Wojna domowa na Ukrainie 2.12.2016r.- 646 dzień od nowego rozejmu.


No i znowu poczułem ten dokuczliwy brak bezpieczeństwa, który pojawia się w miarę napływu coraz to nowych informacji, wbrew usilnym zapewnieniom szefa MON Antoniego Macierewicza, premier rządu Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy,  że jesteśmy, silni, zwarci i gotowi. I to oczywiście dzięki rządom PiS i jego „dobrej zmianie”.

Interesujące, że na ten temat sam szef nad szefów- prezes formacji PiS, w tej sprawie nabrał wody w usta i temat ten jakby dla niego nie istniał.

Może po prostu ma na tyle oleju w głowie, że nie chce się na końcówce swojej długoletniej kariery politycznej dodatkowo kompromitować?

Pozostawiając na razie te wątpliwości na boku, licząc że prawda wyjaśni się z czasem, okazuje się, że wczoraj wyciekły informacje z tajnego spotkania sejmowej Komisji Obrony z wiceministrem MON Bartoszem Kownackim, który przedstawiła tam plan wydatków MON.

Reporter „Radia ZET”, który dotarł do tych informacji wynotował, że zamiast 24 śmigłowców uderzeniowych MON kupi tylko 3 i to dopiero za 2 lata, a liczba dronów, które miały trafić do OT, wyniesie 20-30.

Z ich informacji wynika, że wojsko i Obrona Terytorialna zostaną znacznie skromniej wyposażeni niż deklarował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Informację o mniejszych zakupach podała również „TVN24”, która przypomniała też, że jeszcze miesiąc temu minister Antoni Macierewicz mówił o zakupie „tysięcy dronów”.

https://twitter.com/MariuszGierszew?ref_src=twsrc%5Etfw

Informacje te natychmiast zdementował były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, który na swojej stronie na Twitterze napisał, że MON „planuje pozyskać około 200 dronów obserwacyjnych i wywiadowczych”, a także powyżej 1000 dronów bojowych. Tylko, że jak napisał: 200 dronów obserwacyjnych i bojowych ma się dopiero pojawić do 2022 roku, a więc będzie to musztarda po obiedzie. Jeśli oczywiście ta musztarda jednak jakimś cudem będzie 🙂

https://twitter.com/MisiewiczB?ref_src=twsrc%5Etfw

Tak więc zamiast tysięcy dronów, które według obecnie obowiązującej doktryny ukutej przez naszego genialnego stratega wojskowości, a pełniącego obecnie szefa MON Antoniego Macierewicza, miały stanowić „broń masową”, będziemy mieli zapewne w resorcie obrony i spółkach zbrojeniowych na dobrze płatnych i nikomu nie potrzebnych etatach tysiące Misiewiczów 🙂

Dodam, że zupełnie innego zdania na temat ujawnionych przez „Radio ZET” informacji, jest tuba propagandowa formacji PiS mianująca się „niezależną”. Według tego „niezależnego” portalu obecnie „trwa operacja dezinformacyjna wobec MON”:

http://m.niezalezna.pl/90070-trwa-operacja-dezinfomacyjna-wobec-mon-do-2022-r-wojsko-planuje-kupic-okolo-200-dronow

Dodam, że w między czasie okazało się także skąd się wziął te sławny już- „ruski dron”, który w czasie szczytu NATO w Warszawie krążył sobie po niebie zakłócając spokój uczestników szczytu. Wtedy to szef MON Antoni Macierewicz mówił o „próbie penetracji”– nie dodając jak zwykle żadnych innych szczegółów, a więc: i czego penetracji?

A więc niedawno okazało się, że ten wrogi dla naszego bezpieczeństwa, i oczywiście świata również, bo jak wiadomo w Warszawie pojawili się wówczas przywódcy najważniejszych krajów Zachodu, na czele z hegemonem oraz głową kraju, z którym mamy podobno zawarte jakieś strategiczne partnerstwo, tj, samoistnej Ukrainy, był dronem znajdującym się pod kontrolą MON (!).

