dogovor-po-kotoromu-priznayutsya-granicy-ukrainy.html

  ukraińizacja mózgu
  .https://pp.vk.me/c638328/v638328142/7077/c8UfcjxzY28.jpg
  .https://pp.vk.me/c837336/v837336519/79a5/4uYcA_bTi7E.jpg
  .https://pp.vk.me/c638126/v638126817/9c1c/o4jGMKNjmJ4.jpg

  Leczenie:
  .https://pp.vk.me/c636316/v636316066/2e719/n8ecW6NqHCY.jpg
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_55110%2Fall

  W Moskwie zatrzymano dwóch ukraińców za handel ludźmi
  http://www.novorosinform.org/news/62678

  Mem o tym, że ukraińscy urzednicy walczący z korupcją są duzo biedniejsi niż ci którzy są podejrzewani o korupcję
  .https://pp.vk.me/c638226/v638226814/71c0/_HWQGgQKtZ8.jpg

  Upadlina żąda od Europy by ta zmniejszyła ilośc kupowanego w Rosji gazu 🙂
  http://nahnews.org/954604-ocherednoj-marazm-v-rade-nadeyutsya-ubedit-es-pokupat-menshe-gaza-u-rossii/

  Warto przypomnieć – więc bez kropki ponawiam!

  Pozdrawiam!

  Polubione przez 3 ludzi

 3. „w interesie bezpieczeństwa Polski jest, by Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo-śmigłowcowych klasy Mistral”.
  // w tak pojętym interesie Polski to pewnie by było dobrze gdyby w ogóle Rosję po całości szlak trafił. Tylko że wtedy jej ziemie zajmą inni a z nimi też pewnie sobie stosunków nie ułożymy. I zacznie się wszystko od początku…

  Polubione przez 3 ludzi

   • No nie to już przesada.
    Teraz Poroszenko. Kilka dni temu Hillara Clintonka a kilkadziesiat dni temu nasz Antoś . A za kilka dni powie to samo Trump.
    Ci wszyscy chca likwidacji Rosji.
    To ja w proteście za to ze Świat chce unicestwić Rosji jade do Rosji i dam sie całkowicie zrusycować i z Polaka przerobie na Rosjanina i będe bronił Rosji przed agresji od reszty Świata – nawet przed Polakami.

    P.S. Na Polski już nie licze , ona juz umarła tylko Polacy o tym jeszcze nie wiedza.

    Polubione przez 2 ludzi

 4. Witam kilkoma linkami…

  W Winnycy trzech ukrów udusiło trzeciego bo byli głodni
  .https://youtu.be/txX3wtZw-gg
  Новости европейской сверхдержавы.
  В Винницкой области трое рагулей задушили своего товарища ЗА ЕДУ

  „Inspektorzy” z Danii, Holandii i Kanady przyjechali na UPAdłą Krainę. Spotkali się z żołnierzami 93 brygady, postrzelali sobie na poligonie i sa z tego powodu niezwykle ukontentowani…
  Zdjęcia w linku
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_55148%2Fall

  Pani prezydent Estonii, której dziadk czy tatuś w SS służył, nie może pojechać z wizytą do Rosji bez zgody NATO
  .https://pp.vk.me/c836622/v836622701/d7ef/wS9bwx5BUNg.jpg

  PSy i wojna
  .https://riafan.ru/569909-voina-i-mokryi-nos-frontovye-sobaki-spasayut-soldat-dnr-i-sogrevayut-ih-dushi

  Sawczenko: „każda czekoladka od Poroszenki to kula trafiająca ukraińskiego żołnierza”
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_55145%2Fall

  O tym jak Poroszenka zrobił w konia uciekinierów z Donbasu którzy mieli pecha i uciekli na „ukraińską stronę”. Temat był juz kilka razy u nas poruszany. Tym razem chodzi o tak zwany „Uniwersytet Doniecki” otwarty w Winnicy. Studenci żyją na swój koszt a z „uniwersytetu” nici…
  .http://rp-lnr.ru/mneniya/10031-poroshenko-obmanul-proukrainskih-beglecov-iz-donecka.html

