Wojna domowa na Ukrainie 11.12.2016r.- 655 dzień od nowego rozejmu.


 

Wczoraj na cmentarzu wojskowym w Katedrze Polowej na Powązkach w Warszawie odbyły się z udziałem przedstawicieli władz państwowych uroczystości pogrzebowe płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar-Rajchmana.

 

Sprowadzenie szczątków płk. Matuszewskiego oraz mjr. Floyar-Rajchmana  realizowane zostało przez  Komitet Honorowy powołany dla sprowadzenia do kraju i pochówku na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie szczątków płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar-Rajchmana. Przewodniczącym tego Komitetu jest oczywiście szef MON Antoni Macierewicz, a w jego składzie znajdują się poza tym: dr hab. Sławomir Cenckiewicz – Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, Jan Józef Kasprzyk – szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Dziedziczak – Sekretarz Stanu w MSZ , Adam Glapiński – prezes NBP, Piotr Woyciechowski  – prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz dr Magdalena Kapuścińska z Rady Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku.

Przypomnę, że major Henryk Floyar-Rajchman wraz z pułkownikiem Ignacym Matuszewskim brali udział w ewakuacji polskiego złota we wrześniu 1939 roku.

Oczywiście ten, ostatnio bardzo naświetlany propagandowo incydent, pokazywany jest jako dowód bezprzykładnego męstwa oficerów i pracowników administracyjnych II RP, czego nie kwestionuję, ale jak się obecnie okazało- sukcesu typowo polskiego, a więc bez pozytywnego zakończenia.

Chodzi o to, że wbrew elaboratowi propagandowemu sporządzonemu przez Janusza Wróbla z IPN, iż polskie złoto rozkradli po wojnie polscy komuniści, to okazuje się, że prawda była zgoła inna.

A więc, wiadomo dziś jest tylko tyle, że los polskiego złota po przekazaniu go polskim władzom na uchodźstwie. m.in. z miejscowości Kayes (w budynku administracyjnym) we Francuskiej Afryce Zachodniej, gdzie zostało tam czasowo złożone, jest nadal nieznany.

Sprawa ta, jeszcze w 1966 roku, została poruszona w trzyczęściowej sensacyjnej audycji Radia Wolna Europa (RWE), z której wynika tylko tyle, że ok. 80 ton w sztabach i monetach nie powróciło nigdy do Polski. Według RWE pozostało ono w bankach zachodnich, aby jego równowartość w różnych formach służyła odbudowie zrujnowanego wojną kraju. Natomiast 11 ton złota zatrzymała Wielka Brytania jako pokrycie wydatków łożonych przez nią podczas wojny na cywilne potrzeby polskie.

Część dokumentacji przekazania tego skarbu do komunistycznej Polski znajduje się w Archiwum Akt Nowych w Warszawie. Z dokumentacji tej wynika, że przywłaszczone przez komunistów złoto stanowiło zaledwie około 10% część polskiego złota  zdeponowanego w kayes. Co z resztą? Nie wiadomo.

Nie wiadomo też, co się stało z 20 tonami złota Banku Polskiego, które znajdowało się w depozytach zagranicznych przed wybuchem II wojny światowej. Na co zostały wydane 3,8 ton złota, które pozostawiono w 1939 roku w Dubnie do dyspozycji rządu polskiego?

A więc historia złota z Banku Polskiego wciąż pozostaje niedokończona, mimo że minęło już ponad 71 lat od zakończenia II Wojny Światowej i 27 lat „wolnej Polski”.

Tak więc na podsumowanie tego, że polskie złoto zostało wywiezione z kraju, a następnie w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach, zagrabione, uczestnikom operacji jego wywiezienia oddaje się hołd jak bohaterom przez najwyższe czynniki w państwie pod zarządem PiS-u.

I tak, po mszy świętej list intencyjny Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał podsekretarz stanu z prezydenckiej Kancelarii  Wojciech Kolarski:

„Wolna Polska nie od razu pospieszyła im złożyć należny hołd. Dzisiaj jednak nasze na powrót suwerenne państwo przyjmuje ich na swoje łono i uroczyście włącza w poczet bohaterów. (…) Chciałbym, życzyć Polsce i wszystkim nam Polakom, aby pamięć o płk. Matuszewskim i mjr. Floyar-Rajchmanie pozostała zobowiązaniem dla rządzących Rzeczpospolitą do szczególnej odpowiedzialności za dobro wspólne.”

