11.12.2016 – Syria: 437 dzień sprzątania świata…© РИА Новости. Максим Блинов…

11.12.2016 czyli 437 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

Proszę o wybaczenie, ale z przyczyn organizacyjno-osobistych – mimo natłoku informacji – dziś tylko zajawka…

Terroryści zamknięci w kotle Aleppo odmówili poddania się. Tymczasem FR i USA nie osiągnęły porozumienia w sprawie ewakuacji terrorystów z Aleppo. A nawet gdyby było porozumienie, to terroryści i tak nie zamierzają skorzystać z zielonych autobusów…

Trwa likwidacja terrorystów w Aleppo…

. http://free-news.su/voennye-konflikty/16455-predljzhenie-slojit-oruxhie
. http://sana.sy/ru/?p=93920
. http://sana.sy/en/?p=95900
https://ria.ru/syria/20161211/1483329302.html

Wojsko syryjskie i rosyjski specnaz ewakuowali ludność Palmiry i opuścili miasto. Teraz około 2 tysiące terrorystów nie jest trudnym do zlokalizowania celem na pustymi ale realnym przeciwnikiem którego można zlikwidować…
. http://free-news.su/voennye-konflikty/16449-vs-sar-otstupaet-iz-palmiryy
. https://ria.ru/syria/20161211/1483310903.html
https://ria.ru/syria/20161211/1483323070.html
https://ria.ru/syria/20161211/1483333756.html
https://ria.ru/syria/20161211/1483326860.html

Skróty informacji dnia

Biuletyny Rosyjskiego Centrum Monitorowania Rozejmu…
http://syria.mil.ru/peacemaking_bulletins.htm

Informacje Syria TV2

. http://sana.sy/en/?p=95867
. http://sana.sy/ru/?p=93828
Informacje SANA

thewallwillfall
https://thewallwillfall.wordpress.com/

Dodatkowe informacje – skróty dnia, analizy:

Informacje dodatkowe

Z okazji dnia urodzin proroka zamachy w Turcji i Egipcie…

Mapy interaktywne

http://militarymaps.info/

https://en.wikipedia.org/wiki/Module:Syrian_Civil_War_detailed_map/doc
Mapa aktualizowana z Wikipedii

Mapy i filmy

Likwidacja kotła Aleppo. Dowództwo armii syryjskiej liczy na likwidację terrorystów w kotle Aleppo w ciągu najbliższych 48 godzin…https://pbs.twimg.com/media/CzY6Ms9VEAAufHF.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/CzZyEFYWEAAVsyU.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/CzZ90JzWgAEnQcg.jpg:large
Bitwa pod Palmirą. Pod osłoną rosyjskiego specnazu i armii syryjskiej ewakuowano mieszkańców Palmiry (Tadmor). Bez przerwy terroryści są bombardowani przez lotnictwo syryjskie i rosyjskie…
Zlikwidowano już kilkuset terrorystów z nacierających czterech tysięcy. Zniszczono dziesiątki czołgów i transporterów…
. http://cigr.net/glavnoe/27195-siriya-boi-pod-palmiroy-11122016.html
http://colonelcassad.livejournal.com/3122378.html
http://colonelcassad.livejournal.com/3122037.html
. http://vstrokax.net/mezhdunarodnaya-panorama/vtoraya-chast-kontserta/
. https://www.almasdarnews.com/article/russian-mod-300-isis-militants-eliminated-palmyra-surroundings/
. http://anna-news.info/node/69577

https://vk.com/video-79076904_456241331 << film terrorystów z Palmiry

Posiłki syryjskie zmierzają do PalmiryBitwa o Al-Bab


Rakka

Armia syryjska okrążyła terrorystów pod Damaszkiem. Trwaja rozmowy o wywiezieniu terrorystów z Al-Mahadża do Idlib
. http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950921001285

Klip syryjskiego Hezbollah

Praca specnazu Federacji w Syrii
https://vk.com/video-70187376_456239023
https://vk.com/video-70187376_456239024

Filmy i informacje od terrorystów

Armia syryjska złapała obcinacza dziecięcych głów

IRAK


. http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950921001590

JORDANIA

EGIPT

Po krwawym zamachu na najważniejszą katedrę koptyjską ogłoszono w Egipcie trzydniową żałobę


Mapa aktywności terrorystów w Egipcie

JEMEN

TURCJA

Wczorajsze zamachy
https://vk.com/video-68219404_456241481
https://vk.com/video-123538639_456241310

”Hegemonia”

https://vk.com/video-40316705_456245180

============================================

DODATKI


Kuźniecow nocą…

============================================
Informacje na temat u’Krainy i okolic tutaj (AdNovum)
UWAGA! AdNovum jest właścicielem i jedynym dysponentem tekstów pisanych pod tym nickiem oraz właścicielem praw do bloga „ADNOVUM”. Teksty pisane pod nickiem „Brusek” są pisane przez całkowicie inną osobę. Jest dla mnie ogromnym zaszczytem zaproszenie do współpracy i pomocy przez Pana AdNovum, który udostępnił mi swoje łamy doceniając moją skromną osobę…

++++++++++++++++++++++++++++++++
© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie możliwe pod warunkiem podania linkującego źródła.

121 uwag do wpisu “11.12.2016 – Syria: 437 dzień sprzątania świata…

 1. Uważam, że należy kocioł , a raczej jego resztki zlikwidować fizycznie!
  Uzasadnienie:
  Są tam ci najbardziej bezwzględni terroryści którzy niszczyli swoich przeciwników w sposób jak najbardziej niehumanitarny. Przypomnę tylko jak potraktowali (egzekucja okrutna) żołnierzy którzy poddali szpital.
  Wypuszczenie tych wszy allaha w zielonych autobusach spowoduje wyniesienie ich do stanu żołnierzy niepokonanych, żołnierzy allaha którzy są pod jego opieką i nigdy nie zginą!
  Wywiezieni będą szerzyć ideę swej doskonałości nadanej przez allaha i będą twierdzić, że Syryjska Armia Arabska niebyła w stanie ich pokonać i będą przyjmować w swoje szeregi całe rzesze świeżo wyklutych wesz allaha które w to będą bezwzględnie wierzyć!
  Zrozumiałym byłby przypadek gdyby wbrew porozumieniu o uruchomieniu zielonych autobusów armia Syryjska lub jej część dokonała wbrew rozkazom likwidację, czyli utylizację tych wszy allaha.
  Amen.

