Wojna domowa na Ukrainie 26.07.2017r.- 944 dzień od nowego rozejmu.


„Podczas rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad-2017 Rosja przećwiczyła zmasowany atak jądrowy z użyciem trzech elementów tzw. triady nuklearnej” – oświadczył tuż po zakończeniu ćwiczeń „Zapad-2017” sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Aleksander Turczynow.

„Ćwiczenia zmasowanego rakietowo-lotniczego ataku Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej po raz kolejny potwierdzają agresywny i ofensywny charakter polityki zagranicznej i polityki bezpieczeństwa Rosji, jej gotowość do eskalacji napięcia w stosunkach z Zachodem aż do pełnowartościowej wojny oraz pokazują dążenie Rosji do dominacji w Europie” – poinformował Turczynow.

Według Turczynowa próba ataku jądrowego miała miejsce w zeszłą środę (20 września), a więc ostatniego dnia manewrów „Zapad-2017”.

„Użyto w niej sześciu samolotów dalekiego zasięgu Tu-95MS i Tu-22M3, które wykonywały loty nad morzami Barentsa, Bałtyckim i Norweskim” – poinformował szef ukraińskiej RBNiO.

„Wojska rakietowe o znaczeniu strategicznym były prezentowane przez oddział bojowy 14. dywizji rakietowej, który dokonał ćwiczebno-bojowego wystrzału pocisku międzykontynentalnej rakiety balistycznej RS-24 Jars z kosmodromu w Plesiecku w kierunku celów na poligonie Kura na Kamczatce” – ujawnił Turczynow szczegóły próbnego ataku jądrowego, który jakoby miano ćwiczyć na „Zapad-1017”.

W próbie użyto także atomowego okrętu podwodnego „Dmitrij Donskoj”, który miał „dokonać elektronicznego wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej z morza” – dodał.

„Próby rakietowe przeprowadzono jednocześnie na Morzu Łaptiewów i Morzu Barentsa. Uczestniczyły w nich brzegowe kompleksy rakietowe Rubież i Bastion oraz zgrupowanie okrętów Floty Północnej z krążownikiem atomowym Piotr Wielki na czele” – taką informację opublikowano w komunikacie ukraińskiej RBNiO.

Szef ukraińskiej RBNiO Aleksander Turczynow oświadczył, że po zakończeniu manewrów „Zapad-2017” Ukraina i jej zachodni partnerzy uważnie obserwują wycofywanie sprzętu i wojsk rosyjskich, które uczestniczyły w tych ćwiczeniach na terytorium Białorusi.

Co miało tak wystraszyć Rosję, że wycofała z terytorium Białorusi wszystkich ćwiczących tam żołnierzy, co do jednego.

Natomiast wg. amerykańskiego „eksperta” dr Philiipa A.Petersena z Fundacji Potomac (http://www.thepotomacfoundation.org/experts/phil-a-petersen/:

„Rosja zajęła Krym, po czym zaczęła operację w Donbasie. By uniknąć dyskusji o bezprawnej aneksji, próbuje zastraszyć Zachód użyciem broni atomowej. Ten sam scenariusz może zastosować i do innych terytoriów, które planowałaby zająć”.

Przy tej okazji Dr Phillip A. Petersen podkreślił, że Ukraina zatrzymuje duże rosyjskie siły na południu, więc winni jesteśmy jej pomoc. Przede wszystkim jednak, jak zaznaczył, trzeba pomóc Ukrainie wytrzebić korupcję i zbudować gospodarkę, która będzie przynosiła korzyść całemu społeczeństwu. Ekspert podkreślił, że to kluczowa sprawa.

Odnosząc zaś się do problemu Białorusi, amerykański „ekspert” uważa, że być może manewry w rodzaju „Zapadu” są największym zagrożeniem dla Białorusi i że niedługo mogą decydować się losy tego kraju: „ale to my możemy pomóc w tym, by rozstrzygnięcie było dobre”. Zaznaczył przy tym, że Rosja musi usłyszeć jednoznaczne ostrzeżenia w sprawie Białorusi, i że nie może ona zostać przez nią wchłonięta.