Przypomnę, że informację o tym niecnym incydencie z dronem podał sam wódz Antoni Macierewicz, oczywiście sobie osobiście przypisując jego unieszkodliwienie czyli dokonanie niebywałego wyczynu.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,20374120,szczyt-nato-w-warszawie-dron-unieszkodliwiony-nad-warszawa.html,

http://www.defence24.pl/401310,izraelski-dron-male-nad-polska-zabezpieczenie-szczytu-nato-i-sdm.

Tak więc- summa summarum,  wychodzi na to, że Antoni Macierewicz na stanowisku szefa MON niemiłosiernie dewastuje Wojsko Polskie, czyli nasze bezpieczeństwo, ale za to buduje pisowskie zbrojne ramię Wojska Obrony Terytorialnej.

Powiedzieć o Macierewiczu, że jest V kolumna, to trafić w „dziesiątkę”.

Posłowie Platformy ujawnili co się działo na tajnych obradach  sejmowej komisji Obrony Narodowej.

A więc Cezary Tomczyk powiedział, że:

„Wczoraj odbyło się utajnione posiedzenie komisji Obrony Narodowej ws. modernizacji polskiej armii. I muszę powiedzieć, że jestem wstrząśnięty. Bo wszelkiego rodzaju dywagacje, jak ma wyglądać polska armia ze strony Macierewicza okazały się farsą. Opinia publiczna powinna żądać tego, jak wyglądają te szczegóły. Wiedza, którą wyniosłem z tego posiedzenia jest dla mnie porażająca. To co zaprezentował wczoraj minister obrony narodowej było farsą. Opinia publiczna powinna żądać ujawnienia tych danych, które są możliwe czyli np. informacji o przetargach.”

Natomiast Sławomir Nitras dodał, iż:

„Antoni Macierewicz niszczy wiarygodność Polski. To sytuacja wyjątkowo niebezpieczna i wymaga reakcji rządu.

A newsa m mistralach Macierewicz miał z ‚niejawnych źródeł’. Czyli z głowy, czyli ‚pocałujta mnie w cztery litery’. Oszust. Trzeba Macierewicza wykopać, bo zniszczy nam bezpieczeństwo do szczętu.

Podobno zakup dronów jest rzędu kilkudziesięciu, a miały być tysiące, a myśliwce bojowe to za wiele palców jednej ręki.”

No i jak tu się czuć bezpiecznym i spokojnie spać po nocach, jeśli tacy ludzie dorwali się obecnie do władzy:

Co by nie mówić na ten temat, PiS poza powołaniem sławetnego już Wojska Obrony Terytorialnej, najwyraźniej wzmacnia wewnętrzne siły represji, co można interpretować w ten sposób, że swojej władzy będzie bronił zażarcie i nie odda już jej bez walki nigdy:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-nowa-ustawa-dofinansuje-policje/4hq9q8

A miało być tak miło i radośnie, bo znalezienie, wg. przedwyborczych obietnic złożonych przez  prezesa PiS 100 mld złotych na realizację programu tego ugrupowania to tyle co splunąć.

A więc będzie jak będzie.

Alleluja i do przodu!

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do kolejnej relacji z wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja wzdłuż linii styku w Donbasie nie uległa znaczącej zmianie.

