Wojna domowa na Ukrainie 28.02.2017r.- 733 dzień od nowego rozejmu.


a

Wojna hybrydowa z własnym państwem.

Prawa ręka szefa MON Antoniego Macierewicza, rzecznik prasowy resortu obrony- Bartłomiej Misiewicz,  zaczyna być zauważany przez zagraniczne media.

Jak na razie, są to tylko czeskie i niemieckie portale, ale przecież to jest dopiero początek kariery politycznej w PiS tego młodego adepta sztuki pomocy aptekarskiej z podwarszawskich Łomianek.

Pierwszy zwrócił uwagę na Bartłomieja Misiewicza niemiecki portal Telepolis, a następnie czeskie Aktuálně.cz.

Jak napisano tydzień temu w Telepolis, „Ministerstwo Obrony Narodowej z Antonim Macierewiczem na czele uchodzi na najbardziej kontrowersyjny resort w Polsce. Ze służby odeszło prawie 30 generałów i ponad 250 pułkowników. Na ich decyzję miała również wpłynąć postać Bartłomieja Misiewicza, który zachowuje się jak Król Słońce”.

Wymieniają przy tym, między innymi, odejście gen. Waldemara Skrzypczak z armii po krytyce Bartłomieja Misiewicza. Przypominają salutowanie i trzymanie parasola, imprezę w białostockim klubie, czy owiany już sławą portal- dezinformacja.net, który został zamknięty dosłownie po kilku dniach jego działania.

Dodam, że na stronie swego portalu Misiewicz wyjaśnił cel jego powołania, a więc, że przeciętny człowiek ma olbrzymi problem z poruszaniem się w informacyjnej dżungli. Z rozróżnieniem informacji prawdziwych od sprytnie zmanipulowanych.

Dlatego też, jak  zamieścił on na swoim portalu:

„Nasz portal, demaskując kampanie dezinformacyjne, pokazując technikę dezinformacji i wskazując na inspiratorów, będzie starał się być dla Państwa przewodnikiem”.

Jak widzimy trwało to na nasze szczęście tylko kilka dni 🙂

https://twitter.com/MisiewiczB?ref_src=twsrc%5Etfw

Według niemieckiego Telepolis, „Antoni Macierewicz nie toleruje głosów sprzeciwu” i otacza się tylko miernymi, ale za to lojalnymi pracownikami. A to nie podoba się doświadczonym wojskowym, którzy zaczęli masowo odchodzić z armii. Nie podoba im się również Bartłomiej Misiewicz, „pomocnik apteczny” i student założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkoły Medialnej i Społecznej w Toruniu. Niemieckie media piszą o nim „Król Słońce” i wyliczają różne kontrowersje dotyczące jego osoby.

Czeski portal Aktuálně.cz również skoncentrował się na licznych wpadkach, które  zaliczył już na swoje konto Bartłomiej Misiewicz,przypominając na wstępie, że do dziś nie ma on nawet żadnych skończonych studiów. „Młody człowiek, który przez pewien czas pracował w aptece, stał się postrachem doświadczonych generałów” – piszą dziennikarze  z Aktuálně.cz i wyliczając następnie szereg niechlubnych zdarzeń z okresu jego pracy w MON. Ich uwagę zwróciło szczególnie salutowanie mu przez wojskowych i nazywanie go „ministrem”, do czego być może nie namawiał, ale też i szczególnie nie zniechęcał.

Według tego, co zamieszczono na portalu Aktuálně.cz– Czesi, podobnie jak wielu Polaków, nie mogą się nadziwić, co takiego ma w sobie Misiewicz, poza bezwzględną lojalnością wobec swego pryncypała Antoniego Macierewicza, że dostąpił, pomimo braku odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia, aż tak wielu zaszczytów. Nie potrafią przy tym znaleźć odpowiedzi na to pytanie, bo jako przykład skandalu podają między innymi fakt nominowania go, na członka zarządu bardzo dużej firmy jaką jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Na marginesie tych rozważań portal Aktuálně.cz wspomniał też o tym, że Misiewicz z Macierewiczem byli bohaterami jednego z odcinków popularnego internetowego serialu „Ucho prezesa”.