  Polubione przez 14 ludzi

  • Dodam jeszcze tylko tyle (to tak w nawiązaniu do hipotetycznej rozmowy Stalina z Mołotowem), że jeśli na Kremlu są jeszcze osobnicy, którzy mogą przypuszczać, że możliwe jet porozumienie z yankesiami. brytolami, ślimokożercami i resztą tej hołoty, to powinni być poddani pilnemu leczeniu psychiatrycznemu, od elektrowstrząsów poczynając.
   Czy jedyną odpowiedzią FR na zamordowanie rosyjskich pielęgniarek jest urządzenie im pogrzebu, przydatnego dla zamordowanych, jak przysłowiowe kadzidło?
   PS. Od czasu do czasu przegladam JKM „Najwyższy Czas. Pisuje tam cała masa tzw młodych wilczków liberalizmu. Ostatnio twierdzą, że jeszcze przed Trumpem FR dogada się z U$$A w sprawie wymiany: Syria za byłe demoludy. Oczywisty kretynizm, ale ….. słowo wyleciało wróblem, wróciło wielorybem, a do tego jeszcze jeden objaw histerii tzw „polskojezycznej bandy politycznej”
   PS. Pan Trump będzie ew. prezydentem-elektem dopiero po 19-stym grudnia.

   Polubione przez 9 ludzi

   • Na Kremlu (a również poza nim) nikt nie ma jakichkolwiek złudzeń co do „zachodnich partnerów” . Podchodzą jednak do zdarzeń politycznych czy militarnych w sposób chłodny i pragmatyczny. Życia zabitym nic nie wróci a jedyne co można zrobić to wykorzystać fakt propagandowo – zrobić z nich męczenników, wykazać dwulicowość i zakłamanie wszelkich politycznych przybudówek typu Czerwony Krzyż itp. To co doprowadza zachodnich macherów do szału – to absolutne niepoddawanie się prowokacji przez Rosję. Proszę zwrócić uwagę jak rozegrali sprawę strącenia Suszki przez Turków. Amerykanie gdyby mogli na pewno chętnie cofnęli by czas.
    Rosjanie nie mają również złudzeń co do Trumpa. Już pojawiają się wypowiedzi ludzi wspierających Putina (on z oczywistych względów tego typu enuncjacji nie wydaje), przestrzegających społeczeństwo przed propagandą robiącą z Trumpa zbawcę. Mam konkretnie na myśli Jewgienija Fiodorowa kierującego ogólnorosyjskim , dynamicznym ruchem poparcia Putina o nazwie Ruch Narodowo – Wyzwoleńczy ( rusnod.ru ) a jednocześnie deputowanego do Dumy i znanego analityka , którego znajomość z WWP sięga jeszcze czasów pracy dla Sobczaka w Petersburgu. Twierdzi on wręcz, że wybór Trumpa przez oligarchów stanowiących realną władzę nad światem na namiestnika USA spowoduje zaostrzenie sytuacji dążącej do uwolnienia się Rosji bardziej niż gdyby została utrzymana poprzednia ekipa.
    Dla zdrowia psychicznego polecam raczej obserwowanie wypowiedzi analityków rosyjskich niż naszego grajdołka, gdzie wciąż infantylnie wałkowane są jakieś idee sprzed co najmniej stu lat , a za objawienie robią geopolityczne koncepcje Rimlandu i Hartlandu (XIX wiek).
    Rozumiem, że stresujące jest oglądanie tego politycznego Kabuki i to jeszcze co drugi lub trzeci odcinek ale doświadczenie ostatnich paru lat wskazuje wyraźnie , że Ameryka i stojące za nią oligarchiczne Imperium Zła zapłaci za swoje zbrodnie bardzo drogo.
    Pozdrawiam

    Polubione przez 6 ludzi

   • Prosze pamietac, że FR porusza sie w okreslonych realiach geopolitycznych i gra prawdopodobnie o wiele wieksza stawke niz wiekszosci sie wydaje przy okazji mamy tylko szczatkowa wiedze o tych rozgrywkach. Fakt przystopowania koncowego zniszczenia terrorystow w kotle spowodowany jest zapewne tajnymi rozmowami na temat ocalenia specnazu z NATO. Podobnie bylo na lotnisku w Doniecku, walki trwaly i trwaly, gdy osiagnieto porozumienie i w ramach rotacji wywieziono zachodni specnaz lotnisko zostalo zdobyte blyskawicznie. W USA jest dzis potezny rozlam polityczny, na dodatek specsluzby na pewno beda wsciekle jesli sitwa clintonow i obamy nie uratuje elitarnych zolnierzy USA, o klesce propagandowej nie wspomne gdy w TV pokaza „zolnierzy allaha” z USA, UK, Niemiec czy z Polski. Czas dziala na korzysc FR, nikt sie do nich nie moze przyczepic bo lawrow co drugi dzien proponuje ewakuacje a odchodzacy politycy z bialego baraku nie umieja lub nie chca tego zrobic. A bez pelnego poparcia specsluzb obecna sitwa nic trumpowi nie zrobi a co wiecej wpakuje sie w gigantyczne klopoty, bo na koncu bedzie musial znalezc sie koziol ofiarny tej sytuacji. A ze sa ofiary po rosyjskiej stronie, pewnie ze sa i beda kolejne bo to prawdziwa wojna, jednak goracosc glowy nigdy nie jest dobrym doradca w tych sprawach.

    Polubione przez 4 ludzi

 2. W Palmirze zostało ok. 20% mieszkańców, a wycofanie się armii syryjskiej to po prostu klęska i nic nie pomoże opowiadanie bajek o tym, że oni bandyci są teraz w jednym miejscu i łatwiej ich będzie zabić.

  To dlaczego ich nie zabito, skoro byli w jednym miejscu, atakując Palmirę? To jest kolejna taka akcja, że wyzwolony teren jest oddawany praktycznie bez walki, a potem od nowa będą ginęli żołnierze i cywile, podczas jego odbijania.

  Polubione przez 4 ludzi

 3. W Palmyrze jest gorzej niż myślałem. ISIS przejęła w tym mieście syryjskie czołgi i rosyjskie samochodu, które tam porzuciły wojska syryjskie i rosyjskie. Terroryści zrealizowali blitzkrig, dają solidne lanie wojskom rosyjskim i syryjskim. To jest kompromitacja obu armii.

  Przy czym należy pamiętać, że terroryści nie dysponują lotnictwem. To już nie jest wstyd, lecz hańba dla Syryjczyków i Rosjan.