I tak, w godzinach pomiędzy 18:00 a 01:30, ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm oraz moździerzy kaliber 120 i 82 mm, a także opancerzonych wozów bojowych, granatników i ręcznej broni maszynowej przeprowadzili ostrzał w rejonie Staromichajłowki na zachodnich obrzeżach Doniecka, gdzie  wyniku tego uszkodzone zostało pięć domów jednorodzinnych, w tym  przy ulicy Dniepropiertowskiej jeden, a cztery inne przy ulicy Bakijskich Komisarzy. Pod ukraińskim ostrzałem znalazła się również dzielnica przemysłowa Jasinowatej, wieś Zajcewo na północnych obrzeżach Gorłówki, okolice Dokuczajewska, a tam wieś Biełaja Kamienka, okolice Telmanowa, a tam Nowopasła oraz Sachanka, Dzierżyńsk i Leninsk na południowym odcinku frontu donieckiego w nowoazowskim obwodzie. Łącznie na ostrzelany rejon spadło około 430 pocisków ciężkiej artylerii i moździerzy.

Dodam, że w wyniku ostrzału przeprowadzonego przez ukraińskich żołnierzy ekipy remontującej sieć energetyczną w okolicy Jasinowatej, został ranny jeden z pracowników brygady energetyków.

Dziś od rana trwa ciężki ostrzał okolic Makijewka-Komsomolsk oraz zachodnich obrzeży Jasinowatej.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu ukraińskie wojsko w ciągu minionej doby przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm oraz granatników i ręcznych karabinów maszynowych przeprowadzili ostrzał okolic wsi Kalinowo, Nowokijewki i pomnika Kniazia Igora znajdującego się koło mostu łączącego drogę z Ługańska do Stanicy Ługańskiej.

Poniżej, tradycyjnie już, zamieszczam jeszcze raport dobowy sporządzony przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) wobec ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie:

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 1 грудня 2016 року

Минулої доби російсько-окупаційні війська 42 рази вели вогонь по наших позиціях на всіх напрямках.
На Маріупольському – зі 120 та 82 міліметрових мінометів противник обстріляв Широкине, Красногорівку та Талаківку. З гранатометів, озброєння БМП зенітних установок та великокаліберних кулеметів окупанти вели вогонь по Мар’їнці, Новогригорівці, Новотроїцькому. По Новотроїцькому та Красногорівці вогонь вів снайпер.
На Донецькому напрямку під вогонь гранатометів і великокаліберних кулеметів потрапила Авдіївка, Зайцеве та Луганське.
А на Луганському напрямку ворог з мінометів калібру 120 та 82 міліметри обстріляв Балку Кошарну, а з гранатометів різних систем – Новоолександрівку, Троїцьке та Кримське. Знову обстрілювали і Станицю Луганську.”

I jeszcze na koniec tego wątku krótki film pt. „Życie na pograniczu wojny i pokoju”:

***

W dniu wczorajszym w rejonie ŁRL, w pobliżu miejscowości Kirowsk, ukraiński żołnierz przekroczył w pojeździe bojowym piechoty (BWP) linię rozgraniczenia i oddał się w ręce żołnierzy z oddziałów Milicji Ludowej ŁRL.

„W tej chwili ukraiński żołnierz przekazany został do komendantury wojskowej, gdzie spisywany jest raport na temat szczegółów tego incydentu”– powiadomił oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL major Andrej Mareczko.

Ze swej strony dowództwo ATO, oskarżyło dziś rano zbiegłego na stronę powstańców ukraińskiego żołnierza o zdradę.

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

105 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 2.12.2016r.- 646 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem w mediach prokijowskich trwa chyba powolne przygotowanie do ogłoszenia ‚wielkiego kompromisu”. Tym razem pojawił się artykuł którego autor (autorzy) prognozują że Kijów będzie musiał zgodzić się na wszystkie „ustępstwa” jakie wynikają z porozumień mińskich (tzw. Mińsk 2, czyli tych zawartych po tzw. kotle debalcewskim) w związku z zmianą ‚warty w Waszyngtonie”. Powołują się przy tym na opinie „niezależnej” agencji analitycznej ‚Stratfor” nazywanej popularnie „cieniem CIA”;
  http://korrespondent.net/ukraine/3782268-Stratfor-kyev-vynudiat-poity-na-ustupky-v-mynske-2

