Wojna domowa na Ukrainie 21.01.2017r.- 695 dzień od nowego rozejmu.


 

Po wczorajszym zaprzysiężeniu w Waszyngtonie na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, na możnych tego świata (ale nie tylko) padł blady strach.

 

 

Przede wszystkim niepokój zagościł w dowództwie NATO, zwłaszcza po wywiadzie, w którym Donald Trump przewidział nie tylko koniec UE, ale i NATO. Pakt Północnoatlantycki określił wtedy jako „przestarzały” i „zbędny”.

Jednak dowództwo NATO łagodzi te słowa, zapewniając, że nie widzi zagrożenia dla sojuszu północnoatlantyckiego. Także przyszły wiceprezydent USA Mike Pence starał się złagodzić retorykę Trumpa. No, ale o rzeczywistych intencjach prezydenta nie zadecydują jego słowa, ale czyny, a na te trzeba będzie poczekać.

Za obronę sensu istnienia paktu NATO zabrał się niemal natychmiast Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO Petr Pavel, który podkreślił na spotkaniu szefów sztabu generalnego, że ” jest przekonany, że NATO jest obecnie tak samo ważne jak kiedyś”. Uzupełnił swoją tezę tym, że można by polemizować na temat ciągłej adaptacji NATO do zmieniającym się warunków bezpieczeństwa. Odnosząc się z kolei do zapowiadanego przez Tumpa zbliżenia z Rosją, stwierdził, że trzeba najpierw poczekać, czy Waszyngton rzeczywiście zainicjuje zmianę kursu wobec Moskwy.

Natomiast francuski generał NATO Denis Mercier, który jest odpowiedzialny za dalszy rozwój NATO, wyraził przekonanie, że sojusz w niektórych kwestiach rzeczywiście wymaga odnowy. Ale zapowiedzi nowego prezydenta USA są dla niego powodem do obaw. Jeśli USA zdecydowałyby się na wycofanie swoich sił z Europy, byłoby to równoznaczne ze „strategicznym szokiem”. 🙂

Nie dodał tylko, dla kogo?

Zapewne dla Antoniego Macierewicza, Beaty Szydło, Andrzeja Dudy i prezesa wiadomej partii oraz obecnie rządzącej na Ukrainie junty, czy też rządów krajów bałtyckich- tak, ale jednocześnie można powiedzieć, że generalnie nie zmieniłoby to układu sił w skali globalnej, a tylko lokalnej. Co obecnie w strategi USA nie ma żadnego znaczenia.

O intencjach Donalda Trumpa może świadczyć fakt, że niemal natychmiast po zaprzysiężeniu podjął kilka kluczowych decyzji, w tym o odwołaniu amerykańskiego ambasadora w Brukseli. Anthony Gardner musiał zejść ze sceny. Taki sam los spotkał jego dwóch kolegów-dyplomatów przy UE i NATO. Trump bez ogródek poinformował ich o przymusowym przeniesieniu.

Tak więc obecnie na tych stanowiskach są wakaty, ale też trwa tam nerwowe oczekiwanie na to, kto zajmie stanowiska po nich.

Oczywiście wakaty te zostaną obsadzone ludźmi Donalda Trumpa, jednak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Odwołany w trybie pilnym z Brukseli ambasador Anthony L. Gardner powiedział na ostatniej swojej konferencji prasowej, że nigdy nie skontaktował się z nim żaden z nowych pracowników administracji prezydenta Trumpa. Co gorsza nikt nie zapytał go nawet o jego doświadczenie na tym odpowiedzialnym stanowisku. Za to był tylko jeden telefon – z pytaniem, czy potrzebuje logistycznej pomocy przy przeprowadzce. Z kręgów unijnych doszły go jednak słuchy, że pracownicy gabinetu Donalda Trumpa zasięgali już informacji u unijnych polityków na temat tego, które kraje w pierwszej kolejności opuściłyby UE 🙂

Na koniec jeszcze przedstawię fragment wczorajszego przemówienia Donalda Trumpa, w odniesieniu do polityki zagranicznej jaką chce on prowadzić:

„Zbyt długo broniliśmy granic innych krajów, podczas gdy odmawialiśmy obrony naszego” – mówił Donald Trump.