Kilka dni przed tymi rewelacjami, tenże sam „ekspert” powiedział w trakcie zorganizowanej w Warszawie gry strategicznej przez skrajnie proamerykańską Fundację Puławskiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Kazimierza_Pu%C5%82askiego), że:

„To, co Rosjanie będą robić w trakcie ‚Zapad-17’, to przygotowanie do inwazji na kraje bałtyckie i Polskę. To, że to ćwiczą, nie oznacza, że to zrobią, ale to coś, co powinniśmy traktować bardzo poważnie, ponieważ to mogłoby się zdarzyć”.

Dodam, że wspomniana wyżej gra wojenna zorganizowana przez Fundację Puławskiego, na którą został zaproszony dr Petersen, zakładała tym razem w swoim scenariuszu bitwę powietrzno-lądową na wschodniej flance NATO. Po przyjeździe do Warszawy dr Petersen zaznaczył, że wspomagana komputerowo gra operacyjno-taktyczna „z udziałem tych, którzy naprawdę prowadzą wojnę – nie generałów, lecz pułkowników i podpułkowników” także Norwegii i Szwecji, być może także Niemiec, będzie bardziej realistyczna niż wcześniej rozgrywane. Chodzi o to, że gra ta m.in. miała pomóc postawić pytania o to, jak zorganizować, wyposażyć i wykorzystać obronę terytorialną, by jak najlepiej wspierała wojska operacyjne.

W tym duchu nastrojony, amerykański „ekspert” wyraził opinię, że „wkraczamy w bardzo niebezpieczny okres; chodzi nie tylko te dwa tygodnie ćwiczenia, ale prawdopodobne także następne dwa miesiące, ponieważ ćwiczenie pozwoli im przygotować się do ataku”.

Zaniepokojenie zaś wywołał fakt, że:

„zarezerwowali 4200 wagonów kolejowych. (…) Nigdy nie było w użyciu tylu wagonów, a fakt, że 1500 z tych 4200 zarezerwowali na wypadek kryzysu związanego z ćwiczeniem, budzi moje zaniepokojenie. Jestem zaniepokojony, że to łatwo mogłoby się przekształcić w przygotowania do uruchomienia konfliktu. Wiemy, że rosyjska gospodarka jest w ogromnych kłopotach, nowe sankcje nałożone, mimo obiekcji Donalda Trumpa, na Rosję przez Kongres Stanów Zjednoczonych, są dotkliwe”

Tak więc, wg. przewidywań amerykańskiego „eksperta”: Rosja miała zostawić swoje znaczne siły wojskowe na Białorusi- co się jak wiemy nie sprawdziło, a także ćwiczenia „Zapad-2017” stanowi przygotowanie ” do inwazji na kraje bałtyckie i Polskę”, która ma nastąpić w ciągu następnych dwóch miesięcy.
A więc według niego, najpóźniej na święta Bożego Narodzenia będziemy gościć już ruskich sołdatów 🙂 🙂 🙂

http://jagiellonia.org/podczas-manewrow-zapad-17-rosja-cwiczyla-atak-jadrowy-uzyla-tzw-triady-nuklearnej/,

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=21472,

https://nowakonfederacja.pl/author/petersen/.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W czasie minionej doby, sytuacja na donieckim odcinku frontu zmieniła się niewiele, i można powiedzieć, iż plasuje się na niskim stopniu intensywności podejmowanych przez ukraińskich żołnierzy wrogich działań wobec DRL.

I tak, około 22:15, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, przeprowadzili ostrzał rejonu Dokuczajwska, a tam okolic punktu obserwacyjnego misji Centrum Kontroli i Koordynacji i Przestrzegania Warunków Zawieszenia Broni w Donbasie. W wyniku tego budynek, w którym znajduje się punkt obserwacyjny został uszkodzony odłamkami pocisków moździerzowych. Uszkodzona została elewacja, okna i drzwi do tego budynku. Poza stratami materialnymi, innych nie było, pomimo tego, że budynek znajdował się w bezpośrednim promieniu rażenia upadłych tam kilku pocisków moździerzowych oraz pomimo wystrzelonych około 40 serii z broni będącej na wyposażeniu opancerzonych wozów bojowych.

Łącznie na donieckim odcinku frontu w czasie minionej doby, ukraińscy żołnierze przy użyciu: moździerzy i opancerzonych wozów bojowych, a także granatników oraz broni maszynowej, 35 razy ostrzeliwali terytorium DRL w rejonie 15 miejscowości.

