Wojna domowa na Ukrainie 12.07.2017r.- 867 dzień od nowego rozejmu.


Ukraińska operacja pacyfikacyjna w Donbasie.

 

Tym razem przy okazji Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa pełniący funkcję szefa MON Antoni Macierewicz popisał się kolejny raz swoim krasomówstwem.

 

 

We wtorek, 11 lipca 2017 r., w Warszawie przy Skwerze Wołyńskim odbyły się centralne uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, w których udział wzięli m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Sejmu i Senatu, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz instytucji i władz samorządowych, organizacji kombatanckich, a także nielicznie mieszkańcy Warszawy. Obecne były także rodziny ofiar zbrodni na ludności cywilnej Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W obchodach udział wziął również Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

Ten sam Jarosław Kaczyński, który w towarzystwie czołówki PiS zagrzewał w zimę 2014 roku Ukraińców na Majdanie do obalenia legalnych władz. Oczywiście nie przeszkadzało mu wtedy, że wśród protestującego tłumu zaczęły pojawiać się flagi UPA, a obok niego ramię w ramię, maszerował nie kto inny jak piewca odrodzenia banderyzmu oraz gorący zwolennik „wielkiej Ukrainy” kosztem m.in. terenów ściany południowo-wschodniej terytorium Polski. Tam też prezes PiS krzyczał wraz z podekscytowanym ukraińskim tłumem hasło „Sława gierojam!” i „Ukraina ponad wszystko!”– czyli banderowskie zawołania ukraińskich nazistów i zbrodniarzy ludności polskiej na Kresach Wschodnich oraz z terenów obecnie znajdujących się w granicach Polski.

https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%82eh_Tiahnybok

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jaroslaw-kaczynski-na-majdanie-ramie-w-ramie-z-liderem-nacjonalistow/4b66gpk.

„…każde ludobójstwo wymaga od nas pamięci, a od spadkobierców tych, którzy tego dokonali, zadośćuczynienia przez przyznanie prawdy, przez wspólną pokutę za to, co się zdarzyło. Dzisiaj stoimy tutaj po to, by powiedzieć, że Polacy nigdy tego czasu nie zapomną, że ludobójstwo to miało swój pierwowzór i to było ludobójstwo niemieckie, hitlerowskie i miało swoje następstwo i było to ludobójstwo sowieckie, rosyjskie, którego doświadczyła Polska” – powiedział szef MON podczas uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

Proszę zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczny fakt w krasomówczej, a jednocześnie manipulatorskiej przemowie szefa polskiego MON Antoniego Macierewicza. Otóż, wymienia on jednym tchem ludobójstwa dokonane przez Niemców oraz sowieckie, uznając je za pierwowzór ludobójstwa nie wymienionego przez niego z nazwy (!!!!), a którym to ma być w domyśle ukraińskie ludobójstwo dokonane na Polakach. Z jednej strony jest to więc wytłumaczenie zbrodni popełnianych przez Ukraińców, a z drugiej strony nie wymieniając ich, zastosowanie manipulacji polegającej na pominięciu słów- „popełnione przez Ukraińców”.

No, ale oddajmy dalej głos szefowi MON Antoniemu Macierewiczowi:

„Ludobójstwo, które wówczas się dokonało, miało swój straszliwy kształt, którego nie do końca wciąż jesteśmy świadomi, którego potworność i okrucieństwo sprawia, że wciąż cofamy się przed tym, by dzisiaj, po tylu latach zobaczyć, co oni w tych straszliwych chwilach przeżywali. Ale to ludobójstwo miało też swój plan, miało swój cel, miało swój zbrodniczy kształt. Bo nie było odruchem zemsty, było długofalowym planem, którego celem z jednej strony było wytrzebienie ludności polskiej żyjącej tam od setek lat, ale z drugiej strony celem było podzielenie narodów, odseparowanie i rzucenie nieprzebytej – wydawałoby się – smugi nienawiści i cierpienia między pobratymczymi narodami” mówił minister Antoni Macierewicz.

I znów, ekscytuje się on słowem ludobójstwo, odmienianym przez wszystkie możliwe przypadki (dokładnie tak samo jak przy innych okazjach ze słowami „patriotyzm”, „Polska” i „bezpieczeństwo” oraz „agresja rosyjska”), ale jednocześnie ani razu nie usłyszeliśmy słów: „ukraińskie” i „Ukraińcy”.

