Wojna domowa na Ukrainie 29.04.2017r.- 793 dzień od nowego rozejmu.


Demontaż pomnika wystawionego ku czci zbrodniczej organizacji zbrojnej UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu.

 

Jak było wcześniej do przewidzenia- znając dokonania w tym zakresie obecnego szefa MON Antoniego Macierewicza, szumnie zapowiadane zaopatrzenie sił WOT w tysiące dronów masowego rażenia, skończyło się tylko czczą obietnicą propagandową.

 

 

Wiadomo, że (o czym kilkakrotnie tu już na tym blogu pisałem) Antoni Macierewicz od wielu miesięcy zapowiadał, że Ministerstwo Obrony Narodowej kupi dla wojska „tysiące dronów”. Jednak niedawno unieważniono jedyny przetarg na zakup tych urządzeń, który był już w końcowej fazie. Resort obrony zmienia zdanie i nie chce jednak kupić bezzałogowców. Pozostałe zaś, również szumnie zapowiadane wcześniej  przetargi na zakup sprzętu dla WOT są nadal tylko w fazie analityczno – koncepcyjnej.

Przypomnę, że obecne ostępowanie przetargowe na zakup dronów za 4,9 miliona złotych zostało unieważnione, choć w listopadzie 2016 roku Antoni Macierewicz obiecał, że resort zamierza kupić tyle tych urządzeń, ile będzie potrzebne do działania poszczególnych formacji:

„Ta broń, jeżeli chodzi o drony, jest bronią masową. Jej skuteczność zależy od masowości, więc mówimy o tysiącach egzemplarzy” – obiecywał w listopadzie 2016 roku Antoni Macierewicz.

Czy teraz MON rezygnuje z tego pomysłu, czy przekłada go w czasie? Tego na razie nie wiadomo, bo na stronie resortu widnieje lakoniczna informacja na temat jego anulowania.

Tak więc zamiast obiecywanego zakupu tysięcy dronów, które miałby być „bronią masowego rażenia” dla WOT…..podniesiono wynagrodzenia dla pracowników wojska, w bieżącym roku aż o 110 mln złotych.

http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/wzrosna-pensje-pracownikow-wojska-m2017-04-28/

W zalinkowanym komentarzu MON można znaleźć tabele ilustrującą jak wysoka ma być ta podwyżka.

Interesujący jest problem, dlaczego z jednej strony MON żałuje tylko 4,6 mln złotych (co stanowiłoby tylko jednorazowy wydatek) na odpowiednie wyposażenie w sprzęt wojskowy żołnierzy WOT, a z drugiej strony przekazuje aż 110 mln złotych rocznie na kolejne podwyżki dla pracowników wojska?

Otóż, odpowiedź na ten dylemat jest bardzo prosta: brakuje chętnych do WOT 🙂

Dlatego też, w mediach, a szczególnie w tych które podlegają bezpośrednio MON, a także medialnych propagandówek PiS, nie ma ani jednego słowa na temat zakończonych tydzień temu pierwszych ćwiczeń ochotników do WOT. Nie dziwi taka strusia postawa, bo oglądając zdjęcia ze zgrupowań pierwszych „brygad” WOT, osobiście przekonałem się, że zainteresowanie bycia weekendowym żołnierzem Macierewicza jest znikome.

To też jest przyczyną, że szef MON postanowił nagle, w tym roku budżetowym, gdy już został ustalony poziom wydatków na WOT, podjąć decyzję o sformowaniu dwóch kolejnych brygad, o czym poinformowano w komunikacie MON (24 kwietnia br.) zatytułowanym „Dobra wiadomość dla kandydatów WOT”.

http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/dobra-wiadomosc-dla-kandydatow-wot-a2017-04-24/

Chyba według służby propagandowej szefa MON, ta „dobra wiadomość” ma stanowić dokładnie tako samo niczym nie poparte zaklęcie jak „dobra zmiana” dla Polski w wykonaniu rządów PiS 🙂

Dlaczego tak sądzę?

