Wojna domowa na Ukrainie 14.01.2017r.- 689 dzień od nowego rozejmu.


Amerykański agent ponownie na wygnaniu.

 

Straszne rzeczy wykryli: niemiecki wywiad zagraniczny (Bundesnachrichtendienst -BND) wraz z Federalnym Urzędem Ochrony Konstytucji (Bundesamt für Verfassungsschutz- BfV), które to miały wykryć, że Rosja podjęła niecne i systematyczne działania mające na celu osłabienie ścisłych więzi łączących Europę i USA.

 

 

Odkrycia tego dokonano w wyniku prac podjętych pod koniec ubiegłego roku przez niemiecki służby specjalne na zlecenie urzędu kanclerskiego Angeli Merkel.

Uwieńczeniem dochodzenia w sprawie jakoby prowadzonej wobec Niemiec wojny psychologicznej było sporządzenie raportu, z którego ma jasno wynikać, iż w krajach UE już od dawna dają się zauważyć podejmowane próby wpływania na ich politykę wewnętrzną i zagraniczną ze strony Rosji:

„Moskwa usiłuje w sposób zaplanowany podgrzewać istniejące na Zachodzie konflikty społeczne” – do takiego wiekopomnego wniosku doszli autorzy raportu.
Celem Rosji jest- ich zdaniem, zakwestionowanie poparcia dla sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.

Dodam, że nie są to jakieś nowe wnioski niemieckich tajnych służb, bo jeszcze w lutym ubiegłego roku na spotkaniu, do którego doszło w Parlamentarisches Kontrollgremium ( parlamentarma komisja ds. służb specjalnych- PK) występujący tam dowodzący kontrwywiadem Hans-Georg Maaßen i szef służb wywiadowczych Guido Müller stwierdzili, że Kreml za jeden z najważniejszych celów ma obecnie destabilizację Niemiec.

Dlaczego tak się dzieje, skoro Niemcy uchodzą za jedno z tych państw, które najlepiej dogadują się z Władimirem Putinem?
Otóż według szefów niemieckich służb specjalnych, rozchwianie Republiki Federalnej Niemiec byłaby spektakularną zemstą za osobiste zaangażowanie Angeli Merkel w zatrzymanie przelewu krwi na Ukrainie i doprowadzenie do obłożenia Rosji międzynarodowymi sankcjami, które w efekcie drastycznie wpłynęły na kondycję tamtejszej gospodarki niemieckiej gospodarki.
Zdaniem występujących wówczas przed PK, dowodzącego kontrwywiadem Hansa-Georga Maaßena i szefa służb wywiadowczych Guido Müllera, Rosjanie próbują zdestabilizować Niemcy i innymi sposobami, a więc przede wszystkim przez wywoływanie  kryzysu migracyjnego, a raczej związanych z nim nastrojów Niemców.

Powoduje to, że chętniej wspierają oni niemiecką skrajną prawicę w działaniach mających zdyskredytować przywództwo Angeli Merkel i jej pomysł na politykę międzynarodową. Niemieckich speców od wywiadu i kontrwywiadu szczególnie mocno zaniepokoiła jednak zdolność Rosjan do kreowania własnych propagandowych „eventów” nad Łabą.

 

Jeszcze wcześniej temat niecnych działań podejmowanych wobec Niemiec poruszony został przez Bruno Kahla w gazecie „Süddeutsche Zeitung”, w której przestrzegło on, że Rosja może za pomocą cyberataków starać się zakłócić przebieg wyborów w tym kraju:

„Agencja Wywiadu jest świadoma cyberataków ukierunkowanych na spowodowanie politycznej niepewności. Europa znajduje się w centrum uwagi a Niemcy w szczególności” – stwierdził Bruno Kahl.

Jednym z takich ataków miało być odcięcie około 900 tys. klientów „Deutsche Telekom” od usług internetowych. Niemiecki rząd nie znalazł wtedy żadnej grupy odpowiedzialnej za ten domniemany atak.

Co jednak nie przeszkadzało niemieckiej kanclerz Angeli Merkel oskarżyć o niego rosyjskich władz:

„Takie ataki cybernetyczne lub konflikty hybrydowe są znane w rosyjskiej doktrynie. Są obecnie częścią codziennego życia i musimy nauczyć się radzić sobie z nimi„.

Przypomnę, że kampania wyborcza w niemieckich wyborach federalnych rozpocznie się jesienią tego roku, ale już dziś wiadomo, że Angela Merkel i jej partia- skompromitowane m,in. prowadzoną polityką zagraniczną i emigracyjną nie mają żadnych szans na wygraną.

