Wojna domowa na Ukrainie 15.07.2017r.- 870 dzień od nowego rozejmu.


On też może wyjechać do Polski w poszukiwaniu pracy.

 

Jak podała kilka dni temu w swoim raporcie firma Upper Job, pracujący w naszym kraju Ukraińcy chcą zarabiać nawet o jedną trzecią więcej.

 

 

Jednocześnie jak pokazują dane agencji Upper Job oraz innych pośredników pracy, największe oczekiwania płacowe wśród przybyszów z Ukrainy mają pracownicy fizyczni.

Oczekiwania płacowe Ukraińców pracujących w Polsce wzrosły o 17-33% w zależności od branży na przestrzeni okresu maj – lipiec bieżącego roku, wynika z badania Upper Job.

„Badanie powstało na podstawie danych zebranych przez ukraińskich partnerów, agencji i pośredników pracy współpracujących z Upper Job. Z przebadanych profesji wynika, że najbardziej wzrosły oczekiwania płacowe pracowników fizycznych. Jeszcze w maju za godzinę pracy otrzymywali 9 zł netto. Teraz 12 zł (wzrost o 33%). Stawka murarza wynosiła w maju 20 zł netto/godzinę, teraz 25 zł (wzrost o 25%). Tynkarz w maju zarabiał 25 zł netto/godzinę, obecnie 30 zł (wzrost o 20%). Najmniej, o 17%,wzrosły oczekiwania płacowe kucharzy. W maju zarabiali oni 12 a obecnie 14 zł/godzinę” – czytamy w komunikacie agencji Upper Job.

„Wzrost oczekiwań płacowych tłumaczymy kilkoma czynnikami. Po pierwsze, ruszyły prace sezonowe, po drugie polscy pracodawcy wciąż poszukują i chcą zatrudniać pracowników ze Wschodu i wreszcie znaczący wpływ miała liberalizacja przepisów wizowych Unii Europejskiej dla Ukraińców” – w ten sposób skomentowała wyniku badań  Iwona Załuska z zarządu Upper Job.

Autor badań, to agencja pośrednictwa pracy, która specjalizuje się w pozyskiwaniu pracowników ze Wschodu. Upper Jop posiada 4 przedstawicielstwa na Ukrainie: w Kijowie, we Lwowie, w Łucku i Winnicy. W lipcu otworzyła biuro na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Upper Job należy do grupy kapitałowej Upper Finance.

Jak z tego widać jednym z motorów napędowych ukraińskiej migracji zarobkowej do Polski są rodzime i zachodnie instytucje kapitałowe i doradztwa finansowego, które z pośredniczenia w załatwianiu i wyszukiwaniu pracy oraz samej pracy Ukraińców zrobiły sobie bardzo zasobne źródło dodatkowych dochodów.
Według szacunków Narodowego Banku Polskiego, w 2016 roku legalnie pracowało w Polsce 1,2 mln Ukraińców. Pomimo to sytuacja na polskim rynku pracy wciąż ma być korzystna dla pracowników, gdyż według informacji podanej przez GUS, w maju br. stopa bezrobocia była najniższa od 26 lat i wyniosła tylko 7,5%.

Nigdzie natomiast nie można się dowiedzieć ilu Polaków pracuje za granicą. Natomiast dane szacunkowe mówią o liczbie pomiędzy 2 a 3 mln uchodźców ekonomicznych z Polski.

Warto by było zastanowić się, czy jest to zdrowy objaw i czy rzeczywiście służy naszemu krajowi i Polakom.

Niska zaś stopa bezrobocia w Polsce, która wg. GUS wynosić ma w tym roku tylko 7,5% wyglądała by zupełnie inaczej gdyby dla wszystkich, którzy opuścili nasz kraj w poszukiwaniu godnego życia na Zachodzie przyszłoby stworzyć tu miejsca pracy.

Tak więc sukces jakim szczyci się obecny rząd jest tylko pozorny, a właściwie jest to sukces wykreowany na potrzeby odpowiedniej narracji propagandowej, zaś prawda o rzeczywistej sytuacji w Polsce jest zgoła odmienna, na co dowodem- poza oczywiście sprawami tego typu jak brak pieniędzy na świadczenia wypłacane przez ZUS, czy też na opiekę zdrowotną i inwestycje zwiększające liczbę miejsc pracy- masowa emigracja młodych ludzi z kraju, w którym nie mają szans na godne życie.

