Wojna domowa na Ukrainie 8.05.2017r.- 802 dzień od nowego rozejmu.


Ukraińscy demokraci.

 

Kilka dni temu (4 maja br.) wiceminister MON Tomasz Szatkowski w programie dla programu radiowego „Polskie Radio24” wypowiedział się na temat świetlanej przyszłości na najbliższe 15 lat, co zapewnią rosnące nakłady przeznaczane na polską armię.

 

 

W trakcie tej rozmowy Tomasz Szatkowski odniósł się do planów obronności Polski za 15 lat i zapewnił, że efektywność obronna Polski znacznie się poprawi:

„Mimo tego, że zagrożenia nie będą się zmniejszały, czyli pewne państwa nadal będą się intensywnie zbroiły, Polska –  jeśli dobrze wykorzysta własny poziom finansowania – stanie się państwem będącym w stanie zapewnić sobie i regionowi wyższy poziom bezpieczeństwa bliski samodzielności obronnej. Byłaby to fundamentalna zmiana” – podkreślił wiceminister Szatkowski.

Odniósł się także do doniesień gazety „Rzeczpospolita” na temat powstającej pod Warszawą jednostki zajmującej się cyberbezpieczeństwem:

„Codziennie notujemy próby infiltracji, różnego rodzaju ataków, nie mówiąc o infopropagandzie, która dokonuje się w cyberprzestrzeni. Rola cyberbezpieczeństwa będzie wzrastała. Dlatego musimy adekwatnie zmieniać naszą strukturę sił zbrojnych w stosunku do tego zagadnienia”.

Tak więc poza utworzonym już piątym rodzajem wojsk, którym są Wojska Obrony Terytorialnej, Antoni Macierewicz chce zafundować sobie nową zabawkę, oczywiście opłaconą z naszych kieszeni, którą ma być jeszcze jeden rodzaj wojsk cybernetycznych. A więc ro kosztujące 2 mld złotych nowe wojsko Macierewicza, będzie służyło również do naszej inwigilacji w przestrzeni cybernetycznej oraz do zaprowadzenia tam cenzury.

Nie wiem, jak Antoni Macierewicz przy tak skromnych środkach chce osiągnąć, gdy jednocześnie profesjonalnych fachowców z dziedziny IT jest w naszym kraju brak. A brak jest dlatego, bo firmy na Zachodzie płacą im znacznie większe niż można by było oczekiwać w Polsce wynagrodzenia. A więc kolejny pomysł Macierewicza skończy się prawdopodobnie podobnym rezultatem jak jego oczko w głowie, czyli WOT, do których jakoś nie można znaleźć odpowiedniej liczby chętnych. Tak więc ta ilość jaka już się tam zgłosiła nie pozwoli obronić naszej flaki wschodniej przed wrogą nawałą wschodniego imperium, ale za to może skutecznie wybić Polakom myśl z głowy, o odsunięciu od władzy obecnie rządzącej formacji politycznej. Czyli wojska cybernetyczne, z przestawionych wyżej przeze mnie powodów, nijak się nadadzą do prowadzenia skutecznej walki z wrogimi atakami zewnętrznymi na nasz kraj, ale wystarczą na tyle, aby wreszcie internet wziąć za pysk i go ujarzmić według widzimisię szefa MON. A przy okazji może coś jeszcze uda się mu ugrać, podobnie jak w wyniku przeprowadzonej przez niego lustracji akt TW,  w czasach gdy pełnił w rządzie Olszewskiego funkcję ministra MSW.

