Wojna domowa na Ukrainie 8.11.2017r.- 985 dzień od nowego rozejmu.


Polska nieskutecznie usiłuje, już od dość długiego czasu, godnie upamiętnić ofiary ukraińskich zbrodniarzy w miejscach dokonanych na Kresowianach bestialskich mordów.

W tym celu polski Instytut Pamięci Narodowej chciałby dokonać ekshumacji ciał ofiar czystki dokonanej na ludności polskiej na Kresach Wschodnich II RP. A także tych osób, które zginęli na Ukrainie w innych okolicznościach, np. w walkach z Armią Czerwoną po 17 września 1939 r.
Poza tym chodzi również o dokonanie wreszcie badań na temat całkowitej liczby zamordowanych Kresowian i miejsc dokonanych na nich zbrodni.

Strona ukraińska się na to nie godzi pomimo deklarowanej przez władze obu krajów przyjaźni i szczególnego partnerstwa opartego na skrajnej rusofobii.

Jak więc wobec tego są wiarygodne słowa rzeczniczki ukraińskiego MSZ Marianna Beca, która wczoraj (7 listopada), ni z gruszki ni z pietruszki, oświadczyła, że „na Ukrainie nie ma polityków o nastawieniu antypolskim; Ukraina jest strategicznym partnerem Polski”.

Czy w świetle powyższego słowa te mają jakąkolwiek wartość i są wiarygodne?

Tym bardziej, że wiadomym jest , i nie jest to ukrywane przez ukraińskie władze, a wprost przeciwne- głośno demonstrowane, iż państwową ideologię historyczną Ukrainy oparto na zbrodniczej, skrajnie antypolskiej- wcielanej energicznie i bezkompromisowo przez Stefana Banderę doktryny nacjonalistycznej, która w efekcie doprowadziła do masowych zbrodni ludobójstwa dokonanych na Polakach, ale także na innych mniejszościach narodowych, przez ludność ukraińską (https://pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera).

Już właśnie samo to, jest dowodem, że słowa Becy mijają się bardzo szerokim łukiem z prawdą. Bo któż inny, jak nie politycy ukraińscy odpowiadają za nieprzyjazne wobec Polski działania? Chyba nie wmówi nam ona, że robią to „zielone ludziki”, tak jak sugerowali, że zbrodni na Polakach, to nie Ukraińcy dokonali, tylko sowieckie NKWD (!!!!).

jak więc obłudnie i cynicznie brzmią słowa wypowiedziane w tym samym oświadczeniu rzeczniczki ukraińskiego MSZ, że „jesteśmy (tzn. ukraińskie władze- dopisek mój) nastawieni na konstruktywne działania i nie mamy zamiaru stosować logiki politycznej wobec wydarzeń historycznych między dwoma krajami”.

Bo jakże można słowa te zrozumieć inaczej, niż w ten sposób, że Ukraińcy usiłują wymóc na elitach politycznych Polski, abyśmy puścili- jako naród- w niepamięć fakt dokonanych na naszych Rodakach przez ludność ukraińską niewyobrażalnych w swej skali, ale i brutalności, zbrodni.

I dopiero gdy to się im uda dokonać, wtedy dopiero łaskawie pozwolą nam się ze sobą bratać. Bo w ich logice, nawet zbrodnie dokonane na Lachach, są z ich samych winy. A win, wg logiki ukraińskiej, jest taki ogrom, że nawet gdyby oni dokonali takich zbrodni jeszcze wiele, to i tak Polacy nie zdołaliby ich odpokutować.

Niestety, ale tak właśnie przebiega proces myślowy przeciętnego Ukraińca z Galicji Wschodniej i Wołynia oraz obecnie wszystkich tych, którzy poddali się bezkrytycznie indoktrynacji banderowskiej, prowadzonej przez ukraińskie władze pod pretekstem rozbudzania uczuć patriotycznych do tego sztucznie uformowanego przez bolszewików, a następnie w okresie II Wojny Światowej przez Niemców, tworu państwowego.

Naddnieprzańska Ukraina została przyznana Rosji Radzieckiej na mocy traktatu ryskiego podpisanego 18 marca 1921 r. W styczniu 1924 r. Rosja Radziecka została przekształcona w federacyjny Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, którego część stanowiła Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka. Republika liczyła 29 milionów mieszkańców (w tym 23 miliony Ukraińców[potrzebny przypis]) i była drugą co do wielkości republiką ZSRR. Stolica USRR została umiejscowiona w Charkowie.

30 czerwca 1941 we Lwowie ogłoszono niepodległość Ukrainy. Jednak rząd Jarosława Stećki działał tylko 12 dni, po czym został aresztowany. Niemcy rozpoczęli represje wobec OUN-B aresztując około 80% jej działaczy[potrzebny przypis], reszta rozpoczęła działalność w konspiracji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Ukrainy,

http://retropress.pl/kurjer-wilenski/wielka-ukraina-hitlera/.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby, po przedwczorajszym gwałtownym spadku wrogich działań podejmowanych przez ukraińskich żołnierzy w strefie ATO, na donieckim odcinku frontu ponownie nastąpiła eskalacja konfliktu.

