Wojna domowa na Ukrainie 12.12.2016r.- 656 dzień od nowego rozejmu.


Aryjczycy z ukraińskich sił ATO.

 

Po ponad dwa i pół roku prowadzonej przez prorządowe siły zbrojne operacji pacyfikacyjnej ludności rosyjsko-języcznej w Donbasie, zachowania tak reżymu kijowskiego jak i wspierającego go rządu polskiego i spolegliwych wobec niego mediów, stają się coraz bardziej przewidujące. Poruszając się wokół jednego wypracowanego na początku konfliktu schematu.

 

Dowodzi to tego,  jest to realizowany plan wypracowany w jednym centralnych ponadnarodowych ośrodków koordynacyjnych, którym jest np. Sekretariat Stanu USA.

Przykładem na takie działania jest, ostatnio przeprowadzona w polskojęzycznych mediach, kampania propagandowa.

Kampania ta polega na powtórzeniu za komunikatem ukraińskiego Ministerstwa Obrony, informacji o większej intensywności ataków ze strony „prorosyjskich bojowników” w wyniku czego zginęło trzech żołnierzy ukraińskich a kolejnych trzech odniosło rany.

Ten kilku zdaniowy przekaz, jest prostym przekazem propagandowym, jednoznacznie wskazującym kto jest odpowiedzialny za ostatnią eskalację konfliktu wzdłuż linii styku w Donbasie.

Oczywiście zawsze, jak i obecnie, winni są „prorosyjscy bojownicy”, zaś ukraińscy żołnierze ofiarami takich niecnych działań.

Jednocześnie dowodzi to, że polskojęzyczne media stały się tubą propagandową jakiś zewnętrznych, ponadnarodowych sił, które mając kontrolę nad niemal pełnią informacji w naszym kraju, wykorzystują swoją monopolistyczną pozycję do masowego ogłupiania społeczeństwa i dezinformowania go.

Na koniec watro zastanowić się: w jakim celu takie akcje są przeprowadzane?

Otóż, przyświecają im zawsze różne cele, ale jednym wspólnym, dla nich, jest uzasadnienie podtrzymania sankcji nałożonych na Rosję. Dlatego też, tego typu operacje przeprowadzane są w momencie gdy decyduje się los sankcji, a więc w grudniu.

Jak widać metodologia, międzynarodowych macherów od rządzenia światem, jest prosta jak konstrukcja cepa, i może dlatego tak bardzo skuteczna.

Przypomina ona do złudzenia propagandę jaką posługiwały się systemy totalitarne, stąd wniosek, że obecny system polityczny „wolnego świata” zaczyna przypominać do złudzenia te systemy.

Reszta zaś, w więc prawa człowieka, wolności, prawo itd. stają się powoli fasadą, która ma ukryć prawdę co do kierunku w jakim zmierza demokracja zachodnia.

Na koniec warto zwrócić uwagę również i na taki dziwny zbieg okoliczności, że zawsze mniej więcej w tym samym czasie zbiegają się antyukraińskie ekscesy przy okazji demonstracji ONR.

Ale to chyba już jest historia na zupełnie inną bajkę?

Poniżej komunikat ukraińskiego MON, który następnie został bezkrytycznie powielony przez nasze wiodące media:

http://112.ua/glavnye-novosti/brifing-spikera-mou-aleksandra-motuzyanika-onlayn-translyaciya-358498.html.

Na koniec zaś zamieszczę linki do niektórych z polskich mediów, w ten sposób udowadniając, że posługują się ona jednolitym tekstem stworzonym w jakimś bliżej nieokreślonym centrum decyzyjnym:

http://www.tvp.info/28183552/trzech-zolnierzy-ukrainskich-zginelo-w-walkach-z-separatystami-w-donbasie,

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukrainscy-zolnierze-zgineli-w-donbasie,nId,2320194,

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-w-donbasie-zgineli-zolnierze-sil-rzadowych/felbe4l,

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Donbasie-zgineli-zolnierze-sil-rzadowych,wid,18633005,wiadomosc.html?ticaid=1183f9,

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1000695,ukraina-w-donbasie-zgineli-zolnierze-sil-rzadowych.html,

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zolnierze-ukrainskich-sil-rzadowych-zgineli-w-donbasie-walcz,nId,2320200.