Tak więc, jak widać, nie tylko niektóre z wiodących mediów w Stanach Zjednoczonych wywołują atmosferę paniki, mającą na celu zdyskredytowanie wybranego tam na urząd prezydenta Donalda Trumpa, który jakoby wygrał dzięki pomocy rosyjskiej, ale również podobne nastroje zaczynają panować wśród niektórych krajów UE, w tym Niemczech, nie wspominając tu o Polsce- opanowanej istną histerią z powodu rozpowszechnianej przez wiodące media i niektórych polityków mitu o rosyjskim zagrożeniu naszego kraju.

Świadczy to o słabości tych krajów nieodpowiedzialnie rządzonych przez określone koła polityczne spolegliwe wobec światowego hegemona.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bundesnachrichtendienst,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bundesamt_f%C3%BCr_Verfassungsschutz,

 

Pamiętajcie o masowym udziale w imprezie zorganizowanej wg. pomysłu Bartłomieja Misiewicza pod patronatem  MON pod hasłem „Bezpieczna Polska”. Tym bardziej, że ma być wojskowa grochówka:

Więcej na temat tej imprezy, której ambicją jest skuteczne konkurowanie z „Orkiestrą Świątecznej Pomocy” Jurka Owsiaka, można dowiedzieć się pod poniższym linkiem:

http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/bezpiecznapl-p2017-01-14/.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym dowództwo ukraińskich sił ATO, tak jakby zmieniać zaczęło taktykę prowadzonej przez siebie operacji. Chodzi o to,  że po kilku dniach nieudanych prób ataków prowadzonych w różnych miejscach całego frontu, obecnie zadowalają się nękającym strzałem celów cywilnych.

Poza tym w rejonie frontu ługańskiego, wyniku ostrzelania przez ukraińskie wojsko miejscowości Irmino został tam trafiony pociskiem artyleryjskim dom jednorodzinny znajdujący się przy ulicy Gajdara nr. 76, w którym zginął 28-letni mężczyzna.

Poza tym w wyniku ostrzelania wsi Kalinowo została uszkodzona tak sieć energetyczna powodując, że ponad 900 gospodarstw domowych zostało pozbawionych dopływu prądu.

W dniu dzisiejszym w wyniku porannego  ostrzału ze strony ukraińskich wojsk miejscowości Komiternowo na południowym odcinku frontu donieckiego spłonął dom jednorodzinny znajdujący się przy ulicy Achmatowa nr. 12.

Poniżej jeszcze raport służby prasowej ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) w Donbasie:

„Зведення прес-центру штабу АТО
станом на 18.00 13 січня 2017 року

Окупанти продовжили обстріли наших позицій на всіх напрямках. На Маріупольському – з мінометів обстрілювали Широкине та Водяне. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Гнутове, Павлопіль, Новотроїцьке і Широкине. По Гнутовому неодноразово стріляли снайпери.
На Донецькому напрямку – по Луганському, Північному, Зайцевому та Авдіївці – з гранатометів та стрілецької зброї.
На Луганському – по Кримському вогонь вів снайпер.
Загалом відбулося 17 обстрілів. Одного нашого військового поранено.”

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 13 січня 2017 року
На Маріупольському напрямку – з мінометів російсько-окупаційні війська обстрілювали Широкине та Водяне. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Гнутове, Талаківку, Павлопіль, Водяне, Березове, Новотроїцьке. По Гнутовому неодноразово стріляли снайпери. А по Широкиному та Мар’їнці – БМП.
На Донецькому напрямку – по Верхньоторецькому окупанти вели вогонь зі 122 міліметрової артилерії та 82 міліметрових мінометів. По Луганському, Північному, Зайцевому, Південному, Новгородському, Троїцькому, Кам’янці та Авдіївці – з гранатометів та стрілецької зброї. По Кам’янці вогонь вів снайпер.
На Луганському – з артилерії 152 та 122 міліметра російсько-окупаційні війська вели вогонь по Новозванівці та Троїцькому. По Новоолександрівці, Новозванівці, Валуйському та Старому Айдару – зі 120 та 82 міліметрових мінометів. З гранатометів та стрілецької зброї окупанти обстрілювали наші позиції в районах Станиці Луганської, Новозванівки, Валуйського. По Кримському вогонь вів снайпер.
Загалом за минулу добу відбулося 62 обстріли. Одного нашого військового поранено.”

 

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa na temat skutków wczorajszego ostrzału przez ukraińskich żołnierzy wsi Irmino:

 

***

Na koniec kilka zdjęć:

Pierwomajsk ulica Żukowa- skutki ostrzelania prze ukraińskich żołnierzy domu jednorodzinnego.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

Pozdrawiam.

 

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

 

Reklamy

78 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.01.2017r.- 689 dzień od nowego rozejmu.

