Wojna domowa na Ukrainie 15.11.2017r.- 992 dzień od nowego rozejmu.


W związku ze słabnącą pozycją szefa MON Antoniego Macierewicza, zaczęli opuszczać resort najbliżsi jego współpracownicy, szukając bezpieczniejszych i zapewniających im dalszą przyszłość synekur na koszt społeczeństwa.

Pierwszym, który się zdecydował na opuszczenie MON był bliski współpracownik Macierewicza, Wojciech Fałkowski, który zamiast dalej kontynuować swoją karierę polityczną w resorcie obrony, zdecydował się na bardziej spokojne i prestiżowe stanowisko dyrektora Zamku Królewskiego. Kolejnym, który ma odejść w grudniu br. z MON, jest wiceminister Tomasz Szatkowski. Szatkowski już wcześniej chciał zostać ambasadorem przy NATO w Brukseli, ale jego plany zablokował szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Teraz zaś czeka już na niego nowa posada w zarządzie jednej z firm zbrojeniowych koncernu PZG.

Ta ucieczka na bardziej bezpieczne synekury ludzi z „dobrej zmiany”, którzy zostali rzuceni na trudny front walki ideologicznej w MON, spowodowana jest tym, że pozycja Macierewicza wśród posłów PiS, jak i w rządzie Beaty Szydło, coraz bardziej słabnie. Co objawia się w ten sposób, że jego notowania wśród kolegów partyjnych są obecnie niskie. W przypadku zmian na stanowiskach kierowniczych w MON, na następcę Macierewicza, brany jest obecnie pod uwagę obecny wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. A czy byłaby to kolejna „dobra zmiana” zapewniająca bezpieczeństwo zewnętrzne Polski, to jak na razie trudno jest ocenić.

Może właśnie z tej przyczyny daje się ostatnio zauważyć wzmożoną aktywność Macierewicza, który najwyraźniej wszystko postawił na jedną kartę, aby tylko utrzymać się na stołku w MON.

Natomiast o jego stanie emocjonalnym, spowodowanym tą sytuację, kiedy jego kariera może w najbliższym czasie lec w gruzach, są głupoty jakich nagadał udzielając wywiadu amerykańskiemu portalowi internetowemu „The New York Observer” (NYO)

W wywiadzie tym Macierewicz podzielił się z amerykańską opinią publiczną ze swoimi przemyśleniami na temat: modernizacji PSZ, o wojskach OT, o rosyjskim zagrożeniu naszego kraju oraz wypowiedział się na temat sytuacji jaka ma miejsce obecnie na Krymie i co najważniejsze dla amerykańskiego czytelnika, o obecności żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski.

A oto najważniejsze tezy z wywiadu Macierewicza dla NYO:

1. W sprawie powołanych przez siebie wojsk OT, Macierewicz stwierdził, że ich główną rolą jest bliskie powiązanie wojska ze społeczeństwem, tak aby „był ktoś pod ręką w razie nagłego wypadku, by zorganizować naszą obronę na szczeblu lokalnym”.

Mnie osobiście to wyjaśnienie zupełnie nie przekonuje, bo cóż mogą zwojować w czasie działań wojennych żołnierze WOT, których całe przeszkolenie to 16 dni ćwiczeń, a następnie zabawa w partyzantów w czasie weekendów? Nie dość tego, nie jest to pospolite ruszenie ochotników, jak chciałby Macierewicz, tylko nieliczna grupa, głównie bezrobotnych cywilów, którzy wstąpili do wojsk OT, aby skonsumować kolejną wersję PiS-owskiego programu „500+”. Zaś koszty tego przedsięwzięcia, które już na jego starcie są tak duże, że pozbawiają szans na modernizację wojsk służby czynnej, czy są warte tego, aby weekendowi żołnierze byli pod ręką w razie nagłego wypadku? Otóż taki „wypadek” już nie tak dawno był, czyli nawałnica na Pomorzu, i niestety żołnierze ci nie znaleźli się, gdy było tego trzeba „pod ręką”. A więc stąd wniosek, że jest to tylko uzasadnienie propagandowe mające ukryć prawdziwe plany szefa resortu obrony wobec tego nowego rodzaju wojsk, który nota bene jak dotychczas podlega jego bezpośredniemu dowództwu, i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej w przyszłości.

