Wojna domowa na Ukrainie 26.05.2017r.- 820 dzień od nowego rozejmu.


 

„Nie mogę na sto procent powiedzieć, że mamy z prezydentem USA wspólną opinię czy wspólne stanowisko w sprawie Rosji. Ale jeśli chodzi o konflikt na Ukrainie, wygląda na to, że myślimy podobnie” – powiedział dziennikarzom po swoim pierwszym spotkaniu przed Szczytem NATO w Brukseli z amerykańskim prezydentem szef Rady Europejskiej- Donald Tusk.

 

 

Rozmowa ta poprzedzała jednodniowy „miniszczyt” NATO w Brukseli, który  zaczął się od uroczystego otwarcia nowego budynku Sojuszu.

Na prośbę administracji amerykańskiej, cała wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Brukseli odbywała się bez konferencji prasowych, by – jak wyjaśnia jeden z NATO-wskich dyplomatów: „prezydent nie powiedział czegoś nieprzygotowanego i zaskakującego”. Jednak nie udało się tego osiągnąć, bo Donald Trump wykorzystał swoje krótkie przemówienie z okazji inauguracji pomnika „World Trade Center i Artykułu Piątego”, by wręcz skarcić inne kraje NATO za zbyt małe wydatki na obronność.

” Aż 23 kraje z 28 członków Sojuszu nie płacą tyle, ile powinny. Muszą wreszcie płacić swój uczciwy udział. To nie jest uczciwe wobec amerykańskiego społeczeństwa i podatników”. 

Przypomnę, że Donald Trump w czasie swej kampanii wyborczej ostrzegł, że Stany Zjednoczone będą bronić tylko te kraje, które zobowiążą się dostatecznie dużo płacić na zbrojenia. Takie zaś żądanie jest sprzeczne z obowiązkiem solidarnej obrony, który został określony w artykule 5. Traktatu Waszyngtońskiego. I to właśnie wywołało panikę wśród przywódców państw członkowskich europejskiej części NATO, a szczególnie Niemiec. Dlatego też o przestrzeganiu przez USA  artykułu 5 w ostatnich miesiącach zapewniał publicznie amerykański wiceprezydent Mike Pence oraz sekretarz obrony USA James Mattis.

Oczywiście, jak an razie Polska nie spełnia tego warunku, bo przy budżecie MON na poziomie około 1,95%, jest dopiero pod względem wysokości wydatków na obronę na co najwyżej piątym miejscu, a więc mamy się czego obawiać, gdyż nie należymy do tego kręgu państw, które mają być wg. doktryny prezydenta Trumpa bronione przez armię Stanów Zjednoczonych.

 

Oczywiście są plany, aby w następnych latach zwiększać wydatki obronne przez rząd PiS, ale co z tego realnie wyjdzie, to już czas pokaże. Bo jak na razie, dwuletnie rządy PiS w resorcie obrony, nie tylko nic nie dały, ale jakoby przy okazji doprowadziły w polskich siłach zbrojnych do destrukcji i chaosu. Co wynika z braku realnej koncepcji rozwoju polskiej armii i jej modernizacji, która powiązana powinna być ze zdolnością i możliwością budżetu oraz polskiego przemysłu zbrojeniowego. To co obecnie się obserwuje w wykonaniu ministra MON Antoniego Macierewicza, to pojawiające się coraz bardziej nierealne pomysły oderwane od istniejącej rzeczywistości i jednocześnie podejmowanie chaotyczne różnych- często sprzecznych ze sobą, decyzji, w ramach promowania swojej osoby przez szefa resortu obrony.

W efekcie, nie tylko jak dotąd nie udało się osiągnąć jakiejkolwiek nowej jakości, ale i to co po sobie pozostawili poprzednicy z koalicji PO-PSL, powoli zostaje zaprzepaszczane, jak np. sprawa zakupu dla polskiej armii helikopterów wielozadaniowych. Zamiast tego mami się społeczeństwo bezpieczeństwem jaki ma nam zapewnić obecność amerykańskich wojsk w Polsce oraz odwraca jego uwagę zajmując głowy sensacyjnymi wiadomościami o coraz to innych aferach.

