Wojna domowa na Ukrainie 31.08.2017r.- 918 dzień od nowego rozejmu.


Ambasador Polski Jan Piekło na Ukrainie z oficjalną wizytą w części Donbasu, która znajduje się pod kontrolą ukraińskich sił ATO.

„Jestem pod dużym wrażeniem skuteczności medialnego kłamstwa w związku z Autosanem. Ta spółka dzięki przejęciu przez PGZ rozwija się dobrze i nic jej nie groziło. Ostatnie wydarzenie niewątpliwie miało swój aspekt skandaliczny, a wręcz kryminalny i prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Błażej Wojnicz dokładnie zrelacjonował, że wobec osoby, która była winna zaniedbania w spółce Autosan wyciągnięto konsekwencje” – powiedział w zeszłą środę szef MON Antoni Macierewicz.

W sławnej już sprawie „Autosanu”, chodzi o to, że wskutek opóźnienia ze złożeniem oferty firma straciła szansę na zdobycie zamówienia od wojska wartego około 30 mln złotych. Jak wiadomo „Autosan” starał się o start w przetargu na 18 autobusów, jednak jego ofertę odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie. Zaś sam przetarg na autobusy dla armii w kwietniu tego roku ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna w Rembertowie. Postępowanie dotyczyło 16-miejscowych autobusów pasażerskich oraz takich, które mogą przewieźć minimalnie 47 osób. W efekcie po niespodziewanej rejteradzie „Autosanu” przetarg wygrała niemiecka firma MAN. Tak więc, pomimo ciągłych deklaracji Macierewicza i wtórującej za nim premier Szydło, jak to on i polski rząd będą od teraz wspierali wyłącznie polskie firmy, tym razem szydło wyszło z worka pokazując ile są tak naprawdę warte słowa liderów formacji zawsze „prawych i sprawiedliwych” wobec siebie.

Mimo to, Antoni Macierewicz uważa, że to nie jest tak, iż ten przetarg będzie rozstrzygający dla przyszłości spółki:

„Autosan ma zamówienia i będzie miał zamówienia. Powtarzam jeszcze raz: ten błąd bądź działanie kryminalne musi być ukarane i muszą zostać wyciągnięte wnioski. Jednak proszę nie stwarzać wrażenia, że to jest kwestia upadku Autosanu bądź nieskuteczności działań ratujących Autosan. Autosan jest i będzie się rozwijał”.

Podobnego zdania jest zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), który w sobotnim komunikacie zapewnił, że „zajście związane z przetargiem dla MON nie stanowi zagrożenia dla przyszłości Autosanu. Dzięki kolejnym zamówieniom z rynku cywilnego firma ma zapewnione zlecenia produkcyjne przynajmniej na najbliższych kilka miesięcy”.

A więc jest super, i można się by było wzt. po co zrobiono z tej sprawy aferę, wyciągając przy tym konsekwencje służbowe wobec osoby, która bezpośrednio doprowadziła do tego skandalu.

O czym zresztą w zeszłym tygodniu wypowiadając się w sprawie tej afery premier Beata Szydło zapowiedziała, że:

„Według mnie to zwolnienie absolutnie nie kończy sprawy. Ja rzeczywiście byłam w tym zakładzie w Autosanie, ratowaliśmy wtedy tę firmę i były deklaracje, że zakład dostanie wsparcie i będzie ratowany”.

Jeśli wierzyć deklaracjom premier polskiego rządu, to szef MON będzie miał poważne kłopoty.

Kłopoty zaś będzie miał dlatego, bo jego bezpośredni przełożony- wiceminister Bartosz Kownacki był świadomy, że „Autosan” nie jest w stanie wykonać zamówienia MON. Dlatego specjalnie doprowadzono do spóźnienia się z ofertą. Chodzi o to, że „Autosan” produkuje wyłącznie autobusy miejskie, a nie wysokopodłogowe, a takich wymagał MON, bo chodziło o pojazdy, które mogą jeździć także po gorszych, terenowych drogach. Zaś pracownik „Autosanu”, który doprowadził do opóźnienia ze złożeniem oferty przetargowej jest jednym z „Misiewiczów” licznie zatrudnionych w spółkach zbrojeniowych przez Antoniego Macierewicza we wrześniu 2016 roku. Przypomnę, że w tym samym czasie Misiewicz również trafił do zarządu jednej z firm zbrojeniowych, nie posiadając ku temu żadnych merytorycznych kwalifikacji. Za co, po wybuchy na ten temat medialnej afery, został z tego stanowiska usunięty, a później nawet wyleciał z hukiem z MON z funkcji doradcy politycznego Macierewicza.