Czyli ludzie słuchający tej przemowy, a nie mający pojęcia co się stało na Wołyniu, i szerzej na Kresach Wschodnich II RP w czasie i po zakończeniu II Wojny Światowej, nie dowiedzieli się tego, kto był sprawcą zbrodni dokonanej na naszych Rodakach ze Wschodu.

Może są nimi: „Niemcy”, „hitlerowcy” czy też „sowieci” i „ruscy”?

I tego słuchając spokojnie tego zakłamanego i manipulatorskiego  przemówienia, jak i tolerując obecność wśród siebie prezesa PiS- zagorzałego przyjaciela neobanderowców ukraińskich do tego wysuwających roszczenia terytorialne wobec naszego kraju, stali potomkowie ofiar tej zbrodni. To się po prostu w głowie nie mieści do czego doszedł pod rządami takich ludzi ten kraj.

Na koniec tego wstępu dajmy się jeszcze wypowiedzieć szefowi MON grającego znów rolę wielkiego patrioty zatroskanego o los naszego kraju i Polaków:

„Ludobójstwo, które wówczas się dokonało, miało swój straszliwy kształt, którego nie do końca wciąż jesteśmy świadomi, którego potworność i okrucieństwo sprawia, że wciąż cofamy się przed tym, by dzisiaj, po tylu latach zobaczyć, co oni w tych straszliwych chwilach przeżywali. Ale to ludobójstwo miało też swój plan, miało swój cel, miało swój zbrodniczy kształt. Bo nie było odruchem zemsty, było długofalowym planem, którego celem z jednej strony było wytrzebienie ludności polskiej żyjącej tam od setek lat, ale z drugiej strony celem było podzielenie narodów, odseparowanie i rzucenie nieprzebytej – wydawałoby się – smugi nienawiści i cierpienia między pobratymczymi narodami (..)  Trzeba pamiętać, że już w tamtym czasie byli ludzie zdolni przekroczyć krwawą rzekę nienawiści – było kilkuset Ukraińców, którzy ratowali Polaków. Byli żołnierze AK, którzy w 1945 i 1946 r. podejmowali wspólne działania bojowe z ukraińskimi żołnierzami przeciw bolszewikom. Konieczne jest spełnienie warunku pamięci, zrozumienia, uzyskania przebaczenia, byśmy mogli powiedzieć – przebaczamy, razem będziemy działali na rzecz przyszłości, pokoju ,wspólnego działania przeciw wspólnym wrogom. Dziś mówimy o krwi męczenników, która woła o naszą pamięć (…) Czcimy dzisiaj pamięć męczenników Kresów Wschodnich. Czcimy pamięć ofiar straszliwego ludobójstwa, które doprowadziło do wyniszczenia ludności polskiej. Czcimy też pamięć bohaterskich obrońców (…) żołnierzy polskich, którzy z bronią w ręku nie wahali się zorganizować miejsca oporu”– powiedział podczas wczorajszych uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, szef MON Antoni Macierewicz.

Jak widzimy dopiero w tej części swojej mowy Antoni Macierewicz wydusił wreszcie z siebie słowo „Ukraińcy”, ale proszę zwrócić uwagę, w jakim to kontekście: już w tamtym czasie byli ludzie zdolni przekroczyć krwawą rzekę nienawiści – było kilkuset Ukraińców, którzy ratowali Polaków„.

A więc z kontekstu tego manipulatorskiego przemówienia możemy zrozumieć taki oto zawarty w nim przekaz: ludobójstwo na Kresach Wschodnich miało swój „niemiecki, hitlerowski” oraz „sowiecki” i „rosyjski pierwowzór”, a „kilkuset Ukraińców ratowało Polaków”.

Przekaz ten w przemowie Antoniego Macierewicza wzmacniają jeszcze słowa:

„Byli żołnierze AK, którzy w 1945 i 1946 r. podejmowali wspólne działania bojowe z ukraińskimi żołnierzami przeciw bolszewikom”.

Czy już teraz jest wszystko jasne?