Niestety, władza ta- jak i też poprzednie, nie rozumie, że pozycję naszego kraju, jako poważnego partnera na arenie UE, czy też w NATO, można tylko osiągnąć wtedy, gdy widoczne są efekty w postaci sprawnie działającego aparatu państwowego, jego sprawnych i budzących respekt wśród ewentualnych wrogów sił zbrojnych, a także w silnej i stabilnej gospodarce oraz wynikającego z tego dobrobytu obywateli. Tak się składa, że po 27 latach rządów opcji postsolidarnościowej, żadnego z tych warunków Polska nie spełnia.

I tak wygląda prawda, anie sny o urojonej potędze.

Na zakończenie dodam, tylko, że prezydent Andrzej Duda- jak podawały dziś rano polskie media, a która to informacja już znikła,zaprosił do Polski amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Zobaczymy czy przyjmie zaproszenie od swojego kumpla, i przyjedzie.

Sądzić jednak można, że po ostatnim odwołaniu wizyty w Polsce przez szefa niemieckiej dyplomacji Sigmara Gabriela, jakiekolwiek wizyty na szczycie z liderami zachodnich sojuszników, stoją obecnie pod wielkim znakiem zapytania. No cóż, rząd ten, a szczególnie: premier, szef MON oraz minister Waszczykowski, a także prezes PiS, mocno nad tym pracowali.

http://www.dw.com/pl/szef-niemieckiego-msz-odwo%C5%82a%C5%82-wizyt%C4%99-w-warszawie/a-38921794?maca=pol-rss-pol-polskainiemcy-7521-xml-mrss.

 

 

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby wzdłuż linii styku w Donbasie, sytuacja wyglądała podobnie jak poprzedniego dnia, z tą tylko różnicą, że strona ukraińska bardziej powstrzymywała się od ostrzału celów cywilnych, czego efektem jest brak ofiar po stronie ludności DRL.

I tak, w ciągu dnia było w miarę spokojnie i dopiero- wg. nowej tradycji żołnierzy ATO, ostrzał ze strony ukraińskich pozycji bojowych rozpoczął się we wczesnych godzinach nocnych.

Na pierwszy ogień poszedł obszar pomiędzy donieckim lotniskiem, miejscowością Spartakus, a strefą przemysłową w Jasinowatej. Tam ukraińscy żołnierze przy użyciu broni maszynowej oraz pojazdów opancerzonych i moździerzy kaliber 120 i 82 mm, ostrzeliwali pozycje obronne sił powstańczych. Ostrzał był stosunkowo intensywny.

Również w rejonie północnych przedmieść Gorłówki było niespokojnie, bo tam ostrzeliwano okolice Zajcewa i dzielnicy Głomanowskij.

W rejonie Krasnogorowki, na zachodnich obrzeżach Doniecka trwały walki wspomagane ze strony ukraińskiej ostrzałem prowadzonym przy użyciu moździerzy. Niespokojnie też było w rejonie wsi Staromichajłowki.

Po godzinie 22:40, poza atakami dokonywanymi na linie obronne sił powstańczych, ukraińscy żołnierze rozpoczęli tam również prowadzić intensywny ostrzał z broni ciężkiej kaliber 122 mm. Łącznie w wyniku tego ostrzału na zachodnie obrzeża Krasnogorowki spadło około 20 pocisków kaliber 122mm. Ostrzał prowadzony był tam ze strony bojówek skrajnie nacjonalistycznej ukraińskiej organizacji „Prawy Sektor” i miał na celu storpedowanie porozumienia o zawieszeniu broni.

Łącznie w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze na odcinku donieckim frontu, przy użyciu wyrzutni rakiet „Grad”, ciężkiej artylerii, moździerzy oraz opancerzonych wozów bojowych, a także granatników i broni maszynowej, 58 razy przeprowadzili ostrzał w okolicy 18 miejscowości znajdujących się na terenie DRL. Tak jak wspomniałem na wstępie, jak na razie większych strat materialnych oraz ofiar wśród ludności cywilnej, nie odnotowano. Jedynie co do tej pory udało się ustalić, to uszkodzenie część dachu w domu przy ulicy Szkolnej oraz elewacji trzech domów przy ulicy Lenina w Aleksandrówce. A także bezpośrednie trafienie domu jednorodzinnego przy ulicy Żukowa oraz uszkodzenia na posesjach dwóch domów przy ulicy Artema w Staromichajłowce.

