Wojna domowa na Ukrainie 4.03.2017r.- 768 dzień od nowego rozejmu.


W związku z dochodzącymi często na naszych krajowych drogach, do kolizji z udziałem amerykańskich samochodów wojskowych posłanki z PO, Krystyna Sibińska i Małgorzata Janyska wystosowały zapytanie do MON, na jakich warunkach mogą poruszać się po polskich drogach amerykańskie konwoje wojskowe? Dodatkowo zadały też pytanie dotyczące używania opon zimowych w pojazdach znajdujących się obecnie na wyposażeniu sił zbrojnych USA w Polsce.

Na pismo posłanek PO odpowiedział wiceminister MON Bartosz Kownacki, który w odniesieniu do problemu opon zimowych, a w które nie są zaopatrzone amerykańskie pojazdy wojskowe, odwołał się do „Prawa o ruchu drogowym” (Dz.U. 2017r. poz.128), mówiącego o tym, że dla pojazdów poruszających się po polskich drogach nie ma obowiązku w okresie zimowym jazdy na oponach zimowych. Jak widać z daty wprowadzenia tej nowelizacji, musiała ona zostać zapisana na wyraźne życzenie strony amerykańskiej, dla której wymiana opon w samochodach byłaby znacznym dodatkowym kosztem, a przecież pieniędzy na to brak.

Dzięki temu, my wszyscy będziemy mogli, do woli jeździć sobie na oponach letnich w zimę. W razie kwestionowania tego prawa przez drogówkę, wystarczy powołać się na wymieniony wcześniej przepis z Dz.U. z bieżącego roku.

W odniesieniu do pozostałych kwestii poruszonych w piśmie posłanek PO, Kownacki odpowiedział, że podstawowymi dokumentami regulującymi kwestie związane z pobytem sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są „Umowa między Państwami-Stronami Traktatu Północnoatlantyckiego dotycząca statusu ich sił zbrojnych” – NATO SOFA oraz „Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o statusie sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”, podpisana w Warszawie dnia 11 grudnia 2009 r. – SOFA Supplemental. Artykuł 10 tego dokumentu przewiduje dopuszczenie do ruchu pojazdów sił zbrojnych USA na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz określa warunki, na których organy Rzeczypospolitej Polskiej uznają to dopuszczenie.

Natomiast jeśli chodzi o procedury jakie muszą być powzięte aby pojazdy amerykańskich sił zbrojnych mogły spełnić warunki poruszania się po drogach w Polsce są zawarte w  „Memorandum o porozumieniu pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej a Dowództwem sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki w Europie w sprawie przemieszczania drogą lądową, sprzętu i personelu sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki” z 4 listopada 2015 r.

Dokumentami uzupełniającymi powyższe porozumienie są:  rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 listopada 2012 r. „W sprawie sposobu i trybu wydawania zezwoleń wojskowych na przejazd drogowy oraz sposobu organizacji oznakowania kolumn pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” (Dz. U. poz. 1368 ze zm.), rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 września 2012 r. „W sprawie wydawania zezwoleń wojskowych na przejazd drogowy pojazdów przewożących towary niebezpieczne „(Dz. U. poz. 1257 ze zm.) oraz decyzja Nr 32/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2016 r. „W sprawie wydawania zgody na przemieszczanie się wojsk obcych transportem lądowym przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” (Dz. Urz. MON poz. 18).

Z pisma Bartosza Kownackiego wynika także, że wszelkie pojazdy wykorzystywane przez siły zbrojne USA na terenie Polski spełniają kryteria dopuszczające do ruchu drogowego na terytorium naszego kraju, tym samym są przystosowane do korzystania z polskich dróg. Co więcej polskie drogi i obiekty inżynierskie (mosty, wiadukty i inne tego typu obiekty) są dostosowane do użytkowania przez pojazdy wojskowe sił zbrojnych USA.

Co w świetle mającego kilkakrotnie faktu uwięzienia pod wiaduktami sprzętu wojskowego amerykańskich sił zbrojnych rozmieszczonych na terenie naszego kraju, wygląda na zwykłą kpinę.

