Wojna domowa na Ukrainie 12.01.2017r.- 687 dzień od nowego rozejmu.


Zbliża się dzień zaprzysiężenie prezydenta elekta Donalda Trumpa, a liberalne media nie zaprzestają agresywnego  ataku na temat jego osoby.

I tak po pierwszych doniesieniach, jeszcze z okresu kampanii wyborczej, że Trump jest marionetką Putina, a nawet wręcz jego agentem, później doszły nowe. A więc, że Kreml wpłynął na wynik wyborów, że się władze w Moskwie są zadowolone z rezultatu wyborów oraz ostatni, że rosyjskie służby specjalne mają jakieś haki na Donalda Trumpa, które to dotyczą zachowania Trumpa podczas wizyty w Moskwie w 2013 roku oraz jego interesów z Rosją. Podczas gdy amerykańska agencja informacyjna „CNN” podawała tę informację, nie ujawniając szczegółów, portal medialny „Buzzfeed” opublikował 35 stron raportu, w którym jest mowa o obyczajowych wybrykach prezydenta elekta Donalda Trumpa.

Nie dość tego, z kolejnych rewelacyjnych doniesień amerykańskich służb wywiadowczych ma wynikać, że podczas kampanii wyborczej niektórzy członkowie sztabu wyborczego Trumpa mieli się kontaktować z rosyjskim rządem. Podobne informacje w przeszłości przedstawiali prezydentowi elektowi szefowie różnych agencji bezpieczeństwa, ale jego współpracownicy ciągle temu zaprzeczali.

Nie dość tego dwa poczytne pisma, a więc amerykański „New York Times” oraz brytyjski „Guardian”, a także amerykańska agencja informacyjna „CNN” postawiły publicznie pytanie:

„Czy Trump jest zakładnikiem Rosji?”

Podobno też szefowie amerykańskich agencji wywiadowczych, w tym ich koordynator James Clapper oraz szef FBI James Comey, twierdzą, że w ubiegłym tygodniu poinformowali ustępującego prezydenta Baracka Obamę i jego następcę Donalda Trumpa o posiadanych przez Rosję materiałach. Agencje wywiadowcze USA powołują się przy tym na m.in. (sic!) na informacje byłego brytyjskiego agenta(!!!!), który na zlecenie politycznych adwersarzy Donalda Trumpa zbierał informacje o kontaktach Trumpa i jego sztabu z Rosją. Jednak według doniesień prasowych amerykańskie służby wywiadowcze zakwalifikowały ten materiał jako „nieistotny”.

Prezydent elekt Donald Trump zareagował na te nowe zarzuty krótkim stwierdzeniem na swojej oficjalnej stronie na Twitterze słowami:

„FAKE NEWS – A TOTAL POLITICAL WITCH HUNT!”

(„Fake News – totalnie polityczne polowanie na czarownice”).

https://twitter.com/realDonaldTrump?ref_src=twsrc%5Etfw

W odpowiedzi na tą kolejną falę absurdów jaka przelewa się przez niektóre z wiodących zachodnich mediów, a które to są ochoczo powielane przez ich zagraniczne ekspozytury, w tym w Polsce, władze w Moskwie uważa, że agresywne ataki na osobę Donalda Trumpa są „wierutnymi bzdurami” i mają na celu „przymusowe utrzymywanie relacji w stanie degradacji, aby nie pozwolić komukolwiek na zwykłe zastanowienie się nad tym, w jakiej mierze zgadza się to z interesami obu krajów, wspólnoty światowej, i co można zrobić, aby przestawić się we wzajemnych stosunkach z totalnej konfrontacji na konstruktywne tory” — jak wczoraj mocno w swoim oświadczeniu podkreślił sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Pieskow.

