Wojna domowa na Ukrainie 30.16.2016r.- 644 dzień od nowego rozejmu.


 

W dniu wczorajszym na podsumowaniu polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych szef MON Antoni Macierewicz ujawnił plan stworzenia wspólnego z Wielką Brytanią traktatu obronnego jako „przełomu w naszych relacjach”.

Tym sposobem potwierdził to, co przewidziałem we wczorajszym wstępnie, że obecna ekipa rządowa poszukuje na siłę sojuszników. Zapominając przy tym, szczególnie przez szefa MON Antoniego Macierewicza z wykształcenia historyka, czym takie traktaty dla Polski dotychczas się kończyły.

Dziwne w tym wszystkim jest to, że poszukiwanie sojuszników ma miejsce w sytuacji gdy jesteśmy już członkiem sojuszu północnoatlantyckiego, a więc organizacji mającej w założeniu zapewnić bezpieczeństwo w przypadku zewnętrznej agresji swoim członkom.

A więc można zadać sobie pytanie: o co w tym wszystkim chodzi?

Czyżby politycy z PiS uważali, że jednak NATO- wbrew rozpowszechnianej propagandzie o tym jacy dzięki temu rządowi jesteśmy bezpieczni, a więc i szczątkowe jednostki wojskowe jakie zdecydowano się skierować na flankę wschodnią-  nie zabezpieczą naszej suwerenności terytorialnej?

A może chodzi o to, że w wyniku politycznego trzęsienia ziemi do jakiego doszło w Stanach Zjednoczonych po ostatnich wyborach prezydenckich, sytuacja geopolityczna ulegnie całkowitej zmianie, a więc rola Polski odrywana dotychczas przestanie mieć znaczenie?

Innym wytłumaczeniem jest to, że obecna ekipa rządowa, zdając sobie sprawę ze słabości Polski, chcąc nadal kontynuować swoją politykę regionalnego mocarstwa, musi znaleźć na Zachodzie takich sojuszników, którzy potrzymają miraż siły i mocy sprawczej tej formacji politycznej jaka rządzi w naszym kraju od ponad 27 lat.

Proszę w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że tak naprawdę w momencie odejścia przez Stany Zjednoczone od polityki konfrontacji wobec Rosji, cała koncepcja polityczna w zakresie stosunków międzynarodowych i roli Polski w regionie, na jakim oparte były koncepcje postkomunistycznych rządów, legły wraz z wyborem na prezydenta USA Donalda Trumpa w gruzach.

Tym bardziej, że strategiczny sojusz polsko-ukraiński, który miał być mocną postawą tej koncepcji, w wyniku bardzo niekorzystnych zmian do jakich tam doszło po rewolcie majdaniarskiej dwa lata temu, wyraźnie dokonuje swego żywota.

Wynika to z tego, że samoistana Ukraina swój byt państwowy oparła na wrogiej Polakom, jak i wszystkim innym mniejszością narodowym, ideologii banderowskiej, nie ma zamiaru w żaden sposób dokonać rzetelnej samooceny tragicznych, dla polskich mieszkańców Kresów Wschodnich i obecnego pogranicza, faktów historycznych.

Dotychczas polskie władze zasłoniły- w imię poronionej i nie przystającej do rzeczywistości, idei sojuszu polsko-ukraińskiego- szczelną kurtyną milczenia prawdę na temat tragicznych kart wspólnej historii. Ale jak wiadomo, taka taktyka nie na długo się zda. I właśnie w momencie przełomu ukraińskiego, gdy zaczęto tam jawnie gloryfikować ideę zbrodniczej ideologii jak i jej twórców oraz wykonawców, Polacy dostrzegli na jaką drogę to nas zaprowadziło.

Tak więc dziś, obecne władze, aby móc dalej kontynuować wcielanie swoich mrzonek o „międzymorzu”, albo nawet „trójmorzu”, a więc snów o potędze i wskrzeszeniu imperium, zmuszone są to robić wbrew woli większej części polskiego społeczeństwa. Napotykając przy tym co raz większy jego opór.

Bo po pierwsze społeczeństwo polskie, a bynajmniej- jego jeszcze samodzielnie myśląca i wyciągająca wnioski- część, domaga się uznania za zbrodnie ludobójstwa to co się wydarzyło na Kresach Wschodnich w czasie i po II Wojnie Światowej.

Po drugie uważa ono, że zamiast fałszywie odgrywać rolę mocarstwową, władze tego kraju powinny przede wszystkim skoncentrować się na zapewnieniu dobrobytu ciężko pracującym na swój los Polakom. Inną jeszcze sprawą jest dokonanie takich zmian w państwie, aby każdy obywatel miał poczucie swoje podmiotowości i wpływu na swój, jak i kraju los.