Dodam, że dowodem na to, iż „Autosan” nie był w stanie spełnić przetargowych wymagań, potwierdza pierwsze oświadczeniem w sprawie afery przetargowej przez zarząd spółki. Z komunikatu tego, po prostu znikło zdanie o tym, że firma „Autosan” nie produkuje autobusów wysokopodłogowych.

Dlatego też samo przygotowanie oferty przetargowej przez dyrekcję „Autosanu” było prowadzone tylko w celu zamydlenia oczu zarządowi PGZ i ministerstwu obrony. A wynikało to z tego, że zeszłą jesienią wiceminister MON Bartosz Kownacki zrobił karczemną awanturę jednemu z wiceprezesów PGZ po tym, gdy „Autosan” nie wziął udziału w jednym z wcześniej ogłaszanych przez MON przetargów. Więc teraz musiał dla zaspokojenia ambicji wierchuszki PiS, dla których rozwój przemysłu zbrojeniowego jest jednym ze sztandarowych programów, a za który osobiście odpowiada Antoni Macierewicz, pozorować opracowanie oferty przetargowej, która w ostateczności została odrzucona ze względów formalnych. Tym sposobem formalnościom stało się zadość i można nadal uważać, że wszystko jest OK! 🙂

Poza tym, co za problem, unieważnić, tak jak już zapowiedział Macierewicz, przetarg i ogłosić nowy? Cóż stoi na przeszkodzie? Zobaczymy czy szef MON się na to zdecyduje 🙂 🙂 🙂

Tak więc przy okazji tej afery można będzie dowiedzieć się jak mocną pozycję w strukturach władzy ma Antoni Macierewicz oraz to na ile skuteczna i słowna jest premier polskiego rządu Beata Szydło.

Czy może wreszcie i ona jest w stanie postawić się, podobnie jak Andrzej Duda, swojemu szefowi? Tym bardziej, że sprawa skandalicznego zakończenia udziału „Autosanu” w przetargu dla wojska, nie jest już jedyną tego typu sprawą. Zaś publiczne pieniądze utopione w ten zakład są niebagatelne, bo chodzi tu o kwotę około 55 mln złotych, nie licząc pieniędzy wyłożonych na odkupienie od syndyka masy upadłościowej zakładu. Jak widać są to pieniądze utopione przez obecne kierownictwo MON w błocie, co nie dziwi, gdy jeden z wiceministrów wykazał się wcześniej (przy przetargu na samoloty dla VIP-ów) nonszalancją, oceniając, że przy przetargach, „kilka milionów w tą czy w tamtą nie stanowi większego znaczenia”. On już za ujawnione podejście do wykorzystania grosza publicznego powinien być natychmiast zdymisjonowany.

Otóż, MON chciało kupić samochody ciężarowo-osobowe, ale przetarg unieważniono, gdyż PGZ i Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne zaproponowały cenę 10-krotnie większą, niż MON chciał i mógł wydać.

Zobaczymy więc na ile w Beacie Szydło pozostało jeszcze jej odwagi cywilnej, i co ona jest w stanie zrobić dla zachowania swojego prestiżowego stanowiska oraz twarzy.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-o-co-naprawde-chodzi-w-aferze-z-autosanem,nId,2433771,

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/co-sie-dzieje-w-polskiej-grupie-zbrojeniowej-przypadek-autosanu-nie-byl-jedyny-wywiad/hkd66sx.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj wzdłuż linii styku w Donbasie na ogół było spokojnie i strona ukraińska tym razem przestrzegała warunki obowiązującego obecnie „rozejmu szkolnego”.

