Wojna domowa na Ukrainie 14.06.2017r.- 839 dzień od nowego rozejmu.


Ruski Specnaz?

 

Teraz Polska przejmuje na siebie finansowanie dostaw gazu na Ukrainę. Możliwe jest to dzięki temu, że rusza budowa interkonektora gazowego na granicy z Ukrainą, który ma za cel dywersyfikacje źródeł dostaw dla Ukrainy oraz umożliwić dalszą integrację systemów przesyłowych i rynków gazu w rejonie Europy Wschodniej.

 

 

Rozpoczęcie budowy interkonektora będzie możliwe po tym gdy „ukraiński operator gazowy Ukrtranshaz jesienią rozpocznie zakupy rur dla budowy interkonektora gazowego do Polski” – o czym poinformował wczoraj doradca ministra energetyki i przemysłu węglowego Ukrainy Maksym Bilawski

Wcześniej informowano, że budowa interkonektora rozpocznie się jeszcze w bieżącym roku. Jego eksploatacja planowana jest na 2019/2020 r. Połączenie pozwoli m.in. na transportowanie na Ukrainę gazu z terminalu LNG w Świnoujściu.

Projekt realizuje ukraińska firma Ukrtranshaz i polski Gaz-System. Jego pierwszym etapem będzie powstanie interkonektora, który powinien zapewnić zwiększenie eksportu gazu ziemnego z Polski na Ukrainę do objętości 5 mld metrów sześciennych rocznie. Drugi etap pozwoli na osiągnięcie poziomu 8 mld metrów sześc., jednak „decyzja o jego realizacji będzie zależała od zainteresowania rynku” – informowała wcześniej agencja Interfax-Ukraina.

Umowę na budowę interkonektora Gaz-System i Ukrtranshaz zawarły w 2014 roku po tym jak od władzy został odsunięty prezydent Wiktor Janukowycz. W styczniu 2015 r. ówczesny premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk mówił, że przedsięwzięcie to umożliwi docelowo dostarczanie na Ukrainę 10 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

Planowane połączenie gazowe Polska – Ukraina zakłada budowę nowego gazociągu pomiędzy węzłami Hermanowice na terytorium Polski i Bliche Volytsia – Granica na terytorium Ukrainy. Łączna długość gazociągu to około 112 km. Dla prawidłowego funkcjonowania interkonektora niezbędne będzie wybudowanie Tłoczni Strachocina, a także gazociągów: Hermanowice – Strachocina, Strachocina – Pogórska Wola, Pogórska Wola – Tworzeń i Tworóg – Tworzeń.

Budowa interkonektora na granicy z Ukrainą ma przyczynić się do powstania nowych możliwości przesyłowych, co ma przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa energetycznego oraz dywersyfikację dostaw i źródeł gazu dla Ukrainy, poprzez terytorium Polski. Przewidywane korzyści, które z realizacji tego projektu ma osiągnąć Polska to zwiększanie zdolności eksportowych oraz utworzenie warunków do zwiększania stopnia wykorzystania zdolności przesyłowych systemu przesyłowego. Dzięki projektowanemu połączeniu międzysystemowemu Polska oraz inne kraje UE uzyskają także dostępu do magazynów gazu na Ukrainie. Zwiększenie przepustowości połączenia na granicy Polski i Ukrainy pozwoli na utworzenie korytarza transportowego wspomagającego integrację regionalnego rynku gazu ziemnego, a także do wzmocnienia solidarności energetycznej pomiędzy krajami UE i Wspólnoty Energetycznej.

Teoretycznie wszystko wygląda bardzo optymistycznie, tylko, że Ukraina jest już bardzo dobrze znana ze swojej niesolidności jeśli chodzi o rozliczanie się za dostarczony jej z zagranicy gaz. Jak wiadomo obecnie toczy się postępowanie sądowe o odzyskanie przez Rosję ponad 3 mld dolarów za niezapłacony przez ukraińskiego odbiorcę gaz.

Pytaniem jest, czy są jakieś powody do tego, aby akurat z Polską Ukraina rozliczała się wzorowo?