Wiceminister MOM odniósł się także w swoim piśmie do problemu polegającego na tym, jakie prawa regulują poruszanie się po drogach krajowych amerykańskich żołnierzy prywatnymi i służbowymi samochodami.

Otóż, problem ten został rozwiązany przez art. 11 ust. 1 ww. umowy SOFA Supplemental, wg. którego organy Rzeczypospolitej Polskiej uznają Prawo Jazdy lub inny rodzaj zezwolenia uprawniającego posiadacza do prowadzenia służbowych pojazdów wydanego członkowi sił zbrojnych lub personelu cywilnego lub pracownikowi wykonawcy kontraktowego Stanów Zjednoczonych Ameryki przez władze wojskowe USA. Jednocześnie, w zakresie prowadzenia prywatnych pojazdów silnikowych przez członków sił zbrojnych i członków personelu cywilnego na podstawie art. 11 ust. 2 umowy SOFA Supplemental polskie władze uznają prawa jazdy wydane przez odpowiednie organa wojskowe i cywilne Stanów Zjednoczonych Ameryki, jeżeli władze wojskowe USA uznały, że oprócz zdolności do prowadzenia pojazdów silnikowych, osoby ubiegające się o prawa jazdy posiadają dostateczną znajomość przepisów o ruchu drogowym obowiązujących na terytorium naszego kraju.

Ciekawe tylko, kto tą znajomość przepisów ruchu drogowego obowiązujących w naszym kraju będzie sprawdzał? Jak widać i w tym przypadku musimy się zdać na wiarę, że jednak amerykańscy żołnierze zostaną wyszkoleni w zakresie znajomości zasad polskich przepisów o ruchu drogowym.

No i oczywiście, że dzięki temu na polskich drogach nie będzie dochodziło do wypadków komunikacyjnych z udziałem amerykańskiego sprzętu wojskowego oraz nie będzie on blokował się w trakcie przejazdów pod pięknymi polskimi wiaduktami, a nasze drogi okażą się na tyle szerokie, że bez problemu amerykańskie czołgi będą bezpiecznie brać zakręty 🙂

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Obowiązujące obecnie świąteczne zawieszenie broni w zasadzie jest przestrzegane pod kątem powstrzymywania się, jak na razie, przez stronę ukraińską od prowadzenia ostrzału, z moździerzy i ciężkiej artylerii, celów cywilnych.

Natomiast jeśli chodzi o działania zbrojne, to są one nadal kontynuowana na całej długości frontu w Donbasie, ale ich zakres jest znacznie ograniczony w porównaniu do tego jak to miało miejsce przed wejściem w życie obecnie obowiązującego zawieszenia broni.

I tak, w ciągu ostatniej doby doszło łącznie do 48 naruszeń warunków zawieszenia broni, z czego 23 w ciągu dnia, a reszta w godzinach wieczornych i nocnych. Jak widać z tego walki raczej koncentrują się w okresie po zapadnięciu zmroku i są kontynuowane, aż do świtu.

Największe natężenie walk, przy wsparciu ognia moździerzy kaliber 120 i 82 mm, a także działek przeciwlotniczych, granatników i karabinów maszynowych miało miejsce na północnych obrzeżach Doniecka, gdzie dochodziło do nich w rejonie Piask, wschodnich przedmieść Awdiejewki, kopalni „Butowka” oraz wsi Kamionki i Zajcewa na północnych obrzeżach Gorłówki.

Poza tym walki toczyły się, przy wsparciu ogniowym moździerzy kaliber 120 mm i broni maszynowej, w rejonie na północny-wschód i wschód od Szirokina na południowym odcinku frontu donieckiego. Tam też około godziny 16:15 w wyniku ukraińskiego ostrzału okolic Komiternowa zginął od odłamków z pocisku moździerzowego 43-letni mężczyzna.

