Wojna domowa na Ukrainie 18.04.2017r.- 782 dzień od nowego rozejmu.


Pachołki „demokracji”.

J-23 znowu nadaje 🙂

Stały przedstawiciel Korei Północnej przy ONZ Kim In Ryong, przestrzegł wczoraj na konferencji prasowej w Nowym Jorku, że „z powodu nierozsądnych działań USA związanych ze zwiększeniem i modernizacją sił jądrowych, na Ziemi wzrasta niestabilność i zagrożenie wojną jądrową”.

Jednocześnie Kim In Ryong zastrzegł, że potencjał sił jądrowych KRL-D, jest skierowany wyłącznie na obronę własnego bezpieczeństwa i suwerenności.

Dodał również, że Korea jest gotowa do przeprowadzenia kolejnych prób z bronią jądrową, i dokona ich w miejscu i czasie, który odpowiada temu krajowi. Dając w ten sposób do zrozumienia, że do tego inni nie powinni się wtrącać, w tym Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Jest to północno-koreańska odpowiedź na plany Waszyngtonu wysłania w najbliższym czasie w kierunku Półwyspu Koreańskiego trzech swoich lotniskowców, co jest demonstracją sił w tym regionie na nie spotykaną już od dawna skalę.

W świąteczny poniedziałek (17 kwietnia br.) pojawił się nieoczekiwanie w bazie wojskowej armii Stanów Zjednoczonych, Camp Bonifas, która położona jest zaledwie kilka kilometrów od Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej (DZM) i w pobliżu linii demarkacyjnej, wiceprezydent USA Michael Pence, gdzie powiedział, że „era podyktowanej względami strategicznymi cierpliwości wobec Korei Północnej już minęła”.

Dodam, że Michael Pence odwiedził bazę wojskową USA dwa dni po nieudanej próbie wystrzelenia pocisku balistycznego przeprowadzonej przez Pjongjang. Pocisk wystrzelono z rejonu Sinpo, w prowincji Hamgjong Południowy na wschodzie kraju.

Widać z tego, biorąc pod uwagę również pod uwagę ostatnie działania amerykańskich sił powietrzno-rakietowych w Syrii i Afganistanie, że z Donalda Trumpa powoli zaczyna wychodzić kowboj rodem z Dzikiego Zachodu.

Sytuacja ta zaniepokoiła również niemieckie media na tyle, że poświęcono jej wiele w okresie przedświątecznym, uwagi koncentrując się głównie na użyciu przez amerykańskie lotnictwo strategiczne do bombardowania baz Talibów we wschodniej części Afganistanu „bomby wszystkich bomb”, czyli bomby GBU-43 MOAB (https://pl.wikipedia.org/wiki/GBU-43/B_MOAB). Dodam, że bomba ta została tam użyta po raz pierwszy od chwili jej powstania, i z uwagi na znikomość celów strategicznych, do jakich została użyta, można przyjąć, iż dokonano tego wyłącznie w celu demonstracji siły w realizowaniu wielkomocarstwowej polityki przez administrację amerykańską pod przywództwem nowego obecnego.

I tak, monachijska „Süddeutsche Zeitung” stwierdziła, że:

„Trump chciał nie tylko zabić terrorystów, lecz też wywrzeć wrażenie na rządach Syrii, Iranu, Rosji, Chin i Płn. Korei. Spójrzcie – brzmi jego przesłanie – jestem dowódcą najsilniejszej armii na Ziemi. I nie cofnę się przed tym, by jej użyć, razem z najstraszniejszą bronią. Rzeczywiście zrzucenie MOAB powinno doprowadzić do wzrostu niepewności tak u przeciwników jak i u rywali USA, jak również u tych, którzy dotąd wyśmiewali się z Trumpa. On wyciągnie z tego wnioski: bombą zaskarbi sobie respekt. I to może być niebezpieczne. Jeśli taki egocentryk, jak obecny mieszkaniec Białego Domu ściąga uwagę na siebie i zdobywa uznanie dzięki operacji wojskowej, może go to zachęcić do dalszych działań”.

Z kolei „Neue  Osnabrücker Zeitung” pisze o tym, że:

„Ten prezydent pozostanie nieobliczalny. Najpierw ostrzega przed atakami w Syrii. Następnie wysyła tam kilka rakiet i jest za to chwalony. Zainspirowany tym piarowskim sukcesem – bo kiedyTrump miał ostatnio tak dobrą prasę ? – jeszcze dołożył. Rozkazał zrzucenie na Afganistan, jako rodzaj niesmacznego pozdrowienia wielkanocnego, monstrualną bombę. Można to zrozumieć także, jako znak pod adresem Korei Północnej i Iranu. Wyłącznym celem użycia tej potężnej broni nie mogło być jedynie kilkunastu terrorystów. Była ona przesłaniem dla świata. Wpłynie to na politykę wewnętrzną USA i przyniesie efekty w samym Sojuszu NATO”.

