Wojna domowa na Ukrainie 13.02.2017r.- 718 dzień od nowego rozejmu.


Szef MON za czasów rządu koalicji PO-PSL Tomasz Siemoniak, przedstawił na swojej stronie na Twitterze dokument, z którego jasno wynika, że Edmund Janniger- złośliwie zwanym „Polskim Harrym Potterem”, ma od 1 grudnia ubiegłego roku kolejną ciepłą posadkę w MON.

Nie dość tego, z ujawnionego przez Tomasza Siemoniaka dokumentu, wynika, że wbrew twierdzeniom Antoniego Macierewicza i jego rzecznika prasowego Bartłomieja Misiewicza, koszty pobytu w Polsce związane z serią wykładów wygłoszonych dla MON przez ojca Edmunda Jannigera- Roberta A. Schwatza, tak na prawdę wynosiły aż 38041,53 złote (a więc około 10 tys. dolarów).

„W grudniu 2016 r. w Instytucie Medycznym i na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pan profesor wygłosił wykład. Zrezygnował z wynagrodzenia. Wydatki MON związane z jego wizytą, przeznaczone m.in. na zakup biletów Nowy Jork-Warszawa-Nowy Jork, wynajęcie sali i usługę tłumacza, wyniosły 38 tys. złotych” – można dowiedzieć się z pisma MON-u sygnowanego podpisem wiceministra resortu obrony Bartosza Kownackiego:

Pikanterii dodaje informacja zamieszczona na stronie Tomasza Siemoniaka na Twitterze przez posła PO Krzysztofa Brejzy, że SKOK Wołomin- będący obecnie w stanie upadłości ze względu na aferę finansową do jakiej doprowadzili niektóre osoby z jego zarządu, sfinansował w 2010 roku kampanię wyborczą PiS:

No ale powracając do tematu głównego bohatera dzisiejszego wstępu- Edmunda Jannigera (lat 21), warto przypomnieć, że wszedł on jak burza do polskiej polityki podobnie jak wcześniej pod rządami tej formacji m.in pełniąc później funkcję szefa MON- Radek Sikorski, podejrzewany przez służby wojskowe o to, że był szpiegiem działającym w interesie obcego kraju.

Podobnie jak wtedy, gdy  zaangażowano w najwyższych strukturach władzy państwowej nikomu nieznanego Radosława Sikorskiego, obecna kariera E. Janningera była możliwa przez to, że cieszył się on szczególnymi względami u szefa MON. Nikt nie wymagał od niego dyplomów ani specjalnych referencji. Decyzja Macierewicza zdawała się nieodwołalna. E. Janniger posługiwał się tytułem „specjalnego przedstawiciela MON ds. strategii komunikacji międzynarodowej”. Czy dlatego, że pochodził z USA i znał dobrze angielski? Trudno powiedzieć…

Internet był bezlitosny dla tego młodego szczęściarza z USA. Efekt? Janniger zrezygnował i niedługo po tym odnalazł się jako prezes Think Tanku, który osobiście założył w Stanach Zjednoczonych.  Ale okazuje się, że po kilku miesiącach  z powrotem  zatęsknił on za Polską i za swoim pryncypałem Antonim Macierewiczem. I już od 1 grudnia 2016 roku znów pracuje w ministerstwie. Tak przynajmniej wynika z informacji przesłanej Siemoniakowi. Nie wiadomo tylko w jakim charakterze i za jakie pieniądze został zatrudniony w MON. Może wykonuje tam jakąś tajną misję 🙂

https://twitter.com/TomaszSiemoniak?ref_src=twsrc%5Etfw,

https://twitter.com/hashtag/PiSKOK_Wo%C5%82omin?src=hash,

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/po-chce-komisji-sledczej-ws-skok-wolomin/p1t38tm,

***

Na tym kończąc ten stanowczo przydługi wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze, mimo obowiązującego zawieszenia broni i zakazu rozmieszczania broni ciężkiej w strefie przyfrontowej, nadal z tejże broni prowadzili ostrzał w kierunku celów cywilnych znajdujących się po stronie DRL oraz linii obronnych sił zbrojnych DRL.