Natomiast na odcinku ługańskim frontu północno-wschodniego, w ciągu minionej doby było nadal stosunkowo spokojnie, ale i tak ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy i wyrzutni pocisków przeciwpancernych, trzy krotnie przeprowadzili ostrzał w okolicy pozycji obronnych sił Milicji Ludowej ŁRL.

W tym czasie zostały ostrzelane okolice wsi: Kalinowki, Kalinowa i Łozowoje. Ofiar w ludziach nie było.

 

Poniżej raport dobowy dotyczący sytuacji na linii rozgraniczenia w Donbasie udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko rosyjskojęzycznej mniejszości tzw. operację antyterrorystyczną:

„Зведення прес-центру штабу АТО за день станом на 18.00 годину 25 травня 2017 року

Ситуація у районі проведення АТО залишається напруженою. Підрозділи російсько-терористичних бандформувань не припиняють застосовувати зброю проти воїнів ЗС України. З початку доби незаконні збройні формування 26 разів відкривали вогонь по опорних пунктах українських захисників, зокрема і з важкого артилерійського озброєння.

Приморський напрямок. На цій ділянці фронту, з напрямку тимчасово окупованого Докучаєвська, бойовики незаконних збройних формувань здійснили вогневий наліт, застосовуючи потужні артилерійські системи калібру 152 мм. Також вони двічі обстріляли наші опорні пункти в районі Новотроїцького з 120-мм мінометів. Зранку, з таких же мінометів, бандити вели вогонь біля Красногорівки. Окрім того, поблизу Красногорівки, Широкиного, Водяного та Богданівки впродовж дня противник відкривав вогонь зі стрілецької зброї та гранатометів.

Донецький напрямок. Найскладнішою ситуація залишається у передмісті Авдіївки. Там бойовики обстрілювали оборонні укріплення ЗС України з мінометів різних калібрів, зенітної установки, гранатометів та стрілецької зброї. А близько 14.00 години дня бандити два рази вдарили по наших позиціях з РСЗВ „Град”. На цьому ж напрямку під ворожий вогонь з мінометів та піхотного озброєння потрапили опорні пункти підрозділів сил АТО в районі Луганського, Зайцевого та Пісків.

Луганський напрямок. З початку доби на цій частині фронту встановилось відносне затишшя. Однак по обіді бандити здійснили обстріл українських позицій поблизу н.п. Нижньотепле зі стрілецької зброї.

Внаслідок бойових дій з початку доби четверо воїнів сил АТО зазнали поранень”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 годину 26 травня 2017 року

Ситуація у районі проведення АТО залишається складною. Є ознаки часткового її загострення на окремих ділянках лінії зіткнення. Минулої доби проросійські бандформування 57 разів відкривав вогонь по підрозділах сил АТО, все частіше використовуючи важке артилерійське озброєння, застосування якого суворо заборонене Мінськими домовленостями. Били бандити, зокрема, й по житлових кварталах населених пунктів.

Приморський напрямок. Там минулої доби бойовики 29 разів застосували зброю проти українських захисників. Близько 21.00 години противник обстріляв наші опорні пункти на підступах до Красногорівки з мінометів різних калібрів, озброєння танку та БМП, зенітної установки та піхотного озброєння. Під час цього обстрілу декілька ворожих мін влучили у житловий квартал неподалік міської лікарні. На щастя, ніхто не постраждав. Декілька навколишніх будинків були пошкоджені. Цей же населений пункт бандити обстріляли під кінець доби зі 120-мм мінометів та потужних артилерійських систем калібру 152 мм. Наслідки цього обстрілу зараз з’ясовуються.
Також ввечері на цьому напрямку під ворожим мінометним вогнем опинились позиції ЗС України поблизу Широкиного та Мар’янки. По українських захисниках Широкиного також бив ворожий танк. Окрім того, збройні провокації з боку НЗФ відбувались неподалік Водяного – з озброєння БМП, біля Гнутового та Новотроїцького – з великокаліберних кулеметів.

