Wojna domowa na Ukrainie 23.04.2017r.- 787 dzień od nowego rozejmu.


Stacja uzdatniania wody w Doniecku.

„Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem Caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie. Pamiętam, jak przeczytałem o tych Caracalach, o tym, że polski rząd zamierza je kupić, to mi włosy stanęły dęba. Markowi Pyzie w piśmie ‚wSieci’ powiedziałem, że to jest przekręt, że Polska nie może tak strasznie przepłacać – i się zaczęło”–  takie zapewnienie padło ze strony Wacława Berczyńskiego w wywiadzie jaki udzielił on w „Gazecie Prawnej.pl”.

W tym samym wątku wywiadu Berczyński wyjaśnił w jaki sposób został zatrudniony w Wojskowych Zakładach Lotniczych (WZL) w Łodzi:

„To był kwiecień 2015 r., jeszcze rządziła PO. Potem wybory wygrał PiS, ministrem obrony został Antoni Macierewicz, który powiedział: „Bądź moim pełnomocnikiem w sprawie śmigłowców”. I tak, krok po kroku, zaproponowano mi, bym włączył się w pracę w WZL w Łodzi, w których powstają właśnie helikoptery. I powiem pani, że z przyjemnością się zgodziłem”

Na pytanie redaktorki prowadzącej wywiad, czy to „Macierewicz pana mianował?”. Berczyński odpowiedział:

„Formalnie zostałem wybrany na prezesa rady nadzorczej”.

A więc człowiek, będąc byłym członkiem PZPR aż do swego wyjazdu z Polski, który następnie ponad trzydzieści lat żył poza swoją ojczyzną, a w tym czasie  miał pracować w amerykańskiej firmie przemysłu lotniczego Boeing (nie wiadomo tylko na jakim stanowisku on tam pracował i co de facto robił), nagle staje się głównym specem ds. wyjaśnienia katastrofy lotniczej rządowego samolotu TU-154 M, a następnie- po przejęciu władzy przez PiS i mianowaniu Antoniego Macierewicza na szefa MON, nagle trafia na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej WZL nr. 1 SA w Łodzi. I tam okazuje się był głównym rozdającym w sprawie utrąconego przez stronę polską przetargu na zakup od francuskiej firmy wojskowych helikopterów Caracal.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Berczy%C5%84ski

Ten też człowiek, będąc przewodniczącym komisji smoleńskiej, w tym samym wywiadzie, na zwróconą mu uwagę, że ostatnio opublikowany przez tą komisje sensacyjny film animowany, na którym jednoznacznie ukazano, że do katastrofy doprowadził zamach, Berczyński odpowiedział, iż:

„Bardzo pilnuję tego, by mówić, że nie jestem do końca pewny, że był zamach”.

No więc jak to jest, gdy z jednej strony komisja smoleńska pod jego kierunkiem publikuje i rozpowszechnia film, który ma dowodzić, że doszło do zamachu, a z drugiej strony nie ukrywa on swoich wątpliwości. A więc, czy osoba, która osobiście nadzorowała bardzo kosztowne doświadczenia i eksperymenty mające dowieść, że na pokładzie samolotu TU-154 M doszło do wybuchu, okazuje się, że ma wątpliwości, bo podjęte czynności w trakcie prac komisji na to nie wskazują. I jeśli już można mówić tu o jakimś zamachu, to tylko jako o hipotetycznej spekulacji myślowej, która nijak się ma do materialnych dowodów w tej sprawie.

Tak więc, nawet przy tak dużych pieniądzach jakie Antoni Macierewicz roztrwonił w celu udowodnienia, że przyczyną katastrofy samolotu TU-154 M był zamach, i jednocześnie przy wielkich wysiłkach zespołu „fachowców” jakich powołał on w celu potwierdzenia głoszonej przez niego tezy o zamachu, niestety nie udało się tego udowodnić. I jest to skandal, ale nie w sensie tym, że po tylu latach i przy takich wydatkach komisja doszła do tego o czym wspomniał wyżej Berczyński, ale ze względu na fakt, że w tym czasie społeczeństwo polskie było wodzone za nos przez politycznych hochsztaplerów, którzy postanowili na tym tragicznym wydarzeniu zbić swój kapitał polityczny. Co oczywiście nie tylko nie jest moralne, ale po prostu wstrętne, bo taka postawa przypisana jest hieną cmentarnym, a nie obnoszącym się swoim katolicyzmem (a nawet ultra-katolicyzmem) obłudnikom.

