16.12.2016 – Syria: 442 dzień sprzątania świata…Gdzieś w Syrii…

16.12.2016 czyli 442 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

============================================
W związku z ze sprawami rodzinnymi, dziś i prawdopodobnie jutro tylko nagłówek, z prośbą o wypełnienie treścią…

============================================
Informacje na temat u’Krainy i okolic tutaj (AdNovum)
UWAGA! AdNovum jest właścicielem i jedynym dysponentem tekstów pisanych pod tym nickiem oraz właścicielem praw do bloga „ADNOVUM”. Teksty pisane pod nickiem „Brusek” są pisane przez całkowicie inną osobę. Jest dla mnie ogromnym zaszczytem zaproszenie do współpracy i pomocy przez Pana AdNovum, który udostępnił mi swoje łamy doceniając moją skromną osobę…

++++++++++++++++++++++++++++++++
© Powyższy tekst i wpisy internautów są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie możliwe pod warunkiem podania linkującego źródła.

32 uwagi do wpisu “16.12.2016 – Syria: 442 dzień sprzątania świata…

 1. Tak ku pokrzepieniu serc proponuję tę rosyjską bajkę z polskimi napisami, zrobionymi przez kolegę który nawet kiedyś tu w wolnym czasie coś komentował. Bohaterowie bajkowi ale uwspółcześniona. Może zrobiona skromnymi środkami . Może niesie zbyt duży ładunek prostej naiwności. Ale nasza słowiańska i nie namiesza w głowach naszym dzieciakom a i dorośli chwilę odpoczną.

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Chyba nie wszyscy terroryści zostali wytransportowani z Aleppo, chcieli szmuglować broń ciężką, swoich więźniów i ci w Idlib nie pozwolili na ewakuację z Kefraya i Fua. 700 już wcześniej wywiezionych chciało wrócić do Aleppo.
  http://theduran.com/al-qaeda-stalls-aleppo-evacuation/

  Ja się nie znam ale SAA ma podobno też T90s
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15492099_209251182867926_1879205793032662767_n.jpg?oh=7cba7ebbd9a185cc8de5458b1d7de960&oe=58F0FD4F

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Co do rosyjskiego specnazu, jako że kilka razy było o ich akcjach, to Syryjczycy jak na razie twierdzą że operuje tylko w Aleppo. W Syrii na pewno jest też irański ale tutaj nie chcą powiedzieć gdzie jest ani co robi. Brał udział w ewakuacji pilota po zestrzeleniu suszki ale od tego czasu chyba cisza, Irańczycy nie chcą rozgłosu.

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Kolejne z mediamatołów

  List z Aleppo
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/list-z-aleppo-reportaz/m4ngsqn

  I oczywiście przykładowy komentarz:

  ~Obcokrajowiec : „Na terenie Aleppo ciągle jest bardzo dużo ludności cywilnej, może nawet 100 tys. osób”

  Prosze Pana, na terenie Aleppo mieszkaja 2 mln osob, nie 100 000!!! Bardzo powazny blad!

  „Wiem z oficjalnych statystyk, że tylko w ostatnich kilku dniach zginęło czterdzieścioro dzieci”- jake statystyki i jake zrodla ma Pan? Al-Jazeera?

  „Dziś wojska tureckie znajdują się kilka kilometrów od wojsk syryjskich. Co będzie, gdy się spotkają?”
  Juz sie spotkali w Aleppo. „rebelianci” z Al-Zenki (https://en.wikipedia.org sa popierane i sponsorowane przez Turcje. To sa te „rebelianci” ktory executowali dziecko na wideo.

  „wschodnie Aleppo niedługo upadnie pod ciężarem ataku wojsk rządowych. Militarnie nie jest przygotowane na obronę. W takiej sytuacji można tylko negocjować i uciec” – Kto ucieknie i gdzie? Uciekaja „rebelianci”. Wszysci inni mieszkanci uciekaja do Assada. A gdzie uciekna te „rebelianci”? Do Turcji (potrzebuja „opieka medyczna”), a potem- kto wie. Al-Qaeda, al-Zanki i reszta z jihadistow dostaja sie do Turcji. Turcja moze ich wyslac znowu do Syrii, a moze ich wyslac… jako uchodzci do Europy!!!

  (przepraszam za bledy, nie jestem Polakiem)

  Polubione przez 5 ludzi

 5. http://forsal.pl/artykuly/1001182,sueddeutsche-zeitung-arabia-saudyjska-wspiera-niemieckich-salafitow.html
  Arabia Saudyjska prowadzi w Niemczech działalność misjonarską. AS zasłania się autonomią organizacji religijnych , ciekawe czemu zakazują budowę kościołów.

  W Angoli zakazany jest islam.Została w 2013 roku całkowicie zakazany jako religię która nie ma zupełnie nic wspólnego z kulturą Angoli .Ciekawe czy w Niemczech kiedyś zakażą….zapomniałem multi kulti…

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Pod oknem ustawiaja mi choinkę, jak co rok.
  Podjechał samochód z balkonikiem, ustawił, już wieszają lampki.
  1000 lat tradycji, a chyba nawet dłużej, bo zwyczaj został przejęty po poganach.
  Dotychczas była to normalka, ale teraz się wzuszyłem. Pod tą choinką, jak co rok będziemy jeszcze w Sylwestra odpalać fajerwerki i polewać szampana na mrozie.
  Ta choinka oburzy Hartmanów czy Środy itp. jako przejaw rasizmu, ksenofobii i nietolerancji.

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Wiadomo już skąd ten mendialny jazgot, jak się niedogadają i mordy NATOwskich bandytów zostaną pokazane światu to w mendiach głównego ścieku zobaczycie taki cyrk i festiwal nienawiści i stek bredni o „rzekomych zbrodniach Rosji i Asada” jakich jeszcze nie widzieliście:

  Rada Bezpieczeństwa obraduje za zamkniętymi drzwiami po zatrzymaniu oficerów NATO w Aleppo

  „Na dziś, piątek 16. grudnia 2016, na godzinę 17. czasu uniwersalnego zwołano nadzwyczajne, zamknięte zebranie Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z tym, że dziś rano w jednym z bunkrów we wschodniej części Aleppo syryjskie siły specjalne dokonały zatrzymania kilku oficerów NATO.”

  Polubione przez 2 ludzi

  • to byłaby poważna porażka w polskiej pozamainstreamowej prasie. Mam nadzieję, że szybko nastąpi kontynuacja, jakkolwiek by to nie było. Z tego portalu wyczytywały miliony ludzi wiadomości z świata, z tych regionów, z których nagle może wybuchnąć płomień, a których poza tym w polskojęzycznej prasie nic nie ma. Jakie ma Pan plany w związku z tym Panie Brusku na najbliższy czas ?

   Polubienie

 8. Mutaz Kanoğlu – Turcja
  David Scott Winer – USA
  David Shlomo Aram – Izrael
  Muhamad Tamimi – Katar
  Muhamad Ahmad Assabian – Arabia Saudyjska
  Abd-el-Menham Fahd al Harij – Arabia Saudyjska
  Islam Salam Ezzahran Al Hajlan – Arabia Saudyjska
  Ahmed Ben Naoufel Al Darij – Arabia Saudyjska
  Muhamad Hassan Al Sabihi – Arabia Saudyjska
  Hamad Fahad Al Dousri – Arabia Saudyjska
  Amjad Qassem Al Tiraoui – Jordania
  Qassem Saad Al Shamry – Arabia Saudyjska
  Ayman Qassem Al Thahalbi – Arabia Saudyjska
  Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Maroko.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.