Wojna domowa na Ukrainie 15.10.2017r.- 961 dzień od nowego rozejmu.


Wczoraj w Kijowie.

„Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów” – twierdzi Antonii Macierewicz. Były przewodniczący komisji smoleńskiej a obecnie pełniący odpowiedzialne stanowisko szefa MON zapowiedział już, że ten fragment zapisu rejestratora jest obecnie dokładnie analizowany.

Minister Obrony Narodowej był wczoraj gościem Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego. W pewnym momencie zapytano Macierewicza o sprawę aktualnych ustaleń podkomisji MON badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej:

„Moment eksplozji zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie rejestratora”– odpowiedział na pytanie Macierewicz.

Przypomnę, że hipoteza o wybuchu ładunku wybuchowego na pokładzie samolotu rządowego Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku pod Smoleńskiem, nie jest nowa i pojawiła się niemal natychmiast po katastrofie, w której zginęli uczestnicy oficjalnej delegacji na obchody 75 rocznicy zbrodni katyńskiej z prezydentem RP na czele.

Hipoteza ta była ciągle podtrzymywana przez Macierewicza i członków jego zespołu komisji smoleńskiej, ale mimo upływu 7 lat od dnia katastrofy do dziś nie została udowodniona. Ostatni raz teza o wybuchu ładunku termobarycznego na pokładzie Tu-154M została zaprezentowana przez członków podkomisji MON w 7 rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Dziś, wg. słów Macierewicza sytuacja zmieniła się radykalnie, bo już taki dowód się znalazł. A jest nim zapis jednego z rejestratorów znajdujących się w samolocie, który jakoby miał zarejestrować moment wybuchu:

„Obecnie wiemy dużo więcej. Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu” – oświadczył wczoraj Macierewicz.

Dziwne jest tylko to w tym wszystkim, że mając w swoim posiadaniu zapisy urządzeń rejestrujących z pokładu samolotu, dopiero teraz dosłuchano się w jednym z nich odgłos wybuchu. Dziwne też jest, dlaczego kilka miesięcy temu, czyli w 7 rocznicę „zamachu” nie przedstawiono tego dowodu? Pewnie jest to metoda, żywcem wzięta ze starych kryminałów, o stopniowaniu napięcia, tak aby czytelników do końca (czyli końca rządów PiS i kariery politycznej Macierewicza) powieści.

Tuż po ogłoszeniu przez Macierewicza wieści o wybuchu ustalenia komisji skomentował w „TOK FM” Maciej Lasek, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a dziś szef zespołu parlamentarnego PO ds. manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej:

„Podchodząc do tego z powagą mogę powiedzieć, że rejestrator głosu nie zarejestrował odgłosu wybuchu. Zarejestrował za to krzyki załogi i pasażerów do momentu zderzenia się z ziemią. Rejestrator parametrów lotu, który rejestruje ciśnienie panujące w kabinie, nie zarejestrował skoku ciśnienia, który byłby spowodowany wybuchem bomby termobarycznej. Nie ma żadnych dowodów na to, że do tego wypadku doszło w wyniku detonacji” – powiedział Maciej Lasek.

Na czym opiera się, ta karkołomna hipoteza rozpowszechniana przez Macierewicza, że na pokładzie samolotu Tu-154M doszło do wybuchu?

Otóż, pierwszy „dowód” na to znalazł były już szef komisji smoleńskiej Wacek Berczyński (to ten co pogrzebał przetarg na francuskie helikoptery dla wojska), który twierdził, że szczątki samolotu znaleziono 45 metrów przed sławną już brzozą. Zaś tymi „szczątkami” był znaleziony 2 lata po katastrofie 18 cm kawałek blachy z pokrycia samolotu, który nie wiadomo jakim cudem się tam znalazł, bo teren ten tuż po katastrofie był dokładnie przeszukiwany przez członków komisji badającej okoliczności wypadku lotniczego, a następnie przez grupę polskich archeologów. Może ktoś tam ją po prostu później przeniósł, aby w ten sposób dać mocny atut komisji Macierewicza?

W sprawie tej okoliczności wypowiedział się był szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dr Maciej Lasek, który przypominał, że samolot już 60 metrów przed miejscem wypadku zderzał się z wysokimi drzewami. „Na to są zdjęcia, ślady na końcówkach skrzydeł”– mówił Lasek. Jego zdaniem kawałek blachy mógł się odłamać, choć uważa za bardziej prawdopodobne, że po prostu ktoś go tam podrzucił.

„Zastanawiałem się, do czego dojdzie ta grupa amatorów wybrana przez ministra Macierewicza. Widzę, że jest chaos, niezrozumienie, albo – co gorsza – świadome manipulowanie i kłamanie”– określił tą skandaliczną sytuację dr Maciej Lasek.