Dodam, że minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, zaprzeczył jakoby dr Wacław Berczyński miał uczestniczyć w czasie całorocznych negocjacji dotyczących prowadzonego przetargu na zakup helikopterów Caracal. Posunął się on nawet do tego, że na pytanie reportera z radia RMF FM o to czy wypowiedzi Berczyńskiego na temat jego własnej roli w przetargu na Caracale są „konfabulacją”, Morawiecki odpowiedział: „Myślę, że może to być coś podobnego. Trudno mi powiedzieć, co miał na myśli człowiek, którego kompletnie nie znam, nie widziałem, nie rozmawiałem i nie słyszałem, żeby cokolwiek się wypowiadał w tej kwestii”.

O czym to świadczy?

Otóż, o tym, że człowiek postawiony przez szefa MON stanowisko przewodniczącego komisji która ma wyjaśnić przyczyny katastrofy samolotu TU- 154 M, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku konfabuluje, o czym można było się chociażby przekonać podczas jego licznych wypowiedzi  na temat wyników badań komisji jak i swojego życiorysu jako wybitnego speca od wypadków lotniczych, a co nie miało żadnego odniesienia do rzeczywistości. I taki człowiek był przewodniczącym komisji, która miała przeprowadzić rzetelne badania w bardzo drażliwej i poważnej materii.
Nie daje to najlepszego świadectwa dla rządu i tych, którzy wybrali go na to stanowisko, a w świetle powyższego- zwykłego naciągacza. Stawia również pod znakiem zapytania jak wiarygodne są wnioski i badania przeprowadzone przez komisję, której przewodził taki człowiek. A przede wszystkim Antoniego Macierewicza, który był pomysłodawcą tej komisji i jej protektorem.

Dlatego też były minister obrony w koalicji PO-PSL Tomasz Siemoniak na swojej stronie na Twitterze zadał publiczne pytanie:

„Co na to prokuratura? Czy ludzie PiS są ponad prawem?”

Jak sądzę, pod rządami prawego i sprawiedliwego ministra sprawiedliwości i jednocześnie nad prokuratora- Zbigniewa Ziobry, który chce też zostać nad sędzią, nie ma szans na uzyskanie odpowiedzi na te retoryczne- jak na razie- pytania od powołanych do tego konstytucyjnie instytucji.

Natomiast pewne jest, że zawsze- wcześniej czy później- Szydło wyjdzie z worka.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1035116,komisja-smolenska-berczynski-wywiad.html,

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21672869,kolejna-dymisja-waclawa-berczynskiego-tym-razem-znika-z-rady.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby działania zbrojne wzdłuż linii styku w Donbasie ustabilizowały się na względnie niskim poziomie i główna aktywność wykazywana była w ostrzeliwaniu wzajemnych pozycji przez strony konfliktu. Cele cywilne na ogół były pomijane jako miejsca prowadzonego ostrzału.

I tak, w ciągu ostatniej na donieckim odcinku frontu doszło wczoraj do dwóch istotnych incydentów. Pierwszy miał miejsce w godzinach rannych, kiedy to ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał terenu donieckiej stacji uzdatniania wody w wyniku czego ponownie została uszkodzona doprowadzająca do niej prąd sieć energetyczna. Wzt. stacja uzdatniania wody wstrzymała pracę.

Mniej więcej w tym samym czasie na linii donieckie lotnisko-Spartakus doszło do walk. Ostrzeliwane też były obrzeża dzielnicy przemysłowej w Awdiejewce. Do incydentów tego typu dochodziło też w okolicy wsi Zajcewo na północnych obrzeżach Gorłówki oraz na wschód od Szirokino na południowym odcinku frontu donieckiego. W wyniku ostrzału Zajcewa został ranny cywil oraz częściowo uległ spaleniu dach domu jednorodzinnego, a całkowitemu spaleniu dwa drewniane budynki gospodarcze.