Natomiast szef MON Antoni Macierewicz powiedział, że:

Polacy, wszyscy, którzy przyszliście tutaj, aby pożegnać tych co walczyli o niepodległość i wywalczyli ją, odbudowali Rzeczpospolitą w latach 20 – tych i 30 – tych XX wieku, a później, gdy zdradzona znalazła się znowu w niewoli, nigdy nie złożyli broni. Nigdy nie zrezygnowali z walki o odzyskanie niepodległości. Dziś ich żegnamy w niepodległej Polsce, wierząc, że wraz z nimi wraca do nas Rzeczpospolita ich marzeń , ich tęsknot, ich snów. Wraca ta, która silna pokoleniem, które wraz Józefem Piłsudskim, Dmowskim, Witosem i tyloma innymi twórcami naszej niepodległości stanęli do boju byśmy byli wolni”.

Zaś szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk ze swej strony dodał, że:

Ignacy Matuszewski przestrzegał: nie wolno paktować z bolszewicką, sowiecką Rosją, nie wolno kłaść na ołtarzu dobrych relacji zachodu i wschodu niepodległości Polski, nie wolno paktować z diabłem, bo kiedy danemu pokoleniu, kiedy wielkim tego świata  zabrakło wtedy odwagi to następne pokolenia zwłaszcza w Rzeczypospolitej zapłaciły za to krwią. I to jest też testament naszych bohaterów, że nigdy nie wolno paktować ze złem, że nigdy nie wolno paktować z diabłem, bo następne pokolenia za taką zdradę zapłacą krwią”.

I te właśnie napuszone i przepełnione fałszywym patriotyzmem słowa, są dowodem na to czym się kończy wykorzystywanie naiwności i dobroci ludzkiej, bo przecież wychwalany tak wczoraj bohaterski czyn tych dwóch oficerów, przyczynił się do okradzenia Polski i społeczeństwa polskiego z jego skarbu jakim było złoto przedwojennego banku Polskiego.

I dlatego też, najważniejsze co powinny uczynić władze kraju- mianującego się wolnym, to odszukać polskie złoto, które nie tylko jest własnością państwa, ale przede wszystkim społeczeństwa polskiego.

 

 

http://www.bibula.com/?p=76308,

https://en.wikipedia.org/wiki/Kayes.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby ilość ostrzałów i prowokacji zbrojnych prowadzonych przez ukraińskich żołnierzy wzdłuż linii styku wyraźnie wzrosła. Może mieć to związek ze specyficznym- czyli  ukraińskim, podejściem do wdrażania pokoju w ramach podpisanej w Mińsku umowy?

Spartakus uszkodzone trzy domy jednorodzinne znajdujące się przy ulicy Centralnej nr. 18, 24 i 28 oraz jeden dom przy ulicy Marka Oziernogo nr. 61 we wsi Trudowski i jeszcze dwa domy w Staromichajłowce na zachodnich obrzeżach Doniecka.

W wyniku nocnego ostrzału wsi Jelienowka, została uszkodzona tam linia zasilania energetycznego, w wyniku czego cała miejscowość była w nocy pozbawiona dopływu prądu elektrycznego.

W sumie, ukraińscy żołnierze w godzinach od 18:00 do 01:00, prowadzili ostrzał- przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych ręcznych granatników i ciężkich karabinów maszynowych- w/w wymienionych miejscowości, a także Aleksandrowki na zachodnich obrzeżach Doniecka, Zajcewa leżącego na północ od Gorłówki, dzielnicy przemysłowej w Jasinowatej, Dokuczajewska oraz Komiternowa i Oktriabra na południowym odcinku frontu donieckiego.

Łącznie na ostrzeliwanych terenach spadło ponad 470 pocisków ciężkiej artylerii i moździerzowych.

Walki toczyły się w okolicy punktu kontrolnego Majorsk, na zachodnich obrzeżach Gorłówki.