Łącznie strona ukraińska 51 razy naruszyła warunki zawieszenia broni prowadząc ostrzał przy użyciu moździerzy, opancerzonych wozów bojowych, działek przeciwlotniczych oraz granatników i broni maszynowej na 22 odcinkach frontu donieckiego. W wyniku tego ostrzału zostało uszkodzonych co najmniej 6 domów jednorodzinnych. Nie ma ofiar wśród ludności cywilnej.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu walki koncentrowały się głównie w pobliżu wsi Krimskoje, gdzie poza bronią maszynową w użyciu były moździerze kaliber 120 mm.

Ponadto na ługańskim odcinku frontu ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, automatycznych wyrzutni granatów, działek przeciwlotniczych, o broni maszynowej, przeprowadzili z kierunku Popasnej ostrzał okolic miejscowości Pierwomajsk. W wyniku tego ostrzału został ranny Milicjant z sił zbrojnych ŁRL.

Dwa dni temu (2 kwietnia 2017roku) nad brzegiem rzeki Sewierskij Donieck został ciężko ranny po wejściu na minę 37-letni mieszaniec Ługańska.

Jak podała strona ukraińska, w ciągu ostatnich walk zostało rannych dwóch żołnierzy ATO, a jeden został zabity.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę przekazany przez służbę prasową sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) przeciwko żyjącej tam rosyjskojęzycznej mniejszości:

„Зведення прес-центру штабу АТО на 18.00 3 квітня
Незважаючи на досягнуті домовленості тристоронньої групи про режим припинення вогню, російсько-окупаційні війська продовжують здійснювати провокаційні обстріли позицій Збройних Сил України.
З початку доби ворог 23 рази порушив режим «Тиші».
Найбільшу активність противник проявляв на Донецькому напрямку. З мінометів калібру 120мм та 82мм ворог вів вогонь по позиціям поруч населених пунктів Авдіївка та Шахта Бутівка. З гранатометів та стрілецької зброї обстрілював захисників Пісків, Верхньоторецького, Південного та Авдіївки. З великокаліберних кулеметів гатив у районі Кам’янки. Зі стрілецької зброї відкривав вогонь поблизу Зайцевого.
На Маріупольському напрямку, гаряче було поблизу Широкиного, Чермалика та Красногорівки захисників яких противник обстріляв з великокаліберних кулеметів. Зі стрілецької зброї відкривав вогонь по опорних пунктах наших військ в районі Водяного та Богданівки. Поблизу Гнутового активно діяв ворожий снайпер.
На Луганському напрямку, ворог вогнем мінометів калібру 120мм накривав українські позиції поруч Кримського.
В окремих випадках, аби пригасити вогневу активність ворога, сили АТО відкривали вогонь у відповідь.
Двоє військовослужбовців Збройних Сил України загинули, ще двоє отримали поранення”.

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 4 квітня 2017 року

Ситуація у районі проведення АТО загострюється, кількість провокаційних обстрілів наших позицій – збільшується. Незважаючи на досягнуті домовленості тристоронньої групи про режим припинення вогню, за минулу добу російсько-окупаційні війська 48 разів відкривали вогонь по позиціях Збройних Сил України.
Епіцентром вогневого протистояння став учора Маріупольський напрямок. З мінометів калібру 82мм, зенітної установки ЗУ-23-2, гранатометів та великокаліберних кулеметів ворог обстрілював захисників Березового. Морських піхотинців у районі Гнутового та Водяного, накривав вогнем з БМП. Гранатомети різних систем противник застосовував для ураження наших позицій під Богданівкою та Чермаликом, а з великокаліберних кулеметів намагався поцілити в захисників Широкиного та Красногорівки. В районі Гнутового активізувались ворожі снайпери.
На Донецькому напрямку найгарячіше було поблизу Авдіївки та Шахти Бутівка, де російсько-терористичні підрозділи обстріляли наші опорні пункти з мінометів калібрів 120мм та 82мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів. З мінометів калібру 82мм, гранатометів та стрілецької зброї противник вів вогонь у районі Пісків. По захисниках Верхньоторецького ворог бив з гранатометів, а по українських військовослужбовцях поблизу Кам’янки – з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
На Луганському напрямку опорні пункти в районі Кримського ворог обстріляв з міномету калібру 120мм.
Аби пригасити вогневу активність ворога, Сили АТО відкривали вогонь у відповідь.
За минулу добу п’ятеро військовослужбовців Збройних Сил України отримали поранення. Двоє українських воїнів загинули”.