Poza tym na ługańskim odcinku frontu wciągu ostatniej doby ukraińscy żołnierze trzykrotnie naruszyli warunki zawieszenia broni prowadząc ostrzał przy użyciu opancerzony wozów bojowych, moździerzy kaliber 82 mm, działek przeciwlotniczych oraz wyrzutni pocisków przeciwpancernych, automatycznych wyrzutni granatów ASC i broni maszynowej. Ostrzelane zostały okolice miejscowości Łozowoje, Kalinowki i Żiełoboka. Łącznie na ostrzeliwany rejon spadło 8 pocisków moździerzowych oraz oddano około 100 serii z innych rodzajów broni.

Natomiast dwukrotnie, około godziny  00:30 i następnie 01:11, na przedmieściach Ługańska słychać było dość głośny odgłos wybuchu. Jak dotychczas nie wiadomo czym on był wywołany.

Jak poinformował rzecznik dowództwa Milicji Ludowej ŁRL Andrei Maroczko, po ostatnim wzmocnieniu garnizonu ukraińskich sił ATO w Stanicy Ługańskiej, przez odziały Gwardii narodowej, wzrosła liczba przestępstw w tym mieście.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę udostępniony przez służbę prasową sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną:

„Зведення прес-центру штабу АТО станом на 18.00 22 квітня 2017 року.
Російсько-терористичні підрозділи продовжують провокаційні обстріли позицій сил АТО.
З початку доби ворог 25 разів відкривав вогонь по опорних пунктах Збройних Сил України.
Епіцентром вогневого протистояння був Донецький напрямок. Так, з 82-міліметрових мінометів та з озброєння БМП ворог вів вогонь по позиціях поруч Луганського. З гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів противник бив по захисниках Авдіївки, шахти «Бутівка» та Кам’янки. Оборонців Зайцевого та Пісків ворог обстрілював з протитанкових гранатометів та стрілецької зброї. У районі шахти «Бутівка» діяли ворожі снайпери.
На Приморському напрямку, з мінометів калібру 82-мм ворог гатив по морських піхотинцях поблизу Широкиного. З гранатометів різних систем та кулеметів великих калібрів вів вогонь по захисниках Водяного, а з кулеметів та стрілецької зброї – по оборонцях Лебединського.
На Луганському напрямку, зі стрілецької зброї противник обстріляв опорні пункти в районі Валуйського.
Один військовослужбовець Збройних Сил України отримав поранення”.

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 23 квітня 2017 року.
Ситуація в районі проведення АТО залишається напруженою, але контрольованою Збройними Силами України. За минулу добу підрозділи російсько-окупаційних військ здійснили 46 обстрілів позицій українських захисників.
Найбільшу кількість збройних провокацій ворога було зафіксовано на Донецькому напрямку. Так, з мінометів калібру 82-мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів противник відкривав вогонь по опорних пунктах поблизу Авдіївки, шахти «Бутівка», Верхньоторецького та Луганського. По захисниках Зайцевого, Пісків та Кам’янки гатив з гранатометів та кулеметів великих калібрів. Озброєння БМП застосовував в районі населених пунктів Луганське та Зайцеве. Поблизу шахти «Бутівка» діяли ворожі снайпери.
На Приморському напрямку, вогнем мінометів калібру 82-мм противник накривав оборонців Широкиного та Марїнки. З озброєння БМП, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів ворог гатив по морських піхотинцях під Водяним. Кулемети великих калібрів застосував у районі Лебединського, а поблизу Тарамчука та Гнутового – стрілецьку зброю.
На Луганському напрямку, з великокаліберних кулеметів, мінометів калібрів 120-мм та 82-мм противник вів вогонь по позиціях поруч Катеринівки. Зі стрілецької зброї бив по опорних пунктах наших військ поблизу Станиці Луганської та Валуйського.
За минулу добу один військовослужбовець Збройних Сил України загинув, ще троє отримали поранення”.