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Palmira upadla. I nie ma co zaklinac rzeczywistosci mowiac ze jest inaczej. RT podalo taka informacje wczoraj w nocy, miny komentatorow malo ciekawe. Smutno, bo to pokazuje wyraznie slabosc Syryjczykow ktorzy wciaz maja ogromne problemy z utrzymaniem morale na odpowiednio wysokim poziomie w jednostkach frontowych swojej armii. Banda brodaczy w liczbie ok 4000 ( ta liczba pojawila sie w info RT) nadciagala pod Palmire od co najmniej 72 godzin. Nikt tego nie zauwazyl? Nikt nie byl wstanie wyluskac tej bandy posrod pustynnych piaskow i zutylizowac? Przyjechali z dziesiatkami samochodow i ok 20 czolgami. Przeciez to nie byla szkolna wycieczka. Satelita wojskowy Federacji mial wolny weekend? Teraz mamy jasne przeslanie dla brodatych skurwieli ze szybkimi manewrami na wzor blitzkriegu mozna wciaz pokonac SAA nawet przy huraganowej nawale z ziemi i powietrza w wykonaniu techniki rosyjskiej. O stratach PR-owych nie ma nawet co wspominac, te sa przeciez ogromnie zawstydzajace. Jestem przekonany ze Palmira znow kiedys wpadnie w rece wyzwolicieli z SAA i ich sojusznikow, obawiam sie jednak ze za duzo wieksza cene niz 9 miesiecy temu. Smutny poranek… 😦

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Rozbestwił nas blitzkrieg w Aleppo. Nabraliśmy graniczącego z pewnościa przekonania, że tak juz bedzie dalej.
  Zdziwienie. Pod Palmire rzeźnicy spokojnie przerzucili z 5 000 bojców i nikt nie zauważył???? I to spod Rakki i Mosulu!
  Pewność, że jadą- FR mieć musiała. Mimo to pozwolili, choć wydaja sie mieć środki, żeby ilość przybyszów pod Palmirę skurczyć po drodze co najmniej o połowę. W zamian- widowiskowa próba ocalenia miasta przed przejęciem- samolotowe i śmigłowcowe rajdy. Nawet Kalibry- hoho!
  Nie rozumiem tego. To jakis humbuk. Fajerwerk.
  Trwa mozolne dobijanie sfanatyzowanych resztek w resztkach kotła w Aleppo.
  I już w Idlib budują się zgrupowania do natarcia- wspierane rzeźnikami z innych rejonów, dostarczanymi przez SAA. Uzbroenie daje Turcja.
  Nie rozumiem tego.
  Zdarza się, że polityk coś wypyszczy. Tuskowi odało się powiedzieć w 2014- w połowie- „w tym roku polskie dzieci nie pójda do szkoły”. To było zaraz po Odessie. Wiadomo, co to znaczy dla Polaka.
  Dla mnie znaczy to, że wojna miała wybuchnąć 2,5r temu.
  Donbas ledwo przetrwał bez interwencji FR, dającej się zakwalifikować jako pretekst do wojny. MH-17 też okazał się fiaskiem, a Holendrzy i Brytole do dzisiaj musza ukrywac dowody.
  Medialny, ukierunkowany jazgot, wzbudzajacy zażenowanie wielu z tych, którzy jeszcze jakiś czas temu mu ufali. Przestają.
  Wojna w Syrii trwa juz ponad 5 lat i mam obawy, że jeszcze potrwa- może tyle samo.
  Co jest?
  Jest medialne wykańczanie zachodnich „demokracji” i ich mediów. Budowane latami potęgi własnie ulatniaja się powoli. Termin „zachodnia demokracja” brzmi już jak „demokracja socjalistyczna”.
  Demokracja jest bez przymiotników. Demokracja z przymiotnikiem demokracja nie jest.
  „Zachodnia demokracja” to cos, co pada na naszych oczach.
  „Zachodnie demokracje” mają już u siebie skutki swoich metod.
  Czas. Tego potrzebuje FR. Żadnych działań, przyspieszających sprawy, które i tak nastąpią. Będą to zmiany na gorsze, wymuszone przez zachód, mimo ostrzeżeń. Ludzie patrzą i widzą. Nawet solidurnie.
  Stojący w miejscu atak na Rakkę czy Mosul i ofensywa ISIS na Palmirę- musimy patrzeć na to spokojnie, bo to znaczy, że wojna się ślamazarzy, zamiast wybuchnąć z pełną intensywnością, o co usmanom chodzi.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Nie wiemy do konca jak z ta Palmira bylo, wiemy tylko ze to kompletna militarna kleska FR i Syrii, mozliwe ze bylo dogadane miedzy FR i USA, ze ataku nie bedzie, stalo sie inaczej i Rosjan wyrolowano. Bardzo mozliwe, ze sa to rozgrywki wewnatrz elit USA : jedni cos oficjalnie uzgodnili z FR , a drudzy podlozyli swinie zeby wkurzyc i sprowokowac FR. Oczywistym jest, ze Rosjanie wiedzieli o zblizajacych sie silach, ale ich nie atakowali, dlaczego ? Moze bylo tak jak napisalem, moze ktos za wszelka cene chce nie dopuscic do porozumienia USA i FR w Syrii, moze wlasnie dlatego sabotowana jest ewakuacja specnazu NATO z Alleppo.
   Pewne jest jedno atak na Palmire byl calkowitym zaskoczeniem dla Rosjan i na pewno jest kolejna wielka prowokacja wobec nich zeby zastosowali masowe uderzenia bez ogladania sie na cywilow. W koncu teraz odbicie Palmiry jest dziecinnie proste wystarczy uzyc 20-30 duzych ladunkow paliwowo-powietrznych i calkowicie unicestwic terrorystow, miasto i tych cywilow co tam zostali. Jaki bylby to piekny material propagandowy do zerwnia wspolpracy z Rosja i nalozenia nowych sankcji, wielka smierdzaca kupa na wycieraczce Trumpa.
   Palmira jest stracona na co najmniej kilka miesiecy, prawdopodobnie pierwsze co zrobia brodacze to szybko wyburza reszte zabytkow zeby bylo o nich glosno.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Nie budujmy pietrowych hipotez.
    Usmani chca intensyfikować wojnę. FR- przeciwnie, opóźnia, choć wiąże sie to z trudnościami typu Palmira.
    Za to zachód pada caościowo- media, zaufanie do władzy, przekonanie o własnej wyższości- staja w obliczu gołego faktu- jesteśmy mordercami.

