Wojna domowa na Ukrainie 6.12.2016r.- 650 dzień od nowego rozejmu.


Według oligarchy pełniącego urząd prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki: ukraińska armia jest najpotężniejsza w Europie. A więc bójmy się. No chyba, że dzięki WOT będziemy mieli jeszcze potężniejszą armię niż Ukraina.

Pod pretekstem obchodów święta górniczego Barbórki, najważniejsze osoby w państwie, a więc szef MON, premier i prezydent, przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję promującą obecne rządy.

I tak przedwczoraj, w niedzielą rano 4 grudnia br., premier rządu Beata Szydło uczestniczyła w uroczystościach barbórkowych wraz z górnikami w rodzinnych Brzeszczach.

Następnie premier Szydło wzięła udział w Akademii Barbórkowej w Jaworznie, która została zorganizowana przez Zakład Górniczy „Sobieski”.

Jak zapewniła tam premier Beata Szydło, rząd nie zejdzie z drogi reform i zmian w górnictwie. Nawiązała też do ostatnich wystąpień opozycji i zaapelowała o poparcie reform, akcentując, że górnictwo potrzebuje spokoju i stabilizacji.

„Chcę tym wszystkim politykom, którzy dzisiaj próbują wykorzystywać zmiany w górnictwie do budowania własnego kapitału politycznego; chcę im powiedzieć, że my z drogi reform i zmian nie zejdziemy, dlatego że one są potrzebne polskiej gospodarce, polskiemu górnictwu” – powiedziała Beata Szydło.

Premier zapewniła jednocześnie, że polska gospodarka będzie się opierała na polskim węglu.

Co może stać się przyczyną dobicia tejże gospodarki i gospodarstw domowych wraz z nią.

Natomiast szef MON Antoni Macierewicz wziął wczoraj (5.12.16r.) udział w akademii z okazji  Dnia Górnika – Barbórki w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie.

Tam pozwolił sobie w swoim przemówieniu porównać pracę górników ze służbą w wojsku, co jest wg. mnie bardzo obraźliwe dla górników. Jednocześnie świadczy to również i o tym , jakie rzeczywiście pojęcie o ciężkiej pracy- ogólnie (a górnika w szczególności), ma Macierewicz. Mam nadzieję, że słowa tego zawodowego opozycjonisty, który nigdy żadną uczciwą pracą się nie skalał, górnicy sobie zapamiętają:

„….  jest coś niesłychanie wspólnego między waszą pracą, ba waszą służbą i wojskiem. To co jest wspólnego, wiąże się nie tylko z tym nieustannym poczuciem niebezpieczeństwa i zagrożenia, ale także ze świadomością, że od Was zależy bezpieczeństwo kraju, tak jak od wojska, od armii, od żołnierza, zależy bezpieczeństwo kraju to zewnętrzne,  to militarne, tak od was zależy to bezpieczeństwo, bez którego nie ma niepodległości,  nie na niezawisłości, nie ma demokracji, nie ma porostu możliwość życia narodu” – powiedział szef MON Antoni Macierewicz.

Tego samego dnia udał się z wizytą do Łęcznej prezydent Andrzej Duda.

Tam w przemówieniu jakie wygłosił w Zespole Szkół nr. 2 w Łęcznej, powiedział, że:

„Często słyszę lament., że kobiety zwalniają się, bo mają 500 plus, to mówię bardzo dobrze. Zapłaćcie im więcej. 1200 zł na kasie w markecie to nie jest dużo”

W tym momencie chciałoby się zapytać, co kolejne władze III RP, a wraz z nimi formacja PiS, zrobiła w ciągu ostatnich 27 lat, aby np. w Łęcznej kobiety nie musiały tylko pracować na „kasie w markecie”?

Co władze tego kraju, a wraz z nimi obecny rząd, zrobił, aby kobieta w Łęcznej mogła zarobić, poza etatami państwowymi i samorządowymi, więcej niż 1200 złotych?

Tak się składa, że osobiście znam te zagubione na Ścianie Wschodniej miasteczko, i wiem w jaki sposób rozwijała się, i umacniała swoje pozycje, lokalna sitwa powiązana z kopalnią „Bogdanka”, która aby zachować swoje wpływy, wykończyła całą potencjalną, istniejącą tam w powijakach konkurencję, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu i rodzącej się w bólu warstwę średnią. Dlatego dziś tam praca jest tylko na etatach państwowych lub samorządowych oraz w mocno rozwijających się sieciach handlowych, w tym aptecznych. A za to nie ma usług, nie ma produkcji, a jeśli jeszcze gdzieś się tam zachowały to dogorywają swoich ostatnich dni. Za to firmy powiązane rodzinnie z królikiem mają się dobrze, a nawet bardzo dobrze (np. hurtownia papiernicza „Wesjan Sp. z o.o”, http://www.przetargi.egospodarka.pl/kto-wygral/17656291,wesjan-sp-z-o-o.html), ale w nich kobiety nie mogą liczyć na zarobki większe niż ustalone przez państwo pensje minimalne.