***

Na Ukrainie wszystko rośnie, no bo oczywiście jest już wiosna, ale najbardziej ceny podstawowych artykułów konsumpcyjnych i usług komunalnych oraz nośników energii.

Natomiast w tym samym czasie ceny benzyny, oleju napędowego i gazu spadają w DRL.

I tak, w okresie od grudnia 2016 roku do 17 marca br. cena benzyny 95 oktanowej spadła tam o 1,45 rubla, benzyny 92 oktanowej o 1,33 rubla, oleju napędowego o 1,19 rubla i gazu ziemnego o 1,22 rubla.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- Państwowy Akademicki Teatr Dramatyczno-Muzyczny, dziecięcy festiwal teatralny. Pierwsze miejsce w tym festiwali zajął Teatr Studio „Karuzela” z Gorłówki. Ponadto jedna z uczestniczek Teatru Studio „Karuzela” Alina Mogliczenko została wyróżniona przez jury konkursu tytułem „Najlepszej aktorki”. W nagrodę grupa dziecięca Teatru Studio „Karuzela” z Gorłówki pojedzie w czerwcu br. na występy do Moskwy.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Reklamy

63 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 4.03.2017r.- 768 dzień od nowego rozejmu.

 1. W Radzie Najwyższej Ukrainy nowy „cyrk”, tym razem z Ołehem Laszką i jego „partyjnymi kolesiami” (z „Partii Radykalnej”) w roli głównej. Zablokowali oni mównicę i domagają się zniesienia nowych dodatkowych opłat za gaz, tzw. opłaty abonamentowej za przyłączenie do sieci gazowej;
  https://www.obozrevatel.com/politics/85160-otmenit-abonplatu-za-gaz-lyashko-i-ko-zablokirovali-tribunu-radyi.htm
  https://strana.ua/news/63889-lyashko-zablokiroval-tribunu-rady-deputaty-vystupayut-s-mest.html

  Polubione przez 3 ludzi

   • Odniosłem się do tego fragmentu:

    „Jak widać z daty wprowadzenia tej nowelizacji, musiała ona zostać zapisana na wyraźne życzenie strony amerykańskiej”

    …czyli nie musiała 🙂

    Polubione przez 3 ludzi

   • …i do tego:

    „Dzięki temu, my wszyscy będziemy mogli, do woli jeździć sobie na oponach letnich w zimę. W razie kwestionowania tego prawa przez drogówkę, wystarczy powołać się na wymieniony wcześniej przepis z Dz.U. z bieżącego roku.”

    …czyli tak jak mogliśmy zawsze od początku historii motoryzacji w Polsce.

    Polubione przez 2 ludzi

    • NIE!!!!!!

     Ten warunek był dowolnie interpretowany przez policję drogową pod pretekstem „stwarzania zagrożenia w wyniku nie dostosowania się do warunków jazdy”.

     Pozdrawia i trzymaj się dzielnie!

     Oczywiście na letnich oponach w zimę 🙂

     Polubienie

     • Trzymam się dzielnie od 36 lat za kierownicą, jeżdżąc codziennnie bez wzgledu na warunki . Miałem co najwyżej drobne stłuczki nie z mojej winy.
      Nigdy nie miałem założonych opon zimowych, kiedyś takich nie bylo, a ostatnie kilka lat uzywam całorocznych tzw. blotno-sniegowych.
      Nawet najlepsza opona nie pomoże, jeśli ktoś debil.

      Cytowany na wstępie Dz. Ust. dotyczy ujednolicenia ustaw/przepisów o ruchu drogowym. Nie ma tam NIC, zadnych nowości odnośnie ogumienia, dlatego też tezę, że PiS zmienił przepisy pod US Army uważam za BZDURĘ.