A może nasze władze zdając sobie sprawę z tego niebezpieczeństwa iż to my będziemy de facto z własnych kieszeni finansować zaopatrzenie w gaz Ukrainę, traktują to jako swój atut w poronionym pomyśle wcielenia w życie nierealnej idei „Międzymorza”?
Już samo to, że różnej maści ukraińscy hochsztaplerzy wykorzystywali Rosję i społeczeństwo ukraińskie jako swoją własną dojną krowę, powinno być sygnałem na to, że z tym krajem, a raczej rządzącymi w nim klikami, nie da się sensownie współpracować. A każdy kto uważa inaczej jest po prostu zaślepionym majakami naiwniakiem. Można by było się zapytać, no i co z tego? Czyż nie warto spróbować tej szansy, która już w historii może się nie powtórzyć?

Oczywiście, że warto, ale ci którzy tak uważają powinni sfinansować swoje pomysły z własnej kieszeni, a nie obciążać ich kosztami i tak już biedne polskie społeczeństwo.

Krótko mówiąc, powrót do nieudanej wcześnie idei „Międzymorza” jest przejawem megalomanii i manii wielkości jakie opanowały niektórych liderów ukształtowanej po 1989 roku sceny politycznej. I nic poza tym się za tym powrotem nie kryje, bo jej absurdalność jest tak porażająca, że aż granicząca ze skrajną głupotą. Tak więc nic dziwnego, że ludzie wyznający tego typu przekonania są zdolni również do tego aby społeczeństwo polskie sfinansowało z własnych kieszeni zaopatrzenie w gaz Ukraińców. No cóż, jeśli doprowadzi to do jeszcze większego zubożenia Polaków, najwyżej poszerzy się zakres programu 500+ na kolejne grupy społeczne. Tylko skąd na to wziąć pieniądze? Odebrać je tej garstce, która jeszcze potrafi i chce uczciwie je zarobić?

Takie myślenie jest wyrazem kompletnego oderwania się od rzeczywistości i braku zrozumienia mechanizmów jakie ją kształtują. A czyż można się spodziewać czegoś innego po ludziach, którzy swój pomysł na życie oparli na pleceniu głupstw i kłamstw, którzy nigdy uczciwie własną pracą nie umieli zadbać o swój los i los swoich bliskich. To ci ludzie traktują Polaków jak stado bezwolnych baranów, które bezkarnie można do woli golić. Niestety prawda jest taka, że część z nich zasługuje na taką opinię i traktowanie.

No, ale cóż można spodziewać się po społeczeństwie, którego system nie przekonał do brania pełnej odpowiedzialności za swój los. Niestety w takim społeczeństwie nie są promowane: aktywność, samodzielność i zaradność, tylko cechy odwrotne. I dlatego, też do odegrania przywódczej roli we wcielaniu idei „Międzymorza” nie jesteśmy nie tylko że nie przygotowani, ale nasze niezborne ruchy na światowej szachownicy powodują, że staliśmy się obiektem nieskrywanej już drwiny. Bo jakże można ocenić kraj, który ledwo co się trochę odkuł na pomocy unijnej i kredytach, a który praktycznie nie posiada swojej gospodarki, stając się w ten sposób krajem rolniczym i dostawcą taniej siły roboczej na Zachód, nagle usiłuje odgrywać rolę regionalnego mocarstwa?

Przecież jest to śmiech i żenada, ale jakoś wśród polskich elit nikt tego faktu nie umie dostrzec, tak jak kiedyś tego, że król jest nagi.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo tego, że wczoraj przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Aleksander Turczynow powiedział, iż uważa, że władze kijowskie powinny wycofać się z dalszego prowadzenia tzw. operacji antyterrorystyczne, to w dniu wczorajszym na całej długości frontu w Donbasie strona ukraińska wykazywała się podwyższoną aktywnością militarną.

I tak, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy, wozów bojowych oraz broni maszynowej prowadzili ostrzał pozycji obronnych sił powstańczych w rejonie strefy przemysłowej w miejscowości Jasinowata.