Poza tym dziś rano ukraińscy żołnierze rozpoczęli ostrzał przy użyciu moździerzy miejscowości Sachanka i Leninskie. Jak na razie spadło tam około 50 pocisków moździerzowych.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu wczoraj późnym wieczorem i we wczesnych godzinach nocnych, ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm przeprowadzili ostrzał wsi Kalinowo, gdzie spadło 17 pocisków oraz przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, automatycznych wyrzutni granatów i ręcznej broni maszynowej, rejon wsi Żiełtoje.

Poniżej jeszcze, raport dobowy (a raczej jest to ukraińska wizja sytuacji na froncie) sporządzony przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) w Donbasie:

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 10 грудня 2016 року

Минулої доби російсько-окупаційні війська 70 разів обстрілювали наші позиції на всіх напрямках. Більшість обстрілів відбулося на Маріупольському напрямку. З артилерії 152 та 122 міліметри окупанти обстріляли Водяне, Широкине, Лебединське, Талаківку, а з мінометів різних калібрів, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Широкине, Талаківку, Красногорівку, Лебединське, Гнутове, Мар’їнку та Павлопіль. По Широкиному вогонь вів і танк.
На Луганському напрямку зі 122 міліметрової артилерії обстріляли Новотошківку, з мінометів – Новозванівку, Троїцьке та Кримське. З гранатометів та стрілецької зброї – Станицю Луганську, Новозванівку, Лопаскіне, Попасну, Новоолександрівку.
На Донецькому напрямку з 82 міліметрових мінометів окупанти вели вогонь поблизу Луганського, а в районі Авдіївки, Верхньоторецького та Зайцевого – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.”

 

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z miejscowości Spartakus:

 

***

 

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

 

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

71 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 11.12.2016r.- 655 dzień od nowego rozejmu.

 1. WItam i dziękując za ciekawy wstępniak oraz Państwa wczorajsze i dzisiejsze wpisy / podziękowanie z góry! 🙂 / – dorzucam kilka linków jakie wpadły w moje łapska…

  Interesujący artykuł „Krach faszystowskiej Ukrainy” mówi o tym, ze obecne władze doszły do rządzenia za pieniądze. A pieniadze się kończa, więc odejdą… Choc nie będzie to proste – bo z upadkiem faszystowskich władz nastąpi podział kraju jak w Jugosławii
  https://www.novorosinform.org/articles/8005
  Mapka Ukraińskiej Republiki Radzieckiej sprzed 1939
  .https://www.novorosinform.org/upload/4dc4a8bf5f3a2907911cbae021d805ee.jpg

  Na UPAdlinę przyjeżdża rewizor!!!!
  http://www.novorosinform.org/articles/8007
  К нам едет ревизор, или кого будут бить ногами?

  U nas też powinny powstawac takie memy – plakaty!
  .https://pp.vk.me/c637321/v637321796/21588/mUpqDtSMLsU.jpg
  To jest dama z ukraińskiej tv, która ma na rękach więcej krwi obywateli Krainy niż niejeden zbrodniarz ATO

  Ukraińska technika wojenna
  .https://pp.vk.me/c637218/v637218338/224da/_hJZOl5esmo.jpg

  Bardzo podobna do wynalazków terrorystów w Syrii
  .https://youtu.be/UuVPRhj3vSQ

  Ukraiński koń bojowy
  .https://pp.vk.me/c636530/v636530338/25d16/b5SjVR8mtxE.jpg

  Mem!
  .https://pp.vk.me/c837436/v837436476/12448/Z3mx3FcC6ts.jpg
  Dzięki Poroszence jeżdżę teraz na prywatnym środku lokomocji! A czego ty się dorobiłeś „watniku”?

