Wojna domowa na Ukrainie 1.02.2017r.- 706 dzień od nowego rozejmu.


Skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińskie wojsko Doniecka.

 

„Chciałbym podkreślić, że jeśli, w związku z tym, jak zachowują się rosyjscy bojownicy, którzy po raz pierwszy od wielu dni użyli przeciwko naszej ludności cywilnej i naszym jednostkom wojskowym systemów rakietowych Grad i artylerii, jeśli ktoś ma czelność mówić w tej sytuacji o odwołaniu sankcji, to czego jeszcze potrzebujemy, by pociągnąć agresora do odpowiedzialności?” – powiedział wczoraj prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

 

W zdaniu tym przy słowie „sankcje” nie pojawiło się słowo „Rosja”, ale każdy dokładnie wie o jakie sankcje temu panu chodzi.

Tymi słowy przyznał jednocześnie co jest powodem ostatniej aktywności na froncie ukraińskich sił ATO- utrzymanie sankcji wobec Rosji.

Można więc analogicznie przyjąć, że rozpoczęcie przez reżym w Kijowie operacji pacyfikacyjnej wobec rosyjskojęzycznej mniejszości narodowej w ukraińskim Donbasie, miało jeden jedyny cel- dać pretekst przywódcom największych krajów świata zachodniego do rozpoczęcia wojny ekonomicznej wymierzonej w Rosję.

To dla osiągnięcia tego celu dziesiątki tysięcy ludzi i setki dzieci musiały zginąć w Donbasie w wyniku uporczywego ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię dalekiego zasięgu przez niemal rok, a następnie przez kolejny czas nadal prowadząc w kierunku celów cywilnych ostrzał sporadycznie, ale bez przerwy.

Już od dwóch lat- a więc w czasie od podpisania przez ukraińskie władze porozumienia w Mińsku o pokojowym rozwiązaniu konfliktu w Donbasie, reżym kijowski ani jeden dzień nie miał zamiaru go przestrzegać, prowadząc tylko pozorne pertraktacje pokojowe, a tam naprawę przedłużając stan wojny.

Wojna była potrzebna w Donbasie, a więc tuż koło zachodnich granic Rosji, aby to ją oskarżyć o agresję, którą nota bene pomimo wielokrotnie jej ogłaszania przez Zachód, nikt i nigdy nie udowodnił, że do niej doszło. Natomiast na pewno doszło do tego, że wiele milionów ludzi znalazło się w bezpośredniej strefie brutalnie prowadzonej agresji sił zbrojnych junty kijowskiej.

To, tak jak i za inne zbrodnie  do jakich doszło na Ukrainie w okresie od pierwszych dni rewolty na kijowskim Majdanie, bezpośrednią odpowiedzialność biorą te siły polityczne i gospodarcze z Zachodu, które najpierw sponsorowały przewrót w tym kraju, a następnie przymykały oczy na to co tam się naprawdę dzieje, w ten sposób dając wolną rękę do jawnego i bezkarnego dokonywania zbrodni na części narodu ukraińskiego.

Nie dość tego, to wszystko dzieje się nadal i na naszych oczach, chociaż propaganda zakłamanych, służalczych mediów i polityków mówi nam zupełnie co innego.

Sytuacja do jakiej doprowadzono na Ukrainie obnażyła na tyle prawdę o zachodniej demokracji, że dalsze jej trwanie w znanej nam dotychczas postaci jest już praktycznie nie możliwe.

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-walki-w-awdijiwce-nie-ustaja-wladze-szykuja-ewakuacje/764gz42,

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1015537,ukraina-walki-w-awdijiwce-nie-ustaja-wladze-szykuja-ewakuacje.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GazetaPrawna+%28GazetaPrawna.pl%29

http://niezalezna.pl/93147-ukraina-zaatakowana-stan-wyjatkowy-i-przygotowania-do-ewakuacji,

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-goraco-na-ukrainie-prezydent-apeluje-do-swiata,nId,2345802.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym walki, w tym na niektórych odcinkach frontu donieckiego i części frontu ługańskiego, miały bardzo intensywny przebieg. Atakom ukraińskich żołnierzy na pozycje obronne sił zbrojnych DRL i ŁRL towarzyszył od strony ukraińskiej ostrzał czołgami, ciężkiej artylerii, z moździerzy i innego rodzaju broni o mniejszym kalibrze.