Dodam, że te słowa wspiera polityka tego jak i poprzedniego rządu, który nie tylko, że dba o dobro przebywających w naszym kraju około 2 mln Ukraińców bardziej niż o dobro Polaków, bo jednocześnie nam nikt tych kilkuset tysięcy miejsc pracy nie zaoferował  w wyniku czego podobna liczba (do przebywających w Polsce Ukraińców)  naszych rodaków została zmuszona do wyjazdu za chlebem w świat. O nich kraj rządzony przez piewców: „solidarności” i „dobra” naszego narodu oraz przy tym wielkich „patriotów” nigdy nie zadbał. Dbali tylko o dobro Ukraińców, którym naszym kosztem tworzy się tu luksusowe warunki do życia, pracy i osiedlania się. Zaś pomoc probanderowskiej junty rządzącej w Kijowie jest bezgraniczna, co kosztowało już nas kilkaset milionów wydartych nam z gardeł euro.

To jest prawda na temat tych, którzy podczepiają się teraz pod środowiska kresowe tak bardzo doświadczone przez popełnione na ich bliskich zbrodnie ukraińskie.

Pytanie jest tylko, w jakim celu oni to robią?

http://www.mon.gov.pl/multimedia/foto/dzien-pamieci-ofiar-ludobojstwa-c2017-07-11/,

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym i minionej nocy sytuacja na donieckim odcinku frontu wyglądała podobnie jak przedwczoraj.

I tak, już około godziny 15:00, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm rozpoczęli ostrzał terenu oczyszczalni ścieków na obrzeżach miejscowości Dokuczajewsk, na południe od Doniecka.

Łącznie w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze, przy użyciu: czołgów i moździerzy oraz opancerzonych wozów bojowych, a także granatników i broni maszynowej, 36 razy przeprowadzili ostrzał terytorium DRL, w rejonie 18 miejscowości na całej długości tego odcinka frontu. Najbardziej intensywny ostrzał odnotowano na południe od Doniecka.

Poza tym, w ciągu minionej doby na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz wyrzutni pocisków przeciwpancernych i broni maszynowej, 5 razy ostrzeliwali terytorium ŁRL, a tam rejon następujących miejscowości: Pierwomajska, Sławianoserbska i Żiełoboka. Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło około 6 pocisków kaliber 120 mm i około 24 pocisków kaliber 82 mm, a także 5 pocisków przeciwpancernych. Jak widzimy nadal intensywność ostrzału prowadzonego na tym odcinku frontu jest bardzo słaba.

 

W niedzielę 9 lipca br. żołnierz z ukraińskiej 24 brygady ATO stacjonującej w miejscowości Popasnaja będąc pod wpływem narkotyków zastrzelił z karabinu maszynowego swojego kolegę  z wojska. Ofiara z powodu odniesionych poważnych ran zmarła po przewiezieniu jej do szpitala (-1×200).

Natomiast wg. informacji przekazanej przez deputowaną Wierchownej Rady Irinę Geraszczenko, od początku tego roku zginęło 120 żołnierzy ATO oraz 70 cywilów zamieszkujących tą część Donbasu, która znajduje się pod kontrolą władz centralnych w Kijowie.