I tak, sporadyczny ostrzał ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm prowadzili w rejonie serwisu „Volvo-Center” oraz w trójkącie miejscowości: Jasinowata-Awdiejewka-Spartakus. Zaś na zachodnich obrzeżach Doniecka ukraińscy bojcy prowadzili ostrzał z kierunku Mariunki w rejon wsi Trudowskiej przy użyciu granatników i broni snajperskiej. W wyniku tego ostrzału zginął wczoraj jeden powstaniec.
Podobnie przy użyciu moździerzy ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał okolic wsi: Szirokino, Sachanki i Komiternowa na południowym odcinku frontu donieckiego. Zaś w okolicy osiedli Zajcewo i Gołmoski, na północnych obrzeżach Gorłówki, dochodziły odgłosy ostrzałów prowadzonych przy użyciu broni maszynowej.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze, przy użyciu automatycznych wyrzutni granatów i broni maszynowej, sześć razy przeprowadzili mało intensywny, a wręcz symboliczny- aby widocznie nie wyjść z wprawy- ostrzał terytorium ŁRL. Ostrzał ten przeprowadzono w rejonie trzech miejscowości: Frunze, Donieckiego, Krasnego Limana i Kalinowki, zaś celem ostrzału były stanowiska obronne sił Milicji Ludowej ŁRL.

Poniżej raport za ostatnią dobę udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie operację pacyfikacyjną pod pretekstem działań antyterrorystycznych (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

#АТОподії

„Зведення прес-центру штабу АТО станом на 18.00 30 серпня 2017 року
На мапі Донецької та Луганської областей у районі проведення АТО залишається лише декілька точок, де зберігається напруження і противник продовжує провокативні обстріли.
Насамперед це Авдіївська промзона. Тут від опівночі бойовики 4 рази відкривали вогонь із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецького озброєння. А близько 14 години злочинці неприцільно випустили 2 міни калібру 82 міліметри по одному з наших опорних пунктів. Також сьогодні російські найманці декілька разів відкривали вогонь зі стрілецької зброї неподалік шахти Бутівка.
На Маріупольському напрямку зафіксований лише один провокативний обстріл. Близько 13 години противник випустив 4 міни калібру 82 міліметри та бив з гранатомету на підступах до Мар’їнки.
На Луганському напрямку повністю зберігався режим тиші.
Порівнюючи кількість вогневих провокацій ворога за останні декілька днів з початком місяця, можна зробити висновок, що динаміка зменшення обстрілів у період нового етапу перемир’я позитивна.
У свою чергу, командування українських частин і підрозділів на лінії розмежування робить все, аби унеможливити активне вогневе протистояння. Ми готові до мирного діалогу. Водночас, у разі загострення обстановки, Збройні Сили України мають достатньо сил і засобів, аби гідно відповісти ворогу у разі наступальних дій та агресивних обстрілів наших позицій”.
Zobacz tłumaczenie

1 godz.

#АТОподії

„Зведення прес-центру штабу АТО за 30.08.2017 року.
Наприкінці минулої доби обстановка у районі проведення АТО й надалі залишилась контрольованою українською армією.
Противник продовжив поодинокі провокативні обстріли наших позицій поблизу декількох населених пунктів уздовж лінії розмежування.
Найбільш неспокійно було на Донецькому напрямку. Тут після 18 години бойовики з гранатометів відкривали вогонь по українських позиціях в Авдіївській промзоні та біля шахти Бутівка. А на підступах до Зайцевого і Кам’янки злочинці застосовували стрілецьку зброю і великокаліберні кулемети.
На Приморському напрямку активність противника була зафіксована лише на околицях Водяного. Тут злочинці тричі обстріляли наші опорні пункти з великокаліберного кулемету.
На Луганському напрямку упродовж усієї доби зберігалася тиша.
Загалом від початку доби незаконні збройні формування 19 разів відкривали вогонь по позиціях сил АТО. Більшість обстрілів були не довготривалі і мали чітко виражений провокативний характер. Втрат серед українських бійців немає”.
Zobacz tłumaczenie

Na konie tego wątku krótka relacja filmowa z miejscowości Krutoj Bałki koło Gorłówki:

***

Na koniec kilka zdjęć:

DRL- naprawa mostów zniszczonych podczas prowadzonej w Donbasie przez ukraińskich „patriotów” tzw. operacji antyterrorystycznej (ATO).