      Pojazdy gąsienicowe poruszają sie po drogach publicznych na lawetach, lub ze specjalnymi nakładkami na gąsienice, by nie niszczyć dróg. Sa na to odpowiednie przepisy i nie ma różnicy czy to zima czy lato.

      I żeby nie było, to nie jestem „pisowcem” tylko istotą samodzielnie i krytycznie myśląc ą czego jak widac tutejszy Blog nie wytrzymuje od jakiegoś czasu.

      OVER.

      Polubione przez 2 ludzi

 2. Miedzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) kolejny już raz ogłosił swoje „wymagania” wobec Kijowa od których uzaleznia przyznanie Ukrainie transz „pomocy finansowej’ (kredytów). Tym razem ma ich być jedenaście, z czego do końca maja Kijów powinien wypełnić sześć. I tak miedzy innymi do końca kwietnia winna zostac przedstawiona koncepcja reformy emerytalnej oraz stworzyć nowy organ państwowy w zastępstwie istniejacej milicji podatkowej, natomiast do końca maja tego roku ma zostać przyjęte prawo zezwalajace na swobodny handel gruntami rolnymi na Ukrainie;
  http://korrespondent.net/business/economics/3835750-piatyi-transh-ot-mvf-kyevu-vydvynuly-shest-uslovyi

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ukraiński portal „Strana.ua” o zamachu na pułkownika SBU Aleksandra Charaberiusza (ps. Chara) do jakiego doszło 31 marca w „wyzwolonym” Mariupolu. Autorka artykułu pisze o jego niejasnych powiazaniach z „półświatkiem” jeszcze z czasów gdy był on funkcjonariuszem jednego z wydziałów SBU w Doniecku (przed majdanem). Według „źródeł” z SBU miał sie obecnie także zajmować przemytem oraz „wymianą” jeńców, a właściwie „handlem” nimi, gdyż miał pobierać za to opłaty (do 30.000 dolarów za osobę). Dodatkowo pojawia się także sprawa powiązań Charaberiusza z ówczesnym tzw. batalionem ochotniczym ‚Azow” (obecnie Pułkiem MSW Ukrainy „Azow”) i zastępcą jego dowódcy Wadimem Trojanem (obecnie wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy). On i Trojan po zajęciu Mariupola w lecie 2014 roku mieli przeprowadzac „czystki” w mieście, polegajace faktycznie na porywaniu podejrzanych o ‚separatyzm” mieszkańców, po których ślad wszelki do tej pory zaginał. Ostatnio w tej sprawie wszczęto wiele dochodzeń w sprawie właśnie tych „zaginionych bez wieści” mieszkańców Mariupola. Jak miał skomentować to jeden z tzw. wolontariuszy ATO, oczywiście zachowując anonimowośc, gdyby zostało ujawnione to wszystko co robiły tzw. mobilne grupy pod wodzą Charaberiusza oraz Trojana mogłaby to być „bomba” która zaszkodziłaby wielu politykom i urzędnikom w Kijowie;
  https://strana.ua/articles/rassledovania/63402–haru-boyalis-dazhe-svoi-kto-i-zachem-vzorval-polkovnika-sbu-v-mariupole.html
  Czyżby znowu „długa ręka’ szefa MSW Ukrainy Arsena Awakowa, czyli jego zastępca Wadim Trojan?

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Kolejna afera w ukraińskich kolejach państwowych („Ukrzaliznycia”) którym szefuje „polski specjalista” Wojciech Balczun. Ukraiński portal „Naszi Groszi” specjalizujący sie w ujawnianiu afer korupcyjnych ujawnił ze ukraińskie koleje zamierzają kupić nowe toalety do wagonów pasażerskich w cenie 1,08 mln hrywien, w ilości 250 kompletów, czyli łacznie ma byc wydane na nie ponad ćwierc miliarda hrywien;
  http://nashigroshi.org/2017/04/04/zaliznytsya-hoche-kupyty-vahonni-tualety-po-1-miljonu-hryven-za-shtuku-vykynut-chvert-milyarda/