I tak, w godzinach od 18:00 do 02:00,  ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm, czołgów, moździerzy kaliber 120 i 82 mm,  a także opancerzonych wozów bojowych, granatników oraz ciężkich i ręcznych karabinów maszynowych, przeprowadzili ostrzał wsi Trudowkiej i Aleksandrówki na zachodnich obrzeżach Doniecka,  obrzeży Gorłówki, w tym Oziejrianowki, Zajcera i Gołma, a także wsi Krutaja Bałka koło Jasionwatej, w tym dzielnicy przemysłowej w Jasinowatej oraz Sachanki Lenińska w obwodzie nowoazowskim. Ponadto ostrzelane zostały okolice Dokuczajewska na południe od Doniecka.

Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło około 180 pocisków ciężkiej artylerii, czołgowych i moździerzowych.

Walki toczyły się na linii miejscowości Awdiejewka-Jasinowata, w rejonie obrzeży dzielnicy Piotrowskiej Doniecka- koło Marinki, na północnych obrzeżach Gorłówki w rejonie Zajcewa oraz w łuku światłodarskim.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu ukraińscy żołnierze w ciągu ostatniej doby jedenaście razy ostrzelali terytorium ŁRL. Ostrzał prowadzono przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm, automatycznych granatników oraz ręcznych karabinów maszynowych. Pod czterokrotnym ostrzałem znalazły się okolice wsi Łogwinowo, Wiesiełogorowka, Kalinowa, Sokolników, Kalinowka i kalinowo-Borszcziewatoje. Nie odnotowano strat w ludziach po stronie Milicji Ludowej ŁRL.

Poniżej jeszcze raport dobowy przekazany przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) w Donbasie:

„Зведення прес-центру штабу АТО
станом на 18.00 12 лютого 2017 року
На Маріупольському напрямку окупанти з мінометів калібру 82-міліметри обстрілювали Павлопіль та Красногорівку. З гранатометів та стрілецької зброї – Павлопіль, Новотроїцьке, Лебединське, Водяне та Широкине. По Новотроїцькому вогонь вів снайпер, а по Новогригорівці – БМП.
На Донецькому напрямку з мінометів обстріляли Верхньоторецьке та Авдіївку. З гранатометів та стрілецької зброї – Новоселівку Другу, Кам’янку, Луганське. По позиціях в районі Авдіївки вогонь вела БМП противника. По Троїцькому, Новоселівці Другій та Кам’янці – снайпери.
На Луганському напрямку з гранатометів обстріляли Новоолександрівку.
Загалом зафіксовано 33 обстріли. Втрат серед наших військових немає”.

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 12 лютого 2017 року
На Маріупольському напрямку окупанти з мінометів різних калібрів обстрілювали Павлопіль, Новотроїцьке та Красногорівку. З гранатометів та стрілецької зброї – Павлопіль, Новотроїцьке, Гнутове, Новогригорівку, Чермалик, Миколаївку, Лебединське, Водяне та Широкине. По Новотроїцькому та Мар’їнці вогонь вели снайпери, а по Новогригорівці – БМП.
На Донецькому напрямку з мінометів обстріляли Верхньоторецьке та Авдіївку. З гранатометів та стрілецької зброї – Зайцеве, Піски, Новоселівку Другу, Кам’янку, Луганське. По позиціях в районі Авдіївки вогонь вела БМП противника. По Троїцькому, Новоселівці Другій та Кам’янці – снайпери.
На Луганському напрямку з гранатометів та стрілецької зброї обстріляли Новоолександрівку та Новозванівку.
Загалом зафіксовано 67 обстрілів. Одного нашого військового поранено”.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj w Doniecku pod pomnikiem Artiema w Doniecku miał miejsce przy udziale Aleksandra Zacharczenki i Denisa Puszilina wiec dla uczczenia kolejnej rocznicy proklamowania Doniecko-Krzyworodzkiej Republiki.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła

Reklamy

124 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.02.2017r.- 718 dzień od nowego rozejmu.

