Wojna domowa na Ukrainie 12.02.2017r.- 717 dzień od nowego rozejmu.


Jeden z nich już poszedł na łono banderowskiego boga.

 

 

W sobotę, 11 lutego br. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się uroczystość wręczenia patentów oficerskich kolejnej już grupie księży.

 

 

Tym razem uroczystą nominację na pierwszy stopień oficerski przy udziale szefa MON Antoniego Macierewicza otrzymało 161 księży.

Jak widać nabór kadry oficerskiej dla Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) idzie pełną parą. Jeszcze kilka takich nominacji i WOT będzie miał w pełni zaspokojone potrzeby kadrowe.

„Wtedy, gdy były tylko szyki zaciężne, to wy tworzyliście armię duchową. Dzięki temu żołnierze polscy bez względu na to, jakie musieli wykonywać rozkazy zawsze pamiętali, że mają obowiązek służyć Bogu i Ojczyźnie. Ta myśl przetrwała i stała się źródłem odbudowy polskiej armii, to dzięki  Wam w olbrzymim stopniu (…) Swoim wysiłkiem, swoim cierpieniem, swoją determinacją stanowiliście i stanowicie wzór dla całej armii, dla całego narodu. Armia dzisiaj Wam dziękuje. Jestem dumny, że mogę w imieniu armii i państwa polskiego wręczyć te patenty, (…) które są tylko symbolem (…)Armię  tworzą wartości, którym żołnierze służą. Jeżeli  nie ma wartości nie ma armii, nie ma narodu. I dlatego to wy tę armię tworzyliście cały czas, nawet jeśli nie było jej widać na zewnątrz. Dzisiaj składamy Wam hołd. Ale składając Wam hołd mówimy, służcie Polsce dalej, bo was potrzebujemy. Potrzebujemy takiego ducha, potrzebujemy tych wartości, właśnie takiej determinacji jaką wtedy, w Brzegu, Bartoszycach i w innych obozach, w Drawsku Pomorskim, wykuwaliście, przekazywaliście, pokazywaliście że można. (…) Dumny jestem, że mogę w imieniu pana prezydenta, armii polskiej przekazać te patenty „– powiedział w okolicznościowym przemówieniu  szef resortu obrony, Antoni Macierewicz.

Na zakończenie uroczystości minister obrony narodowej wraz z delegacją złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

Ciekawe, czy wraz z patentami oficerskimi Antoni Macierewicz wręczył awansowanymi przez prezydenta RP księżą swoje nowe gadżety?

Otóż, tymi najnowszymi gadżetami MON, na które skarb państwa (czyli my- podatnicy) ma wyłożyć „tylko” 83 000 złotych, jest 1000 cudownych długopisów, które nie tylko mają świecić i ciąć ale również wybijać szyby.

Jak podano w „Specyfikacji istotnych warunków zamówienia” (1) wydanego przez MON, zamawiane długopisy mają być wyposażone w latarkę LED, zbijak do szyb i nożyk. Mają też pisać w niemal każdych warunkach atmosferycznych, na przykład w temperaturach od minus 37 stopni do 120 stopni Celsjusza. Powinny być wykonane z „ze wzmocnionego aluminium lotniczego, anodowanego”.

Jest jednak pewien problem, który dostrzegło źródło powyższej informacji- radio RMF FM, problemem tym  są ograniczenia prawne dotyczące noży. Polska ustawa o broni i amunicji stwierdza, że „ostrza ukryte w przedmiotach niemających wyglądu broni” są bronią białą. A więc „mówiące jasno o długopisach wyposażonych w nożyk zamówienie MON, wydaje się stan obecny podważać” – podaje RMF FM. Czyli kolejna drwina z prawa członka partii prawych i sprawiedliwych postawionego z jej ramienia na czele MON.

Ciekawe kogo Antoni Macierewicz chce uszczęśliwić tymi zabijającymi, bijącymi, tnącymi i świecącymi długopisami w cenie 83 złociszów za sztukę?

Czyżby chciał stworzyć 1000-osobową grupę ludzi posiadających licencje na zabijanie, wzorem agenta specjalnego Jej Królewskiej Mości- Jamesa Bonda?

Coś mi się wydaje, że Szef MON za bardzo uwierzył w skuteczność stworzonej na potrzeby kasowego serialu kinowego postaci mitycznego agenta.

