Wojna domowa na Ukrainie 17.12.2016r.-661 dzień od nowego rozejmu.


Zdjęcie użytkownika Прес-центр штабу АТО.

Blady świt w pobliżu punktu kontrolnego Stanica Ługańska.

 

„Bez wątpienia musimy działać, kiedy obcy rząd próbuje zaatakować integralność naszych wyborów. Dokonamy tego w momencie i w miejscu, które sami wyznaczymy. Niektóre rzeczy będą działy się jawnie i publicznie, inne nie”– powiedział ustępujący prezydent USA Barack Obama w rozmowie ze stacją radiową NPR.

 

Tak emocjonalnie prezydent Barack Obama jeszcze nigdy nie reagował zapowiadając dokonanie odwetu za domniemane rosyjskie ataki hakerów, które jakoby miały mieć miejsce w czasie walki wyborczej kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Co prawda, ustępujący prezydent nie odważył się powtórzyć opinii kolportowanej przez tajną służbę CIA, że Rosja umyślnie ingerowała w wybory, aby pomóc kandydatowi Republikanów Donaldowi Trumpowi  w odniesieniu zwycięstwa. Jednocześnie w swej wypowiedzi dla mediów zważał też bardzo, żeby nie przypisywać obozowi Trumpa bezpośredniego udziału w atakach czy ich wspieranie. Jednak odnosząc się do przegranej Hillary Clinton zaznaczył, że ataki rosyjskich hakerów przysporzyły kampanii Demokratów więcej problemów niż Republikanom.

Przypomnę, że wcześniej przez kilka miesięcy w centrum publicznej uwagi znalazły się mejle Hillary Clinton i zarzuty przeciwko jej fundacji oraz pogłoski na temat Partii Demokratycznej. Donaldowi Trumpowi było to oczywiście bardzo na rękę i zbił on na tym ujawnieniu mejli polityczny kapitał.

Chodzi o to, że w mejlach tych zostało ujawnionych wiele dowodów obnażających obłudną politykę zagraniczną prowadzoną przez ekipę Obamy w imię ich interesów globalnych i zachowania dominacji światowej.

M.in. w jednym z nich Hillary Clinton będąc jeszcze Sekretarzem Stanu w ekipie Obamy ujawniła, że ISIS zostało powołane przy udziale USA, Arabii Saudyjskiej i Kataru:

https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/3774

Potwierdzone zostało w ten sposób twierdzenie amerykańskiego generała Thomas’a McInerney’a wypowiedziane w czasie programu w kanału telewizyjnego Fox News dwa lata temu, że Stany Zjednoczone pomogły zbudować ISIS, przekazując dżihadystom broń z konsulatu w Bengazi w Libii.

Następnie w tej samej sprawie zabrał głos senator Rand Paul, którzy spekulowali, że tajemnica stojąca za Benghazi ma związek z nielegalnym programem przemytu broni do terrorystów w Syrii jako część amerykańskiej wojny przez pośredników przeciwko reżimowi Assada:

„Ja właściwie zawsze podejrzewałem, choć nie mam na to dowodów, że my opuszczając Libię dostarczaliśmy broń, która szła przez Turcję do Syrii,” ale „nigdy do końca… nie zrozumiałem tuszowania sprawy – czy to było umyślne działanie czy niekompetencja.”

Dodam, że oprócz przekazania broni na rzecz ISIS, wielu członków tej groźnej grupy terrorystycznej było w 2012 roku przeszkolonych przez agentów USA w tajnej bazie w Jordanii.

Wtedy, gdy ukazały się te informacje, wydawały się one tak niewiarygodne, że zostały uznane przez wiodące media zachodnie za tzw. jedne z wielu pojawiających się  co jakiś czas teorii spiskowych.

No i dziś na odchodne Barack Obama straszy Rosję, że USA dokona na nią odwetu, w ten sposób udowadniając, że prowadzona przez ludzi w jego administracji polityka nie wywołuje w nim żadnych kontrowersji, gdyż oficjalnie się od niej nie dystansuje i jej nie potępia, a więc jasne jest, że o wszystkim wiedział i był świadomy.