I tak, w wyniku ostrzeliwania przez ukraińską artylerię około godziny 17:00, zostały wyłączone z ruchu kolejne dwie kotłownie, w dzielnicy Kijowskiej i Kujbyszewskiej Doniecka. W związku z tym, w wyniku ostrzału prowadzonego w kierunku dzielnic mieszkalnych Doniecka od ubiegłej soboty, nie pracuje łącznie już w Doniecku 24 kotłownie centralnego ogrzewania, co przy temp. -20 st. C w nocy jest bardzo dokuczliwe dla dużej liczby dotkniętej skutkami braku dopływu ciepła mieszkańców Doniecka.

Poza tym w wyniku popołudniowego wczorajszego ostrzału ze strony ukraińskiej zostały uszkodzone trzy dalsze bloki mieszkalne w Doniecku znajdujące się  przy Prospekcie Kremlowskim nr. 37, 39 i 7.

Łącznie w ciągu minionej doby ukraiński ostrzał spowodował uszkodzenie 12 domów, w tym wielorodzinnych, w rejonie wsi Trudowska oraz dzielnicy Kijowskiej i Kujbyszewskiej w Doniecku.

Poza tym w wyniku nocnego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy terenu kopalni „Szczegłowskiej-Głębokiej” znajdującej się w dzielnicy Czerwonogwardyjskiej w Makiejewce, zostało rannych dwóch (w tym jeden bardzo ciężko) pracujących tam górników nocnej zmiany.

Łącznie w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze 3016 naruszyli warunki zawieszenia broni: 839 przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm, 490 przy użyciu różnego typu wyrzutni rakiet- w tym rakiet systemu „Grad”, przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm- 842 razy, prowadząc sześc razy ostrzał z czołgów i 756 razy przy użyciu różnego typu granatników. Odgłosy użycia ciężkich karabinów maszynowych i broni ręcznej dochodziły non stop przez całą dobę.

W wyniku tych ostrzałów, w godzinach od 18:00 do 02:00, na terytorium DRL spadło około 690 pocisków wystrzelonych przy użyciu czołgów, ciężkiej artylerii i moździerzy. Ponadto w walkach po stronie ukraińskiej w użyciu były opancerzone wozy bojowe i innego rodzaju broń ręczna.

Poza uszkodzeniami domów mieszkalnych, ukraiński ostrzał w ciągu minionej doby uszkodził w stu miejscach rury gazowe, w Doniecku, Makiejewce, Gorłówce i w obwodzie nowoazowskim.

Dziś rano, około godziny 09:30 czasu lokalnego, w wyniku ukraińskiego ostrzału została uszkodzona linia przesyłowa 35 kV, którą m.in. doprowadzana jest energia elektryczna do stacji uzdatniania wody dla całego Doniecka i okolicznych miejscowości. W wyniku braku prądu stacja obecnie nie pracuje. Ludność została pozbawiona dostępu do wody bieżącej.

Jak podaje Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych DRL, wyniku ukraińskich ostrzałów terytorium DRL do wczoraj zginęło sześć osób, w tym dwóch cywilów i czterech żołnierzy sił zbrojnych DRL, a 13 zostało rannych, w tym 6 osób cywilnych i 7 powstańców.

Natomiast wg. komunikatu SBU, w wyniku walk do jakich doszło na zachód od Komiternowa, ukraińskie siły zbrojne biorące tam udział w operacji ATO utraciły siedmiu zabitych i dziesięciu rannych żołnierzy. Ilość strat podana przez SBU została zakwestionowana przez przedstawicieli MON DRL, wg. którego, faktycznie wynoszą one: 27 zabitych ukraińskich żołnierzy i nie znana liczba rannych szacowana na kilkadziesiąt oraz strata jednego opancerzonego wozu bojowego.

Poniżej mapy przedstawiające aktualną sytuację frontową w pobliżu Komiternowa:

Poza tym, ukraińscy żołnierze, przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm oraz moździerzy kaliber 120 i 82 mm, a także opancerzonych wozów bojowych, granatników i ręcznych karabinów maszynowych, w ciągu minionej doby osiem razy naruszyli warunki zawieszenia broni na ługańskim odcinku frontu.