 

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby sytuacja militarna wzdłuż linii styku w Donbasie nadal była ponadprzeciętnie napięta.

I tak, w godzinach od 18:00 do 01:30, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych i ciężkich karabinów maszynowych, przeprowadzili ostrzał wsi Trudowski oraz Staromichajłowki na zachód od Doniecka, okolic „Volvo-Center” koło donieckiego lotniska, dzielnicy przemysłowej w Jasinowatej, wsi Krutaja Bałka, koło Jasinowatej, Zajcewa na północnych obrzeżach Gorłówki, a także Leninska i Sachchanki na południowym odcinku frontu donieckiego, w rejonie nowoazowskiego obwodu.

Walki toczyły się w rejonie na wschód od Awdiejewki, w okolicy punktu kontrolnego Majorsk oraz na wschód od Mariupola w okolicy Szirokino.

Ponadto, ukraińscy żołnierze dwa razy ostrzelali pozycje Milicji Ludowej w rejonie ługańskim frontu. Ostrzał ten został przeprowadzony przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm oraz automatycznych wyrzutni granatów i broni ręcznej. Ostrzelane zostały okolice miejscowości Kalinowo i Zołotoje.

Poniżej jeszcze raport dobowy sporządzony wg. służby prasowej ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) wobec cywilnej ludności w Donbasie:

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 11 грудня 2016 року

Минулої доби російсько-окупаційні війська 51 раз вели вогонь по наших позиціях. Зі 122 міліметрової артилерії та мінометів було обстріляно Талаківку, Мар’їнку, Красногорівку, Новоселівку Другу, Чермалик, Лебединське та Водяне. По Красногорівці вогонь вів і снайпер. По Широкиному понад 10 разів бойовики стріляли з мінометів різних калібрів, озброєння БМП та танку.
На Луганському напрямку з мінометів різних калібрів окупанти намагалися поцілити по Балці Кошарній, Попасній, та Кримському.
На Донецькому напрямку по Троїцькому, Опитному та Авдіївці окупанти вели вогонь зі 120 міліметрових мінометів, а по Луганському – з гранатометів, БМП та великокаліберних кулеметів”

 

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z ostrzelanego przez ukraińskich żołnierzy Spartakusa:

Oraz film dokumentujący skutki ostrzału w miejscowościach, Spartakus, Trudowskim i Staromichajłowce:

 

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

 

***

 

Pozdrawiam.

 

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

46 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.12.2016r.- 656 dzień od nowego rozejmu.

 1. On nie jest winny, tylko rączka (tak jak temu skośnookiemu gościowi na zdjęciu przewodnim) podniosła się nieopatrznie:

  http://fakty.interia.pl/polska/news-gowin-o-ustawie-hazardowej-nieopacznie-podnioslem-reke,nId,2320333

  Poza tym powraca sprawa, sławnego już, konfetti, która według słów jej sprawcy jest tylko „prześmiewczo rozdmuchiwana”:

  http://fakty.interia.pl/polska/news-policjanci-przygotowywali-konfetti-dla-wiceministra-zielinsk,nId,2320531

  Co gorsza, bo nastała zima:

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-znam-trumpa-ma-cieply-stosunek-do-narodu-zydowskiego,nId,2320528

  Jak znam Netanjahu, on często mija się z prawdą 🙂

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Abstrahując od treści wypowiedzi Gowina, poziom polskiego tzw. „dziennikarstwa” jest świetnie widoczny w tytule: „nieopaCZnie podniosłem rękę”. Można być analfabetą, to w niczym nie przeszkadza, w końcu nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie dziennikarza. A Szef się dziwi, że wszyscy powielają te same teksty – może mają nadzieję, że są poprawne przynajmniej pod względem ortograficznym (?).