Poniżej raport za ostatnią dobę udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko rosyjskojęzycznej ludności cywilnej Donbasu operację pacyfikacyjną, tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО станом на 18.00 11 липня 2017 року
Упродовж сьогоднішнього дня незаконні збройні формування і далі продовжували поодинокі обстріли позицій сил АТО.
Як і у попередні дні найбільша активність ворога спостерігалась у темну пору доби, і саме на Маріупольському напрямку. Так з 3 ночі і майже до 6 ранку незаконні збройні формування з кулеметів, гранатометів, стрілецької зброї обстрілювали наших військових у районі Павлополя. Також вночі, вчергове навмисно наражаючи на небезпеку цивільне населення, бойовики з гранатометів і кулеметів обстріляли житлові квартали Мар’їнки.
Зранку, на Луганському напрямку, противник вів вогонь з гранатомету по українських позиціях у Троїцькому. Внаслідок цього обстрілу один наш військовий отримав поранення. А вже близько 13 години ворог з міномету 82 калібру, гранатометів та стрілецького озброєння бив по селищу Березове.
Також зранку незаконні збройні формування обстріляли українських захисників в районі Авдіївки, що на Донецькому напрямку.
Загалом, з початку доби, противник 7 разів порушив перемир’я”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 6 годину 12 липня 2017 року
Минула доба в зоні АТО відзначилась збільшенням кількості обстрілів українських позицій на Луганському напрямку.
Після 18 години незаконні збройні формування тричі били з гранатометів, великокаліберних кулеметів та 82 міліметрового міномету по Новоолександрівці. Також 10 мін бойовики випустили по Новотошківському. А близько 22 години під вогнем з великокаліберних кулеметів і гранатометів противника опинились наші військові у Новозванівці та Станиці Луганській.
На Донецькому напрямку о 10 вечора злочинці вели вогонь з великокаліберних кулеметів по шахті Бутівка, та 82 міліметрового міномету, гранатометів, стрілецької зброї по Авдіївці.
На Маріупольському напрямку вночі ворог продовжив обстрілювати українські опорні пункти у Павлополі.
За минулу добу, один український захисник, внаслідок гранатометного обстрілу отримав осколкове поранення.
Загалом, 11 липня, бойовики 21 раз застосовували зброю.
Крім того активізував противних і повітряну розвідку наших позицій. В районах населених пунктів Донецький-Слов’яносербськ та Станиці Луганської українські військові зафіксували політ ворожих безпілотних літальних апаратів”.

 

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa dokumentująca ukraiński ostrzał wsi Leninskoje na południowym odcinku frontu donieckiego:

 

***

W Ługańsku zatrzymano kilku podejrzanych o dokonanie tam zamachów terrorystycznych w wyniku którego zginęła jedna kobieta a pięć innych osób zostało rannych.

 

***

Na koniec kilka zdjęć:

Arda w republice Marii- Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczo-Etnograficzny, w którym wystąpiły również zespoły z DRL.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

92 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.07.2017r.- 867 dzień od nowego rozejmu.

 1. Pojawiły się nowe komentarze o nowym „przewodniczącym” Socjalistycznej Partii Ukrainy, czyli skrajnym idiocie ze zdiagnozowana schizofrenią, „weteranie ATO” oraz „doradcy” szefa MSW Ukrainy jakim jest Ilja Kiwa, w których określono go tytułem UKRO – DUCE 🙂
  >https://twitter.com/MarkAmesExiled/status/884580916147912705
  Dla przypomnienia, prawdziwy „duce”, czyli Benito Mussolini tez zaczynał jako wybitny działacz socjalistyczny…
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini

  Polubione przez 4 ludzi

 2. O ‚weteranie ATO” który próbował „sforsować”, ale nie wrogie pozycje na Donbasie, ale…ośmiopasmową ulicę w Kijowie, do zdarzenia miało dojść w nocy 10 lipca. Niestety cała „operacja’ zakończyła się dla ‚weterana ATO” tragicznie, gdyż został rozjechany przez kilka samochodów…
  https://dn.depo.ua/ukr/dn/u-kiyevi-kilka-avtomobiliv-pereyihali-atoshnika-yakiy-namagavsya-perebigti-prospekt-peremogi-20170711603883

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Witam ! Bardzo piękne zdjęcia obchodów dnia pamięci ludobójstwa na stronie MON. Teraz już wiem dlaczego obie uroczystości były od siebie odseparowane. Chyba, że byli tam też uczestnicy wcześniejszej uroczystości tylko fotograf MON-u jakoś ich dziwnie nie chwycił obiektywem bo mógłby złapać banery anty-bandery.

  Polubione przez 5 ludzi

 4. I ukraiński ‚standardzik”, czyli kolejna strzelanina w Kijowie, do której doszło pod sklepem spożywczym. ‚Strzelca’ udało sie tym razem policji zatrzymać, a jego ofiara z ranami postrzałowymi trafiła do szpitala;
  http://korrespondent.net/city/kiev/3868115-v-kyeve-v-perestrelke-na-naberezhnoi-ranen-muzhchyna
  Ps. Jak w czasach ‚Dzikiego Zachodu’, „prawdziwi mężczyźni” załatwiają porachunki między soba za pomocą pistoletów…