Natomiast, na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby, sytuacja uspokoiła się bardzo znacznie. I tak, poprzedniego dnia i minionej nocy, ukraińscy żołnierze ostrzeliwali tylko przy użyciu ręcznych karabinów maszynowych linie obronne sił Milicji Ludowej ŁRL znajdujące się w okolicy wsi: Frunze, Niżnego Łozowego i Żiełoboka.

Poniżej raport za ostatnią dobę udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskiej operację pacyfikacyjną pod nazwą operacji antyterrorystycznej (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

#АТОподії

„Зведення прес-центру штабу АТО станом на 18.00 25 вересня 2017 року
Від початку сьогоднішньої доби у районі проведення АТО активність противника була мінімальною. З опівночі російсько-окупаційні угруповання тричі відкривали вогонь по наших позиціях, застосовуючи, здебільшого, гранатомети різних видів.
Так, на Донецькому напрямку вдень окупанти били з автоматичних та протитанкових гранатометів по Авдіївській промзоні. Також під вогонь зі стрілецької зброї потрапили наші опорні пункти у районі Майорська.
На Приморському напрямку найманці застосовували гранатомети по укріпленнях сил АТО біля Новотроїцького.
Під час кожного обстрілу українські військові відкривали симетричний вогонь по противнику.
Разом з тим, бійці АТО уважно слідкують за виступом нашої команди на третіх «Іграх нескорених», які відбуваються у Торонто в Канаді.
Ми сердечно вітаємо учасника АТО лучанина Сергія Торчинського із першою завойованою медаллю!
Дорогі побратими! Одного разу ви вже довели велич і незламну силу тут, на передовій нашої боротьби із загарбниками! Тепер ваш фронт пролягає на спортивній арені, де ви демонструєте непохитність українського духу!”
Zobacz tłumaczenie

1 godz.

#АТОподії

„Зведення прес-центру штабу АТО за 25.09.2017 року.
Наприкінці минулої доби у районі проведення АТО обстановка й надалі залишалась напруженою, проте контрольованою українською армією. Після 18 години проросійські бойовики активізували обстріли наших позицій на Приморському і Донецькому напрямках.
Так, ввечері ворог застосовував великокаліберний кулемет на підступах до Авдіївки та Майорська. А під гранатометний вогонь противника потрапили наші опорні пункти біля Жованки та шахти Бутівка.
На Приморському напрямку загарбники з великокаліберних кулеметів били по захисниках Водяного і Талаківки. А близько 21 години найманці випустили 5 мін калібру 82 міліметри поблизу Лебединського.
Також ввечері, вкотре цинічно демонструючи зневагу як до мирних домовленостей, так і до цивільного населення регіону, бойовики обстріляли з мінометів калібру 82 міліметри будинки мешканців Мар’їнки. На щастя, постраждалих серед місцевих немає.
Загалом за минулу добу незаконні збройні формування 13 разів порушили перемир’я. У відповідь військовослужбовці сил АТО 11 разів відкривали вогонь. Втрат серед наших захисників немає”.
Zobacz tłumaczenie

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z okolic Awdiejewki:

I jeszcze ze wsi Aleksandrówka na zachodnich przedmieściach Doniecka:

***

Wczoraj na terytorium DRL dotarł 69 konwój z rosyjską pomocą humanitarną dla ludności Doniecka. W konwoju tym dostarczono 277 Ton najpotrzebniejszych obecnie dziecięcych odżywek i sprzętu medycznego.

***

Na koniec kilka zdjęć:

W Doniecku otwarto wczoraj wystawę prac malarskich Wiktora Juszczenki.

Doniecki aquapark- Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych DRL zorganizowało wejście do aquaparku dla dzieci z rodzin objętych pomocą społeczną z Doniecka, Jasinowatej i Gorłówki.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Ps.