  .https://pp.vk.me/c836529/v836529343/84da/zdJybZ9ILiw.jpg
  USA uważają że Rosja powinna być w granicach z roku 1654. W Rosji się zgadzają i dopowiadają, że dotyczy to też USA

  .https://cs540109.vk.me/c837327/v837327075/84c5/ZHn2HU56Qvc.jpg
  J. Biden w deklaracji dochodowej napisał „Ukraina”

  Ukry deklarują że pojutrze zaczną wycofywanie wojsk spod Stanicy Ługańskiej…
  http://pravdanews.info/kiev-predlozhil-novuyu-datu-otvoda-sil-vblizi-stanitsy-luganskoy.html

  Szarij:
  .https://youtu.be/e5JrQQTWvZM

  Polubione przez 1 osoba

 5. Witam w popołudniowy poniedziałek takim OT (natchnęło mnie to co Szef napisał we wstępniaku o naszych tuzach)

  Jak wielokrotnie pisałem, jestem od kilkudziesięciu lat fanem Formuły 1.
  Wczoraj było GP Meksyku. Oprawa była wspaniała. Kiedy grany był hymn Meksyku, była wojskowa orkiestra i chór dzieci indiańskich w ludowych strojach, przeleciały nad torem samoloty wypuszczając dym w kolorze flagi Meksyku.
  Oglądając to z żoną, doszliśmy do wniosku, że dobrze jest, że nie ma GP Polski, bo wtedy na pewno byłby odczytany apel smoleński.

  Pozdrawiam

  P.S. Pod koniec lat 70+tych były przymiarki do wyścigów F1 w Polsce. Był, jak na tamte czasy, nowoczesny tor w Poznaniu, ale zabrakło infrastruktury. Na „nasze” miejsce w kalendarzu wskoczyli Węgrzy.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Jak zawsze najlepsze są komentarze…

   Nie wiem skąd wzięla się „szarlotka”?
   Pczywiście nie dano filmu który linowałem bez kropki wyżej – tylko drugą część mniej ważną…

   PS
   Działalność Stowarzyszenia „Kursk” jest jak najbardziej chwalebna! Moi koledzy i koleżanki z koła SKPB od końca lat 70-tych co roku robią kilka wyjazdów by porządkować groby z czasów I WŚ w Beskidzie Niskim i Bieszczadach. Sam własnoręcznie doprowadziłem do stanu „zauważalności” cmentarz wojskowy w Krempnej – parę lat wcześniej zanim zajęto się nim „oficjalnie”…

   A ile dni się spędziło szukając gdzieś w górach zarośnietych cmentarzy – długo wspominać…

   Polubione przez 2 ludzi

  • Jak to w Onecie, najciekawsze są komentarze.