Zaś regionalny „Der neue Tag” z Weiden, dodaje że:

„Donald Trump działa zgodnie ze swoją naturą. Nie chce uchodzić za zarozumialca, dlatego zaznacza swoją obecność w globalnych konfliktach przy użyciu bomb. (..) W niecałe 100 dni od zaprzysiężenia i po licznych piruetach, które wykonał, okazuje się, że ‘America first’ nie musi być przeciwieństwem interwencyjnej polityki wielkomocarstwowej. Przynajmniej nie wtedy, kiedy chodzi o prezydenta Trumpa. Można by teraz powiedzieć, że prezydenta USA dogoniła rzeczywistość. A jednak wątpliwości pozostaną: czy działa on roztropnie i potrafi przewidzieć ryzyko?”

Na koniec przestawię opinię zawartą w gazecie „Stuttgarter Zeitung”, która wskazuje na to, że:

„Donald Trump najwyraźniej sądzi, że przy użyciu topora wojennego, w tym wypadku „bomby wszystkich bomb”, może trwale zaszkodzić fanatycznym bojownikom powiązanym z tzw. Państwem Islamskim. On śni. Afgańskim bojownikom sprzyja niegościnny masyw Hindukuszu. Tymczasem monstrum o sile wybuchu 11 ton TNT miało zabić 36 dżihadystów. Tyle samo udaje się zabić organizacji terrorystycznej dzięki prostemu zamachowi samobójczemu. Raczej wygląda na to, że ta akcja stanie się dla nowego prezydenta USA ‘matką wszystkich pomyłek’. Gdyż eksplozja w Hindukuszu skończyła się niczym”.

Jak widać z powyższego Donald Trump od wyborczej paplaniny przechodzi do konkretów, co już zaczyna budzić ogólne zaniepokojenie, tym do czego on jeszcze może się posunąć?

Na koniec dodam, że jak informuje brytyjski „The Daily Telegraf”: „Pekin i Moskwa wysłały swoje okręty wywiadowcze w stronę Półwyspu Koreańskiego”.

Według tego źródła, Pekin poprosił w niedzielę (16.04.2017r.) Moskwę o pomoc w rozwiązaniu kryzysu na Półwyspie Koreańskim. Państwo Środka jest coraz mocniej zaniepokojone tym, że amerykański prezydent Donald Trump może rozpętać wojnę z KRLD z powodu „ambicji atomowych” Kim Dzong Una.

Tak więc już dziś bardzo poważnie brana jest pod uwagę możliwość rozpętania przez stronę amerykańską kolejnej wojny na Półwyspie Koreańskim, łącznie z możliwością użycia broni jądrowej, co stanowić by miało kolejne miejsce zapalne w zakłócaniu procesu światowego pokoju, a nawet grożąc tym razem rozpętaniem konfliktu na znacznie większą skalę niż to miało dotychczas miejsce. Niestety, ale po stu dniach rządów Donalda Trumpa, już dziś widać, że nie zasłuży on sobie na Pokojową Nagrodę Nobla- jak jego poprzednik na stanowisku przywódcy narodu amerykańskiego.

***

Na tym kończąc ten przydługi wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Na ogół sytuacja wzdłuż linii styku w Donbasie ww okresie Świąt Wielkanocnych przebiegała spokojnie. Poza lokalnymi incydentami zbrojnymi prowokowanymi sporadycznie przez odosobnione punkty zapalne po stronie ukraińskiej. Działania te cechowały się dużą przypadkowością i chaotycznością ich prowadzenia, spowodowane prawdopodobnie frustracją ukraińskich żołnierzy faktem, że w czasie świąt zmuszeni zostali do gnicia w okopach, w bardzo podłych warunkach sanitarnych. Oczywiście innymi przyczynami było nadużywanie alkoholu, narkotyki, czy też prozaiczne załamania nerwowe.

I tak, z soboty na niedzielę, ukraińscy żołnierze 35 razy naruszyli warunki świątecznego zawieszenia broni prowadząc ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, opancerzonych wozów bojowych, działek przeciwlotniczych oraz granatników i broni maszynowej. W tym czasie zostało ostrzelanych ogniem małej intensywności 13 różnych miejscowości i ich okolic, które znajdują się na terytorium DRL. W wyniku tego ostrzału we wsi Trudowskij na obrzeżach dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku, zostały zniszczone dwa budynki gospodarcze: drewniany kurnik i dwuspadowy dach letniej kuchni. Ostrzelany też został rejon donieckiego lotniska i dość intensywnie wieś Wasilewka koło Jasinowatej, gdzie  spadło aż około 55 pocisków moździerzowych.

Dowództwo sił zbrojnych DRL wystąpiło do strony przeciwnej o przestrzeganie zawartego przed świętami rozejmu i powstrzymania się od prowadzenia ostrzału terenów zamieszkałych.