Ciekawe tylko, w jaki sposób dokona on tego, za grobu politycznego, aktu zemsty?

 

http://dailycaller.com/2016/03/01/hillary-asked-adviser-to-pass-sid-blumenthal-memo-to-white-house-unidentified/,

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ujawniono-e-maile-Hillary-Clinton-zwiazane-z-atakiem-w-Libii-w-2012-roku,wid,17561893,wiadomosc.html?ticaid=118472,

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1680557,WikiLeaks-ujawnia-ludzie-Hillary-Clinton-szydza-z-katolikow,

https://wolnemedia.net/ujawniono-maile-hillary-clinton/.

 

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby sytuacja militarna wzdłuż linii styku w Donbasie uległa nieznacznemu zaostrzeniu.

I tak, w godzinach od 18:00 do 01:30, ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm, czołgów, opancerzonych wozów bojowych, ręcznych granatników i różnego rodzaju broni lekkiej, przeprowadzili ostrzał w rejonie w okolicy wsi Staromichajłowka oraz Aleksandrowka na zachodnich obrzeżach Doniecka, przedmieść Spartakusa i dzielnicy przemysłowej w Jasinowatej, Zajcewa i Krugłej Bałki koło Gorłówki oraz Komiternowa, Sachanki , Leninska, Nowej Tawrii, Biezimiennoje i Okrjarba na południowym odcinku frontu donieckiego w nowoazowskim obwodzie.

Łącznie spadło tam około 62 pociski artyleryjskie, 378 pocisków moździerzowych, 18 wystrzelonych z czołgów i 545 granatów wystrzelonych z ręcznych wyrzutni. Ukraińscy żołnierze 1183 razy złamali w ciągu doby warunki zawieszenia broni.

W wyniku tego ostrzału zginął jeden żołnierz sił zbrojnych DRL, a dwóch innych odniosło poważne rany.

Ponadto, na ługańskim odcinku frontu ukraińscy żołnierze sześć razy ostrzelali przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm, moździerzy kaliber 120 mm, ciężkich karabinów maszynowych, automatycznych wyrzutni granatów , wyrzutni pocisków p.panc., opancerzonych wozów bojowych i ręcznych karabinów maszynowych stanowiska obronne Milicji Ludowej w rejonie  wsi Kalinowo, Wiesielienkoje i okolic pomnika Kniazia Igora koło mostu łączącego drogi z Ługańska do Stanicy Ługańskiej.

Poniżej, według nowej świeckiej tradycji, raport dobowy sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną przeciwko ludności cywilnej Donbasu:

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 16 грудня 2016 року

Російсько-окупаційні війська 16 грудня значно збільшили інтенсивність обстрілів.
На Маріупольському напрямку зі 152-міліметрової артилерії обстрілювали Талаківку. А зі 122-міліметрової – Широкине, Красногорівку, Лебединське та Водяне.
Талаківка, Красногорівка, Широкине та Водяне також потрапляли під вогонь мінометів. По Мар’їнці, Гнутовому, Новотроїцькому і Водяному бойовики вели вогонь з гранатометів та стрілецької зброї. По Широкиному – стріляла БМП ворога, а по Красногорівці – снайпер.
На Луганському напрямку зі 152- міліметрової артилерії окупанти обстріляли Троїцьке та Новозванівку. З мінометів, гранатометів та стрілецької зброї – Попасну, Новоолександрівку, Станицю Луганську та Нижньотепле.
На Донецькому напрямку з 122 міліметрової артилерії було обстріляне Невельське, а під вогонь мінометів, гранатометів та стрілецької зброї потрапили наші позиції поблизу Авдіївки та Луганського.
Загалом відбулося 52 обстріли.”

 

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15622163_1396660157011453_5320685220411944043_n.jpg?oh=4d85610ce30b1ee7c5e5dfa67390fe55&oe=58F4A9F0

Zdjęcie użytkownika Прес-центр штабу АТО.

Zdjęcie użytkownika Прес-центр штабу АТО.

Zdjęcie użytkownika Прес-центр штабу АТО.

Zdjęcie użytkownika Прес-центр штабу АТО.

Zdjęcie użytkownika Прес-центр штабу АТО.