Podczas tej samej wizyty, której pretekstem było oczywiście święto patronki górników- św. Barbary, prezydent Duda, w trakcie odwiedzin kopalni „Bogdanka”, podziękował górnikom za pracę w najnowocześniejszej kopalni w Polsce:

„Lubelskie wpisało się w tradycję górniczą. To jest drugie wielkie zagłębie. Bogdanka to czarna perła polskiego górnictwa” – powiedział Andrzej Duda.

Następnie dodał, że:

„To Lubelskie Zagłębie i kopalnia Bogdanka to miejsca bardzo szczególne. Bogdanka jak na polskie warunki jest kopalnią młodą, pochodzi z lat 70. Miło mi to mówić, bo sam jestem z lat 70 (…) Węgiel jest naszym podstawowym surowcem energetycznym. Nie zastąpi go żadna energia wiatrowa ani inna, bo Polsce się to nie opłaca. Węgiel jest naszą podstawą, bo jest nasz. Nigdy nie zgodzę się na to żeby Polsce ten węgiel odebrano poprzez jakiekolwiek zapisy aktów unijnych czy innych. Będziemy walczyli o nasze interesy, a węgiel jest naszym interesem strategicznym” – zapewniał górników z „Bogdanki” prezydent Andrzej Duda.
Na zakończenie dodał, że ma nadzieję, że w regionie lubelskim będą powstawały kolejne kopalnie.
Tak więc Andrzej Duda, pamiętał, że decyzję o budowie kopalni „Bogdanka” podjęto w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku, a więc w czasach tak znienawidzonej przez niego, niedobrej i niesprawiedliwej „komuny”. Która to „komuna” stworzyła od podstaw w szczerym polu, a raczej wśród nieużytków łęczyńskich bagien, kopalnię na miarę XXI wieku, dającą szansę na zatrudnienie i awans społeczny mieszkańcom okolicznych wsi i miasteczek.
Zapomniał też dodać, że kopalnia ta swoją obecną rentowność zawdzięcza tylko temu, że przeszła gruntowną restrukturyzację i praktycznie rzecz biorąc jest przedsiębiorstwem prywatnym, czyli quasi kapitalistycznym.
A więc to co obecnie z nią się dzieje, ile węgla się tam wydobywa, i o liczbie osób zatrudnionych, nie zależy w żadnym stopniu od administracji państwowej, tylko od jej właścicieli, czyli np. niszczonych przez państwo Otwartych Funduszy Inwestycyjnych, które posiadają około 30% jej akcji oraz Grupy „Enea” posiadająca około 66% akcji „Bogdanki”.
Można więc przyjąć, że to co obiecał górnikom w Łęcznej Andrzej Duda, jest kolejnym koncertem dobrych, ale bez żadnego pokrycia, życzeń.
Poza tym, chciałoby się zapytać:
„Kto te górnictwo, jak i przemysł stoczniowy, przetwórstwa stalowi, maszynowy, lekki, chemiczny i…. można by tak było wymieniać bez końca, wykończył?
Może leśne ludki, a nie ludzie rządzący Polską, który wywodzą się z opozycji antyustrojowej okresu PRL-u i z NSZZ „Solidarność”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdanka_(kopalnia).

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby, sytuacja wzdłuż linii frontu w Donbasie w zasadzie nie uległa jakieś większej zmianie, i intensywność wrogich działań militarnych przez ukraińskich żołnierzy utrzymuje się nadal na poziomie średnim.

I tak, w godzinach od 18:00 do 02:30, ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał wsi Trudowski oraz Aleksandrowki i Staromichajłowki, w których na skutek ostrzału zostały uszkodzone dwa domy jednorodzinne: w Aleksandrowce, przy ulicy Lenina nr. 58 oraz w Staromichajłowce przy ulicy Szewczenki nr. 39.

Poza tym ostrzelane zostały również okolice donieckiego lotniska, rejon „Volvo-Center, strefa przemysłowa Jasinowatej, Zajcewo na północnych obrzeżach Gorłówki oraz wsie sachanka i Leninskoje w nowoazowskim obwodzie na południowym odcinku frontu donieckiego.