W niedzielę, w godzinach od 19:00 do 20:00, ukraińscy żołnierze przeprowadzili intensywny ostrzał przy użyciu broni maszynowej i automatycznych wyrzutni granatów wsi Zajcewo na północnych obrzeżach Gorłówki oraz wsi Sachanka na południowym odcinku frontu donieckiego, w rejonie nowoazowskim. Łącznie w ciągu godziny 300 razy prowadzono ostrzał przy użyciu wymienionego wyżej uzbrojenia. Nie ma strat wśród cywilów i zniszczeń obiektów budowlanych oraz infrastruktury bytowej. Łącznie tego dnia, strona ukraińska prowadząc ostrzał przy użyciu moździerzy, broni maszynowej, opancerzonych wozów bojowych oraz działek przeciwlotniczych, a także granatników, 20 razy naruszyła warunki świątecznego zawieszenia broni.  W tym czasie zostało ostrzelane 8 miejscowości i ich okolic, które znajdują się na terytorium DRL.

Natomiast w lany poniedziałek, od około godziny 12:30, strona ukraińska przy użyciu czołgów przeprowadziła ostrzał Białej Kamienki w rejonie telmanowskim, na południe od Doniecka. Łącznie wystrzelono w kierunku tej wsi dziewięć razy. Później, bo od godziny 16:00, ukraińscy żołnierze dość intensywnie przeprowadziła ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm zachodnich obrzeży miejscowości Spartakus. Łącznie w ciągu tego ostrzału zostało wystrzelonych kilkadziesiąt pocisków moździerzowych.

Ponadto, w ciągu ostatniej doby (z poniedziałku na wtorek), ukraińscy żołnierze, 32 razy naruszyli warunki ostatniego zawieszenia broni, prowadząc ostrzał- przy użyciu czołgów, moździerzy, opancerzonych wozów bojowych, a także artylerii przeciwlotniczej, granatników i broni maszynowej, 16 miejscowości i ich okolic, które znajdują się na terytorium kontrolowanym przez władze DRL.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu w okresie od soboty do niedzieli, strona ukraińska nie naruszyła warunków świątecznego zawieszenia broni. Natomiast z niedzieli na poniedziałek żołnierze ukraińscy, na tym odcinku frontu tylko jeden raz naruszyli reżym ciszy.

Podobnie było w ciągu ostatniej doby, gdy ukraińscy żołnierze przy użyciu automatycznych wyrzutni granatników ASC oraz działek przeciwlotniczych ZU-23-2 i ręcznych karabinów maszynowych przeprowadzili ostrzał wsi Katerinówki koło Pierwomajska. Ostrzał ten nie spowodował poważniejszych strat materialnych oraz wśród ludności cywilnej.

W ciągu Wielkanocy dowództwo sił ATO ogłosiło, że zostało rannych dwóch żołnierzy ukraińskich.

Poniżej relacje za ostatnie dwie doby świąteczne udostępnione przez służbę prasową sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego w Donbasie przeciwko rosyjskojęzycznej mniejszości tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО на 18.00 15 квітня
Ситуація в районі проведення АТО стабілізувалась.
З початку доби підрозділи російсько-окупаційних військ 16 разів обстріляли позиції Збройних Сил України.
На Приморському напрямку, вогнем мінометів калібру 120-мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів противник накривав захисників Мар`їнки. По позиціях в районі Павлополя – бив з протитанкових гранатометів, а по опорних пунктах поблизу Чермалика – з кулеметів великого калібру. По морських піхотинцях у районі Водяного противник вів вогонь з гранатометів та великокаліберних кулеметів, а поблизу Широкиного – зі стрілецької зброї. Позиції у районі Мар’їнки обстрілювали ворожі снайпери.
На Донецькому напрямку, по позиціях поблизу населеного пункту Піски противник застосував гранатомети різних систем та кулемети великих калібрів, а в районі Кам’янки бив по наших воїнах зі стрілецької зброї. Захисників Опитного ворог обстріляв з кулеметів великих калібрів. Поблизу Троїцького активно діяли ворожі снайпери.
На Луганському напрямку, по захисниках Лобачевого підрозділи російсько-окупаційних військ вели вогонь з автоматичних гранатометів, а по оборонцях Новоолександрівки – зі стрілецької зброї.
Незважаючи на збройні провокації з боку ворога, українські військовослужбовці суворо дотримувалися режиму «Тиші» і вогонь у відповідь не відкривали”.