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Reklamy

58 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 31.08.2017r.- 918 dzień od nowego rozejmu.

 1. Zbilża się „wielka zadyma’ na granicy polsko-ukraińskiej? W pobliżu przejscia granicznego z Polską Krakowiec do przyjęcia Saakaszwilego przygotowuja się zarówno jego zwolennicy jak i przeciwnicy. Dla przypomnienia, „Micho” (pozbawiony ukraińskiego obywatelstwa) zapowiedział ze wkroczy na Ukraine poprzez „zywy korytarz” swoich zwolenników właśnie z Polski. Jego „prawa ręka”, były zastepca prokuratora generalnego Ukrainy David Sakvarelidze ma 3 września pojawić się w obwodzie lwowskim by „skrzyknąć razem” wszystkich zwolenników Saakaszwilego oraz przeciwników Poroszenki. Z kolei „dordca” szefa MSW Ukrainy Awakowa (zaciekłego wroga „Micho”) „socjalista” Ilja Kiwa zapowiedział ze będzie rozstrzeliwać wszystkich popleczników „Micho”;
  https://strana.ua/articles/analysis/90031-kak-budut-vstrechat-saakashvili-na-ukrainskoj-hranitse.html
  Ps. Tak zadyma tuz „na oczach” Polaków to by był doskonały następny „kubeł zimnej wody” na ukrofilskie łby…

  Polubione przez 2 ludzi

 2. ‚Ce Europejski” Kijów, gdzie zatrzymano członków dwóch zorganizowanych grup przestępczych. jedna zajmowała się „obrabianiem” miejscowych biznesmenów, jak stwierdzono jedną ze swoich ostatnich ofiar „obrobili” na 6,5 mln hrywien. Wszyscy czterej zatrzymani to obywatele Gruzji (kolejni „ochotnicy” z tzw. Legionu Gruzińskiego?);
  https://strana.ua/news/90117-v-kieve-zaderzhana-banda-hrabitelej-biznesmenov.html
  Z kolei drugi gang ‚specjalizował się” w „obrabianiu” punktów skupu walut oraz salonów gier;
  https://strana.ua/news/90129-v-kieve-zaderzhali-bandu-hrabitelej-loterej-i-obmena-valjut.html

  Polubione przez 1 osoba

 3. Na zachowanie Białorusi, która publicznie głosi ze jest ‚partnerem Ukrainy, a tak naprawdę postępuje zupełnie inaczej”, żaliła sie w ukromediach wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Olena Zerkał. Żale wysokiej ukraińskiej urzędniczki maja miec związek z ostatnim skandalem jaki wybuchł pomiędzy Ukrainą, a Białorusią, po tym jak na terytorium Białorusi miał ‚zniknąć” 19 – letni syn innego ukraińskiego urzędnika (z słuzby granicznej). oficjalnie miał jechać do Homla na spotkanie z dziewczyną, jednak Kijów oskarża „rosyjskie specsłużby” że własnie to one go uprowadziły z terytorium Białorusi;
  http://news.bigmir.net/ukraine/1099409-MID-Ykraini-Belarys-partner-tolko-na-slovah-
  https://www.5.ua/polityka/zerkal-bilorus-na-slovakh-vede-sebe-iak-partner-a-diie-zovsim-poinshomu-153906.html
  Ps. ‚Batko” go za ‚ruską ropę” opylił 🙂 🙂 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Kolejna GIGANTOZDRADA z udziałem „generalissimusa” Poroszenki? Jak przekazał obywatel Ukrainy, mieszkaniec Czernichowa, który przebywał „na saksach’ na Krymie, zatrudniony przy budowie mostu nad Cieśniną Kerczeńską, ‚zadziwił” go widok akumulatorów dostarczonych przez należące do Poroszenki zakłady z ukraińskiego Dniepra (Днепропетровский опытный завод „Энергоавтоматика”) !!!
  https://www.pravda.ru/news/interesting_news/30-08-2017/1347043-most-0/
  Ps. Faktycznie to są „dwie zdrady w jednym”, obywatel „wolnej i demokratycznej’ Ukrainy „gastarbeiteruje” na „okupowanym” Krymie, a druga wiadomo „zdrada’ Porocha…

