Wojna domowa na Ukrainie 9.12.2016r.- 653 dzień od nowego rozejmu.


Skutki ostatniego ostrzału przez ukraińskich żołnierzy dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku.

Więcej zdjęć pod tym linkiem:

http://dnr-news.com/foto/37596-posledstviya-obstrela-kuybyshevskogo-rayona-donecka-081216.html

 

„Ukraina jest istotną częścią naszego dialogu z Rosją, więc jednym z powodów, dla których uważamy, że dialog z Rosją jest ważny, jest także podnoszenie tych spraw, w których się nie zgadzamy” – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po dwudniowym spotkaniu szefów spraw zagranicznych w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.

Jednocześnie ten sam Stoltenberg wyjaśnił w jaki sposób ten „dialog” z Rosją ma być prowadzony.

Otóż, wg. sekretarza generalnego NATO, „ze względu na poważną sytuację na wschodzie Ukrainy konieczne jest utrzymanie sankcji gospodarczych wobec Rosji”.

Stoltenberg uzasadnia swój pogląd, tym, że w listopadzie doszło do znaczącego wzrostu naruszeń zawieszenia broni w Donbasie, zaś ze strefy konfliktu nie wycofano ciężkiej broni. Wskazał także, że wspierani przez Rosję separatyści ograniczają swobodę przemieszczania się i zagrażają obserwatorom OBWE.

W ocenie szefa NATO to właśnie Rosja ma „istotną odpowiedzialność w zakończeniu konfliktu”.

A więc wg. Jensa Stoltenberga: „pierwszym krokiem musi być natychmiastowe i całkowite zawieszenie broni. Społeczność międzynarodowa musi naciskać na Rosję, by wypełniała swoje zobowiązania. Ze względu na to, że sytuacja na wschodniej Ukrainie jest tak poważna, ważne jest, by sankcje gospodarcze były utrzymane”.

Jednocześnie Soltenberg wyjaśnił tą sprzeczność dotyczącą „dialogu” z Rosją, jako prowadzenie polityki dwutorowej, a więc „z jednej strony wspólnej obrony i odstraszania, a z drugiej podtrzymywania dialogu”.

Czyli chce coś zyskać, prowadząc typową politykę kija i marchewki. Pomijając tu sprawę, tego że to nie Rosja jest stroną konfliktu w południowo-wschodniej Ukrainie, usiłowanie stosowania polityki kija i marchewki wobec mocarstwa atomowego, musi zakończyć się fiaskiem, jednocześnie narażając ludzkość na przypadkowy wybuch konfliktu nuklearnego pomiędzy wrogimi mocarstwami.

Oczywiście można przyjąć, że tu o żaden „dialog” nie chodzi, tylko o to, że Ukrainy wykorzystano jako pretekst do zaognienia stosunku wobec Rosji. Usiłując w ten sposób doprowadzić w niej do kolejnej kolorowej rewolucji.

W tym przypadku, sankcje i coraz do bardziej absurdalne żądania kierowane wobec Rosji, nie będą miały końca, aż do zmiany władzy na Kremlu, na bardziej spolegliwą wobec polityki Zachodu.

Tą koncepcję, potwierdził pośrednio szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski, który na zakończenie spotkania w Brukseli powiedział, że:

„Jesteśmy za tym, by odbywały się spotkania państw NATO z Rosją, ale zastanawiamy się, czy będą one zmierzały do jakiegoś konkretnego celu i do czego Sojusz chce doprowadzić”
Jednocześnie minister Waszczykowski wyjaśnił, że widzi możliwość kolejnego spotkania z Rosją:
„Jesteśmy za tym, aby takie spotkania odbywały się cyklicznie, natomiast zastanawiamy się, pytamy, czy one będą zmierzały do czegoś konkretnego, czy one będą tylko pewną atrapą i będą zastępowały realny dialog zmierzający do wyjaśniania sobie sytuacji, czy będą tylko takim rutynowym działaniem, które…, no właśnie, do czego prowadzi? Będę chciał postawić to pytanie. Do czego chcemy doprowadzić dialog?”

Tak więc, w tym ujęciu problemu jaki przedstawił minister Witold Waszczykowski, Rosja musi pogodzić się z tym, że wojska NATO będą stacjonowały przy jej zachodnich granicach. Jednocześnie musi, również doprowadzić do tego, że rosyjskojęzyczna część mieszkańców Donbasu podda się woli władz w Kijowie, zwróci też Krym, an którym powstaną bazy amerykańskiej floty wojennej i powietrznych sił rakietowych i lotniczych oraz wycofa się z poparcia Syrii. Wtedy, ten „dialog” z nią będzie miał sens- tak sobie wykoncypowali ci zachodni myśliciele. Problem tylko jest w tym, że nie wiadomo, czy tylko na tych żądaniach Zachodu poprzestanie?