Niespokojnie również było w okolicach Gorłówki, gdzie ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał z broni maszynowej w rejonie Zajcewa oraz także przy użyciu moździerzy w rejonie wsi Szirokaja Bałka.

Natomiast na południowym odcinku frontu donieckiego w okolicach Nowoazowska, ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał w wyniku którego został uszkodzony dwa domy znajdujące się przy ulicy Achmatowa nr. 15 i 18 oraz około godziny 17:00 w miejscowości Sachanka przy ulicy Gawriczenki nr. 42 została zabita przez ukraińskiego snajpera 78-letnia kobieta.

Łącznie na tym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu: ciężkiej artylerii, czołgów oraz opancerzonych wozów bojowych, a także granatników i broni maszynowej, 65 razy przeprowadzili ostrzał na terytorium DRL. Ostrzał ten prowadzony był w kierunku 19 miejscowości znajdujących się na całej długości linii frontu donieckiego.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby, przy użyciu: ciężkiej artylerii kaliber 122 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm, a także opancerzonych wozów bojowych, granatników, wyrzutni pocisków przeciwpancernych i broni maszynowej, 9 razy przeprowadzili ostrzał 7 miejscowości znajdujących się na terytorium ŁRL.

Ostrzelane miejscowości i ich okolice to: Żiełobok, Frunze, Krasnyj Jar, Kalinowo, Łogwinowo, Donieckij i Oboznoje. Łącznie na ostrzelany teren spadło około 8 pocisków kaliber 122 mm oraz około 110 pocisków moździerzowych.

 

Poniżej bardzo obszerny, ale mało wiarygodny raport dobowy udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności cywilnej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО за день станом на 18.00 годину 13 червня 2017 року

Оперативна обстановка в районі проведення АТО впродовж сьогоднішнього дня суттєвих змін не зазнала і характеризується як напружена, проте стабільна та повністю контрольована силами операції. З початку доби бойовики російсько-терористичних бандформувань продовжували обстрілювати позиції українських воїнів. Станом на цей час зафіксовано 16 ворожих обстрілів, що свідчить про відносне зниження вогневої активності з боку незаконних збройних формувань.

Приморський напрямок. На цій ділянці фронту ще вночі окупанти вкотре обстріляли житловий сектор населеного пункту Ольгінка. Внаслідок вибухів артилерійських снарядів пошкоджено три житлові будинки по вулиці Привокзальній. Осколками посічено стіни та вибито шибки. Жоден цивільний мешканець, на щастя, не постраждав.
На цьому ж напрямку зранку противник, застосовуючи міномети калібру 120 мм, здійснив обстріл невисокої інтенсивності укріплень ЗС України в районі Чермалика. Також ворожі збройні провокації із застосуванням гранатометів та стрілецької зброї були зафіксовані поблизу Водяного, Талаківки та Павлополя. Окрім того, по українських воїнах, котрі тримають оборону неподалік Водяного, вели вогонь снайпери противника.

Донецький напрямок. На цій частині фронту найманці ще на світанку обстріляли зі стрілецької зброї різних калібрів та протитанкових гранатометів опорні пункти сил АТО в районі Пісків та Авдіївки. А згодом з кулеметів великого калібру бандити двічі відкривали вогонь по українських захисниках поблизу Невельського.

Луганський напрямок. Тут рано вранці бойовики вчергове обстріляли наша оборонні укріплення в районі Новотошківського з мінометів калібру 120 й 82 мм. Всього нараховано 40 влучань ворожих мін неподалік наших позицій. Вже по обіді проросійські озброєні банди двічі відкривали вогонь з 82-мм мінометів поблизу Кримського. Там же найманці згодом били по одному з опорних пунктів українських воїнів зі станкового протитанкового гранатомету.

Внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець ЗС України сьогодні зазнав поранень”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 годину 14 червня 2017 року:

Ситуація в районі проведення АТО залишається складною. Впродовж минулої доби підконтрольні Росії незаконні збройні формування на сході України не припиняли вдаватись до збройних провокацій проти сил АТО. Особливо активно бойовики застосовували зброю проти українських захисників за темної пори доби. Вчора зафіксовано 52 факти порушення загарбниками режиму припинення вогню, з них 5 разів противник застосовував заборонені Мінськими угодами артилерійські системи. Окрім того, впродовж минулої доби ворожі артилерійські снаряди тричі влучали у житлові квартали прифронтових населених пунктів.

Приморський напрямок. На цій ділянці фронту вчора відбулось найбільше збройних провокацій з боку бойовиків – 22. Ще вночі окупанти вкотре обстріляли житловий сектор населеного пункту Ольгінка, внаслідок чого було знову пошкоджено будинки місцевих мешканців та деякі об’єкти інфраструктури.
На цьому ж напрямку зранку противник з мінометів калібру 120 мм обстріляв укріплення ЗС України в районі Чермалика, а з 82-мм мінометів бив поблизу Водяного. Також по наших позиціях в районі Талаківки, Лебединського, Гнутового, Березового та Павлополя загарбники відкривали вогонь з гранатометів та стрілецької зброї. Були зафіксовані випадки застосування противником зенітних установок, БМП та снайперів.

Донецький напрямок. До вечора на цій частині фронту противник використовував лише піхотне озброєння, з якого бив по опорних пунктах сил АТО в районі Пісків, Авдіївки та Невельського. З настанням сутінок російсько-терористичні бандформування значно активізувались, особливо у передмісті Авдіївки та на Світлодарській дузі. До завершення доби кремлівські найманці здійснили декілька щільних обстрілів оборонних укріплень ЗС України в районі Авдіївки, Кам’янки та Луганського з мінометів калібру 120 та 82 мм, озброєння БМП, гранатометів та стрілецької зброї різних калібрів. Під час цих обстрілів бойовики знову випустили декілька мін по житлових кварталах Авдіївки. Одна з мін вибухнула поруч з будинком по вулиці Тургенєва. Осколками пошкоджено вікна та фасад будівлі, а також припарковану неподалік автівку. На щастя, власники оселі, 58-річна жінка та її 37-річний син, не постраждали. Втім, біля іншого будинку, по вулиці Тургенєва, осколками міни було поранено 48-річну жінку. Лікарі швидкої допомоги діагностували у неї мінно-вибухову травму та осколкове поранення правої гомілки. Постраждалій було надано допомогу на місці. Від госпіталізації вона відмовилась

Луганський напрямок. Тут вчора вранці бойовики вчергове обстріляли наші оборонні укріплення в районі Новотошківського з мінометів калібру 120 й 82 мм. Пізніше проросійські озброєні банди відкривали вогонь з 82-мм мінометів поблизу Кримського, Новоолександрівки та Щастя. Також ворожі обстріли зафіксовані поблизу Донця, Станиці Луганської, Троїцького та Лобачевого, де бойовики відкривали вогонь по підрозділах сил АТО з гранатометів різних модифікацій та стрілецької зброї.

На жаль, внаслідок ворожих обстрілів минулої доби один військовослужбовець ЗС України загинув. Ще семеро бійців сил АТО зазнали поранень”.

 

Poniżej jeszcze trzy  krótkie relacje z dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku i jedna ze Spartakusa:

Oraz z Donieckiego na Ługańskim docinku frontu:

 

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- rockowa piosenkarka rosyjska Julia Cziczierina wystąpiła ze swoim nowym repertuarem- „Moja Sparta”.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

 

***

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

 