Inspekcja szefa misji OBWE w Donbasie Alexandra Huka na ukraińskim punkcie kontrolnym Stanica Ługańska.

https://web.facebook.com/ato.news/photos/pcb.1396660443678091/1396660157011453/?type=3&theater

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

Zaczynają powoli docierać i do naszego kraju standardy ukraińskie, co jest zresztą zgodne z zasadą, że „z kim przystajesz, takim samym się stajesz”:

 

***

 

Pozdrawiam.

 

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

66 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 17.12.2016r.-661 dzień od nowego rozejmu.

 1. Obawiam się, drogi Komendancie, że Obama nawet „zza grobu” może wprowadzać swoje pogróżki w życie, bo przecież jest on jedynie marionetką swoich sponsorów, którzy mają tysiące takich chłopców na posyłki ulokowanych w strukturach administracji, wywiadu i armii. Spadek polityczny „pokojowego noblisty” jest zaiste imponujący, a jeszcze mu mało – teraz chce zostać zombie.
  No, ale na dobry początek dnia, a Antosiom, Barakom, Angelom i innym szaleńcom, pchającym świat do wojny, ku rozwadze:

  Polubione przez 5 ludzi

  • Hahaha…Ja za to miałem lepsze trafienie – bo nie byłem od 2 tygodni 🙂
   Taka cisza … chyba wszyscy na „Majdanie” 😉
   I tak od 25 lat …a Naród nadal wierzy w postulaty z lat 1970-1980 😦
   I ktoś się kiedyś tutaj śmiał kiedy wspominałem o Korwinie 😦

   Pozdrawiam

   Polubione przez 4 ludzi

  • 😦 A mnie to wcale nie śmieszy. I chyba jestem w tą awanturę wmieszany. Ktoś chyba wyciągnął zbyt daleko idące wnioski z mojej ( niedoszłej zresztą) korespondencji z Panem Bruskiem.

   Polubione przez 3 ludzi

    • Nie wiem czy mam ochotę. Stworzyliśmy wspólnie wydawać się mogło dobre miejsce do wymiany poglądów i opinii na tematy syryjskie i ukraińskie , a teraz do wszystko poszło na marne. Cały mój czas na to poświęcony i wielu z państwa.
     Skoro Pan Brusek nadużył zaufania to chciałbym poznać na to dowody , bym mógł ocenić , czy były podstawy do oskarżenia . Inaczej Motto blogu Prawda zwycięża trochę blednie.
     Czekam na wyjaśnienia , bo uważam , że nam się one należą.

     Polubione przez 1 osoba

     • AdNovum

      Wyjaśnił ,ale ja nie oczekuję od pana wyjaśnień, lecz dowodów , które legły u podstaw zakończenia państwa współpracy. Skora zarzucił pan – odsyłam do tekstu Pożegnanie pana Bruska – to niech pan przedstawi na to dowody, chętnie się z nimi zapoznam.
      Proszę o prawdę, zobaczymy , czy i tym razem zwycięży.
      🙂 Z góry dziękuję.

      Polubione przez 1 osoba

     • To nie ja zakończyłem współpracę, a kodluch wyłuszczył swoje.

      Cóż ja mogę mieć- skromny człowiek- jeszcze do dodania?

      Dla mnie sprawa jest krystalicznie jasna, czego dowodzą komentarze (oczywiście nie wszystkie) stałych bywalców tamtego wątku w moim blogu.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 1 osoba

     • AdNovum

      Przyjąłem do wiadomości pańskie linki. Pozwalam sobie ich ni komentować. Z różnych przyczyn. Nie chcę dalej drążyć tego tematu. Chodź mam pewną refleksję, która narodziła się w mojej głowie. Zastrzegam sobie prawo do napisania do pana na adres mail za jakiś czas, bo to co napiszę będzie dość osobiste i tylko do pana , inni nie muszą tego czytać.
      O ile się oczywiście na to zdecyduje.

      Spokojnej nocy.

      Udanej niedzieli.