Донецький напрямок. На цій ділянці фронту зафіксовано 26 фактів порушення бойовиками домовленостей про незастосування зброї. Найнапруженішою ситуацією залишається у передмісті Авдіївки. Обстрілявши вдень українських воїнів на цій ділянці фронту з мінометів та РСЗВ „Град”, російсько-терористичні бандформування не припинили вести вогонь по наших позиціях і з настанням сутінок. Ворог бив з мінометів, 122-мм артилерійських систем, гранатометів різних модифікацій та стрілецької зброї. Неспокійно ввечері було й поблизу Луганського, що на Світлодарській дузі, де бойовики вели вогонь з 82-мм мінометів та гранатометів. А неподалік Майорська бандити використовували озброєння БМП та стрілецьку зброю.

Луганський напрямок. На цій ділянці фронту впродовж минулої доби НЗФ лише два рази застосовували зброю. Обстрілявши в другий половині дня наші оборонні укріплення в районі н.п. Нижньотепле зі стрілецької зброї, близько 22.00 години бойовики здійснили обстріл наших позицій біля Кримського з гранатометів.

В результаті бойових дій минулої доби 5 військовослужбовців ЗС України зазнали поранень”.

 

Na koniec tego wątku jeszcze dwie krótkie relacje filmowe z dzielnicy Gołmy w Gorłówce:

 

***

Władze DRL, w ramach prowadzonych obecnie pertraktacji na temat wymiany więźniów, domagają się uwolnienia 442 ludzi, a nie tak jak proponuje strona kijowska, co najwyżej 200.

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Postawienie i poświęcenie Krzyża podarowanego przez mieszkańców Sankt-Petersburga dla Gorłówki- miasta bohatera.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

45 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.05.2017r.- 820 dzień od nowego rozejmu.

 1. Deputowany Rady Najwyższej Jewgienij Murajew ostro o obecnym „międzynarodowym statusie” Ukrainy przy okazji zapowiadanego spotkania Putin – Trump. USA i Rosja będa rozmawiać jak równy z równym, czy to się komuś podoba, czy nie. Czego nie można powiedzieć o Ukrainie, której ‚elity” zrobiły wszystko, aby z podmiotu polityki zagranicznej stać się jej przedmiotem. Obecne władze w Kijowie zachowują się jak „posłuszny pies który obszczekuje tego kogo wskaże mu jego pan i liże jego ręke za kości z zupy.. Ale pies zamiast prawdziwego, własnego zycia, ma tylko bude i miskę. I jeśli jego pan zechce to zawsze może go odstrzelic, przegnać, albo zamienić na nowego”;
  >https://www.facebook.com/yevgeniy.murayev/posts/1138431276260714

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Jak informowały niedawno ukromedia ukraińscy przestępcy staja się coraz lepiej zorganizowani oraz szybsi. W Tarnopolu potrzebowali pół minuty by okraśc jeden ze sklepów (straty 18 tys. hrywien). Policja która miała przybyć na miejsce juz po dwóch minutach, mogła juz tylko odnotować fakt popełnienia przestępstwa…
  https://strana.ua/news/72763-v-ternopole-vory-ograbili-magazin-za-polminuty.html
  Prawie jak w „Assassin’s Creed”…

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Minął rok jak „ruskiej tiurmy” uwolniona została „Bohaterka Ukrainy” Nadieżda Sawczenko, „szczerzy ukraińscy patrioci” skomentowali to krótko „Putina zabieraj ją z powrotem”…
  https://pbs.twimg.com/media/DAsl1lSXgAEWsOk.jpg:large
  A było tak fajnie, tak po „ce europejsku”…
  >https://images.unian.net/photos/2016_05/1464181405-4956-25-maya-ukrainskaya-letchitsa-nadejda-savchenko-nakonets-vernulas-v-ukrainu-pochti-posle-dvuh-let-rossiyskogo-plena.jpg
  >https://cdn.rbth.com/1280×720/all/2016/05/26/ukrainian_servicewoman_nadiya_savchenko_rtsfw93_1000.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Niemcy odmówiły wydanie Ukrainie (na wniosek Prokuratury generalnej Ukrainy) ukraińskiego bankiera oskarżonego, i poszukiwanego od maja 2014 roku, o to ze działał w „grupie przestępczej” zorganizowanej i kierowanej przez ukraińskiego oligarchę Kurczenkę, jednego z ludzi byłego prezydenta Janukowycza, równiez oskarżanego o popełnienie wielu przestępstw;
  https://strana.ua/news/72807-germaniya-otkazalas-vydat-ukraine-byvshego-bankira-kurchenko.html
  Przegonili „psa” z powrotem do „budy’ (patrz pierwszy link)…