Chodzi o to, że realnie, aby taki rodzaj wojsk mógł uzyskać zdolności do działań zaczepnych, ofensywnych i w planowaniu skomplikowanych operacji z zakresu wojny cybernetycznej, a więc w takim samym zakresie jak są do tego powoływane w innych krajach NATO tego rodzaju wojska, zabezpieczone finansowanie przez MON na poziomie 2 mld może starczyć, ale tylko dla zaspokojenia pierwszych potrzeb tego typu wojsk. Czyli, że Antoni Macierewicz ponownie buja w obłokach nie mając żadnego pojęcia jak się zabrać do tego zagadnienia, albo też ma takowe pojęcie, ale prawdziwy cel utworzenia tego nowego rodzaju sił zbrojnych jest zupełnie inny. Problem polega na tym, że te środki całkowicie wystarczą tylko do prowadzenia prostych operacji na lokalną skalę, a więc wewnątrz kraju. Czyli, że- podobnie jak to ma miejsce z WOT, w rzeczywistości ten nowy rodzaj sił zbrojnych zostanie wykorzystany do inwigilacji prowadzonej w cyberprzestrzeni połączonej ze skutecznym zaprowadzeniem w niej cenzury niewygodnych dla PiS źródeł obiektywnych informacji. A więc po udanym dokonaniu pacyfikacji mediów publicznych, które obecnie są sprowadzone do roli tuby propagandowej PiS, to samo czekać będzie internet, w którym wykosi się treści i informacje niekorzystne, pozostawiając zamiast nich te, które służą propagandzie obecnej partii rządzącej.

Tym bardziej, że tak na prawdę, za bezpieczeństwo cybernetyczne naszego kraju odpowiadają teraz sojusznicy, którzy szybciej utworzyli od nas tego typu jednostki walki prowadzonej w cyberprzestrzeni, a więc inicjatywa Antoniego Macierewicza w tym zakresie musi mieć inne cele niż przez niego oficjalnie są deklarowane.

Dodam, że w Niemczech, które bardzo poważnie traktują problem zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego docelowo pracować będzie ponad 13,5 tysiąca specjalistów mundurowych i cywilnych, zaś skala wydatków na to przedsięwzięcie jest nieporównywalna.

Jednak nawet tam budzi to już opór krytyki ze strony np. Partii Zielonych, której rzeczniczka ds. polityki bezpieczeństwa i rozbrojenia Agnieszka Brugger oraz zastępca szefa frakcji Konstantin von Notz ocenili, że oczywiście Bundeswehra musi się przygotować na nowe zagrożenia, jednak tego typu operacje przez nią prowadzone „mogą przybrać szczególnie problematyczne formy wojny domowej, w których zagrożona jest ludność cywilna. Zagrażają bowiem rozwojowi wolnego i bezpiecznego internetu oraz nakręcają światową spiralę zbrojeń w cyberwojnach”.

Oczywiście w naszych mediach głównego nurtu takich zagrożeń się nie dostrzega i udają one, że nie ma żadnego z tym problemu, ale znając zapędy Antoniego Macierewicza i jego szefa, można się wszystkiego spodziewać. Tak więc jak już do czegoś złego dojdzie, to odpowiednią reakcję będzie za późno.

http://player.polskieradio.pl/,

http://www.dw.com/pl/bundeswehra-szykuje-si%C4%99-na-cyberwojn%C4%99/a-19218307.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Na początek uzupełnię informację dotyczącą liczby przedwczorajszych ofiar cywilnych we wsi Trudowskij, w wyniku ukraińskiego ostrzału tej miejscowości.

A więc, poza wspomnianą wczoraj kobietą, został tam około godziny 20:00  ranny od uderzenia odłamkiem pocisku moździerzowego 30-letni mężczyzna, który obecnie przebywa na leczeniu w szpitalu miejskim nr. 14.

Natomiast w dniu wczorajszym i w nocy, sytuacja wzdłuż linii styku nadal była bardzo napięta.

I tak, już o godzinie 17:48, ukraińscy żołnierze sprowokowali wybuch walk, do których doszło w rejonie wsi Staromichajłowki i Krasnogorowki- na zachodnich obrzeżach Doniecka. W użyciu była tam broń maszynowa i moździerze. W wyniku tego ostrzału zostały uszkodzone trzy domy jednorodzinne, przy ulicy Krasnofłodzkiej nr. 15 i Sawczenki nr. 44 oraz nr.46. Jeden z cywilów został też ranny odłamkiem moździerza w rękę. Rana jest niegroźna.

Jakieś dwadzieścia minut wcześniej (około 17:28) ukraińscy żołnierze rozpoczęli ostrzał stanowisk obronnych sił zbrojnych DRL w rejonie wsi Szirokina, na południowym odcinku frontu donieckiego, gdzie prowadzony był on przy użyciu moździerzy, automatycznych wyrzutni granatów oraz opancerzonych wozów bojowych i broni maszynowej.