Dodał też, w odniesieniu do informacji podanych przez zachodnie media o rzekomych rosyjskich hakach na Trumpa, że:

„Jest to w pełni sfałszowany materiał, jakość tego dokumentu jest wystarczająco wymowna… Kreml nie dysponuje żadnymi materiałami mogącymi kompromitować Trumpa, ta informacja nie zgadza się z rzeczywistością i jest niczym innym jak tylko absolutnym wymysłem (…) Pulp fiction — tak to się nazywa w języku angielskim, czyli literatura brukowa. Niewątpliwie najbardziej odpowiednią reakcją na to będzie pewna dawka humoru”.

I jak sądzę, właśnie takie podejście to tych oczerniających Trumpa i przy okazji rosyjskie władze wiadomości należy podejść- z przymrużeniem oka i odpowiednią dawką humoru. Co z resztą większa część, jeszcze zdrowo myślącej, światowej opinii publicznej czyni.
Czego więc dowodzi ten absurdalny ściek kłamstw lanych an głowę nowo wybranego prezydenta Stanów Zjednoczonych?
Jak sądzę, powodem są deklaracje jakie złożył Donald Trump w czasie kampanii wyborczej oraz po nich, a które to uderzają bezpośrednio w interesy potężnych grup lobbystycznych, kompleksu wojskowo-militarnego oraz kręgów międzynarodowej i wewnętrznej finansjery, które to traktowały Stany Zjednoczone- a więc i jego władze oraz siły zbrojne- jako własny prywatny instrument wspomagający ich biznes.
Te właśnie koła stoją za tym absolutnie spektakularnym i nie mającym wcześniej miejsca w historii wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych brudnym atakiem. Te metody jakie wcześniej stosowano tylko wobec wyimaginowanych wrogów interesów Zachodu i USA – przywódców starających się zachować niezależność swych państw.
Wcześniej, czy później musiało to nastąpić, bo jest to ich jeden z najważniejszych ich oręży. I stało się to właśnie teraz, czego byliśmy i jesteśmy nadal światkami- w momencie przesilenia, gdy los wspomnianych wyżej sił zła zaczyna chwiać się zawieszony na cienkim włosku.
I jest to obecnie bardzo niebezpieczny moment, bo oni dla zachowania swoich wpływów i koszernych interesów, są w stanie zrobić niemal wszystko.
Co zresztą pokazuje np. sytuacja na Ukrainie, do czego zdolne jest to towarzystwo spod ciemnej gwiazdy….

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Dzień wczorajszy był już drugim dniem po świętach, kiedy to ukraińscy żołnierze zwiększyli radykalnie ilość ostrzałów oraz prowokacji zbrojnych, a nawet usiłowali w rejonie strefy przemysłowej miejscowości Spartakus przełamać przy wsparciu ostrzału artyleryjskiego kaliber 122 mm linie obronne sił zbrojnych DRL.

I tak, już od wczesnych godzin nocnych, ukraińscy żołnierze rozpoczęli przy użyciu moździerzy i różnego typu wyrzutni granatów, ostrzał rejonu donieckiego lotniska.

Tam też, ukraińscy żołnierze prowadzili nieudane próby ataków w kierunku z Piask na lotnisko, z kierunku Awdiejewki na Spartakus, które były wspomagane ostrzałem ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm.

Następnie od godziny 20:30 ukraińscy żołnierze przy użyciu ręcznych i automatycznych wyrzutni granatów oraz broni maszynowej prowadzili intensywny ostrzał w rejonie Zajcewa na północnych przedmieściach Gorłówki, a także teren kopalni „im. Gagarina” koło miejscowości Michaiłowki. Tam też, około godziny 22:00, został ostrzelany przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm rejon punktu kontrolnego „Majorsk”, gdzie spadło 10 pocisków. W tym samym czasie ukraińscy żołnierze wdali się również w potyczki z powstańcami w rejonie Krasnogorowki.

Od godziny 21:05 ostrzeliwali też przy użyciu ciężkiej artylerii zachodnie przedmieścia strefy zabudowy przemysłowej w miejscowości Jasinowata na północ od Doniecka.