***

Według oceny przywódcy DRL, Aleksandra Zacharczenki, losy dalszego wdrażania umowy mińskiej, bez względu na wynik wyborów we Francji, nie są zagrożone. Dodał on również, że jeśli nowo wybrany prezydent Francji będzie pozbawiony uprzedzeń wobec Rosji i leży mu na sercu interes swego kraju niż globalnych elit finansowych, to sytuacja na Ukrainie się zmieni. Nie dość tego będzie domagać się wywiązywania się przez rząd w Kijowie z podpisanym przez siebie porozumień mińskich. Jeśli natomiast prezydent Francji będzie figurantem wielkiej globalnej finansjery, to i tak pokojowy proces miński będzie musiał być wdrażany, tylko dochodzenie do niego się wydłuży.

***

I jeszcze na koniec kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie jego fragmentów bądź całości tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

83 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 23.04.2017r.- 787 dzień od nowego rozejmu.

   • O „stratach niebojowych” ciekawy artykuł w którym „dowódczyni” działonu moździerzowego z ukraińskiej 54 Brygady opowiada że sfałszowano przyczynę śmierci jej „narzyczonego” z tej samej jednostki. Według niej oficjalnie na poczatku napisano że miał zginąc podczas ‚samowolnie przeprowadzonego zwiadu” przez co rodzinie nie przysługiwały by żadne „kompensacje”. Jednak kiedy zaczeła „prywatne sledztwo” wyszło na to że ci na których opinię powoływano się w oficjalnym dokumencie, w tym jego bezpośredni przełożony, nic takiego nie napisali, a po tym jak zgłosiła ten fakt w wyzszym dowództwie, dokumenty zostały „poprawione’ na z „samowolnego zwiadu” na „wypad bojowy’…
    http://antikor.com.ua/articles/164143-komandir_minometnogo_rascheta_rasskazala_kak_gibelj_ee_parnja_pytalisj_vydatj_za_neboevye_poteri

    Polubione przez 3 ludzi

    • Mnie ten wypad bojowy „wypad bojowy” zastanawia. Czy to bynajmniej nie określenie próby ataku na linie separatystów 🙂
     Co do odszkodowań dla rodziny zmarłego żołnierza w strefie ATO to sprawa jest jasna, brak kasy. Odszkodowanie ma wynosić 500 minimalnych pensji. W okresie 2014-2015 było to około 600 TYSIĘCY hrywien. Ponadto każdy ranny ciężko ranny miał otrzymać kilkaset tysięcy hrywien. W tym okresie OFICJALNIE śmierć poniosło ponad 2000 żołnierzy a 8 tysięcy zostało rannych. a na zaspokojenie roszczeń rodzin przekazano 1 mld hrywien, czyli… mniej niż suma roszczeń .

     Polubione przez 5 ludzi

 1. Rada Miejska Kijowa w czwartek postanowiła zwrócić się do Rady Najwyższej Ukrainy i Gabinetu Ministrów z prośbą o wzmocnienie odpowiedzialności za palenie wyrobów tytoniowych i fajek wodnych w niedozwolonych miejscach – informuje służba prasowa Rady Miejskiej.
  „Proponujemy ustanowić odpowiedzialność dla osób fizycznych na poziomie 17 tys. hrywien, a w odniesieniu do osób prawnych maksymalna kwota wyniesie 20 tysięcy.
  http://kmr.gov.ua/uk/content/kyyivrada-proponuye-zbilshyty-shtrafy-za-kurinnya-u-zaboronenyh-miscyah-u-50-100-raziv
  Komentarz: Kolejny sposób na zapchanie dziury budżetowej w miejskiej kasie. Kary są rażąco wysokie jeśli popatrzy się na zarobki Ukraińców. Ponadto, coś czuje ,że tylko „wybrane” lokale będą nawiedzana przez stróżów porządku.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. O Projekcie via Carpatia (wersja ukraińska) jeszcze raz.
  Były minister Polski, Pan Nowak wypowiedział się na temat szybkiego połączenia drogowego pomiędzy Odessą ,a Gdańskiem. Według szefa „Ukrawtodoru” połączenie te jest bardzo perspektywiczne i możliwe do zrealizowania, poprzez remont obecnych tras na Ukrainie. Stosowne środki mają zostać wyasygnowane w przyszłym roku.
  http://interfax.com.ua/news/economic/416804.html
  Komentarz: To dobra wiadomość, kilka tygodni temu podawałem na forum info, ze „Ukrawtodor” poszukuje $$$ na nowe inwestycje. Środki miał przekazać Bank Światowy(?) i… Polska. To, że inwestycja została przełożona świadczy o tym, że środki te nie zostały uzyskane (polski rząd nie zatwierdził kolejnej „pożyczki”).