Oświadczył, że żałuje, iż Ameryka finansuje „armie innych krajów”, podczas gdy siły zbrojne USA zostały „w smutny sposób” osłabione; obiecał ochronę amerykańskich granic i to, że od tej pory interesy Ameryki będą zawsze priorytetem Waszyngtonu.

Zapowiedział też, że Stany Zjednoczone „będą chronić stare sojusze i tworzyć nowe”, a także zjednoczą „cywilizowany świat przeciwko radykalnemu islamskiemu terroryzmowi”, który zostanie wykorzeniony.

Stany Zjednoczone „nie chcą narzucać amerykańskiego stylu życia innym krajom, ale chcą być (dla nich) przykładem” – zastrzegł na koniec Donald Trump.

A więc Ameryka przede wszystkim i „Koniec masakrowania Ameryki”.

Już teraz chyba wiadomo dlaczego od kilku dni politycy z wierchuszki PiS chodzą tacy osowiali i smutni?

 

http://finanse.wp.pl/kat,1033767,title,Zaprzysiezenie-Donalda-Trumpa-Kurs-dolara-wciaz-wysoki,wid,18681184,wiadomosc.html?ticaid=1187bb

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym nadal stan aktywności zbrojnej podejmowanej przez ukraińskich żołnierzy utrzymywał się na względnie niskim poziomie, ale zauważalny jest już potencjał wzrostowy. Czy tak się stanie pokażą najbliższe dni.

I tak, już w godzinach wczesnowieczornych, około 17:00, ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał zajezdni kolejowej w rejonie miejscowości Jasinowata. W wyniku tego ostrzału został uszkodzony budynek zajezdni. Dodam, że w tym rejonie ukraińscy żołnierze coraz częściej prowadzą ostrzał celowo kierując go na budynki zajezdni i znajdujący się tam tabor kolejowy. Ostatni ostrzał miał tam miejsce 11 stycznia br.

Później, od około 19:54, ukraińscy żołnierze ostrzelali przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych giełdę samochodową Żowanka na północnych przedmieściach Gorłówki. Następnie ponownie został ostrzelany rejon dzielnicy przemysłowej w miejscowości Jasinowata, po czym przez kilkanaście minut ostrzeliwano przy użyciu czołgu, opancerzonych wozów bojowych, moździerzy i karabinów maszynowych rejon wsi Zajcewo. Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczęto ostrzał wsi Staromichajłowki na zachodnich obrzeżach Doniecka, po czym wybuchły intensywne walki przy użyciu ciężkiej artylerii i moździerzy w okolicy Opytnoje, na północnych obrzeżach donieckiego lotniska i na koniec została ostrzelana zachodnia część dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku.

Łącznie podczas ostrzałów, które ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm oraz moździerzy kaliber 120 i 82 mm, a także czołgów, opancerzonych wozów bojowych, różnego rodzaju granatników i ręcznych karabinów maszynowych wystrzelili w godzinach od 19:00 do 22:00 w kierunku terenu znajdującego się pod kontrolą władz DRL 80 pocisków ciężkiej artylerii, moździerzowych i z czołgów.

Na ługańskim odcinku frontu i w części południowej frontu donieckiego w ciągu ostatniej doby było w miarę spokojnie.

 

Poniżej report dobowy sporządzony przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО
станом на 18.00 20 січня 2017 року
На Маріупольському напрямку з гранатометів та стрілецької зброї окупанти обстрілювали Павлопіль, Талаківку, Широкине, та Гнутове. З озброєння БМП – Тарамчук. По Новотроїцькому вогонь вів снайпер.
На Донецькому напрямку російсько-окупаційні війська з гранатометів та стрілецької зброї обстрілювали Авдіївку та Новоселівку Другу.
На Луганському напрямку з тих же видів озброєння – Сизе та Станицю Луганську.
Загалом зафіксовано 10 обстрілів. Один наш військовий загинув”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 20 січня 2017 року
З гранатометів та стрілецької зброї на Маріупольському напрямку окупанти обстрілювали Широкине, Павлопіль, Талаківку та Гнутове. З озброєння БМП – Тарамчук. По Новотроїцькому вогонь вів снайпер.
На Донецькому напрямку російсько-окупаційні війська з 82 міліметрових мінометів обстрілювали наші позиції в районі Новоселівки Другої. З гранатометів та стрілецької зброї – Авдіївку та Зайцеве.
На Луганському напрямку з тих же видів озброєння – Новозванівку, Сизе та Станицю Луганську.
Загалом зафіксовано 25 обстрілів. Один наш військовий загинув”.