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.06.2017r.- 839 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na początek co tam słychać w należacej do „generalissimusa” Poroszenki fabryki „Roshen” w rosyjskim Lipiecku. Okazuje się ze fabryka pomimo szumnych, kolejnych już zapowiedzi, ciągle niesprzedana, a firma „Roshen” sadzi się z rosyjskim fiskusem o 150 mln rubli, które miała wg niego „wyprowadzić” na Ukrainę w ramach nie zapłaconych podatków;
  http://interfax.com.ua/news/economic/428584.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. I kolejna awantura dyplomatyczna wywoąłna przez Ukraine. Tym razem Ambasada Ukrainy w Wlk. Brytanii protestowała po tym jak „The Daily Mail” w swoim materiale na temat Krymu nazwał go „południowo-zachodnim regionem Rosji”. Określono to jako „prowokację” mającą na cele zwiększenie liczby zwolenników Prezydenta Rosji, czyli podsumowując „The Daily Mail” wg Ukroinców to „tuba propagandowa Kremla”. UKROSZAJBA…
  http://www.rbc.ru/rbcfreenews/593fb6f59a7947c16f2968b5

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Filmowe podsumowanie 5 „topowych nowości” z Ukrainy z zeszłego tygodnia;
  >https://vk.com/video-91278394_456239298
  1. Byli uczestnicy kijowskiego majdanu zeznaja w kijowskim sądzie ze zostali ostrzelani z hotelu „Ukrainy”, czyli od strony zajmowanej przez tzw. majdaniarzy
  2. Wiceminister d/s terytoriów okupowanych Ukrainy Tuka ogłąsza w ukromediach ze trzeba wprowadzić dyktaturę na Ukrainie bo inaczej nie da sie zrobić na niej porządku (dla przypomnienia, prezydent Janukowycz został wygnany bo okreslono go jako „dyktatora’)
  3. Jak Chińczycy wykupili za „bezcen” tzw. Ukraiński bank rozwoju i rekonstrukcji, (dokładnie 99,9 % akcji za niecałe 83 mln hrywien) należący do państwa
  4. Ciąg dalszy reform na Ukrainie, tym razem „reforma służby zdrowia’ za wprowadzanie której szefowa ukraińskiego resortu zdrowia została nazwana „Doktorem ŚMIERĆ”
  5. I nareszcie „BEZWIZ’…

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Przypomnieli o sobie rosyjscy „prankerzy” „Leksus” i „Wowan” którzy postanowili „pomóc” premierowi Ukrainy Hrojsmanowi w zapowiadanym przez niego „przestawieniu” Ukrainy na korzystanie z „ekologicznej energii”. Dlatego tez w imieniu premiera Ukrainy zadzwonili do europejskiego przedstawiciela amerykańskiego przedsiębiorstwa „Tesla’ i dogadali sie w sprawie zakupu przez Ukrainę za sumę 60 mln $ słonecznych baterii dla prawie 1000 budynków administracji rzadowej. Dodatkowo „Leksus” poinformował ze przedstawiciel ‚Tesli” stwierdził ze jest to ich pierwszy kontakt z „ukraińskimi władzami”, chociaz wcześniej premier Ukrainy przechwalał się w ukromediach że juz niejednokrotnie kontaktował się z ‚Teslą’;
  https://strana.ua/news/76090-rossijskie-prankery-vovan-i-leksus-ot-imeni-grojsmana-dogovorilis-s-tesla-o-zakupke-solnechnyj-batarej.html

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Szykuje sie masowe odłączanie Ukraińców od dostaw ciepłej wody. Według ukraińskiego portalu „Anntikor.com.ua” w budżecie Ukrainy kończą się pieniadze na tzw. subsydia z których pokrywana jest opłaty za media (m.in ciepła woda, gaz, elektryczność) dla sporej częsci obywateli Ukrainy, w latach 2016-2017 grupa ta liczyła ok. 7,5 mln osób;
  https://antikor.com.ua/articles/174075-skoro_vse_ukraintsy_budut_sidetj_bez_gorjachej_vody._v_bjudhete_ne_hvataet_deneg_na_subsidii