  Polubione przez 4 ludzi

  • Jedyny „polski specjalista” z prawdziwego zdarzenia, który odwala tam faktycznie „dobra robotę” i przy tym nie boi sie tym łachudrom pokazać że ma „cojones” to pan Wojciech Balczun. Co ciekawe przy ostatnich jego „potyczkach”z e swoim „nominalnym” szefem , czyli ministrem infrastruktury Omeljanem, ukraińscy internauci gremialnie popierali jego stanowisko, a nie własnego, jakby nie było, rodaka…

   Polubione przez 3 ludzi

 3. W ciągu pięciu lat Ukrzaliznycia zainwestuje w tabor 86 mld hrywien – poinformował o tym podczas Infrastrukturalnego Forum członek zarządu Kolei Ukraińskich Ireneusz Wasilewski
  http://wschodnik.pl/biznes/item/11190-ukrzaliznycia-w-ciagu-pieciu-lat-zainwestuje-w-tabor-86-mld-hrywien.html
  Komentarz: Środki na inwestycje, mają pochodzić miedzy innymi z podniesienia taryf za przewozy. Planowane jest uzyskanie z tego tytułu 262 mln dolarów ( 7 mld hrywien) tylko w tym roku.
  https://www.unian.info/economics/1887774-ukrzaliznytsia-expects-about-us262-mln-from-rise-in-freight-rates.html
  Problem w tym, że ewentualne zyski koncernu są związane z ukraińskim eksportem zboża i stali. Jeśli eksport się zawali zyski będą dużo niższe niż zakładano.

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Szykują się niezłe jaja! Strona ukraińska chce przedstawić w Miedzynarodowym Trybunale w Hadze przedstawić „dowody’ zebrane przez (p)oślicę PiS Gosiewską podczas jej „alkoholowych eskapad” na Donbasie. Szykuje się niezła kompromitacja, bo przypominam ze sam zauważyłem tam kilka zdjęć które rzekomo miały pzredstawić”znęcanie sie separatystów nad ukraińskimi jeńcami”, a w rzeczywistosci przedstawiały sytuacje odwrotną…
  http://antikor.com.ua/articles/163999-doklad_poljskogo_deputata_v_gaage_stanet_dokazateljnym_materialom_protiv_kremlja_v_tribunale
  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Oi6ktkpTURBXy83NWI4NWNmZWJlMDIyMTgwNzU4ZTg1OGRmZmMyNTkzMi5qcGeRkwIAzQHk

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Na drodze do nowej „tyranii”? Czołowy „ukraiński” lider opozycji, czyli były Prezydent Gruzji saakaszwili określił tworzony przez siebie ruch polityczny jako „NOWA PARTIĘ REGIONÓW Z IDEOLOGIA PROEUROPEJSKĄ”…
  http://nv.ua/ukraine/politics/saakashvili-o-svoej-novoj-politsile-eto-budet-takaja-sebe-partija-regionov-no-s-evropejskoj-ideologiej-1012449.html
  ps. I trzeba było starą „Partie Regionów” rozwalać i wszczynac wojnę domowa, wystarczyło przecież wygrac wewnątrzpartyjne wybory…