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa o życiu mieszkańców Zajcewa pod ciągłym ukraińskim ostrzałem:

 

 

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Басурин: Следственные органы ДНР завели уголовное дело по факту обстрела автобуса в Еленовке

Басурин: Следственные органы ДНР завели уголовное дело по факту обстрела автобуса в Еленовке

Басурин: Следственные органы ДНР завели уголовное дело по факту обстрела автобуса в Еленовке

Басурин: Следственные органы ДНР завели уголовное дело по факту обстрела автобуса в Еленовке

Басурин: Следственные органы ДНР завели уголовное дело по факту обстрела автобуса в Еленовке

Skutki wczorajszego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy autobusu rejsowego w pobliżu punktu kontrolnego „Jelenowka” (więcej na temat tego incydentu we wczorajszej relacji).

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

***

 

Pozdrawiam.

 

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Reklamy

152 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 21.01.2017r.- 695 dzień od nowego rozejmu.

 1. W artykule jest tylko wzmianka, niemniej dość niepokojąca, o nowej współpracy Polski i Ukrainy w dziedzinie technologi i szkolnictwa wyższego. Stosowne deklaracje podpisał już ambasador Polski Pan Piekło i minister edukacji Ukrainy.
  Nie sprecyzowano jak ma wyglądać owa współpraca, niemniej już wiadomo ,ze obie strony chcą ratyfikować porozumienie w I półroczu tego roku (kwiecień?).
  http://en.interfax.com.ua/news/economic/397975.html
  komentarz: Dlaczego informacja niepokoi? Strona Ukraińska tnie koszty związane z funkcjonowaniem uczelni wyższych i programami naukowymi. W tej sytuacji ewentualna współpraca może zakończyć się tym, że to na stronę Polską zostanie przerzucony cały ciężar finansowania projektów.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. W Radzie Najwyższej Ukrainy pojawił sie projekt uchwały o „totalnej ukrainizacji”, czyli o wprowadzeniu języka ukraińskiego jako obowiązkowego we wszystkich sferach życia publicznego, szczególnie w mediach na Ukrainie. Język ukraiński obowiązywałby we wszystkich urzedach państwowych oraz samorządach każdego szczebla, wszystkich szczeblach oświaty (nawet w przedszkolach). Podobnie miała by sie mieć rzecz ze wszystkimi imprezami kulturalnymi, nawet gdyby były wystawiane w obcym języku zgodnie z intencją autorów musiały by posiadać tłumaczenie w języku ukrainskim (ciekawe jak rozwiązali by sprawę koncertów muzycznych?). Także w sektorze usług (sklepy, restauracje itd) obowiązywałby tylko język ukraiński;
  http://korrespondent.net/ukraine/3804060-rada-khochet-sdelat-ukraynskyi-obiazatelnym

