25.11.2016 – Syria: 422 dzień sprzątania świata


SAA wyzwala spory kawałek we wschodnim Allepo.

Dla przypomnienia mapa wschodniego Allepo z odzyskanym terenem sprzed 5 dni:

PS
W związku z problemami zdrowotnymi Bruska do czasu jego powrotu kontynuuje dodawanie pustego wpisu do wątku syryjskiego. Zapraszam do komentowania i umieszczania bieżących informacji z frontu.

Reklamy

7 uwag do wpisu “25.11.2016 – Syria: 422 dzień sprzątania świata

 1. To się nazywa hucpa i bezczelność.
  Turasy grożą
  http://www.hurriyetdailynews.com/-.aspx?pageID=238&nID=106548&NewsCatID=510
  poważnymi konsekwencjami w przypadku następnych ataków na – UWAGA – ich wojska w Syrii. Głos zabrał sam premier.
  „“Our general staff’s military contact with related officials is still continuing. The warning has been given to the officials, certainly and clearly, not to repeat the attack,” Yıldırım said in an interview with state-run TRT. ”
  Czy ten osobnik nie kwalifikuje się do szybkiego leczenia psychiatrycznego?
  Nie chcą ataków na wojska tureckie w Syrii, niech je natychmiast z tego terenu zabiorą!

  Polubione przez 10 ludzi

  • To się nazywa turecka polityka. Erdogan obraził się na UE i zapowiedział referendum w sprawie dalszych starań o członkostwo, oraz akces do SzOS, a Yıldırım wręcz przeciwnie. Wczoraj Erdogan spotkał się z Żyrynowskim i roztaczał perspektywy wspaniałej współpracy, a wieczorem Yıldırım grozi Syrii za atak na tureckie wojska na terenie Syrii. Oni grają na wszystkich instrumentach, tu się obrażą, tu zagrożą, tu się przymilają aby tylko wyszarpnąć dla siebie co lepsze kąski. W końcu się pewnie zaplączą we własne misternie tkane sieci, ale na razie ta polityka balansowania i ustawiania się w charakterze języczka u wagi przynosi im sporo korzyści.

   Polubione przez 4 ludzi

   • a kto im podskoczy??
    Gdy niemal wszystkie państwa NATO sie rozbrajały – Turcja się zbroiła na potegę. Teraz mają 2-gą lub 3-cia najpoteżniejszą armię lądową wśród państw NATO, więc mogą więcej niż inni.
    Erdogana mozna nie lubic, ale to dobry i skuteczny polityk. Aktualnie lawiruje na cienkiej linie między zachodem a Rosją. Jeśli się obrazi na EU, to Rosja z otwartymi ramionami Erdoganowi wszystko wybaczy a nawet część Syrii podaruje.
    Jeśli z Rosja nie wyjdzie to są inni, którzy chętnie Turcje wspierać będą (Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn, Kuwejt czy ostatnio Wielka Brytania).
    Ma się liczne i w miare nowoczesne siły zbrojne, to mozna cwaniakować….

    Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.