  Dla miłośników Pana Ławrowa wklejam jego wystąpienie w ONZ
  11.12.16 Сергей Лавров освистал США перед всем миром в ООН!
  .https://youtu.be/_KSC9OIBBTs

  Jak juz informowałem, Pan Ławrow przekazał wszystkim delegacjom OBWE w Hamburgu odtajnione dokumenty które mówią o tym ze USA zobowiązały się by zachować status quo w Europie Wschodniej – czyli „nie rozszerzać NATO”
  https://topwar.ru/105316-lavrov-peredal-stranam-obse-dokumenty-podtverzhdayuschie-obeschaniya-zapada-ne-rasshiryat-nato.html

  Rosjanie są przerażeni 😀 !!!!
  Macierewicz tworzy flotę tysięcy dronów-samobójczych!
  http://politikus.ru/events/87670-polsha-namerena-sderzhat-rossiyu-dronami-kamikadze.html

  Rusłan Kocaba o tym, ze prawdę mozna mówić jedynie w celi więziennej
  .http://chervonavolyn.org/2016/12/10/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D1%86%D0%B0%D0%B1%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%BE-%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8/

  451 stopni Fahrenheita – po ukraińsku
  http://politikus.ru/events/87689-andrey-vadzhra-451-po-ukrainstvu.html

  Amerykańska ambasador chwali ukraiński rząd za wzrost cen i opłat
  http://nahnews.org/982339-mari-jovanovich-poxvalila-kabmin-za-tarifnyj-genocid-ukraincev/

  Unijni audytorzy podłozyli bombę pod krzesło Merkelowej. Jak było wcześniej informowane, Jewropa nie może się doliczyć co najmniej 11 mld € przesłanych „na pomoc” Ukrainie. Problemem Angeli jest też Grecja – gdzie każdy cent jest sprawdzany trzy razy / jego wydawanie przez Grecję/
  http://antifashist.com/item/bomba-pod-merkel-auditory-es-ne-uvideli-polzy-ot-11-milliardov-evro-pomoshhi-ukraine.html#ixzz4SRFsNwsO

  Jak było u nas linkowane i sugerowane – zabójcy milicjanów pod Kijowem okazali się ‚gierojami ATO” i przyjaciółmi szefa „nac-policji”
  http://antifashist.com/item/oficialnyj-banditizm-ubijcy-milicionerov-okazalis-geroyami-ato-i-druzyami-glavy-nacpolicii.html#ixzz4SSS65Xn3

  Likwidacja wszystkich świadków
  http://www.politnavigator.net/v-knyazhichakh-proizoshla-soznatelnaya-likvidaciya-vsekh-svidetelejj.html
  .https://youtu.be/qlgTOKDBh5o

  Ekologiczna sytuacja na UPAdlinie – tekst i mapa
  http://ukr-24.com/1751-kakaya-ekologicheskaya-situaciya-ukrainy.html
  .http://inform-ua.info/uploads/2016/12/ekologiya-14813587565409.jpg

  Mapka wczorajszej sytuacji na froncie
  .https://pp.vk.me/c636830/v636830128/4327a/j7RzIaePN6c.jpg

  Snajper opołczenia uspokaja banderowca
  .https://youtu.be/JOYUHyJp79Q
  http://rusvesna.su/news/1481371085

  Szkirak i obywatele
  .https://youtu.be/0xYO9dBt6Os
  «Я впервые сегодня увидел ваше собрание, выслушал все, что вы думаете, и пойду в Верховную раду выяснять всю ситуацию, — заявил Зорян Шкиряк. В разговоре с пожилыми людьми скандальный советник Авакова перебивал, повышал голос и говорил, что у него нет на это времени. Кроме того, устав слушать ветеранов-правохранителей, Шкиряк с издевкой сказал: «Позор, все педерасты, негодяи, предатели, я это знаю».

  „Poroszenkę należy aresztować i sądzić”. Ukraińska TV!
  .https://youtu.be/MKd4TfiknZM
  http://politobzor.net/show-115742-gricenko-posle-aresta-poroshenko-nuzhno-sudit.html

  Awakow odwraca uwagę społeczeństwa „specoperacją” pod Odessą
  http://nahnews.org/982336-dlya-otvoda-glaz-avakov-iniciiroval-specoperaciyu-sbu-i-gpu-v-zatoke/

  To jest dobre!
  .https://pp.vk.me/c638528/v638528104/fec3/nBUyZkEZka8.jpg
  Antymonopolowy Komitet Ukrainy ukarał firmę Lenovo za zakup akcji firmy Motorola karą 120 tysiące grzywien