„Зведення прес-центру АТО за минулу добу станом на 06.00 16 квітня 2017 року
Ситуація в районі проведення АТО залишається не спокійною, але контрольованою Збройними Силами України.
За минулу добу підрозділи російсько-окупаційних військ 29 разів обстріляли позиції сил АТО.
На Приморському напрямку, вогнем мінометів калібру 120-мм та 82-мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів противник накривав захисників Мар`їнки. Крім того, свої цілі тут шукали ворожі снайпери. Морських піхотинців у районі Водяного ворог обстрілював з протитанкових гранатометів та кулеметів великого калібру. По морпіхах в Широкиному бив з озброєння БМП та стрілецької зброї. По захисниках Павлополя противник вів вогонь з гранатометів, а по оборонцях Гнутового та Чермалика – з великокаліберних кулеметів.
На Донецькому напрямку, по позиціях в районах населених пунктів Авдіївка та Піски ворог вів вогонь з гранатометів різних систем та кулеметів великого калібру. Опорні пункти поруч Луганського противник обстрілював з гранатометів. По оборонцях Опитного бив з кулеметів, а в захисників Кам’янки – зі стрілецької зброї. Поблизу Троїцького активізувались ворожі снайпери.
На Луганському напрямку, з автоматичних гранатометів противник вів вогонь по захисниках Лобачевого, а оборонців Новоалександрівки обстрілював зі стрілецької зброї.
Незважаючи на збройні провокації з боку ворога, українські військовослужбовці суворо дотримувалися режиму «Тиші» і вогонь у відповідь не відкривали”.

„Зведення прес-центру штабу АТО на 18.00 16 квітня
Ситуація у районі проведення АТО стабілізувалась.
З початку доби підрозділи російсько-окупаційних військ 5 разів обстріляли позиції Збройних Сил України.
На Приморському напрямку, вогнем мінометів калібру 82-мм противник накривав позиції сил АТО у районі населеного пункту Водяне. По морських піхотинцях поруч Широкиного, ворог вів вогонь зі стрілецької зброї.
На Донецькому напрямку, по позиціях поблизу населеного пункту Зайцеве противник застосував гранатомети різних систем та стрілецьку зброю.
На Луганському напрямку, по оборонцях Катеринівки, противник гатив з мінометів калібру 120-мм. Позиції поруч Новоолександрівки, обстрілював зі стрілецької зброї.
Незважаючи на збройні провокації з боку ворога, українські військовослужбовці суворо дотримувалися режиму «Тиші» і вогонь у відповідь не відкривали”.

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 17 квітня 2017 року
Провокаційні обстріли сил АТО не припиняються.
За минулу добу російсько-окупаційні війська 22 рази обстріляли позиції Збройних Сил України.
На Приморському напрямку, вогнем мінометів калібру 120-мм та 82-мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів противник накривав морських піхотинців поблизу Павлополя. По позиціях у районі Гнутового ворог гатив з мінометів калібру 120-мм та автоматичних гранатометів, а по опорних пунктах поблизу Водяного застосовував 82-міліметрові міномети та протитанкові гранатомети. По захисниках Широкиного та Лебединського вів вогонь зі стрілецької зброї.
На Донецькому напрямку, позиції сил АТО у районі Авдіївки, противник обстрілював з гранатометів різних систем та кулеметів великого калібру. По опорних пунктах поруч населеного пункту Зайцеве ворог вів вогонь з озброєння БМП та гранатометів. По захисниках Шахти «Бутівка» противник відкривав вогонь з великокаліберних кулеметів, а по оборонцях Миронівського – з автоматичних гранатометів.
На Луганському напрямку, по позиціях поруч Катеринівки противник застосував міномети калібру 120-мм та автоматичні гранатомети. Опорні пункти у районі Новоалександрівки ворог обстрілював зі стрілецької зброї.
За минулу добу двоє українських захисників отримали поранення”.

„Зведення прес-центру штабу АТО на 18.00 17 квітня
Незважаючи на режим «Тиші», підрозділи російсько-окупаційних військ продовжують обстріли позицій сил АТО.
З початку доби ворог 15 разів обстріляв українських захисників.
Найбільшу кількість обстрілів було зафіксовано на Приморському напрямку. Тут, вогнем мінометів 120-мм калібру та озброєння БМП, противник накривав захисників Новогригорівки. З гранатометів різних систем обстрілював оборонців Широкиного, Водяного, Талаківки та Павлополя. По опорних пунктах у районі Чермалика вів вогонь з мінометів калібру 82-мм, а поруч Мар`їнки та Водяного застосував кулемети великого калібру. Поблизу Талаківки та Водяного активізувались ворожі снайпери.
На Донецькому напрямку, по позиціях у районі населеного пункту Авдіївка противник застосував 82-міліметрові міномети, гранатомети різних систем та великокаліберні кулемети.
На Луганському напрямку, російсько-окупаційні підрозділи з мінометів калібру 120-мм та 82-мм гатили по захисниках Катеринівки.
Один український воїн отримав бойове травмування”.