  Polubione przez 2 ludzi

  • „Faktycznie to są „dwie zdrady w jednym”, obywatel „wolnej i demokratycznej’ Ukrainy „gastarbeiteruje” na „okupowanym” Krymie, a druga wiadomo „zdrada’ Porocha…”- no przy okazji nie jako zdradza, to co jest największą tajemnicą zachodniego świata, że jednak most jest i ma się dobrze 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 5. ‚Generalissimus” Poroszenko organizatorem nowej ‚krucjaty dziecięcej’? Podczas swojej wizyty w szkołach obwodu lwowskiego Poroszenko miał się zwrócić do uczniów, „z prośbą” by stali się „ukrainizatorami okupowanego Donbasu” ! Według Poroszenki mieliby oni pojechac na Donbas i tam opowiadać mieszkańcom jak to ‚fantastycznie zyje się na Ukrainie i jakie to fantastyczne sa ukraiński języki i kultura”…
  http://vesti-ukr.com/politika/254237-fantasticheskaja-ukraina-poroshenko-porosil-lvovskikh-shkolnikov-porabotat-ukrainizatorami-na-donbasse
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hunwejbini

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Kolejni funkcjonariusze jakieś ukraińskiej formacji policyjnej/wojskowej ‚dorobili” sobie do pensji/żołdu? W jednej z miesjcowości obwodu mikołajowskiego na sklep jubilerski napadu dokonała banda w czarnych mundurach polowych, w kamizelkach kuloodpornych oraz hełmach uzbrojona w broń automatyczną. Na szczęście w wyniku napadu nikt nie został ranny (znaczy się „fachowcy”)…
  http://novosti-n.org/news/read/127508.html#image-1

  Polubione przez 1 osoba

 7. Przypomniał o sobie „Semen Semenczenko” (własciwe Konstantin Griszin), „legendarny marszał” z tzw. batalionu ‚Donbas” którego trzy „składy osobowe” wprowadził w tzw. kotły. ‚Marszał’, wraz z podległymi sobie „witiranami ATU”, znowu ma zamiar wznowić blokadę granicy ukraińsko – rosyjskiej, by zablokować dostawy węgla z „państwa – agresora’, czyli Rosji;
  http://www.mk.ru/politics/2017/08/30/gotovyat-blokadu-na-rossiyskoukrainskoy-granice-poyavilis-lagerya-nacionalistov.html
  Zapowiadają sie ASTRONOMICZNE CENY za tonę węgla na Ukrainie w nadchodzącym sezonie grzewczym…

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Ambasada Ukrainy w Wielkiej Brytanii skrytykowała brytyjski kanał telewizyjny Sky News za publikację materiału, w którym jest mowa o tym, że Ukraina stała się schronieniem dla rosyjskich dżihadystów ISIS na ich drodze do Europy.
  http://uk.mfa.gov.ua/ua/press-center/news/59422-comment-of-the-embassy-of-ukraine-regarding-the-sky-news-publication-corruption-hub-ukraine-could-offer-terror-route-to-europe-for-russian-is-fighters

  Polubione przez 1 osoba

 9. Z cyklu wszystkiemu winien Putin 🙂

  Śledczy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowali o podejrzeniu dziewięciu członków międzynarodowej grupy przestępczej, w tym trzech Rosjan, o zniszczenie całego kompleksu produkcyjnego Zaporoskiego Zakładu Produkcji Aluminium (ZZPA) w interesie konkurentów z Rosji.
  Według SBU proces trwał od …2006 roku, gdy to spółka borykająca się z problemami finansowymi została przejęta prze inwestorów z „Cypru”.
  https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3839#.F2V2HkiE.dpbs

  Polubione przez 1 osoba

   • Oj wiem , że szef dał fotografię ja tylko zapodałem link do informacji w sprawie szkoły w Awdijiwce. To dosyć ciekawe, że szkoły na Ukrainie odbudowują Polacy. Ale coś czuje , że i tak ta informacja nie będzie rozgłaszana na Ukrainie. Wszak „Lachy” mogą być tylko zagrożeniem i tylko czyhają na ukraiński Lwów.