Łącznie na ostrzeliwany teren spadło około 250 pocisków ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm oraz z czołgów, a także z moździerzy kaliber 120 i 82 mm.

Dziś rano od godziny 07:10, czasu lokalnego, ukraińscy żołnierze, przy wykorzystaniu opancerzonych wozów bojowych, czołgów i moździerzy kaliber 120 i 82 mm, przeprowadzili ostrzał dzielnicy przemysłowej na zachodnich obrzeżach Jasinowatej. Do tej pory spadło tam około 30 pocisków moździerzowych kaliber 82 mm oraz około 21, kaliber 120 mm.

Poza tym, w rejonie ługańskiego odcinka frontu, ukraińscy żołnierze, przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, automatycznych wyrzutni granatów, ręcznych wyrzutni rakiet p.panc i broni maszynowej, przeprowadzili czterokrotnie ostrzał pozycji obronnych zajmowanych przez Milicję Ludową ŁRL. I tak, ostrzelano rejon w pobliżu wsi Ługańskoje, Sokolników i Żołtoje oraz Kalinowo.

Poniżej, tradycyjnie już, zamieszczam raport z ostatniej doby sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) w Donbasie:

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 5 грудня 2016 року.

Протягом вчорашнього дня ворог концентрував свої провокаційні зусилля переважно на Маріупольському та Донецькому напрямках.
Зокрема, з мінометів, гранатометів та озброєння БМП окупанти обстріляли Широкине, Красногорівку і Водяне.
З мінометів ворог вів вогонь по Луганському, а з великокаліберних кулеметів – по Опитному.
Після 18 години окупанти розпочали обстріли наших позицій переважно зі 120 міліметрових мінометів на Луганському напрямку. Під вогонь потрапили: Балка Кошарна та – тричі поспіль – Кримське. З гранатометів обстріляли Троїцьке та Станицю Луганську.
На Маріупольському напрямку – з мінометів, гранатометів та стрілецької зброї бойовики обстріляли Широкине, Талаківку, Павлопіль, Новомихайлівку, Тарамчук. З Озброєння БМП – Водяне.
А на Донецькому – з гранатометів та стрілецької зброї – Авдіївку та Зайцеве.

Якщо до 18 години відбулося 9 обстрілів, то до нуля годин – ще 17. Переважна більшість – зі 120 міліметрових мінометів.”

***

Były deputowany ukraińskiej Wierchownej Rasy Aleksander Oniszczenko powiedział, że większość środków jakie Kijów otrzymał w ramach pomocy od MFW przeznaczone zostało na finansowanie wojny w Donbasie:

„Większość tych pieniędzy poszła na wojnę, w prowadzenie której Poroszenko jest bardzo zainteresowany. Wszystkie umowy związane z prowadzeniem wojny, aż do najmniejszego szczegółu zaopatrzenia armii, zawierane są z firmami znajomych Poroszenki. Dla nich jest to tylko biznes”– powiedział dla stacji telewizyjnej „RT” Aleksander Oniszczenko.

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Reklamy

56 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 6.12.2016r.- 650 dzień od nowego rozejmu.

 1. Warto przeczytać;
  http://konserwatyzm.pl/artykul/23529/wielomski-czy-stany-zjednoczone-zostana-wyspa-prof-song-hongbing-w-sejmie-rp-29-xi-2016/
  I fragment z tezą o której już tutaj kilkukrotnie napomykałem „W tej perspektywie można docenić mądrość Donalda Trumpa, który zawsze podkreślał, że wrogiem USA nie jest Rosja, lecz są nim Chiny. Rosja walczy jedynie o imperium w granicach dawnego ZSRR, godząc się z utratą Europy środkowej. Rosja walczy o Ukrainę, walczy o swoje wpływy na Bliskim Wschodzie (Syria), ale nie walczy o panowanie nad światem. Chiny wypowiadają dziś Ameryce wojnę o panowanie nad globem i dlatego Trump (słusznie) tutaj lokuje największego wroga swojego kraju…Prawdopodobnie dlatego Donald Trump gotowy jest zaprzyjaźnić się z Władimirem Putinem, przestać wspierać terrorystów islamskich w Syrii i oddać ten kraj ponownie we władanie Assada, czyli sojusznika Moskwy. Być może nawet gotowy jest poświęcić najnowszą zdobycz CIA, czyli Ukrainę. Może nawet będzie naciskać, aby odwołać Macierewicza i Waszczykowskiego. USA z Rosją walczy o tereny ważne, ale bez których Ameryka może się obejść i bez których nadal będzie światowym imperium. Ale szybka kolej łącząca Szanghaj z Paryżem, która stanie się centralną arterią handlową świata, zadałaby Waszyngtonowi śmiertelny cios gospodarczy. Gdy gospodarka chińska zapanuje nad Eurazją, to zniesienie dolara jako waluty światowej będzie tylko formalnością”. Podstawowym celem ‚Imperium Americanum” stanie się teraz prawdopodobnie walka o odzyskanie władania nad swoim „Mare Nostrum’, czyli basenem Oceanu Spokojnego…