Czeski portal nie mógł też pominąć również skandalicznej historii o tym jak w Białystoku Bartłomiej Misiewicz miał przyjechać na dyskotekę służbowym luksusowym samochodem i bawić się z kolegą i pełniącym funkcję ochroniarza żołnierzem. następnie gdy przeholował on tam z alkoholem , wyściskał jednego z bawiących się imprezowiczów i proponował mu posadę „ministra obrony terytorialnej”. Mimo kompromitacji, Misiewicz wciąż pracuje w MON, a jedyną konsekwencją jego wpadek było… odesłanie go na bardzo dobrze płatny urlop.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/forejt-ovcacek-a-mynar-v-jedne-osobe-jmeno-misiewicz-se-stal/r~9f96f0dcf9ce11e6a3fa002590604f2e/,

https://www.heise.de/tp/features/Sicherheitspolitik-Polen-und-das-Misiewicz-Problem-3630353.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby ukraińscy żołnierze kontynuowali wzmożone działania zbrojne przeciwko ludności cywilnej niepodległej części Donbasu.

I tak, pierwszy intensywny ostrzał przy użyciu czołgów, artylerii i moździerzy strona ukraińska rozpoczęła około godziny 14:30 i trwał on do godziny 16:30. W tym czasie spadło około 90 pocisków w okolicach „Volvo-Center” na obrzeżach Doniecka, przedmieścia Spartakusa i Jakowlewki koło Jasinowatej. Ostrzelane zostały o tej samej porze wsie Jasnoje koło Dokuczajewska i Oktjabr kolo Nowoazowska na południowym odcinku frontu donieckiego.

Mniej więcej półgodziny po zakończeniu pierwszego ostrzału ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm ostrzelali teren miejscowości Donieck Północ, gdzie 3 pociski spadły koło wielorodzinnych bloków wybijając w nich szyby i uszkadzając elewację.

Najbardziej intensywne walki toczyły się w rejonie donieckiego lotniska w kierunku na Piaski, na zachodnich obrzeżach Doniecka i na wschód od Mariupola, gdzie jeszcze w godzinach rannych (około 08:00 czasu lokalnego) dzisiejszego dnia ukraińscy żołnierze przy użyciu broni ciężkiej prowadzili ostrzał wsi Sachanki i Komiternowa.

W okolicach Zajcewa oraz w rejonie łuku swiatłodarskiego również nie było spokojnie.

Łącznie w godzinach pomiędzy 18:00, a 02:00 na teren kontrolowany przez władze DRL spadło około 337 pocisków wystrzelonych przez stronę ukraińską z broni ciężkiej: artylerii kaliber 152 i 122 mm, czołgów i moździerzy kaliber 120 i 82 mm.

Ostrzał prowadzono również przy użyciu opancerzonych wozów bojowych, granatników oraz ciężkich i ręcznych karabinów maszynowych. Po stronie powstańczej strat nie odnotowano.

Poza tym na ługańskim odcinku frontu donieckiego ukraińscy żołnierze 13 razy ostrzelali pozycje sił Milicji Ludowej ŁRL. Ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, wyrzutni rakiet przeciwpancernych, różnego typu granatników, opancerzonych wozów bojowych oraz ręcznej broni maszynowej przeprowadzono w okolicach wsi Łozowoje, Kalinowki, Łogwinowa, Kalinowa i Choroszeje. Nie ma strat po stronie powstańców.

Poniżej jeszcze raport dobowy przekazany przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa prowadzącego w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) przeciwko zamieszkującej tam ludności rosyjskojęzycznej:

„Зведення прес-центру штабу АТО
станом на 18.00 27 лютого 2017 рок

На Маріупольському напрямку з мінометів калібрів 120 і 82 міліметри загарбники обстрілювали Водяне, Новотроїцьке та Павлопіль. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Талаківку, Павлопіль, Водяне, Новотроїцьке, Широкине, Гнутове. БМП окупантів вели вогонь по Широкиному, Водяному та Лебединському. Снайпер – по Талаківці.
На Донецькому напрямку танк неодноразово вів вогонь по Авдіївці. Зі 120 та 82 міліметрових мінометів загарбники обстріляли Троїцьке, Новолуганське, Опитне, Авдіївку, шахту Бутівку, Луганське, та Водяне. З гранатометів та стрілецької зброї російсько-окупаційні війська вели вогонь по Пісках, Зайцевому, Луганському, Кам’янці та Троїцькому.
На Луганському напрямку по Лобачевому вогонь вів снайпер.
Загалом зафіксовано 56 обстрілів. Одного нашого військового поранено”.