    Polubione przez 1 osoba

    • Chodzi o to, że władze z Kijowa nic nie robią w kontrolowanej przez siebie strefie ATO. Postępują wzt. jak zwykli czasowi okupanci.

     Bardzo dobrze, że Polska ma swój udział w przywracaniu tam choćby namiastki normalności.

     Ale z drugiej strony, jest to opowiedzenie się otwarte po jednej ze stron konfliktu. A to już nie jest dobre, bo nie wiadomo z kim będziemy mieli do czynienia na tym terytorium w przyszłości.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 1 osoba

 10. Tymczasem trwa budowa gazociągu ‚Turecki Potok”, majacego dostarczać rosyjski gaz do Turcji, a stamtąd do Europy Płd. Ułożono już 220 km gazociągu na dnie Morza Czarnego;
  https://russian.rt.com/world/news/424824-gazprom-tureckii-potok
  Po klęsce projektów pod nazwą ‚syryjska opozycja” oraz tzw. państwo islamskie USA pozostała już tylko jedna opcja by powstrzymać ukończenie budowy gazociągu, czyli wywołanie kurdyjskiej ‚wojny o niepodległosć’…

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Nieciekawe źródło niemniej ciekawa informacja.

  Tylko w 2016 roku rząd Polski przekazał Ukrainie około 23 mln euro w ramach pomocy rozwojowej. Za te pieniądze są odnawiane szkoły, zakładane przedsiębiorstwa, budowane drogi itd itp.
  https://kresy24.pl/polska-przekazala-ukrainie-23-mln-euro/
  Oczywiście to nie całość pomocy udzielonej Ukrainie. Dochodzą do tego kredyty, pomoc wojskowa (jak wczoraj podawałem Polska Armia organizuje wspólne ćwiczenia z ukraińskimi żołnierzami i pomaga w szkoleniach) . Dochodzi też pomoc „prywatnych ” donatorów min bardzo aktywna jest Caritas Polska.
  https://kresy24.pl/polska-pomoc-ukraina-zaporoze-bierdiansk-charkow/
  I cóż nasz kraj dostaje w zamian? Brak możliwości godnego upamiętnienia naszych przodków pomordowanych na Ukrainie. Gdzieś tam walają się w jakimś rowie kości mego pradziadka i wątpię żeby spoczęły na cmentarzu.

  Polubione przez 1 osoba

 12. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oburzał się na słowa ukraińskich robotników, którzy straszyli Polaków, że „zrobią im Wołyń”. Posłowie Kukiz’15 przypomnieli mu, że to właśnie PiS blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu w Polsce.
  http://kresy.pl/wydarzenia/kukiz15-oburza-sie-slowa-ukraincow-a-pis-blokuje-ustawe-o-penalizacji-banderyzmu/
  W Polsce nie wolno propagować nazizmu i komunizmu- banderowcy udowodnili, że są gorsi od tamtych grup. Z drugiej strony Ukraina nie ma żadnych oporów prześladować dziennikarzy mieszkańców krytycznie odnoszących się do obecnej sytuacji politycznej na Ukrainie . Dlaczego więc polski rząd nie potrafi pokazać siły i zdecydowania i nie penalizuję banderyzmu w Polsce?

  Polubione przez 1 osoba

 13. Przedstawiciel OBWE ds. wolności mediów Harlem Désir wezwał ukraińskie władze do porzucenia praktyki wydalania zagranicznych dziennikarzy.
  Wzywam odpowiednie władze do powstrzymania się od nakładania niekoniecznych ograniczeń pracy zagranicznych dziennikarzy, które szkodzą wolnemu przepływowi informacji i naruszają zobowiązania OBWE wobec wolności mediów. – podkreślił Désir.
  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/obwe-skrytykowalo-ukraine-wydalanie-zagranicznych-dziennikarzy/

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.