2. Modernizacja PSZ, jak wiadomo, jest tylko pustosłowiem, które dla Macierewicza służy jako kolejne narzędzie propagandowe mające podkreślić jego doniosłą rolę, w zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa. I nic więcej, czego dowodzą fakty, słowa te nie znaczą.

3. Kolejnym jego konikiem jest, temat obecności amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski, którzy mają zapewnić bezpieczeństwo naszemu krajowi. Otóż już sama ilość tych wojsk oraz ich rozlokowanie na zachodnich obrzeżach Polski, wskazuje, że jest to tylko demonstracja swojej gotowości, ale bez realnych konsekwencji w przypadku wybuchu prawdziwego konfliktu zbrojnego. Według Macierewicza obecność amerykańskich wojsk jest symboliczna, „ale bardzo ważna”, bo „mieniła historię”. Macierewicz posunął się nawet do stwierdzenie, że „mamy dzisiaj pokój w Europie tylko dzięki temu rozmieszczeniu żołnierzy amerykańskich w Polsce”. Jeśli zaś jest jak on twierdzi, że to rozmieszczenie nielicznej grupy amerykańskich żołnierzy na naszej ziemi, zapewnia nam pokój, to po co w takim razie podejmować dużym wysiłkiem finansowym, dodatkowo obciążającym społeczeństwo polskie, dalszymi kosztami militaryzacji kraju? Przecież jedno zaprzecza drugiemu. Poza tym, jak wiadomo, nasze wstąpienie w szeregi krajów NATO, miało nam zapewnić wieczne bezpieczeństwo. No to jak to jest, kiedy nadal się twierdzi, że takiego bezpieczeństwa jednak nie osiągnęliśmy i potrzebna jest do tego symboliczna obecności wojsk amerykańskich oraz zbrojnie się polskiej armii? Przecież jest to, jak widać, studnia bez dna narażająca nasze społeczeństwo na ciągłe dzielenie się swoimi owocami ciężkiej pracy, dla zapewnienie elitom władzy poczucia względnego bezpieczeństwa, którego i tak nie mogą osiągnąć. A nie mogą tego osiągnąć, bo druga strona, w tym czasie nie śpi i również przygotowuje się do konfliktu, zaś potencjał militarny jaki ona reprezentuje, przy wykorzystaniu zaledwie części jego siły, zdmuchnąłby masz kraj z powierzchni ziemi jak lekki powiew wiatru płomień świecy.

4. No i ostatnia kwestia, jaką poruszył Macierewicz w wywiadzie dla NYO, otóż stwierdził on, że komuniści i ludzie Putina się go boją, i chcą go zabić posługując się narzędziami propagandowymi. Słowa te świadczą o skrajnej, wręcz chorobliwej, megalomanii Macierewicza, który przypisuje sobie pozycję jakiegoś wielkiego, i decydującego o sytuacji geostrategicznej, wodza. Otóż, gdyby komuniści i ludzie Putina, jak on to określił, chcieli go zabić, to poległby w zamachu na polu chwały pod Smoleńskiem. Okazało się tam jednak, że zginęli inii, w tym prezydent RP oraz najwyżsi dowódcy wojskowi, ale nie zginął Macierewicz. Nie dość tego, nie ścigany przez nikogo, w tym komando zawodowych zabójców ze Specnazu, zjadł sobie spokojnie suty obiad zamówiony przez kancelarię prezydenta, dla oficjalnej delegacji, i bez zbędnego pośpiechu przekraczając zachodnią granicę wrogiego mu reżymu wrócił do Polski. Nie dość tego, ostatnie działania Macierewicza, na polu demontażu siły obronnej polskiej armii, stanowią dla Kremla istny dar od niebios, za co najchętniej by go udekorowali najwyższym rosyjskim orderem i potężną premią. Tak więc, jego postawa, zaprzecza tezom o tym, że komuniści i ludzie Putina zechcieliby mu zrobić jakąkolwiek krzywdę, co najwyżej wyślą mu list z wyrazami dozgonnej wdzięczności, bo mało kto tak dla Rosji nie zrobił tyle dobrego co on 🙂