Dziś mrzonki o potędze, propaganda sukcesu oraz wspieranie naszych wrogów w imię tych mitów, nie służy Polsce i Polakom, ale tym którzy dokonywali na naszych Rodakach zbrodni.

I z tym należy wreszcie skończyć i wcześniej czy później takiej chorej polityki nastąpi kres.

 

http://www.defence24.pl/500490,brytyjscy-zolnierze-w-orzyszu-szersza-wspolpraca-z-londynem,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polsko-brytyjski_uk%C5%82ad_sojuszniczy.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby sytuacja wzdłuż linii rozgraniczenia w Donbasie ustabilizowała się.

I tak, w godzinach od 18:00 do 02:30 ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm oraz moździerzy kaliber 120 i 82 mm, a także opancerzonych wozów bojowych, granatników i karabinów maszynowych, przeprowadzili ostrzał w rejonie Trudowskiego i Aleksandrowki na zachód od centrum Doniecka, miejscowości Spartakus i dzielnicy przemysłowej Jasinowatej, na północ od Doniecka, punktu kontrolnego „Majorsk” na północ od Gorłówki, a także okolic Sachanki na odcinku południowym frontu donieckiego.

Łącznie na ostrzeliwany teren spadło około 145 pocisków ciężkiej artylerii i moździerzy.

Poza tym na odcinku ługańskim frontu, ukraińscy żołnierze w nocy przy użyciu dwukrotnie przy użyciu granatników ręcznych, automatycznych wyrzutni granatów i ręcznej broni maszynowej przeprowadzili ostrzał z kierunku Stanicy Ługańskiej okolic pomnika Kniazia Igora.

Poniżej jeszcze, tradycyjnie już, przedstawiam raport dobowy sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО
За минулу добу 29 листопада 2016 року

Минулої доби російсько-окупаційні війська з мінометів калібру 120 та 82 міліметри та гранатометів обстрілювали Авдіївку. Пізніше, знову ж на Донецькому напрямку, з гранатометів різних систем – Опитне та Кам’янку.
На Луганському напрямку з мінометів окупанти вели вогонь по Кримському, Балці Кошарній та Новозванівці. Під вогонь гранатометів та великокаліберних кулеметів потрапила Станиця Луганська.
На Маріупольському напрямку з мінометів обстрілювали Широкине та Красногорівку, з озброєння БМП – Новогригорівку, Водяне й Талаківку, а з гранатометів – Новотроїцьке. По Широкиному вогонь вів ворожий танк, а по Мар’їнці та Новотроїцькому – снайпер.
Загалом за минулу добу наші позиції були обстріляні 31 раз.”

 

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa dokumentująca skutki ostatniego ostrzału przez ukraińskich żołnierzy wsi Żiełtoje:

 

***

Skompromitowany były premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk podobno spieniężył wszystkie swoje aktywa i przeniósł się do Stanów Zjednoczonych.

Taką informację przekazała  https://www.dni.ru/polit/2016/11/29/354739.html.

Ciekawe, czy nie jest to kolejna ściema propagandowa?

 

Na koniec kilka zdjęć:

Doniecki Państwowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny, występ zespołu muzyczno-instrumentalnego „Izumród” prezentującego rosyjskie utwory ludowe.

Skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińskich żołnierzy wsi Żiełtoje.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

Pozdrawiam.

Reklamy

71 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.16.2016r.- 644 dzień od nowego rozejmu.

 1. http://szczecin.onet.pl/stargard-rozbiorka-radzieckiej-kolumny-zwyciestwa/ft1f5g

  „Dziś w nocy w Stargardzie robotnicy zdemontowali górną część Pomnika Zwycięstwa. W przyszłym roku zniknąć ma cały monument. (…)To miejsce wg złożeń konkursowych powinno się stać przestrzenią atrakcyjną i przyjazną mieszkańcom – mówi Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu.”

  Obstawiam że powstanie tam pomnik JPII, Lecha I, albo Bandery lub Adolfa.

  Rzygać się chce 😦

  Polubione przez 1 osoba

  • Demontowali pod pretekstem zagrożenia dla otoczenia, a potem robotnicy stwierdzili, że było ustrojstwo nad wyraz mocne i ze zdziwieniem trudzili się 3 razy dłużej niż planowali… („ci nasi politycy to prostytutki, w oparach lepszych fajek, w oparach wódki”).(„ten system musi upaść teraz i zaraz”)

   Polubione przez 1 osoba

 2. Poseł Robert Winnicki domaga się przywrócenia stosunków handlowych z Rosją.
  W interpelacji do MSZ poseł pyta:
  „1) Jakie kroki dyplomacja polska podjęła już, aby polscy producenci wrócili na rynek rosyjski i funkcjonowali tam na takich samych zasadach jak prezydent Petro Poroszenko?
  2) Jakie kroki dyplomacja polska podejmie, aby polscy producenci wrócili na rynek rosyjski i funkcjonowali tam na takich samych zasadach jak prezydent Petro Poroszenko? ”

