Wojna domowa na Ukrainie 12.03.2017r.- 745 dzień od nowego rozejmu.


z

 

Według opinii przestawionej w programie „Koniec Systemu” w telewizji „Republika”: brudne gry jakie prowadzone są wokół Ministerstwa Obrony Narodowej, a polegające na atakowaniu Misiewicza, tak naprawdę są atakiem skierowanym na MON i jego szefa Antoniego Macierewicza.

 

 

Tą karkołomną tezę o tym, że polowaniem na Misiewicza uderza się bezpośrednio w Macierewicz uzasadnia się tam tym, że jego osoba stanowi „śmiertelne zagrożenie dla dawnego układu”.

I tak, już w momencie objęcia funkcji przez obecnego ministra MON, jakoby ludzie powiązani z Wojskową Służbą Informacyjną (WSI) wraz ze służbami wiernymi PO, za pośrednictwem sprzyjających im mediów prowadzą brudną grę, która ma na celu skompromitowanie szefa MON a wraz z nim podległy mu resort obrony.

Jak twierdzi obecny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) Piotr Bączek, Misiewicz „został wybrany ze względu na młody wiek, ze względu na brak doświadczenia politycznego w kontaktach z mediami z tzw. drugiej strony i ze względu na to, że był rzecznikiem Ministra Obrony Narodowej. Atakując Misiewicza, atakowało się MON oraz postanowienia szczytu NATO”.

Oczywiście jak to bywa wśród ludzi powiązanych z tą formacją ideową, ani Bączek, ani też prowadząca program „Koniec Systemu”, nie przedstawili żadnych dowodów na te swoje oskarżenia, które w zasadzie są obrzucaniem błotem. Co ma na celu odwrócenie uwagi od tego, czego w ciągu swoich rządów w MON, dokonał Macierewicz wraz z całą towarzyszącą mu ekipą.

A jakie to są dokonania, wystarczy przeczytać wywiad jaki ukazał się dwa dni temu (10.03.17r.) pod tytułem „Mirosław Hermaszewski: Polityką, jak jakąś chorobą, próbuje się zarazić armię” w Dzienniku Gazecie Prawnej.

W artykule tym Mirosław Hermaszewski powiedział w odniesieniu do niebywałych czystkach n=dokonywanych obecnie na najwyższych stanowiskach dowódczych Polskich Sił Zbrojnych, że „kiedy się wojskowym pomiata, to może on zareagować tylko w jeden sposób- zdjąć mundur”.

Dodał, że po przejęciu władzy przez PiS oraz ostatnich roszadach ze służby odeszło ponad 30 generałów:

„I nie tylko generałów, skrzywdzonych jest znacznie więcej wśród tych, którzy służyli ojczyźnie. To polityka. Na miarę kosmosu”.

Przypomniał w tym miejscu, że „odeszło 30 generałów i 250 pułkowników, wielu z doświadczeniem wojennym, bo byli na misjach w Kosowie, Iraku, Afganistanie. A na ich miejsce awansowani są inni w sposób wręcz naddźwiękowy, o dwa stopnie na przykład”.

To wszystko zaczyna Mirosława Hermaszewskiego bardzo niepokoić o to, „by ktoś ze skrzywdzonych nie zrobił kiedyś z tego powodu jakiegoś głupstwa” zastrzegając jednocześnie, że nie ma na myśli nikogo konkretnego.

„Ale wiem, jakie są nastroje. Jak się spędziło razem 40 lat w samolocie czy na ćwiczeniach, to jest się grupą ludzi, którą coś wiąże. Nie, nie tylko wspomnienia”- uzupełnił swoją obawę generał Hermaszewski.

Mirosław Hermaszewski przyznaje, że boi się, „bo przecież to, co się dzieje, w naszej historii nie miało dotąd miejsca”.

Tu muszę wtrącić swoje trzy grosze, precyzując, że taka sytuacja nie miała miejsca w historii Polski pod 1989 roku, ale jak się dobrze temu przyjrzeć to obecnie kopiowane są metody z najczarniejszego okresu PL z czasów stalinizmu. Można więc z tego punktu widzenia powiedzieć, że obecna ekipa rządowa kontynuuje metody zastosowane wtedy wobec narodu i państwa polskiego.