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Ukraiński deputowany Borisław Bereza (alias obywatel Izraela Baruch Blacher) który został zaproszony na inauguracje Donalda Trumpa przez członków Partii Republikańskiej (prawdopodobnie z „frakcji” McCaina) opowiedział ze część ukraińskich parlamentarzystów która wybierała sie do USA na inaugurację nie otrzymała amerykańskich wiz. Nazwisk niestety nie podał;
  https://strana.ua/news/51229-posolstvo-ssha-ne-pustilo-nekotoryh-nardepov-na-inauguraciyu-trampa.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Sprawy zamordowanego w Kijowie adwokata ciąg dalszy (pisałem o jego zabójstwie wcześniej). Koledzy zamordowanego prawnika nie zgadzają się z wersja że do mordu doszło podczas proby napadu rabunkowego, ale że było to zabójstwo na zlecenie (o czym tez napisałem), popełnione przez zawodowego zabójce (który może miec takich zbrodni na swoim „koncie” więcej);
  https://strana.ua/news/51476-kollegi-zastrelennogo-v-kieve-advokata-otricayut-versiyu-ogrableniya.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. ‚Wojna” pomiędzy ukraińskimi państwowymi koncernami gazowymi. Zarząd „Naftohaz Ukraina” zwrócił się do rady nadzorczej z wnioskiem o usunięcie szefa „Ukrtranzhaz”, który złożył w Sądzie Gospodarczym w Kijowie kolejny pozew przeciwko „Naftohaz Ukraina” o zwrot długu w wysokości 1,144 miliarda hrywien. Warto zauważyć że „Ukrtranzhaz” to „spółka-córka” „Naftohaz Ukraina”…
  https://strana.ua/news/51475–naftogaz-prosit-otstranit-ot-dolzhnosti-glavu-ukrtransgaza.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Śledzę Wasz blog od kilku lat ale nigdy nie zabierałem głosu. Dzisiaj chciałbym się podzielić moimi przemyśleniami o aktualnej sytuacji i może ktoś to skomentuje… Mam wrażenie, że nieudana próba przejęcia Rosji w pierwszej połowie lat 90-tych stworzyła geopolityczną konfigurację wskazującą na dwa śmiertelne zagrożenia dla USA jako światowego hegemona:
  1. Rosja w coraz silniejszym sojuszu z Niemcami( a w praktyce z całą UE)
  2. Chiny
  Aby przynajmniej zminimalizować obydwa te zagrożenia w USA stworzono długofalowy plan działań konsekwentnie realizowanych do dnia dzisiejszego.Łącznie z wyborem Trumpa na prezydenta – co spełnia moim zdanie rolę zaworu bezpieczeństwa dla USA i spuści trochę „pary” z kociołka napięcia wewnętrznego. W dużym skrócie działania te można tak opisać:
  1.Zniszczyć sojusz Rosji z Niemcami
  Ze względu na siłę militarną Rosji najłatwiejszym sposobem jest zniszczenie Niemiec i rozbicie UE( Rosja jest jednak zbyt dużą „żabą” do zjedzenia). Zniszczenie Niemiec będzie jednocześnie zemstą Żydów za holocaust( bo oni tego nie darują!! – ale zrobią to jak zwykle cudzymi rękami – arabskimi). Podjęte działania to( syntetycznie ujmując):
  – Majdan na Ukrainie – wprowadzanie sankcji, kontrsankcji i gospodarcze konsekwencje tych działań dla Niemiec i Rosji. A USA bardzo pilnowały aby wojna na sankcje trwała!
  – „arabska wiosna” a w szczególności przerzucenie do Europy(głównie do Niemiec) kilkuset tysięcznej armii islamskich bojowników. Transport tej armii był finansowany przez organizacje żydowskie m.in. związane z Sorosem
  Kiedy przyjdzie rozkaz zza Wielkiej Wody ta kilkusettysięczna armia rozpocznie „europejską wiosnę” a jej glównym obszarem działanie będą Niemcy, Francja i kraje Beneluxu. I myślę że będzie to wiosna tego roku. I tą część planu USA przygotowała ekipa Obamy. O ostatnich przygotowaniach do realizacji „europejskiej wiosny” świadczy nie tylko ogromny pośpiech w rozlokowaniu amerykańskich wojsk na naszej zachodniej granicy ale również nerwowe tworzenie oddziałów OT w Polsce. Te oddziały mogą być przydatne tylko w walce z niewielkimi bojówkami islamskimi docierającymi z Niemiec oraz z bandami ukraińskimi – bo projekt”UKRAINA” wg mnie zostanie wkrótce zakończony. Rozpad Ukrainy spowoduje napływ do Polski tysięcy banderowców i wszelkiej maści mętów ukraińskich. Przecież w zapewnienia Macierewicza że OT są tworzone aby walczyć z Rosją to nawet dzieci w przedszkolu nie wierzą!
  Taka „europejska wiosna” spowoduje ostateczny rozpad UE, zniszczenie jej sojuszu z Rosją( a więc również poważne jej osłabienie) i chyba ostateczny upadek gospodarczy i zniszczenie Niemiec. A żeby ułatwić realizację „europejskiej wiosny” być może zostanie rozwiązane NATO i Trump ( zgodnie z zapowiedziami) skupi się na wewnętrznych problemach USA.
  2. Następny etap planu pt „chińska wiosna” będzie już realizowany za kadencji i przez ekipę Trumpa .No chyba, że znajdzie się ktoś kto będzie miał dostatecznie dużo argumentów żeby powiedzieć „VETO”…
  Albo ja się mylę.. Dziadek