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Władze Rzeczypospolitej Polskiej powinny uznać i potępić akcję Wisła.
  – Podkreśliła w swoim wystąpieniu przewodnicząca Komitetu Rady Najwyższej do spraw zagranicznych Hanna Hopko podczas okrągłego stołu w Ukrinformie.
  http://wschodnik.pl/polityka/item/11185-polskie-wladze-powinny-uznac-i-potepic-akcje-wisla-hopko.html
  Komentarz: Pani chyba nie zechciała nawet zapoznać się z informacjami na temat akcji i przesiedleń ZARÓWNO Polaków i Ukraińców w latach powojennych.
  za ciocią wiki…
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_„Wisła”
  W 1990 Akcję „Wisła” potępił Senat Rzeczypospolitej Polskiej.
  W 2002 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski wyraził ubolewanie z powodu przeprowadzenia tej akcji.
  27 lutego 2007 Prezydent Polski Lech Kaczyński i Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko we wspólnym oświadczeniu potępili akcję „Wisła” i stwierdzili, że była ona sprzeczna z podstawowymi prawami człowieka. Prezydent Juszczenko stwierdził 27 kwietnia 2007, iż „winowajcą tej operacji był totalitarny reżim komunistyczny”
  Pani Hopko zapewne wystosowała ten apel, bo chce odszkodowania dla Ukraińców wysiedlonych z terenów Polski, I ja jestem nawet ZA tym by takie odszkodowanie wypłacić, ale dopiero po tym jak rząd w Kijowie wypłaci rekompenstaę Polakom którzy zostali wysiedleni z Kresów, a których było KILKAKROTNIE więcej niż Ukraińców przesiedlonych w czasie Akcji „Wisła”.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysiedlenie_Polaków_z_Kresów_Wschodnich_1944–1946

  Polubione przez 4 ludzi

  • Wychodzi na to ,że wszyscy polscy politycy plują sobie w brodę, za opiekę nad dziadostwem ukraińskim i obdarowanie ich obywatelstwem polskim, czego skutki odczuwamy tu i teraz , bo na tej bazie rozwinęła się i prężnie działa V-ta kolumna banderowska !! Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić .Pozdrawiam .

   Polubione przez 3 ludzi

 7. Ukraina „europejskim centrum nielegalnego handlu ludzkimi narządami”. Na podparyskim lotnisku Orly francuska policja oraz służby celne zatrzymały „ładunek’ oficjalnie instrumentów muzycznych, który jak sie okazało był „przykrywką” dla transportu „ludzkich cześci zamiennych”. podejrzenie francuskich służb wzbudziły dokumenty w których nadawca był SZPITAL WOJSKOWY W DNIEPRZE (!), a odbiorcą Arabia Saudyjska…
  https://aftershock.news/?q=node/512724
  ‚Bojców ATO”, czyli osławione „cyborgi’ zamiast leczyć to wyprzedają na „części”…

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Bloger z Doniecka Denis Selezniow o tym jak obywatele „wolnej i demokratycznej” Ukrainy będą „rekompensować” straty jakie poniósł ukraiński oligarcha Achmetow w wyniku tzw. blokady Donbasu oraz „nacjonalizacji” jego majatku na terytorium republik noworosyjskich. Według Selezniowa, Achmetow „odbije” sobie straty (idące w miliardy hrywien) poprzez należące do niego przedsiębiorstwo energetyczne DTEK które praktycznie zmonopolizowało dostarczanie energii elektrycznej do ukraińskich przedsiebiorstw oraz zwykłych odbiorców;
  http://www.politnavigator.net/naselenie-ukrainy-zaplatit-za-blokadu-donbassa-akhmetov-opyat-v-shokolade.html
  PŁACZ I PŁAĆ GŁUPI UKRAIŃCU 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Kolejny ‚owoc” wydała tzw. blokada Donbasu. Kombinat metalurgiczny w Dnieprze (zatrudniajacy ponad dziesięć tysięcy osób) który musiał wstrzymać swoja produkcję z powodu tzw. blokady Donbasu ogłosił ze poszukuje chętnych do zakupu tego co zdązył jeszcze wyprodukować, środki z tego uzyskane mają pokryć zobowiązania finansowe wobec pracowników. jezlei ich nie wystarczy dyrekcja przedsiębiorstwa zapowiada że zacznie wyprzedawać jego majątek…
  https://pohnews.org/21165-dneprovskii-metkombinat-soboi-rasschitaetsya-s-dolgami-po-zarplate

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Rosyjską piosenkarke Lolicie Miljawskiej ukraińskie słuzby nie przepuściły na terytorium dokąd jechała by odwiedzić chorego syna znajdujacego się w Konotopie. Powodem dla którego wyproszono ją z jadącego do Konotop pociągu było to że w 2015 roku wystepowała na „okupowanym” (wg Kijowa) Krymie;
  http://360tv.ru/news/lolite-zapretili-navestit-bolnogo-rebenka-na-ukraine-106501/?utm_medium=source&utm_source=rnews
  A swego czasu owa artystka przechwalał sie w ukraińskiej tv jak to „zajmuje się dojeniem [z pieniędzy] Moskali’…
  >https://www.youtube.com/watch?v=8_4idKKNayA