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 18 квітня
Ситуація у районі проведення АТО загострюється.
За минулу добу підрозділи російсько-окупаційних військ 32 рази відкривали вогонь по позиціях Збройних Сил України.
Епіцентром вогневих протистоянь продовжує залишатись Приморський напрямок. Вогнем мінометів калібру 120-мм та озброєння БМП ворог накривав захисників Новогригорівки. Оборонців Чермалика противник обстрілював з 82-міліметрових мінометів, а в районі Мар`їнки застосував великокаліберні кулемети. По морських піхотинцях під Водяним ворог гатив з озброєння БМП, протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів. З гранатометів різних систем та стрілецької зброї обстрілювали наших воїнів поблизу Широкиного, Талаківки та Павлополя. У районі Талаківки та Водяного активізувались ворожі снайпери.
На Донецькому напрямку, з 82-міліметрових мінометів, гранатометів та кулеметів великого калібру противник гатив по позиціях поруч Авдіївки. З протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї вів вогонь по опорних пунктах у районі Шахти «Бутівка». З кулеметів великого калібру та стрілецької зброї ворог вів вогонь по оборонцях Кам’янки.
На Луганському напрямку, по позиціях поблизу Катеринівки підрозділи російсько-окупаційних військ застосували міномети калібру 82-мм та автоматичні гранатомети. З протитанкових гранатометів противник вів вогонь по опорних пунктах у районі Новоолександрівки,
За минулу добу один український воїн отримав поранення”.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj przywódca DRL Aleksander Zacharczenko wziął udział w uroczystym sadzeniu drewek owocowych w pierwszym republikańskim sadzie.

Donieck Katedralny Sobór- przywódca DRL Aleksander Zacharczenko uczestniczył w wielkanocnej mszy Świętego Przemienienia  (Свято Преображенском).

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

69 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.04.2017r.- 782 dzień od nowego rozejmu.

 1. … plany Waszyngtonu wysłania w najbliższym czasie w kierunku Półwyspu Koreańskiego trzech swoich lotniskowców, to jest demonstracją sił w tym regionie na nie spotykaną już od dawna skalę.
  —————————————————————————————-
  O KRLD i amerykańskich lotniskowcach które są popsute i nie ma mowy by wysłac 3 lotniskowce do Korei
  .http://politikus.ru/articles/93412-tri-avianosca-dlya-kndr-razbiraem-svezhuyu-strashilku.html

  AP twierdzi, że FR i Chiny wysłały swoje lotniskowce do brzegów USA
  .http://rusvesna.su/news/1492423442
  PS…
  (…) obecne ekipa rządowa Stanów Zjednoczonych, nie myśli nawet o zawarciu jakiegokolwiek kompromisu, uznając, że tylko bezwolne zgodzenie się z jej racjami jest jedynym możliwym do przyjęcia rozwiązaniem…
  Tym się właśnie objawia ta wielkomocarstwowa amerykańska buta, która chce narzucić światu swój punkt widzenia, nie licząc się z interesem słabszych i mniejszych krajów.
  US-rael chce przetrwać. Ale nie chce przetrwać jako ktoś równy pomiędzy równymi. O nie! US-rael chce przetrwać jako hegemon ludzkości, jako najwyższy władca planety, jako niezastąpiona nacja. Bo tylko to gwarantuje w US-raelu dobrobyt i spokój społeczny, gdyż wyczerpały się surowce i pozostały tylko drukarnie dolarów. Pracują pełną parą i mnóstwo zielonych papierków z napisem „In God We Trust” zalewa świat. A więc zmusić trzeba cały świat, żeby handlował w usraelskich dolarach, żeby kupował usraelskie obligacje i inne bezwartościowe już papiery, żeby w US-raelu nie było rewolucji, żeby żydoanglosascy oligarchowie nie musieli się obawiać degradacji.
  (…)tak działo się dokąd i Rosja jak i Chiny nie powiedziały, że mają dość tego usraelskiego szarogęszenia się po świecie, a języczkiem u wagi, który wywołał odruch sprzeciwu, była najpierw sprawa Iranu, usiłowanie obalenia przez koalicję państw tzw. „przyjaciół Syrii” rządów Asada i przewrót na szczytach władzy dokonany w Kijowie dwa lata temu, co w efekcie doprowadziło do eskalacji napięcia na zachodnich granicach Rosji i wojnie gospodarczej jaką z nią zaczęto prowadzić.
  Dwie wojny światowe wyniosły US-rael na szczyt świata. Trzecia musi nadejść, aby Imperium Chaosu z tego szczytu nie spadło. Anglosyjon ma pozostać najwyższą górą świata.
  Rosja i Chiny stanowią teraz największą konkurencją dla tych planów, Indie i Brazylia to następna kolejność. Jak pozbyć się najpierw jednego, potem drugiego konkurenta?
  Putin nie mówi nic. Po prostu nic. Gadają i piszą natomiast różni rosyjscy intelektualiści. Można więc się tylko domyślać, że reprezentują oni zdanie rosyjskich elit. Po pierwsze: Rosjanie nie zrobią niczego, co nie służy ich interesom, skończyły się czasy, kiedy ZSRR uważał się za supermocarstwo odpowiedzialne za losy planety. A więc zamiast decyzji narodów wschodniopoeuropejskich wykonywane będą decyzje elit wschodnioeuropejskich. Czyli marionetek US-raela.
  Na różnych forach, w różnych gazetach rosyjskich można przeczytać: nie uda się US-raelowi jak przedtem siedzieć wygodnie za oceanem i patrzeć jak krwawi Jewrokołchoz, nie uda się Yankesom wystawić Jewrokołchoz do wojny i poczekać na jej wyniki. Wojna dopadnie także terytorium US-raela.
  Wystarczą trzy bomby termojądrowe, aby zniszczyć US-rael – dwie na granicę szelfu i jedna w krater na Yellowstone. Czy ta groźba powstrzyma Yankees?