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Kolejne „wielkie zwycięstwo kijowskiego majdanu”. Prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Rolnych Władimir Klimienko oskarżył władze w Kijowie o całkowity brak zainteresowania tym w jakim połozeniu znajdują sie producenci rolni na Ukrainie (czyli czy po nałozeniu embarga na rynek rosyjski będą mieli zapewnione alternatywne rynki zbytu), co doprowadziło miedzy innymi do tego że ukraińskie elewatory pełne są GNIJĄCEGO ukraińskiego zboża;
  http://www.politnavigator.net/ukrainskoe-zerno-massovo-gniet-na-ehlevatorakh-agrarnojj-sverkhderzhavy.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. W Panamie odbyło się ’17 Międzynarodowe Forum walki z korupcją”;
  http://news24ua.com/prezident-poroshenko-stal-simvolom-17-oy-mezhdunarodnoy-konferencii-po-borbe-s-korrupciey-v-paname
  Na plakacie promującym to wydarzenie PIERWSZOPLANOWĄ POSTACIĄ nie stali się Prezydent Rosji, czy Prezydent Syrii lub Iranu oskarżani o korupcje , w związku z tzw. aferą Panama Papers, a „generalissimus” Poroszenko…

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Witam z rana kilkoma linkami „wczorajszymi”…

  Striełkow rozmienia się na drobne – przystała do faszystów?

  Ponad połowa obywateli Krainy nie płaci za gaz
  .https://youtu.be/WLSzLQDcH6g

  Grojsman: obywatele będą płacić za ciepło bez wzgledu na to czy jest licznik
  http://lksmu.com/14-economics/1090-grojsman-za-teplo-vse-budut-platit-po-schjotchikam-dazhe-esli-schjotchika-net


  Ukraińska grupa „Sektor bez Gazu”

  Naftogaz nie zamierza remontować rur z gazem
  https://ria.ru/caricature/20161202/1482735613.html

  Dziennikarze ukraińscy o Poroszence który zarabia na wojnie
  http://novorusmir.ru/archives/19206

  Coraz więcej informacji pojawia się na temat przewrotu i majdanu
  .http://antifashist.com/item/pravoseki-raskryvayut-tajny-majdana-po-aktivistam-strelyali-zavezennye-avakovym-i-pashinskim-snajpery-dili-gribauskajte.html
  .http://sharij.net/69428
  .https://cs540109.vk.me/c604325/v604325433/3b1cd/IykOLI1059g.jpg

  Niemcy o korupcji w telewizji Poroszenki
  https://russian.rt.com/inotv/2016-12-02/FAZ-ZHurnalisti-Poroshenko-priznalis-v
  http://dnr24.com/main/25800-nemeckie-smi-pishut-o-zarplatah-v-konvertah-u-zhurnalistov-telekanala-poroshenko.html

  W Kijowie obawiają się powstania „drugiej Ukrainy” stworzonej wokół Donbasu

  .https://youtu.be/T-BzDlxRL64

  Ukraińcy budują koło Krymu 150-metrowy maszt by prowadzić faszystowską propagandę
  http://korrespondent.net/ukraine/3782078-na-chonhare-stroiat-vyshku-dlia-veschanyia-na-krym
  .https://pp.vk.me/c837626/v837626330/11667/5Du-9DDmcmI.jpg

  Ukraińcy sie przestraszyli więc kolejny dzień strzelania rakietami sie nie odbył z uwagi na złą pogodę.
  .https://pp.vk.me/c637819/v637819343/22cad/tZBm5FP6qWc.jpg
  .https://youtu.be/hlTJRPKvebE

  Jak ukraińcy przygotowywali holokaust Polaków
  http://ukraina.ru/exclusive/20161202/1017938861.html

  W Jewropie rozpoczęto polowania na ukraińców. Na Słowacji zatrzymano 15-osobową bandę