I tak, w ciągu minionego dnia i nocy, ukraińscy żołnierze przy użyciu: ciężkiej artylerii i czołgów oraz moździerzy kaliber 120 i 82 mm, a każe opancerzonych wozów bojowych, różnego rodzaju granatników i broni maszynowej, 35 razy ostrzeliwali terytorium DRL w rejonie 19 miejscowości.

Podobnie przedstawiała się również sytuacja na ługańskim odcinku frontu, gdzie w ciągu minionej doby także nastąpił ze strony ukraińskiej skokowy wzrost eskalacji konfliktu.

I tak, ukraińscy żołnierze na tym odcinku frontu, przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, a także działek przeciwlotniczych ZU-23-2, różnego typu granatników, w tym wyrzutni pocisków przeciwpancernych i broni maszynowej, 12 razy ostrzeliwali terytorium ŁRL w rejonie 8 znajdujących się tam miejscowości. Ostrzał prowadzony był w okolicach: Ziełoboka, Prisziba, Sokolników, Krasnego Limana, Pionierskoje, Kalinowa, Łogwinowa i Kalinowki.

Łącznie na ostrzelane tereny spadło około ponad 100 pocisków kaliber 120 i 82 mm. A więc, jak z tego wynika, poza wzrostem liczby incydentów zbrojnych do jakich doszło w ciągu minionej doby na ługańskim odcinku frontu, również drastycznie wzrosło natężenie tych ostrzałów.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

1 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„Зведення прес-центру штабу АТО за 7.11.2017 року.

Наприкінці минулої доби обстановка у районі проведення АТО вкотре загострилась. У другій половині дня російсько-окупаційні угруповання посилили вогневі провокації майже уздовж усієї лінії розмежування.

Так, на Приморському напрямку бойовики били з 82-міліметрових мінометів та озброєння БМП по оборонцях Гнутового. Також озброєння БМП окупанти застосовували на підступах до Миколаївки, Водяного, Березового. А у результаті гранатометного обстрілу нашого опорного пункту біля Новотроїцького один боєць АТО отримав бойову травму.
На Луганському напрямку під вогонь ворожих мінометів потрапили позиції української армії неподалік Новотошківського.

Після 18 години противник продовжив обстріли наших укріплень і у районі Кримського. Спочатку найманці вели вогонь із великокаліберних кулеметів та 82-міліметрових мінометів. А ближче до опівночі противник випустив 10 мін калібру 120 міліметрів. Унаслідок цього обстрілу 2 українських військових загинули, одного поранено, ще один отримав бойову травму.

Крім того, неподалік Донецька бойовики вели вогонь із протитанкового гранатомету по наших укріпленнях на шахті Бутівка.

Загалом за минулу добу незаконні збройні формування 17 разів порушили перемир’я. Сили АТО 12 разів, використовуючи піхотне озброєння, жорстко пригнічували активність противника. Унаслідок бойових дій загинули двоє наших військових, ще двоє отримали бойові травми, один був поранений”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- finał studenckich rozgrywek w siatkówce kobiet.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Reklamy

72 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 8.11.2017r.- 985 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem w Moskwie z wizyta przebywa specjalny wysłannik Prezydenta Francji d/s stosunków z Rosją Jean-Pierre Chevènement, który m.in wczoraj przemawiał w rosyjskim parlamencie, gdzie wezwał do wznowienia korzystnych relacji pomiędzy parlamentami Rosji oraz Francji. Miał także zostać nagrodzony Orderem Przyjaźni przez Prezydenta Rosji;
  https://ria.ru/world/20171107/1508323515.html
  Ps. Obstawiam że wraz z nim w Moskwie „buszuje” także delegacja francuskich przemysłowców oraz przedsiębiorców.

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Okazuje się że w tej chwili na Ukrainie nikt nie zajmuje się „rehabilitacją psychologiczną’ powracajacych z tzw. strefy ATO żołnierzy ukraińskich. Dla przypomnienia, co pewien czas pojawiają sie opinie ukraińskich ekspertów w tej dziedzinie (m.in wypowiadał sie o tym „naczelny psychiatra ukraińskiej armii”) że większosć „bojców ATO” zdradza mniejsze lub większe objawy zaburzeń psychicznych groźnych dla ich funkcjonowania w społeczeństwie;
  https://strana.ua/news/103683-bojtsam-ato-v-ukraine-ne-okazyvajut-psikholohicheskuju-pomoshch.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. UKROPSYCHOZA ciąg dalszy. Szef Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Turczynow (ps. Krwawy Pastor) że wkrótce na Ukrainie rozpoczną sie prace nad wyprodukowaniem „strategicznych bezzałogowych aparatów latajacych” które będą zdolne do „monitorowania sytuacji na terytorium całej Rosji” w tym nad Kamczatką…
  https://strana.ua/news/103803-turchinov-zajavil-chto-ukraina-zapustit-bespilotniki-nad-rossiej-vplot-do-kamchatki.html