  Polubione przez 1 osoba

 5. Opublikowano kolejne ‚wymogi” od wypełnienia których MFW uzaleznia przyznanie Ukrainie transz „pomocy finansowej’ (kredytów), sa to m.in przyznanie Narodowemu Antykorupcyjnemu Biuru Ukrainy (NABU) prawa do zakładania podsłuchów;
  https://strana.ua/news/64021-v-mvf-potrebovali-dat-nabu-dopolnitelnye-polnomochiya.html
  Sprywatyzowanie do lipca 2017 roku Zakładów Przyportowych w Odessie, jednego z najwiekszych ukraińskich pzredsiebiorstw branży chemicznej;
  https://strana.ua/news/64028-v-mvf-obyazali-kiev-privatizirovat-odesskij-priportovyj-do-iyulya-2017-goda.html
  A także doprowadzenie do „restrukturyzacji” tzw. długu Janukowycza, czyli pozyczki jaką zaciągnęły w Rosji przedmajdanowe władze w Kijowie (3 mld dolarów), a której spłaty odmawiają obecne „pomajdanowe” władze Ukrainy, przez co zostały pozwane przez Rosję przez Sąd Arbitrażowy w Londynie;
  https://strana.ua/news/64025-v-memorandume-mvf-soderzhitsya-trebovanie-restrukturizacii-dolga-yanukovicha.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Warte przypomnienia słowa Kornela Morawieckiego:

  Polityka wschodnia PiS jest po prostu błędna. Tak jak błędna była polityka PO. Czymś nienormalnym jest, że dwa największe narody na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej – Polacy i Rosjanie – są nastawiani przeciwko sobie. Rząd polski, polskie media, nastawiają Polaków przeciw Rosjanom i to samo, tylko odwrotnie, robi rząd rosyjski.
  Nie widzę zamiarów imperialnych ze strony Rosji. Skoro przez trzy lata Rosja broni się rękami i nogami, żeby nie wziąć Doniecka, to miałaby wziąć Warszawę? Przecież samoloty ukraińskie bombardowały Donieck. Polska powinna pomagać w pojednaniu obu stron. Na Ukrainie od czasu Majdanu jest coraz gorzej. Nie tylko jest wojna domowa, ale jest bieda, bandytyzm. My takiej polityki nie możemy ślepo wspierać. Nie możemy też zgadzać się na gloryfikowanie morderców [z OUN-UPA – red.].
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kornel-morawiecki-nie-widze-imperialnych-zamiarow-ze-strony-rosji

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Premier Ukrainy Hrojsman tłumaczył sie w wywiadzie udzielonym ukraińskiemu portalowi „112.ua” ze on nic nie wiedział o wprowadzeniu nowej dodatkowej opłaty za gaz na Ukrainie (tzw. opłaty abonamentowej). Jak stwierdził Hrojsman o wszystkim miał dowiedzieć się z ukraińskich mediów;
  http://112.ua/ekonomika/groysman-ya-ne-znal-chto-abonplatu-za-gaz-vvedut-s-1-aprelya-382361.html
  Teraz dodatkowo okaże się że „agentami Moskwy” są nie tylko ci co tej opłaty nie chcą płacić (jak dzisiaj perorowała wiceprzewodnicząca frakcji parlamentarnej „Blok Poroszenki”), ale także ci co ją „podstępnie” na Ukrainie wprowadzili…

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Jak to jest z tą datą?
  Wojna domowa na Ukrainie 4.03.2017r.- 768 dzień od nowego rozejmu.
  Chyba powinno być:
  Wojna domowa na Ukrainie 4.04.2017r.- 768 dzień od nowego rozejmu.
  Pozdrawiam szefa pracusia.

  Polubione przez 2 ludzi

  • „Wojna domowa na Ukrainie 4.04.2017r.- 768 dzień od nowego rozejmu”- coś i u Ciebie z datą jest nie tak.

   Ja swoją już poprawiłem, oczywiście dzięki niestrudzonej uwadze poświęcanej mojemu blogu przez Ciebie, za co przy tej okazji gorąco chciałbym podziękować 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.