    Polubione przez 3 ludzi

 6. Panowie Defetyści spokojnie. Palmira nie jest szczególnie ważnym strategicznie punktem , który należało by utrzymywać za wszelką cenę. Decyzja o wycofaniu sił z miasta została podjęta na bazie raportów wywiadu i kalkulacji sił. Wykorzystano to natarcie do zadania brodaczom możliwie dużych strat w ludziach wiedząc, że jak przyjdzie pora natarcia na Deir ez Zaur to tychże brodaczy wykopie się spokojnie z tej kupy kamieni. Straty SAA i sojuszników są minimalne a terrorystów spore więc bilans jest dodatni. Celem tego natarcia było odciągnięcie maksymalnie dużych sił syryjskich z Aleppo by zatrzymać ofensywę w mieście i dać oddech bandytom tam okrążonym i jak widać Rosjanie nie dali się wciągnąć w takie gierki i strategiczny plan geniuszy znad Potomaku nie wypalił a Rosjanie wykorzystają tą sytuację by natłuc jak najwięcej terrorystów w miejscu gdzie nie ma cywili i nie są umocnieni (tak jak to miało miejsce przy ofensywach mających na celu przebicie korytarza do Aleppo). A więc jeszcze raz SPOKOJNIE!

  Polubione przez 5 ludzi

  • Nie rozumie pan skutków tej klęski Rosjan. Oni stracili opinię niezwyciężonych, terroryści zadali im upokarzającą klęskę, w ten sposób inni terroryści przestają się bać Rosjan. To jest strata niepowetowana.

   Polubione przez 1 osoba

   • „Oni stracili opinię niezwyciężonych, „- co za totalna bzdura!! I nie będę z tym bzdetem polemizował, tylko przytoczę stary dowcip: dlaczego Rosjanie dostali baty w Afganistanie? Bo Talibowie nie wiedzieli, że armia wtedy jeszcze radziecka była niezwyciężona! Nie ma czegoś takiego jak niezwyciężona armia i to doskonale wiedza wszelkiej maści terroryści, jak i Rosjanie.

    Polubienie

    • Panie Jerzy, proszę darować sobie takie oszczerstwa, z reszta niczym nie poparte. Myślę, że rusofobia to ostatnia rzecz, którą można Panu Jazmig zarzucić. W ogóle to co się z wami ludzie dzieje! Wystarczy, ze ktoś wyrazi votum separatum i już jest trollem?! Radzę ostudzić emocje, bo takie szukanie wroga we własnych szeregach to przejaw paranoi i demoralizacji jaki zdaje się wkradać w „nasze szeregi”.

     Pozdrawiam

     Polubione przez 4 ludzi

    • surtr13

     W pełni się zgadzam. To efekt naszego pełnego zaangażowania w wydarzenia rozgrywające się w Syrii i na Ukrainie. Proponuje mnie emocji i więcej szacunku do tego co piszą i myślą inni. Nie skaczmy sobie do gardeł , bo się wszystko rozpieprzy, a tym pacanom z mediomatołów o to właśnie chodzi.
     Łabskie z was chłopaki i dziewczyny. 🙂

     Pozdrawiam w zimny wieczór.

     Polubione przez 1 osoba

  • co do Aleppo, to podobno SAA i sojusznicy utrzymuja tam ok 25.000 ludzi.
   Pytanie: po co tak duzo? Linia frontu skurczyła się co najmniej 4-ro krotnie. Moznaby juz 1/4 a nawet 1/3 przerzucic na inne fronty. Aleppo w zasadzie juz padło. Rebelianci nie maja amunicji a ich morale też na pewno spadło, wyglada też na to, że centralne dowództwo nie istnieje.
   Moznaby jakąs elitarna jednostke przerzucić na do innego ataku jak nie na Palmirę to gdzieś indziej

   Polubienie

 7. Prawdę mówiąc wschodnia część Syrii jest, strefą odpowiedzialności lotnictwa tzw. „koalicji”. Innymi słowy: do pilnowania domu zostali zatrudnieni notoryczni złodzieje.
  Ale sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Wczorajszy program Sołowiowa był w tym względzie bardzo pouczający. Na początek pan Dżuma (nie wiem dokładnie jak się pisze jego nazwisko – dokonałem transkrypcji z cyrylicy), Syryjczyk zadał takie retoryczne pytanie – gdzie był syryjski wywiad, nie wiedział o ruchach brodatych, czy nie chciał wiedzieć? Natomiast jeden z rosyjskich ekspertów podał ciekawą informację, dotyczącą walk o Palmirę w marcu. Operacją dowodził rosyjski oficer i dziwnym zrządzeniem losu każdy jego wyjazd na front był witany ostrzałem moździerzowym tego odcinka, na który przyjeżdżał. Innymi słowy, ktoś przekazywał terrorystom informacje o jego miejscu pobytu. Zresztą ostrzał szpitala w Aleppo też był kierowany przez kogoś znajdującego się w jednym z sąsiednich budynków. Tam niestety nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto sojusznikiem – szyickie oddziały też zapewniały, że kontrolują drogi i żaden brodaty z Mosulu nie dotrze do Syrii. Do tego okazuje się, że ogromna większość syryjskich oddziałów nie walczy na froncie, tylko znajduje się na posterunkach kontrolnych przy drogach i zajmuje się zbieraniem myta od przejeżdżających samochodów (ciekawe ile biorą za cysternę z ropą?)
  Do tego trzeba dodać sukcesy dyplomatyczne pana Ławrowa. Pod Palmirą rosyjskie śmigłowce zrobiły w sobotę atakującym terrorystom dies irae na podejściach do miasta. A brodaci, nie patrząc na straty ponawiali ataki aby dotrzeć do zabudowań. Fanatyzm i głupota? Nie! Oni po prostu wiedzieli, że lotnictwo nie będzie ich atakować w mieście, bo rosyjska dyplomacja obiecała to swoim amerykańskim przyjaciołom
  A amerykanie robią swoje nie bacząc na nic. Turko-usmańska koalicja przemieści PI do Syrii i będzie z nim walczyć pod Rakką, pod Palmirą, pod Homs, pod Aleppo i Damaszkiem, a na koniec w Latakii.

  Polubione przez 5 ludzi

  • @marticos
   „A amerykanie robią swoje nie bacząc na nic. Turko-usmańska koalicja przemieści PI do Syrii i będzie z nim walczyć pod Rakką, pod Palmirą, pod Homs, pod Aleppo i Damaszkiem, a na koniec w Latakii”
   to chyba najcelniejsze spostrzeżenie z kilkudniowej „palmirowej” dyskusji.