  Polubione przez 5 ludzi

  • Panie Dziadku , Anno ?
   Geopolityka, dużo odważnych ale też karkołomnych tez . Na pewno wartych dyskusji.
   Spróbujmy :
   1 Trump nie mógł należeć do dużego planu. To co administracja USA i media na całym świecie robiły , by go oczernić , opluć Trumpa , najlepiej o tym świadczy. Wg mnie Trump wygrał ( głosami Amerykanów w demokratycznym głosowaniu) bo wielu Amerykanów miało dość upadania Ameryki. Można o tym wiele mówić, Trump coś o tym wczoraj powiedział. Dodałbym 50 milionów Amerykanów na zasiłku ( food stamps) . Podwyżka o 25% ( miesiąc przed wyborami) już bardzo wysokich ubezpieczeń zdrowotnych , duże bezrobocie , maskowane kłamliwymi danymi itd.
   Zwycięstwo Trumpa to w mnie raczej bunt zwykłych amerykanów , niż część planu. Autorzy planu ( oligarchia) do dnia wyborów byli święcie przekonani , ze wygra ich kandydatka.
   2 Sojuszu Rosji z Niemcami ani Europą nie ma i nie było. Może kiedyś powstanie , ale jak na razie jest normalna współpraca gospodarcza sąsiadów . Torpedowana przez elity USA ( sankcje , nakłonienia , wymuszenia , szantaż przekupstwo polityków europejskich itd.)
   3 Arabska wiosna a raczej europejska 🙂 ….. Nie ma takiej możliwości !!!! . Cokolwiek agresywnego zrobią emigranci , tylko wkurzy Europejczyków . A arabów wciąż jest tylko kilka procent populacji i są nieuzbrojeni.
   Zniszczenie Niemiec , niemożliwe bez wojny swiatowej . Poza ty dwie już przetrwała i ma się dobrze 🙂
   O całej reszcie można dyskutować jutro . Dziś jest już późno .
   Pozdrawiam

   Polubione przez 3 ludzi

   • Pozwoli Pan, że nie zgodzę się z Pańskimi opiniami. Na naszym nie najlepszym ale jedynym ze światów nic od wielu już lat nie dzieje się przypadkiem. Dlatego też wiara w siłę tak zwanej demokracji , a co za tym idzie demokratyczny wybór Trumpa jest równie nietrafiona jak wara w „niewidzialną rękę Rynku”. Oligarchia tak jak każda klasa społeczna nie jest jednorodna . Z uwagi na stopień koncentracji kapitału (a co za tym idzie władzy) można ją z grubsza podzielić na Oligarchię Krajową i Oligarchię Globalną. Trump jest figurantem wysuniętym przez Oligarchię Globalną, która stwierdziła konieczność przebudowy istniejącego układu sił na planecie , a co za tym idzie zmiany ról poszczególnych państw . Dlatego USA pełniące do tej pory rolę żandarma zostaną przebudowane (jak to się dla samych Stanów skończy to sprawa drugorzędna). Z oczywistych powodów takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia dla elit krajowych, których los jest ściśle związany ze stanem państwa , w którym działają. To właśnie „krajowcy” stali za Hilarią , to z ich kieszeni szły środki na jej hałaśliwą i bezczelną promocję. To tyle odnośnie „demokracji” , „woli ludu” i podobnych bzdetów.
    Jeśli idzie o „sojusz Rosji z Niemcami” czy raczej Rosji z resztą Europy to jest to idea, która spędza sen z oczu Anglosasom od prawie dwustu lat – czyli od zjednoczenia Niemiec. Do tej pory udawało się im zapobiegać takiemu biegowi wypadków wywołując kolejne wojny światowe i napuszczając Niemców na Rosję. Ponieważ w chwili obecnej rozwiązanie w postaci wojny światowej jest nie do przyjęcia z uwagi na broń jądrową i zapowiedzi władz Rosji, że NA PEWNO użyje jej na terytorium Stanów Zjednoczonych w wypadku jej zaatakowania – przyjęto rozwiązanie bezpieczne , czyli uderzenie w samą Europę i rozpętanie tam wojny domowej na podłożu etnicznym i religijnym. Wojsko najeźdźców napływa do Europy już od paru lat hojnie sponsorowane przez żydowsko-amerykańską oligarchię a problem broni dla nich jest rozwiązywany właśnie pod pretekstem „wzmocnienia flanki wschodniej” czy „zagrożenia ze strony Rosji”. Ostatnie transporty sprzętu do Norwegii, Niemiec czy Polski jako żywo przypominają powstanie ogromnych składów broni na terenie Iraku , które potem zostały przejęte przez Państwo Islamskie. Scenariusz został napisany już dawno (a jak widać sprawdził się w Iraku) a teraz jest właśnie realizowany. Z uwagi na fakt, że Rosja dzięki Putinowi już prawie wyszła spod kontroli „globalszczyków” – starają się oni wszelkimi siłami nie dopuścić do zbliżenia Europejsko- Rosyjskiego gdyż istnieje obawa, że proces taki raz rozpoczęty mógłby stać się nieodwracalny. To że i dla Europy i dla Rosji takie zbliżenie jest niezwykle korzystne jest sprawą chyba zupełnie oczywistą . Oczywiste jest również , że USA wrócą wtedy na właściwe sobie miejsce – regionalnego (a nie globalnego) mocarstwa.
    Reasumując w przypadku „zabójstwa” Europy mamy motyw, sposób wykonania i narzędzie zbrodni może więc należy pociągnąć za pejsy do odpowiedzialności zanim rzecz się dokona?