No cóż, jak widać władze w tym kraju bardziej dbają o dobro robotników ukraińskich niż własnych obywateli.

http://wp.tv/i,ukraincy-w-polsce-moja-mama-zarabia-w-miesiac-tyle-ile-ja-w-2-dni,mid,2003706,cid,8051,klip.html?_ticrsn=5&ticaid=619821

 

http://upperjob.pl/,

https://pracodawcy.pracuj.pl/upper-job-sp-z-o-o,167080,

http://www.krs-online.com.pl/upper-job-sp-z-o-o-krs-5468538.html,

http://www.upperfinance.pl/.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby na donieckim odcinku frontu było nadal względnie spokojnie, ale pomimo to ukraińscy żołnierze nie zrezygnowali z prowadzenia wrogich działań militarnych przeciwko ludności DRL.

I tak, już około 14:00, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm rozpoczęli ostrzał okolic wsi Komiternowo na południowym odcinku frontu donieckiego.

Później, już w godzinach wieczornych (około 19:55) ukraińscy żołnierze ostrzelali przy użyciu czołgów i moździerzy,w rejonie nowoazowskim na południowej części frontu donieckiego, znajdującą się tam grupę obserwatorów misji ukraińsko-rosyjskiego Centrum Kontroli i Koordynacji ds. Konfliktu w Donbasie. Pociski spadały kilkadziesiąt metrów od obserwatorów, na szczęści nikomu nic się nie stało. Poza tym w tej części frontu, w wyniku prowadzonego tam ostrzału ze strony pozycji ukraińskich pięć miejscowości zostało pozbawione dopływu energii elektrycznej. Tymi miejscowościami są: Leninskoje, Dzierżyńskoje, Komiternowo, Nowaja Tawria i Zajczenko.

Natomiast na obrzeżach Doniecka dwa domy zostały uszkodzone we wsi Trudowski i również dwa domy w okolicy miejscowości Dokuczajewsk na południe od Doniecka. Uszkodzone domy znajdują się na ulicy Czernogorskiej nr. 24 i Musi Dżalilja nr. 11. Tam też uszkodzone zostało 17 podstacji wysokiego napięcia odcinając dopływ prądu do części miasta.

Łącznie w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze na donieckim odcinku frontu przy użyciu: ciężkiej artylerii, czołgów, moździerzy oraz opancerzonych wozów bojowych i granatników, a także broni maszynowej, 49 razy ostrzeliwali terytorium DRL, a tam rejon 22 miejscowości.

Wczoraj rano pomiędzy punktami kontrolnymi w Marince i Aleksandrowce, w tzw. szarej strefie frontu w wyniku zawału serca zmarła 67-letnia kobieta. Strona ukraińska kategorycznie odmówiła przeprowadzenie działań ewakuacyjnych w wyniku czego nie udzielono jej na czas pomocy medycznej w wyniku czego zmarła na miejscu.

Natomiast w ciągu ostatniej doby na ługańskim odcinku frontu sytuacja radykalnie się pogorszyła.

I tak, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, a także wyrzutni pocisków przeciwpancernych, granatników i broni maszynowej 9 razy ostrzeliwali terytorium ŁRL, a tam okolice następujących miejscowości: Rajewki, Kalinowa, Żiełtoje, Prisziba, Frunze i Sławianoserbska.

Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło około 6 pocisków kaliber 120 mm oraz 23 pocisków kaliber 82 mm. Najbardziej zaś intensywny ostrzał prowadzono przy użyciu opancerzonych wozów bojowych (16 wystrzałów) oraz wyrzutni pocisków ppanc (29) i granatników (61).

Poniżej wykres i mapy przedstawiające aktywność ukraińskich sił ATO w ciągu ostatniego tygodnia:

Wczoraj w strefie ATO w znajdującej się pod kontrolą ukraińską miejscowości Awdiejewka, wg. informacji przekazanych przez prokuratora generalnego Ukrainy,  został tam ranny zastępca przewodniczącego frakcji parlamentarnej „Front Ludowy” Jewgienij Dejdej.