Otóż, decyzja podjęta przez Antoniego Macierewicza o sformowaniu o rok wcześniej dwóch kolejnych brygad WOT, tj. w województwie śląskim i wielkopolskim, wynika z tego faktu, że już wiadomo jest, iż z braku odpowiedniej liczby chętnych na etat weekendowego żołnierza w formowanych obecnie trzech brygadach we wschodniej Polsce, a więc w województwach: podlaskim, lubelskim i podkarpackim, zakończy się w tym roku fiaskiem i zakładany plan pozyskania odpowiedniej ilości ochotników zakończył się fiaskiem. A więc aby zagospodarować przeznaczone na ten cel fundusze w budżecie MON postanowiono sformować kolejne dwie brygady w zachodniej części Polski. Licząc na to, że a nuż   może tam się znajdzie większa liczba chętnych do wstąpienia do WOT?

Niestety, ale są to płoche nadzieje, bo jeśli chodzi o płodzenie dzieci, a następnie branie za sztukę po +500 złotych miesięcznie, przez 18 lat, to chętnych nie będzie nigdy w tym kraju strukturalnej biedy nigdy brakowało. Natomiast tam, gdzie za niewysoki datek, ktoś miałby nadstawiać swój kark w imię niewiadomych interesów, a do tego być 24 h/dobę dyspozycyjnym i poświęcać swoje weekendy, to już takich należy ze świecą szukać.

Poza tym, jak to się ma do koszernej dbałości, z którą obnosi się PiS, o to aby Polacy na łonie rodzinnym mięli prawo do wspólnego wypoczynku w niedziele?

Przecież, weekendowe ćwiczenia planowanego stanu  54 tysięcy żołnierzy WOT, temu jawnie zaprzeczają 🙂 🙂 🙂

TOWARZYSZE i TOWARZYSZKI Z PiS, ZAPĘDZILIŚCIE SIĘ SAMI W KOZI RÓG!!!!!

Bo jak że nazwać wasze deklaracje z tym co z drugiej strony robicie?

Jeżeli sądzicie, co kiedyś ujawnił wasz lider, a obecny szef radio-komitetu- Jacek Kurski, „ciemny lud to kupi”. Niestety, jak pokazał już efekt naboru chętnych do WOT- naród nie wszystko kupi.

I to niech zapamiętają funkcjonariusze nie tylko tej formacji, która obecnie dorwała się do władzy w tym pięknym, ale nieszczęsnym kraju.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu ukraińskie siły ATO zwiększyły natężenie wrogich działań militarnych wobec DRL.

I tak, w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii, czołgów, moździerzy oraz opancerzonych wozów bojowych, a także granatników i ręcznej broni maszynowej, 53 razy przeprowadzili ostrzał terytorium znajdującego się pod kontrolą władz DRL. W tym czasie zostało ostrzelanych 18 miejscowości lub ich okolic.

W wyniku tego ostrzału, późną nocą, został ranny w Gorłówce 37-letni cywil. Ofiara skierowana została do szpitala, gdzie stwierdzono obrażenia o średnim stopniu nasilenia.

Jeśli chodzi o ługański odcinek frontu, to bardzo wyraźnie widoczna jest w ciągu ostatnich dni eskalacja konfliktu prowokowanego przez ukraińskie siły ATO.

I tak, w ciągu ostatniej doby ukraińscy żołnierze, aż 10 razy naruszyli warunki zawieszenia broni prowadząc ostrzał przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych i wyrzutni pocisków przeciwpancernych, a także różnego typu granatników i broni maszynowej, na stanowiska obronne sił Milicji Ludowej ŁRL oraz na cele cywilne.

Ostrzał ten prowadzony był w rejonie przedmieść Pierwomajska oraz wsi Dołgoje, Frunze, Ałmaznoje i Wiesiełogorowki, a także pomnika Kniazia Igora koło mostu łączącego drogi z Ługańska do Stanicy Ługańskiej. Ofiar wśród ludności cywilnej nie zgłoszono.