   Yankesie mają już w Syrii więcej baz lotniczych, niż FR.
   A pod Palmirą wyraźnie brakowało bliskiej bazy wsparcia lotniczego, zwłaszcza dla śmigłowców.

   Ile to już razy różnego rodzaju „porozumienia” miały na celu wyrolowanie Rosjan.
   Yankesie nie odpuszczą i FR musi sobie postawić w końcu pytanie – gdzie jest ta granica ustępstw? W Moskwie?
   Ścierwa takie jak ostatnio popisuje się Washington Post, nigdy nie będą obiektywne. Im można tylko pokazać yankeskich, brytolskich czy innych żołdaków złapanych razem z terrorystami, wraz z całym wyposażeniem, a potem powiesić ich za nogi na najbliższej poprzeczce.
   Dlaczego celem wojsk ma być ochrona zachodnich żołdaków przed postawieniem ich przed sądem za terroryzm i zbrodnie wojenne?
   C o do faktu, że atak na Palmirę był koordynowany przez czarną małpę bezpośrednio z białego baracku, poprzez najtajniejsze i najbardziej zaawansowane techniki wojskowe yankesi, to chyba nie ma żadnej wątpliwości. A za osłonę służyły brednie TW głupka i jego krygowanie się jak moczymordy przed wychlaniem butelki.

   Ad @marticos
   Czekam, kiedy FR będzie robić swoje, bez oglądania się „bezpieczeństwo” yankeskich żołdaków.

   Polubione przez 4 ludzi

 8. Nagminne spotykanie się p. Ławrowa z sekretarzem Kerry w różnych lokalizacjach w celu „rozwiązania konfliktu syryjskiego” ma zapewne jakiś ukryty aczkolwiek całkowicie niejasny cel… Chyba, że przyjmiemy iż Putin i spółka to idioci.
  Biorąc pod uwagę, iż wszystkie dotychczasowe rozmowy kończyły się niczym lub bezproduktywnymi rozejmami, podczas których dochodziło zazwyczaj do wzmocnienia terrorystów i pogorszenia sytuacji armii syryjskiej na jednym z frontów (wcześniej Deir Ezzor po „przypadkowym bombardowaniu” a teraz Palmira) oraz oskarżeniami przez Zachód strony rosyjskiej o niedotrzymywanie zobowiązań i bombardowanie cywilów to tym bardziej odpowiedź na to pytanie jest trudniejsza. Należy przecież zdać też sobie sprawę, że Ławrow prowadzi te negocjacje z odchodzącą za miesiąc i całkowicie niewiarygodną ekipą Obamy i co ważne – z namaszczeniem najwyższego czyli prezydenta Putina…
  Co ciekawe ale niezaskakujące – Amerykanom jakby zależało na pewnym upokorzeniu Rosjan. Podczas tych ostatnich bezsensownych sobotnich rozmów między wojskowymi rosyjskimi i amerykańskimi w Genewie, Obama wydał decyzję o zniesieniu ograniczeń w dostarczaniu broni dla syryjskich rebeliantów w tym wyrzutni przenośnych ziemia-powietrze, Ashton Carter powiedział o wysłaniu do Syrii dodatkowych 300 amerykańskich komandosów a w tę samą sobotę w Paryżu Kerry (gdzie dostał od Hollande’a Legię Honorową) gadał, że Rosjanie bombardują cywilów, łamią prawo międzynarodowe itd itp

  Tak jak już napisał jeden z komentatorów – jak jest możliwe, że Rosjanie i Syryjczycy nie mieli danych wywiadowczych (satelita, samolot, dron, wywiad, przekupiony terrorysta itp itd), że w stronę Palmiry z dwóch kierunków – z Deir Ezzor i Rakki lub być może też z Mosulu zmierzają setki lub tysiące uzbrojonych po zęby brodaczy wraz z ciężkim sprzętem? Przecież pustynia to nie dżungla a ruch na niej raczej nie przypomina ruchu na autostradzie A4

  Polubione przez 5 ludzi

  • Można to nazwać upokorzeniem, można użyć mocniejszych określeń.
   I co z tego?
   powoli zaczynamy poruszać się we mgle, nie mamy informacji, nie znamy reguł.
   Chyba, że przyjąć karkołomne założenie – Rosja liże po stopach okładający ją kułakami zachód, żeby wybłagać zniesienie sankcji.

   Polubione przez 1 osoba

   • Chyba wszyscy wiemy jaki cel ma Rosja. Syria jest dla Rosji tylko środkiem do osiagniecia celu.
    Jesli sankcje nie zostana zniesione do lipca 2017 roku, to Rosja i Rosjanie mają problem i to spory!

    Polubione przez 1 osoba

    • Nie wiem, czy Rosja ma problem. Ostatnie 2 lata pokazały, że to Zachód więcej potrzebuje od Rosji, niż Rosja od Zachodu.
     To Rosja eksportuje na Zachód Gaz. A co Zachód do Rosji eksportuje (Hightechu i tak nikt nikt nie sprzeda)? Polskie jabłka.
     Rosja współpracuje z Azją, która jest największym dzisiaj producentem zaawansowanej techniki.
     Wmawiają nam, że Rosja to tylko surowce. A jakoś cisza się pojawiła w mediach, kiedy Rosja zasugerowała, że nie będzie sprzedawać blachy tytanowej, z której produkcją ten wysoko rozwinięty technicznie zachód ma od kilkudziesięciu lat problemy. To tylko jeden przykład.

     Polubione przez 2 ludzi

 9. Czyli nowy syryjski kociołek z SAA w roli pieczystego.
  Czy te palanty naprawdę nie wiedzą, że zostaną obdarci żywcem ze skóry tylko za mundur SAA?
  Przecież jedno solidne bombardowanie z użyciem bomb powietrzno-paliwowych wyniosłoby tę bandę do psiego piekła. Chyba, że cała ta banda to wyłącznie przebierańcy z Black Water, MI-6 i spółka, a Rosja zobowiązała się pod żadnym pozorem takich przebierańców nie atakować.
  Gdyby po ataku i zamordowaniu rosyjskich pielęgniarek zniesiono do ostatniej cegły na cegle ze 4 kwartały Aleppo, nie byłoby dzisiaj tej sytuacji.
  TW głupek i czarna małpa zasłużyły solennie na mordobicie/

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Dobre… Po sukcesie terrorystów w Palmirze stali się oni w oczach mediów zachodnich dostarczycielem „wiarygodnych” informacji na miarę słynnego obserwatorium…