Na koniec tego wątku generał Mirosław Hermaszewski odniósł się do ostatnio bardzo modnego odbierania stopni generalskich po śmierci, mówiąc, że:

” Władzą się bywa, a generałem się jest! Słyszę, że są też jakieś projekty cmentarne, niektórym chcą stopnie po śmierci odbierać. Już byłem świadkiem braku szacunku dla byłego dowódcy Wojsk Lotniczych gen. Henryka Michałowskiego. Jakby było mało smutku po śmierci, to jeszcze odmówiono asysty wojskowej”.

I te słowa można uznać za podsumowanie stylu rządzenia formacji politycznej PiS pod kierunkiem takich jej liderów jak Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, czy też Ryszard Czarnecki- nota bene zięć generała Hermaszewskiego.

Ta haniebna metoda odbierania komuś czegoś po jego śmierci, jest znamieniem obecnych czasów- dzikich czasów. Czym zaczynają elity rządzące udowadniać, że naszym miejscem nie nie znajduje się w kręgu europejskich krajów cywilizowanych, tylko bliżej nam jest do Ukrainy. Stąd może takie uczucia zrozumienia i wielkiej przyjaźni elit politycznych III RP wobec banderowskiej Ukrainy?

http://telewizjarepublika.pl/brudne-gry-wokol-mon-atakujac-misiewicza-atakuje-sie-rowniez-mon-i-macierewicza,45499.html,

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1026072,miroslaw-hermaszewski-armia-polityka-wywiad-rigamonti.html,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_Hermaszewski.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby sytuacja wzdłuż linii styku w Donbasie nie uległa poprawie i nadal ukraińscy żołnierze podejmują dość aktywnie działania zbrojne w tym rejonie.

I tak, już około godziny 04:00, ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał okolic oraz części mieszkalnej w miejscowości Stachanów. W rezultacie tego ostrzału kilka domów zostało tam uszkodzonych, w tym na ulicy Majskoj i Sażewoj oraz Zaułku Nasosnowa. Natomiast ostrzał ten nie spowodował żadnych ofiar wśród ludności cywilnej.

Później, około 16:13, ukraińscy żołnierze przeprowadzili intensywny ostrzał przy użyciu moździerzy okolic miejscowości Jasinowata, gdzie została ostrzelana wieś Krutaja Bałka oraz ponownie stacja uzdatniania wody dla Doniecka. Tam też w wyniku ostrzału została uszkodzona główna linia zasilania energetycznego doprowadzając do przerwania dopływu prądu do stacji uzdatniania wody i części Awdiejewki, w tym znajdującego się tam zakładu koksowniczego. Pracownicy stacji uzdatniania wody zostali na czas ostrzału ewakuowani z terenu zakładu. W takcie tej ewakuacji ukraińscy żołnierze  użyciu broni ręcznej strzelali w kierunku samochodów, w których ewakuowano pracowników stacji uzdatniania wody. Na szczęście nikt nie został ranny.

O incydentach tych została poinformowana misja obserwacyjna OBWE.

Ostrzelany został również przez ukraińskich żołnierzy punkt obserwacyjny misji Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Przestrzegania Zawieszenia Broni znajdujący się w okolicy Dokuczajewska, na południe od Doniecka. W czasie ostrzału pracownicy misji ukryli się w piwnicy.

Łącznie minionej nocy ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał na czerech odcinkach frontu donieckiego: w rejonie Doniecka, w tym na północ od niego w okolicach Jasinowatej, w której sąsiedztwie w wyniku tego ostrzału zostały uszkodzone dwa domy jednorodzinne znajdujące się w Krutoj Bałku przy ulicy Pobiedy nr. 9 i 11 oraz w rejonie północnych obrzeży Gorłówki, gdzie spłoną całkowicie dom jednorodzinny znajdujący się w Zajcewie przy ulicy Rudniewa nr. 1 A.

Ostrzeliwane w nocy również były miejscowości znajdujące się w rejonie południowego odcinka frontu donieckiego w obwodzie nowoazowskim.

Poprzedniej doby zginął jeden żołnierz sił zbrojnych DRL.