  Polubione przez 2 ludzi

 5. W nocy na dworcu kolejowym w Kijowie grupa osób w „mundurach polowych” napadła i pobiła znajdujaca się tam grupę Romów (niegdyś znanych jako Cyganów). Sprawą zainteresowała się osobiście ukraińska rzecznik praw obywatelskich, bo przecież nie wypada żeby na oczach przyjeżdżających do „europejskiego” Kijowa odbywały się jakies pogromy…
  https://strana.ua/news/72785-u-ombudsmena-osudili-napadenie-lyudej-v-kamuflyazhe-na-romov-v-kieve.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Kolejny skandal zakupami sprzetu dla „niezwycięzonej armii kijowskiej”. Jeden z ukraińskich parlamentarzystów poinformował ze ukraiński resort obrony zakupił radiostacje wojskowe od tureckiej firmy, która wcześniej dostarczała je armii azerbejdżańskiej, a które dały sie bardzo łatwo zagłuszyć przez walczących z ta armią (i wykorzystujacych rosyjski sprzet) ormiańskich „separatystów” z Górskiego Karabachu;
  http://www.politnavigator.net/ukraina-zakupila-armejjskie-racii-kotorye-rossiya-uspeshno-glushila-v-karabakhe.html

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Tymczasem w sądzie w Londynie gdzie toczy się sprawa długu Ukrainy którego zwrotu domaga się Rosja, odbyły się dodatkowe przesłuchania stron tym razem dotyczace kwestii wypłacenia przez Kijów 325 mln dolarów naliczonych odsetek od wspomnianego długu. Prawnik reprezentujący stronę rosyjską stwierdził ze nie ma żadnych przeciwwskazań w sferze prawnej by Ukraina nie mogła wypełnić tych kolejnych zobowiązań w zwiazku z realizacją innych w stosunku do innych wierzycieli, w szczególności MFW oraz Banku Światowego;
  https://ria.ru/world/20170526/1495166207.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • W Polsce w megasamach prawie słyszy się teraz ukraiński język. Jest to dowód, że są bogaci, bo stać jest ich na zakupy w naszych sklepach i galeriach handlowych.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 8. Rośnie „apetyt” „wodza’ tzw. blokady Donbasu „Semena Semenczenki” (właściwe Konstantin Griszin) który po tym jak zapowiedział że zajmie przedsiębiorstwa ukraińskiego oligarchy Achmetowa (oficjalnie dokona ich „nacjonalizacji”) teraz stwierdził że jak republiki noworosyjskie nie zwolnią wszystkich jeńców ukraińskich to on „znacjonalizuje” wszystkie „rosyjskie” przedsiębiorstwa na Ukrainie. Oczywiście, jak można sie domyśleć, o tym które z nich jest „rosyjskie”, a które nie, zadecyduje sam Griszin alias „Semenczenko”…
  http://www.ukrrudprom.ua/news/Uchastniki_blokadi_okkupirovannih_rayonov_Donbassa_grozyat_natsi.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Wprowadzenie ruchu bezwizowego do UE dla obywateli Ukrainy, nie zmieni obowiązujacych w ramach tzw. małego ruchu granicznego dla Ukraińców przy wjeździe do Polski, Rumunii, Wegier oraz Słowacji. Dla przypomnienia, ostatnio „generalissimus” Poroszenko urządził wypad na jedno z ukraińskich przejść granicznych z Polska, gdzie zapewniał jadacych do polski Ukraińców, jakie po wprowadzeniu ruchu bezwizowego będą mieli „ułatwienia” przy wjeździe do UE. Złośliwi komentowali jego wygląd i zachowanie jako skutek „golnięcia sobie” i chyba mieli racje…
  http://korrespondent.net/ukraine/3855732-bezvyz-ne-otmenyt-pryhranychnye-poezdky-v-polshu