I tak, przy użyciu artylerii kaliber 152 mm i moździerzy kaliber 120 mm przeprowadzono ostrzał okolic wsi Łogwionowa i Kalinowa, przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm i opancerzonych wozów bojowych przeprowadzono ostrzał wsi Sokolniki, a przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm ukraińscy żołnierze ostrzelali okolice wsi Smiełoje i rejon miejscowości Pierwomajsk.

 

Poniżej raport dobowy sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego operację pacyfikacyjną przeciwko ludności cywilnej Donbasu, tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО
станом на 18.00 31 січня 2017 року
Загарбники продовжили обстріли наших позицій переважно з важкого озброєння.
На Маріупольському напрямку зі 122 міліметрової артилерії обстрілювали Водяне та Бердянське. Зі 120 міліметрових мінометів – Новогригорівку, Красногорівку, Павлопіль, Талаківку, Новотроїцьке та знову ж – Водяне. По Широкиному та Новогригорівці бойовики вели вогонь з стрілецької зброї. По Чермалику – снайпер.
На Донецькому напрямку в районі Авдіївки окупанти випустили по наших позиціях близько сотні снарядів РСЗВ БМ-21 Град. Також вони обстрілювали наші позиції зі 152 міліметрової артилерії. Багаторазово вогонь вели танки. По Авдіївці, Опитному та Верхньоторецькому – 120 міліметрові міномети, а по Луганському – гранатомети та стрілецька зброя.
На Луганському напрямку російсько-окупаційні війська неодноразово вели вогонь по наших позиціях з 82 міліметрових мінометів в районі Кримського, Троїцького та Новозванівки.
Загалом зафіксовано 46 обстрілів. Двоє наших військових поранено, двоє травмовано”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 31 січня 2017р.

Загарбники продовжили обстріли наших позицій переважно з важкого озброєння.
На Маріупольському напрямку зі 122 міліметрової артилерії обстрілювали Водяне, Павлопіль, Талаківку та Бердянське. Зі 120 міліметрових мінометів – Новогригорівку, Красногорівку, Павлопіль, Талаківку, Новотроїцьке та знову ж – Водяне. По Широкиному та Новогригорівці бойовики вели вогонь з стрілецької зброї. По Чермалику – снайпер. По Широкиному – БМП противника.
На Донецькому напрямку в районі Авдіївки окупанти випустили по наших позиціях близько сотні снарядів РСЗВ БМ-21 Град. Також вони обстрілювали наші позиції зі 152 міліметрової артилерії. Тут же багаторазово вогонь вели танки. 152 міліметрову артилерію було застосовано і при обстрілах Тоненького. По Авдіївці, Луганському, Троїцькому, Опитному та Верхньоторецькому – 120 міліметрові міномети. Танк та БМП – також по Верхньоторецькому.
На Луганському напрямку російсько-окупаційні війська неодноразово вели вогонь по наших позиціях зі 152 та 122 міліметрової артилерії, 82 міліметрових мінометів, а також гранатометів різних систем та стрілецької зброї в районі Кримського, Троїцького, Жовтого, Новоолександрівки, Станиці Луганської та Новозванівки.
Загалом зафіксовано 86 обстрілів. Один наш військовий загинув, дев’ять поранено, дев’ять травмовано”.

 

Na koniec tego wątku jeszcze kilka filmów dokumentujących aktualną sytuację na froncie w Donbasie:

 

 

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

 

***

 

 

Pozdrawiam.

 

© Powyższy tekst  jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła

Reklamy

198 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 1.02.2017r.- 706 dzień od nowego rozejmu.