  Jeżeli nie, to pójdą na dno razem z resztą świata, lecz jeżeli chcą przeżyć, muszą ułożyć się z Rosją. A Moskwa dobrze wie, kto szczuje Polaków, Rumunów, Litwinów, Łotyszy i banderowców.
  Czy Jewrokołchoz zachowa się tak czy siak – Rosja mu tego nie zapomni i przypomni we właściwym momencie – bez rozkazu US-raela ani Polska ani Litwa, ani Ukraina nie ośmielą się uderzyć na Rosję, a taki rozkaz nie zostanie wydany, jeżeli rosyjskie łodzie podwodne będą czyhać u wschodnich wybrzeży US-raela, to wojna nerwów, takiego polecenia nie wyda US-rael, jeżeli rosyjskie bombowce będą patrolować zatokę meksykańską.
  Krótko mówiąc: im więcej rosyjkich bombowców u wybrzeży Pacyfiku i Atlantyku, im więcej rosyjkich atomowych głowic, tym dłuższe życie każdego usraelskiego ,,sojusznika”. US-rael już wie; nie da się walczyć z Rosją do ostatniego ,,sojusznika”, chociaż to narody prawie tak samo głupie jak usraelscy obywatele. A Rosja nie powstrzymuje tego zbrodniczego US-raela dla jego ,,sojuszników”, ona robi to dla siebie, dla własnego bezpieczeństwa, dla swoich interesów,..
  Pora na otrzeźwienie. Nie da się płynąć pod prąd…

  Polubienie

 2. —————–
  O KRLD i amerykańskich lotniskowcach które są popsute i nie ma mowy by wysłac 3 lotniskowce do Korei
  .http://politikus.ru/articles/93412-tri-avianosca-dlya-kndr-razbiraem-svezhuyu-strashilku.html

  AP twierdzi, że FR i Chiny wysłały swoje lotniskowce do brzegów USA
  .http://rusvesna.su/news/1492423442
  PS…
  (…) obecne ekipa rządowa Stanów Zjednoczonych, nie myśli nawet o zawarciu jakiegokolwiek kompromisu, uznając, że tylko bezwolne zgodzenie się z jej racjami jest jedynym możliwym do przyjęcia rozwiązaniem…
  Tym się właśnie objawia ta wielkomocarstwowa amerykańska buta, która chce narzucić światu swój punkt widzenia, nie licząc się z interesem słabszych i mniejszych krajów.
  US-rael chce przetrwać. Ale nie chce przetrwać jako ktoś równy pomiędzy równymi. O nie! US-rael chce przetrwać jako hegemon ludzkości, jako najwyższy władca planety, jako niezastąpiona nacja. Bo tylko to gwarantuje w US-raelu dobrobyt i spokój społeczny, gdyż wyczerpały się surowce i pozostały tylko drukarnie dolarów. Pracują pełną parą i mnóstwo zielonych papierków z napisem „In God We Trust” zalewa świat. A więc zmusić trzeba cały świat, żeby handlował w usraelskich dolarach, żeby kupował usraelskie obligacje i inne bezwartościowe już papiery, żeby w US-raelu nie było rewolucji, żeby żydoanglosascy oligarchowie nie musieli się obawiać degradacji.
  (…)tak działo się dokąd i Rosja jak i Chiny nie powiedziały, że mają dość tego usraelskiego szarogęszenia się po świecie, a języczkiem u wagi, który wywołał odruch sprzeciwu, była najpierw sprawa Iranu, usiłowanie obalenia przez koalicję państw tzw. „przyjaciół Syrii” rządów Asada i przewrót na szczytach władzy dokonany w Kijowie dwa lata temu, co w efekcie doprowadziło do eskalacji napięcia na zachodnich granicach Rosji i wojnie gospodarczej jaką z nią zaczęto prowadzić.
  Dwie wojny światowe wyniosły US-rael na szczyt świata. Trzecia musi nadejść, aby Imperium Chaosu z tego szczytu nie spadło. Anglosyjon ma pozostać najwyższą górą świata.
  Rosja i Chiny stanowią teraz największą konkurencją dla tych planów, Indie i Brazylia to następna kolejność. Jak pozbyć się najpierw jednego, potem drugiego konkurenta?
  Putin nie mówi nic. Po prostu nic. Gadają i piszą natomiast różni rosyjscy intelektualiści. Można więc się tylko domyślać, że reprezentują oni zdanie rosyjskich elit. Po pierwsze: Rosjanie nie zrobią niczego, co nie służy ich interesom, skończyły się czasy, kiedy ZSRR uważał się za supermocarstwo odpowiedzialne za losy planety. A więc zamiast decyzji narodów wschodniopoeuropejskich wykonywane będą decyzje elit wschodnioeuropejskich. Czyli marionetek US-raela.
  Na różnych forach, w różnych gazetach rosyjskich można przeczytać: nie uda się US-raelowi jak przedtem siedzieć wygodnie za oceanem i patrzeć jak krwawi Jewrokołchoz, nie uda się Yankesom wystawić Jewrokołchoz do wojny i poczekać na jej wyniki. Wojna dopadnie także terytorium US-raela.
  Wystarczą trzy bomby termojądrowe, aby zniszczyć US-rael – dwie na granicę szelfu i jedna w krater na Yellowstone. Czy ta groźba powstrzyma Yankees?