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Na Ukrainie podpala kolejną siedzibę kanału telewizyjnego? Na pogróżki pod swoim adresem skarzą się pracownicy ukraińskiego kanału ‚NewsOne”, do „rozprawy” z nimi (nazywajac ich „tuba kremlowskiej propagandy’) wzywa wszystkich „ukraińskich patriotów” m.in Ilja Kiwa „weteran ATO”, były szef departamentu ukraińskij policji d/s walki z narkotykami, a obecnie doradca szefa MSW Ukrainy;
  https://antikor.com.ua/articles/174121-sotrudniki_telekanala_newsone_zajavljajut_ob_ugrozah_v_svoj_adres
  Dla przypomnienia, Ilja Kiwa oskarżany jest także o sprowokowanie oraz faktyczne doprowadzenie do spalenia siedziby ukraińskiej telewizji ‚Inter” w wrześniu 2016 roku;
  >https://www.youtube.com/watch?v=rHGekSqcvXQ

  Polubione przez 2 ludzi

 7. I kolejna zdrada, tym razem rolnicza. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, o zwiększeniu tzw. kwot na towary rolne z Ukrainy, UE chce je jednak „zredukować”. Zmniejszenie tzw. kwot ma dotyczyć m.in takich ukraińskich produktów rolnych sprzedawanych do UE jak miód. pszenica, pomidory oraz kukurydza i jest wynikiem kompromisu jaki został wynegocjowany pomiedzy władzami UE, Ukrainą oraz państwami UE niechętnymi wobec ukraińskiej konkurencji w unijnym sektorze produkcji rolnej;
  http://korrespondent.net/business/economics/3861608-v-es-khotiat-sokratyt-kvoty-na-ukraynskye-tovary

  Polubione przez 3 ludzi

    • Coż, ten kto nie zna historii skazany jest na podwójne cierpienie…, nie kto inny jak Kisiel, poseł województwa kijowskiego, jest bezpośrednio odpowiedzialny za klęskę Rzeczypospolitej. A wystarczyło po bitwie pod Bersteczkiem pójść za ciosem, nie byłoby wtedy nawet mowy o Białej Cerkwi. Nie byłoby żadnych rozmów (Kisiel). I nikt nigdy nie usłyszałby o czymś takim jak urkaina. Ehhh, historia……

     Polubione przez 1 osoba

 8. Ukromedia o mającej się odbyć jutro „goracej” linii mieszkańców Rosji z Prezydentem Rosji Władimirem Putinem, czyli „Rosjanie nie są zainteresowani wtargnięciem na Ukrainę”. Według rzecznika Kremla Pieskowa przygotowującego pytania na jutrzejszą „gorącą linię” do tej pory przyszło 1,6 mln pytań, z czego te dotyczące obecnej polityki zagranicznej Rosji (w tym sytuacji na Ukrainie) stanowią tylko jakąś dziesiątą ich część;
  https://www.unian.net/world/1975094-za-den-do-pryamoy-linii-s-putinyim-postupilo-bolee-16-millionov-voprosov-vtorjenie-v-ukrainu-rossiyan-ne-interesuet.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Kolejny trafi na tzw. listę mirotworca, czyli zakaz wjazdu na Ukrainę? Były gracz kijowskiego „Dynamo” i reprezentacji Ukrainy w piłce nożnej, Taras Michalczuk podpisał kontrakt na grę w drużynie „Lokomotiw Moskwa”;
  https://sport.unian.net/football/1975991-eks-igrok-sbornoy-ukrainyi-po-futbolu-vnov-sdelal-vyibor-v-polzu-rossiyskogo-kluba.html
  Ps. A mógł przecież zginąć „chwalebnie ku chwale samostijnej”…

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Jeden z ukraińskich dostawców internetu, kompania „Wnet” oskarżył ukraińską bezpiekę (SBU) że w wyniku trwającego 17 godzin przeszukań należących do niej biur naraziła ja na straty w wysokości 3 mln hrywien. SBU z kolei tłumaczy się ze przeszukania były prowadzone z powodu podejrzeń ze firma współpracuje z rosyjskimi operatorami internetowymi. Z kolei prezes firmy odpiera te zarzuty tłumacząc ze owa firma z którą współpracuje (i inni internetowi operatorzy na Ukrainie), a która wg SBU jest „rosyjskim operatorem internetowym” jest legalnie działajaca na terytorium Ukrainy;
  http://korrespondent.net/ukraine/3861787-ynternet-provaider-posle-obyska-sbu-zaiavyl-ob-uscherbe-v-try-myllyona