Później, od około godziny 22:00, doszło do walk na północnych obrzeżach Gorłówki, skąd dochodziły odgłosy używania działek przeciwlotniczych i moździerzy.

Łącznie na tym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu czołgów, moździerzy, opancerzonych wozów bojowych, a także granatników i broni maszynowej, prowadzili ostrzał 44 razy naruszając warunki zawieszenia broni. W tym czasie ostrzelanych zostało 12 miejscowości leżących na terytorium DRL.

 

Poza tym na ługańskim odcinku frontu, sytuacja również nie odbiegała od tego co tam się dzieje od początku obecnego miesiąca.

I tak, już w godzinach rannych żołnierze z ukraińskiego batalionu ochotniczego rozpoczęli ostrzeliwanie cywilów w miejscowości Frunze. W wyniku tego na posesji prywatnego domu przy ulicy Jałtańskiej nr. 18 została ranna 49-letnia kobieta, trafiona odłamkami z eksplodującego w ogródku warzywnym pocisku moździerzowego. Rany okazały się bardzo poważne, bo poza otwartego złamania przedramienia, doznała także wstrząsu mózgu i została ranna w obie nogi. Na reanimację została ona przewieziona do szpitala miejskiego w Kirowsku.

Później, bo od około godziny 21:30, walki rozpoczęły się w rejonie trójkąta miejscowości Pierwomajsk-Stachanow-Irmino oraz w okolicy trasy bachmutowskiej, która w następnych godzinach była dość intensywnie ostrzeliwana ze strony ukraińskiej przy użyciu ciężkiej artylerii.

Łącznie na tym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze 11 razy naruszyli warunki zawieszenia broni prowadząc tam ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, opancerzonych wozów bojowych, różnego typu granatników oraz broni maszynowej.  Ostrzelane tam zostały następujące miejscowości, wsie: Frunze, Kakinowo, Sokolniki oraz Krimskoje, Nowozwanowka i Troczkoje oraz przedmieścia miejscowości Pierwomajska.

W okolicy wsi Talakowki na wschód od Mariupola doszło do wymiany ognia pomiędzy żołnierzami z ukraińskiego batalionu „Azow”, a najemnikami z batalionu „Dżochara Dudajewa”. W wyniku tego zginęło tam pięciu żołnierzy. Łączne straty po stronie batalionu „Azow” wynoszą dwóch zabitych i sześciu rannych, a po stronie„dudajewców”: troje zabitych i siedmiu rannych. Konflikt pomiędzy tymi dwoma batalionami ochotniczymi sił ATO w Donbasie narodził się jeszcze na początku operacji antyterrorystycznej, gdy zaczęły one w strefie frontowej konkurować ze sobą w opanowaniu prowadzonego tam przemytu towarów i „ochrony” miejscowych firm prywatnych. Ostatni konflikt może dowodzić tego, że „Azow” utracił wpływy od zagranicznych sponsorów, i w związku z tym zmuszony jest wywalczyć sobie więcej miejsca na lokalnym rynku pobierania haraczy.

 