      Polubione przez 1 osoba

     • Mag Chaosu pisze:
      15 Grudzień 2016 o 05:12
      Tutaj macie PRAWDZIWE INFORMACJE:
      https://adnovumteam.wordpress.com/2016/12/14/14-12-2016-syria-440-dzien-sprzatania-swiata/
      Precz z fałszywą propagandą!!! Precz z oszukiwaniem ludzi na świecie!!! Precz z hipokryzją
      —————————
      1. każda manipulacja świadczy wyłącznie o ułomności manipulatora.
      2. o czym ma świadczyć wrzutka linku gdziekolwiek w necie? O impulsie powodującym tym kto dokanał takiego wpisu? Bo chyba żadna w tym merytoryka i żadne podteksty. Tak jak wpis reklamujący bukmacherkę w wątku o obradach Sejmu.
      3. może przydałby się kubeł zimnej wody?

      Polubione przez 1 osoba

     • Brusek został zmuszony/wyrzucony przez Darka do opuszczenia Adnovum. Jak można tak kłamać i być obłudnym? Hasło przewodnie blogu jakie ustawiałem na samym początku ustalone przez Pana to było „Prawda zawsze zwycięży”. Niestety kolejny raz przekonuję się, że nie potrafi Pan powiedzieć prawdy.
      Jeden z maili jakie dostawałem od Darka odnośnie Bruska z Adnovum (pisownia oryginalna, mail z 29 listopada 2016):
      „Witaj Piotrze!

      Proszę przekazać temu trollowi, że jeśli nie przestanie mi mieszać w ustawieniach bloga, i jednocześnie nie przywróci poprzednich ustawień, to moja odpowiedź może być bolesna.

      I dodaj mu, żeby wreszcie przestał spamować na moim blogu, bo cierpliwość już mi się powoli zaczyna kończyć dla tych prymitywnych zagrywek.

      Pozdrawiam:
      Darek”

      Niemniej takie oskarżenia przez Darka były wysuwane już nie od kilku dni a miesięcy… Już 2015 roku 29 października Darek pisał mi, że Brusek chce cytuję: „przywłaszczenie sobie mojego dorobku jako autora wielu tekstów”. Oczywiście za każdym razem byłem zdziwiony jego wnioskami i już przyzwyczaiłem się do jego nadgorliwości do wszystkiego. Niemniej starałem się za każdym razem łagodzić jego i wyjaśniać mu wszystko na spokojnie. Bruskowi wielu kwestii nie przekazywałem jakie wypisywał na niego Darek. Nie jeden od razu opuściłby bloga. Smutne to jest. A Brusek mimo obelg jeszcze mu pomagał w wielu kwestiach, gdy ja nie mogłem. Wydawało mi się na początku, że celem bloga jest przekazanie prawdy. Niestety moje zdanie szybko się zmieniło. Stąd i przestałem zaglądać na wpisy Darka od 2016 roku.

      A to, że Brusek napisał wpis o pożegnaniu to tylko o nim dobrze świadczy. Zachował się jak powinien prawdziwy mężczyzna. Darek groził mu usuwaniem wpisów, komentarzy co zresztą realizował.

      Pozdrawiam,
      Piotr

      Polubienie

     • Życzę Wszystkiego Najlepszego.

      A z tym komentarzem, nie będę dyskutował, widząc tu jakąś prowadzoną zorganizowaną grę.

      Dodam tylko, że moje motto „Prawda Zawsze Zwycięża” istnieje i została przeze mnie osobiście zamieszczona na moim prywatnym blogu na adnovum.neon.pl wiele lat temu, gdy jeszcze nikt o kimś takim, posługującym się m.in. nickiem brusek/kodluch na uszy nie słyszał.

      Tylko ten jeden przykład dowodzi, na czym polega ta prowadzona wobec mnie gra, którą ja ostatnio przerwałem.