 1. Instytut Gallupa: Znów więcej Ukraińców postrzega NATO jako zagrożenie niż jako ochronę
  Obecnie jako zagrożenie NATO postrzega 35% Ukraińców, a jako obronę 29%. Z kolei jako ani jako niebezpieczeństwo, ani jako ochronę Sojusz uznaje 26%.
  Zdaniem instytutu spadek entuzjazmu wobec Sojuszu Północnoatlantyckiego wynika ze zmęczenia mieszkańców Ukrainy przedłużającym się konfliktem z separatystami w Donbasie, a także z problemów ekonomicznych i wzrostu przestępczość w kraju.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/instytut-gallupa-wciaz-wiecej-ukraincow-postrzega-nato-jako-zagrozenie-niz-jako-ochrone
  Komentarz: Moim osobistym zdaniem Ukraińcy w dużej przynajmniej części stwierdzili, że dalsze popieranie NATO spowoduje dalsze zaostrzenie relacji Ukraina-FR. A to przekłada się na gospodarkę kraju (kontr-sankcje rosyjskie, wojna gospodarcza).

  Polubione przez 3 ludzi

 2. ‚Grupa wsparcia’ którą wezwali sędziowie z Kijowa na swoje zebranie, na którym m.in dokonano wyborów 6 członków Najwyższej Rady Sprawiedliwości Ukrainy…
  >https://www.facebook.com/corruption.schemes/videos/1415291088504669/
  ps. Najwyższa Rada Sprawiedliwości Ukrainy doradza w sprawie powołania lub zwolnienia niektórych sędziów, bada przypadki naruszeń i wykonuje postępowanie dyscyplinarne sędziów Sądu Najwyższego Ukrainy i innych wysokich sądów…

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Małe OT
  Informacja o modernizacji sprzętu Białoruskiej Armii.
  Z ciekawostek, wypowiedź eksperta(?)

  Modernizacja białoruskich wozów do standardu T-72BM1 jest znana, bo właśnie te pojazdy były używane przez załogi podczas szeroko rozreklamowanej rywalizacji w corocznym konkursie, grze międzynarodowej – tzw. „Biathlonie czołgów”. Swoje możliwości pokazały jednak nie tylko czołgi. Zdaniem wielu ekspertów białoruskie załogi prezentują wysoki poziom wyszkolenia, a same wojska pancerne i zmotoryzowane również osiągają standardy porównywalne do tych istniejących w krajach należących do NATO.
  http://www.defence24.pl/545868,t-72bm1-bialoruska-modernizacja
  Komentarz: W czasie pierwszych walk w Donbasie wielu militarystów, ekspertów wojskowych podawało, że Armia Białorusi jest znacznie….silniejsza od armii Ukraińskiej ,a jej baza techniczna (wozy zgromadzone w rezerwie) sa jakościowo w o wiele lepszym stanie niż ukraińskie wozy bojowe i czołgi.

  Polubione przez 6 ludzi

 4. wWywiadzie udzielony kanałowi tv „1+1” (należacym do oligarchy Kołomojskiego) deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Anton Heraszczenko, równiez doradca szefa MSW Ukrainy, chwalił się otrzymanym od szefa Rady Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy Turczynowa zegarkiem w nagrodę za to że „formował PACYFIKACYJNE BATALIONY UKRAIŃSKIE przeznaczone do pacyfikacji Donbasu”…
  http://korrespondent.net/ukraine/3814329-heraschenko-sozdal-karatelnye-batalony

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Blokada węgla z Donbasu staje się przedmiotem dyskusji strategicznej:
  https://sputniknews.com/europe/201702131050638325-porshenko-donbass-economic-blockade/
  Tylko jak im zmarznie dupa to kogo będą obwiniać ? 🙂 , jak znam tę bandę , pewnie Putina 🙂
  Osobiście nie rozumiem , jak można coś takiego robić….. w zimie ??? To jest alogiczne.
  Nie wierzę też w przepychanki oligarchów . Bardziej w brak pieniędzy w systemie.
  Podwyżki ogromne ciepła i prądu, odbiorcy nie płacą , bo nie mają . Elektrownie i elektrociepłownie też nie mają bo nie płacą odbiorcy . I system się rozpada.