Poza tym, w dniu wczorajszym w okolicy wsi Kadijewki (50 km na zachód od Ługańska) ponownie został ostrzelany przez ukraińskich żołnierzy patrol misji obserwacyjnej ukraińsko-rosyjskiego Centrum Kontroli i Koordynacji ds. Konfliktu w Donbasie. Moździerz wystrzelony ze strony ukraińskiej wybuchł około 50 metrów od samochodu, którym jechali obserwatorzy CKiKK w Donbasie.

Jak poinformował na wczorajszej konferencji prasowej rzecznik dowództwa sił Milicji Ludowej ŁRL, major Andriej Maroczko, że służby wywiadowcze republiki mają dowody zdjęciowe na to szkolenie ukraińskich żołnierzy ATO w zakresie dywersji przez instruktorów NATO. Szkolenie to, na bazie polskich najemników pochodzenie ukraińskiego, ma mieć miejsce w miejscowości Nowoajdar i mają go prowadzić instruktorzy wojskowi m.in. z Polski i Estonii, na bazie polskich najemników.

„W chwili obecnej zidentyfikowaliśmy tożsamość praktycznie wszystkich ukraińskich dywersantów” – powiedział major Andriej Maroczko.

 

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę dotyczący sytuacji wzdłuż linii styku w tzw. strefie działań antyterrorystycznych (ATO) w Donbasie udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa ATO:

„Зведення прес-центру штабу АТО станом на 18.00 28 квітня 2017 року.
Російсько-окупаційні війська продовжують обстріли позицій Сил АТО. З початку доби ворог 31 раз відкривав вогонь по опорних пунктах Збройних Сил України.
На Приморському напрямку, вогнем мінометів калібру 120-мм та 82-мм, зенітних установок ЗУ-23-2 та гранатометів різних систем противник накривав опорні пункти в районі Красногорівки. З озброєння БМП, протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї бив по морських піхотинцях поблизу Павлополя та Водяного. Морських піхотинців поруч Широкиного обстрілював з озброєння БМП та БТР. З кулеметів великих калібрів гатив по оборонцях Гнутового.
На Донецькому напрямку, з мінометів калібру 120-мм та 82-мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів противник вів вогонь по захисниках Авдіївки. З мінометів калібру 120-мм та 82-мм бив по опорних пунктах поблизу населеного пункту Луганське. З протитанкових гранатометів противник обстрілював позиції поблизу Зайцевого, крім того, тут діяли ворожі снайпери.
На Луганському напрямку, зі 120-міліметрових мінометів підрозділи російсько-окупаційних військ били по позиціях поруч населеного пункту Нижнє, а з мінометів калібру 82-мм по опорних пунктах поблизу Новотошківки. З автоматичних гранатометів ворог накривав захисників Кримського, а з кулеметів великих калібрів – оборонців Попасної.
В окремих випадках, коли виникала безпосередня загроза життю і здоров’ю військовослужбовців, командири приймали рішення на адекватне відкриття вогню у відповідь.
Два військовослужбовці Збройних Сил України загинули, ще п’ять захисників отримали поранення”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 29 квітня 2017 року.
Ситуація в районі проведення АТО загострилася. За минулу добу російсько-окупаційні війська 70 разів обстріляли позиції Збройних Сил України.
На Приморському напрямку, вогнем мінометів калібру 120-мм та 82-мм, зенітних установок ЗУ-23-2 та гранатометів різних систем противник накривав опорні пункти в районі Красногорівки. Міномети калібру 120-мм та 82-мм, озброєння БМП, гранатомети, кулемети великих калібрів та стрілецьку зброю ворог застосовував по позиціях поблизу Водяного. По оборонцях Гнутового противник гатив з 82-міліметрових мінометів, озброєння БМП та кулеметів великих калібрів. Морських піхотинців поблизу Павлополя ворог обстрілював з озброєння БМП, протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а поруч Широкиного – з озброєння БМП та БТР. По позиціях під Лебединським та Старогнатівкою вів вогонь з великокаліберних кулеметів, а по опорних пунктах поблизу Талаківки та Новотроїцького – з під ствольних гранатометів та стрілецької зброї.
На Донецькому напрямку, з артилерії калібру 152-мм, зенітних установок ЗУ-23-2, мінометів калібру 120-мм та 82-мм, гранатометів та кулеметів великих калібрів противник гатив по опорних пунктах поруч Троїцького. Міномети калібру 120-мм та 82-мм, гранатомети різних систем та великокаліберні кулемети противник застосовував по позиціях поблизу Авдіївки. З мінометів калібру 120-мм та 82-мм бив по опорних пунктах поблизу Луганського. Зі 120-міліметрових мінометів, озброєння БМП, гранатометів та кулеметів великих калібрів ворог вів вогонь по захисниках населеного пункту Піски, а з 82-міліметрових мінометів, протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів – по оборонцях Верхньоторецького. З протитанкових гранатометів обстрілював позиції поблизу Зайцевого, крім того, на даній ділянці діяли ворожі снайпери.
На Луганському напрямку, по позиціях поруч Новозванівки противник застосовував артилерію калібру 122-мм, гранатомети та великокаліберні кулемети. Вогнем мінометів калібру 120-мм, гранатометів різних систем та кулеметів великих калібрів ворог накривав оборонців Новоолександрівки, а з 82-міліметрових мінометів гатив по захисниках Новотошківки. Зі 120-міліметрових мінометів підрозділи російсько-окупаційних військ били по опорних пунктах поруч населених пунктів Оріхове, Нижнє та Катеринівка. З гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів обстрілював захисників Попасної, станиці Луганської та Валуйського, а з автоматичних гранатометів – оборонців Кримського.
В окремих випадках, коли виникала безпосередня загроза життю і здоров’ю військовослужбовців, командири приймали рішення на адекватне відкриття вогню у відповідь.
За минулу добу двоє військовослужбовців Збройних Сил України загинули, ще шестеро – отримали поранення”.