Poniżej jeszcze raport dobowy za ostatnią dobę udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО станом на 18.00 7 травня 2017 року
Ситуація в районі проведення АТО залишається напруженою. Російсько-терористичні війська продовжують вогневі провокації проти Збройних Сил України. З початку доби було зафіксовано 27 обстрілів позицій українських військ.
На Донецькому напрямку, вогнем артилерії калібру 122-мм, озброєння БМП, мінометів калібру 120-мм та 82-мм, гранатометів та кулеметів великих калібрів ворог накривав позиції поруч Троїцького. Міномети калібру 82-мм застосував поблизу Опитного та Верхньоторецького, а з озброєння БМП, мінометів калібру 120-мм та 82-мм, гранатометів та великокаліберних кулеметів противник гатив по опорних пунктах неподалік Луганського. З 82-міліметрових мінометів, гранатометів різних систем та кулеметів великих калібрів противник бив по позиціях під Авдіївкою. З гранатометів різних систем та кулеметів великих калібрів ворог вів вогонь по захисника Зайцевого, а з великокаліберних кулеметів – по оборонцях Верхньоторецького. По опорних пунктах під Невельським противник гатив з зенітної установки ЗУ-23-2 та автоматичних гранатометів.
На Приморському напрямку, з протитанкових ракетних комплексів, мінометів калібру 82-мм, озброєння БМП, гранатометів та великокаліберних кулеметів ворог гатив по позиціях поруч Водяного. 82-міліметрові міномети, гранатомети та кулемети великих калібрів противник застосовував по опорних пунктах неподалік Красногорівки. По позиціях морських піхотинців поблизу Широкиного противник вів вогонь з озброєння БМП, а під Павлополем – з озброєння БТРів. По позиціях морських піхотинців поруч Лебединського ворог бив з великокаліберних кулеметів. Захисників Новоселівки Другої противник обстрілював з кулеметів великих калібрів, а оборонців Гнутового – зі стрілецької зброї.
На Луганському напрямку, вогнем 120-міліметрових мінометів, гранатометів різних систем та кулеметів великих калібрів противник накривав позиції поруч Кримського та Новозванівки”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 8 травня 2017 року
Ситуація в районі проведення АТО залишається напруженою. Підрозділи російсько-окупаційних військ продовжують вогневі атаки позицій сил АТО. За минулу добу зафіксовано 65 обстрілів опорних пунктів Збройних Сил України.
На Донецькому напрямку, вогнем артилерії калібру 122-мм, озброєння БМП, мінометів калібру 120-мм та 82-мм, гранатометів та кулеметів великих калібрів ворог накривав позиції поруч Троїцького. 82-міліметрові міномети, гранатомети та великокаліберні кулемети противник застосовував по позиціях неподалік Верхньоторецького, а з озброєння БМП, мінометів калібру 120-мм та 82-мм, гранатометів та великокаліберних кулеметів гатив по опорних пунктах неподалік Луганського. Міномети калібру 82-мм ворог застосував поблизу Опитного, а з 82-міліметрових мінометів, гранатометів різних систем та кулеметів великих калібрів противник бив по позиціях під Авдіївкою. З гранатометів та кулеметів великих калібрів ворог вів вогонь по захисниках населених пунктів Кам’янка, Піски та Зайцеве. По опорних пунктах під Невельським противник гатив з зенітної установки ЗУ-23-2 та автоматичних гранатометів. Позиції неподалік Майорська противник обстрілював з гранатометів та стрілецької зброї.
На Приморському напрямку, з мінометів калібру 82-мм, протитанкових ракетних комплексів, озброєння БМП, гранатометів та великокаліберних кулеметів ворог бив по позиціях поруч Водяного. 82-міліметрові міномети, гранатомети та кулемети великих калібрів противник застосовував по опорних пунктах неподалік Красногорівки. По позиціях морських піхотинців поблизу Широкиного ворог вів вогонь з озброєння БМП, а під Павлополем – з озброєння БТР та гранатометів. По позиціях поруч Лебединського та Мар’їнки противник бив з гранатометів та великокаліберних кулеметів. Захисників Новоселівки Другої ворог обстрілював з кулеметів великих калібрів, а оборонців Гнутового – з озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та зі стрілецької зброї.
На Луганському напрямку, вогнем артилерійських систем калібру 152-мм та 122-мм, гранатометів, 120-ти та 82-х міліметрових мінометів, великокаліберних кулеметів противник накривав опорні пункт поблизу Кримського. З артилерії калібру 122-мм, 120-ти та 82-х міліметрових мінометів, гранатометів ворог гатив по позиціях поруч Троїцького. Артилерію калібру 152-мм та 122-мм, 120-міліметрові міномети, гранатомети різних систем та кулемети великих калібрів противник застосовував поруч Новозванівки. По захисниках Попасної ворог вів вогонь з артилерійських систем калібру 122-мм, 120-ти та 82-х міліметрових мінометі, а по оборонцях Катеринівки – з мінометів калібру 82-мм. З артилерії калібру 122-мм, 120-міліметрових мінометів, гранатометів та кулеметів великих калібрів противник бив по позиціях сил АТО у районі Новоолександрівки”.