 1. Ważna informacja dla wszystkich posiadających obywatelstwo rosyjskie bez względu, w jakim państwie świata obecnie mieszkają. Od 1 lutego br. zmieniły się przepisy i każdy posiadający rosyjskie obywatelstwo ma prawo otrzymać za darmo ziemię na Dalekim Wschodzie. Na 1 osobę w rodzinie – 1 ha.
  Szczegółowe informacje dla zainteresowanych:
  http://tass.ru/v-strane/3988667

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Brexit oficjalnie rozpoczety. Parlament brytyjski przegłosował oficjalne wszczęcie procedury wyjścia Wlk. Brytanii ze struktur UE. Dla przypomnienia, w dniu 24 stycznia brytyjski Sąd Najwyższy nakazał , aby w celu rozpoczecia procedury Brexitu uzyskać zgodę parlamentu brytyjskiego, a 26 stycznia wniesiono do niego projekt odpowiedniej ustawy;
  https://russian.rt.com/world/news/355387-britanskii-parlament-zakonoproekt-breksit
  „Zabawę” czas zacząć…

  Polubione przez 7 ludzi

  • To info o Tillersonie jest bardzo ważne. Bo w końcu ktoś z ekipy Trumpa może zacząć oczyszczanie bagna w Departamencie Stanu. A to on kierował polityką zagraniczną USA. Będzie można wywalić ambasadorów USA i część personelu ambasad , którzy jako namiestnicy kierowali rządami w Niemczech, Francji , Polsce, Ukrainie itd. Na pierwszy rzut Trump zadeklarował odstrzał 80 ambasadorów mianowanych przez Obamę.
   Poza tym CIA to też chyba agenda tego departamentu , więc obsada stanowiska Tillersona (i jego działania ) jest naprawdę ważna dla nas wszystkich , czyli nie obywateli USA.
   A ropa , jak ropa , raz w górę , raz w dół 🙂

   Polubione przez 6 ludzi

    • Bo to naprawdę ważne . Nawet po to by cofnąć chore sankcje ( wydalenie) wobec 35 dyplomatów Rosji z USA . Które Obama ( jego ludzie) sprezentował im na koniec 2016 roku.
     Poza tym , żeby ustalać coś poważnego z Rosją czy innymi , najpierw muszą dyplomaci z DS z odpowiednikami uzgadniać płaszcyzny, stanowiska, detale , które dopiero później materializują się jako dialog na najwyższym szczeblu.
     Trump nie mógł tego robić z ludźmi Obamy , bo oni go nienawidzili .
     Teraz Tillerson wprowadzi swoich ludzi i zobaczymy co naprawdę chce i zrobi Trump.

     Polubione przez 3 ludzi

   • Miejmy nadzieje że ‚góra” pozwoli na więcej, wczoraj wkleiłem wypowiedź członka Komitetu d/s Bezpieczeństwa Izby Wyższej Dumy w której mówił otwarcie że jak tak dalej pójdzie to Kijów dostanie znowu „lanie”. Dzisiaj jest wypowiedź korespondenta rosyjskiego o „fali ochotników która zaleje Donbas”…

    Polubione przez 3 ludzi

   • Raczej przepłacony i to bardzo.
    Jak przyznali się jakiś czas temu włodarze Ukrainy gaz rewersowy był droższy o jakieś 20$ za 1000m3 niż kupowany bezpośrednio od Gazpromu. Problem w tym, że nie wiadomo, czy rzeczywiście za gaz rewersowy „kijów” płaci, bo wszystkie umowy są utajnione.

    Polubione przez 4 ludzi

    • No właśnie , nie ważna jest cena , kiedy się nie zamierza i nie ma z czego zapłacić 🙂
     20 dolarów to tylko ok 10% ceny gazu.
     Poza tym oprócz rewersu ukraińcy mogą ukraść gaz przesyłany z Rosji na zachód a przechodzący przez rury na ich terenie..
     Ciekawostka: Polska kupuje od Kataru po 600 dolarów co jest 3 krotnością obecnej ceny rynkowej 🙂

     Polubione przez 4 ludzi

 3. Ilu zginęło w końcu ‚bojców ATO” pod Awdijewką? „Generalissimus” Poroszenko nagrodził za „obronę Awdijewki” 48 ukraińskich oficerów oraz żołnierzy, w tym 11 POŚMIERTNIE;
  http://m.tyzhden.ua/News/184486
  Dla przypomnienia, tzw. sztab ATO podaje inne liczby, rada bezpieczeństwa i Obrony (Turczynow) inne, różne sa takze liczby podawane przez resort obrony Ukrainy…