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Działająca na Ukrainie Misja Monitoringowa OBWE ostrzegła, że: planowane przez prorosyjskich separatystów na 9 maja parady połączone z pokazem uzbrojenia i sprzętu wojskowego będą oznaczały złamanie mińskich porozumień w sprawie Donbasu.
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/ukraina-obwe-ostrzega-separatystów-przed-organizowaniem-parady-9-maja/ar-BBA93im
  Komentarz: Parada wojskowa w mieście to złamanie postanowień Mińsk-2, ale ostrzał obiektów cywilnych już nie 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

  • „Parada wojskowa w mieście to złamanie postanowień Mińsk-2, ale ostrzał obiektów cywilnych już nie 🙂”- w tym rzecz.
   Jak widać koszer demokracja przykłada różne miary do tego samego, gdy ma w tym interes.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Poziom ZIDIOCENIA, ZAKŁAMANIA oraz HIPOKRYZJI tzw. organizacji medzynarodowych broniących praw człowieka itp na Ukrainie osiągnął już chyba „szczyty Himalajów”. Jeden ‚artysta” pier.oli że trzeba innojęzycznych obywateli Ukrainy umieszczac w gettach, następny brukuje drogi macewami z cmentarza żydowskiego (jak za Hitlera!), po całym kraju buszują bandy neonazistów publicznie deklarujące „miłość do Adolfa” i „obdziarane” od stóp do głów w swastyki, i co na to tzw. obrońcy praw człowieka z „tęczowego” Zachodu?

    Polubione przez 3 ludzi

 12. Ciekawy artykuł z portalu forsal (biznesowy).
  W którym to autor stwierdza, ze separatystyczne republiki coraz bardziej oddalają się od Ukrainy, głownie poprzez zakulisowe działania FR. W artykule nie podano, że działania „Kijowa” (min blokada ekonomiczna) również powodują osłabienie się więzi ekonomicznych społecznych itd itp.
  http://forsal.pl/artykuly/1036348,czas-gra-na-korzysc-kremla-rosja-coraz-bardziej-oddziela-donbas-od-ukrainy.html

  Polubione przez 5 ludzi

 13. OT z Syrii
  Wojska rządowe Syryjskiej Republiki Arabskiej przy wsparciu sił sojuszniczych wyparły terrorystów z miasta Halfaja na północy prowincji Hama, które było największym przyczółkiem organizacji terrorystycznej Dżabhat an-Nusra w tej części Syrii – poinformowało Ria Novosti kompetentne źródło na miejscu wydarzeń.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704235310495-syria-hama-rozbicie-bazy-terrorystow-sputnik/

  Polubione przez 3 ludzi

 14. W obwodzie kijowskim policja uwolniła kolejnego juz biznesmena porwanego dla okupu (porywacze żądali 100.000 $). Zatrzymano własciciela domu w którym przetrzymywany był porwany biznesmen;
  https://strana.ua/news/67237-v-kievskoj-obl-policiya-osvobodila-biznesmena-iz-zatocheniya.html
  Dla przypomnienia, niedawno uwolniono porwanego dla okupu jeszcze latem zeszłego roku dyrektora jednego z departamentów ukraińskich kolei państwowych.

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Mediomatoły.pl znowu w ‚akcji”, czyli pod Ługańskiem „wybuchł samochód misji OBWE”, w rzeczywistości najechał na „minę” oraz „zginął Brytyjczyk”, w rzeczywistosci obywatel USA…
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/doradca-szefa-ukrainskiego-msw-w-wybuchu-samochodu-obwe-zginal-brytyjczyk/979qzbb
  http://www.interfax.ru/world/559660
  Ale co się dziwić jak w tym pożal się boże „artykule” powołują się na informacje od znanego ukraińskiego MITOMANA Antona (ps. Antonina) Heraszczenkę…

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.