Poniżej raport dobowy sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko rosyjskojęzycznej ludności Donbasu tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО станом на 18.00 14 липня 2017 року
Упродовж сьогоднішнього дня кількість обстрілів позицій сили АТО дещо зменшилась. Проте незаконні збройні формування і далі продовжують використовувати озброєння, яке вже давно має бути відведене від лінії розмежування.
Так на Маріупольському напрямку, поблизу Красногорівки, близько 6 ранку противник випустив по нашим опорним пунктам 6 мін калібру 120 міліметрів та 16 мін калібру 82 міліметри. Крім того ворог бив по Широкиному, Павлополю, Гнутовому з гранатометів.
На Луганському напрямку противник сьогодні двічі накривав мінометним вогнем Старий Айдар. А близько опівночі окупанти застосували 120 міліметровий міномет по Новотошківському.
На Донецькому напрямку бойовики з озброєння БМП, гранатометів, стрілецької зброї били по селищу Луганське. Обстріли українських позицій з великокаліберних кулеметів були зафіксовані і поблизу шахти Бутівка.
Загалом, з початку доби і до 18 години найманці 9 разів порушили режим припинення вогню”.

 

 

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa przedstawiająca skutki ukraińskiego ostrzału wsi Trudowskiego:

Oraz wywiad z mieszkanką wsi Trudowski:

 

***

Na koniec kilka zdjęć:

DRL- żniwa na półmetku.

Aleksander Zacharczenko odwiedził wczoraj snieżnański zakład szwalniczy „Śnieżynka”.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

***

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

67 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 15.07.2017r.- 870 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dzień jak co dzień na Ukrainie, w Kijowie znowu strzelanina. policjanci zatrzymali dwóch strzelców i skonfiskowali znaleziona przy nich broń, na szczęście nikomu nic się nie stało;
  https://antikor.com.ua/articles/179877-v_kieve_snova_ustroili_streljbu_pojavilosj_foto_s_mesta_chp
  W Charkowie za to ‚ukropatrioty” robią ‚czystkę” wśród miejscowego ‚establishmentu politycznego”. Na reanimacji znalazło się dwoch osobników powiazanych z obecnym burmistrzem miasta Kernesem oraz parlamentarzysta Dobkinem, który został własnie pozbawiony immunitetu parlamentarnego i decyzja sądu w Kijowie zatrzymany (może wyjść, ale jak zapłaci kaucję w wysokości 50 mln hrywien);
  https://antikor.com.ua/articles/179884-lehat_v_reanimatsii_v_harjkove_izbili_i_podstrelili_ljudej_dobkina_i_kernesa

  Polubione przez 3 ludzi

 2. OT pogodowo – katastroficzne – ostatnio dużo tych anomalii pogodowych. 😦

  http://krolowa-superstar.blog.pl/2017/07/15/pieciopietrowy-budynek-wpada-do-rzeki-po-ulewnych-opadach-w-tybecie/

  Pięciopiętrowy budynek wpada do rzeki po ulewnych opadach w Tybecie.

  Spokojnej nocy państwu życzę i udanych Wakacji pełnych wrażeń dla wszystkich państwa i waszych najbliższych . Powodzenia opołoczeńcy, trzymajcie się. 🙂

  Do usłyszenia we wrześniu , pewnie gdzieś w drugiej połowie. Idę spać , jutro czeka mnie daleka podróż na południe francuskiego kalifatu, ale sądzę , ze jak zawsze uda się dolecieć i dojechać do celu. Pozdrowię od was wszystkich Francuzów. 🙂
  Jeszcze raz udanych wakacji. 🙂 dla wszystkich z państwa , a naszym przyjaciołom z Donbasu życzę wytrwałości i zwycięstwa . Powodzenia i udanych wakacji – o ile to w ogóle możliwe – dla tych najmłodszych z was.

  Dobranoc 🙂

  L’effort qu’on fait pour être heureux n’est jamais perdu –
  Wysiłek, który wykonujemy by być szczęśliwym nigdy nie jest stracony

  Polubione przez 4 ludzi

 3. „Wysiłek, który wykonujemy by być szczęśliwym nigdy nie jest stracony”
  Pod jednym warunkiem, że ten wysiłek nie krzywdzi innych ponad „pewną” miarę!
  Życzę ci pełnego relaksu.

  Uważaj na czarczafy!

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.