  Polubione przez 5 ludzi

 3. O spotkaniu jakie odbyła ‚Bohaterka Ukrainy” (tytuł oficjalny) deputowana Rady Najwyższej Ukrainy Nadieżda Sawczenko z liderami republik noworosyjskich w Mińsku, poinformował lider Republiki Ługańskiej Płotnickij. Według niego rozmowy (wraz z liderem Republiki Donieckiej) miała dotyczyć ustalonej już w porozumieniach mińskich wymiany jeńców;
  https://russian.rt.com/ussr/news/340965-plotnickii-rasskazal-o-vstreche-s-savchenko
  Z kolei „szczere ukraińskie patrioty”, z Dmytro Tymczukiem (tym co to nie widział strat „niezwyciężonej armii kijowskiej’ na Donbasie) nawołują do „rozliczenia” Sawczenko i wykrycia „kto wydaje jej polecenia”…
  >http://ic.pics.livejournal.com/ser_ganadora/76857574/119423/119423_original.png

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Z życia ukraińskich „urzędasów”. Pod koniec listopada na stanowisko prokuratora obwodu kijowskiego d/s sprawdzenia zgodności działań z prawem SBU otrzymał Oleg Hrycak, który (przypadkowo oczywiście) jest synem szefa tegoż SBU Wasyla Hrycaka…
  http://korrespondent.net/ukraine/3781189-syn-hlavy-sbu-budet-kontrolyrovat-vedomstvo-ottsa
  Z kolei ostatnio w ukraińskim ministerstwie ekologii i ochrony środowiska odbył sie konkurs na stanowisko dyrektora jednego z parków narodowych podczas którego jeden z kandydatów nie umiał odpowiedzieć na ani jedno z zadanych mu pytań z dziedziny ekologii ponieważ jak stwierdził, jest bardziej menadżerem – ekonomistą…
  http://korrespondent.net/ukraine/3786203-kak-naznachauit-chynovnykov-vydeo-vozmutylo-set

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Polska chce się zbroić, realizując- jako najbardziej zaufany i największy na wschodniej flance NATO sojusznik Stanów Zjednoczonych- amerykańską politykę globalnej hegemonii.

  Tylko czy polskie elity polityczne biorą pod uwagę fakt; co się stanie jeśli ich protektor zacznie bankrutować, pochłaniając świat w odmętach ekonomicznego chaosu i wojen?

  Czy my jako kraj musimy zostać przez kogokolwiek zaatakowani aby wraz z upadającym światowym imperium pójść jego śladem?

  To, że globalny hegemon- jeśli nie wywoła jakiegoś spektakularnego konfliktu na skalę światową- zbankrutuje, jest tylko kwestią czasu. A więc my, jako kraj powiązany bardzo ścisłymi relacjami finansowymi, gospodarczymi, wojskowymi i politycznymi z Zachodem, zostaniemy wraz z nim wciągnięci w otchłań, jest więcej niż prawdopodobne.

  I wcale nie muszą tu spadać bomby, ani nastąpić inwazja jakiś wrogich nam armii, aby osiągnąć podobny skutek. Wystarczy, że zostaną nam odcięte dostawy gazu, aby doprowadzić do ruiny polską gospodarkę, a większą część gospodarstw domowych pozbawić ogrzewania.

  Wyobraźmy sobie ile przedsiębiorstw jest uzależnionych od dostaw gazu i co się z nimi stanie, gdy jego dopływu zostaną pozbawione. Wyobraźmy sobie również miliony rodzin żyjących w blokach, gdzie głównym źródłem energii jest gaz. Czy rodziny te będą mogły sobie ugotować posiłek, czy też ogrzać swoje mieszkania gdy nie będzie gazu?

  Ktoś może odpowiedzieć, że jest jeszcze alternatywne źródło energii, którą jest energia elektryczna. Tylko, że już w chwili obecnej, dzięki polityce prowadzonej przez ostatnie ćwierćwiecze przez nasze postsolidarnościowe elity polityczne, produkcja energii elektrycznej nie wystarcza na bieżące potrzeby kraju.

  Więc co dalej?

  No tak mamy przecież potężne zasoby węgla, który możemy dostarczyć elektrownią aby w ten sposób zwiększyć produkcję prądu, tylko że jednocześnie trzeba by było wybudować kolejne elektrownie, a to trwać będzie jakiś czas i do tego kosztuje, bo nic nie ma w kapitalizmie za darmo. Oczywiście jest to tylko jeden problem, bo kolejnym są linie przesyłowe, które również wraz z budową nowych elektrowni i zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną trzeba by było rozwinąć, a to są kolejne pieniądze i czas.

  Powiedzmy, że w ciągu pięciu lat udałoby się uzupełnić brakującą ilość energii, tylko w jaki sposób tą pięciolatkę przeżyłoby społeczeństwo, szkoły, przedszkola, szpitale, administracja publiczna itd.