I cóż tu można jeszcze dodać na to, że prezes i jego Macierewicz mają nieodparty ciąg, nawet po trupach swoich bliskich i znajomych, do władzy?

http://niezalezna.pl/205934-antoni-macierewicz-znalezlismy-w-zapisie-jednego-z-rejestratorow-tupolewa-moment-eksplozji,

http://telewizjarepublika.pl/uwaga-macierewicz-znaleziono-w-rejestratorze-moment-wybuchu-w-tupolewie,55205.html,

https://wpolityce.pl/smolensk/362340-minister-macierewicz-znalezlismy-w-zapisie-jednego-z-rejestratorow-moment-eksplozji-zostal-zidentyfikowany,

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21619691,blaszane-ptaki-wybuch-ladunku-termobarycznego-oto-nowe.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Sytuacja militarna na linii styku w Donbasie na odcinku frontu donieckiego ustabilizowała się choć są wyraźne oznaki na jej wzrost dynamiki w najbliższych dniach. Może też być i tak, że ostatni kilku dniowy wzrost aktywności ukraińskich sił ATO był związany z obchodami kolejnej rocznicy powstania zbrodniczej organizacji ukraińskich nacjonalistów UPA.

I tak, w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze przy użyciu: czołgów, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych i broni maszynowej, 36 razy ostrzeliwali terytorium DRL. W tym w rejonie Doniecka spadło około 100 pocisków wystrzelonych przez czołgi i z moździerzy. Natomiast na odcinku mariupolskim frontu, spadło około 30 pocisków moździerzowych kaliber 120 i 82 mm oraz 17 wystrzelonych z działek opancerzonych wozów bojowych.

Graficzny zapis aktywności zbrojnej sił ATO na odcinku donieckim frontu w ciągu minionego tygodnia:

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„ЗВЕДЕННЯ ПРЕС-ЦЕНТРУ ШТАБУ АТО СТАНОМ НА 18.00 14 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ
День Захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці не пройшов спокійно у районі проведення АТО. Незважаючи на релігійне свято, російсько-окупаційні угруповання активізували обстріли українських позицій на Приморському напрямку.
Так, з опівночі бойовики тричі з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї били по наших укріпленнях неподалік Талаківки. З цієї ж зброї окупанти вели вогонь на підступах до Гнутового. А протитанковий гранатомет проросійські найманці застосовували біля Павлополя.
На Луганському напрямку під вогонь ворожих гранатометів двічі потрапили позиції української армії неподалік Новоолександрівки і один раз біля Попасної.
На Донецькому напрямку зафіксований лише один обстріл. Близько 16 години противник з піхотного озброєння обстріляв захисників Авдіївки.
Загалом від початку доби незаконні збройні формування 12 разів порушили перемир’я. Сили АТО 10 разів, вогнем у відповідь примушували ворога дотримуватися режиму тиші. Унаслідок бойових дій втрат серед наших військових немає.
Також варто додати, що сьогодні українські військові водночас із обороною лінії розмежування взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Захисника України і Покрови Пресвятої Богородиці. У кожному містечку і селищі Донбасу місцеві мешканці привітали наших воїнів, які ціною власного життя боронять Батьківщину”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„ЗВЕДЕННЯ ПРЕС-ЦЕНТРУ ШТАБУ АТО ЗА 14.10.2017 РОКУ.
Наприкінці минулої доби обстановка у районі проведення АТО не зазнала суттєвих змін. Російсько-окупаційні війська продовжили обстріли позицій української армії, концентруючи активність, здебільшого, на Приморському та Луганському напрямках.
Так, увечері ворог двічі з кулеметів бив по наших укріпленнях біля Кримського, а неподалік Лобачевого застосовував стрілецьку зброю.
На Приморському напрямку близько 18 години окупанти відкривали вогонь з озброєння БМП та протитанкового гранатомету по околицях Водяного. З автоматичного гранатомету проросійські найманці обстрілювали укріплення сил АТО у районі Талаківки.
На Донецькому напрямку під вогнем великокаліберних кулеметів противника опинились позиції Збройних Сил України біля Авдіївки, Новоселівки Другої, та двічі на підступах до Зайцевого.
Загалом за минулу добу незаконні збройні формування 23 рази порушили перемир’я. Під час 21 обстрілу наші військові вогнем з піхотного озброєння примушували противника до миру. За добу, що минула ворог не застосовував міномети та інше важке озброєння. Унаслідок бойових дій втрат серед українських воїнів немає”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec kilka zdjęć:

DRL- otwarty bieg terenowy o prawo noszenia beretu jednostek specjalnych.(Proszę zwrócić uwagę na fakt, że te berety mają kolorystykę niemalże taką samą jak nasze WOT 🙂 )

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Poniżej trzy filmy na temat mostu, którego nie ma:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Reklamy

45 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 15.10.2017r.- 961 dzień od nowego rozejmu.

  1. Skandal w Paryżu który wywołał „rosyjski opozycyjny artysta” Piotr Pawlenski (to ten co sobie mosznę przybił do bruku na Placu Czerwonym w „proteście przeciwko polityce Kremla”). Jakis czas temu „zbiegł” on z Rosji, gdzie groziła mu kara za gwałt jakiego miał sie dopuścić na aktorce ze swojego „teatru” do Francji, gdzie przyznano mu status „uchodźcy politycznego”. Teraz Pawlenski został zatrzymany w Paryżu za podpalenie…drzwi w siedzibie „Banku Francji”…
    https://strana.ua/news/98914-v-parizhe-za-podzhoh-banka-zaderzhan-aktsionist-pavlenskij.html

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.