  Mem „resztki dawnej cywilizacji”
  .https://pp.vk.me/c638830/v638830233/ff05/4Hpt-Q80Pgc.jpg

  O rozpadzie ZSRR. Długie…
  .https://youtu.be/ars1C9w-OPQ

  Что вы можете сделать? Поддерживайте. Распространяйте.
  Kanstantin Siemin. DObre!
  .https://youtu.be/3naB34z4OKc

  Jako niedzielne OT i ciekawostkę przyrodniczą – film z Jamału, gdzie pod wpływem niskiej temperatury i wiatru powstały takie lule lodu. Najstarsi jamalscy górale nie pamietaja takiego zjawiska przyrodniczego!
  .https://youtu.be/0eScBT0UHSQ
  Свидетелями редкого природного явления стали жители полуострова Ямал. На берегу Обской губы близ поселка Ныда появилось множество ледяных шаров разного диаметра. Подобную картину можно наблюдать на линии побережья протяженностью в 18 км. Ветер скатал ледяную шугу в шары и оставил их лежать на берегу. Местные старожилы говорят, что подобное явление видят впервые.

  Pozdrawiam!

  Polubione przez 5 ludzi

  • Witam również dziękując za komentarz i subiektywny zbiór linków.

   Przy okazji chaciał
   bym zapytać, w zasygnalizowanej mocno sprawie, cytuję:

   „Jak juz informowałem, Pan Ławrow przekazał wszystkim delegacjom OBWE w Hamburgu odtajnione dokumenty które mówią o tym ze USA zobowiązały się by zachować status quo w Europie Wschodniej – czyli „nie rozszerzać NATO”,,- czy są jakieś źródła zachodnie, które potwierdzają tą informację?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

   • stety lub niestety – wszelkie umowy czy porozumienia mają to do siebie że są honorowane przez układające się strony jedynie w wypadku kiedy jest to dla tych stron korzystne. Kiedy uważają inaczej – łamią je i zrywają…

    Polubione przez 6 ludzi

    • Niestety polskie elity polityczne takich umów przestrzegają choćby to kosztować nawet unicestwieniem naszego narodu.

     Czy w takim razie: rządząca grupa władzy działa w interesie Polski, czy też własnym?

     Co gorsza, jeszcze żaden polityk, który doprowadził do katastrofy nie raz Polskę, jak dotychczas nie poniósł za to odpowiedzialności. Wielu natomiast z nich uznawanych jest za niekwestionowanych bohaterów narodowych. I oczywiście propaganda historyczna wtłacza dzieciom do głów od najmłodszych lat, przykłady tego „bohaterstwa”.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 6 ludzi

     • Przecież tak w II RP, krzyczano, że nie oddamy ani guzika, a obecnie, że możemy pod szefowaniem MON przez Antosia, czuć się bezpieczni. Czy nie jest to poczucie siły?

      A może, tak wtedy jak i dzisiaj, są to tylko wyklute w chorych umysłach urojenia?

      Tylko, że za takie urojenia to MY zawsze płacimy najwyższą cenę, a głosiciele tych kłamstw pławią się w zrabowanym złocie, syci i bezpieczni za granicami kraju.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 4 ludzi

  • Rusłan Kocaba o tym, ze prawdę mozna mówić jedynie w celi więziennej
   //widać że pan Kocaba nie miał do czynienia z instytucją aresztu wydobywczego….
   //prawdę to sobie można mówić jedynie na środku oceanu będąc samemu na tratwie, w więzieniu donosicielstwo kwitnie