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Po ponad 3 latach budzi się „Human Rights Watch’, ktore raczyło zauważyć że jednak ‚wolna i demokratyczna’ Ukraina, jaka miała powstać w wyniku kijowskiego majdanu wcale nie jest taka „wolna” i ‚demokratyczna”, a wprost przeciwnie. Organizacja wezwała przedstawicieli UE by podczas szczytu UE-Ukraina do jakiego dojdzie w dniach 12-13 lipca w Kijowie, wywarli „naciski” na władze w Kijowie na to by zagwarantowały na Ukrainie przestrzeganie wolności słowa oraz praw człowieka, a wszystkim którzy je łamią na Ukrainie powinno sie zapowiedzieć postawienie przed międzynarodowymi sądami;
  https://www.hrw.org/news/2017/07/11/eu-ukraine-backtracking-human-rights
  ps. Nie wiem czy „działacze” z tzw. Human Rights Watch są bardziej głupi, naiwni, czy może po prostu do szpiku kości zakłamani?

  Polubione przez 4 ludzi

  • „Nie wiem czy „działacze” z tzw. Human Rights Watch są bardziej głupi, naiwni, czy może po prostu do szpiku kości zakłamani?”- oni są dokładnie tacy sami „mądrzy” jak Antoni z jego preziem.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 6. Tymczasem „organ prasowy ” Wydziału Propagandy KC PiS, czyli ‚Gazeta Polska Codziennie’ (w skrócie „GłuPieC”) wraz z portalem „niezalezna (OD ROZUMU).pl”, zabrali się za „ocieplanie’ wizerunku neonazioli/neopogan z Pułku MSW Ukrainy ‚Azow” i jego politycznych ‚przybudówek’ (m.in tzw. Korpusu Narodowego), co nie powinno nikogo dziwić po bo jak wiadomo „redaktor naczelny’ ‚GłuPCa” Sakiewicz to „agent wpływu” ukraińskiej bezpieki (SBU) oficjalnie przez nią nagradzany;
  http://kresy.pl/wydarzenia/czlonkowie-pulku-azow-oddali-czesc-ofiarom-upa-ujawniamy-kulisy-manipulacji-foto/
  ps. Ciekawe jak na taką promocję „neopoganizmu” zareaguje „frakcja pobożnisiów (alias MOHERY)” z PiS, z ich naczelnym „guru’ Rydzykiem?

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Tymczasem w sieci pojawił się filmik który przedstawia porachunki pomiędzy ‚rosyjskimi ochotnikami” którzy walczyli na Donbasie w szeregach Pułku MSW Ukrainy ‚Azow” (ówczesnie był to tzw. batalion ochotniczy ‚Azow”). Na filmiku widac jak „parteigenosse’ (prawdopodobnie rosyjscy naziści), „karcą” za tchórzostwo oraz „czyny niegodne członka ruchu narodowo-socjalistycznego’ Romana Żeleznowa, który jeszcze do niedawna uchodził za jednego z ich „liderów’;
  http://ren.tv/novosti/2017-07-12/video-beglogo-nacionalista-iz-moskvy-zuhelya-unizili-na-ukraine
  SAKIEWICZ, stawaj szybko w obronie swojego nowego „pupila’, zanim mu „kameraden” zrobią NOC DŁUGICH NOŻY ! 🙂 🙂 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 8. A Ci ukraińscy żołnierze którzy w 45 i 46 podejmowali wspólne działania z AK przeciwko bolszewikom, czy to przypadkiem nie Ci sami którzy w 43 dopuszczali się ludobójstwa – tyle że wtedy nie nazywali się żołnierzami ale mordercami i bandytami i wg słów Pana Ministra, dopuszczali się potworności i okrucieństw? Armia Krajowa natomiast, rozwiązana została 19 stycznia 1945 r. W 1945 i 1946 nie było więc ani ukraińskich żołnierzy ani AK.
  AK ma tyle wspólnego z UPA, że wołyńska dywizja AK powstała w celu walki z UPA a z bolszewikami ma z kolei tyle wspólnego, że współdziałała z Armią Czerwoną przeciwko Niemcom w bitwo o Kowel i Włodzimierz Wołyński. Coś Pan Minister nową historię pisze….