21:25- z kierunku Nowogorodska ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy ostrzeliwali stanowiska obronne wojsk DRL w okolicach Szirokoj Bałki, gdzie w wyniku trafienia pociskiem artyleryjskim spłonął dom znajdujący się przy ulicy Pobiedy nr. 27 oraz teren  kopalni „Oktiabr”.

O 21:38 został również ostrzelany przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm rejon wsi Krasnyj Partizan, gdzie w wyniku uszkodzenia sieci energetycznej mieszkańcy trzecią dobę nie mają dostępu do prądu.

Po północy zaś przy użyciu moździerzy ukraińscy żołnierze ostrzeliwali rejon wsi Trudowski na zachodnich obrzeżach Doniecka i okolice serwisu „Volvo-Center” w rejonie lotniska oraz osadę Żabiczewo na jego południowych rubieżach.

Ostre walki toczyły też się nocą przy użyciu ukraińskich dział samobieżnych w rejonie wsi Komiternowo na południowym odcinku frontu, strzelana tez została tam wieś Leninsk i  Oktjabr oraz przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm haubic „MSTA-B” i 2S7 „Pion”  walki toczyły się w rejonie Pierwomajsk-Stachanow.

Poza tym, wyniku nocnego ostrzału przeprowadzonego przez ukraińskich żołnierzy rejonu dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku, został poważnie uszkodzony dom znajdujący się przy ulicy Amudarji oraz została rozszczelniona rura gazowa na ulicy Czernichowskiej. Poza tym ostrzał ponownie uszkodził linię zasilania w energię elektryczną stacji filtracji wody dla Doniecka.

Łącznie w rejonie frontu donieckiego ukraińscy żołnierze wystrzelili w godzinach od 18:00 do 01:30 ponad 350 pocisków, w tym około 270 kaliber 152 i 122 mm, a także około 82 min z moździerzy kaliber 120 i 82 mm.

Natomiast w rejonie ługańskiego odcinak frontu, ukraińscy żołnierze łącznie osiem razy przeprowadzili ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz różnego typu granatników w rejonie Kalinowa, Kalinówki, Wiesiełogorowki, Frunze i pomnika Kniazia Igora w okolicy punktu kontrolnego na moście łączącym drogę z Ługańska do Stanicy Ługańskiej.

Reasumując: wygląda na to, że strona ukraińska wzięła się po świętach ostro do roboty. Tylko, na ile starczy im sił i środków? No i oczywiście jakie będą tego efekty?

Jest to o tyle ważne, że od dnia wczorajszego dochodzą wiadomości o ponownym gwałtownym wzroście liczby zabitych i rannych po stronie ukraińskich sił ATO.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną w Donbasie:

„Зведення прес-центру штабу АТО
станом на 18.00 11 січня 2017 року
На Маріупольському напрямку з гранатометів та стрілецької зброї окупанти вели вогонь по Павлополю, Гнутовому, Новогригорівці, Широкиному, Талаківці, Мар’їнці. По Мар’їнці вогонь вів і БТР противника.
На Луганському – зі 122 міліметрової артилерії – по Троїцькому. Зі 120 та 82 міліметрових мінометів та гранатометів – по Новозванівці та Троїцькому. З озброєння БТР та великокаліберних кулеметів – по Кримському.
На Донецькому напрямку – зі 120 міліметрових мінометів російсько-окупаційні війська обстрілювали наші позиції в районі Троїцького. З гранатометів та стрілецької зброї – по Авдіївці та Зайцевому. По Опитному вогонь вів снайпер.
Загалом відбулося 23 обстріли. Одного нашого військового поранено