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy w wyniku konfliktu między siłami rządowymi Ukrainy a prorosyjskimi separatystami w Donbasie zginęło 32 cywilów, a rannych zostało 132 – głosi opublikowany dziś w Kijowie raport ONZ poświęcony prawom człowieka.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-onz-32-cywilow-zginelo-w-donbasie-w-ostatnich-trzech-miesiacach/tsmvvq
  Komentarz: Na forum onetu muszą wchodzić tylko ruskie trole ,bo liczba anty ukraińskich wpisów wręcz powala 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Odnośnie „wstępniaka”. Nie widzę niczego zdrożnego , a wręcz jak najbardziej wskazane czczenie pamięci polskich oficerów , którzy całym swym życiem udowodnili oddanie idei niepodległości Polski – a o takich właśnie ludziach mowa.
  Płk. Ignacy Matuszewski był bardzo barwną postacią
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ignacy_Matuszewski
  Jako uzupełnienie dodam tylko , że był on jednym z twórców polskiego radiowywiadu , który walnie przyczyniły się do zwycięstwa Polski w 1920 roku . Marszałek Piłsudski wyrażając się w superlatywach o jego pracy nie mógł ze zrozumiałych względów powiedzieć więcej , lecz dzięki znanym obecnie dokumentom ogrom zasług płk Matuszewskiego z tego okresu jest obecnie znany. Na marginesie podam , że dokumenty te (część archiwum Oddziału II ) zostały przejęte w 1939 przez Armię Czerwoną i zwrócone do Polski w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. To głównie dzięki niemu również zawiązała się w tym czasie bliska współpraca wywiadu ze środowiskiem naukowym (w zakresie szyfrologii) , która zaowocowała wyłowieniem w latach trzydziestych takich talentów jak Rejewski , Zygalski i Różycki – „łamaczy” Enigmy.
  Henryk Floyar-Raichman
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Floyar-Rajchman
  Niedopuszczalne i obrzydliwe jest natomiast wykorzystywanie pamięci takich ludzi przez obecne miernoty polityczne do swoich doraźnych i wcale niekoniecznie zgodnych z polską racją stanu interesów. Akty takiej „politycznej nekrofilii” będące teraz codziennością budzą co najmniej niesmak jeśli nie odruch wymiotny.
  No, z trudem ale udało się bez słów powszechnie uznawanych za obelżywe i wulgarne .

  Polubione przez 8 ludzi

  • Ze wszystkim się zgadzam, tylko jednocześnie zadaję pytanie:

   Dlaczego władze- mianującej się suwerenną, Polski, do dziś dnia, a więc przez przeszło 27 lat nie odzyskały naszego narodowego dobra?

   To jest dopiero prawdziwy patriotyzm, a nie pieprzenie trzy po trzy i strojenie się w nieswoje piórka.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 8 ludzi

   • Odpowiedź jest prosta . Te władze mianują się suwerennymi dla zmylenia wroga (rządzonego społeczeństwa), podczas gdy w istocie są tylko zarządcami tej kolonii czy Generalnej Gubernii a właściwa władza mieści się w zupełnie innym miejscu. Stąd również tak uporczywy demontaż pozostałości suwerenności w postaci wywiadu czy obecnie armii podbudowany próbą zmiany świadomości historycznej społeczeństwa wg schematu przetestowanego w Upadłej.

    Polubione przez 6 ludzi

  • Skutek roboty zamieszkujących bagna bakterii beztlenowych. Z bagien i moczarów (a także torfowisk) wydobywane są zwłoki i rzeczy mające nawet po kilka tysięcy lat. Swego czasu w Danii bodajże była słynna sprawa kiedy na jednym z torfowisk znaleziono trupa z pętlą na szyi, policja zabrała się za dochodzenie w sprawie morderstwa, a okazało się była to ofiara ludzka złożona (przez Celtów lub Germanów) ponad dwa tysiące lat temu…

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Brusek podawał, ja podaje link do wiadomości w języku polskim

  Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła w drugim czytaniu ustawę, które ogranicza możliwość importu na ukraiński rynek zagranicznych książek o antyukraińskim wydźwięku.
  Za przyjęciem projektu głosowało 237 deputowanych. Przedstawiciel Komitetu RN do spraw wolności słowa i polityki informacyjnej Wiktoria Siumar podczas prezentowania projektu tłumaczyła, że w licznych ukraińskich księgarniach „zobaczyć można wiele książek sławiących rosyjskie imperium, które w ten sposób nie tylko propagują państwo agresora, ale też narzucają nam jego ideologię”. Jak wskazała deputowana, w obecnej sytuacji nikt nie ogranicza dostępu do takich publikacji, dlatego ważnym było wprowadzenie prawodawstwa regulującego tę kwestię.
  https://www.wprost.pl/swiat/10034223/Ukraina-bedzie-sprawdzac-ksiazki-z-Rosji-Narzucaja-nam-ideologie.html

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Według informacji agencji Reuters, przedłużenie sankcji przez Brukselę jest już „przesądzone”. Formalna procedura zakończy się 20 grudnia.