Ponownie czeka mnie nie cierpiący zwłoki wyjazd, więc jurto kolejna relacja z wojny na południowo-wschodniej Ukrainie, nie ukaże się 😦

Reklamy

95 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.07.2017r.- 944 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejny zapomniany polityk ma parcie na szkło…

  Wsparcie Polski dla Ukrainy w Unii Europejskiej jest obecnie osłabione – przyznał na Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej w Lublinie europoseł, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek. Ale jak podkreślił, Polska nie może przestać być ambasadorem Ukrainy w Europie.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,22427898,polska-nadal-musi-byc-ambasadorem-ukrainy-w-ue-unia-nie-pozegnala.html

  Polubione przez 1 osoba

 2. Szykuje sie kolejne masowe zatrucie na Ukrainie i znowu jego przyczyną mogą być ryby. Działacze ekologiczni z obwodu zaporoskiego alarmują że w jednej z miejscowosci obwodu wywieziono „w niewiadomym kierunku” 20 ton padłych ryb, które wyłowiono z miejscowej rzeki po tym jak jedna z firm spusciła do niej swoje nieoczyszczone ścieki. Aktywiści podejrzewają ze ryby mogą trafić do okolicznych sklepów oraz na targowiska…
  https://antikor.com.ua/articles/193471-nevidomi_vkrali_z_zoni_ekologichnogo_liha_20_ton_mertvoji_ribi

  Polubione przez 1 osoba

 3. Już nie tylko „zielone ludziki’, „separatysci”, „pskowscy spadochroniarze” oraz „pancerni buriaci” atakuja „wolna i demokratyczną” Ukraine. Doradca szefa MSW Ukrainy Zorjan Szkirjak przestrzegł że do ‚zmasowanego ataku” na władze w Kijowie szykuja sie..tzw. prankerzy z Rosji (czyli dowcipnisie robiacy telefoniczne kawały, najczęściej podają się za kogos innego i „podkładają świnię” swoim rozmówcą) za którymi oczywiscie stoją rosyjskie „specsłużby”…
  https://strana.ua/news/95109-spetssluzhby-rossii-hotovjat-massovuju-telefonnuju-ataku-prankerov-shkirjak.html

  Polubione przez 1 osoba

 4. Ciąg dalszy sprawy próby „zamachu” na „czeczeńskiego bojownika” Osmajewa oraz „czeczeńską bojowniczkę ” (rodem spod Odessy co to w życiu Czeczenii nie widziała” ps. Okujewa jaki miał mieć miejsce 1 czerwca tego roku w Kijowie. Jak poinformował naczelnik policji w Kijowie akt oskarzenia zostanie przedstawiony tylko jednej osobie, czyli domniemanemu ‚zamachowcowi” równiez „czeczeńskiemu bojownikowi” Kurmakajewowi ps Dingo) ponieważ nie ma żadnych dowodów na to by za jego działaniem stali jacykolwiek ‚zleceniodawcy”;
  https://strana.ua/news/95114-kievskaja-politsija-ne-znaet-kto-zakazal-okueva-i-osmaeva.html

  Polubienie

 5. W temacie skutków pożaru w składach wojskowych pod Winnicą, ukraińskie koleje państwowe musiały zmienić trasy pzrejazdu 47 pociągów pasażerskich;
  https://strana.ua/news/95182-kalinovka-vzryvy-izmenili-marshrut-47-passazhirskikh-poezda.html
  Z kolei ukraińskie ministerstwo energetyki uspokaja że pozar oraz wybuchy amunicji nie spowodowały uszkodzeń oraz niszczeń wśród znajdujacych się w pobliżu stacji przesyłu gazu ziemnego;
  https://strana.ua/news/95170-kalinovka-vzryvy-oni-ne-narushili-tranzit-haza.html

  Polubione przez 1 osoba

 6. komentują sprawe pożaru i wybuchów w składach wojskowych w Kalinówce pod Winnica, a takze wczesniejszych pozarów na składach wojskowych był „dowódca’ tzw. baonu „Donbas” ukraiński parlamentarzysta „Semen Semenczenko” stwierdził ze do takiej sytuacji nie mogłoby dojsć bez „współudziału ukraińskich wyższych władz polityczno – wojskowych”, które w ten sposób ‚zacierają ślady” po rozkradaniu setek milionów hrywien;
  http://vedomosti-ua.com/75261-semenchenko-o-vzryvah-boepripasov-bez-uchastiya-vysshego-voenno-politicheskogo-rukovodstva-podobnoe-nevozmozhno.html

  Polubione przez 1 osoba

 7. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) chce przejąć kontrole nad ściąganiem podatków od Ukraińców. Podczas spotkania w Kijowie przedstawicieli MFW z szefem ukraińskiego resortu finansów Danilukiem przedstawiciele MFW domagali się „zreformowania” ukraińskiej służby fiskalne oraz oddania nad nia kontroli „trójstronnej komisji” złożonej z przedstawicieli ukraińskiego min. finansów, samej ukraińskiej służby fiskalnej oraz oczywiscie MFW;
  http://minprom.ua/news/235136.html