  Jeżeli nie, to pójdą na dno razem z resztą świata, lecz jeżeli chcą przeżyć, muszą ułożyć się z Rosją. A Moskwa dobrze wie, kto szczuje Polaków, Rumunów, Litwinów, Łotyszy i banderowców.
  Czy Jewrokołchoz zachowa się tak czy siak – Rosja mu tego nie zapomni i przypomni we właściwym momencie – bez rozkazu US-raela ani Polska ani Litwa, ani Ukraina nie ośmielą się uderzyć na Rosję, a taki rozkaz nie zostanie wydany, jeżeli rosyjskie łodzie podwodne będą czyhać u wschodnich wybrzeży US-raela, to wojna nerwów, takiego polecenia nie wyda US-rael, jeżeli rosyjskie bombowce będą patrolować zatokę meksykańską.
  Krótko mówiąc: im więcej rosyjkich bombowców u wybrzeży Pacyfiku i Atlantyku, im więcej rosyjkich atomowych głowic, tym dłuższe życie każdego usraelskiego ,,sojusznika”. US-rael już wie; nie da się walczyć z Rosją do ostatniego ,,sojusznika”, chociaż to narody prawie tak samo głupie jak usraelscy obywatele. A Rosja nie powstrzymuje tego zbrodniczego US-raela dla jego ,,sojuszników”, ona robi to dla siebie, dla własnego bezpieczeństwa, dla swoich interesów,..
  Pora na otrzeźwienie. Nie da się płynąć pod prąd…

  Polubienie

 3. ” Niestety, ale po stu dniach rządów Donalda Trumpa, już dziś widać, że nie zasłuży on sobie na Pokojową Nagrodę Nobla- jak jego poprzednik na stanowisku przywódcy narodu amerykańskiego.” – wręcz przeciwnie, patrząc na dokonania jego poprzednika

  Polubienie

 4. Tymczasem kolejna zdrada „zalęgła się” w samym „sercu” „niezwyciężonej armii kijowskiej”, czyli w resorcie obrony Ukrainy. jeden z „doradców” ministra obrony Połtoraka pułkownik ukraińskiej armii Wsiewołod Stebliuk stwierdził ze Ukraina nie jest w stanie w żaden sposób odzyskac kontroli nad terytorium republik noworosyjskich na Donbasie, ani w sposób militarny, ani dyplomatyczny, faktycznie republiki wygrały i jedyne co pozostaje władzo w Kijowie to uznać istniejacy stan rzeczy, czyli ich niepodległość…
  http://infocenter-odessa.com/index.php?newsid=46641
  Oby więcej takich głosów pojawiało się w szeregach „niezwyciężonej armii kijowskiej”, a wojna na Donbasie faktycznie dobiegnie końca…

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Anatolij Szarij, tym razem komentuje wywiad udzielony przez ukraińską parlamentarzystkę (z frakcji ‚Blok Poroszenki”) jednej z ukraińskich stacji, w którym ta odgrażała się że w związku z tym ze przestało obowiązywac tzw. memorandum budapesztańskie Ukraina jest gotowa by zbudowac własną broń jądrową…

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ukraiński parlamentarzysta Wadim Rabinowicz ostrzegł ze w dniach 2 i 9 maja w Odessie szykowane sa prowokacje mające na celu doprowadzenie do wybuchu poważnego konfliktu w tym miescie. Według Rabinowicza na przygotowanie tych prowokacji miano wydać i jak stwierdził posiada na to dowody które zamierza przekazać wymiarowi sprawiedliwości;
  https://lenta.ru/news/2017/04/17/rabinovich/
  Kolejny „do odstrzału”…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Zgadzam się z ministrem Spraw Zagranicznych Słowacji „w całej rozciągłości”, jak tylko Ukraina ucywilizuje się do poziomu UE, nic nie będzie stało na przeszkodzie w jej europejskim członkostwie.
   Mam dziwne wrażenie, że prędzej te warunki spełni FR niż oni i znowu będzie poruta.