 

Na koniec tego wątku, trzy filmy dokumentujące skutki ukraińskiego ostrzału wsi Makiejewki:

 

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Skutki wczorajszego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy wsi Makiejewka.

 

Charczyńsk- dwa dni temu (w czwartek 27 kwietnia br.) przywódca DRL Aleksander Zacharczenko uczestniczył w uroczystym otwarciu przedsiębiorstwa produkcji lin „Silur”.

 

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

Banderowska „demokracja”, która ma stanowić wzorzec doskonałości dla jej europejskiej odpowiedniczki, w tym oczywiście w IV RP (cztery kolejne filmy poniżej):

*

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, całości lub fragmentów powyższego tekstu,  tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

113 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 29.04.2017r.- 793 dzień od nowego rozejmu.

 1. Małpa z brzytwą na kontrakcie
  Pytanie, które pozostaje otwartym jest takie: na ile Antoni Macierewicz zdaje sobie sprawę z faktu, iż Prezes powierzył mu rolę małpy z brzytwą? Czy było to między nimi ustalone od początku, czy też Kaczyński wpuścił Macierewicza w MON, kołysząc mu jaja zapewnieniami, iż Polska na niego liczy — ale zapomniał nadmienić, iż żółte papiery wiecznego łowcy szpiegów ułatwią Prezesowi Polski zdystansowanie się od działań, które także wyborcy PiS mogą postrzegać jako wymierzone w polski mundur, naszą dumę i chlubę?
  A także — idąc głębiej — jeśli nawet Macierewicz zaczynał swoją misję ze świadomością kamikadze, czy przypadkiem nie zdążył uwierzyć w swoją siłę sprawczą i polityczną samodzielność? Jego ostatnie wystąpienia zdają się na to wskazywać.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201704035155202-Malpa-z-brzytwa-na-kontrakcie-Agnieszka-Wolk-Laniewska/