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Ciąg dalszy „smieciowej epopei” we Lwowie. Na dwa miesiące aresztowano tam dyrektora firmy która miała zajmować się wywozem miejskich śmieci (jak się „zajmowała” wielokrotnie tu linkowałem). Podejrzewany jest on o przywłaszczenie ponad 10 mln hrywien z budżetu Lwowa, które miały być przeznaczone własnie na wywóz i składowanie śmieci miejskich;
  http://korrespondent.net/city/lvov/3861759-vo-lvove-arestovan-dyrektor-fyrmy-zanymauischeisia-vyvozom-musora

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Ukraina wywołała kolejny skandal międzynarodowy. Z terytorium Ukrainy deportowano, bez podania przyczyny, część rosyjskiej delegacji ma Mistrzostwa Europy w boksie, w tym reprezentanta Rosji jakie odbywają sie w tym kraju. Oburzenie zdziwienie i oburzenie takim zachowaniem wyraziły międzynarodowe organizacje odpowiedzialne za organizacje imprezy EUBC i AIBA które domagaja się wyjaśnień od strony ukraińskiej. Natomiast przedstawiciele strony rosyjskiej stwierdził ze Ukraińcy po prostu pozbyli sie w ten „specyficzny sposób” potencjalnego najgroźniejszego rywala;
  http://rsport.ru/fights/20170614/1121708719.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Nawet w hitlerowskich Niemczech takie rzeczy się nie działy. To jest dowód na zdziczenia moralne (oczywiście, jeśli tam jeszcze o jakieś moralności można mówić) władz tego kraju.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 13. Na Ukrainie spada liczba osób wierzących w Boga – ogłosiło kijowskie Centrum Razumkowa. Według najnowszego badania sytuacji religijnej w tym kraju, przeprowadzonego w marcu br., proporcja wierzących – po kilku latach wzrostu – spadła do poziomu z 2013 r., czyli sprzed wybuchu wojny na wschodzie Ukrainy.
  https://www.deon.pl/137/art,30608,ukraina-spada-liczba-wierzacych-w-boga.html
  Komentarz: Mieszkańcy Ukrainy stracili wiarę w swoich polityków, lepszą przyszłość, a nawet w Boga. Wzrasta tylko (niewiele) liczba wiernych KK. Jest to jednak bardziej związane z chęcią uzyskania Karty Polaka ( Polacy na kresach to głównie katolicy, a „parafka” od księdza jest uznawana za dowód o polskości w urzędach konsularnych).

  Polubione przez 2 ludzi

 14. MEGAZDRADA! Chory na raka 22 – letni ochotnik ochotnik z Łucka ciężko chory na raka opowiedział o tym co od dawna wiadome już w tzw. mediach niezależnych w sprawie konfliktu na Donbasie. Z powodu braków sprzętowych armia ukraińska zmuszona była używać sprzętu wojskowego, który wcześniej uczestniczył w gaszeniu pożaru reaktora oraz likwidowaniu skutków katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu;
  https://www.obozrevatel.com/society/17695-bolnoj-rakom-atoshnik-ob-etom-ne-hotyat-govorit.htm

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Wspierał kijowski majdan, w „nagrodę” dostał od pomajdanowych władz w Kijowie zakaz wjazdu na Ukraine. Rosyjski „opozycyjny wobec władz” bloger Ilja Warłamow dostał zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy, za to że kręcił swoje „reportaże’ z „okupowanych” (wg Kijowa) Krymu oraz Donbasu bez odpowiedniego pozwolenia ze strony władz w Kijowie;. Sam Warłamow w odpowiedzi stwierdził ze na terytorium republik noworosyjskich nigdy nie przebywał, potwierdził jedynie swoją wizytę na Krymie
  http://korrespondent.net/ukraine/3861779-rossyiskomu-bloheru-varlamovu-zapretyly-vezd
  Z takiego majdaniarza zrobili nawet „separatystę’ i „agenta Kremla”…
  http://gpcodziennie.pl/27757-preczzkremlowskabanda.html