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Około godziny 16:00 ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm, przez 20 minut prowadzili ostrzał wsi Sachanka, na południowym odcinku frontu donieckiego w nowoazowskim obwodzie. W wyniku tego ostrzału została uszkodzona główna sieć przesyłu energii elektrycznej odcinając dopływ prądu do Sachanki, Homutowa, Samojłowa, Obrywa i części Nowoazowska. W tym samym czasie została również ostrzelana przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm wieś Trudowski na zachodnich obrzeżach Doniecka.

W nocy ostrzelane zostały też okolice miejscowości Telmanowo, w wyniku czego wsie Łukowo, Swobodnoje, Liestowo, Tawriczeskoje, Nikołajewka, Grigoriewka i Zaporożec, zostały pozbawione dopływu energii elektrycznej.

Łącznie w godzinach, 18:00-02:30, ukraińscy żołnierze przy użyciu artylerii ciężkiej kaliber 152 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, różnego rodzaju wyrzutni granatów i ręcznej broni maszynowej przeprowadzili ostrzał- poza w/w miejscowościami, również wsi Aleksandrowki, dzielnicy przemysłowej w Jasinowatej, Leninsk i Komiternowa oraz okolic Dokuczajewska.

Łączne na ostrzelany teren spadło około 106 pocisków ciężkiej artylerii i moździerzy oraz tysiące pocisków mniejszych kalibrów.

Poza tym ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz automatycznych wyrzutni granatów oraz granatników ręcznych i broni maszynowej, czterokrotnie przeprowadzili ostrzał linii obronnych w na ługańskim odcinku frontu.

Ostrzał prowadzony był w okolicach wsi Żołtoje, Kalinowa i Frunze.

 

Poniżej, tradycyjnie już, zamieszczam jeszcze raport dobowy dotyczący sytuacji wzdłuż linii styku w Donbasie, sporządzony przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) przeciwko ludności rosyjskojęzycznej:

 

Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 8 грудня 2016 року

„Російсько-окупаційні війська зі 120 міліметрових мінометів вели вогонь по наших позиціях в районі селища Піски, а з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – по Авдіївці, що на Донецькому напрямку.
На Маріупольському напрямку з мінометів, гранатометів, озброєння БМП та стрілецької зброї були обстріляні Широкине, Талаківка, Мар’їнка, Водяне.
З 82-міліметрових мінометів та зенітних установок пізно ввечері окупанти обстріляли Лобачеве та Новоолександрівку, що на Луганському напрямку.
Загалом відбулося 15 обстрілів”

 

Na koniec tego wątku jeszcze film dokumentujący skutki wczorajszego ukraińskiego ostrzału dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku:

 

***

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- wczoraj Poczta DRL zorganizowała wystawę z okazji Dnia Subskrybenta.

 

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Reklamy

68 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 9.12.2016r.- 653 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i dziekując za całokształt kilka dołnocnych linków:

  Ławrow znów wyzywa od „debili” – to znaczy mówi to co wiadomo…
  Традиция: Сергей Лавров назвал «дебилом» корреспондента Reuters
  http://www.novorosinform.org/news/64165

  Powiedział że Niemcy bredzą…
  https://ria.ru/politics/20161209/1483216683.html

  Kijowianie znaleźli pieniądze na zakup 4 mld m3 „ruskiego gazu”!
  http://news-front.info/2016/12/09/novosti-ukrainy-u-kieva-est-dengi-na-zakupku-rossijskogo-gaza/#.WErLl8k1yRw.vk

  Banderowcy puszczaja farbę. Tu o snajperach na majdanie
  https://slovodel.com/492544-zagovorili-pravosek-rasskazal-o-litovskih-snaiperah-na-maidane?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross&utm_content=492544-zagovorili-pravosek-rasskazal-o-litovskih-snaiperah-na-maidane

  Dejnego mówi o tym dlaczego UPAdlina nie odłączy energii Donbasowi
  Дейнего рассказал, почему Украина не отключит ЛНР электроэнергию
  http://www.novorosinform.org/news/64162

  Bołotow o Płotnickim
  Болотов о предателе Плотницком.http://www.rosbalt.ru/world/2016/12/08/1574039.html

  Dziennikarz Timesa o tym jak poroszenkowcy go zastraszali
  http://vesti-ukr.com/politika/214445-zhurnalict-times-obivnil-poroshenko-v-zapuhivanii?utm_source=gravitec&utm_medium=push&utm_campaign=push

  Ekspert o śmieciach zasypujących Krainę
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201612091642-5ybc.htm

  Krew i łzy Ukrainy. Film dokumentalny
  .https://youtu.be/Z4xqPhlNFUc

  Plan Dullesa realizuje się obecnie
  .https://pp.vk.me/c630528/v630528242/3c016/DdYzfkJlEBQ.jpg