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Brytyjski „The Guardian” tez pisze o „zmianie kursu w Waszyngtonie” wobec Rosji i o tym że Kijów „patrzy na to wszystko z nerwowością”. Zauważono m.in także znaczną powściągliwość nowej administracji w stosunku do wypowiedzenia się na temat obecnej sytuacji an Donbasie. Nie ma już gromkiego porykiwania o „winie Putina” i „krwawych separatystach” jak było za poprzedniej waszyngtońskiej ekipy…
  https://www.theguardian.com/world/2017/feb/01/ukraine-clashes-leave-several-dead-and-test-trumps-russia-stance

  Polubione przez 6 ludzi

 5. W związku z hecą jaka rozpętała Ukraina w sprawie tzw. ostrzelania swojego samolotu w pobliżu rosyjskiej platformy wiertniczej na M. Czarnym do Ministerstwa Obrony Rosji wezwano ukraińskiego attache i wręczono mu oficjalna note protestacyjną, w której m.in zarzucono stronie ukraińskiej działania prowokacyjne polegające na dokonaniu dwóch niebezpiecznych przelotów ukraińskiego samolotu nad rosyjskimi platformami wiertniczymi;
  https://russian.rt.com/ussr/news/355389-minoborony-rossii-protest-ukraina
  Ps. Jak to przeczytał, znany ukraiński „wolontariusz ATO” oraz „szczery ukraiński patriota” Jurij Kasjanow, to się załamał…
  >https://www.facebook.com/brtcomua/posts/1299260323467952

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Dr Iwan Kaczanowski z Uniwersytetu w Ottawie poinformował o trzech wszczętych przez Prokuraturę Generalną Ukrainy śledztwach w sprawie udziału członków ukraińskich organizacji skrajnie nacjonalistycznych i neonazistowskich w zabójstwach funkcjonariuszy MSW Ukrainy podczas kijowskiego majdanu. Chodzi m.in o członków neonazistowskiego ugrupowania „Wojownicy Narnii” oraz „młodzieżówki” banderowskiej partii „Swoboda’, czyli „Sokoła”;
  >https://www.facebook.com/ivan.katchanovski/posts/1497242673638947?__mref=message_bubble

  Polubione przez 6 ludzi

 7. „Три «КамАЗа» привезли погибших бойцов ВСУ в Дзержинск для сжигания. Разведка ДНР сообщила о прибытии в городскую больницу Дзержинска трех автомобилей «КамАЗ» с телами погибших военнослужащих ВСУ для сжигания в крематории. Украинские солдаты, не имея возможности обратиться к общественности, вышли на МО ДНР с просьбой распространить данную информацию. Данный факт подтверждает многочисленные потери ВСУ и попытки скрыть правду от общественности, заметили в силовых структурах ДНР.”
  Tam najwidoczniej, o ile to prawdziwa informacja, ginie ich więcej niż podają i zwożą na oficjalne pogrzeby.

  Polubione przez 1 osoba

 8. I jeszcze jeden komentarz z którym nie trudno się nie zgodzić:
  Протоукры — бохата нацыя! У них стоко людив, шо не жалко отправлять в АТО на убой! Подумаешь, еще сотню вбили — нэ жалко, еще много осталось не вбитых! Войны нет, а семь волн могилизации провели — молодцы бандерышиϟϟ🔰卐!

  Polubione przez 1 osoba

 9. Zablokowali mi możliwość publikowania dalszych relacji.

  Jeśli do południa nie ukaże się dzisiejszy tekst, to znaczy, że blokada jest skuteczna.

  Możecie za to podziękować osobie bardzo aktywnej w internecie, a posługująca się wieloma nickami, w tym jednym o ps. „kodluch”.

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Niestety jako, że poniższego tekstu nie mogę jednak zamieścić na swoim blogu na wordpressie, zmuszony jestem zamieścić go w tym miejscu.

  Oto ten tekst:

  „Jako, że od wczoraj został mi zablokowany dostęp do strony głównej wordpress.com (najprawdopodobniej spowodowane jest to zablokowaniem jakiś istotnych funkcji w moim komputerze, bądź programie wordpress, nie mogę również w związku z tym wejść w edytor teksu, a więc napisać go w normalnym trybie i następnie opublikować. Pierwszym sygnałem, że coś się zaczyna dziać, było to, że wczoraj niektóre z zamieszczonych w relacji filmów zostały pozamieniane, i nie można było następnie wejść w edytor aby to poprawić. Później zostałem odcięty od strony głównej wordpress- czyli popularnie mówiąc,

  Taka sytuacja jest możliwa tylko wtedy gdy ktoś włamał się na moje konto na wordpresie, z bardzo dużym prawdopodobieństwem, że jest to osoba (lub osoby), które miały wcześniej udostępniony dostęp do programu.