Mimo to jak sądzę, co najmniej już dwóch podobnych do filmowego pierwowzoru agentów w MON zatrudnił 🙂

 

 

 1.   http://bip.mon.gov.pl/f/pliki/ogloszenia/2017/02/1_SIWZ_z_zal.pdf,

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym i w nocy wrogie działania podejmowane przez ukraińskie siły ATO wzdłuż linii styku w Donbasie nadal odznaczały się wzmożoną intensywnością.

I tak, w ciągu ostatniej doby ukraińskie siły zbrojne 1302 razy naruszyły warunki zawieszenia broni. W tym przy użyciu 174 razy przy użyciu moździerzy, 257 razy przy użyciu opancerzonych wozów bojowych, 1 raz przy użyciu działka przeciwlotniczego, 791 przy użyciu różnego typu granatników oraz 79 razy przy użyciu ręcznych karabinów maszynowych. Liczba incydentów zbrojnych jest około trzykrotnie większa w odniesieniu do tej jaka miała miejsce przedwczoraj.

Miejsca ostrzału prowadzonego przez ukraińskich żołnierzy były generalnie te same co przedwczoraj. Jak na razie nie ma zgłoszeń o szkodach, tak w infrastrukturze, jak i w zasobach mieszkalnych i ludziach.

Dodam jeszcze, że w wyniku przedwczorajszego ostrzału obrzeży Doniecka, zostały tam we wsi Staromichajłowka uszkodzone dwa domy jednorodzinne, oba znajdują się przy ulicy Zukowskiego pod nr. 2 i 17. Jeden z tych domów został trafiony bezpośrednio pociskiem w dach.

 

Poza tym ukraińscy żołnierze na ługańskim odcinku frontu w Donbasie 11 razy przeprowadzili ostrzał pozycji obronnych sił Milicji Ludowej ŁRL. Ostrzał prowadzony był przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, opancerzonych wozów bojowych, różnego typu granatników jak i ręcznej broni maszynowej. I tak, z kierunku Nowoaleksandrowki,  Nowozwanowki  i Troczkoje ostrzeliwany był rejon Kalinowa, z kierunku Ługańskoje ostrzeliwano okolice wsi Sanżanowki oraz okolice Niżnieje Łozowoje, Sławianoserbska, Kalinowki i Łogwinowa.

Strat wśród żołnierzy Milicji Ludowej ŁRL nie odnotowano.

 

Poniżej jeszcze raport dobowy przekazany przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną w Donbasie:

„Зведення прес-центру штабу АТО
станом на 18.00 11 лютого 2017 року

Окупанти продовжують порушувати режим тиші і обстрілювати наші позиції з забороненого Мінськими угодами озброєння.
На Маріупольському напрямку з мінометів обстріляно наші позиції в районі Павлополя. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Новотроїцьке, Гнутове, Павлопіль, Широкине, Водяне. По Широкиному вогонь вела БМП противника.
На Донецькому напрямку – з мінометів різних калібрів бойовики обстрілювали Авдіївку та Новоселівку Другу, а з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Піски, Авдіївку, Опитне та Троїцьке.
Загалом зафіксовано 28 обстрілів. На жаль, двоє наших військових поранено”.

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 11 лютого 2017 року

За минулу добу на Маріупольському напрямку з мінометів обстріляно наші позиції в районі Красногорівки та Павлополя. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Новотроїцьке, Гнутове, Павлопіль, Широкине, Лебединське, Водяне. По Широкиному та Красногорівці вогонь вели БМП противника.
На Донецькому напрямку – з мінометів різних калібрів бойовики обстрілювали Кам’янку, Зайцеве, Авдіївку, Піски та Новоселівку Другу, а з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Зайцеве, Піски, Авдіївку, Опитне та Троїцьке. По наших позиціях в районі Луганського вогонь вів снайпер.
Загалом зафіксовано 59 обстрілів. На жаль, двоє наших військових поранено”.

 

Na koniec tego wątku jeszcze dwie krótkie relacje filmowe- jedna  z miejscowości Spartakus:

Oraz druga z Komiternowa na południowym odcinku frontu donieckiego:

 

***

 

 

Na koniec kilka zdjęć:

Aleksander Zacharczenko w dniu wczorajszym przekazał w Makiejewce wielodzietnej rodzinie klucze do nowego dwupokojowego mieszkania.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

 

Pozdrawiam.