    Polubione przez 4 ludzi

    • Pani , Panie ? Nowytoms,
     Nie zgodzę się z wieloma tezami.
     1 Wybory są demokratyczne i wolne i wciąż decydują wyborcy w wielu krajach. Szczególnie , że teraz „strony patrzyły sobie na ręce”. Były nawet próby sprawdzania , powtórnego liczenia i nie wykryto szwindli.
     Zupełnie inną kwestią jest fenomen , ze w demokracji wygywają ci , co mają większość a nie ci co mają rację 🙂 To jest zmora elit rządzących . Bo jest ich mniej , nie mogą wszystkich kupić , nie mogą też wszystkich przekonać mimo nachalnych starań.
     2 Tezy o różnych oligarchiach i ich roli są dla mnie absolutnie nielogiczne.
     To oligarchia globalna popiera Clinton. Bo , amerykańskie wojska i inne agendy mogłyby wtedy dla tych elit załatwiać rzeczy , których one nie mogą, na całym szerokim świecie. Clinton to przedłużenie polityki Obamy z jej interwencjonizmem na całym świecie , gdzie widzą interes elity.
     Trump jest najprościej mówiąc izolacjonistą . I on foruje oligarchię narodową , lokalną . Na przykład przez cła ochronne !!!
     3 Wojna w Europie na tle etnicznym . Niewykonalne z powodów wymienionych przeze mnie w poście wyżej. Wg mnie napływ emigrantów ( arabów) do Europy wynika z zupełnie innych powodów. Może to być część planu powstania wielkiego Izraela od Nilu do Eufratu. Zrobiono wojny na bliskim wschodzie po to , by arabowie się wzajemnie pozabijali . Resztę przejmie Europa na utrzymanie a Izrael wejdzie na pusty teren , i zacznie sobie budować pod pretekstem przywracania porządku. Może też , co mnie wydaje się bardziej prawdopodobne być to , że Izrael wraz z sojusznikami, wasalami ( Z USA i Europy) . Nasłał na siebie arabów , by stworzyli chaos i wojnę wzajemnie wyniszczającą . Wtedy arabowie się tłuką a Izrael ma święty spokój 🙂 Takie dziel i rządź na bliskim wschodzie. Najciekawsze że nie chodzi wcale o to by ktokolwiek wygrał . Asadowi nie może spaść włos z głowy . Mają się tłuc jak najdłużej , aż do wyczerpania. Bo wtedy Izrael jest bezpieczny.
     Emigracja uchodźców do Europy to tylko mniejsza część tego planu , jakże perfidnego.
     4 Broń dla Europy. Wg mnie to takie czyszczenie magazynów. Wyślijmy ( schowajmy) czołgi gdzieś na zadupiu Norwegii , by pokazać szefom , że nie mamy. Wtedy zgodzą się zamówić nowe. To wg mnie interesy i podpuszczanie producentów broni. Nie wierzę , żeby ktokolwiek dopuścił, by broń z magazynów przejęli arabscy emigranci !!!!!!
     To że Unia od Władywostoku do Lizbony jest zmorą elit USA jest dla mnie jasne. Ale z innego powodu . Powstałaby wtedy wielka potęga na Świecie. Zepchnęłoby to USA i DOLARA na margines. A dolar , do którego te elity mają maszynkę produkcyjną i który jest ich siłą stałby się zbyteczny jako podstawowa waluta rezerwowa !!!! I oznaczałby to ich ruinę ( oczywiście tylko częściową 🙂 ) niestety 🙂
     Pozdrawiam