Do reszty poruszonych przez Macierewicza kwestii w wywiadzie udzielonym amerykańskiemu portalowi „Observer” nie odniosę się, bo powinien zrobić to specjalista, ale z zupełnie innej dziedziny.

http://observer.com/2017/11/interview-polish-defense-minister-antoni-macierewicz-on-russia-nato/,

http://niezalezna.pl/208657-szef-mon-dla-observera-o-przygotowaniach-rosji-do-wojny-pierwszym-ruchem-jest-ukraina.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby sytuacja na donieckim odcinku frontu, tym razem zaostrzyła się dość znacznie.

I tak, około godziny 17:40 czasu lokalnego, ukraińscy żołnierze przy użyciu m.in. wyrzutni rakiet „Grad” systemu RS30 ostrzeliwali rejon miejscowości Zajcewo na północnych obrzeżach Gorłówki. Na ostrzeliwany teren spadło w ciągu 40 minut, aż około 80 rakiet „Grad”.

W tym samym mniej więcej czasie ukraińscy żołnierze z kierunku Piasków zaczęli ostrzał przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm północnych obrzeży Doniecka, w tym w rejon serwisu „Volvo-Center” i osiedla Żabiczewo. Później ostrzeliwane również były przy użyciu ciężkiej artylerii, przedmieścia Dokuczajewska na południe od Doniecka.

Łącznie w ciągu minionej doby na tym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu: wyrzutni rakiet „Grad”, ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mmm oraz czołgów i wozów opancerzonych, a także moździerzy kaliber 120 i 82 mm, różnego typu granatników i broni maszynowej, 57 razy ostrzeliwali terytorium DRL w rejonie 25 miejscowości znajdujących się tam na całej długości linii tego odcinaka frontu.

Natomiast, na ługańskim odcinku frontu sytuacja w ciągu minionej doby sytuacja pod względem ilości naruszeń warunków zawieszenia broni, nie uległa zmianie, natomiast natężenie ukraińskiego ostrzału spadło drastycznie.

I tak, w ciągu minionego dnia i nocy, ukraińscy żołnierze przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, a także wyrzutni pocisków przeciwpancernych i różnego typu granatników oraz broni maszynowej, 10 razy ostrzeliwali terytorium ŁRL, w rejonie 9 znajdujących się tam miejscowości. Ostrzały prowadzone były w okolicach, następujących miejscowości: Kalinowa, Frunze, Krasnego Jara, Łogwinowa, Żiełoboka, Prisziba, Sanżarowki, Sokolników i Dołgoje. Łącznie na ostrzeliwane tereny spadło tylko około 25 pocisków kaliber 120 i 82 mm.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
14 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00
14 листопада 2017 року

Ситуація у районі проведення АТО залишається складною. Російсько-окупаційні війська продовжують порушувати перемир’я на всій лінії зіткнення. У порівнянні з попереднім днем кількість ворожих збройних провокацій зменшилася. Станом на цей час бойовики 6 разів обстрілювали опорні пункти Збройних Сил України. У половині випадків противник застосовував міномети різних калібрів.
На Луганському напрямку вдосвіта ворог обстріляв із 82-мм мінометів та озброєння БМП наші підрозділи у районі Зайцевого. Також, зранку, російсько-окупаційні війська відкривали вогонь зі 120-мм міномету по оборонцях Новолуганська. А з 82-мм – по наших укріпленнях поблизу Новотошківського.
На Донецькому напрямку, на різних ділянках фронту, противник активно застосовував увесь спектр піхотного озброєння. Під обстріли з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї потрапили захисники Широкиного, а з гранатометів, озброєння БМП і стрілецької зброї були обстріляні українські позиції поблизу Мар’янки.
Зважаючи на те, що ворожий вогонь був досить щільним, майже на кожен обстріл військовослужбовці Збройних Сил України відповідали агресору прицільним вогнем.
У результаті ворожих обстрілів один український воїн зазнав поранення. Йому була надана невідкладна медична допомога, після чого він був оперативно доставлений до військової медичної установи. Загрози його життю не має”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 14.11.2017 року

Ситуація у районі проведення АТО залишається складною. Російсько-окупаційні війська нарощують вогневу активність уздовж усієї лінії зіткнення. Противник все частіше застосовує артилерію та інші заборонені Мінськими домовленостями зразки озброєння.