  Jewropa mówi o trybunale dla Poroszenki

  Oligarchowie przeciwko Poroszence i jego korupcji (?????) 🙂
  https://russian.rt.com/ussr/article/337952-ukraina-oligarhi-poroshenko-korrupciya

  Rozprawa w sprawie „2 maja” zacznie się od nowa
  http://www.novorosinform.org/news/63920

  Poroszenka się boi bo w Holandii dokonano eutanazji na jednym alkoholiku
  .https://pp.vk.me/c626519/v626519338/3fd62/UYfuBkxO70I.jpg
  .https://youtu.be/r5SDk006S54

  Banderowcy. Propozycja ich hymnu z 1941

  .https://pp.vk.me/c637819/v637819343/22d09/q-YGfUxlNrQ.jpg
  .https://pp.vk.me/c637819/v637819343/22d10/FSNzOy-vIEA.jpg
  .https://pp.vk.me/c637819/v637819343/22d17/DOs-wc3s-AA.jpg

  Timczuk_Bez-Strat o tym, że rosyjskie specsłużby śpiewają „ruskie piosenki” na ukraińskich dworcach
  https://topwar.ru/104804-tymchuk-pesennyy-fleshmoby-na-vokzalah-ukrainy-operaciya-rossiyskih-specsluzhb.html

  Tekst o warunkach w jakich zyją na froncie banderowcy
  https://www.novorosinform.org/articles/7955

  Nad Donbasem przeleciał amerykański dron zwiadu
  http://news-front.info/2016/12/02/na-donbasse-zafiksirovali-prolet-amerikanskogo-bespilotnika/#.WEFOnWh-hH0.vk

  Na Donbas jada kolejne czołgi
  https://www.novorosinform.org/news/63904

  Офицер ДНР Корса: Мы не террористы, взявшие палки и бросившиеся на спокойных украинцев
  https://riafan.ru/580224-oficer-dnr-korsa-my-ne-terroristy-vzyavshie-palki-i-brosivshiesya-na-spokoinyh-ukraincev

  Kijowianie odłaczyli wodę dla Ługańska
  http://antimaydan.info/2016/12/eto_ne_kiev_otkluchil_lugansku_vodu_eto_russkih_ludej_v_luganske_fashisty.html
  https://arhano.ru/articles/eto-ne-kiev-otklyuchil-lugansku-vodu-eto-russkih-lyudey-v-luganske-fashisty-ostavili-bez

  Planują odłączyć Ługańsk od elektryczności
  http://antimaydan.info/2016/12/kiev_reshil_lishit_lugansk_elektrichestva.html

  Ukraiński sąd skazał na 8 lat więzienia obywatela który miał w telefonie linki na grupy antymajdanowe i noworosyjskie

  Rewolucja na UPAdlinie zacznie się po 15 stycznia
  .https://youtu.be/hiCwHdoIXHM

  Kijów zaprzestaje finansowania Czerwonego Krzyża
  https://cont.ws/post/446905

  Dodatkowe informacje o dezerterze co uciekł na BMP. Nie umiał go prowadzić, więc przejechał tylko 200 metrów i mimo ostrzału banderowców udało mu sie dotrzec do opołczeńców
  https://www.novorosinform.org/news/63916
  https://riafan.ru/580518-sbezhavshii-v-lnr-soldat-obyasnil-pochemu-pokinul-iz-vsu
  .https://pp.vk.me/c837435/v837435977/10eb8/4kt-oOQYB_0.jpg

  Ukraina w ogniu. Pełna wersja dobrej jakości
  .https://youtu.be/jldDjGMADvk

  O sankcjach. Z pomoca zachodnich firm wyposaża się rosyjską hydroelektrownię

  .https://pp.vk.me/c626126/v626126494/3a38f/fVs86xsHV54.jpg

  And / und / i

  Dodatek o wymordowaniu żydów pod Rygą
  https://lenta.ru/articles/2016/12/02/riga/

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.