 

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła

Reklamy

131 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.02.2017r.- 717 dzień od nowego rozejmu.

 1. Z kresów 🙂

  Cezary Mech, były wiceminister w rządzie PiS Kazimierza Marcinkiewicza, wcześniej podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i zastępca szefa Kancelarii Sejmu, przedstawia masową imigrację Ukraińców do Polskie nie tylko w kateogriach problemu ekonomicznego ale wręcz społecznego. Jak stwierdził „Trzeba natychmiast zatrzymać masową imigrację zarobkową Ukraińców do Polski”, bo masowa obecność ukraińskich imigrantów pracujących za bardzo niskie stawki skutecznie zamraża poziom płac w wielu sektorach gospodarki.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/imigracja-zarobkowa-z-ukrainy-zamraza-place-polakow-i-psuje-polska-gospodarke-twierdzi-ekspert

  Warszawski ekonomista Łukasz Białek twierdzi, że wojnie handlowej z Rosją Polacy mogą tracić nawet do 3 miliardów dolarów rocznie.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/na-wojnie-handlowej-z-rosja-tracimy-nawet-do-3-miliardow-dolarow

  Na łamach „Ukraińskiego Tygodnia”, były redaktor naczelny tego tygodnika Jurij Makarow krytykując słowa Jarosława Kaczyńskiego nt. Bandery i OUN-UPA podkreśla, że Ukraińcy nigdy nie wyprą się swoich bohaterów, a Polacy sami dopuścili się ludobójstwa. „Dzisiaj pod Awdijiwką żołnierze-upowcy kontynuują swój wieczny bój”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/znany-ukrainski-dziennikarz-dzis-pod-awdijiwka-zolnierze-upowcy-kontynuuja-swoj-wieczny-boj

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Coś do śmiechu 😀

  Amerykański politolog, profesor Uniwersytetu Stanford Francis Fukuyama uważa reformę rynku gazu za najbardziej udaną, którą mogła przeprowadzić Ukraina.
  cytat z artykułu:
  „Zeszłoroczne reformy były bardzo udane. Mam na myśli przede wszystkim reformę rynku gazu i unifikację cen.[…]To pomogło również Ukrainie uniezależnić się od dostaw rosyjskiego gazu i obecnie Rosja ma mniej narzędzi wpływu na sytuację w kraju.
  „Wydaje mi się, Ukraińcy jeszcze w pełni nie ocenili, jak ważne dla Ukrainy jest bycie niezależnym pod względem polityki zagranicznej.
  http://wschodnik.pl/biznes/item/10128-profesor-z-uniwersytetu-stanford-wskazal-najbardziej-udana-reforme-ktora-przeprowadzila-ukraina.html
  Komentarz: No trzymajcie mnie, Ukraina i niezależna pod względem polityki zagranicznej 🙂
  A przeprowadzenie reformy emerytalnej, bo tak chce MFW, a cofnięcie moratorium na sprzedaż drzewa , bo tak chce UE? Kraj z jednej zależności wpadł w drugą,a tutaj bredzą o wolności 😀

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Ksiądz Isakowicz jak zwykle celnie i w prostych słowach przekazuje prawdę, która umyka naszym kochanym włodarzom, że na ukrainie dyskryminowana jest polska mniejszość…

  Trwa szykanowanie katolików obrządku rzymskiego we Lwowie. Większość z nich to Polacy, ale władze Trzeciej RP chyba bardziej troszczą się o dobre samopoczucie prezydenta-oligarchy Petro Proszenki czy mera-banderowca Andrija Sadowego niż o los Rodaków w grodzie „Semper Fidelis”. Czy prezydent Andrzej Duda udzieli pomocy? Czy „gierdoyciowcy”, którzy rządzą polskim MSZ. wyciągną w tej kwestii głowy z piasku? Trzeba o to się modlić. Także wspierać, jak tylko się da, parafian z kościoła św. Antoniego. To nasz chrześcijański i patriotyczny obowiązek.
  http://isakowicz.pl/lwowscy-katolicy-prosza-o-pomoc/