 

Na koniec tego wątku krótka relacja filmowa z ostrzelanej wczoraj wsi Frunze w ŁRL:

 

***

Dziś rano drodze prowadzącej z Doniecka do pomnika na wzgórzu Saur-Mogiła, na chwilę przed przejazdem po niej samochodu wiozącego przywódcę DRL, Aleksandra Zacharczenki doszło do detonacji podłożonych tam wcześniej  przez nieznanych sprawców, ładunków wybuchowych.

 

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Nieznani sprawcy zdewastowali pomnik poległych w strefie ATO mieszkańców miejscowości Bałty w obwodzie odeskim.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

***

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości,  tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

72 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 8.05.2017r.- 802 dzień od nowego rozejmu.

  • W temacie Anatolij Szarij, który przedstawia fragmenty artykułów z nacjonalistycznej prasy ukraińskiej z czasów IIWŚ, wydawanej za pełna zgoda ówczesnych okupacyjnych władz niemieckich, w której dokładnie opisano jak po rozmowach pomiędzy przedstawicielami hitlerowców, a członkami OUN i UPA 13 stycznia 1944 roku, banderowcy otrzymali do Niemców uzbrojenie. I tak dalej i tak dalej…
   >https://www.youtube.com/watch?v=Q03VPXBusqQ

   Polubione przez 5 ludzi

    • Jak słyszę i czytam „zawodowych historyków”, to przypomina mi się stary dowcip.

     Pewna firma zorganizowała konkurs na główną księgową.
     Zgłosiły się 3 kandydatki.
     Wchodzi pierwsza, komisja pyta:
     – Ile jest 2×2?
     – 4.
     – Pani się nie nadaje.
     Wchodzi druga, komisja pyta:
     – Ile jest 2×2?
     – 4.
     – Pani się nie nadaje.
     Wchodzi trzecia, komisja pyta:
     – Ile jest 2×2?
     – A ile ma być?
     – Jest Pani przyjęta.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 3 ludzi

  • Tam jeszcze pięć takich ładunków (tzw. fugasów) mieli znaleźć
   https://dan-news.info/defence/eshhe-pyat-fugasov-obnaruzheno-na-trasse-v-rajone-saur-mogily-istochnik.html
   A tutaj kto te „niespodzianki” podkłada, czyli de facto zajmuje się działalnością terrorystyczną. Filmiki i zdjęcia (wczoraj był we „wstępniaku”) znalezione przy zlikwidowanych ostatnio ukraińskich żołnierzach (czy raczej TERRORYSTACH) w rejonie tzw. switłodarskiego łuku…
   >https://www.youtube.com/watch?v=whh837XmY94

   Polubione przez 4 ludzi

   • To też nie najlepiej świadczy o służbach bezpieczeństwa Noworosji. Mozgowoj – ładunek wybuchowy na drzewie, Motorola – ładunek wybuchowy w windzie w Jego domu i najpoważniejsze, Giwi – ładunek wybuchowy w JEGO BIURZE!!!

    Polubione przez 2 ludzi

   • Typowe metody ukraińskich „proeuropejskich”. No kto zaminował, a następnie groził wysadzeniem EC Sczastie bodajże w sierpniu 2014 czy nieco później zakładów chemicznych w Mariupolu ? Sami ukraińscy „anty”terroryści. My to wiemy i zapewne większość poważnych służb, w poważnych krajach europejskich (co wyklucza nas biedny kraj) także.
    Miejmy tylko nadzieję, że nasze mundre władze nie zaproszą ich do Polski, jako „uchodźców politycznych” jak palestyńskich „aktywistów” w I-szej połowie lat 70-tych, bo ci są znacznie bardziej bezczelni, tamci przynajmniej rozumieli własną sytuację.

    Polubione przez 1 osoba

    • „No kto zaminował, a następnie groził wysadzeniem EC Sczastie bodajże w sierpniu 2014 czy nieco później zakładów chemicznych w Mariupolu ?”- a największego zakładu koksowniczego w Awidiejewce na początku tego roku?

     Wcześniej zaś wysadzeniem głównej magistrali gazowej doprowadzającej gaz z Rosji na Ukrainę?

     Pozdrawiam.