Poza tym na ługańskim odcinku frontu ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, różnego typu granatników oraz wyrzutni pocisków przeciwpancernych, a także ciężkich i ręcznych karabinów maszynowych przeprowadzili ostrzał okolic wsi Stachanów, Frunze, Kalinowa i Kalinowki oraz Łozowego, Niżnyje Łozowego i Nikołajewki.

 

Poniżej jeszcze raport dobowy przekazany przez biuro prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) przeciwko rosyjskojęzycznej ludności Donbasu:

„Зведення прес-центру штабу АТО
станом на 18.00 11 березня 2017 року

На Донецькому напрямку з 82 та 120 мм мінометів, гранатометів та стрілецької зброї окупанти обстрілювали Авдіївку та шахту Бутівку. Окрім того по Авдіївці бив танк. З 82 міліметрових мінометів ворог намагався поцілити по позиціях поруч Луганського.
На Маріупольському напрямку зі 122 мм артилерійських установок вівся обстріл позицій поблизу Миколаївки. Танк, 120 мм міномети та БМП вели вогонь по позиціях неподалік Мар’їнки, а з мінометів різних калібрів – поруч Славного. Ворог з гранатометів та стрілецької зброї обстріляв укріплення в районі Гнутового, Павлополя, Широкиного, Водяного.
На Луганському напрямку з мінометів противник бив по силам антитерористичної операції поруч Богуславського, Новоолександрівки, Катеринівки, Попасної та Кримського.
Всього зафіксовано -39 обстрілів позицій Збройних Сил України”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО 12 березня 2017 року
Ситуація в районі проведення АТО залишається не спокійною, але контрольованою ЗС України. За минулу добу російсько-терористичні війська 75 разів обстріляли позиції українських захисників.
На Маріупольському напрямку під вогнем артилерійських систем великого калібру опинились позиції неподалік Миколаївки, а під мінометним вогнем Славне, Гнутове, Павлопіль та Березове. Зі стрілецької зброї, кулеметів великого калібру та гранатометів різних систем ворог бив по захисниках Широкиного, Водяного, Талаківки та Красногорівки. А по Марїнки з озброєння БМП та танку.
На Донецькому напрямку під мінометним вогнем російських окупантів опинились укріплення сил АТО поруч шахти Бутівка, Луганського та Невельського. По позиціях в районі Авдіївки ворог вів вогонь з кулеметів, гранатометів, мінометів, а згодом до обстрілів долучив танк.
На Луганщині під вогнем мінометів опинились позиції поруч Катеринівки, Богуславського, Новоолексіївки, Попасної, а стрілецької зброї та кулеметів – Валуйське.
На Маріупольському напрямку в результаті бойового зіткнення з ворожою ДРГ загинуло 2 українських захисників”.

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa dokumentująca skutki wczorajszego nocnego ostrzału ulicy Achromienowa w Kijowskiej dzielnicy Doniecka:

I jeszcze z Ługańskoje:

 

***

 

 

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- wczoraj otwarto tam pierwszy salon sprzedaży firmy telefonii komórkowej „Feniks”.

 

 

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

***

 

Bardzo koszerny bojec z neonazistowskiego pułku MSWU „Ajdar”:

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

 

Reklamy

104 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.03.2017r.- 745 dzień od nowego rozejmu.

  1. Rzecznik Ministerstwa Obrony Ukrainy d/s tzw. operacji ATO Aleksandr Motuzjanik podczas swojej konferencji poinformował ze dwóch „bojców ATO” którzy mieli zginać dzisiaj w okolicy Dokuczajewska, ‚polegli w wyniku krwawego boju z wrogą grupa dywersyjna, licząca…czterech bojowników” Co ciekawe , według Motuzjanika „krwawy bój” trwał pół godziny, a przeciwnik miał się wycofać (o jego stratach rzecznik nic nie powiedział);
    https://www.obozrevatel.com/crime/79023-krovavoe-stolknovenie-s-vrazheskoj-drg-na-donbasse.htm

    Polubione przez 5 ludzi

    • Dziś niespokojnie w rejonie linii frontu, nie tylko w rejonie Dukaczejewska , ale również Mariupola i Doniecka. Upadlincy dalej prowokują jak tylko mogą, by walki rozgorzały na pełną skalę. Trzeba jakoś odwrócić uwagę od blokady Donbasu i coraz gorszej sytuacji gospodarczej na upadlinie.

      Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.