     Polubione przez 3 ludzi

  • No cóż, mógł się urodzić w ich chorych głowach taki plan, który zakłada całkowitą bierność jego głównych aktorów, ale już problem z Iranem, a następnie z Syrią i Ukrainą pokazał, że akcja rodzi reakcję.

   To co zaskoczyło globalnych geszefciarzy, to było to, że wreszcie obudził się ruski niedźwiedź i nie dość tego okazało się, iż ma ostre pazury.

   Zapewne dziś nastąpiła chwila wstrzymania oddechu przed następną turą zmagań. I jak sądzę, Polska odegra w tym bardzo negatywną rolę.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 7. Ukraińscy dziennikarze odkryli ze państwowe przedsiębiorstwo zajmujące się wydobyciem węgla „Selidowugol” kupowało herbatę, kawę oraz wodę do picia po znacznie zawyżonych cenach. Za 30 paczek czarnej herbaty 90g i kawy 48g miano zapłacić 199 999 hrywien. Kupowano także mięso po 4000 hrywien za kilogram oraz wodę do picia po 588 hrywien za litr…
  http://korrespondent.net/ukraine/3804085-hosshakhta-kupyla-vodu-za-588-hrn-za-lytr

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Oglądam bardzo ciekawy reportaż i wpadłem tutaj jeszcze na moment…. podaje dla Anna Sęk :
  „Zmiany dotkną cudzoziemców podejmujących w Polsce studia, absolwentów polskich uczelni oraz osoby podejmujące w Polsce pracę, w tym cudzoziemców o pożądanych kwalifikacjach zawodowych.” To odnośnie projektu Ukraina w.g tego co „Pani” podaje….otóż elity PiS będą taki projekt realizować do końca i jeden dzień dłużej a sprawa ma drugie i trzecie/dno

  http://cudzoziemiecwpolsce.pl/zmiany-przepisow-dotyczace-cudzoziemcow-w-2017-r/.

  Bardzo chciałbym wierzyć, że to polityka wzmiankowana niegdyś przez Maxa Kolonko w sprawie przejęcia naszych kresów ale

  …”marne tego widoki „

  Polubione przez 1 osoba

  • Co do Kresów, to jeśli nasza władza zamiast mówić z Rosją o konkretach , będzie pierdolić o wraku, to rzeczywiście marne tego widoki. A szkoda, bo idzie nowe rozdanie geopolityczne i można by coś z tego mieć.

   Polubione przez 2 ludzi

 9. A czym bardziej staram się „zagłębić” we wpis „anna” tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu , ze to trol…. przepraszam, dawno tutaj nie byłem i nie mam rozeznania…. Pozdrawiam

  Polubienie

  • Panie Moherowy Berecik,
   Odpowiadam na komentarze dopiero dziś , bo miałem wyłączony komputer w nocy ( i nie tylko:) ) .
   Staż tu mam niespełna tygodniowy ( jako osoba komentująca 🙂 ) , więc pewnie krótszy niż Pański .
   Pan Anna podzielił się z nami swoimi poglądami ( były one zbieżne z tematyką forum ) , miał chęci i odwagę to zrobić . Dlaczego o tym nie dyskutować ?
   Pana uwaga o synu w OT mnie osobiście zainteresowała. Wiedzę o tym projekcie czerpię z gazet i innych mediów. Czy mógłby Pan podzielić się informacjami z pierwszej ( drugiej ) ręki ? Jak to wygląda w praktyce , czy jest dobrze zorganizowane itd. ? Wrażenia syna i innych ludzi w tym uczestniczących ? Jeśli oczywiście Pan może i chce ?
   Pozdrawiam