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Od wczoraj trwają poszukiwania grupy zwiadowcow z ukraińskiej armii która miała zaginąć w okolicach Ługańska podczas ‚wykonywania zadań na przedpolach pozycji ukraińskich’ (jak podaje strona ukraińska);
  https://strana.ua/news/55306-pod-luganskom-vedetsya-poiskovaya-operaciya-ne-vyshedshih-na-svyaz-razvedchikov.html
  Z kolei źródła noworosyjskie podały informację że grupa ta została zlikwidowana podczas proby wtargnięcia na terytorium Republiki Ługańskiej;
  http://www.pravda.ru/news/world/formerussr/ukraine/12-02-2017/1324505-ukraina-0/

  Polubione przez 6 ludzi

 5. O tym jak „dochtór” (WY)Targalski będzie z „banderokozakami” na Kremlu „urzędować”…
  http://konserwatyzm.pl/artykul/24086/pietka-z-kozakami-na-kremlu/
  ‚Dochtórowi” (WY)Targalskiemudla przypomnienia czym zakończyło się „polskie urzędowanie” na Kremlu, zjadaniem wszelkich ohydztw (jak opisywali to naoczni świadkowie) łącznie ze zwłokami poległych towarzysz broni, a na końcu z haniebną i upokarzająca kapitulacją „polskiej elity wojskowej” przed oblegającą Kreml moskiewską tłuszczą…

  Polubione przez 3 ludzi

 6. ANARCHIA w obwodzie zaporoskim. Mieszkańcy miejscowości Hulajpole (dawniej „stolicy” anarchistycznego ‚watażki” z okresu po IWŚ i rewolucji bolszewickiej w Rosji Nestora Machno) mają już dość kompletnego bezwładu urzędów państwowych oraz samorządowych „przeżartych’ przez korupcję, a także skrajnej nieudolności policji która nie potrafi zapewnić im bezpieczeństwa. Wyraz swoim emocjom dali na spotkaniu z przedstawicielami miejscowych władz oraz policji, gdzie wzywali m.in do linczów oraz samosądów…
  http://firstsocial.info/news/sotni-nerozkritih-kriminalnih-sprav-pobittya-ta-koruptsiya-v-gulyaypoli

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Dla zainteresowanych, ukraiński portal ‚Strana.ua’ o tzw. blokadzie Donbasu ‚dowodzonej” przez „Semena Semenczenkę” (właściwie Konstantina Griszina) oraz Wołodymyra Parasiuka, deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy. Autor artykułu stawia w nim tezę że za tzw. blokada stoi nie kto inny jak ukraiński oligarcha Kołomojski który traktuje ją jako „środek nacisku” na innego ukraińskiego oligarchę Achmetowa, który „jawi się jako główny cel tzw. blokady’;
  https://strana.ua/articles/analysis/55324-v-blokade-donbassa-nashli-svyaz-s-kolomojskim.html
  Ps. Czyli mamy kolejna „odsłonę” wojen ukraińskich oligarchów Kołomojski vs. Achmetow vs. Poroszenko, DEGRENGOLADA Ukrainy trwa w „najlepsze” i nic nie zapowiada by miało to się zmienić w najbliższym czasie…

  Polubione przez 6 ludzi

 8. Odniosę się do dzisiejszego wstępu Szefa.

  „Tym razem uroczystą nominację na pierwszy stopień oficerski przy udziale szefa MON Antoniego Macierewicza otrzymało 161 księży.
  Jak widać nabór kadry oficerskiej dla Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) idzie pełną parą. Jeszcze kilka takich nominacji i WOT będzie miał w pełni zaspokojone potrzeby kadrowe.”

  Oczywiście drugie zdanie to sarkazm na temat tego, co dzieje się u nas w zakresie tworzenia systemu obronności kraju.

  Uzupełnię temat. Mianowanie na stopień podporucznika dotyczy księży, którzy odbyli służbę wojskową w kleryckich jednostkach Ludowego Wojska Polskiego.
  W latach 1959-1980, wbrew porozumieniom zawartym między państwem i Kościołem, do wojska przymusowo wcielono ok. 3000 kleryków z seminariów duchownych. W czasie trwania służby wojskowej kandydaci do kapłaństwa byli na różne sposoby szykanowani.
  „Środowisko księży, którzy byli zmuszeni do odbycia podczas studiów seminaryjnych służby wojskowej, kilkakrotnie zwracało się do kolejnych prezydentów RP, ministrów obrony narodowej, przewodniczących Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupów polowych z prośbą o zauważenie i uznanie faktu odbycia przez nich przymusowej, dwuletniej służby w wojsku. Wnioskowano o mianowanie ówczesnych alumnów-żołnierzy na pierwszy stopień oficerski, tak jak miało to miejsce w przypadku studentów świeckich uczelni, których obowiązkowe przeszkolenie wojskowe zresztą trwało znacznie krócej.
  Dopiero teraz te postulaty zostały zrealizowane.
  Księża otrzymali stopień podporucznika rezerwy, który nie wiąże się z żadnymi przywilejami przewidzianymi dla oficerów zawodowych.”