  Polubione przez 2 ludzi

 16. W jednej z miejscowości obwodu kijowskiego barbarzyńsko pobito kobietę, przewodniczącą miejscowej komisji wyborczej. Kobieta została wywabiona ze swojego domu przez bandytę którzy przedstawil sie jako przedstawiciel operatora internetowego. Bandytę udało zatrzymać się sąsiadowi oraz jej synowi którzy wybiegli na dwór słysząc jej wołanie o pomoc, a następnie przekazać go patrolowi policji. Jak zeznał zatrzymany do pobicia kobiety został „wynajety” przez nieznajomego kobietę, który za wykonanie „roboty” obiecał mu 1000 hrywien;
  https://www.obozrevatel.com/kiyany/crime/42197-pritselno-v-golovu-pod-kievom-zverski-izbili-glavu-mestnoj-izbiratelnoj-komissii.htm

  Polubione przez 1 osoba

 17. Kolejny skandal w ukraińskiej policji. Zawieszeni w swoich obowiązkach funkcjonariusze służby patrolowej policji w Czerkasach oskarżyli swoje kierownictwo o to że roztoczyło „parasol ochronny” na miejscowych biznesmenów, polityków oraz urzedników. Policjanci słuzby patrolowej mieli „odgórny” nakaz od swoich zwierzchników których z nich „omijac z daleka” i „nie czepiać się”;
  http://vikka.ua/novini/59243-odnih-karati-inshih-ne-chipati-cherkaski-patrulni-rozpovili-pro-shokuyuchi-nakazi-kerivnitstva.htm
  Konferencja „zbuntowanych” policjantów;
  >https://www.youtube.com/watch?v=qb2hqsyceY8
  Bonus, dwa dni temu w Czerkasach patrol policji ‚spacyfikował” agresywnego meżczyznę, który okazał się być członkiem tzw. ukraińskiego batalionu ‚Ajdar’;
  >https://www.youtube.com/watch?v=Dtj2V8WVXx8

  Polubione przez 2 ludzi

 18. Prezydent Poroszenko udzielił wywiadu w którym to wyjaśniał dlaczego nie zawiesił ATO
  tu cytat z wypowiedzi:
  „Jeśli zawiesimy operację antyterrorystyczną i w tym samym czasie nie nadamy wojskowym prawa działać adekwatnie w warunkach agresji – zostawimy Ukrainę bezbronną”,
  http://zik.ua/pl/news/2017/06/14/prezydent_wyjani_dlaczego_nie_zawiesi_operacj_antyterrorystyczn_w_donbasie_1114681
  Komentarz: Jakoś USA, NIemcy, Polska Francja nie mają ATO i nie wydaja się bezbronne 🙂

  Polubienie

   • Ogólnie ATO i konflikt w Donbasie jest na rękę zarówno neobanderowcom jak i obecnej klice z Kijowa. Neo-ziomale mogą krzyczeć o ruskiej agresji, nieskuteczności rządu itd itp ( bo poza darciem japy żadnych konkretnych pomysłów na ratowanie Ukrainy nie mają), zaś klika moze zwalać wszystkie niepowodzenia gospodarcze, społeczne na barki konfliktu z Rosją i nadal okradać naród.
    Dlatego konflikt trwa i trwać będzie, wszak interes zwykłych ludzi nic nie znaczy w oczach „elyt”.

    Polubione przez 2 ludzi

 19. Wyjaśniła sie sprawa tajemniczego dymu który pojawił się w jednym z działających tzw. energobloków elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Jak podały tamtejsze służby dym był spowodowany „paleniem papierosów w niewłaściwym miejscy przez niezidentyfikowane osoby”;
  https://strana.ua/news/76231-zadymlenie-na-tretem-energobloke-chernobylskoj-aes-proizoshlo-iz-za-kureniya.html
  Ps. Nie wiadomo co gorsze, dym unoszący się nad jednym z „energobloków’, czy kręcące się, badź co bądź elektrowni jądrowej, „niezidentyfikowane osoby”…

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.