      Dodam, jeszcze ku przestrodze innych, że przeprowadzono to bardzo profesjonalnie, punkt po punkcie, ale już bez finału, bo nie zdążono.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 2 ludzi

 2. Tymczasem na Ukrainie po staremu, czyli „tonie” ‚flagowy okręt” oligarchy Kołomojskiego, jego „perła w jarmułce”, największy bank komercyjny na Ukrainie „PrivatBank”. Przed bankomatami i filiami „PrivatBanku” ustawiają sie kolejki zdesperowanych ludzi próbujących wypłacić swoje oszczędności;
  >http://ic.pics.livejournal.com/ser_ganadora/76857574/132057/132057_600.png
  Jednak w bankomatach wita ich taki komunikat;
  >https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15442311_10153957705666891_72552881158317198_n.jpg?oh=7f5744abec14f6b33fdb4d9c0f840e5a&oe=58F63A79

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim od wczoraj PROTESTY.
  A mnie zastanawia , dlaczego Ci wszyscy „niezalezni dziennikarze” podnoszą od 24 godzin tylko temat: ograniczenie praw dziennikarzy w Parlamencie oraz Ustawy Budzetowej na 2017 rok ? A cisza na temat ustawy tzw.deuzbeikacyjnej…Czy to nie jest prawdziwy powód całego
  zamieszania ?

  Polubione przez 3 ludzi

   • Jak możesz tak twierdzić?! Przecież na „Cała prawda, całą dobę” pieją o tłumach 🙂 Niby to jest śmieszne, ale tak naprawdę to robi mi się niedobrze, bo pamiętam jak ci co teraz to robią (czyli blokują mównice w Sejmie, wyjazdy z parkingów) kiedyś gdy robił to sp. Lepper ze swoimi ‚akolitami darli papę że to PSUCIE DEMOKRACJI…

    Polubione przez 4 ludzi

 4. W Odessie przed budynkiem jednego z sądów gdzie ma się odbyć jedna z rozpraw dotyczących tragedii w Domu Związków (2 maja 2014 roku), „szczerzy ukraińscy patrioci” powiesili kukłę w sędziowskiej todze z przyczepioną tabliczka ‚Wypuszczał separatystów”…
  >https://vk.com/public33309743?w=wall-33309743_185244
  Maszerujemy w tym kierunku raźnym krokiem, teraz nie należy się dziwić że Ukraińcy czuja się u nas jak u siebie…

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Hecy z „Bohaterka Ukrainy’ Nadją Sawczenko ciąg dalszy. Jeden z bardziej znanych i popularnych na Ukrainie tzw. wolontariuszy ATO (zajmujacych się zbieraniem pomocy dla „niezwyciężonej armii kijowskiej”) oskarżył Sawczenko o to że „nie została wzięta do niewoli przez separatystów, a DOBROWOLNIE oddała się w ich ręce”…
  http://antikor.com.ua/articles/141893-donik_savchenko_ne_popala_v_plen_a_dobrovoljno_sdalasj

  Polubione przez 3 ludzi

 6. W ukraińskim talk-show ‚Shuster LIVE” były gubernator Odessy Saakaszwili „zmasakrował” nekrofila Gonczarenkę (tego co sobie pstrykał „słitfocie” z ofiarami masakry w Odessie) obecnie deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy z frakcji „Blok Poroszenki”. Wytknął mu m.in. ze za nim stał się „szczerym ukraińskim patriotą” był „zagorzałym zwolennikiem Partii Regionów prezydenta Janukowycza i członkiem frakcji separatystów ktorzy domagali się szerokiej autonomii dla Odessy”…
  >https://www.youtube.com/watch?v=QZYl99M9St4

  Polubione przez 2 ludzi

 7. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dantejskie-sceny-w-polskim-parlamencie-proba-wywolania-polskiego-majdanu

  Chyba USA i UE Majdan Ukrainski w Polsce chce zrobić. Podobno do Polski z Niemiec i Francji jada duże kolumna wojsko amerykanskie, niemiecki i francuski na rozkaz NATO z cieżkim sprzetem wojskowymi i sa już podobno przy granicy z Polska..
  Czyżby USA i Brulsela (czytaj Berlin) chce obalać Władzy Pisowskich za to że nie chce wpuszczać Islamistow do Polski i są zbyt niezalezna od woli Brukseli..
  Słyszałem takie plotki że w czasie narady NATOwskie za zamknietym drzwiami nie wpuszczono polskich oficerów czy dyplomatów.
  Czyżby podjeli tam decyzje o Okupacji Polski i obalenie władzy PiSowskim w Polsce za nieposłuszenstwo wobec syjonistycznej Brukselii (Berlina)?.