  http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/awans-alumnow-d2016-11-29/>

  I tu jest istota sprawy. Przede wszystkim są obywatelami Polski i ich obowiązkiem na równi z wszystkimi Polakami jest obrona kraju w razie zagrożenia. Niestety, doszło do tego m.in. w wyniku konkordatu, że sutanna wiąże się tylko z apanażami i roszczeniami spełnianymi przez państwo.

  Pytanie chyba zbędne, biorąc pod uwagę polskie pojęcie chrześcijaństwa : Jak mają się do nauki oraz ideałów Chrystusa żądania księży o mianowanie na stopień oficerski ? I to oni – pazerni na wszelkie zaszczyty, mają nas uczyć o zasadach wiary?

  O czynach obecnej „chrześcijańskiej” władzy nie wspomnę.

  Polubione przez 4 ludzi

  • *6!!!

   Dodam, że środowisko kleryków nie było jedyną grupą szykanowaną w tych czasach i zapewne nie tak mocno jak nam dzisiaj patriotyczne z mianowania oszołomy wmawiają.

   Dodam tych, których dotknęły prawdziwe- a nie urojone- szykany, a więc przede wszystkim bogaci chłopi i właściciele różnych wiejskich biznesów oraz rzemieślnicy i przedwojenna inteligencja.
   Oczywiście o fabrykantach i właścicielach kamienic, a nawet jednorodzinnych domów, nie wspominajac.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 9. „Pół miliarda złotych wypłacą spółki skarbu państwa Polskiej Fundacji Narodowej. Ma obalać stereotypy o polskiej gospodarce i gwarantować „nieosiągalne wcześniej projekty na skalę Polski, Europy i świata”. Na razie Fundacja dostała przelew na 97,5 mln zł i ma logo. Jest też zarząd, głównie związany z Prawem i Sprawiedliwością. I… zmowa milczenia.

  Według papierów fundacji, które znaleźć można w KRS, w grudniu na konto trafiło dokładnie 97,5 mln zł.
  Wpłaty oscylowały od 1,5 mln do 7 mln. Polska Grupa Zbrojeniowa, PGE, Enea, Energa, KGHM, PZU, Orlen, PGNiG, PKO i Azoty wyłożyły maksymalną stawkę. Tauron, Lotos, Polskie Koleje Państwowe i Totalizator Sportowy dorzuciły po 5 mln. Do tego 3 mln wpłaciła Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Giełda Papierów Wartościowych. 1,5 mln zł na projekt przekazał Polski Holding Nieruchomości. 17 fundatorów, w sumie 97,5 mln zł.

  Ani premier Szydło, ani Dawid Jackiewicz nie wspomnieli jednak słowem o jeszcze jednym zobowiązaniu fundatorów. Ze statutu fundacji jasno wynika, że ma zagwarantowane finansowanie przez najbliższe 10 lat. Co roku, do 30 stycznia, fundatorzy zobowiązali się przekazywać wpłatę równą połowie pierwszego przelewu. W ciągu 11 lat na konta ma trafić 585 mln zł. ”

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-fundacja-narodowa,227,0,2244067.html

  Polubione przez 7 ludzi

 10. „Rozwału” Ukrainy ciąg dalszy, ukraińscy parlamentarzyści chcą by na Ukrainie zakazano działalności banków które oskarżaja o to ze faktycznie sa „córkami” rosyjskich banków (czyli faktycznie ich „filiami”). taka inicjatywy pojawiła się po informacji ze szefowa Narodowego Banku Ukrainy Waleria Gontariewa uczestniczyła w ‚roboczym spotkaniu” z szefem jednego z rosyjskich banków państwowych oraz że zastępczyni Gontariewej to krewna jednego z przedstawicieli tegoż banku. Deputowani chcą doprowadzić do zakazu działalnosci tych banków pomimo tego ze okazuje się ich klientami są strategicznie ważne dla interesów Ukrainy przedsiębiorstwa m.in koleje państwowe, czy państwowe firmy z branży energetycznej z „Energoatomem” na czele…
  https://www.obozrevatel.com/finance/business-and-finance/37692-skandal-s-peregovorami-gontarevoj-nardepyi-zadumalis-o-zakryitii-dochek-rossijskih-bankov.htm
  ps. Jaki kur…na syf, w głowie się to nie mieści…