 1. Szykuje się bunt w „niezwyciężonej armii kijowskiej”? Jeden z oficerów 93 Brygady armii ukraińskiej („legendarne cyborgi” z donieckiego lotniska) były „weteran kijowskiego majdanu’ miał stwierdzić że rządy obecnego prezydenta Ukrainy Poroszenki są znacznie bardziej szkodliwe dla państwa od jego poprzednika Wiktora Janukowycza;
  http://www.politnavigator.net/v-93-jj-brigade-vsu-prizvali-k-diktature-i-nazvali-poroshenko-khuzhe-yanukovicha.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Kolejne OT zza Oceanu, na oficjalne objęcie urzędu Prezydenta USA (20 stycznia) przez Donalda Trumpa do Waszyngtonu zjeżdżają sie członkowie klubów motocyklowych z USA, którzy wspierali Donalda Trumpa podczas jego kampanii prezydenckiej (Bikers for Trump). jak zapowiedział jeden z liderów „motocyklistów” w razie czego, sa gotowi stworzyć „żywy mur”by nie dopuścić do zakłócenia ceremonii objęcia stanowiska przez prezydenta – elekta Donalda Trumpa;
  https://ria.ru/world/20170114/1485718114.html
  http://video.foxnews.com/v/5282149642001/?#sp=show-clips

  Polubione przez 4 ludzi

  • Takie coś dla wyjaśnienia.

   Klany motocyklowe w USA kojarzą się nam z Hell’s Engels i filmem Easy Rider. Dzisiaj to są panowie z brzuszkami na wypasionych motocyklach z kontem w banku z zasobami liczonymi minimum z 6 zerami.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 6 ludzi

   • Dlatego tez jak napisał rosyjski internauta;
    „Владислав Зимин
    Запасаемся попкорном, колой, чипсами, пивом, кому что нравится. 20 января ожидается настоящее американское шоу”

    Polubione przez 4 ludzi

 3. OT na dobranoc.

  http://warszawa.onet.pl/huczny-protest-ok-100-przeciwnikow-zmian-w-oswiacie/qrc355r

  Ja, mój starszy brat, moja żona i mój młodszy o 10 lat ode mnie sąsiad uczyliśmy się z tego samego „Elementarza Falskiego”.
  I komu to przeszkadzało?
  Już w „nowej”: Polsce młodszy syn miał inne podręczniki niż starszy o 4 lata.
  Piszę o sytuacji w szkole podstawowej, bo dalej było jeszcze gorzej.

  Bez komentarza.

  Polubione przez 6 ludzi

 4. ‚Aryjczyk nad aryjczykami”, czyli założyciel i pierwszy „herszt” Sonderkommando „Azov’ (Pułk MSW Ukrainy), obecnie deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Biłeckij oskarżył dowództwo ukraińskiej Gwardii Narodowej o korupcję oraz separatyzm co stanowic ma zagrożenia dla bezpieczeństwa Ukrainy. Według Biłeckiego jeden z wyższych oficerów Gwardii Narodowej (pułkownik Goljakow) to ‚separatysta”, który w lutym 2014 roku z nadania ‚Partii Regionów” (Janukowycza) organizował tzw. antymajdan w Krzywym Rogu;
  https://beztabu.net/deputat-vr-zayavil-o-korrupcii-i-separatizme-v-rukovodstve-nacgvardii_n12790

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Mam takie pytanie.
  Gdzie jest granica zadłużenia jakiegokolwiek państwa?
  Czym skutkuje przekroczenie „umownej granicy”
  Czym skutkuje ignorowanie umownej granicy?
  No i jakby to było gdybyśmy udawali, że ta granica przesuwana w nieskończoność jest słuszną doktryną.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Oficjalnie Polska jako kraj ma regulację prawne mające zapobiegać nadmiernemu wzrostowi zadłużenia. Według prawa Sejm ma obowiązek prowadzić zrównoważony budżet (koszty nie mogą być większe niż przychody) jeśli dług publiczny przekroczy 60% PKB.
   Są też dyrektywy UE dotyczące zadłużania, niestety jest tak, ze dzięki machinacjom prawnym daje się te przepisy obejść.

   Polubione przez 5 ludzi

   • To co pan napisał to ja to wiem.
    Nie o to pytałem.
    Ponawiam pytanie.
    Gdzie jest realna granica zadłużenia?
    Czy można ją przesuwać w nieskończoność?
    Ja twierdzę, że tak i dlatego oczekuję nagrody Nobla.

    Polubione przez 2 ludzi

  • Nie ma moim zdaniem takiej granicy. Państwa mogą się zadłużać bez końca, o ile są w stanie spłacać swoje zobowiązania terminowo. Można wszystkie dochody z podatków przeznaczyć na spłatę zadłużenia , dla władców państwa zawsze wystarczy. A reszta jakoś sobie będzie musiała poradzić. Najlepiej w ogóle się nie zadłużać i to dotyczy zarówno państw , jak i zwykłych obywateli.

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.