  Polubione przez 1 osoba

  • „Słyszałem takie plotki że w czasie narady NATOwskie za zamknietym drzwiami nie wpuszczono polskich oficerów czy dyplomatów”- nie wpuszczono tylko Antoniego z misiakiem.

   „Czyżby podjeli tam decyzje o Okupacji Polski i obalenie władzy PiSowskim w Polsce za nieposłuszenstwo wobec syjonistycznej Brukselii (Berlina)?”- a tu to już kompletnie się mylisz, bo to jest syjonizm w koszernej postaci.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 8. Ukraiński ekspert Giennadij Rjabcew przewiduje ze w 2017 roku Ukraina będzie zmuszona do zakupu gazu z Rosji. Według Rjabcewa moga ją do tego zmusić przewidywane niskie temperatury jakie maja nadejśc nie tylko do Ukrainy, ale o do krajów UE skąd Kijów kupuje gaz w tzw. rewersie;
  http://replyua.net/news/49105-ukraina-mozhet-ne-oboytis-bez-zakupok-rossiyskogo-gaza.html
  O ekspercie;
  http://112.ua/profiles/gennadiy-ryabcev-1209.html
  Tymczasem minister energetyki Rosji Nowak zapowiedział że oferowana do tej pory przez Rosję dla Ukrainy cena za gaz może wzrosnąć w pierwszym kwartale 2017 roku;
  http://www.ntv.ru/novosti/1733139/

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Bój w Zajceve, na pn. od Debalczewo, na zach. przed. Gorłówki , na zach. od Jesieniujowatej, w okolicach Donieckiego Aiport – u i na przed. Marinki. – Military Maps .

  Polubione przez 1 osoba

 10. Dobry, a raczej niedobry wieczór, ponieważ jestem zszokowana tym, co ostatnio dzieje si ę na blogu, czy wokół niego.
  Kilka dni temu zastanowiła mnie sprawa rzekomej korespondencji między Lukiem i Bruskiem.
  Nie jestem absolutnie zorientowana w sytuacji, ale może miesza się tu osoba trzecia.

  AdNovum, niedawno podał Pan swój adres mailowy. Może więc pisać do Pana każdy, podszywając się pod jakąkolwiek osobę. Chcąc w związku z tym uniknąć nieprzyjemnych i nie do przewidzenia sytuacji komunikuję, że jeżeli kiedykolwiek wyślę do Pana prywatnego maila, poinformuję Pana o tym fakcie oficjalnie na blogu. Wszystkie otrzymane maile sygnowane moim nickiem proszę więc traktować jako fejki, czyli nie ode mnie.
  Przepraszam za to zastrzeżenie, ale w świetle tego co się tu dzieje…..

  Polubione przez 2 ludzi

  • „Chcąc w związku z tym uniknąć nieprzyjemnych i nie do przewidzenia sytuacji komunikuję, że jeżeli kiedykolwiek wyślę do Pana prywatnego maila, poinformuję Pana o tym fakcie oficjalnie na blogu”- a ja ze swej strony dodam, że każdy kto w kontakcie z kimkolwiek będzie usiłował powoływać się na mnie, bądź też nawet podszywając się pod moją osobę, zawsze taką okoliczność można zweryfikować pod moim adresem mejlowym wysyłają tam list:

   adnovum@o2.pl

   Wszyscy zaś, którzy powołując się używają mojego nicka i powołują się na jakieś zażyłości ze mną, bez weryfikacji, są po prostu tylko prowokatorami wykonującymi, z tego czy innego względu, swoją podłą powinność.

   Pozdrawiam Serdecznie.

   Polubione przez 3 ludzi

  • ariada80

   ,,Kilka dni temu zastanowiła mnie sprawa rzekomej korespondencji między Lukiem i Bruskiem. ” – powód mojej mailowej korespondencji z panem bruskiem jest wyjaśniony przeze mnie na nowym blogu pana Bruska – zakładka Pożegnanie. Nie ma nic wspólnego z sytuacja jaka zaistniała na blogu Ad Novum, między panem Ad Novum a panem Bruskiem.

   Pozdrawiam życząc udanego przedświątecznego tygodnia.

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.