   ~znalezione w sieci: do ~ert: Witamy w Polsce!
   Kraj, w którym obietnice przedwyborcze są tyle wart co papier toaletowy.
   Kraj, w którym mówi się że komuny nie ma, a takie np, tvp reżimowe dalej jest z przymusu obowiązkowego finansowane.
   Kraj, w którym możesz kupić każdego polityka.
   Kraj,w którym kierowcy muszą oświetlać drogę w dzień.
   Kraj,w którym możesz oglądać pornosy od 18 lat,a uprawiać seks od 15.
   Kraj,w którym za wydrukowanie 6 banknotów 100 zł. grozi 25 lat więzienia ,a za morderstwo 15.
   Kraj , w którym obywatele mogą zebrać milion podpisów,a ich rząd i tak ich olewa.
   Kraj, w którym stawką 23% objęte są kołyski , a stawka VAT na trumnę wynosi 8%.
   Kraj, w którym „sponsorujemy” budowę autostrad,a potem płacimy za jazdę po nich.Mamy jeden z najwyższych podatków drogowych na świecie zawarty w cenie paliwa , a mimo to autostrada A2 do Poznania jest najdrożej płatną drogą na świecie.
   Kraj,w którym bardziej opłaca się zniszczyć niesprzedaną żywność niż oddać na dom dziecka albo bezdomnym.
   Kraj, w którym nie wolno ci wyciąć drzewa we własnym ogrodzie a rząd wycina zabytkowe puszcze takie jak Białowieska licząca tysiące lat i uznawana za cud natury.
   Kraj,w którym głównym towarem eksportowym są obywatele.
   Kraj, który przyjmuje miliony uciekinierów (Ukrainców) a panuje w nim ponad 10% bezrobocie.
   Kraj, w którym jeszcze nie tak dawno można było odebrać dziecko normalnej,troskliwej rodzinie ,ponieważ metraż mieszkania jest za mały albo ponieważ matka jest zbyt otyła.
   Kraj, w którym skazany za morderstwo więzień dostaje lepsze posiłki niż chory w szpitalu.
   Kraj, w którym w urzędzie do każdego okienka musisz zanieść odrębne dokumenty,ponieważ w dobie komputeryzacji urząd nie jest w stanie wprowadzić wszystkich danych przez jeden komputer.
   Kraj , w którym Ministerstwo Kultury finansuje antypolskie filmy (Ida,Pokłosie) a nie wspiera się polskich patriotycznych filmów.
   Kraj, w którym wypierany jest jezyk ojczysty POLSKI, na rzecz angielskiego co stanowi powód do dumy zwłaszcza młodych Polaków.
   Kraj, w którym program telewizyjny „Sprawa dla reportera” jest skuteczniejszy od prokuratury.
   Kraj,w którym ,mimo niżu demograficznego ,od lat żłobki,przedszkola i poprawczaki są przepełnione.
   Kraj, który jest kontrolowany przez zachodnie korporacje.
   Kraj, w którym pociągi jeżdżą wolniej niż przed wojną.
   Kraj,w którym kolejki do lekarzy-specjalistów sięgają do kilku lat.
   Kraj, w którym nauczyciel zarabia podobnie do babci klozetowej i cieszy się mniejszym szacunkiem.
   Kraj, w którym najważniejsi politycy celebrują żydowskie święta a nie chcą uznac Rzezi Wołynskiej za ludobójstwo.
   Kraj w którym zwalcza się antysemityzm a toleruje antypolonizm.
   Kraj, w którym wszystkie większe media są w obcych rękach tym samym ginie POLSKOŚĆ na rzecz obcych panstw.
   Kraj który brata się z tymi którzy celebrują naszych morderców -zwyrodniałych faszystów takich jak BANDERA!
   Kraj, w którym nie ważna jaka opcja polityczna wygra i tak będzie działać wbrew woli Polaków służąc obym mocarstwom.- dobre ZSRR złe USA, dobre USA zła Rosja za kolejnych 40 lat może będą dobre Chiny a złe USA?