  Polubione przez 8 ludzi

 9. „Pastor” Turczynow, szef Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy oskarżył ukraińskich parlamentarzystów o to że są współwinni ostatnich „cyberataków” na Ukrainie. Według Turczynowa nie chce im się pracować, dlatego ustawy które maja zabezpieczać Ukraine przed atakami hakerskimi ciagle nie zostały nawet wprowadzone do porządku obrad ukraińskiego parlamentu;
  http://www.pravda.com.ua/rus/news/2017/07/12/7149399/

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Ukraińska ekspertka Natalia Kowałko stwierdziła że Ukraina pozostaje głównym dawcą siły roboczej w Europie. Według przedstawionych przez nią danych w zeszłym roku prawie połowa mieszkańców Ukrainy przekroczyła granice państwa, a 80 % z tej liczby to emigranci zarobkowi pracujący w Rosji, Białorusi, Polsce, na Węgrzech i w Czechach. Jako główny powód tego zjawiska podała sytuacje polityczno-ekonomiczną na Ukrainie, w szczególności wysokość zarobków ok.190 euro na Ukrainie i 500-700 euro w Europie;
  http://asn.in.ua/ru/news/news/111441-ukraina-ostaetsja-osnovnym-donorom-trudovykh-resur.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Ukraiński ‚standard”, czyli ukrobezpieka (SBU) zatrzymała członków kolejnej grupy przestępczej, tym razem w obwodzie charkowskim, która zajmowała się przemytem i handlem bronią. Skonfiskowano 300 jednostek broni ręcznej (pistoletów, automatów i karabinów maszynowych) wraz z amunicją;
  https://strana.ua/news/81166-sotni-pistoletov-i-pulemetov-pod-harkovom-nakryli-krupnuyu-partiyu-kontrabandy-oruzhiya.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Ukrobezpieka (SBU) zabrała sie za miejski departament rozwoju ekonomicznego i zarządzania mieniem komunalnym we Lwowie, gdzie prowadzi rewizję. Na „celowniku” znalazł się takze jeden z zastępców burmistrza Sadowego odpowiedzialny za „sprawy finansowe”. Podobno rzecz idzie o bezprawne przejęcie mienia komunalnego należącego do miasta;
  https://mignews.one/proisshestviya/18566603.html
  ps. ‚Ryżego’ (jak Ukraińcy nazywają burmistrza Lwowa) zaczęli „grillować”…

  Polubione przez 4 ludzi

 13. A co tam słychać u „Chyncyków’? Trwają tam ‚zmasowane proputinowskie represje”, według portalu ‚Vox” władze w Chinach oficjalnie zakazały swoim obywatelom krytykować w internecie Prezydenta Rosji Władimira Putina. Jak zauważono w artykule Putin jest pierwszym zagranicznym przywódcą w stosunku do którego zachowały się w ten sposób władze Chin;
  https://www.vox.com/world/2017/7/11/15948598/china-russia-beijing-censorship-weibo-putin-xi-jinping-g20-criticism-trump

  Polubione przez 5 ludzi

 14. „ANTYHISTORIA” po ukraińsku. Radni miejscy, z kręgów „szczerych ukropatriotów’, Dniepra chcą by oficjalnie pozbawiono tytułu „Założycielki Miasta’ caryce Katarzynę II, która właśnie ZAŁOŻYŁA TO MIASTO w 1776 roku…
  https://strana.ua/news/81193-na-252-goda-starshe-ekaterinu-ii-podvinuli-s-mesta-osnovatelnicy-dnepra.html
  Co ciekawe nawet w wersji ukraińskiej wikipedii figuruje jako data załozenia miasta rok 1776…
  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BD%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE_(%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE)

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Minister Obrony Ukrainy Połtorak zarządził, zamiast picia, wszyscy „heroje” z „niezwyciężonej armii kijowskiej” mają sie brać za naukę i szybko wyuczyć się języka angielskiego. Natychmiastową pomoc zadeklarował jeden z jego ‚doradców’, emerytowany generał US Army John Philip Abizaid;
  https://strana.ua/news/81232-ministr-oborony-ukrainy-zayavil-chto-vse-voennye-dolzhny-srochno-vyuchit-anglijskij.html
  ps. Już chyba wiem jaki będzie pierwszy zwrot ‚wykuty” przez „herojów”, „JAVELINS PLEASE!”…

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.