  Polubienie

 8. Jak Rosja „ugina się” pod sankcjami nałożonymi przez nią przez Zachód. Jak informuje amerykański „Forbes” według opublikowanego w niedzielę raportu agencji ratingowej „S & P Global Platts”, rosyjski koncern „Gazprom” zakończył dwanaście lat panowania Exxon jako największej na świecie firmy energetycznej. Roczna ocena agencji „S & P Global Platts” obejmuje 250 wiodących firm energetycznych na świecie i powstaje w oparciu o ocenę ich aktywów, zysków, przychodów oraz dochodów z zainwestowanego kapitału. Dla przypomnienia, sankcje nałożone na Rosje miały właśnie najbardziej „dokuczyć” jej sektorowi energetyczno-paliwowemu;
  >https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2017/09/26/russia-gazprom-exxon-platts-big-oil/#19579f38579b

  Polubione przez 1 osoba

 9. Spadające i eksplodujace pociski zniszczyły oraz uszkodziły od 80 do 90 % budynków w miejscowosci Pawłówka, znajdujacej się w poblizu płonących w Kalinówce składów wojskowych;
  https://vn.20minut.ua/Podii/snaryad-vluchiv-u-budinok–u-pavlivtsi-poshkodzheno-mayzhe-90–pomeshk-10640687.html
  W temacie jaki „siupryzy” odkrywali dzisiaj mieszkańcy okolicy Kalinóki…
  >https://gs-img.112.ua/original/2017/09/27/316381.jpg
  >https://gs-img.112.ua/original/2017/09/27/316389.jpg

  Polubione przez 1 osoba

 10. Tymczasem mediomatoły.pl w swoim „najlepszym stajlu”, czyli komentarz w sprawie dzisiejszego ostrzału lotniska w Kabulu, gdy lądował na nim szef Pentagonu Mattis;
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-atak-rakietowy-na-kabul-podczas-wizyty-ministra-obrony-usa,nId,2445674
  Cytat „Sześć pocisków rakietowych – jak donosi AFP – uderzyło w pobliżu międzynarodowego lotniska w stolicy Afganistanu Kabulu tuż po przylocie DO TEGO AMERYKAŃSKIEGO MIASTA (!) ministra obrony Jamesa Mattisa”

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło odwiedził wolontariuszy pracujących na linii frontu – w strefie operacji antyterrorystycznej na pograniczu ukraińsko-rosyjskim. Duchowny spotkał się tam z pracownikami organizacji humanitarnych, wspieranych przez fundusz „Papież dla Ukrainy” oraz Caritas-Polska.
  http://niezalezna.pl/204310-ukraina-biskup-sobilo-odwiedzil-wolontariuszy-na-linii-frontu
  Komentarz: Odwiedziny były zapewne pewnego rodzaju inspekcją. Jakis czas temu KK zorganizował zbiórkę dla uchodźców z Donbasu. środki powędrowały na Ukrainę, a tam jak wiadomo często się zdarza , że duże kwoty potrafią same z siebie „zniknąć”.

  Polubienie

 12. Tymczasem w zwiazku z tym co się stało w składach wojskowych w Kalinówce, a przedtem m.in w Bałakłeji oraz Mariupolu, premier Ukrainy Hrojsman nazwał Ukraińców „głupcami”, stwierdzając że tylko głupcy nie wyciągają wniosków z popełnionych przez siebie błedów;
  https://112.ua/obshchestvo/groysman-schitaet-chto-arsenal-ukrainskoy-armii-v-kalinovke-unichtozhen-ne-sluchayno-413265.html
  Z kolei znany „tropiciel rosyjskich śladów”, czyli ukraiński parlamentarzysta oraz dordca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko domaga się zwolnienia ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego Ukrainy Mużenkę obwiniając go, oraz jego zastępcę, o to że poprzez swoje zaniedbania doprowadzili do tego co stało sie w Kalinówce;
  https://focus.ua/country/381578/