  Już w zeszłym miesiącu „The Washington Post” donosił, że liderzy unijni oraz Barack Obama uzgodnili przedłużenie o kolejne pół roku antyrosyjskich sankcji, nałożonych po aneksji Krymu w marcu 2014 r.

  We wrześniu wprowadzono nowy, rozszerzony spis rosyjskich firm objętych sankcjami przez Stany Zjednoczone. Trafiło tam 11 nowych spółek z branży elektronicznej w Rosji. Większość z nich jest powiązana z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Oznacza to, że na liście jest obecnie 81 firm z Rosji, Krymu, Hongkongu i Indii. Te ostatnie są również rosyjskie, tylko zarejestrowane za granicą.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/przedluzenie-unijnych-sankcji-na-rosje-jest-juz-pewne

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Jak poinformował koncern Rosatom, Narodowa Energoelektryczna Kampania Bułgarii (NEK EAD) całkowicie spłaciła eksportową spółkę Rosatomu – Atomstojeksport – w ramach wykonania wyroku sądu arbitrażowego Międzynarodowej Izby Handlowej w Genewie. W czerwcu tego roku sąd nakazał Bułgarom zapłacenie Rosjanom do końca roku 606,6 mln euro długu. Powstał on w wyniku wycofania się Bułgarii z kontraktu na budowę elektrowni Belenie.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/bulgaria-zerwala-kontrakt-z-rosatomem-budowy-elektrowni-jadrowej

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Nord Stream 2 podpisał przedwstępną umowę na ułożenie gazociągu ze szwajcarską firmą Allseas. Do końca 2019 roku firma ma położyć 1,2 tys. km rur po dnie Bałtyku.
  Według umowy, przed końcem 2019 roku miałyby też rozpocząć się dostawy rosyjskiego gazu do Niemiec. Ponadto, list intencyjny zobowiązuje dostawcę do zarezerwowania do końca 2017 roku mocy produkcyjnych do ułożenia drugiej nitki magistrali.
  Mimo brakujących pozwoleń, spółka Nord Stream rozdała już zlecenia w wysokości 4 mld euro na wyprodukowanie 200 tys. rur stalowych.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/nord-stream-2-podpisal-umowe-ws-ulozenia-gazociagu-do-konca-2019-roku
  Komentarz: W 2019 roku kończy się kontrakt Gazpromu i Ukrainy w sprawie tranzytu gazu.

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Witam, ja w sprawie tego złota. Znalazłem materiały ze co prawda złoto pozosytalo fizycznie na Zachodzie ale słuzyło jako zastaw pod pożyczki w okresie PRL i , jak chca niektórzy , wladze PRL zaciagały pozyczki i ich podobno nie splacały. I wtedy zloto przepadalo. Chciałbym wiedziec skad informacja o 10% wykorzystania zlota przez wladze PRL?

  Polubione przez 2 ludzi

 9. To świetnie, że państwowe media nagłaśniają tę sprawę – zauważcie, że w relacjach nie kłamią co się z tym zaginionym złotem stało, tylko skłaniają do zastanowienia…. To część pozytywnego trendu od kilkunastu tygodni, który sie wyraźnie wykrystalizował po zwycięstwie Trumpa 🙂

  Inne pozytywne wydarzenia to polska agencja ratingowa, darmowe konta bankowe, wzięcie na celownik hochsztaplerów od poliso-lokat. Mówią o wrogach, ale już nie wskazują jednoznacznie na Tuska, czy Po, bardzo dużo mówią o pojednaniu… 🙂

  Wszyscy powinni się nauczyć, albo sobie przypomnieć z czasów PRLu, jak czytać między wierszami…

  Może to jest polskie zaginione złoto?