  Otóż według terrorystów z ISIS, armia syryjska użyła broni chemicznej w prowincji Hama na co powołuje się m.in. Associated Press…

  http://hosted.ap.org/dynamic/stories/M/ML_SYRIA_THE_LATEST?SITE=AP&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT&CTIME=2016-12-12-08-06-57

  Czyli należy wierzyć obcinaczom głów…

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Czy ktos z was dzis rano wchodzil na military maps i przegladal sytuacje wokol Palmiry? O godz 9 na poludniowym wschodzie od Palmiry, na lini pomiedzy Bir As Sukkari a Al Talila naniesiony byl amerykanski dron. Nie wiem jak dlugo tam latal. Moze cala wczorajsza nocy, moze dluzej. Teraz zniknal. Amerykanski wywiad kontrolowal przebieg sytuacji, co do tego nie mozna miec watpliwosci. Szkoda tylko ze po rosyjskiej stronie wciaz jest tak duzo naiwnych ktorzy wierza jankesom na slowo ze ci podziela sie swoimi informacjami. Albo ze co najmniej nie beda w niczym przeszkadzac. Bzdura. Robic swoje`- ta jak dotad swietna recepta na sukces, ktora jak ktos juz tutaj madrze zauwazyl, powinna przyswiecac kazdemu rosyjskiemu strategowi. Ale polityka niestety znow przyszla z `pomoca`. Jak slon w skladzie porcelany Tak jak na Donbasie- wszystkie te pseudo zawieszenia broni skutkowaly tylko pogorszeniem sytuacji militarnej, tak samo teraz w Syrii- pogadanki o `pokoju` pomiedzy Kerrym a Lawrowem nigdy nie wroza nic dobrego. Najswiezszy przyklad takiej polityki rosyjsko-syryjskich ustepstw to upokarzajacy upadek Palmiry, ktorego przyczyny i skutki wielu moich przedmowcow zdazylo tutaj swietnie wypunktowac.

  Polubione przez 2 ludzi

   • To jest oczywiste, że Rosja dba wyłącznie o swoje dobro, a nie o Syrię. Jeżeli jednak upadnie Asad, to Rosja straci swoje bazy w Syrii, ostatnie bazy nad Morzem Śródziemnym i zostanie zamknięta de facto na Morzu Czarnym.

    Tak więc w interesie Rosji jest utrzymanie władzy w Syrii przez Asada, a także to, aby armia rosyjska nie kompromitowała się na Bliskim Wschodzie, co niestety od kilku dni z zapałem czyni.

    Polubione przez 2 ludzi

   • To niewątpliwie racja natomiast o jakim dobru Rosji można mówić w przypadku oddania w ciągu kilku dni terrorystom miasta-symbolu zdobytego z wielką pompą dużym nakładem sił po wcześniejszych wielomiesięcznych przygotowaniach?
    Osłabianie swoich sojuszników i podważanie, chciałoby się powiedzieć – na własne życzenie własnego prestiżu i wiarygodności niewątpliwie nie jest w interesie Rosji

    I mam nadzieję, że tylko o to chodzi a nie o jakieś zakulisowe targi z jankesami…

    Polubione przez 4 ludzi

    • Gdy juz o prestizu mowa- jak teraz wygladaja te wszystkie akcje propagandowe po wyzwoleniu Palmiry w marcu, mam na mysli koncert rosyjskich filharmonikow i wizyty archeologow i konserwatorow zabytkow z Peterburga? Naprawde nie chce mi sie wierzyc aby po tym wszystkim Rosjanie w ogole kiedykolwiek kalkulowali ponowny upadek tego miasta.

     Polubione przez 4 ludzi

 12. Nius z Łoneta.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/syria-najciezsze-bombardowanie-wschodniego-aleppo-od-kilku-dni/qvdshsv

  I oczywiście komentarze:

  ~wiara napędzana kaptogenem : Nikt się nie martwi ,że rzeźnicy islamscy przejmuja Palmirę i będą ćwiarować odcinać głowy, niszczyć zabytki. ,Demokraci” z których spadły maski które pokazują, że nie tylko koncerny zbrojeniowe ,naftowe, amerykańskie prywatne armie chcą wojny. ,,Demokraci” karmią swoich bandziorskich islamistów kaptogenem . Bestialstwo islamskich terrorystów może być nie tylko efektem ideologicznego radykalizmu, ale również narkotykowego odurzenia. Okazuje się, że „święta wojna” napędzana jest przez produkowane na masową skalę substancje psychotropowe. Myślę.że kapotogen był na Majdanie i w Odessie. Jak myślicie dlaczego jaknesi i nato siedzi w Afganistanie pilnują tamtejszych pól narkotykowych i handluja narkotykami. Teraz Afganistan przejął palmę pierwszeństwaod Ameryki pPołudniwej w handlu narkotykami. ,,Demokratyczne” państwa od dawna handluja narkotykami jak ktoś niewie o czym piszę niech poczyta sobie o wojnach opiumowych.

  ~Polsko, stanęłaś po stronie Antychrysta! do ~unik: Wojna w Syrii trwa szósty rok. Rosjanie NA PROŚBĘ PREZYDENTA SYRII są tam dopiero od roku.
  Zanim wkroczyli Rosjanie, islamiści opłacani i uzbrojeni przez USA zdobyli prawie trzy czwarte Syrii. Syria przegrywała z bandą obcinaczy głów. Zachód przez te wszystkie lata okłamywał ludzi, że walczy w Syrii ze skrajnymi islamistami!
  Gdyby nie pomoc Rosjan, do dzisiaj z Syrii zostałoby tyle, co z Libii czy z Iraku.
  Trzeba wiedzieć, że „dzięki” napaści na Irak ostał się tam tylko co dziesiąty chrześcijanin! Pytam się, dlaczego Polska wspiera zabójców chrześcijan?!
  Celem wojen na Bliskim Wschodzie i w Afryce jest przede wszystkim ropa naftowa i gaz. By je zdobyć, jak widać, nie liczy się, ile milionów ludzi trzeba zabić, ile domów zburzyć……

  Polubione przez 7 ludzi

 13. W okolicach Palmiry KOMPLETNA katastrofa. Terroryści kontynuują ofensywę w kierunku zachodnim

  W linku najnowsza mapa

  https://southfront.org/isis-seizes-jihar-crossroad-and-of-tyas-mountain-west-of-palmyra/

  Były szef rosyjskiego sztabu generalnego krytykuje rosyjskie i syryjskie dowództwo za utratę Palmiry sugerując, że jest ona m.in. wynikiem rozejmów negocjowanych przez Ławrowa pozwalających odbudowywać siły terrorystów

  https://southfront.org/former-head-of-russias-general-staff-criticizes-russian-syrian-command-staff-for-loss-of-palmyra/

  Polubione przez 4 ludzi

  • Satanowski już dawno trąbił, żeby politycy zostawili teraz sprawy wojskowym. Azazel, piszesz, że cyt. „I mam nadzieję, że tylko o to chodzi a nie o jakieś zakulisowe targi z jankesami…”
   Ja prawdę mówiąc, sam już nie wiem co gorsze 😦

   Co do pompy, z jaką celebrowano wyzwolenie Palmyry, to sam pamiętam jaka mnie ogarnęła euforia i jak rozsyłałem maile do moich projankeskich znajomych.