  Polubione przez 5 ludzi

  • To samo robili w I RP, aż ją wykończyli. teraz wzięli się za u’krainę, ale nas to obecnie na szczęście, ani ziębi, ani grzeje.

   Niech im d****y marzną jak zachciało się podskakiwać.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

   • Przyznam , że nie wiem o co chodzi z I RP.
    Najgorsze , że tym co podskakiwali jest ciepło i wygodnie a d..a zmarznie pozostałym 30 milionom .
    Mam nadzieję , że te 30 milionów zacznie coś z tym makabrycznym stanem robić.

    Polubione przez 4 ludzi

     • Aha 🙂
      Ale po co wracać z tym do I RP ( warcholstwem ) . Mamy tego pełno w IV RP 🙂
      Czy Pan mnie egzaminuje ? :):) 🙂 Bo nie wiem , czy mam się bać ? 🙂
      Pozdrawiam

      Polubione przez 3 ludzi

     • Egzaminy zostawmy na boczku 🙂 🙂 🙂

      Natomiast co do IV Rzeszy (przepraszam wymsknęło mi się i miało być III RP), to jest ona prostą kontynuacją swoich poprzedniczek. Oczywiście ze wszystkimi tego negatywnymi konsekwencjami, a więc i chorą przyjaźnią z chachłami.

      Pozdrawiam.

      Polubienie

 6. SZAJBA za naszą wschodnią granica sie rozkręca. jeden z „wodzów” tzw. blokady Donbasu Parasiuk ogłosił że jeżeli nastapia przerwy w pracy ukraińskich elektrowni oraz elektrociepłowni to „blokadersi” uznają to za „manipulację” i zaczną przejmować kontrole nad ukraińskimi przedsiębiorstwami branży energetycznej…
  https://inforesist.org/parasyuk-o-veernyih-otklyucheniyah-togda-aktivistyi-budut-brat-pod-kontrol-tets/
  Ps. Powiało grożą, proszę sobie wyobrazić DEBILA Parasiuka przejmującego kontrolę nad jedną z ukraińskich elektrowni atomowych…

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Odnośnie zniesienia, czy tez pozostawienia antyrosyjskich sankcji przez USA. Cytat „Pożegnanie z Ameryką” – tym razem lamentacje pani Anne Applebaum i jej wizja końca świata: „To nie jest koniec demokracji. To koniec ery Pax Americana, w której USA postrzegały swoją rolę gwaranta ładu międzynarodowego” i jeszcze jedna jej ciekawa opinia, nad którą warto się zastanowić: „Wiem też na pewno, że już w zeszłym tygodniu chciał [Trump] znieść sankcje nałożone na Rosję, jednak sprzeciwił się temu lider republikańskiej większości w Senacie, Mitch McConnell. Również Teresa May prosiła go, żeby tego nie robił.”
  http://konserwatyzm.pl/artykul/24073/lewicki-przeglad-tygodnikow-politycznych-za-tydzien-62017/

  Polubione przez 4 ludzi

  • Ta żydowska menda płacze nad utratą wpływów jej plemienia nad USA. To bardzo cieszy. Jej chora, nacechowana chciwością rusofobia i promowanie ( eksponowanie) tej bucowatej ( wraz z mężusiem , nieudacznikiem , Sikorskim) parki w Polsce to czarna karta w historii naszego kraju.
   Ewidentny przykład na niewolniczą wręcz podległość polskich władz wobec obcych sił w ciągu ostatnich 25 lat.
   To , że wypsnęło się jej na temat sposobów wpływania na Trumpa świadczy tylko o tym z jakim bagnem ma on do czynienia w USA.