  Polubione przez 6 ludzi

  • Ad. 1

   „Może nawet będzie naciskać, aby odwołać Macierewicza i Waszczykowskiego”- tak jak naciskały już w sprawie TK, czy też ekstradycji znanego pedofila, i co uzyskały?

   To samo będzie i w tej sprawie.

   Ad. 2

   „Prawdopodobnie dlatego Donald Trump gotowy jest zaprzyjaźnić się z Władimirem Putinem”- oby się nie przeliczył, bo ta koncepcja to jest skopiowanie bliźniaczej taktyki, ale wobec ZSRR.

   Obecna Rosja już się na to nie da nabrać.

   Chiny zaś są mocne tylko w sojuszu z FR i tego sojusz będą się trzymać kurczowo.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

  • Rosja nie walczy o imperium ale o WPŁYWY i ich kontrolę, to samo robi UE, obie strony wiedzą że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje; dlatego też USA starało się skłócać wszystkich ze wszystkimi. Bo gdzie dwóch się bije, …
   Ale chyba się połapali, lub do nich dotarło, że zaszkodzili, weszli w szkodę, dotychczasowemu głównemu sojusznikowi – UE, a nikt nie lubi tracić. No, może poza naszą biedną ojczyzną.
   Udział FR w konflikcie syryjskim spowoduje wzrost wpływów rosyjskich kosztem irańskich, to nie jest efekt niekorzystny dla USA. Przegrana UE również nie jest niekorzystna. Niekorzystne jest jedynie dotychczasowe, bez jakiś spektakularnych efektów, zaangażowanie ich własnych sił w ten konflikt. Ponieważ chyba mają kłopoty z koordynacją trzech-czterech wojen naraz, albo sznurki lalkarzowi się splątały, bo za dużo wirtualnych bytów naprodukowali.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. I jeszcze odnośnie tego co się dzieje w USA, głos czołowego „paleokonserwatysty” z Partii Republikańskiej Para Buchanana „Partia Wojny [w administracji cywilno – wojskowej USA] nie ma ani trochę dość wojny. [Nadal] Pragną konfrontacji z Putinem, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Chcą wysłać żołnierzy do krajów bałtyckich. Chcą wysłać broń do Kijowa, aby mógł walczyć z Rosją w Doniecku, Ługańsku i na Krymie. Chcą ustanowić strefę zakazu lotów i zestrzeliwać syryjskie i rosyjskie samoloty, które ją naruszą (…). Chcą zniszczyć porozumienie atomowe z Iranem, chociaż wszystkie 16 naszych agencji wywiadowczych powiedziało nam w wielkiej tajemnicy w 2007 i 2011, że Iran nie miał żadnego programu budowy broni nuklearnej. Inni twardogłowi chcą konfrontacji z Pekinem o kilka raf i skalistych wysp na Morzu Południowchińskim i to pomimo tego, że nasz aliant z Manili pragnie nas wykopnąć i zacieśnić więzy z Chinami. W ŻADNYM (wyróżnienie moje – AŚ) z tych miejsc żywotne interesy amerykańskie nie są narażone na takie niebezpieczeństwo, aby usprawiedliwiało ono wojnę, którą Partia Wojny chciałaby zaryzykować. Donald Trump stoi wobec szansy reorientacji polityki amerykańskiej na pokolenia, tak jak uczynił to Harry Truman. (…) Zaadoptował doktrynę George’a Kennana, powstrzymywania światowego imperium komunistycznego. (…) Niestety z końcem Zimnej Wojny najpierw George Bush I zaczął wprowadzać w życie doktrynę Nowego Porządku Światowego, zaś jego syn najechał Irak i ogłosił światową krucjatę na rzecz demokracji celem „zniszczenia tyranii na świecie”. Polityka ta narodziła się z pychy. Rezultat: katastrofa na Bliskim Wschodzie i permanentna konfrontacja z Rosją. (…) Jakiej reakcji rosyjskich patriotów na taką politykę oczekiwaliśmy? (…) Co powinien zrobić Trump?
  – Powiedzieć, że Rosja i naród rosyjski nie są wrogami USA, że będzie pracować wspólnie z Władimirem Putinem nad załagodzeniem napięć, które powstały między nami.
  – zakończyć ekspansję NATO i oświadczyć, że wojska USA nie zostaną zainstalowane w żadnej z byłych republik ZSRR
  – oświadczyć, że to Kongres decyduje o zaangażowaniu USA w wojnę, a nie art. 5 NATO
  – stwierdzić, że agresywny interwencjonizm ostatnich dekad to już historia (…)
  – wewnętrzne sprawy innych krajów nie są już odtąd żywotnym interesem USA
  – kraje europejskie muszą wrócić do rzeczywistości, bo USA nie mogą być wiecznie zmuszane do walki w ich wojnach; muszą obronić się same”
  http://www.wnd.com/2016/11/a-trump-doctrine-america-first/