   Polubione przez 2 ludzi

 10. „Konrad Rękas: Chiński syndrom
  Zachwycający się domniemanym zwrotem geopolitycznym Stanów Zjednoczonych pod antychińskim sztandarem wzniesionym przez Donalda Trumpa – zachowują się trochę, jak ci polscy przedwojenni politycy, których cieszyło, że najpierw III Rzesza napadła na Czechosłowację, a nie na II RP.

  Oczywiście, podobnie jak przed 1939 r. – każdy zysk na czasie jest zyskiem wymiernym, a Polska powinna konsekwentnie za swój priorytet uznawać odsuwanie od siebie niebezpieczeństwa wojennego tak w czasie, jak i w przestrzeni. Jednocześnie jednak zadowolenie, że (na początek handlowa) wojna wybuchnie zapewne między USA a Chinami, nie zaś między Ameryką a Rosją – pomija co najmniej dwa istotne elementy.

  Żółte niebezpieczeństwo

  Po pierwsze – że władze III RP na ochotnika zgłoszą się do dowolnej wojenki zarządzonej przez Waszyngton. Przecież ani w Afganistanie, ani w Iraku – walki nie toczyły się i nie toczą z jakże przyrodzonym wspólnym wrogiem Polski i Ameryki, czyli Rosją, a jednak wojska polskie karnie były tam wysyłane! I to z całym „źledziejstwem” inwentarza – kosztami, stratami w ludziach, reorganizacją Sił Zbrojnych RP, kosztowną i służącą wyłącznie wojnom kolonialnym (oraz zewnętrznym koncernom) polityką zbrojeniową, psuciem resztek pseudo-doktryny „obronnej” państwa, pozwalającej na sianie naszymi żołnierzami gdzie się tylko zaoceanicznemu hegemonowi zamarzyło. Cóż więc niby przeszkodzi amerykańskim klientom zarządzającym nad Wisłą w odkryciu, że Witkacy był wieszczem i słusznie ostrzegał przed chińskim niebezpieczeństwem?

  W tym właśnie kontekście należy chyba widzieć objawienie Antoniego Macierewicza uznającego Jedwabny Szlak za „zagrożenie dla Polski”. I jest to tym bardziej znaczące, że ta ogłoszona „szokującą” i „niespodziewaną” wypowiedź ma przeszło rok, co pokazuje, że neokonserwatywni mocodawcy obecnych władz III RP znakomicie przecież rozumieli – i nadal rozumieją, że najważniejszym problemem dla USA jest współdziałanie chińsko-rosyjskie. Zwłaszcza, gdyby perspektywicznie zostało ono uzupełnione, jeśli nie całkowitym wyzwoleniem Europy, to przynajmniej zdywersyfikowaniem jej interesów gospodarczych w ramach „mostu kontynentalnego”, „nowego Jedwabnego Szlaku” lub któregokolwiek z analogicznych projektów. Czy elita amerykańska stara się rozbić kooperację państw zainteresowanych budową multipolarnego ładu światowego poprzez zimną czy gorącą wojnę z Rosją, czy przez konstruowanie sojuszu antychińskiego – za każdym bowiem razem wychodzi na to samo. Cel jest jeden – utrzymanie globalnej hegemonii Waszyngtonu, dolara i reprezentowanych przez nie interesów finansowych.[…]
  http://geopolityka.org/komentarze/konrad-rekas-chinski-syndrom

  Polubione przez 2 ludzi

  • Problem tylko jest w tym, że wrogie działania amerykańskie (czy też lepiej to określając bezpaństwowych geszefciarzy, dla których USA jest tylko narzędziem realizacji ich polityki neokolonialnej eksploatacji świata) podejmowane wobec Rosji, polegające na izolacji jej jako mocarstwo światowe i hamowanie ekspansji gospodarczej ChRL, nie tyle działa na ich osłabienie, ale jednocześnie powoduje zacieśnienie ich współpracy. A takie połączenie dla globalnej diaspory jest śmiertelnym niebezpieczeństwem.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.