   A co do Pana generała od strażaków i ratowników, to dobrze się prezentuje w paradnym mundurze 9-mego maja, stojąc w swoim kabriolecie… poza tym, chyba szubrawcy przestali się nabierać na jego marsowe miny.

   Powiem szczerze, Jestem zdruzgotany. A jeśli to kwestia jakichś zakulisowych „dilów”, to dochodzi jeszcze niesmak w ustach.

   Trudno mi to wszystko poukładać sobie w głowie.

   Polubione przez 4 ludzi

 14. Jedno ze zdjęć terrorystów jadących do Palmiry wykonane na jej wschodnich dalekich przedmieściach w sobotę 10.12

  Jak mogli ich nie dostrzec Rosjanie ??????????????????

  Odpowiedź na to pytanie została zasugerowana w jednym z artykułów na RT

  https://www.rt.com/news/370019-isis-palmyra-new-offensive/

  gdzie jest zawarta taka myśl: „Jak to możliwe, że Amerykanie ze swoimi środkami technicznymi nie dostrzegli terrorystów jadących do Palmiry?”

  — Czyżby pan Ławrow ustalił z panem Kerrym, że rosyjskie lotnictwo nie będzie prowadzić żadnych operacji w tym wywiadowczych na zachód od Palmiry i ten obszar, na zasadzie zaufania będzie się znajdował pod całkowitą „pieczą” Amerykanów i ich tzw. koalicji?

  Ta teza dosyć logicznie tłumaczyłaby całkowitą klęskę Rosjan i Syryjczyków w Palmirze a jednocześnie niestety eksponowała niekompetencję Ławrowa

  Polubione przez 2 ludzi

 15. „Wojsko syryjskie i rosyjski specnaz ewakuowali ludność Palmiry i opuścili miasto. Teraz około 2 tysiące terrorystów nie jest trudnym do zlokalizowania celem na pustymi ale realnym przeciwnikiem którego można zlikwidować…”

  Brusek, jak możesz pisać takie rzeczy?! Tekst niemal godny Ławrowa. Wszyscy widzimy co się dzieje. W tej chwili armia Isis szturmuje bazę wojskową T4 na zachód od Palmiry i zajęła już część budynków. To nie są zwykłe wojska, to są świetnie dowodzone i prowadzone przez jednostki specjalne oddziały. Ta ofensywa była celowa po to by ukarać Rosję za dobicie kotła Aleppo. Jak padnie baza T4 daesz ma otwartą rękę i może szturmować Homs a nawet pokusić się o uderzenie na Damaszek!

  Jedynym wyjściem w tej chwili dla Rosji byłaby interwencja militarna i wysłanie własnej piechoty.

  Siły tureckie i rebelianckie szturmują Al Bab, jak wojska syryjskie zostaną skierowana na południe to Turkmeni uderzą na Aleppo! Czy w armii syryjskiej potrafią walczyć tylko oddziały Tygrysów i nikt więcej?!

  Polubione przez 4 ludzi

  • Dziwne .. 5 tys brodaczy a łupią aż wióry lecą. W Palmirze ilu było obrońców bo nawet tysiąc by takiego łupnia nie dostał. W Aleppo broni się garstka „czarnych” i trzymają cała SAA w szachu?? Co jest grane panowie i panie ? Cios jest bardzo mocny bo nawet nasi etatowi optymiści jakoś zamilkli. 5 tys pokona armie syryjska i potęgę rosyjska??

   Polubione przez 2 ludzi

 16. Wygląda na to, że wywiad syryjski i rosyjski kompletnie przeoczyli przerzucenie dużych sił ISIS z Iraku, albo ich mocne dozbrojenie przez jankesów, bo niezależnie od ataku na Palmyrę, ISIS rozpoczęła masowy atak w Deir Ezzor.

  Polubione przez 1 osoba

 17. Trwaja uporczywe próby wciagnięcie FR w konflikt na dużą skale przed 19,12. Jest to potrzebne w medialnej nagonce na elektorów.
  Być może FR mogłaby łupnąć czymś większym i pozbyć sie barachła, ale medialny jazgot byłby głośniejszy od wybuchów. O wywołanie tego jazgotu chodzi.
  Przez tydzień militarna sytuacja niewiele sie zmieni- chyba, że ruszą bandersyny a może i Polska na okręg klaliningradzki.
  Solidurnie potrafią.

  Polubione przez 7 ludzi

 18. Boże! Czy tu ktoś włączy myślenie? Czy też wszyscy tylko przelewają emocje na papier? Mam wszystkim przypomnieć wasze panikarskie wypowiedzi z sierpnia gdy terroryści przebijali się do Aleppo? Teraz dopiero okazuje się, że swój „sukces” okupili stratami w relacji 20:1. Te ogryzki informacji (czy raczej dezinformacji) serwowane przez obie strony mają na celu przede wszystkim wprowadzenie drugiej strony w błąd a nie zaspokojenie ciekawości „kibiców”. Poczekajcie z takimi panikarskimi komentarzami parę dni gdy nieco opadnie kurz i będzie coś widać.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Panie jaka panika??!! Tu nie chodzi o panikę tylko o całą otoczkę tego wydarzenia, wszyscy się zastanawiają jakim cudem mogło dojść do tak wielkiego lania w tak krótkim czasie. Na rosyjskich forach nie takie cuda piszą ludzie wku…ni na swoich za to, że dopuścili do klęski. Mało tego wzywają do spuszczenia ze smyczy psów Kadyrowa, aby przy okazji upiec dwie pieczenie na jednym ogniu oczywiście 🙂 Piszą ludzie też, że Palmiry bronili miejscowi, że większość mieszkańców sympatyzuje z PI i, że dlatego właśnie Palmira nie miała żadnego znaczenia. Szkoda sił i środków na obronę, ale „trofieje” zostawili hojne jak by nie patrzeć. No więc nasze tu teorie nie są aż tak wybujałe. Jest po prostu fakt : zlana dupa i tyle.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Jaka klęska? Wielkie słowa nie poparte jakimkolwiek dowodem. Co wiemy na temat strat obu stron i tych „hojnych trofiejów” – praktycznie nic. Przechwałki terrorystów są warte tyle co ich dowody na bombardowanie szpitali. To, że na rosyjskich forach urzęduje banda oszołomów też nie jest jakimś argumentem. Ludzie ochłońcie i nie wypisujcie bzdur godnych trolli z Onetu.