     Polubienie

 1. Odnośnie wczorajszych wyborów we Francji, pojawiły sie statystyki pokazujące że 43 % osób które zagłosowało na „banksterskiego Makarona’ nie zrobiło tego z powodu zapałania do niego nagłą „miłością”, a po prostu tylko po to by przegrała pani Le Pen…
  Z jego „programem politycznym” zgadza się tylko 16 %, a ‚zaufanie do jego osoby” okazuje tylko 8 % z jego wyborców…

  Polubione przez 4 ludzi

   • Szanowny Panie
    Nie trzeba być specjalistą aby stwierdzić, że zdjecie ze „wstępniaka” jest sfałszowane. Prosze przyjrzeć się blizej może trzeba założyc okulary. Zresztą wieksza część materiału tu prezentowana za swoja „jakość podrobienia” woła o pomste do nieba.
    Czemu to ma słuzyć ? Sianie nienawiści na tle narodowościowym jeszcze nigdy nikomu nie przyniosło korzyści. Nie trzeba udowaniać tezy, że część Ukraińców w imię „miłości” do Stalina w czasie II WŚ kolaborowała z Niemcami.
    Szanowny Panie, Pod niemieckimi sztandarami walczyły jednostki ukraińskie, kozackie, tatarskie, azerskie, turkmeńskie, kałmuckie, litewskie, łotewskie, estońskie . ., a nawet białoruskie (30. Dywizja Grenadierów SS). Najliczniejszą grupą byli jednak Rosjanie. Jej trzon stanowiła Rosyjska Armia Wyzwoleńcza (ROA) generała Andrieja Własowa. Poza tym działała jeszcze Rosyjska Armia Narodowa (RNA) generała Borysa Smysłowskiego, Rosyjska Wyzwoleńcza Armia Ludowa (RONA) Bronisława Kamińskiego,
    Rosyjska Narodowa Armia Ludowa (RNNA), 1 Rosyjska Brygada Narodowa SS czy Rosyjski Korpus Obrony.

    Polubione przez 1 osoba

    • Szanowny Panie rozbawiony!

     Czy w takim razie poniższe zdjęcia też są sfałszowane?

     Takich zdjęć są tysiące, a więc jeśli już w pierwszym swoim zdaniu mijasz się z prawdą, to co z następnymi?

     Polubione przez 2 ludzi

    • Na forum do jednego worka nie wrzuca się spokojnych Rusinów zamieszkujących Ukrainę i neobanderowskich oprawców. Jako członek forum sprzeciwiam się nowej (?) polityce władz Ukrainy polegającej na fałszowaniu historii i pokazywania ze bandyci z UPA i oddziałów SS byli bohaterami.
     A propos bohaterów Ukraina ma ich całą masę , całą masę przykładów godnych naśladowania. I nie mówię tutaj o żołnierzach Armii Czerwonej, którzy zginęli w walce z nazistowską III Rzesza ( wszak teraz Ukraina jako państwo europejskie musi być antyrosyjskie 🙂 ) ale choćby na przykład taki na przykład Taras Boroweć „Bulba”, który nie splamił się mordowaniem Polaków i Żydów (za co UPA wydało na niego wyrok śmierci i zamordowało jego żonę). O tysiącach Rusinów ratujących Żydów i sąsiadów Polaków przed zagładą nie wypominając.
     Tym bardziej nie mogę zrozumieć dlaczego obecnie idolami stali się neobanderowskie popłuczyny i dlaczego Polak broni tych łajdaków…

     Polubione przez 3 ludzi

    • Prawdą historyczną jest że i Ukraińcy i Rosjanie i inni walczyli u boku „bratniej armii europejskiej” z czasów Kanclerza Adolfa H (za przypomnienie tej prawdy, dostał pan ode mnie lajka).
     Ale czasy się nieco zmieniły.