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Dla amatorów… Dzisiejsza wypowiedź rzeczniczki Białego Domu o domniemanym ostrzeliwaniu przez separatystów stacji uzdatniania wody gdzie magazynowane są butle z chlorem… Według niej może dojść do katastrofy ale to nic nie znaczy dla „kierowanych przez Rosję” separatystów gdyż oni i tak nigdy nie przestrzegali tzw. Umów Mińskich

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Szef ukraińskiej policji w wywiadzie dla ukromediów stwierdził że wszczęto śledztwo w sprawie „informacyjnych wrzutek” dotyczących śledztwa w sprawie zabójstwa „Aminy Okujewej” jakich dokonuje „doradca” szefa MSW Ukrainy i parlamentarzysta Anton Heraszczenko. Sprawa dotyczy ostatnich informacji które publikował Heraszczenko, czyli o znalezieniu ‚automatu z którego zastrzelono Okujewą ze śladami DNA zabójcy”, co później dementowała ukraińska policja;
  https://strana.ua/news/103834-hlava-politsii-knjazev-oproverh-zajavlenija-hereshchenko-o-novykh-ulikakh-v-dele-okuevoj-.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Wicepremier Ukrainy d/s integracji europejskiej i euroatlantyckiej Iwanna Kłympusz – Cyncadze poskarżyła sie w ukromediach na to że władze Węgier „przeforsowały” w deklaracji dotyczącej tzw. Partnerstwa Wschodniego, czyli układu stowarzyszeniowego państw mających aspiracje wstąpienia do UE, w tym Ukraina, swój projekt w którym znajduje się adnotacja o tym by „kraje partnerskie nie powinny ograniczać praw mniejszości narodowych w dziedzinie edukacji”. Sprawa oczywiscie dotyczy wprowadzonej ostatnio przez Kijów :”reformy oświatowej” która godzi właśnie w prawo mniejszości narodowych na Ukrainie do nauki we własnym języku;
  http://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2017/11/8/7073360/

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Tymczasem Ilja Kiwa, lider Socjalistycznej Partii Ukrainy, „weteran ATO”, były ‚doradca” szefa MSW Ukrainy oraz były szef departamentu d/s walki z narkotykami ukraińskiej policji (plus zdiagnozowana schizofrenia) pochwalił sie w internecie swoją nowa „lekturą”, którą zaczytuje sie w długie, jesienne wieczory…
  https://strana.ua/news/103818-foto-kivy-s-knihoj-avakova-o-lenine-vyzvala-furor-v-sotsialnykh-setjakh.html

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Ciąg dalszy „dypomatycznej wojny” pomiędzy Ukrainą,a Serbia. Dla przypomnienia, rozpętał ją ambasador Ukrainy w Serbii, ktory krytykował władze w Belgradzie za to ze sa zbyt pobłażliwe dla ‚serbskich najemników” walczących w szeregach „separatystów” na Donbasie. W wyniku protestów serbskich MSZ Ukrainy wezwało go na „konsultacje do Kijowa”, teraz władze Serbii wezwały na konsultacje swojego ambasadora na Ukrainie, a szef MSZ Serbii stwierdził ze Serbia niejednokrotnie opowiadała się za „integralnościa terytorialną Ukrainy”, jednocześnie jednak wypomniał udział „ukraińskich najemników” w przestępstwach jakie popełniono na Serbach zamieszkujacych Chorwację;
  https://strana.ua/news/103854-obsudit-dalnejshie-mery-serbija-srochno-vyzvala-svoeho-posla-iz-kieva.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Dla zainteresowanych, czyli jak „biedni” oligarchowie z Ukrainy, Kołomojski i Pińczuk „dzielili” pomiędzy sobą posiadłości w centrum Londynu (jedną z nich wyceniono na 305 mln funtów!). W tle oczywiście pojawia sie wykorzystanie firm zarejestrowanych w tzw. rajach podatkowych na wyspach Jersey oraz Man. Sprawa jest częścią większej afery która wynikła z tego ze oligarcha Wiktor Pińczuk poczuł sie „poszkodowany” przez oligarchę Kołomojskiego przy sprzedaży mu jednego z ukraińskich kombinatów metalurgicznych, dlatego tez postanowił sądzić się z nim przed sądem w Londynie o wypłacenie mu 2 MILIARDÓW DOLARÓW (!) „odszkodowania’. Reportaż z ukromediów na podstawie materiałów które „wyciekły” ostatnio w tzw. aferze Paradise Papers;
  https://strana.ua/news/103833-paradise-papers-kak-kolomojskij-i-pinchuk-delili-elitnye-doma-londona.html
  Ps. A debilki z Warszawy niech im jeszcze więcej pieniędzy polskiego podatnika podrzucają…

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.