  „Jednocześnie lider Ruchu Narodowego uważa, że obecna sytuacja, w której Polska ponosi koszty sporu ukraińsko-rosyjskiego, jest niedopuszczalna. Według Winnickiego, albo MSZ powinien doprowadzić do wznowienia stosunków handlowych z Federacją Rosyjską, albo powinien domagać się rekompensat finansowych od Ukrainy.”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/robert-winnicki-domaga-sie-przywrocenia-stosunkow-handlowych-z-rosja

  Polubione przez 2 ludzi

  • Jeśli chodzi Waszczykowskiego to odpowiedź te pytania przekracza jego możliwości intelektualne.

   On nie od myślenia jest a od wykonywania poleceń z CK PiS z siedzibą w willi na Żoliborzu.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Witam z wieczora i z podziękowaniem dla Szefa oraz Państwa i zbiorowym „lajkiem” – kilka linków…
  Nie wiem czy coś nie było….

  .https://youtu.be/sogh8cpJP9w
  .https://youtu.be/PqkC9xoTh98
  Pociąg Moskwa Odessa. Dzisiaj
  Йопта реформаторы сделали укрзализныцю шикарной и комфортной

  Pani Sara o sytuacji na UPAdlinie
  .https://youtu.be/f-JRepy2MOs

  mem!
  .https://pp.vk.me/c626519/v626519338/3eb76/hCl8qKQecy4.jpg
  Dowód na to, że „ruscy” przebierali się w mundury SS, ostrzeliwali ukraińskie miasta

  And
  .https://pp.vk.me/c629518/v629518537/46c01/rpE2BT94fII.jpg
  Заявление официального института действующей киевской власти, которую поддерживает г- жа Меркель и ее Христианская Демократическая партия.
  Кстати, такое же заявление делало ведомство Геббельса в 1941 году. Якобы Красная армия обстреливает города для дискредитации войск фюрера.

  To już było – pełna wersja
  Днепропетровск принял эстафету. Полное видео.
  .https://youtu.be/IgAnLT2hug4

  Antej na Krymie
  .https://youtu.be/T6A7e0rv9f0

  O granicach wokół Krymu
  http://www.aif.ru/politics/world/ni_pyadi_morskoy_gladi_chi_morya_vokrug_kryma
  .https://cs540109.vk.me/c604428/v604428787/3b099/EJqvmkAkRbg.jpg

  Ukry ogłosiły strefy bez lotów samolotów nad Krymem. Rosjanie mówią że samoloty będą latać
  https://lenta.ru/news/2016/11/29/ukrpolet/?utm_source=lentatw&utm_medium=social

  Ukry wpadły w pułapkę – teraz nie mogą się wycofać ze „strzelania do Krymu”
  http://dnr-news.com/dnr/37414-minoborony-ukrainy-o-raketnyh-strelbah-nikto-ne-budet-ukazyvat-chto-nam-delat-na-nashey-territorii.html

  Mem:
  .https://pp.vk.me/c837437/v837437907/13855/sGCfib-6AAg.jpg
  Nowy znaczek z Poroszenką nie chce się przyklejać bo wszyscy plują nań z drugiej strony!

  WWP do ukraińskiego ambasadora:
  .https://youtu.be/sfsda37UbIY

  „Głodne ukraińskie bandy będą robić problemy wzdłuż całej granicy z Rosją”. Ode mnie – w Polsce też
  .http://www.politnavigator.net/golodnye-ukrainskie-bandy-budut-sozdavat-problemy-vdol-vsejj-granicy-rossii.html

  Żołnierze ukraińscy uciekają do Rosji

  http://www.ntv.ru/novosti/1726751/ «Служба тупая — дальше некуда»: украинские военные бегут в Россию и просят о помощи

  Miedwiedczuk o ukraińckich lasach co dostały „bezwiz” do Jewropy
  .http://nahnews.org/973686-medvedchuk-prokommentiroval-snyatie-zapreta-na-vyvoz-lesa-kruglyaka-iz-ukrainy/

  mem do tego!
  .https://pp.vk.me/c637819/v637819343/2155b/WeUuePxKyXw.jpg

  Plus – mieszkańcy Vanuatu mają „bezwiz”!!!!!
  Граждане Вануату празднуют предоставление им безвизового режима с Евросоюзом
  .https://pp.vk.me/c635100/v635100907/ab6c/4MKXPBcVF_U.jpg
  .https://pp.vk.me/c638924/v638924710/10c90/9GU7ywMMrz4.jpg