  Polubione przez 7 ludzi

  • Oby tylko nie dotarła do nas.

   Pozdrawiam.

   Ps.

   Nie sądzisz, że oni prowadzą tą rabunkową gospodarkę, wiedząc, że tereny na których się ją prowadzi, są tylko jeszcze czasowo pod ich kontrolą?

   Polubione przez 6 ludzi

 3. Kolejny skandal związany z osobą szefa MSW Ukrainy Awakowa. Okazał sie że podczas swojego urzedowania wręczył on w nagrodę 2,2 tysiąca (!) specjalnych okolicznościowych jednostek broni. Wśród obdarowanych znaleźli sie m.in. obecny premier Hrojsman, burmistrz Kijowa Kliczko, były premier Arsenij Jaceniuk oraz szef Rady bezpieczeństwa i Obrony Ołeksandr Turczynow. Jako powód wręczenia tych nagród podano „wybitne osiągnięcia w ochronie praw konstytucyjnych oraz wolności człowieka i obywatela, przykładnego wykonywania powinnosci obywatelskich”;
  http://uazmi.net/news/fNl2vIkmgBqzoAVz9KyxmY

  Polubione przez 5 ludzi

 4. „Heneralissimus” Poroszenko ogłosił (kolejny raz) „niezwyciężoną armie kijowską” (po pijaku) „najsilniejszą armią w Europie’, a tymczasem okazuje się że brakuje jej ciągle „bojców”, w szczególności młodszych oficerów (dowódców plutonów, kompanii), a także „specjalistów” w dziedzinie obsługi broni pancernej i zmechanizowanej oraz artylerii, a także pilotów wojskowych. Poinformował o tym szef administracji wojskowej obwodu charkowskiego, który dodał że armia ukraińska musi z tego powodu sięgac do rezerwistów, nawet tych których stycznośc z wojskiem miała miejsce dawno temu…
  http://gx.net.ua/obshhestvo/region/ryady-ukrainskoj-armii-opusteli.html

  Ps. Volkssturm…

  Polubione przez 4 ludzi

  • Ps. Znalezione pod artykułem;
   „A gdzie ten prezydent, co na rzeź tłumy wyprawia?
   Czy dzieli ich odwagę? Czy pierś sam nadstawia?
   Nie, on siedzi w kijowskiej stolicy,
   Król czekoladowy wsi i okolicy!
   Mocarzu, tyś jak szatan złośliwy,
   Kiedy Rosjan w Odessie twje palą gnomy,
   Uniżenie srebrniki ślą Bruksele, Warszawy, Waszyngtony,
   Donbas jedyny mocy twojej urąga,
   Podnosi na cię rękę i koronę ściąga!
   Koronę Rusi Kijowskiej zrzuca z twojej głowy,
   Boś ją ukradł i splamił, synu majdanowy!”…

   Polubione przez 6 ludzi

 5. W sieci żalą się „bojcy ATO” że na „foncie” (czyli w tzw. strefie ATO) pojawiły się wojskowe służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa w armii ukraińskiej które zajęły się zatrzymywaniem i rekwirowaniem wszystkich pojazdów które nie posiadają żadnych dokumentów potwierdzających fakt ich legalnego zakupu, przejęcia, podarowania;

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Na jednym z tzw. blokpostów na wjeździe do „wyzwolonego’ Mariupola, doszło do awantury i bijatyki z grupą pijanych mężczyzn którzy próbowali przejechać przez blokpost bez okazania dokumentów oraz którzy nie znali aktualnego hasła. Po zatrzymaniu okazało się ze są to pijani funkcjonariusze SBU w tym niejaki major Krawczenko…
  https://inforesist.org/zhurnalist-v-zone-ato-na-blokpostu-zaderzhali-pyanyih-sbushnikov/