Впродовж минулої доби окупанти 23 рази відкривали вогонь по позиціях Збройних Сил України. Близько десяти збройних провокацій були здійснені з використанням артилерії, мінометів та танка. Окрім того, бойовики обстрілюють прифронтові населені пункти, через що страждає місцеве цивільне населення. Левова частка випадків застосування загарбниками зброї проти українських захисників відбулася за темної пори доби.

На Луганському напрямку близько 20.00 російсько-окупаційні війська вели вогонь із реактивної та ствольної артилерії 152-го калібру по оборонцях Зайцевого. Обстріл тривав близько двох годин та було випущено майже сто снарядів. Внаслідок цих обстрілів один із снарядів влучив у приватне помешкання місцевих жителів по вулиці Коляденко, 34.

Також на цьому напрямку бойовики обстріляли із міномету калібру 120-мм захисників Лозового, а з 82-мм – опорні пункти наших воїнів поблизу Новгородського та Луганського. По позиціях неподалік Новгородського стріляв танк.
На Донецькому напрямку противник випустив понад десяток мін калібру 120-мм у районі Верхньоторецького.

Окрім того, на різних ділянках фронту ворог також активно застосовував увесь спектр піхотного озброєння. Під обстріли окупантів потрапили оборонці низки прифронтових населених пунктів як у Луганській, так і Донецькій областях, серед яких підступи до Світлодарська, Троїцького, Новгородського, Красногорівки, Старогнатівки, Новотроїцького та Авдіївки.

Зважаючи на те, що ворожий вогонь був досить щільним, майже на кожен обстріл військовослужбовці Збройних Сил України відповідали агресору прицільним вогнем.

У результаті ворожих обстрілів двоє українських захисників зазнали поранення. Їм була надана невідкладна медична допомога. Загрози їхньому життю не має”.
Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Reklamy

75 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 15.11.2017r.- 992 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem władze Rosji zapowiedziały że w ramach „reperkusji’ za uznanie przez USA rosyjskiego kanału ‚RT” za „obcą agenturę” mogą w podobny sposób potraktować kanały telewizyjne działajace na terytorium Rosji, a finansowane przez USA. „Obca agentura” w Rosji mogą się stać w ten sposób m.in „Głos Ameryki” oraz „Radio Svoboda”;
  https://strana.ua/news/105332-v-rossii-razoslali-uvedomlenija-ob-inostrannykh-ahentakh.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Wiadomości z portalu Kresy:

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-ze-lwowa-chca-ulicy-kuronia-atakuja-polski-rzad/#comment-229880

  i mój komentarz do tego:

  Po ostatnich wystąpieniach Wiatrowycza zaczęłam to podejrzewać, ale po tym co dzisiaj Szeremeta powiedział a teraz to, wyżej- nabrałam pewności.

  To nie Ruscy obawiają się całkowitego pojednania Polski i Ukrainy tylko Niemcy. Niemcy próbują od dawna zwalic winę za holokaust na Polskę. Niemcy obawiają się silnego państwa Słowiańskiego, zrobią wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Robbią wszystko, żeby Polskę jak najbardziej zdyskredytować. Jugosławię rozwalili, teraz podjudzają Ukraińców. Nic dziwnego, że marsze w mundurach SS z emblematami nazistowskimi na Ukrainie im nie przeszkadzają, a marsz Niepodległości po biało czerwonymi flagami, nazwali marszem prawicowcow i nazioli.

  O marszach na Ukrainie, nawet wzmianki w niemieckich mediach nie ma- nigdy. Wiem bo tu mieszkam, specjalnie w takie dni, kiedy na Ukrainie coś się dzieje, śledzę wiadomości. Sprytnie to sobie rozegrali. Sami judzą, a na Ruskich zwalają.