   Polubione przez 1 osoba

 7. W Odessie uczczono pamięć (tablica na ścianie) neonazisty, który zginął w 2009 roku w starciu z „oponentami politycznymi”;
  https://dumskaya.net/news/natcionalisty-v-odesse-uvekovechili-pamyat-maksi-071177/
  o „heroju” zwanym onegdaj „odeskim Horstem Wesselem”…
  http://politiko.ua/blogpost6097
  ‚Wieczorek pamięci” jaki mu urządzili „kameraden’…
  >https://www.youtube.com/watch?v=776k-hyqTA8

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Jak donoszą polskojęzyczne media

  Jutro 19 kwietnia 2017 roku Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości – najwyższy sąd świata – po raz pierwszy wypowie się na temat trwającej od 2014 roku agresji Rosji na Ukrainę, w tym podboju i „aneksji” Krymu wraz z Sewastopolem, oraz zbrojnego utworzenia „Donieckiej Republiki Ludowej” i „Ługańskiej Republiki Ludowej” we wschodniej części ukraińskiego terytorium przy rosyjskiej granicy.
  http://wpolityce.pl/swiat/335984-ukraina-pozwala-rosje-za-agresje-przed-miedzynarodowy-trybunal-sprawiedliwosci-ktory-jutro-wyda-pierwsze-postanowienie

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Ruch bezwizowy z krajami Unii Europejskiej nie daje prawa do działalności gospodarczej lub komercyjnej w strefie Schengen, a także do pracy na podstawie umowy. Poinformowała o tym na Facebooku służba konsularna MSZ Ukrainy, odpowiadając na często zadawane pytania o to, co daje Ukraińcom ruch bezwizowy.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/11103-msz-ukrainy-ruch-bezwizowy-nie-daje-prawa-do-pracy-w-krajach-unii-europejskiej.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Kilka pozytywnych informacji dla gospodarki naszego sąsiada.

  1) W 2016 roku zanotowano pierwszy raz po długiej przerwie, że duże i średnie przedsiębiorstwa zaczęły przynosić przychody
  https://www.unian.info/economics/1882294-ukraines-large-medium-sized-businesses-post-uah-76-bln-profit-in-2016-against-loss-in-2015.html

  2)Zmniejszył się deficyt handlowy w związku z wymianą towarową (głównie dzięki dużej sprzedaży zboża za granicę)
  https://www.unian.info/economics/1878574-deficit-of-ukraines-foreign-trade-in-goods-shrinks-by-445.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • Szkoda nawet komentować te ‚rewelacje”. Jedyne na czym sie „odbili” na przełomie 2016/2017 to było to co wyprodukował ukraiński przemysł ciężki (w przeważającej częsci powiązany z „niezależną” częścią Donbasu), kiedy sami się od tego „odcięli’, poprzez tzw. blokadę to nikt mi nie wmówi że nagle im sie „polepszyły” wyniki w ekonomii, bo ile by musieli tego zboża wyeksportowac żeby pokryc straty wynikające z upadku przemysłu ciężkiego?!. No chyba że dotarli juz do kompletnego DNA i teraz każdy wynik na „plus’ w gospodarce to niebywały „sukces’…

   Polubione przez 3 ludzi

   • To dane za 2016, jeśli chodzi o wyniki dużych zakładów łatwo to wytłumaczyć. Zyski Naftogazu i Ukratomu, oraz paru innych molochów państwowych zawyżyły średnią. A , że owe zyski były możliwe dzięki nowym opłatom,i podatkom (zubożenie)społeczeństwa tego się już nie wspomina.
    Co do zboża, rzeczywiście eksportowano rekordowe ilości w przeciągu dwóch miesięcy. Teraz tempo spadnie…

    Polubione przez 3 ludzi

 11. A teraz parę gorszych informacji dla gospodarki Ukrainy

  1) Potwierdza się informacja zamieszczona przez manię .Na Ukrainie przez brak węgla wstrzymały pracę już pięć z sześciu elektrowni cieplnych http://zik.ua/pl/news/2017/04/18/na_ukrainie_przez_brak_wgla_wstrzymay_prac_ju_pi_z_szeciu_elektrowni_1081605
  2) Eksperci Narodowego Banku Ukrainy oczekują wyhamowania gospodarki. Zmniejszono prognozę wzrostu PKB Ukrainy w 2017 roku z dotychczasowych 2,8% do 1,9% .
  https://ukraine.trade.gov.pl/pl/ukraina/gospodarka/239540,prognoza-wzrostu-gospodarczego-ukrainy-w-latach-2018-2019-wedlug-nbu-.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.