  PS…………………………
  Andrzej Urban·
  PRZEMÓWIENIE ŁAWROWA DO POLAKÓW : Oczywiście… mozecie ściągnąć sobie obce wojska pod naszą granicę,nastawiać rakiet ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie.. to „wasz wybór” 🙂 ..ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje,co ma w zwyczaju czynić pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją,co by nie dziwiło.. 🙂 lub gdyby pusta rakieta nami : „kakaja reakcja” „przypadkiem”spadła choćby metr na naszą stronę..to wiedzcie..,że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „Amerykanie nas oszukaaaaali”…Między Odrą , a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie,nie będzie komu was łopatami zgarniać,nie dowiecie się nawet kto zaczął,a kto wygrał nie dowiecie się z pewnością..Powstanie nowa kraina..Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior..nnnnno….Nie będzie ganiania z kałachami po lasach..zabawy w chowanego,oooo.. nieeee..błysk wiaterek i już was nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają..W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk..ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji..w kosmicznych skafandrach…Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie,że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK Europy jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy , miejsce pierwszego starcia..”Samobójczy Opóżniacz” byle jak najdalej Ameryki,jak najbliżej głupich polax. ? Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niżli te wojskowe a mianowicie : Ile m 2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys.mieszkańców ile ich jest budowanych rocznie…hę ? Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić,tylko dzień w dzień szczują na nas,chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ? To ja wam to powiem kochani:0,93m2 schronu /100 tys..Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200 m pod ziemią,albo czmychnie na Bliski Wschód , albo na Hawaje..a co z wami..co z wami koledzy liuby myje.. pytam was ?
  http://wpolityce.pl/…/292817-redzikowo-inauguracja-budowy-t…

  Jak mówił Macierewicz, to ważny dzień. Podkreślali to zresztą wszyscy panowie, którzy przed chwilą skierowali do nas swoje słowa. To ważny dzień, bo to dzień, w którym rozpoczyna się kolejny etap wzmocnienia bezpieczeństwa Europy, w tym Polski. Wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, bo choć ten system obrony antyrakietowej, który będzie tutaj w bazie w Redzikowie zainstalowany, system armi iUSA, bronił przed rakietami lecącymi dalej na Zachód Europy i taki jest jego główny cel, to będzie jednak rozmieszczony w naszym kraju, będzie elementem infrastruktury USAi NATO. Chcę to podkreślić z całą mocą, bo będzie to infrastruktura stała. Polacy sa żywa tarcza dla ochorny zachodu i USA
  Jeden pocisk typu Iskander wystarczy, by obrócić w pył duży, mieszkalny blok. Jeśli jest uzbrojony w głowicę nuklearną – zrównuje z ziemią miasto. Rosjanie rozmieścili w ostatnich miesiącach takie rakiety w obwodzie kaliningradzkim, zagrażając całemu terytorium Polski. Zobacz film, na którym widać Iskandera w akcji.
  http://wiadomosci.onet.pl/…/makarow-kontrposuniecia-r…/r73z8

  Polubione przez 1 osoba

 2. Tymczasem strona rosyjska poinformowała że budowa linii kolejowej, dzięki której rosyjska kolei nie będzie musiała przejeżdżać przez terytorium Ukrainy zakończy sie juz 1 sierpnia tego roku i wtedy tez maja nią ruszyć pierwsze składy, na razie w „niepełnym wymiarze”;
  http://www.interfax.ru/russia/560576
  Ps. I się doskakały, nie będzie rur z gazem i ropa z Rosji, Rosja nałożyła nawet opłaty za wjazd na Ukraine, a teraz jeszcze pociągi z Rosji ich będą omijać…
  „Zemsta najlepiej smakuje na zimno”

  Polubione przez 2 ludzi

  • To jest katastrofa dla ukraińskiej gospodarki. To tak, jakby Polska zerwała wszelkie relacje handlowe z Niemcami. Ukraińska gospodarka istniała dzięki FR, dzięki tanim surowcom jakie otrzymywała z FR i dzięki ogromnemu rynkowi zbytu.
   Obecnie, by przetrwać ukraińska gospodarka MUSI znaleźć nowe rynki zbytu na swoje towary, a to jest bardzo trudne (przykład polscy sadownicy), a ponadto unowocześnić swoją bazę przemysłową ( bez tanich surowców z Rosji nie da się utrzymać konkurencyjnych cen towarów). Jednak ukraińskie przedsiębiorstwa nie mają na modernizację środków, a zagraniczni inwestorzy nie są skorzy do inwestowania w kraju przeżartym korupcją więc jest jak to się mówi „pozamiatane”.
   Wzrost PKB jest możliwy (dobra koniunktura gospodarcza trwa) jednak za kilka lat bez realnych reform ( i nie mówię tu o zaleceniach MFW) znowu nadejdzie kryzys i spadek gospodarczy.