  Wiatrowycz i Szeremeta to z pewnością niemieccy agenci, w momencie jak nie udało sie inaczej wywołać konfliktu, pokazali prawdziwą twarz.

  Ludzie, myślę, że to trzeba nagłaśniać, bo nam Niemcy w Bieszczadach rękami Ukraińców następny Donbas zrobią. Ja będę ten wpis powielać. Róbcie tak samo. Może to kogoś poruszy. I da się jeszcze spokój uratować.

  A zdanie z tekstu:

  Autorzy listu jako dowód na prowadzenie antagonistycznej polityki historycznej przez Polską wskazują świadome dążenie rządu PiS do pogorszenia relacji z Niemcami, poprzez relatywizację polskiej odpowiedzialności za Holokaust.

  Tylko to potwierdza. Nigdy nie byłam za PIS, zdanie o nich mam od 2005 roku wyrobione i niezmienne, ale uważam, że tego co wyżej zacytowałam nie można im zarzucić.

  Polubione przez 4 ludzi

  • O Wiatrowyczu już tutaj wielokrotnie pisałem. Karierę faktycznie zaczynał jako „archiwista” (cokolwiek to znaczyło w rzeczywistosci) w ukrobezpiece (SBU), przechodził „szkolenia” w USA, a także jest powiązany, poprzez swoją żonę, z „fundacjami” prowadzonymi przez „węgierskiego filantropa” SOROSA;
   https://strana.ua/articles/rassledovania/69798-on-hochet-otmenit-9-maya.html
   Jest jeszcze kwestia tego kto faktycznie stał za utworzeniem i finansowaniem, oficjalnie był to własnie Wiatrowycz, kierowanego przez niego od 2002 roku tzw. Centrum Badań Ruchu Wyzwoleńczego;
   http://www.cdvr.org.ua/content/%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80
   Prędzej to wszystko sprawia wrażenie roboty „starej dobrej” amerykańskiej CIA, która zresztą po IIWŚ „przytuliła” cały ruch banderowski z samym Banderą na czele…

   Polubione przez 4 ludzi

  • Jeszcze w kwestii „penetracji” Ukrainy przez amerykański wywiad. Była taka osoba nazywajaca się Mark Paslawsky 9zginał w 2014 roku w tzw. kotle iłowajskim) , oficjalnie „zwykły ukraiński biznesmen” który był ukraińskim emigrantem z USA. Jak się okazało był on krewnym współpracownika jednego z głownych działaczy OUN (frakcja Bandery) pierwszego szefa tzw. Służby Bezpeky Mykoły Łebedzia.
   Dodatkowo okazało się również że ów ‚zwykły biznesmen” przed przybyciem na Ukraine odbywał służbę w US Army i to w jej jednostkach specjalnych, a takze ukończył prestiżową Akademię Wojskową w West Point;
   https://www.rt.com/op-edge/183796-mark-paslawsky-us-ukraine/

   Polubione przez 4 ludzi

   • Przeanalizuj sprawę, kro rozgrywał tematem Rosji pod koniec I WŚ w wyniku czego nastał tam bolszewizm, to zorientujesz się jak wielkie jest podobieństwo do tego co się dzieje obecnie z Ukrainą.

    Tam też zapisana jest w historii przestroga jak kończą się, takiego durnowatego kraju jak nasz, kończą się nieudolne umizgi do Ukraińców. Wtedy była to rzeź Polaków na Kresach Wschodnich. A co będzie teraz?
    Powiem tylko, że tak jak wtedy nikt nawet palcem nie kiwnął aby pomóc mordowanemu narodowi polskiemu przez chachłów, a co gorsza świat nadal udaje, że nic się nie stało, tak będzie i obecnie. Rządy PiS usilnie nad tym pracują.

    Ciekaw jestem za czyich agentów uzna Laszka liderów PiS? Bo jeśli chodzi o PO, to chyba sprawa jest oczywista.

    Pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

    • Nie trzeba być żadnym „specem od geopolityki” by zauważyć że ostatnia „wojna PiSu” z Berlinem to kolejna „odsłona” wojny (gospodarczej) USA z Niemcami (patrz ostatnie tzw. antyrosyjskie sankcje wymyślone przez USA, a uderzające głównie w niemieckie firmy). Tym także można doskonale wytłumaczyć samobójcze brnięcie „naszych” z „Warszawki’ w głąb ukraińskiego szamba. A to że Niemcy „wyciskają” gospodarczo z Ukrainy ile się da? A co w tym dziwnego, NIEMCY OD ZAWSZE TAK ROBILI, nawet ich „obozy śmierci” to także były „gigantyczne fabryki” przynoszące krociowe zyski o czym ludzie często zapominają…

     Polubione przez 3 ludzi

     • Ad. 1

      ” „wojna PiSu” z Berlinem to kolejna „odsłona” wojny (gospodarczej) USA z Niemcami”- zgadza się.

      Ale przy okazji to my staliśmy się osłem ofiarnym, bo Niemcy nie dali się załatwić bez mydła.

      Ad. 2

      „Tym także można doskonale wytłumaczyć samobójcze brnięcie „naszych” z „Warszawki’ w głąb ukraińskiego szamba”- tego nawet nie trzeba tłumaczyć, bo są dowody potwierdzające ten fakt. Cały proces uwikłania Polski w ten chory układ rozpoczął się za prezydencji młodego Busha, chociaż stary mu przygotował grunt.

      Ad. 3

      „NIEMCY OD ZAWSZE TAK ROBILI, nawet ich „obozy śmierci” to także były „gigantyczne fabryki” przynoszące krociowe zyski o czym ludzie często zapominają…”- désolé, niemieckie obozy zagłady i koncentracyjne były pod zarządem SS i stanowiły jego główne źródło dochodu. Skarb państwa hitlerowskiego miał tylko zagwarantowany pełen udział w pozyskiwanych w czasie eksterminacji więźniów różnych cennych kosztowności (np. diamenty), złota i walut. Reszta była własnością SS. SS czerpała również korzyść (zresztą obopólną) z wynajmowania niewolniczej siły roboczej, różnym firmą, z których większość miała udział kapitału zagranicznego, z czego głównie- amerykańskiego.

      Tak więc, żydzi z niemieckich obozów swoją niewolniczą pracą utrzymywali żydów z Wall Street. Ale nie nie tylko, bo również z londyńskiego City.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 1 osoba

 3. Tymczasem ukraińska prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko ukraińskiemu parlamentarzyscie Bałickiemu który podczas swojego występu w ukromediach w odpowiedzi na ‚wywody” ultrabanderowca Korczynskiego (były szef UNA – UNSO) zapowiedział ze dokona „secesji” (i przyłączenia do Rosji) swojego okregu wyborczego w obwodzie zaporoskim;
  https://strana.ua/news/105352-prokuratura-otkryla-delo-protiv-nardepa-balitskoho-kotoryj-prihrozil-prisoedinit-melitopol-k-rossii.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. MEGAZDRADA!!! Ukraińska neonazistowska grupa „C14” trafiła na międzynarodową listę organizacji terrorystycznych, gdzie m.in opisano ja jako „blisko powiązana z ukraińską nacjonalistyczna [banderowską] Partią Swoboda”;
  https://www.trackingterrorism.org/group/c14-aka-sich-ukraine
  https://strana.ua/news/105348-ukrainskuju-rasistkuju-orhanizatsiju-s14-vnesli-v-mezhdunarodnuju-bazu-terroristov.html
  Dla przypomnienia, ostatnio okazało się że „lider’ tej organizacji, Jewhen Karas jest prawdopodobnie agentem ukrobezpieki (SBU) , do czego się przyznał w jednym z wywiadów, opowiadając m.in że własnie od SBU otrzymuje „zlecenia” na pobicia ludzi podejrzanych o „separatyzm” i „powiązania z Rosją”;
  http://news.liga.net/interview/politics/14852177-s14_kto_oni_i_pochemu_im_pozvoleno_bit_lyudey.htm

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.