  Są tylko takie dwie osoby (nie wykluczone, że jest to jedna i ta sama osoba kryjąca się pod dwoma nockami):

  a więc, jedna o nicku „piotrus”- ta osoba miała do niedawna uprawnienia administratora. Osobę tą poznałem na końcówce mojej aktywności na neonie, kiedy on zaproponował współpracę. Nie mając innego wyjścia przystałem na nią i on stworzył moją stronę na wordpress.

  Drugą osobą posługującą się- według mojej wiedzy- bez żadnych wątpliwości, wieloma nickami, ale również podszywającą się pod inne osoby i nicki, jest „brusek” vel „kodluch”, vel „carlos” vel „ingylerg” itd, itd.- wymieniać można by było bardzo długo. Wymieniłem tu te najbardziej znane. Osoba ta jest bardzo aktywna na różnych niszowych forach, jak i sama jest twórcą bardzo dużej części z nich. Prawdopodobnie rolą tego nicka było rozpracowanie środowiska jakie jest aktywne w kręgu osób komentujących na moim blogu oraz następnie zdyskredytowanie go i wrogie przejęcie. Dlatego też on osobiście przeprowadził ponad dwa lata temu na neonie operację dyskredytacji mojej osoby, co w efekcie doprowadziło do tego, że opuściłem to forum. Oczywiście w pewnym momencie zorientowałem się jakie są prawdziwe intencje tego wielonickowca i doprowadziłem do zerwania współpracy z nim. W tym również zablokowałem mu możliwość ingerencji w program wordpress, tak aby nie miał możliwości dokonania zmian w oprogramowaniu. Jak widać jest to nieskuteczna metoda obrony, bo są widocznie jakieś sposoby hakerskie aby ten problem obejść.
  Dodam, że pierwszą taką blokadę wprowadzono wobec mojego konta na facebooku (https://web.facebook.com/adnovum?_rdr), które sam jeszcze na początku rozpoczęcia prze zemnie zamieszczania tekstów z relacjami z wojny domowej na Ukrainie, tam osobiście zamieściłem (wejść na tą stronę można również bezpośrednio z ze strony głównej mojego bloga przyciskając symbol „F” po jego prawej górnej stronie). Blokada ta polega na tym, że po zamieszczeniu na mojej osobistej stronie na facebooku przez kodlucha swego tekstu pt. „POŻEGNANIE”, ja sam nie mogę tam zamieszczać żadnej treści, dokonywać zmian ustawień itd. Ciekawostką może być to, że w kilka dni po założeniu przez siebie tego kąta na facebooku, osoba o nicku „piotrus” zamieściła w zakładce administratora blogu informację o tym, że takie konto jest, że utworzył on możliwość bezpośredniego wchodzenie z mojego blogu na nią przy pomocy wspomnianej wyżej metody wciskania symbolu „F”, który znajduje się w prawym górnym rogu bloga.

  Natomiast na kilka tygodni przed tym jak kodluch odszedł (w momencie gdy zostały rozszyfrowane jego prawdziwe intencje) z mojego bloga, napisał do mnie SMS (ten SMS jest zachowany w pamięci mojego telefonu jako dowód), że w którym przestrzegał mnie, że jest możliwość włamania się na moje konto na facebooku. Oczywiście ja wcześniej zignorowałem to ostrzeżenie, bo po pierwsze uznałem, że nie ma to dla mnie żadnego znaczenia oraz uważając, że po co ktoś inny włamywałby się akurat na moje konto na facebooku. Okazało, że jednak, iż jest to możliwe i służy określonemu celowi.