   ~Repeta do ~Życzliwa Rosjanom: Gdyby Rosjanie w 1944 roku zatrzymali się na Zbruczu i Niemnie, szaulisi i banderowcy dorżnęli by Nas aż za Kraków a dalej był Oświęcim, gdzie Niemcy spalili by Nas zaraz po Żydach. „W związku z sukcesami wojsk sowieckich konieczne jest przyspieszenie likwidacji Polaków, muszą zostać całkowicie zgładzeni, ich wioski spalone (…) ludność polską należy zniszczyć.”(Roman Szuchewycz, Dowódca UPA, rozkaz z 1944 r.). Żaden Zachód i żadna AK by Nas nie obroniła (ilu Polaków oni uratowali, np. na tymże Wołyniu ? a rzezie trwały 2 lata).
   W 45 roku gdy Rosjanie i Polacy zdobywali Reichstag i Kancelarie Rzeszy bronili go nie Niemcy ale ponad 800 francuskich esesmanów z liczącej 7300 ludzi Brygady Grenadierów SS (1 francuska) „Charlemagne”. Od Churchilla Anders usłyszał tylko: „Może Pan zabierać swoich żołnierzy, nie jesteście Nam już potrzebni.” Na paradzie zwycięstwa w Londynie, maszerowali Ghurkowie z Nepalu i wielbłądy a ani jednego Polaka nie zaprosili. Paradą zwycięstwa w Moskwie dowodził 100 % Polak urodzony w Warszawie K. Rokossowski i brały w niej udział jednostki polskie.
   Amerykanie mając lotnictwo strategiczne dalekiego zasiegu (bombardowali pola naftowe w Ploeszti w Rumunii) mogli zbombardować tory dojazdowe i infrastrukturę Oświęcimia (wiedzieli doskonale o rozgrywającej się tam tragedii). Nie zrobili tego bojąc się o zniszczenia bo obok była duża fabryka chemiczna IG Farben (obecnie Zakłady Chemiczne Oświęcim), w której największe udziały miał amerykański Standard Oil (są o tym materiały w bibliotekach amerykańskich uniwersytetów).
   Po II wojnie, tylko dzięki Rosji uzyskaliśmy b. dobre granice bez mniejszości narodowych (to olbrzymia zaleta dla państwa) z olbrzymią linią brzegową; przez 45 lat sprzedawali nam ropę i gaz po b. preferencyjnych cenach, mogliśmy odbudować kraj i stworzyć kilka gałęzi polskiego przemysłu (tysiące nowych, polskich zakładów przemysłowych, jako podstawa bytu narodowego), biologicznie przybyło nas kilkanaście milionów. Było to odrodzenie nacji, nie eksterminacja. Nie, Niemcy nie pomogą Nam drugiej Nowej Huty zbudować, co najwyżej drogę dojazdową do jakiegoś zakładu polskiego jak go wcześniej wykupią.
   W Ameryce z wielkich milionowych plemion Indian, zostało dziś kilku, których w cyrku pokazują, albo siedzą w rezerwatach po kilkaset szt. Rozpili i wystrzelali te dzielne plemiona Indiańskie, a potem Hollywood robił o tym jeszcze filmy, żeby jeszcze na ich tragedii kasy dorobić. Ameryka ma w swojej historii (nowożytnej historii) kilkaset lat niewolnictwa murzynów i ich strasznego wyzysku, a jeszcze w 60-tych latach panowała tam usankcjonowana segregacja rasowa. USA, Kanada i Ukraina nie podpisały niedawną (sprzed kilku miesięcy) ustawę antyfaszystowską zgłoszoną w ONZ. Członkowie SS (von Braun i inni) zamiast być osądzeni tworzyli amerykański program rakietowy.
   Kilka lat temu USA wyciągnęły na forum polityki europejskiej i finansują najbardziej bestialską i nieludzką formę faszyzmu – banderyzm, nie licząc się zupełnie z odczuciami i historią innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej: Polaków, Rosjan, Czechów, Słowaków, Białorusinów, dla których ta ideologia jednoznacznie jest związaną z ludobójstwem i eksterminacją w czystej postaci.
   To nie Rosja przez wieki pchała się na Zachód, to Zachód zawsze chciał podbić i zniszczyć Rosję. Wielonarodowe armie Napoleona i Hitlera szły na Moskwę. To nie sam Hitler i Niemcy szli na Rosję, to szła cala Europa; były w tej armii dywizje rumuńskie, węgierskie, włoskie byli esesmani Francuzi, Hiszpanie, nawet Szwedzi; jedynie Serbowie, Grecy i Polacy (Rosjanie o tym pamiętają) nie mieli swoich jednostek w armii Hitlera. I to nie była wojna o terytorium tylko, to była wojna aby zniszczyć całkowicie ten dzielny naród i jego państwo. Nie udało im się to. I teraz tez się nie uda. Co daj Boże.

   Polubione przez 9 ludzi

 6. i do kolekcji – amerykańskie OT
  no bo może my i amerykanie działamy na innej wersji naszej rzeczywistości, dlatego tak ciężko im uczciwie się z nami dogadać?
  Wczoraj linkowany był meriał Rosjanina który jeździł po USA i opisywał jak bardzo odbierają one od tego co widzimy w kinie czy w czasopismach.
  Dziś podobny zapewne(bo jeszcze nie czytałem) materiał obrazujący amerykańskie uzależnienie od mediów i wciskanego prze nie kitu.