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Witam i z podziękowaniem tradycyjne kilka linków…

  Nasze czujne władze zatrzymała „ruskiego szpiega!”
  Jest nim żołnierz – chyba rezerwy i zdaje się że jeszcze go szukają…
  .https://russian.rt.com/world/news/339275-polsha-razvedka-zaderjanie

  Dla miłośników WWP i wszystkich „ruskich szpionów”…
  Патриотический ролик России Владимир Путин Один против всех
  .https://youtu.be/yzO0LTm2dao

  And
  .https://youtu.be/dhXrFcFhbjQ
  Беседа Владимира Путина с челябинскими рабочими. Полное видео

  WWP i nowa doktryna bezpieczeństwa informatycznego
  .http://rossaprimavera.ru/news/osnovnye-ugrozy-informacionnoy-bezopasnosti-rf-opredeleny-v-novoy
  http://rusvesna.su/news/1481003311

  NATO panicznie boi się „Ruskich”
  .https://youtu.be/fw0Ks_VRpmY

  Szczególnie, że Uzbekistan po wyborach nowego prezydenta będzie bronił „Ruskich” od południa
  .http://ruspravda.info/Uzbekistan-prikroet-Rossiyu-s-yuga-24712.html

  A dokłada swoje niemiecki dziennikarz
  http://ru.m.journal-neo.org/2016/12/06/proval-naya-politika-proval-ny-h-politikov/

  und Frau Merkel
  .https://russian.rt.com/world/news/339242-merkel-otnosheniya-rossiya-nato

  Więc, zaprawdę powiadam Wam – jest się czego (albo kogo) bać!

  Szczególnie, że „złe Ruskie” nie pozwalają by robiono im w Moskwie Majdan!
  https://vk.com/video39906330_456240990

  Na szczęście jest jeszcze UPAdlina, gdzie mozna to i owo pociąć na złom (chodzi o rury którymi kiedyś tłoczono gaz)
  .https://jpgazeta.ru/aleksandr-rodzhers-pirrova-peremoga-naftogaza/

  Dorobić się doskonale…
  .https://pp.vk.me/c836223/v836223343/1588d/qXxu2qJ-Lvg.jpg
  .https://russian.rt.com/ussr/news/339230-onischenko-vzyatki-proveryaka-informacii

  .https://pp.vk.me/c638019/v638019771/f219/enhbx2-Z33o.jpg

  Jest prezydent-samozwaniec UPAdliny którego tatuś….
  .http://novayagazeta-ug.ru/news/u21197/2016/12/06/139081
  Стала известна скандальная биография отца президента Украины – документы, подтверждающие его преступления

  I Wierchowna co chce broni atomowej
  http://news-front.info/2016/12/06/v-ukrainskij-parlament-vnesen-proekt-o-vosstanovlenii-statusa-yadernoj-derzhavy/#.WEazXSOfNXM.vk
  http://www.novorosinform.org/news/64031

  I jest Zachodnia Jewropa, pełna tolerancji, pedofilii a ostatnio kanibalizmu i zoofilii
  .https://pp.vk.me/c837620/v837620430/eff2/MbKvVFem8Zk.jpg

  I jest Bic Mac z ludzkim mięsem
  .https://youtu.be/4JVtZuKRcgQ
  Откровения раввина и что едят в Макдональдсе
  Так начинают потихонечку внедрять в обществе понятие каннибализма как норму.

  I polski kościół bogaty niezwykle
  .https://pp.vk.me/c837735/v837735384/138a6/Ywh7-DQ5Y-Q.jpg

  I łotwa obwieszona swastykami
  https://russian.rt.com/videoclub/339182-rigu-ukrasili-svastikami
  https://vk.com/video-40316705_456245148
  .https://youtu.be/I8mrninA7F0

  Kogo by tu jeszcze złupić?
  .https://pp.vk.me/c626329/v626329784/43974/iSHVX0HxljE.jpg

  i…

  NA SZCZĘŚCIE jest pewien nieustraszony Antek M. co wykona wkrótce i samodzielnie tysiące dronów uderzeniowych…

  A tak przy okazji i bardziej poważnie…

  Po dwóch latach wyszedł na wolność obywatel ukrainy, zresztą majdaniarz u ukr 100% co siedział za zniszczenie portretu Poroszenki
  .https://pp.vk.me/c635101/v635101596/14c62/Gj8hA7DGBus.jpg

  W Doniecku świętowano „gieorgijewkę” 200 metrowej długości
  http://dnr-news.com/dnr/37554-v-donecke-sozdali-georgievskuyu-lentu-dlinoy-bolee-200-metrov.html