„Зведення прес-центру штабу АТО
за минулу добу 27 лютого 2017 рок

Російсько-окупаційні війська з наполегливим цинізмом в односторонньому порядку вперто продовжують порушувати Мінські угоди, використовуючи артилерію та міномети.
На Маріупольському напрямку зі 122 міліметрової артилерії загарбники обстрілювали Широкине. З мінометів калібрів 120 і 82 міліметри – Водяне, Гнутове, Новотроїцьке та Павлопіль. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – Талаківку, Павлопіль, Водяне, Новотроїцьке, Широкине, Гнутове. БМП окупантів вели вогонь по Широкиному, Водяному та Лебединському. Снайпер – по Талаківці.
На Донецькому напрямку танк неодноразово вів вогонь по Авдіївці.
Зі 120 та 82 міліметрових мінометів загарбники обстріляли Троїцьке, Новолуганське, Луганське, Верхньоторецьке, Опитне, Авдіївку, шахту Бутівку, та Водяне. З гранатометів та стрілецької зброї російсько-окупаційні війська вели вогонь по Пісках, Зайцевому, Луганському, Кам’янці та Троїцькому.
На Луганському напрямку з гранатометів та великокаліберних кулеметів – по Новоолександрівці, Станиці-Луганській та Валуйському. Лобачеве обстрілював снайпер.
Загалом зафіксовано 84 обстріли. Одного нашого військового поранено”.

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z Doniecka Siewiernego:

I jeszcze z Krasnego Partizana:

***

W wywiadzie dla ukraińskiego portalu Цензор.нет obecnie sprawujący urząd sekretarza ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej Aleksander Turczynow przyznał, że na początku 2014 roku, tuż po incydencie z ostrzelaniem uczestników zadym w Kijowie, chciał zatrzymać i następnie zmusić prawowitego prezydenta Wiktora Janukowycza do rezygnacji ze stanowiska. Jak wiemy Wiktor Janukowycz nie został ujęty i zmuszony do podpisania rezygnacji, a więc wybór jego następcy jest w świetle prawa nielegalne, a więc dokonano tam de facto zamachu stanu.

http://censor.net.ua/news/429830/ya_deyistvitelno_pytalsya_ego_poyimat_i_privezti_v_kiev_turchinov_o_begstve_yanukovicha_v_2014_godu

Na koniec kilka zdjęć:

Licząca 31 zawodników drużyna sportowa Teakwon-Do z DRL zdobyła na Otwartym Międzynarodowym Turnieju „Sonmin” aż 7 złotych medali i łącznie zajęła drużynowo 4 miejsce z zawodach z 20 medalami.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła

Reklamy

91 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.02.2017r.- 733 dzień od nowego rozejmu.

 1. Rosja powoli wyzbywa się złudzeń w stosunku do żydowskich sankcji.
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201702284930810-rosja-sankcje-ue-miedwiediew-sputnik/
  Piszę żydowskich , bo to bogaci żydzi przez swoje marionetki ( w rządach USA i UE ) szczują sankcjami i nie tylko, Rosję.
  Zamiast grać z tymi światowymi oligarchami w ich gierki , Rosja powinna w nich uderzyć. Myślę , że wiekszość ludzi w Europie czy USA przyklasnęłaby , bo oni są w tej grze zakładnikami , ofiarami i jeszcze za to płaci.

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Oligarchia boi się Le Pen i jej wygranej we Francji. Teraz nasyła na nią Parlament Europejski. Ten ma zdjąć z niej immunitet . Po to by wsadzić ją na kilka lat do więzienia (ale naprawdę pozbawić szans na wygranie wyborów prezydenckich) za zamieszczenie drastycznych obrazów na Twitterze !!!!!
  https://sputniknews.com/world/201702281051129291-eu-parliament-strips-lepen-immunity/
  Chodzi o zdjęcia z egzekucji na bliskim wschodzie . Media robią to codziennie ale Pani Le Pen nie wolno. Taka jest chora bezwzględność tych ludzi.

  Polubione przez 6 ludzi

     • Ucieszą się plantatorzy włoscy i francuscy, będą mieć stały dostęp do nowych niewolników w tamtejszych obozach pracy. A że większość z nich nie wróci , po upływie terminu wizy , to będą tam przebywać nielegalnie. 🙂 Z naszego rynku pracy za chwilę może zacząć się odpływ pracowników z ukrainy, pojadą dalej na zachód. Może to i lepiej, zachęcić to może polskich pracodawców do podwyżek płac, dla rodzimych bezrobotnych , którzy nie pracują, bo pracodawcy oferują zbyt małe wynagrodzenie.
      Dobrze by było by płace w Polsce rosły, to jest w interesie każdego , który za moment kończy szkołę i trafi na rynek pracy. 🙂 Zobaczymy jak to będzie. Ale eksodus ukraińskich pracowników dalej na zachód jest pewny. Będą pracować tam nielegalnie, bo zniesienie wiz nie oznacza pozwolenia na pracę , ale ukry i tak zrobią po swojemu.

      Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.