  Pięć lat drastycznego niedoboru energii, to śmierć milionów ludzi, to upadek gospodarki i paraliż państwa.

  I to jest realny problem jaki pojawiać się już zaczyna w obliczu konfrontacyjnej linii politycznej z Rosją, a nie zagrożenie militarne z jej strony.

  Wystarczy więc, że w wyniku jakiejś spektakularnej prowokacji doprowadzi się do konfliktu z Rosją, aby ona w odwecie zablokowała dostawy gazu do Polski i przez nasz kraj na Zachód.

  Czy trzeba więc wojny na naszym terenie, aby osiągnąć taniej jeszcze bardziej tragiczny skutek zniszczenia kraju?

  Dlatego też obecne elity polityczne, które pociąga z sznurki światowy hegemon, w imię dobra tego kraju, niech otworzą wreszcie oczy i zaczną myśleć w interesie tego kraju i jego obywateli, bo idąc dalej obecną drogą prowadzą one nas prosto ku krawędzi przepaści.

  Dlatego też zamiast wydawać beztrosko wyciągnięte z naszych kieszeni setki miliardów dolarów na finansowanie nikomu nie przydatnego uzbrojenia i armię, niech raczej zmienią swoją politykę, zaś pieniądze ciężko wypracowane przez polskie społeczeństwo wydadzą zgodnie z jego życiowym interesem.

  Jak wiadomo pierwsze ćwierćwiecze „wolnej” Polski okazało się w wielu dziedzinach jej totalną porażką i obyśmy nie byli zmuszeni iść dalej tą drogą klęsk, bo dla wielu milionów naszych rodaków- i dla nas samych- będzie to ostatnie ćwierć wieku przeżyte w tym kraju i w ogóle na tym świecie.
  —————————————————-
  „Ameryka jest już bankrutem” Lepiej przyznać, że tak jest, niż udawać, że nie – powiedział Peter Schiff, amerykański autor i finansista z Euro Pacific Capital Inc.
  Jesteśmy już bankrutami – powiedział Schiff, który twierdzi, że spowodowało to pompowanie pieniędzy w system finansowy USA w celu stymulacji wzrostu gospodarczego.

  http://www.pb.pl/2614751,90199,ameryka-jest-juz-bankrutem

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Na Wołyniu epidemia wścieklizny bije rekordy – wykryto około sześćdziesiąt ognisk choroby w ciągu roku. Jak przekazuje serwis TSN, głównymi nosicielami choroby są lisy rude.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/9148-epidemia-wscieklizny-na-wolyniu-bije-rekordy.html
  Komentarz: Ptasia Grypa, gruźlica, AIDS, Afrykański Pomór Świń, Cholera, „zwykła grypa”, a teraz jeszcze wścieklizna. Ile jeszcze plag spadnie na ten kraj?

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Kolejny nius z mediamatołów.

  Rosja (jak zawsze) upada.
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/rosyjski-rzad-siega-po-rezerwy-finansowe/6bmlfj

  Komentarze bezcenne. Np.

  ~mefis58 : Fundusze REZERWOWE są tworzone po to aby z nich korzystać w trudniejszych czasach !!! Zapobiegliwość Rosjan spowodowała, że nie przeżarli pieniędzy kiedy mieli ich nadwyżki tylko odłożyli. Teraz mogą z nich KORZYSTAĆ (nie „przejadać” co jest tytułem naszej szkopskiej redakcji). A to wykorzystanie z funduszy zależy m.in. od poziomu cen ropy, która wynieść ma w przyszłym roku 40 dolarów za baryłkę. Obecnie szwenda się w okolicach 57 dolarów !!! Skończyć się zatem może tak, że te fundusze nie tylko nie zostaną nadszarpnięte, to jeszcze zostaną odbudowane i wzmocnione !!!