Zobacz tłumaczenie

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 11 січня 2017 року
На Маріупольському напрямку зі 120 та 82 міліметрових мінометів окупанти обстрілювали Красногорівку та Мар’їнку. З гранатометів та стрілецької зброї вони вели вогонь по Павлополю, Гнутовому, Гранітному, Водяному, Новогригорівці, Широкиному, Талаківці, Мар’їнці.
На Луганському – зі 122 міліметрової артилерії – по Троїцькому. Зі 120 та 82 міліметрових мінометів та гранатометів різних систем – по Новозванівці та Троїцькому. З озброєння БТР та великокаліберних кулеметів – по Кримському. По Станиці Луганській – зі стрілецької зброї.
На Донецькому напрямку – зі 120 та 82 міліметрових мінометів російсько-окупаційні війська обстрілювали наші позиції в районі Авдіївки, Зайцевого, Новгородського, та Троїцького. З гранатометів та стрілецької зброї – стріляли по Авдіївці, Майорську, Північному, Новоселівці Другій, Залізному, Верхньоторецькому та Зайцевому. По Опитному вогонь вів снайпер, а по Авдіївці – БМП противника.
Загалом відбулося 62 обстріли. Чотирьох наших військових поранено. Одного травмовано. Один військовий загинув.”

Poniżej jeszcze apel dzieci z miejscowości Jasinowata do ukraińskich żołnierzy ATO, aby nie strzelali do nich:

***

Po długich pertraktacjach i staraniach ze strony separatystów i indywidualnych działań Nadieżdy Szewczenko, ukraińskie władze wyraziły wstępną zgodę na wymianę jeńców z DRL i ŁRL w formule 228 za 48.

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Reklamy

85 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.01.2017r.- 687 dzień od nowego rozejmu.

 1. Ostatniej doby jedenaście osób zmarło z powodu wychłodzenia – podało w czwartek biuro prasowe Ministerstwo Zdrowia Ukrainy. Od 1 stycznia 2017 r. w wyniku wychłodzenia zmarło łącznie 40 osób.
  Według Tatiana przedstawicielki ministerstwa Zdrowia Ukrainy 27 osób zmarło na ulicy, dziesięć osób – w domach i jeszcze trzy – w placówkach służby zdrowia, najwięcej ofiar śmiertelnych w wyniku wychłodzenia zanotowano w obwodzie rówieńskim, mikołajowskim i lwowskim.
  http://zik.ua/pl/news/2017/01/12/kolejne_ofiary_mrozw_na_ukrainie_ostatniej_doby_zmaro_a_11_osb_1024257
  http://www.radiosvoboda.org/a/news/28227891.html
  Komentarz: Proszę mnie poprawić, ale czy dobrze przeczytałem, że ludzie zamarzli W DOMACH i SZPITALACH?

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy wszczęło sprawę karną przeciwko szefowej Narodowego Banku Ukrainy Walerii Gontariewej oraz szefowi Funduszu Świadczeń Gwarantowanych w zwiazku z podejrzeniem o udział w machinacjach przy likwidacji zbankrutowanych banków na Ukrainie. Jak poinformował były prokurator Prokuratury Generalnej Ukrainy Władisław Kuczenko sprawa ma dotyczyć około 315,6 miliardów hrywien (11,6 miliardów dolarów)…
  https://ria.ru/world/20170112/1485610612.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. „500+”- kto zyskał, a kto stracił?

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/biedronka-odczula-program-500-plus/6b9qrn

  Już teraz wiecie po co jest ten program?

  PiS przygotował też i inne kukułcze jajo- ustawę, która zniszczy polskie indywidualne aptekarstwo.

  Chcecie tego?

  A co macie do gadania.

  I jeszcze jedna sprawa.
  Otóż ta partia jedynych prawych i sprawiedliwych w tym chorym kraju nie ma zamiaru zlikwidować patologii prawnej służącej do nadużyć wszelkiej maści bezpaństwowych hochsztaplerów, którym są tzw. E-sądy- źródło potężnych nadużyć, oszustw i obrabiania w majestacie patologicznego prawa Polaków.

  Tak nie postępują władze polskie.

  Pozdrawiam w ten zaśnieżony poranek 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.