   Polubione przez 1 osoba

 8. Nowa „wojna gangów’ na Ukrainie, przeciwko tzw. Medżlisowi krymskotatarskiemu (czyli grupie Mustafy Dżemilewa) i jego „zbrojnemu ramieniu”, czyli tzw. batalionie krymskotatarskim wystąpili „szczerzy ukraińscy patrioci” z byłym szefem banderowskiego UNA-UNSO Korczynskim oraz schizofrenikiem, byłym szefem Departamentu Policji d/s walki z narkotykami, „weteranem ATO” Kiwą. Powodem ich ataku na tzw. Mezlis były dzisiejsze wydarzenia w Czongarze gdzie doszło do strzelaniny pomiędzy tzw. baonem krymskotatarskim dowodzonym przez Lenura Isljamowa, a żołnierzami ukraińskiej armii oraz Gwardii Narodowej. tatarów oskarżono m.in że poprzez swoje „dążenia separatystyczne” dążą do rozbicia integralności terytorialnej Ukrainy, a Lenura Isljamowa o to ze jest ‚agentem Moskwy’…
  http://www.politnavigator.net/bez-cenzury-korchinskijj-i-kiva-zapisali-video-s-zhestkim-naezdom-na-islyamova.html
  Ps. Wystarczy popatrzeć na te zakazane gęby żeby zrozumieć że to zwykli kryminaliści przejęli władzę nad dzisiejszą Ukrainą…

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Na Krymie mają rozpocząć się wspólne prace archeologiczne rosyjskich oraz brytyjskich naukowców dotyczące okresu wojny krymskiej z lat 1853-1856. Oczywiście protestuje przeciwko temu rząd w Kijowie który uznaje Krym za „terytorium okupowane”. Ukraińskie Ministerstwo Kultury wysłał w związku z tym oficjalną notę ​​protestacyjną do Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Spraw Zagranicznych królestwa Wielkiej Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej;
  http://m.tyzhden.ua/News/185389

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Należąca do „generalissimusa” Poroszenki stocznia ‚Leninowska Kuźnia” w Kijowie zajmie sie remontem okrętów należących do ukraińskiej Floty Wojennej, stacjonujacych w porcie w Czarnomorsku. Pierwszym remontowanym okrętem ma być okret flagowy ukraińskiej floty, fregata „Hetman Sahajdaczny”, koszta remontu oblicza się na 91 mln hrywien;
  http://news.finance.ua/ru/news/-/394891/zavod-poroshenko-budet-remontirovat-voennye-korabli-smi
  ps. ‚Generalissimus” Poroszenko jako zwierzchnik ukraińskich sił zbrojnych sam je sobie zbuduje i wyremontuje, a dodatkowo sam sobie za wszystko zapłaci, oczywiście PIENIĘDZMI UKRAIŃSKICH PODATNIKÓW…

  Polubione przez 3 ludzi

 11. W jednej z kijowskich szkół doszło do awantury pomiędzy rodzicami uczniów, gdy wychowawca jednej ze szkól wystąpił z projektem zorganizowania zbiórki pomocy dla „bojców ATO”. Przeciwko pomysłowi wystąpił jedna z matek, która m.in zamieściła na swojej stronie zdjęcia znajdującego się w Doniecku tablicy pamiątkowej poświęconej dzieciom Donbasu, które straciły życie w wyniku działań armii ukraińskiej. Określiła także sama akcję jako „wątpliwą inicjatywę”, a jej maż dodał ze nie pozwoli swojemu dziecku uczestniczyc w pomaganiu żołnierzom armii która „wyniszcza ludnosc Donbasu”…
  http://korrespondent.net/ukraine/3814400-v-kyevskoi-shkole-poruhalys-rodytely-yz-za-pomoschy-atoshnykam

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Tymczasem w Kijowie pojawiła sie informacja że w ostatnią sobotę w osobistym gabinecie ukraińskiego oligarchy Achmetowa doszło do jego spotkania z „generalissimusem” Poroszenką, byłym premierem Jaceniukiem oraz „tęczowym liderem” Partii Radykalnej Ołehem Laszką. Jak informują ukraińskie media szczegóły rozmów nie są znane, ale wskazuje ono na „zbliżenie” pomiędzy Achmetowem, a Poroszenką oraz potwierdza plotki że Partia Radykalna Ołeha Laszki od jesieni zeszłego roku przeszła pod „kontrolę” Achmetowa;
  http://from-ua.com/news/398104-poroshenko-i-ahmetov-obedali-v-strannoi-kompanii.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.