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Tymczasem za Oceanem, prezydent – elekt USA Donald Trump rozpoczął „dogfight’ z potężnym koncernem zbrojeniowym „Lockheed Martin” w sprawie funduszy jakie „pożarł” do tej pory myśliwiec F-35;
  http://money.cnn.com/2016/12/12/investing/donald-trump-lockheed-martin-f-35-tweet/index.html
  Plus polskie streszczenie;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-donald-trump-zakwestionowal-koszty-mysliwca-f-35/njz57q7
  Cytat „”Program F-35 i jego koszty wymknęły się spod kontroli. Miliardy dolarów można zaoszczędzić i zaoszczędzi się na zakupach dla wojska (oraz innych) po 20 stycznia” – napisał Trump na Twitterze, wymieniając datę inauguracji swej prezydentury” ???
  Plus w temacie tego co sie dzieje w Waszyngtonie i okolicach, nowym sekretarzem d/s bezpieczeństwa narodowego w nowej administracji ma zostać (kolejny) były generał John Kelly;

  Polskie streszczenie;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-byly-gen-john-kelly-bedzie-sekretarzem-bezpieczenstwa-narodowego/tdjkz34
  Cytat „Dziennik „New York Times” pisał, że tragiczne doświadczenie utraty syna odegrało pewną rolę w wyborze Kelly’ego na ministra. Trump chciał mieć w gronie doradców ds. bezpieczeństwa osobę, która osobiście rozumie, czym może grozić wysyłanie Amerykanów do walki – tłumaczyły źródła gazety”

  Polubione przez 3 ludzi

  • To jest ten resort co powołał Bush po atakach z 11 września?? Bo stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego dla gen. Michaela Flynna nadal jest aktualne??

   Polubione przez 1 osoba

   • Ctta z tekstu „Kelly to już trzeci generał, który ma zajmować się sprawami bezpieczeństwa w gabinecie Trumpa. Wcześniej prezydent elekt wybrał na doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Michaela Flynna, byłego szefa Agencji Wywiadu Wojskowego (DIA). Ta nominacja nie wymaga zatwierdzenia przez Senat’…

    Polubione przez 3 ludzi

 9. Europarlament przeniósł rozpatrzenie wniosku o przyznanie obywatelom Ukrainy ruchu bezwizowego do UE z dnia 18 stycznia na dzień 1 lutego 2017 roku. Jeżeli Europarlament przyjmie stosowną uchwałę to następnie trafi ona do Rady Unii Europejskiej, a jeżeli i ten organ UE ją zaakceptuje to ruch bezwizowy może (ale ciągle nie musi) dla Ukraińców zostac wprowadzony w marcu 2017 roku…
  http://korrespondent.net/world/worldabus/3786280-evroparlament-perenes-rassmotrenye-bezvyza-ukrayne

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Witam i wraz z podziękowaniem i zyczeniem miłych słów kilka linków

  Водка спасла нацика ( полная версия )
  .https://www.youtube.com/watch?v=IM_asLdlJV4

  Holandia chce wyraźnego zaznaczenia w ewentualnej umowie Europy z Krainą że Jewropa nie będzie finansować wojska banderowskiego
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3864676

  ROsja nie widzi potrzeby / perspektyw/ rozmów z Polską w sprawie Nord Stream 2
  https://ria.ru/economy/20161212/1483345575.html

  Przemyśl

  Toronto

  Berlin

  Mc Cainowi puszczaja nerwy!
  .https://youtu.be/XJb9X_D-_-g
  https://russian.rt.com/inotv/2016-12-12/Makkejn-Hakeri-bandita-Putina-vzlomali

  Teksas nadaje:
  .https://youtu.be/ij5NhtuNQSU

  .https://youtu.be/PFySs6_VYqI
  Обращение военнопленного солдата ВСУ к матерям Украины

  Klip

  Na koniec straszna informacja o tym jak polscy celnicy pastwią się i poniżają ukraińców. A przepuszczają przez granice bez kontroli obywateli FR – dokładnie tak jak obywateli Europy czy USA!
  http://antifashist.com/item/hroniki-iskonnogo-vossoedineniya-polskie-tamozhenniki-daktiloskopiruyut-unizhayut-i-shmonayut-ukraincev-a-rossiyan-propuskayut-bez-ocheredi-vmeste-s-amerikancami.html#ixzz4Sc7N9Dd1

  Polubione przez 2 ludzi

  • Również witam z podziękowaniem!

   Ale jednocześnie nadal niecierpliwie czekam, na potwierdzenie z innych źródeł przekazanej na moim blogu przez szanownego pana informacji o tym jakoby szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow miał przekazać jakiś tajny aneks do Memorandum Budapesztańskiego, wg. którego USA zobowiązało się do nierozszerzania NATO na Wschód.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.