  Wyjaśnienie to piszę niejako w trybie awaryjnym, wykorzystując tą jedną jedyną możliwość przy obecnych ustawieniach, zamieszczenia przeze mnie tekstu na swoim blogu. Nie wiem czy mimo wszystko uda się go zamieścić, jeśli zaś tak się stanie to proszę rozpowszechniać ile się da i gdzie się da ten tekst w sieciach społecznościowych.

  Niech ludzie się dowiedzą jakie podłe metody stosuje wobec nich totalitarna, a mianująca się „demokratyczną”- władza tego kraju.

  Nie wiem, czy kiedykolwiek, gdzie i w jaki sposób uda mi się jeszcze zamieszczać swoje teksty, ale na pewno będę się starać licząc na ludzi dobrej woli.

  Mój adres:

  adnovum@o2.pl

  Pozdrawiam.”

  Polubione przez 3 ludzi

   • Jak sądzę, jest to trwała blokada, ale może się jakoś uda?

    Nie wiem po prostu jak to działa, i co oni zrobili, aby zablokować możliwość zamieszania przeze mnie wpisów na moim blogu.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 2 ludzi

     • Ok!

      A ja liczę na maksymalne upublicznienie tej sytuacji, aby w ten sposób przestrzec niczego nieświadomych ludzi przed tego typu osobnikami i metodami jakimi się posługują.

      Nicki jakimi w danym momencie się posługują nie mają żadnego znaczenia, bo dziś może być kodluch, wczoraj brusek, a jutro cokolwiek.

      Pozdrawiam.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 2 ludzi

     • U mnie ten wpis też widać. 😦 Mam nadzieję, że blog jednak będzie istniał. Reszty nie komentuje, bo to są jakieś konflikty personalne miedzy nimi, a ja się wtrącać nie chce. Dziwi mnie, że dzieje się to w czasie eskalacji walk na Donbasie, a rozwód obu panów nastąpił w czasie intensywnych walk o Aleppo. 😦
      😦 eh, do dupy to wszystko.

      Polubione przez 1 osoba

     • „Reszty nie komentuje, bo to są jakieś konflikty personalne miedzy nimi, a ja się wtrącać nie chce”- jeśli jednak już się wtrąciłeś, to odnieś się do tego merytorycznie, a nie tylko emocjonalnie.

      A więc, proszę co miałeś na myśli pisząc te słowa: „….to są jakieś konflikty personalne między nimi….”? Czy wiesz coś na temat jakiś konfliktów personalnych pomiędzy mną a osobą podpisującą się wieloma nickami, w tym „brusek”?

      Natomiast ja odczytuję twoją niczym nie podpartą opinię, jako próbę zlekceważenia sytuacji, która tak naprawdę jest bardzo poważna. W jakim celu to robisz?

      Pozdrawiam.

      Polubienie

  • AdNovum

   to są jakieś konflikty personalne miedzy nimi, a ja się wtrącać nie chce”- ok. Nie wiem o co poszło wam w grudniu jak wasza współpraca się zakończyła. Moim zdaniem doszło wtedy do konfliktu personalnego miedzy panem a panem bruskiem, ale nie wiem z jakiego powodu , kiedy on się zaczął i nie przekonują mnie ani pańskie wtedy tłumaczenia , ani argumenty bruska przytoczone wtedy w jego pożegnaniu. Moim zdaniem w tej sprawie waszego ,, rozwodu” jest jakieś drugie dno. Być może inna osoba.
   O żadnym konflikcie personalnym miedzy wami nic nie wiem, ale powód jakiś musiał być skoro wasza współpraca się zakończyła. Nikt nie rozstaje się ze sobą ot tak , bez powodu. Czego żałuje , bo panowie wydawaliście się osobami , które raczej dobrze się dogadują.
   Ja niczego nie lekceważę , jest mi przykro , że taka sytuacja zaistniała. Może warto by było poprosić o pomoc jakiegoś informatyka , skoro szef ma tego typu problem. Ja bym tak zrobił, gdybym nie potrafił sobie poradzić z taką awarią.
   Wystarczy takie tłumaczenie , czy coś jeszcze szef chce wiedzieć??

   ,,W jakim celu to robisz?” – no wie szef, mnie oskarżać o jakieś ukryte zamiary? No chyba szef nie uważa, że ja tu wykonuję jakąś krecią robotę? Zakładam , że to było pytanie , a nie stwierdzenie. Jeśli stwierdzenie, to proszę mnie zablokować, jak tylko szef odzyska pełną kontrolę nad blogiem.

   Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że kłopoty szefa bloga wkrótce się skończą.
   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

   • Dzięki za tą wyczerpującą odpowiedź, która rozwiała kilka moich wątpliwości.

    Ale przechodząc do rzeczy, jeśli sam piszesz, w jednym zdaniu, że:

    „Moim zdaniem doszło wtedy do konfliktu personalnego miedzy panem a panem bruskiem”

    A w kolejnym, iż:

    „O żadnym konflikcie personalnym miedzy wami nic nie wiem (…) panowie wydawaliście się osobami , które raczej dobrze się dogadują”

    To dlaczego twierdzisz, że musiał być jakiś powód do tego, że współpraca się zakończyła?

    Otóż, aby wyjaśnić pewne pojęcia, to ja z kodluchem vel bruskiem „współpracowałem” jak obecnie z tobą. Czyli, że nasza „współpraca” polega na tym, że ty piszesz na moim blogu komentarze. Kodluch vel brusek zamieszczał tu jeszcze swoje linki do rosyjskojęzycznych stron na temat wojny w Syrii. Oczywiście, czy mu na to pozwalam, nie zniżył się do zapytania.

    Tolerowałem to dla dobra sprawy i aby nie wszczynać niepotrzebnych awantur, na które i nie mam ochoty jak i czasu, bo mam wiele ciekawszych rzeczy do roboty.
    A więc nie pytając się o moją zgodę na to, czy mu wolno zamieszczać swoje wpisy na moim blogu na stworzonej przez siebie w tym celu podstronie „bruska”, ni z tego ni z owego nagle takie wpisy się tu znalazły.
    Nie dość tego nie konsultował również ze mną jak ta jego tu obecność ma wyglądać.

    Trwało to do momentu, gdy wielce niby obrażony demonstracyjnie opuścił moje progi. A pretekstem do tego była moja sugestia, jako właściciela i osoby odpowiadającej za jakość tego bloga, aby był w zamieszczaniu przez siebie linków bardziej obiektywny. No i oczywiście, aby nie uprawiał tu spamu traktując mój blog jako możliwość samoreklamy. W efekcie już następnego dnia, bez żadnego słowa wyjaśnień, napisał „POŻEGNANIE” i tyle.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 1 osoba

    • ,,To dlaczego twierdzisz, że musiał być jakiś powód do tego, że współpraca się zakończyła? ” – zawsze jest jakiś powód, nic nie dzieje się bez przyczyny. Co do reszty przyjmuje do wiadomości. Nie chce się wypowiadać już na ten temat. Mam nadzieję, że awaria będzie niebawem usunięta. Nie wiem jaka była forma waszej współpracy , ale na blogu po lewej stronie pisze , że szef jest autorem blogu, a brusek współpracownikiem, bo tak jest tam napisane. Sadziłem, że to jest uzgodnione.
     To mój ostatni wpis odnośnie sprawy ad novum – brusek.

     Polubione przez 1 osoba

     • Jak już tu wcześniej wielokrotnie wspominałem, kodluch vel brusek dostał uprawnienia do wglądu w ustawienia mojego blogu. Podyktowane to było tym, że twierdził, że się na tym zna, a ja sam jestem w tym temacie nogą. Więc z wielkim zadowoleniem przyjąłem propozycję takiej współpracy. A więc, to nie ja ustawiałem blog, tylko on- czyli też i tak ustawił, że mianował się sam „współpracownikiem”.

      Jak widzisz nic tu nie jest tajemnicze, czy też podejrzane. Wszystko było krystalicznie czyste, ale pod warunkiem, że kodluch vel brusek nie zacznie wykorzystywać swojej tu pozycji, w jaką podstępnie wszedł.

      Ja też mam nadzieję, że blog będzie działał nadal. Na razie- totalna blokada 😦

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 1 osoba

     • Szef musi zasięgnąć opinii informatyka , samo się nie naprawi. U mnie w zasadzie wszystko idzie, tylko czasem komp się sam wyłącza. 🙂 6 lat ma , kończy się. A szkoda , bo jestem do niego sentymentalnie przywiązany.

      Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.