  Polubione przez 5 ludzi

 10. Tymczasem 8 grudnia 8 grudnia Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka przedstawiła sprawozdanie o sytuacji na Ukrainie, w którym między innymi stwierdziła że „podległe władzom w Kijowie oddziały wojskowe zajmują się gwałtami na kobietach (szczególnie na tzw. blokpostach)”, a SBU w dalszym ciągu zajmuje się bezprawnym porywaniem i przetrzymywaniem ludzi…
  http://timer-odessa.net/news/doklad_oon_pravitelstvennie_voyska_nasiluyut_jenschin_a_sbu_pohischaet_lyudey_607.html

  Polubione przez 6 ludzi

 11. „Ostateczna dekonspiracja’ perfidnej agentki Kremla, czyli do niedawnej „bohaterki Ukrainy” (oficjalnie nagrodzonej takim tytułem) oraz „męczennicy moskalskich kazamatów’ Nadieżdy Sawczenko. ‚Szczerzy ukraińscy patrioci” oskarżyli ją że działa zgodnie z „planem który zatwierdzono na Kremlu”…
  http://obozrevatel.com/politics/26485-plan-nachal-rabotat-zhurnalistyi-uznali-kak-kreml-ispolzuet-savchenko.htm
  Oraz że (jeżeli potwierdzi się informacja o jej spotkaniu w Mińsku z liderami republik noworosyjskich) „posunęła się do zdrady ojczyzny’…
  http://obozrevatel.com/politics/47630-nadezhda-zaigralas-v-seti-zagovorili-ob-izmene-savchenko-rodine.htm

  Polubione przez 8 ludzi

 12. Polski przemysł zbrojeniowy dostarcza Ukrainie uzbrojenie z przeznaczeniem do użycia na Donbasie. Chodzi o uzbrojone drony, które banderowcy planują użyć przeciwko powstańcom. Cytuję fragment art. „Wykorzystanie uderzeniowych BSP pozwoli ukraińskim dowódcom na ograniczenie działań grup sabotażowych w Donbasie, na rzecz bezpieczniejszych, ataków „lotniczych”. ”
  http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,2,10381,aktualnosci-z-europy,los-prezentowany-na-ukrainie

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ukraińska ‚codzienność’. W jednej z miejscowości obwodu charkowskiego pies przyniósł swojemu właścicielowi…części ludzkich zwłok. Wezwana na miejsce policja ustaliła że należą one do zwłok „mężczyzny w mundurze polowym”, jak się okazało zdemobilizowanego w październiku tego roku „weterana ATO”, którego najprawdopodobniej zamordowano…
  http://www.segodnya.ua/regions/kharkov/v-harkovskoy-oblasti-sobaka-prinesla-hozyainu-chast-tela-voennogo-778340.html
  Jak widać trupy „herojów” z „niezwyciężonej armii kijowskiej” walają się już nie tylko na Donbasie, ale i na reszcie Ukrainy…

  Polubione przez 5 ludzi

 14. I na dobranoc.

  Znowu ruszała nagonka dezubekacyjna. Trafiło na posła jedynie słusznej partii.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wpolitycepl-dzialaczka-solidarnosci-broni-stanislawa-piotrowicza/cvxl3sh

  W tekście jest ciekawy fragment: „…który został oskarżony w stanie wojennym o nielegalne rozprowadzanie ulotek. „. A wolno było wtedy legalnie rozprowadzać ulotki? Nie, więc popełnił jeśli nie przestępstwo to wykroczenie.
  Czy dzisiaj babcia może legalnie na bazarku sprzedawać pietruszkę? Nie, a za PRLu mogła.
  (babcia z pietruszką to metafora)

  Pozdrawiam i życzę przyjemnego poniedziałku.
  .https://www.youtube.com/watch?v=5L3ejaW68WM

  Dobranoc Państwu.

  Polubione przez 5 ludzi

 15. Dobranoc…

  https://vk.com/doc2373041_438859126?hash=8094d0c34f4c821088&dl=2d210fb074cffc398c

  .https://youtu.be/q70pc0ieRRM
  Сомнительные достижения Украины и планомерное развитие Республики.

  .https://youtu.be/UX7ZKmpeb04
  .Харьковские ученые изобрели уникальный танковый миномет, который можно заправить газом

  https://vk.com/feed?w=wall-102868701_42365
  ОУН: Казахстан должен стать колонией Украины
  Dokumenty w linku

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.