  Ameryka nie istnieje – Wojciech Orliński
  .http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/205000/205550/224264-352×500.jpg

  Autor: Wojciech Orliński
  Wydawnictwo: Pascal
  Data wydania: 2011
  Wersja Językowa: Polska

  Opis:
  Książka będąca skrzyżowaniem eseju historycznego z reportażem ilustruje stwierdzenie, że podstawą świadomości historycznej Amerykanów jest fikcja budowana przez media. Teza owa jest brawurowo uzasadniona, książka zawiera masę ciekawych informacji o historii i współczesności Ameryki, autor imponuje erudycją. Z tym, że jest to mocno subiektywny obraz tego fascynującego kraju.

  ——————-

  i ad świadomości historycznej Amerykanów

  Ludowa historia Stanów Zjednoczonych. Od roku 1492 do dziś – Howard Zinn
  .http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/300000/300952/471577-352×500.jpg

  Autor: Howard Zinn
  Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
  Data wydania: 13 maja 2016
  Wersja Językowa: Polska

  Opis:
  To jedna z tych książek, które naprawdę powinien przeczytać każdy. Ta wyjątkowa historia Stanów Zjednoczonych opowiedziana jest z perspektywy jej ofiar: rdzennych amerykanów, Afroamerykanów, związkowców, kobiet, imigrantów i biednych.
  Howard Zinn ze skrupulatnością i swadą opisał wszystko to, o czym Amerykanie czasem woleliby nie pamiętać, ale o czym zapomnieć nie powinniśmy nigdy. Ludową historię Stanów Zjednoczonych czyta się jak kryminał.

  Ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy!
  Jedna z ulubionych książek Davida Bowiego i Matta Damona.

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zawetował projekt ustawy o ocenie oddziaływania na środowisko, który wchodzi w skład tak zwanego eurointegracyjnego pakietu ustaw.http://zik.ua/pl/news/2016/10/31/prezydent_zawetowa_eurointegracyjny_projekt_ustawy_o_ocenie_rodowiska_983127
  Komentarz: Dla obrony prezydenta Poroszenki: podpisanie tej ustawy spowodowałoby wymóg dostosowania się do dyrektyw UE w sprawie środowiska. A Ukraina na dzien dzisiejszy nie ma środków na ratowanie środowiska naturalnego, tymczasem po wprowadzeniu do obrotu ustaleń UE mogłaby nałożyć na ten kraj kary finansowe.

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Never endig story…

  Głosowanie ws. zniesienia obowiązku wizowego dla Ukraińców nie zostało przewidziane w porządku obrad sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w listopadzie.
  O czym świadczy projekt porządku obrad sesji, opublikowany na stronie internetowej Parlamentu Europejskiego, podało wydanie internetowe Europejska Prawda. Nie ma w porządku obrad następnej sesji Parlamentu Europejskiego i kwestia tak zwanego mechanizmu zawieszenia ruchu bezwizowego. http://zik.ua/pl/news/2016/10/31/w_porzdku_dziennym_obrad_pe_na_listopad_brak_gosowania_ws_zniesienia_wiz_983121

  Ukraińcom pozostają apele i przekonywanie opini publicznej takie jak ponizej:

  W bieżącym tygodniu Rada Najwyższa Ukrainy zwróci się do Parlamentu Europejskiego w sprawie podjęcia decyzji o wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy.
  O czym przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij poinformował podczas spotkania przewodniczących klubów parlamentarnych i przewodniczących komisji parlamentu – podała agencja prasowa UNIAN. http://zik.ua/pl/news/2016/10/31/w_tym_tygodniu_ukraiski_parlament_zaapeluje_do_parlamentu_europejskiego_ws_982841

  Czy też apel Poroszenki.