  Bezwiz dla chochłów
  .https://pp.vk.me/c637318/v637318478/1f866/LiVPtumv-7w.jpg

  Turczynow obiecuje zabawki nowe:
  .https://youtu.be/17IGDTyt_40
  Цифровые БМП, мини-БТР и новые боеприпасы: Турчинов рассказал, какие вооружения отправятся на фронт
  http://dnr-news.com/dnr/37619-cifrovye-bmp-minibronetransportery-i-novye-boepripasy-turchinov-rasskazal-kakie-vooruzheniya-otpravyatsya-na-front.html

  Ukry dostają broń od Antanty

  15 grudnia Jewroparlament będzie głosował w sprawie „bezwizu” dla ukrów i Gruzinów
  http://nahnews.org/981666-opredelena-data-golosovaniya-parlamenta-es-po-mexanizmu-priostanovki-bezviza/
  .http://chervonec-001.livejournal.com/1686491.html?utm_source=vksharing&utm_medium=social

  O „bezwizie” dla lasów
  .http://www.epravda.com.ua/rus/news/2016/12/8/613768/

  Zakład remontujący gazociągi pada bo ROsjanie rury kłada z dala od Krainy
  https://rueconomics.ru/212095-neudobnyi-vopros-dlya-groismana-nikolaevskii-zavod-stal-zhertvoi-tureckogo-potoka

  Zwiała ze złej Rosji na UPAdlinę a teraz została żebrakiem
  .https://youtu.be/4VnhbG5U33U

  Nowe, ciekawe fakty o zastrzelonych policjantach pod Kijowem. Porachunki bandytów w mundurach?
  http://rusvesna.su/news/1481279293

  Niemiecki biznes wraca do Rosji
  https://russian.rt.com/inotv/2016-12-08/WSJ-Nemeckij-biznes-vozvrashhaetsya-v

  Ukraińscy dziennikarze zostali wyrzuceni z pracy w Euronews. Chcieli zacząć pracować u „ruskich” – ale ci ich nie chca zatrudnić więc ukry strajkują!
  http://vz.ru/world/2016/12/8/848116.html
  .https://pp.vk.me/c626621/v626621093/3a200/PItstY9zCDg.jpg

  Sprzedawczyki świętują w USA 25 rocznicę rozpadu ZSRR
  .https://youtu.be/IUmA5U3AAjQ

  CIA odtajniło częśc dokumentów o Gorbaczowie
  . https://cont.ws/post/233224

  Mapka jak ukry ostrzeliwani dzielnicę Kujbyszewską
  http://dnr-news.com/dnr/37620-basurin-obstrel-kuybyshevskogo-rayona-donecka-velsya-iz-okkupirovannogo-vsu-poselka-peski.html

  Analiza bombardowań DOnbasu
  .https://pp.vk.me/c836138/v836138113/160c8/G1A4sIRFQ5I.jpg

  Film
  .https://youtu.be/LsChe3ng6k4

  W Mińsku ukry cynicznie tagują ludźmi
  Powiedzieli że wymienią 228 trzymanych u siebie na 42 ukraińskich jeńców trzymanych u Opołczenia.
  Prawda jest taka że mają u siebie ponad 500 opołczeńców a te 228 osób to ludzie z łapanki. Dlatego Noworosjanie nastaja na wymianę wszystkich za wszystkich

  Współpraca polsko-litwesko-rosyjska. Ano – jest taka!
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/7248-litva-polsha-i-rossiya-sovmestno-realizuyut-transgranichnye-proekty
  .http://www.polska-kaliningrad.ru/images/10013366555granty.jpg

  Największy internetowy ukraiński „kinoteatr” chce przenieść serwery do DNR
  http://dnr-news.com/dnr/37616-krupneyshiy-ukrainskiy-onlayn-kinoteatr-fsto-sobiraetsya-perenesti-servera-v-dnr.html

  Ukraiński cukier wyjechał do Afryki
  http://www.politnavigator.net/ukrainskijj-sakhar-pobil-rekord-i-uekhal-v-gvineyu-shri-lanku-i-tunis.html

  Radzieckie archiwa o ukraińcach czyli banderowcach
  http://mil.ru/files/morf/una.pdf

  Departament Stanu już przygotowuje się do wyborów na Białorusi w roku 2020
  https://russian.rt.com/ussr/article/339799-gosdep-grant-belorussiya

  Szarij o ukr-zurnalistach
  .https://youtu.be/Yf6WELCxmVw

  ZDRADA! Ukraiński wywiad kupił oprogramowanie „u rodziny Putina”!
  .https://pp.vk.me/c836532/v836532105/11a27/KlsgSl5mF5M.jpg

  Niemcy jada na UPAdlinę!
  На Украину приедут немецкие военные консультанты
  http://www.novorosinform.org/news/64144

  Dobranoc!
  .https://pp.vk.me/c638730/v638730086/111f0/lgD0m5u6w3o.jpg

  Plus…
  ROsja. Jakuck. Minus 45 stopni

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.