     Polubienie

 2. Władze w Kijowie, chcą obłożyć dodatkowymi „podatkami” rodziny obywateli Ukrainy którzy pracuja w Rosji. Projekt takiej ustawy pojawił się w ukraińskim parlamencie z inicjatywy organizacji „szczerych ukraińskich patriotów’ (m.in z „Prawego Sektora’). Według przedstawionego projektu, rodzina każdego „zdrajcy” (jak okresla się obywateli Ukrainy pracujących w Rosji) będzie musiała zapłacic „podatek” w wysokosci 30 % mięsięcznych dochodów;
  https://riafan.ru/752878-plata-za-zradu-ukraina-oblozhit-semi-rabotayushchih-v-rf-sootechestvennikov-novymi-nalogami

  Polubione przez 4 ludzi

 3. No nie tak miało być, czyli austriacki dziennikarz o EUROWIZJI w Kijowie. Bieda z nędzą i „tania propaganda” która nie jest „zakryć” brutalnej rzeczywistosci pogrążonego w politycznych konfliktach oraz kryzysie ekonomicznym państwa i jego stolicy. Oczywiście Austriakowi, jako „prawdziewmu Europejczykowi przepełnionemu wartosciami multi-kulti”, nie podoba się stosunek „szczerych ukraińskich patriotów” do tzw. środowisk LGBT wyrażony ostatnio w ich kategorycznym sprzeciwie wobec eksponowania „tęczowej symboliki LGBT”…
  https://russian.rt.com/inotv/2017-05-08/Kurier-pokazal-zhestokuyu-realnost-za
  Oryginał
  https://kurier.at/kultur/song-contest-die-realitaet-hinter-der-fantasie-von-kiew/262.271.973
  ps. Ale za to burmistrz Kijowa Kliczko ma nowe „zabawki”, po automatycznej toalecie, przyszedł czas na „rozumne kosze na śmieci’…
  https://ecology.unian.net/trash/1905564-v-kieve-nachali-ustanavlivat-umnyie-podzemnyie-musornyie-baki-foto-video.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Ukraiński IPN dalej fałszuje historie, po tej z czasów IIWŚ (i mitologizacji” oraz „heroizacji” bandytów z UPA) zabrał się za historie współczesną. Na wystawie mającej przedstawić „ofiary rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy” znalazło sie słynne zdjecie mieszkanki Gorłówki, która zgineła wraz ze swoim dzieckiem w wyniku ostrzału prowadzonego przez siły ukraińskie…
  http://holera-ham.livejournal.com/2639560.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. W czwartek 4 maja w Lublinie odbyła się rozprawa sądowa w sprawie obywatela Austrii Benjamina Fischera, podejrzanego o udział w działaniach wojennych na Donbasie podczas walki o port lotniczy w Doniecku.
  Oskarżony nie wytłumaczył, po czyjej stronie walczył, ale według informacji „Deutsche Welle”, prokuratura w Wiener Neustadt podejrzewa Fischera w mordowanie przeciwników ukraińskich żołnierzy na Donbasie – „wrogich żołnierzy, którzy się poddali”, a także cywilów.
  http://wschodnik.pl/polska/item/11400-polska-ekstraduje-obywatela-austrii-ktory-walczyl-w-donbasie.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • No i proszę, nie chwaląc sie to ja tutaj napisałem, gdy tylko pojawiła sie informacja o zatrzymaniu obywatela Austrii, ze jest to właśnie Benjamin „Ben” Fischer. Pytanie , oczywiscie retoryczne, czy tzw. dziennikarze z Polski którzy wypisywali ze wałczył on dla „separatystów” skorygowali swoje wcześniejsze stwierdzenia?

   Polubione przez 4 ludzi

   • *6!!!
    Natomiast jeśli chodzi o polskojęzyczne hieny dziennikarskie, to oczywiście natychmiast zapomnieli o sprawie. Bo przecież nie za to im płacą, aby byli uczciwi.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 4 ludzi

 6. Na Donbasie wg. MM trwają walki od Mariupola po były kocioł Debalczewski. Mieszkańcy Doniecka nie wyśpią się przed parada jutrzejszą.

  Polubione przez 2 ludzi

 7. W miejscowości Jużne w obwodzie odeskim, NN sprawcy („szczerzy ukraińscy patrioci”) zniszczyli 48 brzoz posadzonych na miejskim skwerze, przez działaczy ukraińskiego Bloku Opozycyjnego, dla upamiętnienia ofiar masakry w Domu Związków zawodowych w Odessie w maju 2014 roku;
  http://opposition.org.ua/news/u-yuzhnomu-nevidomi-vandali-znishhili-vsi-48-berizok-yaki-opozicjjnijj-blok-visadiv-v-pamyat-pro-zhertvi-2-travnya.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.