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Artyści z litewskiego zespołu, który ma wystąpić na tegorocznym finale EUROWIZJI w Kijowie, ubezpieczyli sie na sume ponad 3 milionów euro (!), jak poinformowali przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej w której to zrobili „z powodu ogromnego stresu i konkurencji oraz wielu problemów organizacyjnych’…
  https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/1003723/litovskikh_artistov_pieried_ievrovidieniiem_v_kiievie_zastrakhovali_na_3_mln_ievro

  Polubione przez 1 osoba

    • Tak na marginesie to ciekawa sprawa z tą nazwą „Wilcy”, bo onegdaj tak określano związek dumnych i wojowniczych plemion Słowian połabskich, czyli Luciców – Wieletów. Niby oni byli „obrońcami starej wiary przodków” przeciwko chrześcijaństwu, atak się dziwnie składa że jak wojowali z naszymi przodkami Polanami to zawsze stali po stronie chrześcijańskich germańskich Sasów. Tak było m.in gdy szli w ramię w ramię z Wichmanem saskim banita – buntownikiem, krewnym ówczesnego „cesarza rzymskiego” (czyli faktycznie władcy germańskich Sasów) który zamordował „brata mieszkowego” ( jednego z braci Mieszka I), a później wspólnie z kolejnym „cesarzem rzymskim” uczestniczyli w doprowadzeniu do rozbicia i upadku „pierwszego” Królestwa Polskiego stworzonego przez Bolesława Chrobrego, za rządów jego syna i następcy Mieszka II. Ale „los spotkał ich smutny” sami zostali wynarodowieni i zgermanizowani przez własnych władców, potomków ich własnego księcia (kniezia) Niklota, którzy stali sie książętami germańskiej Meklemburgii…

     Polubione przez 2 ludzi

 4. Takie rzeczy tylko na Ukrainie. W jednej z miejscowości obwodu charkowskiego, polewaczka, czyli samochód ze zbiornikiem na wodę oraz urządzeniem do polewania i zmywania uli, rozjechała pieszego, którym okazał się byc burmistrz tejze miejscowości! Podobno do wypadku doszło dlatego że w polewaczce nie zaciągnięto hamulca…
  http://atn.ua/proisshestviya/mera-dergachey-pereehal-gruzovik-muzhchina-umer-po-doroge-v-bolnicu

  Polubione przez 1 osoba

 5. Francuska firma ‚Auchan’ którą Ukraina oskrażyła ostatnio o ‚naruszenie sankcji przeciwko Rosji wprowadzonych przez UE” za to ze prowadzi działalnośc handlową na „okupowanym’ (wg Kijowa) Krymie oficjalnie poinformowała że BĘDZIE DALEJ TO ROBIŁA PONIEWAŻ UWAŻA ŻE NIE KOLIDUJE TO Z PRAWODAWSTWEM UKRAINY ORAZ SANKCJAMI UE NAŁOŻONYMI NA ROSJĘ…
  http://korrespondent.net/ukraine/3845644-ashan-prodolzhyt-rabotu-v-krymu-smy

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Pomnik ofiar Holokaustu na przedmieściach Tarnopola ponownie padł ofiarą wandali – informuje za agencją Ukrinform portal Zaxid.net. O sprawie powiadomił przewodniczący tarnopolskiej gminy żydowskiej, Ihor Banzeruk.
  W ostatniej dekadzie pomnik został zbezczeszczony już sześciokrotnie. Pod koniec marca nieznani sprawcy wymalowali na pomniku swastykę.
  http://kresy.pl/wydarzenia/tarnopol-zdewastowano-pomnik-ofiar-holokaustu-i-pomnik-ku-czci-ss-galizien-foto/
  Komentarz: Taa, a podobno Polska to kraj antysemicki….

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.