  Ukry już miały bezwiz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  .https://pp.vk.me/c626929/v626929959/37617/Rrq_PrE01Yk.jpg
  +
  .https://pp.vk.me/c635100/v635100907/ab75/N9YTrzGQy3o.jpg

  O Janukowiczu. Jakoś dziennikarze nie zapytali go o to kto ze strony „opozycji” podpisał umowę z rządem Janukowicza którą parafowali i poswiadczali ministrowie trzech krajów
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_57120%2Fall

  A tak w ogóle to ukry wpadły w pułpakę na „przesłuchaniu Janukowicza”. Zaczucono mu zdradę bo rzekomo napisał list do Moskwy z prośbą o pomoc. Ale według ukrów w tym dniu nie był prezydentem ale „zwykłym obywatelem” – więc stawiając zarzut przyznają tym samym, ze jest on „legitymnym” prezydentem…

  Допрос Виктора Януковича; хоровое пение на вокзалах Харькова, Одессы и Москвы; депортация из ДНР журналистов телеканала «Дождь». Вот главные темы, которые сегодня обсудили известные донецкие блогеры Денис Селезнёв и Константин Долгов.
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1480453168
  .https://youtu.be/77-XQmuGDaU

  O sprzedawczyku Janukowiczu
  http://rp-lnr.ru/main/12620-yanukovich-kak-predat-dvazhdy-v-techenie-shesti-chasov

  Zarzuca mu się że odwołał Bierkutowców którzy juz-już likwidowali majdaniarstwo

  Oleg Cariow o Janukowiczu
  .https://youtu.be/5ZhjIEWGpzA

  Plus
  https://russian.rt.com/inotv/2016-11-29/Ukrainskie-eksperti-Kievskij-sud-doprosil
  Украинские эксперты: Киевский суд допросил Януковича по приказу Москвы

  Majdaniarze w całej krasie:
  .https://pp.vk.me/c837636/v837636863/12eca/lLvLL3QkeAc.jpg

  Statystyka dotycząca wypuszczonych więźniów zgodnie z „prawem Sawczenki”
  .http://kharkovchane.ru/2016/11/30/policiya-ozvuchila-statistiku-osvobozhdennyx-po-zakonu-savchenko-na-ukraine/

  Epidemia grypy na UPAdlinie
  http://nahnews.org/973381-na-ukraine-epidemiya-grippa-za-pomoshhyu-obratilis-poryadka-200-tysyach-chelovek/

  Obóz koncentracyjny dla Rosjan.
  .https://youtu.be/JJELCH6hmKo

  Ukry chca budowac obozy koncentracyjne! Dla mieszkańców Donbasu!
  .https://youtu.be/SmW0yyGwhAU
  http://rusvesna.su/news/1480458062

  „Polska zabierze co jej się należy”
  https://nstarikov.ru/club/72679

  Donbas sprzedaje ukrom węgiel a ukry pokornie płacą
  http://politexpert.net/20420-i-smeh-i-greh-donbass-beret-dan-s-ukrainy

  Starikow o rozmowach w Mińsku
  https://nstarikov.ru/blog/72687

  Ukry nie chcą przerwac wojny na Donbasie!
  .http://vesti-ukr.com/strana/212587-ukraina-vyctupila-protiv-predlozhenija-rf-o-prekrashchenii-ato-na-donbacce

  Mieszkańcy UPAdliny rozbijają liczniki gazu
  http://dnr-news.com/dnr/37415-shokirovannye-platezhkami-za-gaz-mariupolcy-kuvaldami-razbivayut-gazovye-schetchiki.html

  Gazu zabraknie? Konferencja
  .https://youtu.be/YDy3gf0ZX_k

  ceny do i po majdanie
  .https://pp.vk.me/c626216/v626216825/37039/Pewx9TKT2SI.jpg

  USA żądają od Poroszenki nacjonalizacji jego banku!
  http://politvesti.com/?p=21768

  Departament Stanu daje 800 tysięcy USD dla „aktywistów Poroszenki”
  .https://russian.rt.com/world/article/337077-gosdep-grant-ukraina

  W Ługańsku zatrzymano bloggera
  .https://youtu.be/HtjcLEKQkqs
  МГБ ЛНР задержан луганский блогер, известный под никнеймом «Edward Ned»

  A teatr z Ługańska pokazał w Moskwie sztuke teatralną. Po ukraińsku!
  Луганский театр показал в Москве спектакль на украинском языке
  http://www.novorosinform.org/news/63784

  OBWE potwierdza jeszcze raz, że żadnych „ruskich wojsk” nie ma na Donbasie
  http://nahnews.org/973284-v-obse-oprovergli-zayavleniya-rukovodstva-ukrainy-o-nalichii-vojsk-rf-v-donbasse/

  Ukrom przekazano ciała dwóch dywersantów
  .https://youtu.be/crL621nvDqk

  Dobranoc!

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.