    Polubione przez 3 ludzi

    • Jak to jaka klęska? Prestiżowa i militarna! Tak jak już napisałem – miasto zdobyte z pompą po długich przygotowaniach padło w ciągu dwóch dni.
     Gdzie był wywiad, który nie wiedział o przygotowaniach do tak szerokiej ofensywy i nie zauważył kolumn pojazdów przemierzających bezludną pustynię?

     Śmiem twierdzić, że trochę zdrowego rozsądku przyda się wszystkim i nie należy wymagać aby każdy wierzył, że należy traktować ministra Ławrowa jak święta krowę. W historii nieomylny był i zresztą ponoć nadal jest tylko papież.

     Polubione przez 2 ludzi

  • W pełni się zgadzam. Panikarze, albo jak ich nasz mania nazywa, chłopcy z piaskownicy zlecieli się i wylewają swoje żale od wczorajszego wieczoru. Radziłbym się uspokoić i spokojnie poczekać na rozwój wypadków. 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

    • Pisz pan co chcesz. Kto panu broni? Ja na pewno nie. Więc pańskie insynuacje o cenzurze są nie na miejscu. Pan może pisać co pan chce, a ja mogę nazywać je żalami i panikarstwem.
     Do panikarstwa niektórych na tym blogu zdążyłem się już przyzwyczaić ale że pan dołączył do tego zacnego grona, to trochę jestem zdziwiony. Wydawał się pan osobą , która potrafi panować nad emocjami.
     🙂 Więcej optymizmu, poczekamy kilka dni , sytuacja się wyjaśni. Na wojnie różne rzeczy nie zawsze idą tak jakbyśmy chcieli, ale liczy się efekt końcowy. A ten będzie korzystny dla Federacji Rosyjskiej i Syrii. Zapewniam pana.
     🙂 Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru.

     Polubione przez 1 osoba

     • Jeżeli pozwalasz (dzięki ci za to) na pisanie tego co ktoś uważa to może daruj sobie komentarze w stylu: „chłopcy z piaskownicy zlecieli się i wylewają swoje żale od wczorajszego wieczoru”…

      Co cię upoważnia do aroganckiego nazywania innych „chłopcami z piaskownicy” tylko dlatego, że mają inne zdanie od twojego? Zjadłeś wszystkie rozumy i masz monopol na prawdę?

      Polubione przez 1 osoba

     • azazel44
      Drogi panie. Na pisanie na tym blogu ,czego pan chce , nie potrzebuje pan mojego pozwolenia. Dlatego pańskie podziękowania są niepotrzebne.
      Jak się cos pisze publicznie, to inny użytkownik może to skomentować w sposób jaki uzna to za właściwy, czyli np. w taki sposób jaki pan zacytował. Może być on oczywiście uznany za arogancki, jak pan go nazwał, ja uważam, że jest właściwy.

      ,,Co cię upoważnia do aroganckiego nazywania innych „chłopcami z piaskownicy” tylko dlatego, że mają inne zdanie od twojego? Zjadłeś wszystkie rozumy i masz monopol na prawdę?” – możecie mieć moi mili państwo inne zdanie od mojego w każdym temacie, wasze prawo. Oczywiste jest , że nie mam monopolu na prawdę i nie zjadłem wszystkie rozumy.
      Na prawdę monopolu nie ma nikt. Jakie będą skutki ostatnich wydarzeń w Palmirze czas pokaże. Jak zawsze zresztą. Próbuje państwu tylko dać do zrozumienia, że reagujecie nazbyt emocjonalnie. Przekonamy się w przyszłości kto z nas miał racje.

      A teraz do azazela :
      Jeśli w jakimś sposób pana uraziłem tym ,, chłopcem w piaskownicy” to proszę przyjąć przeprosiny. Dotyczy to tylko pana, skoro zwrócił pan na to uwagę. Ale nie wycofuję się z tego stwierdzenia, nie widzę w nim nic obraźliwego, ani niewłaściwego. Nie jest też aroganckie.

      Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru.

      darekklos

      ,,Panie kolego, a kto tu panikuje ? Złość ludzka i żal co najwyżej się wylewa.” – kilku by się znalazło. To są tacy nasi wieczni panikarze i malkontenci, którzy wszędzie widzą kwadratowe jaja.

      Na kolejne państwa wpisy pozwolę sobie odpisać jutro jeśli uznam , że jest taka potrzeba. Zajęty jestem trochę.

      Polubione przez 2 ludzi

     • Przepraszam ale nie mogłem sobie darować a wcześniej nie zauważyłem

      do luka

      cytat z jednego wpisu: „Proponuje mnie emocji i więcej szacunku do tego co piszą i myślą inni”

      cytat z innego wpisu: ” Panikarze, albo jak ich nasz mania nazywa, chłopcy z piaskownicy zlecieli się i wylewają swoje żale od wczorajszego wieczoru”

      Cierpisz kolego na rozdwojenie jaźni czy zostałeś politykiem?

      Polubienie

  • Zrelaksujmy się trochę. Od czerwca spadło 9 Hornetów. F-16 nie liczyłem.
   Z braków sprzętowych usmani przywracają do użytku wycofane juz sztuki w liczbie 30, te ze szrotu w Arizonie.

   Polubione przez 1 osoba

     • 🙂 Może być jeszcze gorzej. Godzina lotu tego psedosamolotu kosztuje bardzo dużo. Efekt będzie taki , że słabo wyszkoleni piloci będą popełniać błędy, a ,, niewidzialne cuda techniki” będą spadać na ziemie w sposób całkowicie widzialny.
      Ale to nie mój problem , tylko USA.

      Polubione przez 2 ludzi

     • Alojzy Ptyś

      Pejsaci kupili całą eskadrę , to trochę nie do końca jest prawdą. Z tego co wiem za te samoloty w całości zapłacił podatnik amerykański w ramach pomocy wojskowej dla Izraela.
      Dostali je za free.
      🙂 Pozdrawiam

      Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.