  Prawie godzina z Zacharczenką
  В гостях у Захара Прилепина Александр Захарченко
  .https://www.youtube.com/watch?v=NHTeTZiqVRw

  Mityngi pod Wierchowną
  .https://youtu.be/QCE9dqbiCmo
  .https://youtu.be/hdE-bwIIDhE

  „Szatuny-2”
  В фильме «Шатуны» показана разница между теми, кто шатал, и кто действительно хотел сохранить страну. Этот фильм может быть полезен жителям Украины, ведь пока в стране есть адекватные люди, то еще не все потеряно…
  .https://youtu.be/ClbXEqPIyms

  Uciekinier z ukr-armii
  Бежавший из ВСУ Олег Попов: Одессу попросту сдали
  http://www.novorosinform.org/news/64033

  O tym jak w tej najsilniejszej armii jest naprawdę
  .https://pp.vk.me/c626716/v626716431/375bd/GWzF5IhNRLE.jpg
  .https://pp.vk.me/c626716/v626716431/375b4/ROJoPV_bnpM.jpg
  .https://pp.vk.me/c626716/v626716431/375ab/AsXiKs0qbdQ.jpg
  USA zamroziły kasę Poroszenki!
  https://cont.ws/post/449851?_utl_t=fb

  Ochrona Poroszenki przez cztery godziny trzymała dziennikarzy i groziła im śmiercię
  https://rg.ru/2016/12/06/ohrana-poroshenko-poobeshchala-otkryt-ogon-po-zhurnalistam.html

  O reformatole z Polszy. Chyba ma coraz większe problemy ten Balczun!
  http://gwinplane.livejournal.com/3411610.html?utm_source=vksharing&utm_medium=social
  http://sharij.net/69648

  ukr typowy!
  воевал , но не за , а против !!!!
  https://vk.com/video5155172_169774084

  Rosjanie ustalili personalia tych co rozkazali bombardować terytorium Rosji w roku 2014
  https://russian.rt.com/ussr/news/339167-sk-lichnosti-ukrainskih-voennyh

  Pozdrawiam!

  Polubione przez 4 ludzi

 8. „Bojec ATO” który zwiał na stronę ‚separatystów” opowiada o pełnej degradacji i rozkładzie jaki postępuje w szeregach „niezwyciężonej armii kijowskiej” na Donbasie. Ukraińskiej armii brakuje żołnierzy, w szczególności tych którzy mieli stanowić jej „rdzeń”, czyli tzw. kontraktowych oraz szerzy się w niej alkoholizm i narkomania. Według zbiega na chwilę obecną nie jest w stanie prowadzić jakichkolwiek działań ofensywnych;
  >https://twitter.com/LuganskNovosti/status/806149430437154817?ref_src=twsrc%5Etfw
  Ps. Teraz wiadomo po co „heneralissimus” Poroch pojawił się pośród „bojców”, znowu obiecuje im „złote góry” byleby tylko wytrwali na Donbasie do „zwycięskiego końca”…

  Polubione przez 4 ludzi

 9. ‚Występ” PROKURATORA GENERALNEGO UKRAINY Jurija Łucenki (kompana od kielonka Poroszenki) podczas posiedzenia komisji mającej odebrać immunitet deputowanemu Rady Najwyższej Ukrainy Nowinskiemu (to ten z brodą);
  >https://www.youtube.com/watch?v=yoalxRabhXY
  Ps. Zaprawdę powiadam wam, przydałby się tam jakiś „polski pan”, albo „carski czynownik”(z dawnych czasów) co by oćwiczył grubą nahają tych CHAMÓW po pyskach, raz a dobrze!

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Dla zainteresowanych, czyli ‚wariacje” co dalej z sytuacją polityczną na Ukrainie. W artykule nakreslono dwie możliwe opcje rozwoju sytuacji, czyli do gry wchodzi ‚zbawczyni narodu”, obecna „czołowa opozycjonistka” w Kijowie Julia Tymoszenko (jako projekt „prezydent całego narodu”), lub Ukraina stacza się w jakąś formę dyktatury sił ‚skrajnie ultrapatriotycznych” (projekt ‚Reichskanzler’);
  http://rusvesna.su/news/1481029809

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Tymczasem w mediomatołach.pl zaczyna do łbów dochodzić gorzka prawda, czyli jak zwykle zostaliśmy (My Polacy) „wycykani”…
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nord-stream-2-budowa-wladimir-putin,22,0,2213142.html
  Onegdaj Wyspiański pisał że :
  „Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapki wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino sznur,
  ostał ci się ino sznur”
  Dzisiaj wypadałoby dodać że także „nadgnite jabłka z polskich sadów”…

  Polubione przez 5 ludzi

 12. Witam kilkoma linkami na dobranoc…

  Chyba nie było?