  „Ukraina wykonała wszystkie 144 wymogów dotyczących systemu bezwizowego, sprostała wszystkim kryteriom. Liczę na to, że za okres pozostały do szczytu Ukraina-UE w Brukseli, 24 listopada, Ukraińcy otrzymają tę długo oczekiwaną decyzję, jako uznanie postępu i znak solidarności” − powiedział Poroszenko. http://zik.ua/pl/news/2016/10/31/poroszenko_ukraina_wykona_wszystkie_144_wymogw_dotyczcych_systemu_982691

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Witam,

  Artykuł o gospodarce wiązanej sznurkami – wszystko się sypie bo nie jest od czasów ZSRR remontowane
  http://politikus.ru/articles/85976-nadeyus-ukrainskie-kommunalnye-sluzhby-vse-taki-proderzhatsya.html

  W Wierchownej pracują nad ustawą zabraniającą rosyjskiego w prasie i telewizji…
  http://rusvesna.su/news/1477937952

  Mieszkańcy Geniczewska prosza ROsję o pomoc
  http://politikus.ru/articles/85978-uchastniki-mitinga-v-genichenske-obratilis-k-rossiyskim-vlastyam-s-prosboy-o-pomoschi.html
  http://www.politnavigator.net/srochno-uchastniki-mitinga-na-ukraine-obratilis-k-rossijjskim-vlastyam-s-prosbojj-o-pomoshhi.html

  Od Pana Dawida
  http://tragediadonbasu.com.pl/zycie-na-linii-frontu-spartak-ii/
  .https://youtu.be/JfHXRs2yCVM

  plus zdjęcia w linku
  https://vk.com/feed?z=album267213400_237467000

  Перемирие в Спартаке
  Военный корреспондент Давид Худжец посетил сегодня прифронтовой поселок Спартак, дорогу к которому, по всей видимости, забыли представители ОБСЕ.
  ” Я был в „Спартаке”. Если там перемирие, то я святой”, – написал Давид на своей странице в ВК”
  «В Спартаке перемирие», — констатировал Худжец под громкую канонаду орудий вблизи жилых домов поселка.
  .https://youtu.be/PvKqw32tmbE

  Z D R A D A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Fabryka Poroszenki w rosyjskim Lipiecku nie przyjmuje do roboty obywateli Ukrainy!
  http://nahnews.org/954400-zrada-ot-poroshenko-fabrika-roshen-v-lipecke-ne-beryot-na-rabotu-ukraincev/

  O bombardowaniu Makiejewki
  .https://youtu.be/J0V0zUmby5U

  „Warszawa chce Liwy”
  https://regnum.ru/news/polit/2199646.html
  «Сильная Польша» больше не хочет терпеть Литву
  Вильнюсу предлагают сдаться

  OT na temat Ludwika Krzywickiego
  https://vk.com/feed?w=wall-71230396_5103
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Krzywicki

  Na wszelki wypadek – do zapamiętania
  .https://cs540109.vk.me/c636530/v636530758/3640e/01mUFXQKxW4.jpg

  Powoli do ukraińców zaczyna docierać…
  .https://cs540109.vk.me/c627128/v627128755/3bfaa/Rt71GctsojA.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

 10. .https://cs540109.vk.me/c638417/v638417710/7e59/KqSpEQie7VM.jpg
  Podobno „Polska jest zaszokowana ujawnionymi deklaracjami urzedników ukraińskich”

  jedni mają po prawie 100 mieszkań inni miliardy i to nie tylko grzywien…

  .https://cs540109.vk.me/c836226/v836226466/b03a/e_O-aD2eH8w.jpg
  Deklaracje udowadniają że MFW nie jest potrzebne. Ukraińcy maja kasy jak lodu Eskimosi!

  Niektórzy nie chca się chwalić, wstydliwi są!
  http://nahnews.org/955078-lucenko-prigrozil-nardepam-ugolovnym-srokom-za-otsutstvie-e-deklaracii/

  Niebawem wszyscy obywatele mają się pochwalic co mają!
  http://rusvesna.su/news/1477924861

  Niektórzy żądają by wypowiedzić wojnę USA i się od razu poddać… Ale jak niewolnik może swemu właścicielowi „wypowiedzieć wojnę”???
  http://rusvesna.su/news/1477945752

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Fajny tekst – banderowcy żalą się w swojej prasie na prześladowania w Polsce (np. jednego maluszka banderowskiego w krakowskiej szkole polscy rówieśnicy molestują … „banderowską kurwą” ), tj. na coraz liczniejsze objawy banderofobii (moje) wśród Polaków wywołane.in. przez film Wołyń:
  http://rusvesna.su/news/1477899851

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.