  Polubione przez 5 ludzi

  • Ja też mam wątpliwości, czy to przypadkiem nie fake. Wszak po „państwie” to rosyjski kapitał ma największe udziały w systemie bankowym Ukrainy. Jeśli „ruskie” odejdą system się zawali…

   Polubione przez 6 ludzi

   • Pisałem tu kiedyś, ze Rosjanie „po cichu” przejmują kontrolę nad ukraińskimi bankami i na nic się tu zdadzą hece „szczerych ukraińskich patriotów”, czyli niszczenie ich oficjalnych biur. Teraz widać ze „wydrenowali” Ukrainę i jak głupki z Rady najwyższej Ukrainy przegłosują swój głupkowaty projekt to zacznie sie ‚efekt domina” i cała gospodarka Ukrainy „padnie na twarz”. ‚Ruskie” jak widac to nie są takie ‚durne jełopy” jakby chciał „dochtór” (WY)Targalski szef PISowskiego think-thanku. Life is brutal…

    Polubione przez 5 ludzi

 11. „Kłótnia w rodzinie’. Nazibanderówę Witę Zawieruchę (zwolniona przez sąd za kaucją, pomimo tego ze ciązy na niej zarzut o współudział w napadzie na stację benzynową oraz w zabójstwie dwóch funkcjonariuszy ówczesnej ukraińskiej milicji) oraz jej chłopaka „zlali na kwaśne jabłko” nazibanderowcy z konkurencyjnej organizacji tzw. C14…
  https://strana.ua/news/55346-podozrevaemuyu-v-ubijstve-milicionerov-zaveruhu-zhestoko-izbili-vmeste-s-drugom.html
  Ps. Zdjęcie „poszkodowanych’ „cymesik” 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

 12. „„Trzeba natychmiast zatrzymać masową imigrację zarobkową Ukraińców do Polski” – alarmuje ekonomista Cezary Mech. Jego zdaniem taka polityka to droga do katastrofy na rynku pracy, zatrzymania rozwoju gospodarki, wypchnięcia kolejnych tysięcy młodych, wykształconych ludzi na emigrację i dezaktywizacji zawodowej milionów ludzi, którym bardziej niż konkurowanie z Ukraińcami o pracę za grosze opłacać się będzie życie z zasiłków.”

  http://wolnosc24.pl/2017/02/11/ekspert-ukrainizacja-rynku-pracy-zabija-wzrost-plac-polakow-import-taniej-sily-roboczej-ze-wschodu-to-wypychanie-mlodych-na-emigracje-i-zasilki-upadek-gospodarki-i-wynarodowienie-kraju/

  Polubione przez 2 ludzi

 13. „Skandal przed meczem tenisowym w USA. Odśpiewali hitlerowski hymn ”

  olnosc24.pl/2017/02/12/hitlerowski-hymn-deutschland-deutschland-uber-alles-przed-meczem-w-usa/

  Idzie nowe ?

  Polubione przez 2 ludzi

 14. ‚Wolnościowcy zaczną walczyć z PiS – ale jeszcze nie teraz”

  http://wolnosc24.pl/2017/02/12/wolnosciowa-zaczna-walczycz-pis-ale-jeszcze-nie-teraz/

  „Wolnościowcy powinni się cieszyć z tego, że PiS zrobi porządek z najbardziej jaskrawymi reliktami postkomunizmu. Ale jednocześnie wolnościowcy powinni wiedzieć, że po tym, jak proces ten dojdzie do końca, to właśnie ich czeka najcięższa praca, polegająca na doprowadzeniu do zmiany systemowej. Taktyczny sojusz z Prawem i Sprawiedliwością zamieni się wtedy w otwarty konflikt. Właśnie na to musimy się szykować.”

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.