  .https://youtu.be/spHXlT1s9WU
  Rodziny zamordowanych 6 policjanów pod Kijowem. Ciała mają połamane palce, niektóre bez rąk. Ci „drudzy” się nad nimi pastwili? Wymuszali zeznania?
  http://vesti-ukr.com/kiev/213787-polomany-paltsy-net-ruk-rodctvenniki-pohibshikh-v-knjazhichakh-kopov-obvinjajut-kord-v-neprofeccionalizme-?utm_source=gravitec&utm_medium=push&utm_campaign=push

  W Mińsku będą rozmawiać o wymianie jeńców
  http://dnr-news.com/dnr/37557-na-vstreche-v-minske-obsudyat-obmen-plennymi-po-formule-vseh-na-vseh.html

  Ukraina stawia warunki na jakich zgodzi się kupować gaz od Rosji. Oni sa porąbani!
  http://nahnews.org/977062-glava-naftogaza-ozvuchil-usloviya-na-kotoryx-ukraina-kupit-gaz-u-rossii/
  Встреча России, Украины и ЕС по газовому вопросу состоится 9 декабря в Брюсселе
  http://www.novorosinform.org/news/64023

  Ukraina prywatyzuje więzienia
  https://jpgazeta.ru/ukraina-pereydyot-na-chastnyie-tyurmyi/

  W DNR ruszyła produkcja chałwy. 30 ton miesięcznie. Na razie. Jak ruszy w pełni to będzie 600 ton łakoci…

  Afera Oniszczenki.

  Poroszenko boi się kolegów oligarchów że sfinansują nowy majdan. Poroszenko wycyckał Ahmetowa w formie łapówki na sumę 130 mln USD. Chciał 200 milionów ale Ahmetow się targował..
  http://antifashist.com/item/onishhenkogejt-prodolzhaetsya-poroshenko-davil-oligarhov-boyas-chto-oni-profinansiruyut-novyj-majdan.html#ixzz4Rwnhd2ky

  Oniszczenko – wojna dla Poroszenki to tylko biznes
  https://russian.rt.com/ussr/article/339134-poroshenko-korrupcia-intervyu

  Azarow: Oniszczenko nie dogadał się z Poroszenką
  https://riafan.ru/581405-azarov-poroshenko-ne-smog-dogovoritsya-s-onishchenko-i-dolzhen-uiti-v-otstavku

  .https://youtu.be/5Uj-xg9DgDM
  Днепр! Новая полиция! Мужчина попросил молодых людей уступить место в трамвае женщине! Молодые люди оказалось полицейскими!!! что было дальше смотрите сами…

  Rodżers pisze, że odeski Zakład Przyportowy pójdzie na złom lub w cenie złomu
  http://nahnews.org/970281-rodzhers-odesskij-priportovyj-zavod-vykupyat-za-mizernuyu-cenu-na-raspil/

  Od 1 stycznia obywatele Krainy na U będą płacić za propagandę telewizyjną
  http://nahnews.org/978605-ukraincev-zastavyat-platit-za-vrane-nacionalnogo-televideniya/

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Było ale chybaa nie wszystko?

  ВСУ сейчас ни наступать, ни отступать не в состоянии, – украинский боец в интервью News Front

  Авторская съемка военкора команды News Front Александра Киевского.

  News Front взял интервью у бойца ВСУ Олега Попова, который решил перейти на сторону ЛНР.
  «ВСУ сейчас ни наступать, ни отступать не в состоянии. Военная структура украинской армии полностью деградирует. То, что показывают по телевидению – это больше кино», — рассказал он.
  Украинский военнослужащий Олег Попов 1 декабря пересек линию соприкосновения на боевой машине пехоты и сдался Народной милиции ЛНР в одном из поселков под Кировском.

  .https://youtu.be/3VGPJlNg6ww
  .https://youtu.be/JJQD6L8u-O8
  .https://youtu.be/0UUItqfVVMI

  http://news-front.info/2016/12/06/vsu-sejchas-ni-nastupat-ni-otstupat-ne-v-sostoyanii-ukrainskij-boec-v-intervyu-news-front/

  http://news-front.info/2016/12/06/kostyak-vsu-na-donbasse-sostoit-iz-zekov-alkogolikov-i-narkomanov-ukrainskij-voennyj/

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.