  Polubione przez 1 osoba

 13. Ciąg dalszy konfliktu ukraińsko – wegierskiego, wywołanego przez uchwaloną na Ukrainie „reformę oświatową” faktycznie ograniczająca prawa ukraińskich mniejszosci narodowych. Ukraińscy pogranicznicy nie wpuscili na terytorium Ukrainy eurodeputowanym z węgierskiej partii Jobbik i dodatkowo zakazali jej takiego wjazdu aż do lipca 2019 roku. oficjalnym powodem takiej decyzji miało być to ze w 2014 roku odwiedzała „terytoria okupowane na Donbasie” (czyli republiki noworosyjskie) oraz wyrażała dla nich poparcie;
  http://korrespondent.net/ukraine/3890618-pohranychnyky-ne-pustyly-v-ukraynu-evrodeputata-yz-venhryy

  Polubienie

 14. Na międzynarodowym forum ds. przeciwdziałania korupcji odbywajacym się w rosyjskim Kazaniu Prokurator Generalny Białorusi stwierdził ze korupcja na Ukrainie doprowadziła do upadku tamtejszego aparatu państwowego oraz rozszerzenia sie tzw, szarej strefy, co w konsekwencji stanowi realne zagrożenie dla fundamentów państwowości, praw człowieka, postępu gospodarczego i moralnych standardów społeczeństwa;
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/4596845

  Polubione przez 2 ludzi

 15. ‚Tajna misja w USA” jednego z członków Partii Radykalnej Ukrainy (Ołeha Laszki). Jak informuje ukraińskie wydanie „Głosu Ameryki” ukraiński parlamentarzysta z frakcji Partia Radykalna Siergiej Rybałka podczas swojej „turystycznej wizyty” w USAspotykał się z miejscowymi politykami. W celu zorganizowania tych spotkań miał nawet wynająć specjalna lobbystyczną firmę (podobno zwiazaną z „otoczeniem” obecnego Prezydenta USA) której miał zapłacić 30 tys. dolarów;
  https://ukrainian.voanews.com/a/rybalka-za-organizatsiju/4044989.html

  Polubione przez 1 osoba

 16. Ukraiński dziennikarz i doradca ministra spraw wewnęrznych Ukrainy Stanisław Reczyński komentując ostatnie informację przekazane m.in przez ukrobezpiekę (SBU) że pożar i wybuchy w składzie wojskowym w Kalinówce wywołane zostały przez „dywersję”, stwierdził że pozar mógł wywołać „byle pijany włóczęga” ze wzgledu na faktyczny brak ochrony tego obiektu wojskowego;
  https://strana.ua/news/95329-podzhech-eti-sklady-moh-pjanyj-bomzh-zhurnalist-o-vzryve-arsenala-v-kalinovke.html
  I w temacie „niebezpiecznych pijanych włóczęgów” na Ukrainie, w Kijowie na bulwarze nad Dnieprem policja zatrzymała 50-letniego meżczyznę który ‚spacerował” sobie z granatem bojowym w kieszeni…
  https://strana.ua/news/95270-v-kieve-pozhiloj-muzhchina-huljal-po-naberezhnoj-s-hranatoj.html

  Polubione przez 2 ludzi

 17. Kolejna „błyskotliwa operacja” ukrobezpieki (SBU), która tym razem przeszkodziła w zakupie szkolnych autobusów (tzw. gimbusów) z Rosji (czyli „państwa – agresora” wg SBU) dla lokalnych samorządów obwodu ługańskiego, o wartości prawie 1,5 mln hrywien;
  http://korrespondent.net/ukraine/3890578-sbu-presekla-zakupku-rossyiskykh-shkolnykh-avtobusov-na-15-mln
  Uczniowie którzy tymi gimbusami dojeżdżali by do swoich szkół na pewno będą bardzo wdzięczni funkcjonariuszom SBU…

  Polubione przez 2 ludzi

 18. W Czerniowcach miejscowe „ukropatrioty” pod banderowskimi flagami zorganizowały protest pod Konsulatem Generalnym Rumunii w zwiazku z negatywną reakcją władz w Bukareszcie na nową „reforme oświatową” uchwalona na Ukrainie, która ogranicza prawa zamieszkujacych ją mniejszości narodowych;
  http://vedomosti-ua.com/75335-v-chernovcah-aktivisty-i-uchastniki-ato-vyshli-na-miting-vozle-generalnogo-konsulstva-rumynii-foto.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.