  Polubienie

 10. Międzynarodowy Fundusz walutowy (MFW) nie zatwierdził zaproponowanej przez premiera Ukrainy Hrojsmana reformy emerytalnej, której wprowadzenie na Ukrainie jest jednym z wymogów dalszego kredytowania tego państwa przez MFW. Jak informują ukromedia po 10 dniach pracy na Ukrainie, misja MFW opublikowała raport, który nie zawiera praktycznie żadnych pozytywnych opinii na temat zaproponowanego przez rząd w Kijowie projektu reformy emerytalnej. Dla przypomnienia, premier Ukrainy opowiadał że zatwierdzenie przez MFW projektu reformy emerytalnej opracowanej przez jego rząd to tylko „formalność”…
  http://korrespondent.net/ukraine/3855749-mvf-ne-odobryl-pensyonnuui-reformu-hroismana-smy

  Polubione przez 2 ludzi

 11. „Pornoskandal” w ukraińskim parlamencie, gdzie przyłapano jednego z parlamentarzystów, jak podczas obrad prowadził „konwersację” (przez telefon) z kobietą, która przesyłała mu swoje nagie zdjęcia;
  https://strana.ua/news/72573-poka-lucenko-otchityvalsya-v-rade-nardep-obmenivalsya-intimnymi-foto-ot-devushkoj.html
  Dzisiaj przyłapany parlamentarzysta tłumaczył w ukromediach, ze rozmawiał przez telefon ze swoim „przyjacielem”, który jest podobno „adoptowanym ojcem” owej nagiej kobiety (która jak stwierdził miała mieć 15-16 lat) i że to właśnie on miał mu przesłać jej dwuznaczne zdjęcia (!) Dodatkowo przyznał sie że on również uczestniczy w jej „wychowaniu”, przekazując jej co miesiąc po 1.500 hrywien…
  https://ru.tsn.ua/politika/deputat-shahov-poyasnil-tsn-proishozhdenie-pikantnyh-foto-kotorye-vzorvali-set-866215.html
  Ot zwykli ukraińscy „tatusiowie”…

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Minister infrastruktury Wołodymyr Omelian oświadczył, że szef „Ukrzaliznyci” Wojciech Balczun powinien podać się do dymisji.
  Główne oskarżenie-korupcja. Jednak żadnych dowodów na łamanie prawa przez Pana Balczuna na razie nie ma (za to były realne wyniki związane z walką z korupcją), a słowa ministra można traktować jako próba wywarcia presji.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/11725-minister-infrastruktury-uwaza-ze-balczun-powinien-podac-sie-do-dymisji.html
  Komentarz: Sami Ukraińscy (?) politycu nie wiedzą co czynia. Pan Wojciech jest swoistym lakmusowym papierkiem, pokazuje zagranicznym inwestorom, czy możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej na Ukrainie bez „kontroli” „elyt” z Kijowa. Zwolnienie Pana Balczuna oznacza, że takich możliwości po prostu nie ma…

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Szef Ukraińskiego MSW przyznał ,że podczas prowadzenia do chodzenia w sprawie śmierci dziennikarza Pawła Szeremetewa doszło fo „pomyłki”. Jednocześnie Pan Arsen Avakow skrytykował dziennikarzy za jak to określił „kręcenie kina” i niedwuznacznie dał do zrozumienia, że dziennikarze moga zostac oskarżeni o zatajanie ważnych dla śledztwa informacji (sic!).
  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/szef-ukrainskiego-msw-przyznal-ze-doszlo-pomylki-sledztwie-ws-zabojstwa-szeremeta/

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Mały smrodek w polskim MON
  Okazało się ,że ukraińskie ząłogi/czołgi zmierzające na zawody pancerne do Niemiec przejechały przez terytorium Polski bez żadnej eskorty (!). Konwojem zainteresowała się w końcu Policja i samorzutnie ubezpieczała przejazd.
  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainskie-czolgi-jechaly-polske-bez-nadzoru-sytuacja-krytyczna/
  Komentarz: Prosze sobie wyobrazić ,że ktoś niepowołany wszedłby na lawetę i dostał się do wnętrza czołgu, a następnie go uruchomił….

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.